Қаражал қалалық мәслихатының 2024 жылғы 9 ақпандағы № 133 "Қаражал қаласының әлеуметтік көмек көрсету, оның мөлшерлерін белгілеу және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау қағидаларын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Ұлытау облысы Қаражал қалалық мәслихатының 2024 жылғы 10 қазандағы № 194 шешімі. Ұлытау облысының Әділет департаментінде 2024 жылғы 14 қазанда № 150-20 болып тіркелді
Қаражал қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қаражал қалалық мәслихатының "Қаражал қаласының әлеуметтік көмек көрсету, оның мөлшерлерін белгілеу және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау қағидаларын бекіту туралы" 2024 жылғы 9 ақпандағы №133 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №91-20 болып тіркелген) келесі өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1) көрсетілген шешімнің 1-қосымшасының 2-тармағының 1) тармақшасы жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" (бұдан әрі–Мемлекеттік корпорация) – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсету, мемлекеттік қызметтер көрсетуге өтініштерді қабылдау және олардың нәтижелерін көрсетілетін қызметті алушыға беру жөніндегі жұмысты "бір терезе" қағидаты бойынша ұйымдастыру, мемлекеттік қызметтерді электрондық нысанда көрсетуді қамтамасыз ету үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша құрылған заңды тұлға;";
2) көрсетілген шешімнің 1-қосымшасының 6-тармағының 3) тармақшасы жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"3) бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған және пробация қызметінің есебінде болған адамдарға – бір рет жан басына шаққандағы орташа кірісі есепке алынбай 30 (отыз) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде. Әлеуметтік көмекке жүгіну мерзімі - жағдай туындаған сәттен бастап алты айдан кешіктірмей;";
3) көрсетілген шешімнің 1-қосымшасының 12-тармағы жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"12. Атаулы күндер мен мереке күндеріне орай әлеуметтік көмек оны алушылардан өтініштер талап етілмей көрсетіледі.
Әлеуметтік көмекті алушылардың санаттарын ЖАО белгілейді, содан кейін Мемлекеттік корпорацияға не өзге де ұйымдарға сұраныс жіберу арқылы олардың тізімдері қалыптастырылады.";
4) көрсетілген шешімнің 1-қосымшасының 5-тармағы келесі редакциядағы 8-1) тармақшамен толықтырылсын:
"8-1) 25 қазан - Республика күні:
жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға - 20 000 (жиырма мың) теңге;".
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихаттың төрағасы З. Оспанова

О внесении изменений и дополнения в решение Каражалского городского маслихата от 9 февраля 2024 года № 133 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан города Каражал"
Решение Каражалского городского маслихата области Ұлытау от 10 октября 2024 года № 194. Зарегистрировано в Департаменте юстиции области Ұлытау 14 октября 2024 года № 150-20
Каражалский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Каражалского городского маслихата "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан города Каражал" от 9 февраля 2024 года №133 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №91-20) следующие изменения и дополнение:
1) подпункт 1) пункта 2 приложения 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1) Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее –Государственная корпорация) – юридическое лицо, созданное по решению Правительства Республики Казахстан для оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан, организации работы по приему заявлений на оказание государственных услуг и выдаче их результатов услугополучателю по принципу "одного окна", обеспечения оказания государственных услуг в электронной форме;";
2) подпункт 3) пункта 6 приложения 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"3) лицам, освободившимся из мест лишения свободы и находящимся на учете службы пробации - единовременно в размере 30 (тридцать) месячных расчетных показателей без учета среднедушевого дохода. Срок обращения за социальной помощью – не позднее шести месяцев с момента возникновения ситуации;";
3) пункт 12 приложения 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"12. Социальная помощь к праздничным дням и памятным датам оказывается без истребования заявлений от получателей.
Категории получателей социальной помощи определяются МИО, после чего формируются их списки путем направления запроса в Государственную корпорацию либо иные организации.";
4) пункт 5 приложения 1 указанного решения дополнить подпунктом 8-1) в следующей редакции:
"8-1) 25 октября - День Республики:
детям сиротам и детям, оставшимся без попечения родителей – 20 000 (двадцать тысяч) тенге;".
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель городского маслихата З. Оспанова