Жаңасемей ауданында шетелдіктер үшін туристік жарнаның мөлшерлемелерін бекіту туралы
Абай облысы Жаңасемей ауданы мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 13/92-VIII шешімі. Абай облысының Әділет департаментінде 2024 жылғы 26 желтоқсанда № 397-18 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 2-10 тармағына, "Шетелдіктер үшін туристік жарнаны төлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2023 жылғы 14 шілдедегі № 181 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33110 болып тіркелген) сәйкес, Жаңасемей аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Жаңасемей ауданында шетелдіктер үшін туристік жарнаның мөлшерлемелерін хостелдерді, қонақжайларды, жалға берілетін тұрғын үйлерді қоспағанда, туристерді орналастыру орындарында болу құнынан 0 (нөл) пайыз мөлшерінде бекітілсін.
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Жаңасемей аудандық мәслихатының төрағасы
Е. Абильмажинов

Об утверждении ставок туристского взноса для иностранцев в районе Жаңасемей
Решение маслихата района Жаңасемей области Абай от 25 декабря 2024 года № 13/92-VIII. Зарегистрировано Департаментом юстиции области Абай 26 декабря 2024 года № 397-18
В соответствии с пунктом 2-10 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 14 июля 2023 года № 181 "Об утверждении Правил уплаты туристского взноса для иностранцев" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 33110), маслихат района Жаңасемей РЕШИЛ:
1. Утвердить ставки туристского взноса для иностранцев в районе Жаңасемей в местах размещения туристов, за исключением хостелов, гостевых домов, арендного жилья в размере 0 (ноль) процентов от стоимости пребывания.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель маслихата района Жаңасемей
Е. Абильмажинов