Қазығұрт ауданы бойынша тұрғын үй сертификаттарының мөлшерін және алушылар санаттарының тізбесін айқындау туралы
Түркістан облысы Қазығұрт аудандық мәслихатының 2024 жылғы 12 желтоқсандағы № 21/130-VIII шешiмi. Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2024 жылғы 13 желтоқсанда № 6630-13 болып тiркелдi
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабының 2-9 тармағына, Қазақстан Республикасының "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңының 68 бабының 3), 9), 11) тармақшаларына сәйкес, Қазығұрт аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Тұрғын үй сертификаттарының мөлшері осы шешімнің 1 қосымшасына сәйкес айқындалсын.
2. Тұрғын үй сертификаттарын алушылар санатының тізбесі осы шешімнің 2 қосымшасына сәйкес айқындалсын.
3. "Қазығұрт ауданы бойынша тұрғын үй сертификаттарының мөлшерін және алушылар санаттарының тізбесін айқындау туралы" Қазығұрт аудандық мәслихатының 2024 жылғы 21 ақпандағы № 11/71-VIIІ шешімінің (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6468-13 болып тіркелген) күші жойылды деп танылсын.
4. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазығұрт аудандық мәслихат төрағасы Т. Калымбетов
Қазығұрт ауданының мәслихатының
2024 жылғы 12 желтоқсандағы
№ 21/130-VIII шешіміне 1 қосымша
Қазығұрт ауданы бойынша тұрғын үй сертификаттарының мөлшері
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі бекіткен ипотекалық бағдарлама, Қазақстан Республикасының Үкіметі бекіткен тұрғын үй құрылысы мемлекеттік бағдарламасы, Мемлекет басшысының тапсырмасы бойынша іске қосылған "Наурыз" тұрғын үй бағдарламасы шеңберінде тұрғын үйді сатып алу кезінде ипотекалық тұрғын үй қарыздары бойынша бастапқы жарнаның бір бөлігін жабу үшін Қазығұрт ауданында тұрғын үй сертификаттарының мөлшері:
1) әлеуметтік көмек түрінде, бастапқы жарна сомасының 10% мөлшерінде, бірақ 1 000 000 (бір миллион) теңгеден аспайтын мөлшерде;
2) әлеуметтік қолдау түрінде, бастапқы жарна сомасының 10% мөлшерінде, бірақ 1 000 000 (бір миллион) теңгеден аспайтын мөлшерде айқындалсын.
Тұрғын үй сертификаттарының сомасы әрбір алушы үшін 1 000 000 (бір миллион) теңгеден аспайтын бірыңғай мөлшерде айқындалады.
Қазығұрт ауданының мәслихатының
2024 жылғы 12 желтоқсандағы
№ 21/130-VIII шешіміне 2 қосымша
Қазығұрт ауданы бойынша тұрғын үй сертификаттарын алушылар санатының тізбесі
1. Мүгедектігі бар балалары бар немесе оларды тәрбиелеп отырған отбасылар.
2. "Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен наградталған немесе бұрын "Батыр ана" атағын алған, сондай-ақ I және II дәрежелі "Ана даңқы" ордендерімен наградталған көпбалалы аналар, көпбалалы отбасылар.

Об определении размера и перечня категорий получателей жилищных сертификатов по Казыгуртскому району
Решение Казыгуртского районного маслихата Туркестанской области от 12 декабря 2024 года № 21/130-VIII. Зарегистрировано в Департаменте юстиции Туркестанской области 13 декабря 2024 года № 6630-13
В соответствии с пунктом 2-9 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктами 3), 9), 11) статьи 68 Закона Республики Казахстан "О жилищных отношениях", Казыгуртский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Определить размер жилищных сертификатов согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Определить перечень категорий получателей жилищных сертификатов согласно приложению 2 к настоящему решению.
3. Признать утратившим силу решение Казыгуртского районного маслихата от 21 февраля 2024 года № 11/71-VIІI "Об определении размера и перечня категорий получателей жилищных сертификатов по Казыгуртскому району" (зарегистрирован в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6468-13).
4. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Казыгуртского районного маслихата Т. Калымбетов
Приложение 1 к решению
Казыгуртского районного маслихата
от 12 декабря 2024 года № 21/130-VIII
Размер жилищного сертификата по району Казыгурт
1. Для покрытия части первоначального взноса по ипотечным жилищным займам при приобритении жилья в рамках ипотечной программы, утвержденной Национальным Банком Республики Казахстан, государственной программы жилищного строительства, утвержденной Привительством Республики Казахстан, жилищной программы реализованной по поручению Главы Государства жилищная программа "Наурыз", определить размер жилищных сертификатов в районе Казыгурт:
1) 10% от суммы первоначального взноса, но не более 1 000 000 (одного миллиона) тенге в виде социальной помощи;
2) 10% от суммы первоначального взноса, но не более 1 000 000 (одного миллиона) тенге в виде социальной поддержки.
Cумма жилищного сертификата определяется в едином размере не более 1 000 000 (одного миллиона) тенге для каждого получателья.
Приложение 2 к решению
Казыгуртского районного маслихата
от 12 декабря 2024 года № 21/130-VIII
Перечень категорий получателей жилищных сертификатов по району Казыгурт
1. Семьи, имеющие или воспитывающие детей с инвалидностью.
2. Многодетные матери, награжденные подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получившие ранее звание "Мать-героиня", а также награжденные орденами "Материнская слава" I и II степени, многодетные семьи.

3. Толық емес отбасылар.
4. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 20 мамырдағы № 161 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32546 болып тіркелген) Еңбек ресурстарын болжаудың ұлттық жүйесін қалыптастыру және оның нәтижелерін пайдалану қағидаларына сәйкес құрылатын еңбек ресурстарының болжамы есебімен, еңбек және жұмыспен қамту статистикасы бойынша статистикалық байқауларды талдау негізінде денсаулық сақтау, білім беру, мәдениет, спорт салаларындағы бюджеттiк ұйымдарының мамандары және басқада салалардағы мамандар.

3. Неполные семьи.
4. Специалисты бюджетных организации в отрасли здравоохранения, образования, культуры, спорта и других отраслей, на основе анализа статистических наблюдений по статистике труда и занятости, а также с учетом прогноза трудовых ресурсов, формируемых согласно Правил формирования национальной системы прогнозирования трудовых ресурсов и использования ее результатов, утвержденных приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 20 мая 2023 года № 161 (зарегистрирован вРеестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 32546).