Алматы облысы әкімдігінің 2023 жылғы 17 тамыздағы "Алматы облысының су объектілерінің су қорғау аймақтары, белдеулерін және оларды шаруашылықта пайдалану арнайы режимін белгілеу туралы" № 278 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Алматы облысы әкімдігінің 2024 жылғы 31 қаңтардағы № 41 қаулысы. Алматы облысы Әділет департаментінде 2024 жылғы 5 ақпанда № 6083-05 болып тіркелді
Алматы облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Алматы облысы әкімдігінің 2023 жылғы 17 тамыздағы "Алматы облысының су объектілерінің су қорғау аймақтары, белдеулерін және оларды шаруашылықта пайдалану арнайы режимін белгілеу туралы" № 278 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6024-05 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулының 1-қосымшасы осы қаулының қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Алматы облысының табиғи ресурстар және табиғатты пайдалануды реттеу басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулыны Алматы облысы Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелуін;

О внесении изменения в постановление акимата Алматинской области от 17 августа 2023 года № 278 "Об установлении водоохранных зон, полос водных объектов Алматинской области и специального режима их хозяйственного использования"
Постановление акимата Алматинской области от 31 января 2024 года № 41. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 5 февраля 2024 года № 6083-05
Акимат Алматинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Алматинской области от 17 августа 2023 года № 278 "Об установлении водоохранных зон, полос водных объектов Алматинской области и специального режима их хозяйственного использования" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6024-05) следующее изменение:
приложение 1 к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Управление природных ресурсов и регулирования природопользования Алматинской области" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Департаменте юстиции Алматинской области;

2) осы қаулының ресми жарияланғанынан кейін Алматы облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алматы облысының әкімі М. Султангазиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Су ресурстары және ирригация министрлігі
Су шаруашылығы комитетінің
Су ресурстарын пайдалануды реттеу
және қорғау жөніндегі Балқаш-Алакөл бассейндік
инспекциясы

2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Алматинской области после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима области.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Алматинской области М. Султангазиев
"СОГЛАСОВАНО"
Балкаш-Алакольская бассейновая инспекция
по регулированию использования и охране
водных ресурсов Комитета водного хозяйства
Министерства водных ресурсов и ирригации
Республики Казахстан

Алматы облысы әкімдігінің 2024 жылғы 31 қаңтардағы № 41 қаулысына қосымша
Су объектілерінің су қорғау аймақтары мен белдеулерінің атауы
Су объектілерінің
су қорғау аймағының ені, метр
Су объектілерінің
су қорғау белдеуінің
ені, метр
1
Жер учаскелерінің шекаралары шегінде (кадастрлық нөмірлері: 03-045-070-545; 03-045-093-209; 03-045-093-200; 03-045-227-005) Ұзынқарғалы өзенінің су қорғау аймақтары мен белдеулері
500
35
2
Жер учаскелерінің шекаралары шегінде (кадастрлық нөмірлері: 03-045-093-169, 03-045-093-911) Ұзынқарғалы өзенінің (оң жақ жағалауының) су қорғау аймақтары мен белдеулері
500
35
3
Жер учаскесі шекарасы шегінде (кадастрлық нөмірі: 03-045-227-539) Ұзынқарғалы өзенінің су қорғау аймақтары мен белдеулері
500
35
4
Жер учаскесі шекарасы шегінде (кадастрлық нөмірі: 03-045-099-260) Ұзынқарғалы өзенінің (сол жақ жағалауының) және Шолақ-Қарғалы өзенінің (оң жақ жағалауының) су қорғау аймақтары мен белдеулері
500
35
5
Жер учаскелерінің шекаралары шегінде (кадастрлық нөмірлері: 03-047-227-027, 03-047-227-057, 03-047-227-058, 03-047-227-059, 03-047-227-111, 03-047-227-118) Ақсай өзенінің су қорғау аймақтары мен белдеулері
90-200
35
6
Жер учаскесі шекарасы шегінде (кадастрлық нөмірі: 03-044-193-018) Түрген өзенінің су қорғау аймақтары мен белдеулері
550
55
7
Жер учаскесі шекарасы шегінде (кадастрлық нөмірі: 03-045-099-332) Ұзынқарғалы өзенінің (сол жақ жағалауы) және Шолақ-Қарғалы өзенінің (оң жақ жағалауының) су қорғау аймақтары мен белдеулері
500
35
8
Жер учаскесі шекарасы шегінде (кадастрлық нөмірі: 03-046-196-077) Қаскелең өзенінің (оң жақ жағалауының) су қорғау аймақтары мен белдеулері
500
100
9
Жер учаскелерінің шекаралары шегінде (кадастрлық нөмірлері: 03-045-093-1037,03-045-099-303)Ұзынқарғалы өзенінің (сол жақ жағалауы) және Шолақ-Қарғалы өзенінің (оң жақ жағалауының) су қорғау аймақтары мен белдеулері
500
35
10
Жер учаскесі шекарасы шегінде (кадастрлық нөмірі: 03-047-277-034 Ақсай өзенінің (оң жақ жағалауының) су қорғау аймақтары мен белдеулері
500
35
11
Жер учаскелерінің шекаралары шегінде (кадастрлық нөмірлері: 03-044-193-236; 03-044-193-237) Түрген өзенінің су қорғау аймақтары мен белдеулері
550
35
12
Жер учаскелерінің шекаралары шегінде (кадастрлық нөмірлері: 03-044-237-442, 03-044-237-424) Қаратұрық өзенінің су қорғау аймақтары мен белдеулері
500
35

Приложение к постановлению акимата Алматинской области от 31 января 2024 года № 41
Наименование водоохранных зон и полос водных объектов
Ширина водоохранных зон водных объектов, метр
Ширина водоохранных полос водных объектов, метр
1
Водоохранные зоны и полосы реки Узынкаргалы в пределах границ земельных участков (кадастровые номера: 03-045-070-545; 03-045-093-209; 03-045-093-200; 03-045-227-005)
500
35
2
Водоохранные зоны и полосы реки Узынкаргалы (правый берег) в пределах границ земельных участков (кадастровые номера: 03-045-093-169, 03-045-093-911)
500
35
3
Водоохранные зоны и полосы реки Узынкаргалы в пределах границ земельного участка (кадастровый номер: 03-045-227-539)
500
35
4
Водоохранные зоны и полосы реки Узынкаргалы (левый берег) и (правый берег) реки Шолак-Каргалы в пределах границ земельного участка (кадастровый номер: 03-045-099-260)
500
35
5
Водоохранные зоны и полосы реки Аксай в пределах границ земельных участков (кадастровые номера:03-047-227-027, 03-047-227-057, 03-047-227-058,03-047-227-059,03-047-227-111, 03-047-227-118)
90-200
35
6
Водоохранные зоны и полосы реки Тургень в пределах границ земельного участка (кадастровый номер: 03-044-193-018)
550
55
7
Водоохранные зоны и полосы реки Узынкаргалы (левый берег) и (правый берег) реки Шолак-Каргалы в пределах границ земельного участка (кадастровый номер: 03-045-099-332)
500
35
8
Водоохранные зоны и полосы реки Каскелен (правый берег) в пределах границ земельного участка (кадастровый номер: 03-046-196-077
500
100
9
Водоохранные зоны и полосы реки Узынкаргалы (левый берег) и (правый берег) реки Шолак-Каргалы в пределах границ земельных участков (кадастровые номера: 03-045-093-1037,03-045-099-303)
500
35
10
Водоохранные зоны и полосы реки Аксай (правый берег в пределах границ земельного участка (кадастровый номер: 03-047-277-034
500
35
11
Водоохранные зоны и полосы реки Тургень в пределах границ земельных участков (кадастровые номера: 03-044-193-236; 03-044-193-237)
550
35
12
Водоохранные зоны и полосы реки Каратурук в пределах границ земельных участков (кадастровые номера: 03-044-237-442, 03-044-237-424)
500
35