"Іле-Балқаш" мемлекеттік табиғи резерватының ерекше қорғалатын табиғи аумағын кеңейту үшін жер учаскелерін резервте қалдыру туралы
Алматы облысы әкімдігінің 2024 жылғы 17 қыркүйектегі № 293 қаулысы. Алматы облысы Әділет департаментінде 2024 жылғы 19 қыркүйекте № 6164-05 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының Жер кодексінің 16-бабы 1-тармағы 6) тармақшасына, "Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 2-тармағы 10) тармақшасына, 24-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабына, "Республикалық және жергілікті маңызы бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды құруға және кеңейтуге арналған жер учаскелерін резервте қалдыру ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 29 қыркүйектегі № 943 қаулысына сәйкес және 2023 жылғы 10 қарашадағы "Іле-Балқаш" мемлекеттік табиғи резерватын кеңейтуге арналған жер учаскелерін зерттеу актісі негізінде Алматы облысының әкiмдiгi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. "Іле-Балқаш" мемлекеттік табиғи резерватының ерекше қорғалатын табиғи аумағын кеңейту үшін жалпы алаңы 35088,47 гектар, оның ішінде босалқы жерлерден 15268,34 гектар, су қоры жерінен 19820,13 гектар жер учаскелері резервте қалдырылсын.
2. Резервте қалдырылатын жер учаскелерінің шекаралары "Іле-Балқаш" мемлекеттік табиғи резерватының ерекше қорғалатын табиғи аумағын кеңейту үшін резервте қалдырылатын жер учаскелерінің қоса беріліп отырған сызбаға сәйкес анықталсын.
3. "Іле-Балқаш" мемлекеттік табиғи резерватының ерекше қорғалатын табиғи аумағын кеңейту туралы шешім қабылданғанға дейін мемлекеттік табиғи қорық қорының объектілерін сақтауды қамтамасыз ету үшін жер учаскелерін Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес жүзеге асырылуы мүмкін.
4. "Алматы облысының жер қатынастары басқармасы" мемлекеттік мекемесі, осы қаулыдан туындайтын қажетті шараларды қабылдасын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Алматы облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
6. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алматы облысының әкімі М. Султангазиев
Алматы облысы әкімдігінің 2024 жылғы 17 қыркүйектегі № 293 қаулысына қосымша
"Іле-Балқаш" мемлекеттік табиғи резерватының ерекше қорғалатын табиғи аумағын кеңейту үшін резервте қалдырылатын жер учаскелерінің шекарасы

О резервировании земельных участков для расширения особо охраняемой природной территории государственного природного резервата "Иле-Балхаш"
Постановление акимата Алматинской области от 17 сентября 2024 года № 293. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 19 сентября 2024 года № 6164-05
В соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 16 Земельного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 10) пункта 2 статьи 10, статьи 24 Закона Республики Казахстан "Об особо охраняемых природных территориях", статьей 27 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 сентября 2006 года № 943 "Об утверждении Правил резервирования земельных участков, предназначенных для создания и расширения особо охраняемых природных территорий республиканского и местного значения" и на основании акта обследования земельных участков, предназначенных для расширения государственного природного резервата "Иле-Балхаш" от 10 ноября 2023 года, акимат Алматинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Зарезервировать земельные участки общей площадью 35088,47 гектар, в том числе из земель запаса 15268,34 гектар, из земель водного фонда 19820,13 гектар для расширения особо охраняемой природной территории государственного природного резервата "Иле-Балхаш".
2. Определить границы резервируемых земельных участков, согласно прилагаемой схеме земельных участков, резервируемых для расширения особо охраняемой природной территории государственного природного резервата "Иле-Балхаш".
3. Для обеспечения сохранения объектов государственного природного заповедного фонда, до принятия решения о расширении особо охраняемой природной территории государственного природного резервата "Иле-Балхаш", использование земельных участков может осуществляться в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
4. Государственному учреждению "Управление земельных отношений Алматинской области" принять необходимые меры, вытекающие из настоящего постановления.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Алматинской области.
6. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Алматинской области М. Султангазиев
Приложение к постановлению акимата Алматинской области от 17 сентября 2024 года № 293
Границы резервируемых земельных участков для расширения особо охраняемой природной территории государственного природного резервата "Иле-Балхаш"