2024 жылға Маңғыстау облысы бойынша ауыл шаруашылығы жануарлары басының азығына жұмсалатын шығындардың құнын арзандатуға арналған субсидиялар нормативтерін, субсидиялар алу өлшемшарттарын, өтінім беру мерзімдерін және өтінім нысанын бекіту туралы
Маңғыстау облысы әкімдігінің 2024 жылғы 11 желтоқсандағы № 232 қаулысы. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2024 жылғы 13 желтоқсанда № 4755-12 болып тіркелді.
"Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнiмдiлiгiн және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2019 жылғы 15 наурыздағы № 108 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18404 болып тіркелген) сәйкес Маңғыстау облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес 2024 жылға Маңғыстау облысы бойынша ауыл шаруашылығы жануарлары басының азығына жұмсалатын шығындардың құнын арзандатуға арналған субсидиялар нормативтері, субсидиялар алу өлшемшарттары және өтінім беру мерзімдері бекітілсін.
2. Осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес 2024 жылға Маңғыстау облысы бойынша ауыл шаруашылығы жануарлары басының азығына жұмсалатын шығындардың құнын арзандатуға арналған өтінім нысаны бекітілсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Маңғыстау облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Маңғыстау облысының әкімі Н. Қилыбай
Маңғыстау облысы әкімдігінің
2024 жылғы 11 желтоқсандағы
№ 232 қаулыға
1-қосымша
2024 жылға Маңғыстау облысы бойынша ауыл шаруашылығы жануарлары басының азығына жұмсалатын шығындардың құнын арзандатуға арналған субсидиялар нормативтері, субсидиялар алу өлшемшарттары және өтінім беру мерзімдері
Субсидиялау бағыты
Өлшем шарттары
Өлшем бірлігі
1 бірлікке арналған субсидиялар нормативтері, теңге
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жүйесінде тексеру әдісі
Өтінім беру үшін мерзім
1
Ірі қара малдың аналық басы
1) өтінім берген сәтте САТЖАҚ және АШЖБЖД-да аналық мал басының тіркелген болуы;
2) жайылымдардың болуы:
3) субсидияланатын жануарлар жасы: сиырлар мен 18 айдан асқан қашарлар, 12 айдан асқан қой/ешкілер, 36 айдан асқан жылқылар, 18 айдан асқан түйелер;
4) өтінім берген сәттен бастап жыл бойы мәлімделген аналық мал басының (мал шығынының зоотехникалық нормасын қоспағанда) сақталуын қамтамасыз ету.
бас
20 000
САТЖАҚ және АШЖБЖД мен интеграциялық өзара әрекеттесу
Ағымдағы жылдың 1 желтоқсаннан
30 желтоқсанға (қоса алғанда) дейін
2
Ұсақ малдың аналық басы
бас

Об утверждении нормативов субсидий, критериев получения субсидий, сроков подачи заявки и формы заявки на удешевление стоимости затрат на корма поголовью сельскохозяйственных животных по Мангистауской области на 2024 год
Постановление акимата Мангистауской области от 11 декабря 2024 года № 232. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 13 декабря 2024 года № 4755-12.
В соответствии с приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 марта 2019 года №108 "Об утверждении Правил субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №18404), акимат Мангистауской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить нормативы субсидий, критерии получения субсидий и сроки подачи заявки на удешевление стоимости затрат на корма поголовью сельскохозяйственных животных по Мангистауской области на 2024 год, согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Утвердить форму заявки на удешевление стоимости затрат на корма поголовью сельскохозяйственных животных по Мангистауской области на 2024 год, согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Мангистауской области.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким Мангистауской области Н. Қилыбай
Приложение 1 к постановлению
акимата Мангистауской области
от 11 декабря 2024 года
№ 232
Нормативы субсидий, критерии получения субсидий и сроки подачи заявки на удешевление стоимости затрат на корма поголовью сельскохозяйственных животных по Мангистауской области на 2024 год
Направление субсидирования
Критерии
Единица измерения
Нормативы субсидий на 1 единицу, тенге
Метод проверки в системе идентификации сельскохозяйственных животных
Срок для подачи заявки
1
Маточное поголовье крупного рогатого скота
1) наличие регистрации маточного поголовья в ИБСПР и БД ИСЖ на момент подачи заявки;
2) наличие пастбищ;
3)возраст субсидируемых животных: коров и телок старше 18 месяцев, овец/коз старше 12 месяцев, лошадей старше 36 месяцев, верблюдов старше 18 месяцев;
4) обеспечение сохранности заявленного маточного поголовья (за исключением зоотехнической нормы выбытия) в течении года с момента подачи заявки
голова
20 000
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР и БД ИСЖ
С 1 декабря по 30 декабря (включительно) текущего года
2
Маточное поголовье мелкого рогатого скота
голова

5 000
3
Жылқылардың аналық басы
бас
20 000
4
Түйелердің аналық басы
бас
20 000
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
АШЖБЖД – ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі дерекқор;
САТЖАҚ – селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстың ақпараттық қоры.
Маңғыстау облысы әкімдігінің
2024 жылғы 11 желтоқсандағы
№ 232 қаулыға
2-қосымша
2024 жылға Маңғыстау облысы бойынша ауыл шаруашылығы жануарлары басының азығына жұмсалатын шығындардың құнын арзандатуға арналған өтінім нысаны
Нысан
__________________________
(облыс)
жергілікті атқарушы органы
Ауыл шаруашылығы жануарлары басының азығына жұмсалатын шығындардың құнын арзандатуға субсидия алуға арналған өтінім
Өтінім нөмірі: _____
Өтінімнің қалыптастырылған
күні: ___________

5000
3
Маточное поголовье лошадей
голова
20 000
4
Маточное поголовье верблюдов
голова
20 000
Расшифровка аббревиатур:
БД ИСЖ - база данных по идентификации сельскохозяйственных животных;
ИБСПР - информационная база селекционной и племенной работы.
Приложение 2 к постановлению
акимата Мангистауской области
от 11 декабря 2024 года
№ 232
Форма заявки на удешевление стоимости затрат на корма поголовью сельскохозяйственных животных по Мангистауской области на 2024 год
Форма
Местный исполнительный орган
____________________________
(область)
Заявка на получения субсидий на удешевление стоимости затрат на корма поголовью сельскохозяйственных животных
Номер заявки: ____
Дата формирования
заявки: __________

1. Тауар өндірушінің/ауыл шаруашылығы кооперативінің атауы
__________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), заңды тұлғаның атауы)
2. Тауар өндірушінің, ауыл шаруашылығы кооперативінің мекен-
жайы:_________________________________________________________
(облыс, аудан, қала, ауыл, көше, үй нөмірі)
3. ЖСН/БСН____________________________________________________

1. Наименование товаропроизводителя, сельскохозяйственного кооператива___________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) физического лица/наименование   юридического лица)
2. Адрес товаропроизводителя, сельскохозяйственного кооператива: ______________________________________________________________
(область, район, город, село, улица, номер дома)
3. ИИН/БИН _____________________________________________________

4. Банктік деректемелері (ЖСК, Кбе, БСК):___ ______________________
5. Ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелері туралы мәліметтер:
Кадастрлық нөмірі
Алаңы, гектар
Жердің категориясы
Нысаналы мақсаты
1
2
3
4
6
1.
2.
6. Тауар өндірушінің, ауыл шаруашылығы кооперативінің телефон
нөмірі_______________________________________________________
7. Субсидияланатын ауыл шаруашылығы жануарларының аналық мал
басының тізімі:
АШЖБЖД-да тіркелген ЖСН
Жасы
Субсидияланатын ауыл шаруашылығы жануарлары иесінің - ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің (ауыл шаруашылығы кооперативі үшін) БСН/ЖСН
Ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса),(ауыл шаруашылығы кооперативі үшін)
1
2
3
4
5
1.
2.
Барлығы ___ бас
8. Субсидиялау нормативі _________ теңге.
9. Тиесілі субсидияның жалпы сомасы ___________ теңге.
Деректер көзі
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Азықтық дақылдарға арналған жер учаскелерін және (немесе) шабындық (жайылымдық) алқаптарды (егістіктер, шабындықтар, түбегейлі жақсартылған жайылымдар) бөлу туралы акт
Актінің нөмірі
Актінің берілген күні
Кадастрлық нөмірі
Алаң, гектар
2.
Тиісті күнтізбелік жылға азықтық дақылдарды себу алаңы (бар болса)
Азықтық дақылдар себілген алаң, оның ішінде түрлері бойынша, гектар
3.
Дайындалған азықтардың көлемі
Азықтардың дайындалғанын растайтын құжаттың атауы мен күні
Ағымдағы жылы дайындалған азықтар, оның ішінде түрлері бойынша
4.
Азықтар дайындауға жұмсалған шығынды растайтын құжат
Азықтар дайындауға жұмсалған шығындар сомасы, теңге
5.
Азықтар сатып алу-сату шарты
Сатушының атауы
Сатушының БСН
Шарттың нөмірі мен жасалған күні
Азықтар көлемі, тонна
Электрондық шот-фактураның нөмірі мен күні
Шарт бойынша барлық сома, теңге
6.
Екінші деңгейдегі банктің немесе Ұлттық почта операторының ағымдағы шоттың бар-жоғы туралы анықтамасы
ЖСН/БСН
ЖСК
Кбе
Банктің немесе почта операторының деректемелері, банктің немесе почта операторының атауы
БСК
БСН
Кбе
Жыл бойы мәлімделген аналық мал басының сақталуын (мал шығынының зоотехникалық нормасын қоспағанда) қамтамасыз ететінімді растаймын, сақтауды қамтамасыз етпеген жағдайда ауыл шаруашылығы жануарының сақталмаған басы үшін алынған субсидияларды қайтаруға келісемін.
Ұсынылған деректердің дұрыстығын растаймын, дұрыс емес мәліметтер және құжаттар ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ дербес деректерді жинауға, өңдеуге келісім беремін.
Өтінім беруші 20__ жылғы "__"___ сағат ____ қол қойып, жіберді
Өтінім беруші туралы ЭЦҚ -дан мәліметтер.
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСК – жеке сәйкестендіру коды;
Кбе – бенефициар коды;
БСК – банктік сәйкестендіру коды;
ЖСН – жануардың сәйкестендіру нөмірі;
ЭЦҚ – электрондық цифрлық қолтаңба;
АШЖБЖД – ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі дерекқоры.

4. Банковские реквизиты (ИИК, Кбе, БИК):____________________ _______
5. Сведения о земельных участках сельскохозяйственного назначения
Кадастровый номер
Площадь, гектар
Категория земли
Целевое назначение
1
2
3
4
5
1.
2.
6. Номер телефона товаропроизводителя, сельскохозяйственного кооператива __________________________________________________________
7. Список маточного поголовья субсидируемых сельскохозяйственных животных:
ИНЖ, зарегистрированный в БДИСЖ
Возраст
БИН/ИИН владельца субсидируемых сельскохозяйственных животных, члена сельскохозяйственного кооператива (для сельскохозяйственного кооператива)
Фамилия, имя, отчество (при наличии) члена сельскохозяйственного кооператива (для сельскохозяйственного кооператива)
1
2
3
4
5
1.
Всего ___ голов
8. Норматив субсидирования ___________ тенге.
9. Общая сумма причитающейся субсидии ___________ тенге.
Источник данных
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Акт об отводе земельного участка на кормовые культуры и (или) сенокосных (косимых) угодий (пашни, сенокосы, пастбища коренного улучшения)
Номер акта
Дата выдачи акта
Кадастровый номер
Площадь, гектар
2.
Площадь сева кормовых культур (при наличии) на соответствующий календарный год
Площадь засеянных под кормовые культуры, в том числе по видам, гектар
3.
Объем заготовленных кормов
Наименование и дата документа
подтверждающего заготовку кормов
Корма заготовленные в текущем году, в том числе по видам
4.
Документ, подтверждающий затраты на заготовку кормов
Сумма затрат на заготовку кормов, тенге
5.
Договор купли-продажи кормов
Наименование продавца
БИН продавца
Номер и дата заключения договора
Объем кормов, тонн
Номер и дата электронной
счет-фактуры
Всего сумма по договору, тенге
6.
Справка банка второго уровня или национального оператора почты о наличии текущего счета
ИИН/БИН
ИИК
Кбе
Реквизиты банка или оператора почты, наименование банка или оператора почты
БИК
БИН
Кбе
Подтверждаю, что обеспечу сохранность заявленного маточного поголовья (за исключением зоотехнической нормы выбытия) в течение года, в случае необеспечения сохранности согласен вернуть полученные субсидии на несохраненное поголовье сельскохозяйственных животных.
Подтверждаю достоверность представленных данных, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений и документов в соответствии с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также сбор, обработку персональных данных.
Подписано и отправлено заявителем в часов "_" ________20__ года
Сведения о заявителе из ЭЦП.
Расшифровка аббревиатур:
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИК – индивидуальный идентификационный код;
Кбе – код бенефициара;
БИК – банковский идентификационный код;
ИНЖ – идентификационный номер животного;
ЭЦП – электронная цифровая подпись;
БДИСЖ – база данных по идентификации сельскохозяйственных животных.