Жарма ауданында бөлшек салықтың арнаулы салық режимін қолдану кезінде салық мөлшерлемесінің мөлшерін төмендету туралы
Абай облысы Жарма аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 қарашадағы № 19/346-VIII шешімі. Абай облысының Әділет департаментінде 2024 жылғы 4 желтоқсанда № 383-18 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешімнің қолданысқа енгізілу тәртібін 3- тармақтан караңыз.
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңның 6-бабы 1-тармағының 15) - тармақшасына және Қазақстан Республикасының "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Кодексі (Салық кодексі) 696-3-бабының 5-тармағына, Қазақстан Республикасының "Құқықтық актілер туралы" Заңының 27- бабына сәйкес, Жарма ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Жарма ауданында бөлшек салықтың арнаулы салық режимін қолдану кезінде төлем көзінен ұсталатын салықтарды қоспағанда, корпоративтік немесе жеке табыс салығы мөлшерлемесінің мөлшері салық кезеңінде алынған (алынуға жататын) кірістер бойынша 3% - дан 2% - ға дейін төмендетілсін.
2. Жарма аудандық мәслихатының 2024 жылғы 4 наурыздағы № 11/216-VIII "Жарма ауданында бөлшек салықтын арнаулы салық режимін қолдану кезінде салық мөлшерлемесінің мөлшерін төмендету туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 234-18 болып тіркелген) шешімінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Мәслихат төрағасы
М. Оспанбаев

О понижении размера ставки налогов при применении специального налогового режима розничного налога в Жарминском районе
Решение Жарминского районного маслихата области Абай от 27 ноября 2024 года № 19/346-VIII. Зарегистрировано Департаментом юстиции области Абай 4 декабря 2024 года № 383-18
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего решения см. в п.3.
В соответствии с подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан",  пунктом 5 статьи 696-3 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), статьей 27 Закона Республики Казахстан "О правовых актах", Жарминский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Понизить размер ставки корпоративного или индивидуального подоходного налога, за исключением налогов, удерживаемых у источника выплаты, при применении специального налогового режима розничного налога в Жарминском районе с 3% на 2% по доходам, полученным (подлежащим получению) за налоговый период.
2. Признать утратившим силу решение Жарминского районного маслихата от 4 марта 2024 года № 11/216-VIII "О понижении размера ставки налогов при применении специального налогового режима розничного налога в Жарминском районе" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 234-18).
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель маслихата
М. Оспанбаев