Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесін айқындау туралы
Абай облысы Абай ауданы әкімдігінің 2024 жылғы 5 наурыздағы № 36 қаулысы. Абай облысының Әділет департаментінде 2024 жылғы 10 сәуірде № 253-18 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының Еңбек кодексінің 18-бабының 2) тармақшасына, 139-бабының 9-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31-бабының 2-тармағына сәйкес, Абай ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесі осы қаулының қосымшасына сәйкес айқындалсын.
2. "Абай облысы Абай аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулыны Абай облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулы ресми жарияланғаннан кейін Абай ауданының әкімдігінің интернет-ресурсында орналасуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Абай ауданының әкімі
М. Смагулов
"Келісілді"
Абай аудандық
мәслихатының төрағасы М.Нұрсұлтанұлы
Абай ауданы әкімдігінің
2024 жылғы 5 наурыздағы
№ 36 қаулысына
қосымша
Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесі
1. Басқарушы персонал: арнаулы әлеуметтік қызмет көрсету орталығының басшысы мен оның орынбасары (стационарлық, жартылай стационарлық үлгідегі ұйымдар, үйде қызмет көрсету ұйымдар, уақытша болу ұйымдар, аумақтық және оңалту орталықтары).
2. Негізгі персонал:әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультант, барлық мамандықтағы дәрігерлер, фельдшер, мейіргер, фармацевт, диеталық мейіргер, барлық мамандықтағы мұғалімдер, тәрбиеші, дефектолог, психолог, логопед, әдіскер, әлеуметтік жұмыс жөніндегі маман, қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға күтім жасау жөніндегі әлеуметтік қызметкер, психоневрологиялық аурулары бар мүгедектігі бар балалар мен 18 жастан асқан мүгедектігі бар адамдарға күтім жасау жөніндегі әлеуметтік қызметкер, емдік денешынықтыру жөніндегі инструктор, жүзу жөніндегі инструктор, музыкалық жетекші, еңбек терапиясы жөніндегі инструктор, арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілікті бағалау және айқындау жөніндегі әлеуметтік қызметкер.

Об определении перечня должностей специалистов в области социального обеспечения, культуры являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности
Постановление акимата Абайского района области Абай от 5 марта 2024 года № 36. Зарегистрировано Департаментом юстиции области Абай 10 апреля 2024 года № 253-18.
В соответствии с подпунктом 2) статьи 18пунктом 9 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан, пунктом 2 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республики Казахстан", акимат Абайского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить перечень должностей специалистов в области социального обеспечения, культуры являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Отдел занятости и социальных программ Абайского района области Абай" в установленном порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Департаменте юстиции области Абай;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Абайского района после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима района.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Абайского района
М. Смагулов
"Согласовано"
Председатель Абайского
районного маслихата М.Нұрсұлтанұлы
Приложение к постановлению
Акимата Абайского района
от 5 марта 2024 года
№ 36
Перечень должностей специалистов в области социального обеспечения, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности
1. Управленческий персонал: руководитель и заместитель центра оказания специальных социальных услуг (организации стационарного, полустационарного типа, организации оказывающие услуги на дому, организации временного пребывания, территориальные и реабилитационные центры).
2. Основной персонал: консультант по социальной работе, врачи всех специальностей, фельдшер, медицинская(ий) сестра (брат), фармацевт, диетическая сестра, учителя всех специальностей, воспитатель, дефектолог, психолог, логопед, методист, специалист по социальной работе, социальный работник по уходу за престарелыми и лицами с инвалидностью, социальный работник по уходу за детьми с инвалидностью и лицам с инвалидностью старше 18 лет с психоневрологическими заболеваниями, инструктор по лечебной физической культуре, инструктор по плаванию, музыкальный руководитель, инструктор по трудотерапии, социальный работник по оценке и определению потребности в специальных социальных услугах.

3. Әкімшілік персонал: кітапханашы.
Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс iстейтiн мәдениет саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесі
1. Басқарушы персонал: мәдениет пен архив ісі саласындағы мемлекеттік мекемесінің және қазыналық кәсіпорнының басшысы мен басшы орынбасары, сектор, бөлім, филиал басшысы.
2. Негізгі персонал: мамандар, оның ішінде архивист, археограф, экскурсовод, барлық атауы бар әртіс, әдіскер, балетмейстер, кітапханашы, барлық атауы бар суретші, музыкалық жетекші, режиссер.
3. Әкімшілік персонал: инспектор, мәдени ұйымдастырушы, қор сақтаушысы.
4. Көмекші персонал: архивариус, мұражай қараушысы.

3. Административный персонал: библиотекарь.
Перечень должностей специалистов в области культуры, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности
1. Управленческий персонал: руководитель и заместитель руководителя государственного учреждения и казенного предприятия культуры и архивного дела, руководитель сектора, отдела, филиала.
2. Основной персонал: специалисты, в том числе архивист, археограф, экскурсовод, артист всех наименований, методист, балетмейстер, библиотекарь, художник всех наименований, музыкальный руководитель, режиссер.
3. Административный персонал: инспектор, культорганизатор, хранитель фондов.
4. Вспомогательный персонал: архивариус, музейный смотритель.