Абай облысы Үржар ауданы бойынша шаруа немесе фермер қожалығын, ауыл шаруашылығы өндірісін жүргізу үшін уақытша өтеулі жер пайдалану (жалға алу) құқығын беру жөніндегі конкурсқа шығарылатын жер учаскелерінің ең жоғары мөлшерін жергілікті жағдайлар мен ерекшеліктерге қарай айқындау туралы
Абай облысы Үржар ауданы әкімдігінің 2024 жылғы 26 қыркүйектегі № 229 бірлескен қаулысы және Абай облысы Үржар аудандық мәслихатының 2024 жылғы 4 қарашадағы № 19-363/VIII шешімі. Абай облысының Әділет департаментінде 2024 жылғы 12 қарашада № 368-18 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының Жер кодексінің 43-1-бабының 2-1- тармағына, "Уақытша жер пайдалану құқығымен Қазақстан Республикасының азаматында шаруа немесе фермер қожалығын жүргізу үшін, шетелдік қатысуы жоқ Қазақстан Республикасының мемлекеттік емес заңды тұлғасында және оның үлестес тұлғаларында ауыл шаруашылығы өндірісін жүргізу үшін болуы мүмкін республиканың және бiр әкiмшiлiк ауданның (қаланың), облыстың шегінде ауыл шаруашылығы алқаптарының түрлері бойынша ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерiнiң шектi (ең жоғары) мөлшерiн бекіту туралы" 2023 жылғы 25 қаңтардағы № 42 Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысына сәйкес, Үржар ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Үржар аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Абай облысы Үржар ауданы бойынша шаруа немесе фермер қожалығын, ауыл шаруашылығы өндірісін жүргізу үшін уақытша өтеулі жер пайдалану (жалға алу) құқығын беру жөніндегі конкурсқа шығарылатын жер учаскелерінің ең жоғары мөлшері жергілікті жағдайлар мен ерекшеліктерге қарай, осы бірлескен қаулы және шешімнің қосымшасына сәйкес айқындалсын.
2. Осы бірлескен Үржар ауданы әкімдігінің қаулысы және Үржар аудандық мәслихаты шешімінің орындалуын бақылау жетекшілік ететін Үржар ауданы әкімінің орынбасарына жүктелсін.
3. Осы бірлескен Үржар ауданы әкімдігінің қаулысы және Үржар аудандық мәслихатының шешімі оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Үржар ауданының әкімі
А. Башимбаев
Үржар аудандық мәслихатының төрағасы
А. Омаров
Үржар ауданы әкімдігінің
2024 жылғы 26 қыркүйектегі
№ 229 мен
бірлескен қаулы және
Үржар аудандық мәслихатының

Об определении максимальных размеров земельных участков, выставляемых на конкурс по предоставлению права временного возмездного землепользования (аренды) для ведения крестьянского или фермерского хозяйства, сельскохозяйственного производства в зависимости от местных условий и особенностей по Урджарскому району области Абай
Совместные постановление акимата Урджарского района области Абай от 26 сентября 2024 года № 229 и решение Урджарского районного маслихата области Абай от 4 ноября 2024 года № 19-363/VIII. Зарегистрировано Департаментом юстиции области Абай 12 ноября 2024 года № 368-18
В соответствии с пунктом 2-1 статьи 43-1 Земельного кодекса Республики Казахстан, постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 января 2023 года № 42 "Об утверждении предельных (максимальных) размеров земельных участков сельскохозяйственного назначения по видам сельскохозяйственных угодий в пределах республики и одного административного района (города), области, которые могут находиться на праве временного землепользования у гражданина Республики Казахстан для ведения крестьянского или фермерского хозяйства, негосударственного юридического лица Республики Казахстан без иностранного участия и его аффилированных лиц для ведения сельскохозяйственного производства", акимат Урджарского района ПОСТАНОВЛЯЕТ и Урджарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Определить максимальные размеры земельных участков, выставляемых на конкурс по предоставлению права временного возмездного землепользования (аренды) для ведения крестьянского или фермерского хозяйства, сельскохозяйственного производства в зависимости от местных условий и особенностей по Урджарскому району области Абай согласно приложению к настоящему совместному постановлению и решению.
2. Контроль за исполнением настоящего совместного постановления акимата Урджарского района и решения Урджарского районного маслихата возложить на курирующего заместителя акима Урджарского района.
3. Настоящее совместное постановление акимата Урджарского района и решение Урджарского районного маслихата вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Урджарского района
А. Башимбаев
Председатель Урджарского районного маслихата
А. Омаров
приложение к совместному
постановлению
Акимата Урджарского района
от 26 сентября 2024 года
№ 229
и решению
Урджарского районного
маслихата

2024 жылғы 4 қарашадағы
№ 19-363/VIII
шешіміне қосымша
Абай облысы Үржар ауданы бойынша шаруа немесе фермер қожалығын жүргізу үшін уақытша өтеулі жер пайдалану (жалға алу) құқығын беру жөніндегі конкурсқа шығарылатын жер учаскелерінің ең жоғарғы мөлшері
Ауыл шаруашылығы алқаптарының ауданы, гектар
оның ішінде
егістік
шабындықтар
жайылым
1700
400
100
1200
Абай облысы Үржар ауданы бойынша ауыл шаруашылығы өндірісін жүргізу үшін уақытша өтеулі жер пайдалану (жалға алу) құқығын беру жөніндегі конкурсқа шығарылатын жер учаскелерінің ең жоғарғы мөлшері
Ауыл шаруашылығы алқаптарының ауданы, гектар
оның ішінде
егістік
шабындықтар
жайылым

от 4 ноября 2024 года
№ 19-363/VIII
Максимальные размеры земельных участков, выставляемых на конкурс по предоставлению права временного возмездного землепользования (аренды) для ведения крестьянского или фермерского хозяйства по Урджарскому району области Абай
Площадь сельскохозяйственных угодий, гектар
в том числе:
пашня
сенокосы
пастбища
1700
400
100
1200
Максимальные размеры земельных участков, выставляемых на конкурс по предоставлению прав временного возмездного землепользования (аренды) для ведения сельскохозяйственного производства по Урджарскому району области Абай
Площадь сельскохозяйственных угодий, гектар
в том числе:
пашня
сенокосы
пастбища