Абай ауданы бойынша тұрғын үй сертификаттарының мөлшері мен оларды алушылар санаттарының тізбесін айқындау туралы
Абай облысы Абай аудандық мәслихатының 2024 жылғы 28 наурыздағы № 14/8-VIII шешімі. Абай облысының Әділет департаментінде 2024 жылғы 16 сәуірде № 256-18 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 2-9-тармағына, Қазақстан Республикасының "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңының 14-1-бабының 2-тармағына сәйкес, Абай аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Абай ауданы бойынша тұрғын үй сертификаттарының мөлшері осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес айқындалсын.
2. Абай ауданы бойынша тұрғын үй сертификаттарын алушылар санаттарының тізбесі осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес анықталсын.
3. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы
М. Нұрсұлтанұлы
Абай аудандық мәслихатының

Об определении размера и перечня категорий получателей жилищных сертификатов по Абайскому району
Решение Абайского районного маслихата области Абай от 28 марта 2024 года № 14/8-VIII. Зарегистрировано Департаментом юстиции области Абай 16 апреля 2024 года № 256-18
В соответствии пунктом 2-9 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 2 статьи 14-1 Закона Республики Казахстан "О жилищных отношениях", Абайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Определить размер жилищных сертификатов по Абайскому району согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Определить перечень категорий получателей жилищных сертификатов по Абайскому району согласно приложению 2 к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель маслихата
М. Нұрсұлтанұлы
Приложение 1 к решению
Абайского районного маслихата

2024 жылғы 28 наурыздағы
№ 14/8-VIII шешіміне
1 қосымша
Абай ауданы бойынша тұрғын үй сертификатының мөлшері
1. Қарыз сомасының 10%, алайда әлеуметтік көмек түрі ретінде 1 600 000 (бір миллион алты жүз мың) теңгеден артық емес.
2. Қарыз сомасының 10%, алайда әлеуметтік қолдау түрі ретінде 1 600 000 (бір миллион алты жүз мың) теңгеден артық емес.
Абай аудандық мәслихатының
2024 жылғы 28 наурыздағы
№ 14/8-VIII шешіміне
2 қосымша
Абай ауданы бойынша тұрғын үй сертификаттарын алушылар санатының тізбесі
Атауы
1
Кәмелетке толғанға дейiн ата-аналарынан айырылған жиырма тоғыз жасқа толмаған жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар
2
"Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен наградталған немесе бұрын "Батыр ана" атағын алған, сондай-ақ I және II дәрежелі "Ана даңқы" ордендерімен наградталған көпбалалы аналар, көпбалалы отбасылар
3
Бірінші және екінші топтардағы мүгедектігі бар адамдар
4
Мүгедектігі бар балалары бар немесе оларды тәрбиелеп отырған отбасылар
5
Басқа мемлекеттердің аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлері
6
Жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілген ардагерлер
7
Жасына қарай зейнет демалысына шыққан зейнеткерлер
8
Қандастар
9
Экологиялық зiлзалалар, табиғи және техногендi сипаттағы төтенше жағдайлар салдарынан тұрғын үйiнен айырылған адамдар
10
Мемлекеттiк немесе қоғамдық мiндеттерiн, әскери қызметiн орындау кезiнде, ғарыш кеңістігіне ұшуды дайындау немесе жүзеге асыру кезінде, адам өмiрiн құтқару кезiнде, құқық тәртiбiн қорғау кезiнде қаза тапқан (қайтыс болған) адамдардың отбасылары
11
Толық емес отбасылар
12
Денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган бекiтетiн аурулар тiзiмiнде аталған кейбiр созылмалы аурулардың ауыр түрлерiмен ауыратын адамдар

от 28 марта 2024 года
№ 14/8-VIII
Размер жилищного сертификата по Абайскому району
1. 10% от суммы займа, но не более 1 600 000 (один миллион шестьсот тысяч) тенге в виде социальной помощи.
2. 10% от суммы займа, но не более 1 600 000 (один миллион шестьсот тысяч) тенге в виде социальной поддержки.
Приложение 2 к решению
Абайского районного маслихата
от 28 марта 2024 года
№ 14/8-VIII
Перечень категорий получателей жилищных сертификатов по Абайскому району
Наименование
1
Дети-сироты, дети, оставшиеся без попечения родителей, не достигшие двадцати девяти лет, потерявшие родителей до совершеннолетия
2
Многодетные матери, награжденные подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получившие ранее звание "Мать-героиня", а также награжденные орденами "Материнская слава" I и II степени, многодетные семьи
3
Лица с инвалидностью первой и второй групп
4
Семьи, имеющие или воспитывающие детей с инвалидностью
5
Ветераны боевых действий на территории других государств
6
Ветераны, приравненные по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны
7
Пенсионеры по возрасту
8
Кандасы
9
Лица, лишившиеся жилища в результате экологических бедствий, чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера;
10
Семьи лиц, погибших (умерших) при исполнении государственных или общественных обязанностей, воинской службы, при подготовке или осуществлении полета в космическое пространство, при спасании человеческой жизни, при охране правопорядка
11
Неполные семьи
12
Лица, страдающие тяжелыми формами некоторых хронических заболеваний, перечисленных в списке заболеваний, утверждаемом уполномоченным органом в области здравоохранения