Талғар аудандық мәслихатының "Талғар ауданының әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" 2023 жылғы 4 қазандағы № 10-44 шешiмiне өзгерістер енгiзу туралы
Алматы облысы Талғар аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 маусымдағы № 26-98 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2024 жылғы 24 маусымда № 6136-05 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы облысы Талғар аудандық мәслихатының 2025 жылғы 13 наурыздағы № 38-143 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы облысы Талғар аудандық мәслихатының 13.03.2025 № 38-143 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Талғар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Талғар аудандық мәслихатының "Талғар ауданының әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" 2023 жылғы 4 қазандағы № 10-44 шешiмiне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің қосымшасында:
2-тармақтың 1) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"1) Азаматтарға арналған үкімет мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес, мемлекеттік қызметтерді көрсету үшін, "бір терезе" қағидаты бойынша мемлекеттік қызметтер көрсетуге өтініштерді қабылдау және көрсетілетін қызметті алушыға олардың нәтижелерін беру жөніндегі жұмысты ұйымдастыру, мемлекеттік қызметтерді электрондық нысанда көрсетуді қамтамасыз ету үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша құрылған заңды тұлға;";
қазақ тіліндегі мәтінінде 7-тармақтың 1) тармақшасының бірінші абзацы жаңа редакцияда жазылсын:
"1) 9 мамыр – Жеңіс Күні:
мәртебеcі "Ардагерлер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабымен белгіленген, Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне бір рет – 450 (төрт жүз елу) айлық есептік көрсеткіш және ай сайын 3 (үш) айлық есептік көрсеткіш;";
7-тармақтағы 4) тармақшасы алынып тасталсын;
9-тармақтың 1) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"1) табиғи зілзаланың немесе өрттің салдарынан зардап шеккен азаматтарға (отбасыларға) біржолғы әлеуметтік көмек облыс бойынша ең төменгі күнкөріс деңгейі мөлшерінің екі еселік мөлшерінен аспайтын жан басына шаққандағы орташа табысы есепке алынып:
оның мүлкіне зиян келтірілген жағдайда (растайтын құжат болған жағдайда) бір рет – 400 (төрт жүз) айлық есептік көрсеткіш;
табиғи зілзаланың немесе өрттің салдары туындаған кезде әлеуметтік көмекке өтініш білдіру мерзімі – үш ай;";

О внесении изменений в решение Талгарского районного маслихата от 4 октября 2023 года № 10-44 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления ее размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Талгарского района"
Решение Талгарского районного маслихата Алматинской области от 25 июня 2024 года № 26-98. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 24 июня 2024 года № 6136-05. Утратило силу решением Талгарского районного маслихата Алматинской области от 13 марта 2025 года № 38-143
Сноска. Утратило силу решением Талгарского районного маслихата Алматинской области от 13.03.2025 № 38-143 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Талгарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Талгарского районного маслихата "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления ее размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Талгарского района" от 4 октября 2023 года № 10-44 следующие изменения:
в приложении к указанному решению:
подпункт 1) пункта 2 изложить в новой редакции:
"1) Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) – юридическое лицо, созданное по решению Правительства Республики Казахстан для оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан, организации работы по приему заявлений на оказание государственных услуг и выдаче их результатов услугополучателю по принципу "одного окна", обеспечения оказания государственных услуг в электронной форме;";
в казахском тексте первый абзац подпункта 1) пункта 7 изложить в новой редакции:
"1) 9 мамыр – Жеңіс Күні:
мәртебеcі "Ардагерлер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабымен белгіленген, Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне бір рет – 450 (төрт жүз елу) айлық есептік көрсеткіш және ай сайын 3 (үш) айлық есептік көрсеткіш;";
подпункт 4) пункта 7 исключить;
подпункт 1) пункта 9 изложить в новой редакции:
"1) гражданам (семьям), пострадавшим вследствие стихийного бедствия или пожара единовременная социальная помощь оказывается с учетом среднедушевого дохода не превышающего порога, двукратного размера к прожиточному минимуму по области:
в случае причинения вреда его имуществу (при наличии подтверждающего документа) единовременно в размере – 400 (четыреста) месячных расчетных показателей;
срок обращения за социальной помощью при наступлении стихийного бедствия или пожара – три месяца;";

9-тармақ 2) тармақшасы келесі редакцияда жазылсын:
"2) бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарға жан басына шаққандағы орташа табысы есепке алынып бір рет – 15 (он бес) айлық есептік көрсеткіш:
пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарға жан басына шаққандағы орташа табысы есепке алынып бір рет – 15 (он бес) айлық есептік көрсеткіш;".
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Талғар аудандық мәслихатының төрағасы М. Алибеков

подпункт 2) пункта 9 изложить в новой редакции:
"2) лицам, освобожденным из мест лишения свободы единовременно с учетом среднедушевого дохода в размере – 15 (пятнадцать) месячных расчетных показателей;
лицам, состоящих на учете службы пробации единовременно с учетом среднедушевого дохода в размере – 15 (пятнадцать) месячных расчетных показателей;".
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Талгарского районного маслихата М. Алибеков