Қарағанды облысы Қарқаралы аудандық мәслихатының 2020 жылғы 21 шілдедегі № VI-58/493 "Қарқаралы ауданының аумағында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар және пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облысы Қарқаралы аудандық мәслихатының 2024 жылғы 22 ақпандағы № VIII-18/139 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2024 жылғы 27 ақпанда № 6560-09 болып тіркелді
Қарқаралы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қарағанды облысы Қарқаралы аудандық мәслихатының 2020 жылғы 21 шілдедегі № VI-58/493 "Қарқаралы ауданының аумағында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар және пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5977 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1, 2 қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қарқаралы аудандық мәслихатының төрағасы С. Оспанов
Қарқаралы аудандық мәслихатының
2024 жылғы 22 ақпандағы
№ VIII-18/139
шешіміне 1 қосымша
Қарқаралы аудандық мәслихатының
2020 жылғы 21 шілдедегі
№ VI-58/493
шешіміне 1 қосымша
Бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібі, олардың шекті толу нормалары, бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық –техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар
1. Қарқаралы ауданында бейбіт жиналыстар ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар мен олардың шекті толу нормалары төмендегідей айқындалсын:
1) "Автобаза" қонақ үйінің алдындағы алаң, Қарқаралы қаласы, 78-Коммунар көшесі № 135 ғимарат. Шекті толу нормасы – 300 адам;
2) "Сары-Арқа" мемориалы алдындағы алаң, Қарқаралы қаласы, Т.Әубәкіров көшесі № 75 құрылыс. Шекті толу нормасы – 700 адам.
Ымырт жағдайында бейбіт жиналыстар өткізуге арналған арнайы орындар жарықпен қамтамасыз етілуге тиіс.
Қарқаралы ауданында шерулер мен демонстрациялардың маршруттары:
1) "Автобаза" қонақ үйінен 78-Коммунар көшесі № 49 үйдің қиылысына дейін;
2) "Сары-Арқа" мемориалынан Т.Әубәкіров көшесіндегі №116 құрылысына дейін.
2. Ұйымдастырушы мен оның қатысушылары бейбіт жиналыстар өткізуге арналған арнайы орындарды мынадай тәртіппен пайдаланады:

О внесении изменений в решение Каркаралинского районного маслихата Карагандинской области от 21 июля 2020 года № VI-58/493 "О специализированных местах для организации и проведения мирных собраний и границах, прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования на территории Каркаралинского района"
Решение Каркаралинского районного маслихата Карагандинской области от 22 февраля 2024 года № VIII-18/139. Зарегистрировано в Департаменте юстиции Карагандинской области 27 февраля 2024 года № 6560-09
Каркаралинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Каркаралинского районного маслихата Карагандинской области от 21 июля 2020 года № VI-58/493 "О специализированных местах для организации и проведения мирных собраний и границах, прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования на территории Каркаралинского района" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5977) следующие изменения:
приложения 1, 2 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Каркаралинского районного маслихата С. Оспанов
Приложение 1 к решению
Каркаралинского районного маслихата
от 22 февраля 2024 года
№ VIII-18/139
Приложение 1 к решению
Каркаралинского районного маслихата
от 21 июля 2020 года
№ VI-58/493
Специализированные места для организации и проведения мирных собраний, порядок их использования и нормы их предельной заполняемости, требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест
1. Определить специализированные места и нормы их предельной заполняемости для организации и проведения мирных собраний в Каркаралинском районе:
1) площадь перед гостиницей "Автобаза", город Каркаралинск, улица 78-Коммунаров здание №135. Норма предельной заполняемости – 300 человек;
2) площадь перед мемориалом "Сары-Арка", город Каркаралинск, улица Т.Аубакирова строение №75. Норма предельной заполняемости – 700 человек.
В условиях сумерек специализированные места для проведения мирных собраний должны быть обеспечены освещением.
Маршруты шествий и демонстраций в Каркаралинском районе:
1) от гостиницы "Автобаза" до пересечения с домом №49 по улице 78-Коммунаров;
2) от мемориала "Сары-Арка" до строения №116 по улице Т. Аубакирова.
2. Специализированные места для проведения мирных собраний организатором и его участниками используются в следующем порядке:

1) хабарламада көрсетілген уақыт бойы жиналыс үшін арнайы орын аумағында болады;
2) ғимараттардың, құрылыстардың, шағын сәулет нысандарының, жасыл екпелердің, сондай-ақ өзге де мүліктің сақталуын қамтамасыз етеді;
3) қауіпсіздік техникасының санитарлық нормалары мен ережелерін, қоғамдық тәртіпті сақтау жөніндегі Қазақстан Республикасының заңнамасын сақтайды.
Қарқаралы аудандық мәслихатының
2024 жылғы 22 ақпандағы
№ VIII-18/139
шешіміне 2 қосымша
Қарқаралы аудандық мәслихатының
2020 жылғы 21 шілдедегі
№ VI-58/493
шешіміне 2 қосымша
Пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары
1. Пикеттеуді жүргізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары Қарқаралы ауданының келесі объектілерінде 800 метр қашықтықта айқындалады:
1) жаппай жерлеу орындарында;
2) теміржол, су, әуе және автомобиль көлігі объектілерінде және оларға іргелес жатқан аумақтарда;
3) мемлекеттің қорғаныс қабілетін, қауіпсіздігін және халықтың тыныс-тіршілігін қамтамасыз ететін ұйымдарға іргелес жатқан аумақтарда;
4) қауіпті өндірістік объектілерге және пайдалануы арнайы қауіпсіздік техникасы қағидаларын сақтауды талап ететін өзге де объектілерге іргелес жатқан аумақтарда;
5) магистральдық теміржол желілерінде, магистральдық құбыржолдарда, ұлттық электр желісінде, магистральдық байланыс желілерінде және оларға іргелес жатқан аумақтарда тыйым салынады.

1) находятся на территории специализированного места в течение времени, указанного в уведомлении;
2) обеспечивает сохранность зданий, сооружений, малых архитектурных форм, зеленых насаждений, а также иного имущества;
3) соблюдают санитарные нормы и правила техники безопасности, законодательства Республики Казахстан по соблюдению общественного правопорядка.
Приложение 2 к решению
Каркаралинского районного маслихата
от 22 февраля 2024 года
№ VIII-18/139
Приложение 2 к решению
Каркаралинского районного маслихата
от 21 июля 2020 года
№ VI-58/493
Границы прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования
1. Границы прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования, определяются на расстоянии 800 метров на следующих объектах Каркаралинского района:
1) в местах массовых захоронений;
2) на объектах железнодорожного, водного, воздушного и автомобильного транспорта и прилегающих к ним территориях;
3) на территориях, прилегающих к организациям, обеспечивающим обороноспособность, безопасность государства и жизнедеятельность населения;
4) на территориях, прилегающих к опасным производственным объектам и иным объектам, эксплуатация которых требует соблюдения специальных правил техники безопасности;
5) на магистральных железнодорожных сетях, магистральных трубопроводах, национальной электрической сети, магистральных линиях связи и прилегающих к ним территориях.