"Сарысу ауданы бойынша әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидаларын бекіту туралы" Сарысу аудандық мәслихатының 2023 жылғы 13 желтоқсандағы № 14-4 шешiмiне өзгеріс енгізу туралы
Жамбыл облысы Сарысу аудандық мәслихатының 2024 жылғы 19 наурыздағы № 19-5 шешімі. Жамбыл облысының Әділет департаментінде 2024 жылғы 8 сәуірде № 5194-08 болып тіркелді
Сарысу аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "Сарысу ауданы бойынша әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидаларын бекіту туралы" Сарысу аудандық мәслихатының 2023 жылғы 13 желтоқсандағы № 14-4 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5135 болып тіркелген) шешіміне мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген шешіммен бекітілген Сарысу ауданы бойынша әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидаларында:
6 тармақтың № 14-4 келесі редакцияда жазылсын:
"1) мұқтаж азаматтарға (отбасыларға) ең төменгі күнкөріс деңгейінің 70 пайызынан аспайтын жан басына шаққандағы орташа табысы есепке алынып, бір рет 50 000 (елу мың) теңге мөлшерінде мынадай негіздер бойынша:
жетімдік, ата-ана қамқорлығының болмауы;
жасының егде тартуына байланысты, бұрынғы ауруы және (немесе) мүгедектігі салдарынан өзіне-өзі күтім жасай алмауы;
бас бостандығынан айыру орындарынан босатылуы, пробация қызметінің есебінде болуы;".
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сарысу аудандық мәслихат төрағасы Ш. Мусабеков

О внесении изменения в решение Сарысуского районного маслихата от 3 декабря 2023 года №14-4 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления ее размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан по Сарысускому району"
Решение Сарысуского районного маслихата Жамбылской области от 19 марта 2024 года № 19-5. Зарегистрированы Департаментом юстиции Жамбылской области 8 апреля 2024 года № 5194-08
Сарысуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Сарысуского районного маслихата от 13 декабря 2023 года № 14-4 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления ее размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан по Сарысускому району" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5135) следующее изменение:
В Правилах оказания социальной помощи, установления ее размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан по Сарысускому району, утвержденных указанным решением:
подпункт 1) пункта 6 изложить в следующей редакции:
"1) лицам (семьям), с учетом среднедушевого дохода, не превышающего 70 процентов прожиточного минимума, единовременно в размере 50 000 (пятьдесят тысяч) тенге, по следующим основаниям:
сиротство, отсутствие родительского попечения;
неспособность к самообслуживанию в связи с преклонным возрастом, вследствие перенесенной болезни и (или) инвалидности;
освобождение из мест лишения свободы, нахождение на учете службы пробации;".
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Сарысуского районного маслихата Ш. Мусабеков