Абай облысының әкімдігінің 2023 жылғы 15 наурыздағы № 53 "Абай облысы бойынша кен іздеушілікке арналған аумақтарды айқындау туралы" қаулысына толықтырулар енгізу туралы
Абай облысының әкімдігінің 2024 жылғы 16 қаңтардағы № 11 қаулысы. Абай облысының Әділет департаментінде 2024 жылғы 23 қаңтарда № 213-18 болып тіркелді.
Абай облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Абай облысының әкімдігінің "Абай облысы бойынша кен іздеушілікке арналған аумақтарды айқындау туралы" 2023 жылғы 15 наурыздағы № 53 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 36-18 болып тіркелген) келесі толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулының қосымшасы 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 жолдарымен осы қаулының қосымшасына сәйкес толықтырылсын.
2. "Абай облысының кәсіпкерлік және индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулыны Абай облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулы ресми жарияланғаннан кейін Абай облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Абай облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Абай облысы әкімі
Н. Уранхаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және
құрылыс министрлігі Геология комитетінің
"Шығысқазжерқойнауы" Шығыс Қазақстан
өңіраралық геология департаментінің басшысы
__________________ Е. Еркешев
2023 жылғы "__"_________
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы Экология және
табиғи ресурстар министрлігі Экологиялық
реттеу және бақылау комитетінің Абай облысы
бойынша экология департаментінің басшысы
__________________ С. Сарбасов
2023 жылғы "__"___________
Абай облысы әкімдігі

О внесении дополнений в постановление акимата области Абай от 15 марта 2023 года № 53 "Об определении территорий для старательства по области Абай"
Постановление акимата области Абай от 16 января 2024 года № 11. Зарегистрировано Департаментом юстиции области Абай 23 января 2024 года № 213-18.
Акимат области Абай ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата области Абай "Об определении территорий для старательства по области Абай" от 15 марта 2023 года № 53 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 36-18) следующие дополнения:
приложение к указанному постановлению дополнить строками 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области Абай" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Департаменте юстиции области Абай.
2) размещение настоящего постановления на интернет - ресурсе акимата области Абай после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима области Абай.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области Абай
Н. Уранхаев
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель Восточно-Казахстанского
межрегионального департамента геологии Комитета
геологии Министерства промышленности и
строительства Республики Казахстан "Востказнедра"
__________________ Е. Еркешев
"__"_______________2023 года
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель Департамента экологии
по области Абай Комитета экологического
регулирования и контроля Министерства экологии
и природных ресурсов Республики Казахстан
__________________ С. Сарбасов
"__"______________ 2023 года
Приложение к постановлению
Акимата области Абай

- "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" ҚР кодексінің 270 және 271-баптарына сәйкес су қорғау іс-шараларын орындауға, сондай-ақ Қазақстан Республикасының су және экологиялық заңнамасында белгіленген су объектілерін қорғау жөніндегі өзге де талаптарды сақтауға міндетті.
2
82
00
22,24
47
44
13,73
3
82
00
23,93
47
44
01,49
4
82
00
19,05
47
44
01,18
28.
Олжа-1
Ақсуат
1
82
00
19,06
47
44
01,13
3,557
- жер учаскелері берілгенге (сервитуттар белгіленгенге) және кен іздестіру жұмыстары басталғанға дейін су объектісінің су қорғау аймақтары мен белдеулерінің шекараларын, сондай-ақ оларды заңнамада белгіленген тәртіппен шаруашылық пайдалану режимін белгілеу қажет;
- ҚОӘБ бөлімдерімен еңбек жұмыстарының жоспарлары Ертіс БИ-ге келісуге ұсынылсын;
- ҚОӘБ бөлімдерінде жер үсті суларының ластануын, бітелуін және сарқылуын болдырмау мақсатында су бассейніне әсерін бағалауға қатысты су қорғау іс-шараларының болуы туралы мәліметтер міндетті түрде көрсетілуі тиіс;
- су қорғау аймақтары мен су объектісі белдеулерінің аумағында шаруашылық қызметтің арнайы және шектеулі режимдерін сақтау;
- су қорының (оның ішінде су қорғау белдеулері шегінде) және су объектісінің жерлерінде еңбекқорлықты тек қолмен жүзеге асыру;
- су объектісінде және оның су қорғау белдеулерінде экскаваторларды, бульдозерлерді және басқа да механикаландыруды пайдалануды болдырмау;
- су қоры жерлерінде, оның ішінде су қорғау белдеулері шегінде далалық лагерьлерді орналастыруды болдырмау;
- "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" ҚР кодексінің 270 және 271-баптарына сәйкес су қорғау іс-шараларын орындауға, сондай-ақ Қазақстан Республикасының су және экологиялық заңнамасында белгіленген су объектілерін қорғау жөніндегі өзге де талаптарды сақтауға міндетті.
2
82
00
23,93
47
44
01,44
3
82
00
25,46
47
43
50,15
4
82
00
20,61
47
43
49,85

- в соответствии со ст.270 и 271 Кодекса РК "О недрах и недропользовании" выполнять водоохранные мероприятия, а также соблюдать иные требования по охране водных объектов, установленные водным и экологическим законодательством Республики Казахстан.
2
82
00
22,24
47
44
13,73
3
82
00
23,93
47
44
01,49
4
82
00
19,05
47
44
01,18
28.
Олжа-1
Аксуат
1
82
00
19,06
47
44
01,13
3,557
- до предоставления земельных участков (установления сервитутов) и начала старательских работ необходимо установить границы водоохранных зон и полос водного объекта, а также режим их хозяйственного использования в установленном законодательством порядке;
- планы старательских работ с разделами ОВОС представить на согласование в Ертисскую БИ;
- в разделах ОВОС в обязательном порядке должны быть отражены сведения о наличии водоохранных мероприятий касательно оценки воздействия на водный бассейн в целях предотвращения загрязнения, засорения и истощения поверхностных вод;
- соблюдать специальный и ограниченный режимы хозяйственной деятельности на территории водоохранных зон и полос водного объекта;
- на землях водного фонда (в т.ч. в пределах водоохранных полос) и водного объекта старательство осуществлять только ручным способом;
- исключить использование экскаваторов, бульдозеров и другой механизации на водном объекте и его водоохранных полосах;
- исключить размещение полевых лагерей на землях водного фонда, в т.ч. в пределах водоохранных полос;
- в соответствии со ст.270 и 271 Кодекса РК "О недрах и недропользовании" выполнять водоохранные мероприятия, а также соблюдать иные требования по охране водных объектов, установленные водным и экологическим законодательством Республики Казахстан.