Меркі ауданы бойынша шетелдіктер үшін 2024 жылға арналған туристік жарна мөлшерлемелерін бекіту туралы
Жамбыл облысы Меркі аудандық мәслихатының 2024 жылғы 8 сәуірдегі № 22-3 шешімі. Жамбыл облысының Әділет департаментінде 2024 жылғы 12 сәуірде № 5195-08 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 2-10 тармағына, "Шетелдіктер үшін туристік жарнаны төлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министірінің 2023 жылғы 14 шілдедегі № 181 бұйрығына сәйкес, Меркі аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап 31 желтоқсанды қоса алғанда туристерді орналастыру орындарындағы шетелдіктер үшін туристік жарнаның мөлшерлемелері-болу құнынан 0 (нөл) пайызы бекітілсін.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Меркі аудандық мәслихат төрағасы М. Кокрекбаев

Об утверждении ставок туристского взноса для иностранцев на 2024 год по Меркенскому району
Решение Меркенского районного маслихата Жамбылской области от 8 апреля 2024 года № 22-3. Зарегистрированы Департаментом юстиции Жамбылской области 12 апреля 2024 года № 5195-08
В соответствии с пунктом 2-10 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 18 июля 2023 года № 181 "Об утверждении Правил уплаты туристского взноса для иностранцев", Меркенский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить ставки туристского взноса для иностранцев в местах размещения туристов с 1 января по 31 декабря 2024 года - 0 (ноль) процентов от стоимости пребывания.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Меркенского районного маслихата М. Кокрекбаев