"Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу жөнінде мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 29 мамырдағы № 66 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2025 жылғы 16 қаңтардағы № 34 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 17 қаңтарда № 35650 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу жөнінде мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 29 мамырдағы № 66 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тізілімінде № 20771 болып тіркелді) келесі өзгерістер енгізілсін:
1) көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу, олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларында:
2-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"2. Коммерциялық емес ұйымдар болып табылатын заңды тұлғаларды, мемлекеттік тіркеу және олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеуді Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және заңгерлік қызметтер көрсетуді ұйымдастыру комитеті (бұдан әрі - Комитет) және аумақтық әділет органдары жүзеге асырады.
Коммерциялық ұйымдар болып табылатын заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеуді "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) жүзеге асырады (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).";
3-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"3. Республикалық және аймақтық мәртебесі бар қоғамдық және діни бірлестіктерді, оның ішінде саяси партияларды, Республикалық нотариаттық палатаны, Республикалық адвокаттар алқасын, Жеке сот орындаушыларының республикалық палатасын, Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасын, Қазақстан Республикасының Сот сарапшылары палатасын, Қазақстанның Төрелік палатасын, Республикалық Заң консультанттары алқасын мемлекеттік тіркеуді, шетелдік және халықаралық коммерциялық емес үкіметтік емес бірлестіктердің филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеуді Комитет жүргізеді.".
10-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"10. Саяси партиялар мен діни бірлестіктерді қоспағанда, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу Заңның 6-бабына сәйкес Министрлік айқындайтын тәртіппен "электрондық үкімет" веб-порталы, сондай-ақ екінші деңгейдегі банктердің ақпараттандыру объектілері арқылы берілген электрондық өтініш негізінде жүргізіледі.
Мүлік иелері бірлестігін мемлекеттік тіркеу тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы ақпараттандыру объектілері арқылы жіберілген электрондық дауыс беру хаттамасының негізінде жүргізілуі мүмкін.".
11-тармақ келесі редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 66 "Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств"
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 16 января 2025 года № 34. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 января 2025 года № 35650
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 66 "Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20771), следующие изменения:
1) в Правилах оказания государственной услуги "Государственная регистрация юридических лиц, учетная регистрация их филиалов и представительств", утвержденных указанным приказом:
Пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Комитет регистрационной службы и организации юридических услуг Министерства юстиции Республики Казахстан (далее – Комитет) и территориальные органы юстиции осуществляют государственную регистрацию юридических лиц, являющихся некоммерческими организациями, и учетную регистрацию их филиалов и представительств.
Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) осуществляет государственную регистрацию юридических лиц, являющихся коммерческими организациями, и учетную регистрацию их филиалов и представительств (далее – услугодатель).";
Пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Государственную регистрацию общественных и религиозных объединений с республиканским и региональным статусами, в том числе политических партий, Республиканской нотариальной палаты, Республиканской коллегии адвокатов, Республиканской палаты частных судебных исполнителей, Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан, Палаты судебных экспертов Республики Казахстан, Арбитражной палаты Казахстана, Республиканской коллегии юридических консультантов, учетную регистрацию филиалов и представительств иностранных и международных некоммерческих неправительственных объединений производит Комитет.".
Пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Государственная регистрация юридического лица, за исключением политических партий и религиозных объединений, производится на основании электронного заявления, поданного посредством веб-портала "электронного правительства", а также посредством объектов информатизации банков второго уровня, в порядке, определяемом Министерством в соответствии со статьей 6 Закона.
Государственная регистрация объединения собственников имущества может производиться на основании электронного Протокола голосования, направленного посредством объектов информатизации в сфере жилищно-коммунального хозяйства.".
Пункт 11 изложить в следующей редакции:

"11. Саяси партиялардың филиалдарын (өкілдіктерін) және діни бірлестіктерді қоспағанда, заңды тұлғаның филиалын (өкілдігін) есептік тіркеу "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы берілген электрондық өтініштің, сондай-ақ Заңның 6-2-бабына сәйкес Министрлік айқындайтын тәртіппен екінші деңгейдегі банктердің ақпараттандыру объектілерінің негізінде жүргізіледі.".
12-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"12. Саяси партиялар мен діни бірлестіктерді қоспағанда, қайта ұйымдастыру жолымен құрылатын заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы берілген электрондық өтініштің, сондай-ақ Заңның 6-3-бабына сәйкес Министрлік айқындайтын тәртіппен екінші деңгейдегі банктердің ақпараттандыру объектілерінің негізінде жүргізіледі.".
8, 13, 16-қосымшалары осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
2) көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Заңды тұлғаларды мемлекеттік қайта тіркеу, олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік қайта тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларында:
2-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"2. Коммерциялық емес ұйымдар болып табылатын заңды тұлғаларды, мемлекеттік қайта тіркеу және олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік қайта тіркеуді Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және заңгерлік қызметтер көрсетуді ұйымдастыру комитеті (бұдан әрі - Комитет) және аумақтық әділет органдары жүзеге асырады.
Коммерциялық ұйымдар болып табылатын заңды тұлғаларды мемлекеттік қайта тіркеу және олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік қайта тіркеуді "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) жүзеге асырады (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).";
3-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"3. Республикалық және аймақтық мәртебесі бар қоғамдық және діни бірлестіктерді, оның ішінде саяси партияларды, Республикалық нотариаттық палатаны, Республикалық адвокаттар алқасын, Жеке сот орындаушыларының республикалық палатасын, Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасын, Қазақстан Республикасының Сот сарапшылары палатасын, Қазақстанның Төрелік палатасын, Республикалық Заң консультанттары алқасын мемлекеттік қайта тіркеуді, шетелдік және халықаралық коммерциялық емес үкіметтік емес бірлестіктердің филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеуді Комитет жүргізеді.".
6-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"6. Саяси партиялар мен діни бірлестіктерді қоспағанда, заңды тұлғаны мемлекеттік қайта тіркеу "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы берілген электрондық өтініштің, сондай-ақ Заңның 14-бабына сәйкес Министрлік айқындайтын тәртіппен екінші деңгейдегі банктердің ақпараттандыру объектілерінің негізінде жүргізіледі.".

"11. Учетная регистрация филиала (представительства) юридического лица, за исключением филиалов (представительств) политических партий и религиозных объединений, производится на основании электронного заявления, поданного посредством веб-портала "электронного правительства", а также посредством объектов информатизации банков второго уровня, в порядке, определяемом Министерством в соответствии со статьей 6-2 Закона.".
Пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. Государственная регистрация юридического лица, создаваемого путем реорганизации, за исключением политических партий и религиозных объединений, производится на основании электронного заявления, поданного посредством веб-портала "электронного правительства", а также посредством объектов информатизации банков второго уровня, в порядке, определяемом Министерством в соответствии со статьей 6-3 Закона.".
приложения 8, 13, 16 изложить в редакции, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) в Правилах оказания государственной услуги "Государственная перерегистрация юридических лиц, учетная перерегистрация их филиалов и представительств", утвержденных указанным приказом:
Пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Комитет регистрационной службы и организации юридических услуг Министерства юстиции Республики Казахстан (далее – Комитет) и территориальные органы юстиции осуществляют государственную перерегистрацию юридических лиц, являющихся некоммерческими организациями, и учетную перерегистрацию их филиалов и представительств.
Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) осуществляет государственную перерегистрацию юридических лиц, являющихся коммерческими организациями, и учетную перерегистрацию их филиалов и представительств (далее – услугодатель).";
Пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Государственную перерегистрацию общественных и религиозных объединений с республиканским и региональным статусами, в том числе политических партий, Республиканской нотариальной палаты, Республиканской коллегии адвокатов, Республиканской палаты частных судебных исполнителей, Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан, Палаты судебных экспертов Республики Казахстан, Арбитражной палаты Казахстана, Республиканской коллегии юридических консультантов, учетную перерегистрацию филиалов и представительств иностранных и международных некоммерческих неправительственных объединений производит Комитет.".
Пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Государственная перерегистрация юридического лица, за исключением политических партий и религиозных объединений, производится на основании электронного заявления, поданного посредством веб-портала "электронного правительства", а также посредством объектов информатизации банков второго уровня, в порядке, определяемом Министерством в соответствии со статьей 14 Закона.".

5-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
3) көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Жеке кәсіпкерлік субъектісіне жатпайтын заңды тұлғаның, сондай-ақ акционерлік қоғамның құрылтай құжаттарына, олардың филиалдары (өкілдіктері) туралы ережелерге енгізілген өзгерістер мен толықтыруларды мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсету Қағидаларында:
2-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"2. Жеке кәсіпкерлік субъектісіне жатпайтын заңды тұлғаның, сондай-ақ акционерлік қоғамның құрылтай құжаттарына, олардың филиалдары (өкілдіктері) туралы ережелерге енгізілген өзгерістер мен толықтыруларды мемлекеттік тіркеу Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және заңгерлік қызметтер көрсетуді ұйымдастыру Комитеті (бұдан әрі - Комитет), аумақтық әділет органдары және "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) көрсетеді (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).";
3-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"3. Республикалық және аймақтық мәртебесі бар қоғамдық және діни бірлестіктерді, оның ішінде саяси партияларды, Республикалық нотариаттық палатаны, Республикалық адвокаттар алқасын, Жеке сот орындаушыларының республикалық палатасын, Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасын, Қазақстан Республикасының Сот сарапшылары палатасын, Қазақстанның Төрелік палатасын, Республикалық Заң консультанттары алқасын, шетелдік және халықаралық коммерциялық емес үкіметтік емес бірлестіктердің филиалдары мен өкілдіктерін және жеке кәсіпкерлік субъектісіне жатпайтын заңды тұлғаның, сондай-ақ акционерлік қоғамның құрылтай құжаттарына, олардың филиалдары (өкілдіктері) туралы ережелерге енгізілген өзгерістер мен толықтыруларды мемлекеттік тіркеуді Комитет жүзеге асырады.".
6-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"6. Саяси партиялар мен діни бірлестіктерді қоспағанда, заңды тұлғаның құрылтай құжаттарына енгізілген өзгерістер мен толықтыруларды мемлекеттік тіркеу "Электрондық үкімет" веб-порталы арқылы берілген электрондық өтініштің, сондай-ақ Заңның 14-бабына сәйкес Министрлік айқындайтын тәртіппен екінші деңгейдегі банктердің ақпараттандыру объектілерінің негізінде жүргізіледі.".
3-қосымша осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
4) көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Заңды тұлға қызметінің тоқтатылуын мемлекеттік тіркеу, филиал мен өкілдікті есептік тіркеуден шығару" мемлекеттік қызмет көрсету Қағидаларында:
2-тармақ келесі редакцияда жазылсын:

Приложение 5 изложить в редакции, согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) в Правилах оказания государственной услуги "Государственная регистрация внесенных изменений и дополнений в учредительные документы юридического лица, не относящегося к субъекту частного предпринимательства, а также акционерного общества, положения об их филиалах (представительствах)", утвержденных указанным приказом:
Пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Комитет регистрационной службы и организации юридических услуг Министерства юстиции Республики Казахстан (далее – Комитет), территориальные органы юстиции и Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) (далее – услугодатель) осуществляют государственную регистрацию внесенных изменений и дополнений в учредительные документы юридического лица, не относящегося к субъекту частного предпринимательства, а также акционерного общества, положения об их филиалах (представительствах).";
Пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Государственную регистрацию внесенных изменений и дополнений в учредительные документы юридического лица, не относящегося к субъекту частного предпринимательства, а также акционерного общества, положения об их филиалах (представительствах) общественных и религиозных объединений с республиканским и региональным статусами, в том числе политических партий, Республиканской нотариальной палаты, Республиканской коллегии адвокатов, Республиканской палаты частных судебных исполнителей, Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан, Палаты судебных экспертов Республики Казахстан, Арбитражной палаты Казахстана, Республиканской коллегии юридических консультантов, филиалов и представительств иностранных и международных некоммерческих неправительственных объединений производит Комитет.".
Пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Государственная регистрация внесенных изменений и дополнений в учредительные документы юридического лица, за исключением политических партий и религиозных объединений, производится на основании электронного заявления, поданного посредством веб-портала "электронного правительства", а также посредством объектов информатизации банков второго уровня, определяемом Министерством в соответствии со статьей 14-1 Закона.".
Приложение 3 изложить в редакции, согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) в Правилах оказания государственной услуги "Государственная регистрация прекращения деятельности юридического лица, снятие с учетной регистрации филиала и представительства", утвержденных указанным приказом:
Пункт 2 изложить в следующей редакции:

"2. Коммерциялық емес ұйымдар болып табылатын Заңды тұлға қызметінің тоқтатылуын мемлекеттік тіркеу, филиал мен өкілдікті есептік тіркеуден шығаруды Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және заңгерлік қызметтер көрсетуді ұйымдастыру комитеті (бұдан әрі - Комитет) және аумақтық әділет органдары жүзеге асырады.
Коммерциялық ұйымдар болып табылатын Заңды тұлға қызметінің тоқтатылуын мемлекеттік тіркеу, филиал мен өкілдікті есептік тіркеуден шығаруды "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) жүзеге асырады (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).";
3-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"3. Заңды тұлғаның, республикалық және аймақтық мәртебесі бар қоғамдық және діни бірлестіктердің, оның ішінде саяси партиялардың, Республикалық нотариаттық палатаның, Республикалық адвокаттар алқасының, Жеке сот орындаушыларының республикалық палатасының, Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасының, Қазақстан Республикасының Сот сарапшылары палатасының, Қазақстанның Төрелік палатасының, Республикалық Заң консультанттары алқасының қызметін тоқтатуды мемлекеттік тіркеуді, шетелдік және халықаралық коммерциялық емес үкіметтік емес бірлестіктердің филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеуден шығаруды Комитет жүргізеді.".
6-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"6. Саяси партиялар мен діни бірлестіктерді қоспағанда, заңды тұлға қызметінің тоқтатылуын мемлекеттік тіркеу "Электрондық үкімет" веб-порталы арқылы берілген электрондық өтініштің, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі айқындайтын тәртіппен екінші деңгейдегі банктердің ақпараттандыру объектілерінің негізінде жүргізіледі.".
2-қосымша осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
5) көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Жеке кәсіпкерлік субъектілеріне жатпайтын заңды тұлғаның, сондай-ақ акционерлік қоғамның, олардың филиалдары мен өкілдіктерінің жарғысының (ережесінің) телнұсқасын беру" мемлекеттік қызмет көрсету Қағидаларында:
2-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"2. Коммерциялық емес ұйымдар болып табылатын заңды тұлғаларға, филиалдар мен өкілдіктерге қатысты және коммерциялық ұйымдар болып табылатын заңды тұлғаларға, филиалдар мен өкілдіктерге қатысты мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және заңгерлік қызметтер көрсетуді ұйымдастыру комитеті (бұдан әрі-Комитет), аумақтық әділет органдары және "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) көрсетеді (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).";
3-тармақ келесі редакцияда жазылсын:

"2. Комитет регистрационной службы и организации юридических услуг Министерства юстиции Республики Казахстан (далее – Комитет) и территориальные органы юстиции осуществляют государственную регистрацию прекращения деятельности юридического лица, являющихся некоммерческими организациями, и снятие с учетной регистрации филиала и представительства.
Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) осуществляет государственную регистрацию прекращения деятельности юридического лица, являющихся коммерческими организациями, и снятие с учетной регистрации филиала и представительства (далее – услугодатель).";
Пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Государственную регистрацию прекращения деятельности юридического лица, общественных и религиозных объединений с республиканским и региональным статусами, в том числе политических партий, Республиканской нотариальной палаты, Республиканской коллегии адвокатов, Республиканской палаты частных судебных исполнителей, Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан, Палаты судебных экспертов Республики Казахстан, Арбитражной палаты Казахстана, Республиканской коллегии юридических консультантов, снятие с учетной регистрации филиалов и представительств иностранных и международных некоммерческих неправительственных объединений производит Комитет.".
Пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Государственная регистрация прекращения деятельности юридического лица, за исключением политических партий и религиозных объединений, производится на основании электронного заявления, поданного посредством веб-портала "электронного правительства", а также посредством объектов информатизации банков второго уровня, в порядке, определяемом Министерством юстиции Республики Казахстан.".
приложение 2 изложить в редакции, согласно приложению 4 к настоящему приказу.
5) в Правилах оказания государственной услуги "Выдача дубликата устава (положения) юридического лица, не относящегося к субъекту частного предпринимательства, а также акционерного общества, их филиалов и представительств", утвержденных указанным приказом:
Пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Государственная услуга оказывается Комитетом регистрационной службы и организации юридических услуг Министерства юстиции Республики Казахстан (далее – Комитет), территориальными органами юстиции и Государственной корпорацией "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) в отношении юридических лиц, филиалов и представительств, являющихся некоммерческими организациями и в отношении юридических лиц, филиалов и представительств, являющихся коммерческими организациями (далее – услугодатель).";
Пункт 3 изложить в следующей редакции:

"3. Республикалық және аймақтық мәртебесі бар қоғамдық және діни бірлестіктерді, оның ішінде саяси партиялардың, Республикалық нотариаттық палатасының, Республикалық адвокаттар алқасының, Жеке сот орындаушыларының республикалық палатасының, Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасының, Қазақстан Республикасының Сот сарапшылары палатасының, Қазақстанның Төрелік палатасының, Республикалық Заң консультанттары алқасының шетелдік және халықаралық коммерциялық емес үкіметтік емес бірлестіктердің филиалдары мен өкілдіктері жарғысының (ережесінің) телнұсқасын беруді Комитет жүргізеді.".
2-қосымша осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
6) көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Заңды тұлғаларды тіркеу (қайта тіркеу) туралы, олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама беру" мемлекеттік қызмет көрсету Қағидаларында:
2-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"2. Коммерциялық емес ұйымдар болып табылатын заңды тұлғаларға, филиалдар мен өкілдіктерге мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және заңгерлік қызметтер көрсетуді ұйымдастыру комитеті мен аумақтық әділет органдары және коммерциялық ұйымдар болып табылатын заңды тұлғаларға, филиалдар мен өкілдіктерге мемлекеттік қызметті "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) көрсетеді (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).".
4-қосымша осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және заңгерлік қызметтер көрсетуді ұйымдастыру комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Әділет вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі
Е. Сарсембаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі
2025 жылғы 16 қаңтардағы
№ 34 Бұйрыққа
1-қосымша
"Заңды тұлғаларды мемлекеттік
тіркеу, олардың филиалдары
мен өкілдіктерін есептік тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет қағидаларына
8-қосымша
"Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу, олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
"Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу, олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің атауы:

"3. Выдача дубликата устава (положения) общественных и религиозных объединений с республиканским и региональным статусами, в том числе политических партий, Республиканской нотариальной палаты, Республиканской коллегии адвокатов, Республиканской палаты частных судебных исполнителей, Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан, Палаты судебных экспертов Республики Казахстан, Арбитражной палаты Казахстана, Республиканской коллегии юридических консультантов филиалов и представительств иностранных и международных некоммерческих неправительственных объединений, производит Комитет.".
приложение 2 изложить в редакции, согласно приложению 5 к настоящему приказу.
6) в Правилах оказания государственной услуги "Выдача справки о регистрации (перерегистрации) юридических лиц, учетной регистрации (перерегистрации) их филиалов и представительств", утвержденных указанным приказом:
Пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Государственная услуга оказывается Комитетом регистрационной службы и организации юридических услуг Министерства юстиции Республики Казахстан и территориальными органами юстиции в отношении юридических лиц, филиалов и представительств, являющихся некоммерческими организациями и Государственной корпорацией "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) в отношении юридических лиц, филиалов и представительств, являющихся коммерческими организациями (далее – услугодатель).".
приложение 4 изложить в редакции, согласно приложению 6 к настоящему приказу.
2. Комитету регистрационной службы и организации юридических услуг Министерства юстиции Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа;
2) размещения настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан
Е. Сарсембаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министр юстиции
Республики Казахстан
от 16 января 2025 года № 34
Приложение 8
к Правилам оказания
государственной услуги
"Государственная регистрация
юридических лиц, учетная
регистрация их филиалов
и представительств"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Государственная регистрация юридических лиц, учетная регистрация их филиалов и представительств"
Наименование государственной услуги "Государственная регистрация юридических лиц,
учетная регистрация их филиалов и представительств" Наименование подвида государственной услуги:

1. Шағын кәсіпкерлік субъектілері үшін-мемлекеттік тіркеу.
2. Коммерциялық заңды тұлғаларды тіркеу.
3. Коммерциялық емес заңды тұлғаларды (саяси партияларды, діни бірлестіктерді, олардың филиалдары мен өкілдіктерін) тіркеу.
4. Филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу.
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және заңгерлік қызметтер көрсетуді ұйымдастыру комитеті (бұдан әрі - Комитет), аумақтық әділет органдары, Мемлекеттік корпорация
2
Мемлекеттік қызметті көрсету тәсілдері
1. Шағын кәсіпкерлік субъектілері үшін мемлекеттік тіркеу-Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы, сондай-ақ өзге де ақпараттандыру объектілері;
2. Коммерциялық заңды тұлғаларды тіркеу-Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы, сондай-ақ өзге де ақпараттандыру объектілері;
3. Коммерциялық емес заңды тұлғаларды (саяси партияларды, діни бірлестіктерді, олардың филиалдары мен өкілдіктерін) тіркеу - Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы, сондай-ақ ақпараттандырудың өзге де объектілері.
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
1. Шағын кәсіпкерлік субъектілері үшін мемлекеттік тіркеу - порталда, акционерлік қоғамдарды, олардың филиалдарын (өкілдіктерін) қоспағанда, жеке кәсіпкерлік субъектілеріне жататын заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу өтініш берілген кезден бастап 1 жұмыс күн ішінде көрсетіледі.
2. Коммерциялық заңды тұлғаларды тіркеу-коммерциялық заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу, "Сәйкестендіру нөмірлерінің ұлттық тізілімдері туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі - Ұлттық тізілімдер Заңы) сәйкес сәйкестендіру нөмірлері жоқ шетелдік тұлғалар қатысатын олардың филиалдарын (өкілдіктерін) есептік тіркеу өтініш берілген күннен кейінгі бір жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
3. Саяси партияларды қоспағанда, жеке кәсіпкерлік субъектілеріне жатпайтын заңды тұлғаларды, сондай-ақ саяси партияларды қоспағанда қызметін үлгілік болып табылмайтын жарғы негізінде жүзеге асыратын акционерлік қоғамдарды мемлекеттік тіркеу, олардың филиалдарын (өкілдіктерін), сондай-ақ филиалдарын (өкілдіктерін) есептік тіркеу шетелдік коммерциялық емес ұйымдар бес жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізілуге тиіс, қажетті құжаттарды қоса бере отырып, өтініш берілген күннен кейінгі келесі күні.
4. Саяси партияларды мемлекеттік тіркеу және олардың филиалдарын (өкілдіктерін) есептік тіркеу қажетті құжаттарды қоса бере отырып, өтініш берілген күннен бастап бір айдан кешіктірілмей жүргізілуге тиіс.

1. Государственная регистрация для субъектов малого предпринимательства;
2. Регистрация коммерческих юридических лиц;
3. Регистрация некоммерческих юридических лиц
(политических партий, религиозных объединений, их филиалов и представительств);
4. Учетная регистрация филиалов и представительств.
1
Наименование услугодателя
Комитет регистрационной службы и организации юридических услуг Министерства юстиции Республики Казахстан (далее - Комитет), территориальные органы юстиции, Государственная корпорация.
2
Способы предоставления государственной услуги
1. Государственная регистрация для субъектов малого предпринимательства - Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства", а также иные объекты информатизации;
2. Регистрация коммерческих юридических лиц - Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства, а также иных объектов информатизации;
3. Регистрация некоммерческих юридических лиц (политических партий, религиозных объединений, их филиалов и представительств) - Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства", а также иные объекты информатизации;
3
Срок оказания государственной услуги
1. Государственная регистрация для субъектов малого предпринимательства - на портале государственная регистрация юридических лиц, относящихся к субъектам частного предпринимательства, за исключением акционерных обществ, их филиалов (представительств), оказывается в течение 1 рабочего дня с момента подачи заявления.
2. Регистрация коммерческих юридических лиц - государственная регистрация коммерческих юридических лиц, учетная регистрация их филиалов (представительств) с участием иностранных лиц, не имеющих идентификационных номеров согласно Закону Республики Казахстан "О национальных реестрах идентификационных номеров" (далее – Закон о Нацреестрах), производятся не позднее одного рабочего дня, следующего за днем подачи заявления.
3. Государственная регистрация юридических лиц, не относящихся к субъектам частного предпринимательства, а также акционерных обществ, осуществляющих деятельность на основании устава, не являющегося типовым, за исключением политических партий, учетная регистрация их филиалов (представительств), а также филиалов (представительств) иностранных некоммерческих организаций должны быть произведены не позднее 5 рабочих дней следующих за днем подачи заявления с приложением необходимых документов.
4. Государственная регистрация политических партий и учетная регистрация их филиалов (представительств) должны быть произведены не позднее одного месяца со дня подачи заявления с приложением необходимых документов.

5. Республикалық және өңірлік мәртебесі бар қоғамдық және діни бірлестіктердің, оның ішінде шетелдік және халықаралық коммерциялық емес үкіметтік емес бірлестіктердің филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеуді қажетті құжаттарды қоса бере отырып, өтініш берілген күннен кейін 5 жұмыс күннен кешіктірмей жүргізіледі, көрсетілетін қызмет берушінің орналасқан жері бойынша қажетті құжаттарды қоса бере отырып, өтініш берілген күннен кейін көрсетілетін қызмет берушінің орналасқан жерінен тыс 10 жұмыс күннен кешіктірілмей жүргізіледі.
6. Филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу Ұлттық тізілімдер туралы Заңға сәйкес сәйкестендіру нөмірлері жоқ шетелдік тұлғалар қатысатын коммерциялық заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу, олардың филиалдарын (өкілдіктерін) есептік тіркеу өтініш берілген күннен кейінгі бір жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Көрсетілген қызметті алушының көрсетілген қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсыруы үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 минут;
Көрсетілген қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты - 20 минут.
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
1. Шағын кәсіпкерлік субъектілері үшін мемлекеттік тіркеу туралы өтініш - электронды (ішінара автоматтандырылған) "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілетін /қағаз түрінде;
2. Коммерциялық заңды тұлғаларды тіркеу - Электронды (ішінара автоматтандырылған) "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілетін /қағаз түрінде;
3. Коммерциялық емес заңды тұлғаларды (саяси партияларды, діни бірлестіктерді, олардың филиалдары мен өкілдіктерін) тіркеу - Электронды (ішінара автоматтандырылған) /қағаз түрінде;
4. Филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу - Электронды (ішінара автоматтандырылған) "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілетін /қағаз түрінде.
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
1. Шағын кәсіпкерлік субъектілері үшін мемлекеттік тіркеу-осы Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы анықтама не көрсетілетін қызметті берушінің электронды құжат түрінде электрондық цифрлық қолтанбасымен (бұдан әрі-ЭЦҚ) куәландырылған осы тізбенің 9-тармағында көзделген жағдайлар және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауабы.
2. Коммерциялық заңды тұлғаларды тіркеу - осы Қағидаларға 10 қосымшаға сәйкес нысан бойынша заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы анықтама, сондай-ақ осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша заңды тұлғаның филиалын (өкілдігін) есептік тіркеу туралы анықтама (бұдан әрі-анықтама) не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы жазбаша түрдегі дәлелді бұйрық.

5. Государственная регистрация общественных и религиозных объединений с республиканским и региональным статусами, в том числе учетная регистрация филиалов и представительств иностранных и международных некоммерческих неправительственных объединений, производятся не позднее 5 рабочих дней следующих за днем подачи заявления с приложением необходимых документов, по месту нахождения услугодателя, не позднее 10 рабочих дней вне места нахождения услугодателя следующих за днем подачи заявления с приложением необходимых документов.
6. Государственная регистрация коммерческих юридических лиц, учетная регистрация их филиалов (представительств) с участием иностранных лиц, не имеющих идентификационных номеров согласно Закону о Нацреестрах, производятся не позднее одного рабочего дня, следующего за днем подачи заявления.
Максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю – 20 минут.
Максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 20 минут.
4
Форма оказания государственной услуги
1. Заявление о государственной регистрации для субъектов малого предпринимательства - электронная (частично автоматизированная)/бумажная/оказываемая по принципу "одного заявления".
2. Регистрация коммерческих юридических лиц - Электронная (частично автоматизированная)/бумажная/оказываемая по принципу "одного заявления".
3. Регистрация некоммерческих юридических лиц (политических партий, религиозных объединений, их филиалов и представительств) - Электронная (частично автоматизированная)/бумажная.
4. Учетная регистрация филиалов и представительств - Электронная (частично автоматизированная)/бумажная/ оказываемая по принципу "одного заявления".
5
Результат оказания государственной услуги
1. Государственная регистрация для субъектов малого предпринимательства - справка о государственной регистрации юридического лица по форме согласно приложению 10 к настоящим Правилам мотивированный ответ услугодателя, либо об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 9 настоящего перечня, в форме электронного документа, удостоверенный электронно-цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугодателя.
2. Регистрация коммерческих юридических лиц - справка о государственной регистрации юридического лица, по форме согласно приложению 10 к настоящим Правилам, а также справка об учетной регистрации филиала (представительства) юридического лица, по форме, согласно приложению 11 к настоящим Правилам (далее – справка), либо в письменном виде мотивированный приказ об отказе

3. Коммерциялық емес заңды тұлғаларды (саяси партияларды, діни бірлестіктерді, олардың филиалдары мен өкілдіктерін) тіркеу –анықтама немесе осы осы тізімнің 9-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы жазбаша түрде дәлелді бұйрық.
4. Филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу - анықтама немесе осы осы тізімнің 9-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы жазбаша түрде дәлелді бұйрық.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Шағын кәсіпкерлік субъектілері үшін мемлекеттік тіркеу тегін;
2. Коммерциялық заңды тұлғаларды тіркеу – ақылы;
3. Коммерциялық емес заңды тұлғаларды (саяси партияларды, діни бірлестіктерді, олардың филиалдары мен өкілдіктерін) тіркеу - ақылы;
4. Филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу – ақылы.
Коммерциялық емес ұйымдарды және олардың филиалдары мен өкілдіктерін тіркеу бойынша мемлекеттік қызметке ақы төлеу тіркеу алымы белгіленген.
Тіркеу алымының сомасы осы Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы Қазақстан Республикасының Кодексінде (Салық Кодексі)" (бұдан әрі-Кодекс) белгіленген мөлшерлемелер бойынша есептеледі және салық салу объектісінің тіркелген жері бойынша тиісті құжаттар берілгенге дейін төленеді.
Коммерциялық ұйымдарды және олардың филиалдары мен өкілдіктерін тіркеу бойынша мемлекеттік қызмет көрсеткені үшін "Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу туралы" Заңның (бұдан әрі-Заң) 10-бабына сәйкес заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу саласындағы тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) бағаларына сәйкес ақы алынады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға электрондық сұрау салуды портал арқылы берген жағдайда, төлем "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылады.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі
1. Комитет және аумақтық әділет органдары – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Еңбек кодексі) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
2. Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің дайын нәтижелерін беру Мемлекеттік корпорация арқылы Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мерекелік күндерден басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда үзіліссіз сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, Мемлекеттік корпорацияның халыққа қызмет көрсететін кезекші бөлімдері дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін және сенбі күні сағат 9.00-ден 13.00-ге дейін жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің/ Мемлекеттік корпорацияның қызмет көрсету шарттары: мемлекеттік қызмет жеделдетіп қызмет көрсетусіз, "электрондық" кезек тәртібімен көрсетіледі, электрондық кезек портал арқылы брондалады.

3. Регистрация некоммерческих юридических лиц (политических партий, религиозных объединений, их филиалов и представительств) – справка, либо в письменном виде мотивированный приказ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 9 настоящего перечня.
4. Учетная регистрация филиалов и представительств - справка, либо в письменном виде мотивированный приказ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 9 настоящего перечня.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
1. Государственная регистрация для субъектов малого предпринимательства бесплатно.
2. Регистрация коммерческих юридических лиц – платно.
3. Регистрация некоммерческих юридических лиц (политических партий, религиозных объединений, их филиалов и представительств) – платно.
4. Учетная регистрация филиалов и представительств - платно.
Оплата государственной услуги по регистрации некоммерческих организаций и их филиалов, и представительств установлен регистрационный сбор.
Сумма регистрационного сбора исчисляется по ставкам, установленным Кодексом Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" (далее – Налоговый кодекс) согласно приложению 12 к настоящим Правилам и уплачивается до подачи соответствующих документов по месту регистрации объекта обложения.
За оказание государственной услуги по регистрации коммерческих организаций и их филиалов и представительств взимается оплата, в соответствии с ценами на товары (работы, услуги) в сфере государственной регистрации юридических лиц в соответствии со статьей 10 Закона "О государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств" (далее - Закон).
В случае подачи электронного запроса на получение государственной услуги через портал, оплата осуществляется через платежный шлюз "электронного правительства".
7
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации
1. Комитет и его территориальные органы юстиции - с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Трудовой кодекс) с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
2. Прием заявлений и выдача готовых результатов государственных услуг осуществляется через Государственную корпорацию с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов без перерыва, дежурные отделы обслуживания населения Государственной корпорации с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 20.00 часов и в субботу с 9.00 до 13.00 часов кроме праздничных и выходных дней согласно Трудового кодекса.
Условие обслуживания услугодателем/Государственной корпорации: государственная услуга оказывается в порядке "электронной" очереди, без ускоренного обслуживания, бронируется электронная очередь посредством портала.

3. Портал - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Өтініштерді қабылдауды жүзеге асыратын ұйымдар бөлінісінде құжаттар тізбесі, сондай-ақ қызметтердің ішкі түрлері:
1. Шағын кәсіпкерлік субъектілері үшін мемлекеттік тіркеу.
Мемлекеттік корпорацияға шағын кәсіпкерлік субъектілерін мемлекеттік тіркеу үшін 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш беріледі;
Шетелдік қатысуы бар шағын кәсіпкерлік субъектілеріне жататын заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу үшін құрылтайшы-шетелдік-құрылтайшының паспортының немесе жеке басын куәландыратын басқа құжаттың қазақ және орыс тілдеріне нотариалды түрде куәландырылған аудармасымен, сондай-ақ "Халықтың көші-қоны туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес коммерциялық ұйымды Қазақстан Республикасында тіркеу құқығын растайтын құжаттың көшірмесі ұсынылады;
2. Коммерциялық заңды тұлғаларды тіркеу.
Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу үшін Мемлекеттік корпорацияға 3, 4, 5, 6 және 7-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша өтініштер ұсынылады: заңды тұлғаны, филиалды (өкілдікті) мемлекеттік (есептік)тіркеу туралы өтініш;
өз қызметін үлгілік жарғы негізінде жүзеге асыратын шаруашылық серіктестіктерді мемлекеттік тіркеу туралы өтініш;
Өз қызметін үлгілік жарғы негізінде жүзеге асыратын акционерлік қоғамды мемлекеттік тіркеу туралы өтініш; өз қызметін үлгілік жарғы негізінде жүзеге асыратын өндірістік кооперативті мемлекеттік тіркеу туралы өтініш;
Қағидалардың қосымшаларына сәйкес нысан бойынша орта кәсіпкерлік субъектісін мемлекеттік тіркеу туралы және банктік шот ашу және қызметкерді жазатайым оқиғалардан (заңды тұлғаның құрылтайшысы (құрылтайшылары) қызметті жеке тұлғалармен еңбек қатынастарына түспей жүзеге асыратын жағдайларды қоспағанда) міндетті сақтандыруға өтініш (бұдан әрі – өтініш).
Мемлекет қатысатын заңды тұлғалар тізілім ұстаушының белгісі бар өтінішті ұсынады.
Сәйкестендіру нөмірлері жоқ тұлғаларды қоспағанда, шетелдік қатысуы бар орта және ірі кәсіпкерлік субъектілеріне жататын заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу, Заңға сәйкес, орта және ірі кәсіпкерлік субъектілеріне жататын Қазақстан Республикасының заңды тұлғаларын мемлекеттік тіркеу үшін белгіленген тәртіппен жүргізіледі.
Егер Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарда өзгеше белгіленбесе, онда:
сауда тізілімінен жария етілген үзінді көшірменің немесе құрылтайшы - шетелдік заңды тұлға шет мемлекеттің заңнамасы бойынша заңды тұлға болып табылатынын куәландыратын, нотариалды түрде куәландырған қазақ және орыс тілдеріне аудармасымен басқа да жария етілген құжаттың көшірмесі;
"Халықтың көші-қоны туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес Қазақстан Республикасында коммерциялық ұйымды тіркеу құқығын растайтын құжаттың, сондай-ақ қазақ және орыс тілдеріне нотариалды түрде куәландырылған аудармасымен шетелдік құрылтайшының паспортының немесе жеке басын куәландыратын басқа құжаттың көшірмесі қосымша беріледі.
Көрсетілетін қызметті берушілер цифрлық құжаттарды "электрондық үкімет" веб-порталында тіркелген пайдаланушының ұялы байланысының абоненттік нөмірі арқылы бір реттік парольді беру арқылы немесе "электрондық үкімет" веб-порталының хабарламасына жауап ретінде қысқа мәтіндік хабарлама жіберу арқылы ұсынылған құжат иесінің келісімі болған жағдайда іске асырылған интеграция арқылы цифрлық құжаттар сервисінен алады.
Акционерлік қоғам: өз қызметін үлгілік жарғы негізінде жүзеге асыратын акционерлік қоғамды қоспағанда, жарғы; құрылтай жиналысының хаттамасы не жалғыз қатысушының шешімі; шағын және орта субъектілерге жататын заңды тұлғаларды қоспағанда, түбіртек немесе мемлекеттік тіркелгені үшін алымның бюджетке төленгенін растайтын өзге құжат немесе Мемлекеттік корпорацияға төленгенін растайтын құжат.
Акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу пайызынан астамы мемлекетке тиесілі Мемлекеттік кәсіпорындарды, заңды тұлғаларды және өз қызметін Қазақстан Республикасының аумағында жүзеге асыратын олармен үлестес тұлғаларды мемлекеттік тіркеуді монополияға қарсы органның келісімімен тіркеуші орган жүзеге асырады.
Сенім серіктестігі: шағын және орта кәсіпкерлік субъектілеріне жататын заңды тұлғаларды қоспағанда, Мемлекеттік корпорацияға төленгенін растайтын құжат.
Толық серіктестік: шағын және орта кәсіпкерлік субъектілеріне жататын заңды тұлғаларды қоспағанда, Мемлекеттік корпорацияға төленгенін растайтын құжат.
Өндірістік кооператив: құрылтайшылардың жалпы жиналысының шешімі; жарғы; құрылтай шарты; тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН), тұрғылықты жері көрсетілген өндірістік кооператив мүшелерінің тізімі; шағын және орта кәсіпкерлік субъектілеріне жататын заңды тұлғаларды қоспағанда, Мемлекеттік корпорацияға төленгенін растайтын құжат.
Тұтыну кооперативі: жарғы; құрылтай шарты; құрылтай жиналысының шешімі; мемлекеттік тіркегені үшін алымның бюджетке төленгенін растайтын түбіртек немесе өзге құжат; тұтыну кооперативі азаматтар үшін – тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), тұрғылықты жері, ЖСН және азаматтың жеке басын куәландыратын құжаттың деректері көрсетілген осы кооператив мүшелерінің тізімін ұсынады және заңды тұлғалар үшін атаулары, орналасқан жері, банктік деректемелері және бизнес-сәйкестендіру нөмірі туралы мәліметтер.
Қосымша жауапкершілігі бар серіктестік: шағын және орта кәсіпкерлік субъектілеріне жататын заңды тұлғаларды қоспағанда, Мемлекеттік корпорацияға төленгенін растайтын құжат.
Жауапкершілігі шектеулі серіктестік: шағын және орта кәсіпкерлік субъектілеріне жататын заңды тұлғаларды қоспағанда, Мемлекеттік корпорацияға төленгенін растайтын құжат.
Мемлекеттік кәсіпорын: жарғы; Қазақстан Республикасы Үкіметінің немесе жергілікті атқарушы органның кәсіпорын құру туралы шешімі; шағын және орта кәсіпкерлік субъектілеріне жататын заңды тұлғаларды қоспағанда, Мемлекеттік корпорацияға төленгенін растайтын құжат.
Мемлекеттік мекеме: мемлекеттік мекемені құру туралы шешім; ереже (жарғы); мемлекеттік тіркеу үшін алымның бюджетке төленгенін растайтын түбіртек немесе өзге құжат.
Тұрғын үй-құрылыс кооперативі: тұрғын үй-құрылыс кооперативін құру туралы шешім; жарғы; мемлекеттік тіркегені үшін алымның бюджетке төленгенін растайтын түбіртек немесе өзге құжат; олардың тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), тұрғылықты жері және ЖСН көрсетілген осы кооперативтер мүшелерінің тізімі.
Мүліктің меншік иелері бірлестігі: жиналыс хаттамасы; үлгілік жарғы негізінде өз қызметін жүзеге асыратын мүлік иелерінің бірлестіктерін қоспағанда, мүлік меншік иелерінің бірлестігінің жарғысы; мемлекеттік тіркеу үшін бюджетке тіркеу алымының төленгенін растайтын түбіртек немесе өзге құжат.
Адвокаттар алқасы: адвокаттар алқасы мүшелерінің құрылтай жиналысы (конференциясы) бекіткен жарғы; уәкілетті органның жарғыны бекіту туралы шешімі;
мемлекеттік тіркеу үшін алымның бюджетке төленгенін растайтын түбіртек немесе өзге құжат.
Нотариаттық палата: нотариаттық палатаның жоғары басқару органы бекіткен жарғы; жоғары басқару органының жарғыны бекіту туралы шешімі; мемлекеттік тіркегені үшін алымның бюджетке төленгенін растайтын түбіртек немесе өзге құжат.
Қор: жарғы; құрылтай шарты (құрылтайшылар саны біреуден көп болған кезде); уәкілетті органның жарғыны бекіту туралы шешімі;
алқалы органның (қамқоршылық кеңестің) атқарушы органды тағайындау туралы шешімі; мемлекеттік тіркегені үшін алымның бюджетке төленгенін растайтын түбіртек немесе өзге құжат.
Қоғамдық бірлестік: құрылтай съезінде (конференцияда, жиналыста) қабылданған жарғы; съездің (конференцияның, жиналыстың) төрағасы мен хатшысы қол қойған жарғыны қабылдаған құрылтай съезінің (конференцияның, жиналыстың) хаттамасы;
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), ЖСН, тұрғылықты жері, үй және қызметтік телефондары, жеке қолы көрсетілген қоғамдық бірлестіктің бастамашы-азаматтарының тізімі;
қоғамдық бірлестіктің орналасқан жерін растайтын құжат; мемлекеттік тіркегені үшін алымның бюджетке төленгенін растайтын түбіртек немесе өзге құжат.
Саяси партияларды тіркеу кезінде:

3. Портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудового кодекса, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Перечень документов в разрезе организаций осуществляющих прием заявлений, а также подвидов услуг:
1. Государственная регистрация для субъектов малого предпринимательства.
В Государственную корпорацию для государственной регистрации для субъектов малого предпринимательства предоставляются заявление по форме согласно приложению 2;
Для государственной регистрации юридических лиц, относящихся к субъектам малого предпринимательства с иностранным участием, предоставляется копия паспорта или другого документа, удостоверяющего личность учредителя-иностранца, с нотариально засвидетельствованным переводом на казахский и русский языки, а также документ, подтверждающий право регистрации коммерческой организации в Республике Казахстан в соответствии с Законом Республики Казахстан "О миграции населения";
2. Регистрация коммерческих юридических лиц.
В Государственную корпорацию для государственной регистрации юридических лиц предоставляются заявления по формам согласно приложениям 3, 4, 5, 6 и 7:
заявление о государственной (учетной) регистрации юридического лица, филиала (представительства);
заявление о государственной регистрации хозяйственных товариществ, осуществляющих свою деятельность на основании типового устава;
Заявление о государственной регистрации акционерного общества, осуществляющего свою деятельность на основании типового устава;
заявление о государственной регистрации производственного кооператива, осуществляющего свою деятельность на основании типового устава;
заявление о государственной регистрации субъекта среднего предпринимательства и открытие банковского счета и на обязательное страхование работника от несчастных случаев (за исключением случаев, когда учредитель (учредители) юридического лица осуществляет (осуществляют) деятельность без вступления в трудовые отношения с физическими лицами) по форме, согласно приложению к Правилам (далее – заявление).
Юридические лица с участием государства представляют заявление с отметкой реестродержателя.
Государственная регистрация юридических лиц, относящихся к субъектам среднего и крупного предпринимательства с иностранным участием, за исключением лиц, не имеющих идентификационных номеров, согласно Закону, производится в порядке, установленном для государственной регистрации юридических лиц Республики Казахстан, относящихся к субъектам среднего и крупного предпринимательства.
Если иное не установлено международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан, то дополнительно представляются:
копия легализованной выписки из торгового реестра или другой легализованный документ, удостоверяющий, что учредитель - иностранное юридическое лицо является юридическим лицом по законодательству иностранного государства, с нотариально засвидетельствованным переводом на казахский и русский языки;
копия паспорта или другого документа, удостоверяющего личность учредителя-иностранца, с нотариально засвидетельствованным переводом на казахский и русский языки, а также документа, подтверждающего право регистрации коммерческой организации в Республике Казахстан в соответствии с Законом Республики Казахстан "О миграции населения";
Услугодатели получают цифровые документы из сервиса цифровых документов через реализованную интеграцию при условии согласия владельца документа, предоставленного посредством зарегистрированного на веб-портале "электронного правительства" абонентского номера сотовой связи пользователя путем передачи одноразового пароля или путем отправления короткого текстового сообщения в качестве ответа на уведомление веб-портала "электронного правительства".
Акционерное общество: устав, за исключением акционерного общества, осуществляющего свою деятельность на основании типового устава; протокол учредительного собрания, либо решение единственного участника; квитанция или иной документ, подтверждающий уплату в бюджет сбора за государственную регистрацию или документ, подтверждающий уплату в Государственную корпорацию, за исключением юридических лиц, относящихся к субъектам малого и среднего предпринимательства.
Государственная регистрация государственных предприятий, юридических лиц, более пятидесяти процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилированных с ними лиц, которые будут осуществлять свою деятельность на территории Республики Казахстан, осуществляется регистрирующим органом с согласия антимонопольного органа.
Коммандитное товарищество: документ, подтверждающий уплату в Государственную корпорацию, за исключением юридических лиц, относящихся к субъектам малого и среднего предпринимательства.
Полное товарищество: документ, подтверждающий уплату в Государственную корпорацию, за исключением юридических лиц, относящихся к субъектам малого и среднего предпринимательства.
Производственный кооператив: решение общего собрания учредителей; устав; учредительный договор; список членов производственного кооператива с указанием фамилии, имени, отчества (при его наличии), индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН), места жительства; документ, подтверждающий уплату в Государственную корпорацию, за исключением юридических лиц, относящихся к субъектам малого и среднего предпринимательства.
Потребительский кооператив: устав; учредительный договор; решение учредительного собрания; квитанция или иной документ, подтверждающий уплату в бюджет сбора за государственную регистрацию; потребительским кооперативом представляется список членов этого кооператива с указанием фамилии, имени, отчества (при его наличии), места жительства, ИИН и данные документа, удостоверяющего личность гражданина – для граждан, и сведений о наименований, месте нахождений, банковские реквизиты и бизнес-идентификационный номер - для юридических лиц.
Товарищество с дополнительной ответственностью: документ, подтверждающий уплату в Государственную корпорацию, за исключением юридических лиц, относящихся к субъектам малого и среднего предпринимательства.
Товарищество с ограниченной ответственностью: документ, подтверждающий уплату в Государственную корпорацию, за исключением юридических лиц, относящихся к субъектам малого и среднего предпринимательства.
Государственное предприятие: устав; решение Правительства Республики Казахстан или местного исполнительного органа о создании предприятия; документ, подтверждающий уплату в Государственную корпорацию, за исключением юридических лиц, относящихся к субъектам малого и среднего предпринимательства.
Государственное учреждение: решение о создании государственного учреждения; положение (устав); квитанция или иной документ, подтверждающий уплату в бюджет сбора за государственную регистрацию.
Жилищно-строительный кооператив: решение о создании жилищно-строительного кооператива; устав; квитанция или иной документ, подтверждающий уплату в бюджет сбора за государственную регистрацию; список членов этих кооперативов с указанием их фамилии, имени, отчества (при его наличии), места жительства и ИИН.
Объединение собственников имущества: протокол собрания; устав объединения собственников имущества, за исключением объединений собственников имущества, осуществляющих свою деятельность на основании типового устава;
квитанция или иной документ, подтверждающие уплату в бюджет регистрационного сбора за государственную регистрацию.
Коллегия адвокатов: устав, утвержденный учредительным собранием (конференцией) членов коллегии адвокатов;
решение уполномоченного органа об утверждении устава;
квитанция или иной документ, подтверждающий уплату в бюджет сбора за государственную регистрацию.
Нотариальная палата: устав, утвержденный высшим органом управления нотариальной палаты; решение высшего органа управления об утверждении устава; квитанция или иной документ, подтверждающий уплату в бюджет сбора за государственную регистрацию.
Фонд: устав; учредительный договор (при числе учредителей более одного); решение уполномоченного органа об утверждении устава;
решение коллегиального органа (попечительского совета) о назначении исполнительного органа; квитанция или иной документ, подтверждающий уплату в бюджет сбора за государственную регистрацию.
Общественное объединение: устав, принятый на учредительном съезде (конференции, собрании); протокол учредительного съезда (конференции, собрания), принявшего устав, подписанный председателем и секретарем съезда (конференции, собрания);
список граждан-инициаторов общественного объединения с указанием фамилии, имени, отчества (при его наличии), ИИН, места жительства, домашнего и служебного телефонов, личной подписи;
документ, подтверждающий место нахождения общественного объединения; квитанция или иной документ, подтверждающий уплату в бюджет сбора за государственную регистрацию.
При регистрации политических партий представляются:

1. Шағын кәсіпкерлік субъектілері үшін мемлекеттік тіркеу;
2. Коммерциялық заңды тұлғаларды тіркеу;
3. Коммерциялық емес заңды тұлғаларды (саяси партияларды, діни бірлестіктерді, олардың филиалдары мен өкілдіктерін)тіркеу;
4. Филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу.
1) Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген заңды тұлғаны құру, тіркеу және қайта ұйымдастыру тәртібінің бұзылуы, құрылтай құжаттарының Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес келмеуі;
2) беру актісі немесе бөлу балансы ұсынылмаған не оларда қайта ұйымдастырылған заңды тұлғаның құқықтық мирасқорлығы туралы ережелер болмаған кезде;
3) егер заңды тұлға немесе заңды тұлғаның жалғыз құрылтайшысы (қатысушысы) әрекетсіз заңды тұлға болып табылса;
4) егер заңды тұлғаның құрылтайшысы (қатысушысы, мүшесі) және (немесе) басшысы болып табылатын жеке тұлға әрекетсіз заңды тұлғалардың жалғыз құрылтайшысы (қатысушысы, мүшесі) және (немесе) басшысы болып табылса;
5) егер заңды тұлғаның құрылтайшысы (қатысушысы) және (немесе) басшысы болып табылатын жеке тұлға жаппай қырып-жою қаруын таратуды қаржыландыруға байланысты ұйымдар мен тұлғалардың тізбесіне және (немесе) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес терроризм мен экстремизмді қаржыландыруға байланысты ұйымдар мен тұлғалардың тізбесіне енгізілсе, мыналарды қоспағанда сот шешімі бойынша тәркіленген және (немесе) өндіріп алынған акциялар (жарғылық капиталға қатысу үлестері) ;
6) егер заңды тұлғаның құрылтайшысы (қатысушысы, мүшесі) және (немесе) басшысы болып табылатын жеке тұлға әрекетке қабілетсіз немесе әрекет қабілеті шектеулі деп танылса;
7) егер заңды тұлғаның құрылтайшысы (қатысушысы, мүшесі) және (немесе) басшысы болып табылатын жеке тұлға хабар-ошарсыз кетті деп танылса, қайтыс болды деп жарияланса, қайтыс болды деп тіркелсе не оның мәртебесі айқындалмаса;
8) егер заңды тұлғаның құрылтайшысы (қатысушысы, мүшесі) және (немесе) басшысы болып табылатын жеке тұлғаның Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексінің 190, 216, 218, 218-1, 235-1, 237, 238, 249, 365 баптары бойынша қылмыстары үшін өтелмеген немесе алынбаған соттылығы болса;
9) егер мемлекеттік тіркеу кезінде заңды тұлғаның құрылтайшысы (жеке тұлғасы және (немесе) заңды тұлғасы), оның құрылтайшылары, заңды тұлғаның басшысы, заңды тұлғаның құрылтайшысы (қатысушысы, мүшесі) болып табылатын заңды тұлғаның құрылтайшысы және (немесе) басшысы атқарушылық іс жүргізу жөніндегі борышкер болып табылатын адамды қоспағанда, атқарушылық құжат бойынша борышкерлер болып табылса мерзімдік төлемдерді өндіріп алу және үш айдан астам мерзімдік өндіріп алу туралы атқарушылық іс жүргізу бойынша берешегі жоқ;

1. Государственная регистрация для субъектов малого предпринимательства;
2. Регистрация коммерческих юридических лиц;
3. Регистрация некоммерческих юридических лиц (политических партий, религиозных объединений, их филиалов и представительств);
4. Учетная регистрация филиалов и представительств.
1) нарушения порядка создания, регистрации и реорганизации юридического лица, установленного законодательными актами Республики Казахстан, несоответствия учредительных документов закону Республики Казахстан;
2) непредставления передаточного акта или разделительного баланса либо отсутствия в них положений о правопреемстве реорганизованного юридического лица;
3) если юридическое лицо или единственный учредитель (участник) юридического лица является бездействующим юридическим лицом;
4) если физическое лицо, являющееся учредителем (участником, членом) и (или) руководителем юридического лица, является единственным учредителем (участником, членом) и (или) руководителем бездействующих юридических лиц;
5) если физическое лицо, являющееся учредителем (участником) и (или) руководителем юридического лица, включено в перечень организаций и лиц, связанных с финансированием распространения оружия массового уничтожения, и (или) в перечень организаций и лиц, связанных с финансированием терроризма и экстремизма, в соответствии с законодательством Республики Казахстан, за исключением акций (долей участия в уставном капитале), конфискованных и (или) взысканных по решению суда;
6) если физическое лицо, являющееся учредителем (участником, членом) и (или) руководителем юридического лица, признано недееспособным или ограниченно дееспособным;
7) если физическое лицо, являющееся учредителем (участником, членом) и (или) руководителем юридического лица, признано безвестно отсутствующим, объявлено умершим, зарегистрировано в качестве умершего либо его статус не определен;
8) если физическое лицо, являющееся учредителем (участником, членом) и (или) руководителем юридического лица, имеет непогашенную или неснятую судимость за преступления по статьям 190, 216, 218, 218-1, 235-1, 237, 238, 249, 365 Уголовного кодекса Республики Казахстан;
9) если при государственной регистрации учредитель (физическое лицо и (или) юридическое лицо), его учредители, руководитель юридического лица, учредитель и (или) руководитель юридического лица, являющегося учредителем (участником, членом) юридического лица, являются должниками по исполнительному документу, за исключением лица, являющегося должником по исполнительному производству о взыскании периодических платежей и не имеющего задолженность по исполнительному производству о периодических взысканиях более трех месяцев;

10) жеке басын куәландыратын жоғалған және (немесе) жарамсыз құжаттарды ұсыну;
11) сот актілерінің және сот орындаушылары мен құқық қорғау органдарының қаулыларының (тыйымдарының, қамауға алуларының) болуы;
12) ұсынылмаған: Қазақстан Республикасының "Халықтың көші-қоны туралы" Заңына сәйкес Қазақстан Республикасында коммерциялық ұйымды тіркеу құқығын растайтын құжаттың, сондай-ақ қазақ және орыс тілдеріне нотариалды түрде куәландырылған аудармасымен шетелдік құрылтайшының паспортының немесе жеке басын куәландыратын басқа құжаттың көшірмелері;
сауда тізілімінен жария етілген үзінді көшірмесі немесе құрылтайшы - шетелдік заңды тұлға шет мемлекеттің заңнамасы бойынша заңды тұлға болып табылатынын қазақ және орыс тілдеріне аудармасы нотариалды түрде куәландырылған басқа да жария етілген құжаттың көшірмелері";
13) "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге ұсынылатын келісімінің болмауы; егер Қазақстан Республикасының заңдарында немесе сот актісінде өзгеше белгіленбесе, тіркеу әрекеттері мемлекеттік қызмет көрсету үшін негіз болған мән-жайлар жойылғанға дейін үзіледі, алайда үзіліс мерзімі бір айдан аспайды;
Егер бір ай ішінде мерзімнің үзілуіне негіз болған мән-жайлар жойылмаса, сарапшының (маманның) қорытындысын алуды қоспағанда, тіркеу іс-әрекеттерінен бас тартылады.
10
Мемлекеттік, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін қызметті көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Өзіне-өзі қызмет көрсетуді, өз бетінше жүріп-тұруды, бағдарлауды жүзеге асыру қабілетін немесе мүмкіндігін заңнамада белгіленген тәртіппен толық немесе ішінара жоғалтқан көрсетілетін қызметті алушыларға мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдауды "1414", 8 800 080 7777 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы жүгіну арқылы мемлекеттік корпорацияның қызметкері тұрғылықты жеріне барып жүргізеді.
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда Мемлекеттік көрсетілетін қызметті "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы электрондық нысанда алу мүмкіндігі бар.
Цифрлық құжаттар сервисі мобильді қосымшада авторландырылған пайдаланушылар үшін қолжетімді.
Цифрлық құжатты пайдалану үшін электрондық-цифрлық қолтаңбаны немесе бір реттік порольді пайдалана отырып, мобильді қосымшада авторизациядан өту, одан әрі "цифрлық құжаттар" бөліміне өту және қажетті құжатты таңдау қажет.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті", көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері, сондай-ақ "1414", 8-800-080-7777 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
"Заңды тұлғаларды мемлекеттік
тіркеу, олардың филиалдары
мен өкілдіктерін есептік тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет ережеге
13-қосымша
Нысан
Саяси партияны құру ниеті
туралы хабарлама
"__" __________ 20____ жыл № ______
Қазақстан Республикасы "Саяси партиялар туралы" Занының 6-бабына сәйкес біз төмендегі қол қойғандар, Комитетке саяси партияны құру туралы хабарлаймыз:
_____________________________________________________: болжамды атауы
(Т.А.Ә. (бар болған жағдайда), қолы) 1. __________________________________;
(Т.А.Ә. (бар болған жағдайда), қолы) 2. __________________________________;
(Т.А.Ә. (бар болған жағдайда), қолы) 3. __________________________________;
(Т.А.Ә. (бар болған жағдайда), қолы) 4. __________________________________;
(Т.А.Ә. (бар болған жағдайда), қолы) 5. __________________________________;
(Т.А.Ә. (бар болған жағдайда), қолы) 6. __________________________________;
(Т.А.Ә. (бар болған жағдайда), қолы) 7. __________________________________;
(Т.А.Ә. (бар болған жағдайда), қолы) 8. __________________________________;
(Т.А.Ә. (бар болған жағдайда), қолы) 9. __________________________________;
(Т.А.Ә. (бар болған жағдайда), қолы) 10. _________________________________;
Қосымша келесі құжаттар ұсынылады: ____________
"Заңды тұлғаларды мемлекеттік
тіркеу, олардың филиалдары
мен өкілдіктерін есептік тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет ережеге
16-қосымша
Құжаттардың ұсынғандығы туралы растау
Осымен, Комитет ұйымдастыру комитетінің үәкілетті өкілі
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) жеке басын анықтайтын құжаты:
____________________________________________ нөмірі, құжаттың берілген
уақыты, кіммен берілген, ұсынған, ал тіркеуші орган "___" ______ 20___ жылы
№ ________ келесі құжаттарды қабылдап алғандығын растайды:
№ Құжаттың атауы Құжаттар ұсынылды
Қағаз тасымалда (парақтар саны) Электрондық тасымалда (файлдың аталуы)
1 хабарлама
2 Саяси партияны құрушы бастамашы топтың тiзiмi
3 ұйымдастыру комитетiнiң мұшелерi туралы мәлiметтер
4 ұйымдастыру комитетi жиналысының "____" _________ 20__ жылғы хаттамасы
Тiркеушi орган
5 Тiркеушi орган қызметкерiнiң лауазымы
6 Тегi
7 Аты
8 Әкесiнiң аты(болған жағдайда)
9 Байланыс телефоны
10 Қолы
Бұйрыққа
2-қосымша
"Заңды тұлғаларды мемлекеттік
қайта тіркеу, олардың
филиалдары мен өкілдіктерін
есептік қайта тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет қағидаларына
5-қосымша
"Заңды тұлғаларды мемлекеттік қайта тіркеу, олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік қайта тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
"Заңды тұлғаларды мемлекеттік қайта тіркеу, олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік қайта тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы

10) представления утерянных и (или) недействительных документов, удостоверяющих личность;
11) наличия судебных актов и постановлений (запретов, арестов) судебных исполнителей и правоохранительных органов;
12) непредставления: копий паспорта или другого документа, удостоверяющего личность учредителя-иностранца, с нотариально засвидетельствованным переводом на казахский и русский языки, а также документа, подтверждающего право регистрации коммерческой организации в Республике Казахстан в соответствии с Законом Республики Казахстан "О миграции населения";
копии легализованной выписки из торгового реестра или другого легализованного документа, удостоверяющего, что учредитель - иностранное юридическое лицо является юридическим лицом по законодательству иностранного государства, с нотариально засвидетельствованным переводом на казахский и русский языки.";
13) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги; если иное не установлено законами Республики Казахстан или судебным актом, регистрационные действия прерываются до устранения обстоятельств, явившихся основанием для перерыва срока, но не более чем на один месяц;
Если в течение одного месяца не будут устранены обстоятельства, явившиеся основанием для перерыва срока, в регистрационных действиях отказывается, за исключением получения заключения эксперта (специалиста).
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучателям, имеющим в установленном законодательством порядке полную или частичную утрату способности или возможности осуществлять самообслуживание, самостоятельно передвигаться, ориентироваться, прием документов для оказания государственной услуги производится работником Государственной корпорации с выездом по месту жительства посредством обращения через Единый контакт-центр "1414", 8 800 080 7777.
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через веб-портал "электронного правительства" при условии наличия ЭЦП.
Сервис цифровых документов доступен для пользователей, авторизованных в мобильном приложении.
Для использования цифрового документа необходимо пройти авторизацию в мобильном приложении с использованием электронно-цифровой подписи или одноразового пароля, далее перейти в раздел "Цифровые документы" и выбрать необходимый документ.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, справочных служб услугодателя, а также Единого контакт-центра "1414", 8-800-080-7777.
Приложение 13
к Правилам оказания
государственной услуги
"Государственная регистрация
юридических лиц, учетная
регистрация их филиалов
и представительств"
Форма
УВЕДОМЛЕНИЕ
о намерении создания политической партии
"__" __________ 20____ год № ______
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан "О политических партиях"
мы нижеподписавшиеся уведомляем Комитет о намерении создания политической партии
________________________________________________________________:
предполагаемое наименование
(Ф.И.О. (при его наличии), подпись) 1. ______________________________;
(Ф.И.О. (при его наличии), подпись) 2. ______________________________;
(Ф.И.О. (при его наличии), подпись) 3. ______________________________;
(Ф.И.О. (при его наличии), подпись) 4. ______________________________;
(Ф.И.О. (при его наличии), подпись) 5. ______________________________;
(Ф.И.О. (при его наличии), подпись) 6. ______________________________;
(Ф.И.О. (при его наличии), подпись) 7. ______________________________;
(Ф.И.О. (при его наличии), подпись) 8. ______________________________;
(Ф.И.О. (при его наличии), подпись) 9. ______________________________;
(Ф.И.О. (при его наличии), подпись) 10. _____________________________
Прилагаются следующие документы: _______________________________
Приложение 16
к Правилам оказания
государственной услуги
"Государственная регистрация
юридических лиц, учетная
регистрация их филиалов
и представительств"
Подтверждение о представлении документов
Настоящим Комитет подтверждает, что уполномоченное лицо организационного комитета
___________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
документ, удостоверяющий личность: __________________________________
номер, дата выдачи документа, кем выдан представил, а регистрирующий орган
получил "___" _______ 20_____ года вх. № ________ следующие документы:
№      Наименование документа      Документы представлены
на бумажном носителе (количество листов) на электронном носителе
(наименование файла)

1. Атауын өзгерту.
2. Жарғылық капитал мөлшерін азайту.
3. Қатысушылар (құрылтайшылар) құрамының өзгеруі.
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және заңгерлік қызметтер көрсетуді ұйымдастыру комитеті (бұдан әрі - Комитет), аумақтық әділет органдары, Мемлекеттік корпорация
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері
1. Атауын өзгерту - Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы;
2. Жарғылық капиталдың мөлшерін азайту - Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы;
3. Қатысушылар (құрылтайшылар) құрамының өзгеруі - Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы.
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
1. Мемлекеттік корпорацияға: Акционерлік қоғамдарды, олардың филиалдарын (өкілдіктерін) қоспағанда, жеке кәсіпкерлік субъектілеріне жататын заңды тұлғаларды мемлекеттік қайта тіркеу, олардың филиалдарын (өкілдіктерін) есептік қайта тіркеу өтініш берілген кезден бастап 1 жұмыс күні ішінде жүргізіледі.
Саяси партияларды қоспағанда, жеке кәсіпкерлік субъектілеріне жатпайтын, сондай-ақ заңды тұлғалардың қызметін үлгілік болып табылмайтын жарғы негізінде жүзеге асыратын акционерлік қоғамдарды мемлекеттік қайта тіркеу, олардың филиалдарын (өкілдіктерін), сондай-ақ шетелдік коммерциялық емес ұйымдардың филиалдарын (өкілдіктерін) есептік тіркеу қажетті құжаттарды қоса бере отырып, өтініш берілген күннен бес жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізілуге тиіс.
Саяси партияларды мемлекеттік қайта тіркеу және олардың филиалдарын (өкілдіктерін) есептік тіркеу (қайта тіркеу) қажетті құжаттарды қоса бере отырып, өтініш берілген күннен бастап 1 айдан кешіктірілмей жүргізілуге тиіс.
Республикалық және өңірлік мәртебесі бар қоғамдық және діни бірлестіктердің, оның ішінде қызметін тоқтатуды мемлекеттік тіркеуді, шетелдік және халықаралық коммерциялық емес үкіметтік емес бірлестіктердің филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеуден шығаруды қажетті құжаттарды қоса бере отырып, өтініш берілген күннен кейін көрсетілетін қызмет берушінің орналасқан жері бойынша 5 жұмыс күннен кешіктірмей жүргізіледі.
қажетті құжаттарды қоса бере отырып, өтініш берілген күннен кейін көрсетілетін қызмет берушінің орналасқан жерінен тыс 10 жұмыс күннен кешіктірілмей жүргізіледі.
2. Порталда – үлгілік филиал және өкілдік болып табылмайтын жарғы негізінде жұмыс істейтін олардың филиалдардың (өкілдіктерінің) акционерлік қоғамдарын қоспағанда, жеке кәсіпкерлік субъектілеріне жататын заңды тұлғаларды және олардың филиалдарын (өкілдіктерін) мемлекеттік қайта тіркеу шетелдік коммерциялық емес заңды тұлғалардың кеңсесі бір жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндері жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін жүгінген кезде өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады).
Көрсетілетін қызметті алушының көрсетілген қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсыруы үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 минут;
Көрсетілген қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты - 20 минут.
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Заңды тұлғаларды мемлекеттік қайта тіркеу, олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік қайта тіркеуі:

1. Уведомление
2. список инициативной группы граждан по созданию политической партии
3. сведения о членах организационного комитета
4. протокол собрания организационного комитета от "___"_______ 20__ года
Регистрирующий орган
5. Должность работника регистрирующего органа
6. Фамилия
7. Имя
8. Отчество (при его наличии)
9. Контактный телефон
10. Подпись
Приложение 2 к приказу
Приложение 5
к Правилам оказания
государственной услуги
"Государственная
перерегистрация юридических
лиц, учетная перерегистрация их
филиалов и представительств"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Государственная перерегистрация юридических лиц, учетная перерегистрация их филиалов и представительств"
Наименование государственной услуги "Государственная перерегистрация юридических лиц, учетная перерегистрация их филиалов и представительств"
1. Изменение наименования
2. Уменьшение размера уставного капитала
3. Изменение состава участников (учредителей)
1
Наименование услугодателя
Комитет регистрационной службы и организации юридических услуг Министерства юстиции Республики Казахстан (далее - Комитет), территориальные органы юстиции, Государственная корпорация.
2
Способы предоставления государственной услуги
1. Изменение наименования - Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства";
2. Уменьшение размера уставного капитала - Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства";
3. Изменение состава участников (учредителей) - Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства";
3
Срок оказания государственной услуги
в Государственную корпорацию: Государственная перерегистрация юридических лиц, относящихся к субъектам частного предпринимательства, учетная перерегистрация их филиалов (представительств), за исключением акционерных обществ, их филиалов (представительств), производятся в течение 1 рабочего дня с момента подачи заявления. Государственная перерегистрация юридических лиц, не относящихся к субъектам частного предпринимательства, а также акционерных обществ, осуществляющих деятельность на основании устава, не являющегося типовым, за исключением политических партий, учетная перерегистрация их филиалов (представительств), а также филиалов (представительств) иностранных некоммерческих организаций должны быть произведены не позднее 5 рабочих дней, следующих за днем подачи заявления с приложением необходимых документов.
Государственная перерегистрация политических партий и учетная перерегистрация их филиалов (представительств) должны быть произведены не позднее 1 месяца со дня подачи заявления с приложением необходимых документов. Государственная перерегистрация общественных и религиозных объединений с республиканским и региональным статусами, в том числе учетная перерегистрация филиалов и представительств иностранных и международных некоммерческих неправительственных объединений, производится не позднее 5 рабочих дней следующих за днем подачи заявления с приложением необходимых документов.
по месту нахождения услугодателя, не позднее 10 рабочих дней вне места нахождения услугодателя следующих за днем подачи заявления с приложением необходимых документов.
На портале – государственная перерегистрация юридическим лицам, относящимся к субъектам частного предпринимательства, и их филиалам (представительствам), за исключением акционерных обществ, их филиалов (представительств), осуществляющих деятельность на основании устава, не являющегося типовым, филиалам и представительствам иностранных некоммерческих юридических лиц, оказывается в течение одного рабочего дня (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю – 20 минут;
Максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 20 минут.
4
Форма оказания государственной услуги
Государственная перерегистрация юридических лиц, учетная перерегистрация их филиалов и представительств:

1. Атауын өзгерту - электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде;
2. Жарғылық капиталдың мөлшерін азайту - электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде;
3. Қатысушылар (құрылтайшылар) құрамының өзгеруі - - электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде.
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Қағидаларға 7 – қосымшаға сәйкес заңды тұлғаны мемлекеттік қайта тіркеу туралы анықтама, сондай-ақ осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес заңды тұлғаның филиалын (өкілдігін) есептік қайта тіркеу туралы анықтама (бұдан әрі-анықтама) не осы қағидалардың тізбесінің 9-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша Мемлекеттік қызмет көрсетуден жазбаша түрде дәлелді бас тарту.
Порталда – "жеке кабинетке" берген кезде жеке кәсіпкерлік субъектілері үшін заңды тұлғаларды мемлекеттік қайта тіркеу туралы хабарлама не көрсетілетін қызметті берушінің ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы көрсетілетін қызметті берушінің дәлелді жауабы жіберіледі.
6
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Коммерциялық емес ұйымдарды және олардың филиалдары мен өкілдіктерін қайта тіркеу бойынша Мемлекеттік қызмет көрсеткені үшін тіркеу алымы белгіленген. Тіркеу алымының сомасы осы Тізбенің 9-қосымшасына сәйкес "салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінде (Салық Кодексі) (бұдан әрі-Салық кодексі) белгіленген мөлшерлемелер бойынша есептеледі және салық салу объектісінің тіркелген жері бойынша тиісті құжаттар берілгенге дейін төленеді.
Коммерциялық ұйымдарды және олардың филиалдары мен өкілдіктерін тіркеу бойынша мемлекеттік қызмет көрсеткені үшін Заңның 10-бабына сәйкес заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу саласындағы тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) бағаларына сәйкес ақы алынады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға электрондық сұрау салуды портал арқылы берген жағдайда, төлем "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылады.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі
1. Комитет және оның аумақтық әділет органдары – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Еңбек Кодексі) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.

1. Изменение наименования - Электронная (частично автоматизированная)/бумажная;
2. Уменьшение размера уставного капитала - Электронная (частично автоматизированная)/бумажная;
3. Изменение состава участников (учредителей) – Электронная (частично автоматизированная)/бумажная.
5
Результат оказания государственной услуги
Справка о государственной перерегистрации юридического лица, согласно приложению 7 к настоящим Правилам, а также справка об учетной перерегистрации филиала (представительства) юридического лица, согласно приложению 8 к настоящим Правилам (далее – справка), либо в письменном виде мотивированный отказ в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 9 Перечня настоящих Правил.
При подаче на портале – "в личный кабинет" направляется уведомление о государственной перерегистрации юридических лиц для субъектов частного предпринимательства либо мотивированный ответ услугодателя об отказе в оказании государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенный электронно-цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугодателя.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
За оказание государственной услуги по перерегистрации некоммерческих организаций и их филиалов и представительств установлен регистрационный сбор. Сумма регистрационного сбора исчисляется по ставкам, установленным Кодексом Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" (далее – Налоговый кодекс) согласно приложению 9 к настоящему Правилам основных требований к оказанию государственной услуги и уплачивается до подачи соответствующих документов по месту регистрации объекта обложения.
За оказание государственной услуги по регистрации коммерческих организаций и их филиалов и представительств взимается оплата, в соответствии с ценами на товары (работы, услуги) в сфере государственной регистрации юридических лиц в соответствии со статьей 10 Закона.
В случае подачи электронного запроса на получение государственной услуги через портал, оплата осуществляется через платежный шлюз "электронного правительства".
7
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации
1. Комитет и его территориальные органы юстиции – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан;

2. Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің дайын нәтижелерін беру Мемлекеттік корпорация арқылы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мерекелік күндерден басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда үзіліссіз сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, Мемлекеттік корпорацияның халыққа қызмет көрсететін кезекші бөлімдері дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін және сенбі күні сағат 9.00-ден 13.00-ге дейін жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет қызметті алушының таңдауы бойынша жеделдетіп қызмет көрсетусіз, "электрондық" кезек тәртібімен көрсетіледі, электрондық кезекті портал арқылы броньдау мүмкіндігі бар.
3. портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін қажетті құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
1. Мемлекеттік корпорацияға:
1, 2, 3 және 4-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша өтініш (бұдан әрі - өтініш).
Қызметті берушілер цифрлық құжаттарды "электрондық үкімет" веб-порталында тіркелген пайдаланушының ұялы байланысының абоненттік нөмірі арқылы ұсынылған құжат иесінің келісімі болған жағдайда, іске асырылған интеграция арқылы цифрлық құжаттар сервисінен бір реттік парольді беру арқылы немесе "электрондық үкімет" веб-порталының хабарламасына жауап ретінде қысқа мәтіндік хабарлама жіберу арқылы алады.
Заңды тұлға үлесіне қатысатын мемлекет тізілім ұстаушының белгісі бар өтінішті ұсынады;
электрондық өтініш беруді қоспағанда, заңды тұлғаның құрылтай құжаттарына, филиал (өкілдік) туралы ережеге өзгерістер мен толықтырулар енгізуді көздейтін, заңды тұлғаның уәкілетті органының мемлекеттік (есептік) қайта тіркеу туралы шешімі не шешімінен үзінді-көшірме. Егер заңды тұлға жеке кәсіпкерлік субъектісі болып табылған жағдайда, онда құжаттарды мөрмен бекемдеу талап етілмейді.
Егер қатысушылардың құрамына шетелдік немесе шетелдік заңды тұлға кірген жағдайда, Заңының 6-1-бабының сегізінші бөлігінде көзделген құжаттар қосымша беріледі;
заңды тұлғалар, филиалдарға (өкілдіктерге):
өзгерістер мен толықтырулар енгізілген электрондық нұсқада құрылтайшы құжат не жеке кәсіпкерлік субъектісіне жатпайтын заңды тұлғаның, филиалдың (өкілдіктің) құрылтай құжаттарына енгізілген өзгерістер мен толықтырулардың мәтіні;
Саяси партиялар мен діни бірлестіктер енгізілген өзгерістері мен толықтырулары бар құрылтай құжаттарының екі данасын не саяси партиялар мен діни бірлестіктердің құрылтай құжаттарына енгізілген өзгерістер мен толықтырулардың мәтінін ұсынады;
акционерлік қоғамдарға:
енгізілген өзгерістерімен және толықтыруларымен нотариалды түрде куәландырған жарғы (ереже) не акционерлік қоғамның жарғысына, филиал (өкілдік) туралы ережеге енгізілген өзгерістер мен толықтырулардың мәтінінің бір данасы.
Қазақстан Республикасының резидент емес қатысушыларының құрамына сауда тізілімінен жария етілген үзінді көшірменің электрондық көшірмесі немесе құрылтайшы – шетелдік заңды тұлға шет мемлекеттің заңнамасы бойынша заңды тұлға болып табылатынын куәландыратын, қазақ және орыс тілдеріндегі нотариалды түрде куәландырған басқа да жария етілген құжат енгізілген кезде;
Шетелдік тұлғаға қатысушылардың құрамына шетелдік құрылтайшының жеке басын куәландыратын паспорттың немесе басқа құжаттың электрондық көшірмесі енгізілген кезде, егер басшы, енгізілген жаңа қатысушы/құрылтайшы шетелдік тұлға болып табылса, қазақ және орыс тілдеріндегі нотариалды түрде куәландырған аудармасын;
коммерциялық емес ұйым болып табылатын заңды тұлғаны мемлекеттік қайта тіркеу немесе оның филиалын (өкілдігін) есептік қайта тіркеу үшін бюджетке тіркеу алымының төленгенін растайтын құжат;
коммерциялық ұйым болып табылатын заңды тұлғаны мемлекеттік қайта тіркеу немесе оның филиалын (өкілдігін) есептік қайта тіркеу үшін Мемлекеттік корпорацияға төлемді растайтын құжат.
Филиалдар мен өкілдіктер атауы өзгерген жағдайда қайта тіркелуге жатады.
2. Порталда:
жеке кәсіпкерлік субъектілеріне жататын заңды тұлғаларды құрылтайшы (құрылтайшылар)мемлекеттік қайта тіркеу үшін:
электрондық өтініш;
жарғылық капиталдың мөлшері азайтылған және баспа басылымдарында хабарланған кезде басылым туралы қиындының электрондық көшірмесі;
егер көрсетілетін қызметті алушы электрондық үкіметтің төлем шлюзі (бұдан әрі-ЭҮТШ) арқылы қызмет көрсеткені үшін мемлекеттік алымды төлеу тәсілін таңдамаған жағдайда, түбіртектің/төлем тапсырмасының электрондық көшірмесі;
орналасқан жері өзгерген кезде: жылжымайтын мүлікке меншік құқығы болған жағдайда;
Егер қатысушылардың құрамында шетелдік заңды тұлға болса, онда осы Заңның 6-шы бабының сегізінші бөлігінде көзделген құжаттар қосымша ұсынылады.
"Жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастры" ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – ЖБМК) көрсетілетін қызметті алушының бизнес-сәйкестендіру нөміріне тіркелген, көрсетілетін қызметті алушы көрсеткен мекенжай бойынша орналасқан бастапқы немесе кейінгі жылжымайтын мүлік объектісіне меншік құқығы туралы ЖБМК ЭЦҚ-мен қол қойылған электрондық растау;
заңды тұлғадан үй-жайды жалға алған жағдайда: жалға алу шартының электрондық көшірмесі. Жеке тұлғадан үй-жайды жалға алған жағдайда: заңды тұлғаның орналасқан жері ретінде үй-жайды беру туралы жеке тұлғаның нотариалды түрде куәландырған келісімінің электрондық көшірмесі;
үй-жайды қосалқы жалдау жағдайында: жалдау мен қосалқы жалдаудың электрондық көшірмелері;
Қазақстан Республикасының бейрезиденті қатысушыларының құрамына енгізілген кезде сауда тізілімінен заңдастырылған үзінді көшірменің немесе құрылтайшы - шетелдік заңды тұлға шет мемлекеттің заңнамасы бойынша заңды тұлға болып табылатындығын куәландыратын басқа да заңдастырылған құжаттың қазақ және орыс тілдеріндегі нотариалды түрде куәландырған аудармасымен қоса электрондық көшірмесі;
шетелдік тұлға қатысушыларының құрамына шетелдік құрылтайшы паспортының немесе жеке басын куәландыратын басқа құжаттың, егер басшы, енгізілген жаңа қатысушы/құрылтайшы шетелдік тұлға болып табылса, қазақ және орыс тілдеріндегі нотариалды түрде куәландырған аудармасы бар электрондық көшірмесін енгізген кезде;
Егер қатысушылардың құрамында шетелдік немес шетелдік заңды тұлға болса, онда Заңының 6-1 бабының сегізінші бөлігіне сәйкес қосымша құжаттар беріледі.
қатысушылар тізілімін жүргізуді орталық депозитарий жүзеге асыратын акционерлік қоғам немесе шаруашылық жүргізуші серіктестік қатысушылар құрамын өзгерткен кезде тіркеушінің мөрімен куәландырылған қатысушылар тізілімінің электрондық көшірмесі.
Электрондық өтінішке көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы қойылады. Егер көрсетілетін қызметті алушының уәкілетті адамы оның басшысы болып табылмаған жағдайда, онда өтініш басшымен келісіледі. Шаруашылық серіктестіктерді, Акционерлік қоғамдар мен өндірістік кооперативтерді қоспағанда, заңды тұлға үшін электрондық өтініш "электрондық үкімет" порталында оның қатысушыларымен келісілуге тиіс.
Филиал (өкілдік) үшін – оның заңды тұлғасының басшысы.
Шаруашылық серіктестікке қатысушылардың тізілімін жүргізуді бағалы қағаздарды ұстаушылар тізілімдерінің жүйесін жүргізу жөніндегі қызметті жүзеге асыратын бағалы қағаздар нарығының кәсіби қатысушысы жүргізетін шаруашылық серіктестіктерді қоспағанда, шаруашылық серіктестіктерді қатысушылар құрамын өзгерту негізінде мемлекеттік қайта тіркеу үшін, Қазақстан Республикасының заңдарына және құрылтай құжаттарына сәйкес шаруашылық серіктестіктен шығатын қатысушының серіктестік мүлкіндегі (жарғылық капиталындағы) үлесіне немесе оның бір бөлігіне құқығын иеліктен шығару (басқаға беру) шартының электрондық көшірмесі ұсынылады. Тарапы жеке тұлға болып табылатын шаруашылық серіктестігінің шығатын қатысушысының серіктестік мүлкіндегі (жарғылық капиталындағы) үлесіне немесе оның бір бөлігіне құқығын иеліктен шығару (басқаға беру) шартының электрондық көшірмесі нотариаттық куәландырылуға жатады.
үлесі Мемлекеттің бар заңды тұлға үшін тізілім ұстаушының белгісі қойылған өтініштің электрондық көшірмесі ұсынылады;
заңды тұлғаның құрылтай құжаттарына, филиал (өкілдік) туралы ережеге өзгерістер мен толықтырулар енгізуді көздейтін мемлекеттік (есептік) қайта тіркеу туралы шешімнің электрондық көшірмесі не заңды тұлғаның уәкілетті органының шешімінен үзінді, енгізілген өзгерістерімен және толықтыруларымен бірге нотариалды түрде куәландырған жарғының (ереженің) электрондық көшірмесі не акционерлік қоғамның жарғысына енгізілген өзгерістер мен толықтырулардың мәтіні, филиал (өкілдік) туралы ереже;
"электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы тіркеу алымын төлеу; немесе коммерциялық ұйым болып табылатын заңды тұлғаны мемлекеттік қайта тіркеу немесе оның филиалын (өкілдігін) есептік қайта тіркеу үшін Мемлекеттік корпорацияға төлемді растайтын электрондық құжат.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттары туралы мәліметтерді, көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының аумағында жасалған тіркеу алымын (ЭҮТШ арқылы төлеген жағдайда) төлегенін растайтын құжаттарды көрсетілетін қызметті берушң мен Мемлекеттік корпорация қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерге "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер

2. Прием заявлений и выдача готовых результатов государственных услуг осуществляется через Государственную корпорацию с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов без перерыва, дежурные отделы обслуживания населения Государственной корпорации с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 20.00 часов и в субботу с 9.00 до 13.00 часов кроме праздничных и выходных дней согласно Трудового кодекса Республики Казахстан. Прием осуществляется в порядке "электронной" очереди, по выбору услугополучателя без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала.
3. Портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
В Государственную корпорацию: заявления по формам согласно приложениям 1, 2, 3 и 4 (далее - заявление):
Услугодатели получают цифровые документы из сервиса цифровых документов через реализованную интеграцию при условии согласия владельца документа, предоставленного посредством зарегистрированного на веб-портале "электронного правительства" абонентского номера сотовой связи пользователя путем передачи одноразового пароля или путем отправления короткого текстового сообщения в качестве ответа на уведомление веб-портала "электронного правительства".
Юридическое лицо, в доле которого участвует государство, представляет заявление с отметкой реестродержателя;
решение либо выписка из решения уполномоченного органа юридического лица о государственной (учетной) перерегистрации, предусматривающие внесение изменений и дополнений в учредительные документы юридического лица, положение о филиале (представительстве), скрепленные печатью юридического лица, за исключением подачи электронного заявления.
В случае, если юридическое лицо является субъектом частного предпринимательства, то скрепление документов печатью не требуется;
"В случае если в состав участников входит иностранец или иностранное юридическое лицо, то дополнительно представляются документы, предусмотренные частью восьмой статьи 6-1 Закона;
для юридических лиц, филиалов (представительств):
учредительный документ в электронном варианте с внесенными изменениями и дополнениями либо текст внесенных изменений и дополнений в учредительные документы юридического лица, не относящегося к субъекту частного предпринимательства, филиала (документы политических партий представительства);
для политических партий и религиозных объединений два экземпляра учредительных документов с внесенными изменениями и дополнениями либо текст внесенных изменений и дополнений в учредительные документы;
для акционерных обществ: один экземпляр нотариально удостоверенного устава (положения) с внесенными изменениями и дополнениями либо текст внесенных изменений и дополнений в устав акционерного общества, положение о филиале (представительстве);
при включении в состав участников нерезидента Республики Казахстан электронная копия легализованной выписки из торгового реестра или другой легализованный документ, удостоверяющий, что учредитель - иностранное юридическое лицо является юридическим лицом по законодательству иностранного государства, с нотариально засвидетельствованным переводом на казахском и русском языках;
при включении в состав участников иностранного лица электронную копию паспорта или другого документа, удостоверяющий личность учредителя - иностранца, с нотариально засвидетельствованным переводом на казахском и русском языках, если руководитель, введенный новый участник/учредитель является иностранным лицом;
документ, подтверждающий уплату в бюджет регистрационного сбора за государственную перерегистрацию юридического лица, являющегося некоммерческой организацией, или учетную перерегистрацию его филиала (представительства); документ, подтверждающий уплату в Государственную корпорацию за государственную перерегистрацию юридического лица, являющегося коммерческой организацией, или учетную перерегистрацию его филиала (представительства). Филиалы и представительства подлежат перерегистрации в случае изменения наименования.
На портале:
для государственной перерегистрации юридических лиц, относящихся к субъектам частного предпринимательства, учредителем (учредителями): электронное заявление; при уменьшении размера уставного капитала и оповещении в печатных изданиях электронная копия вырезки о публикации; электронная копия квитанции/платежного поручения в случае, если услугополучатель не выбрал способ оплаты государственного сбора за оказание услуги посредством платежного шлюза электронного правительства (далее – ПШЭП); при изменении места нахождения: в случае права собственности на объект недвижимости; в случае если в состав участников входит иностранец или иностранное юридическое лицо, то дополнительно представляются документы, предусмотренные частью восьмой статьи 6 настоящего Закона.";
электронное подтверждение из информационной системы "Единый государственный кадастр недвижимости" (далее – ЕГКН) о зарегистрированном на бизнес-идентификационный номер услугополучателя праве собственности на первичный или вторичный объект недвижимости, расположенный по адресу, указанному услугополучателем, подписанное ЭЦП ЕГКН; в случае аренды помещения у юридического лица: электронная копия договора аренды.
В случае аренды помещения у физического лица:
электронная копия нотариально засвидетельствованного согласия физического лица о предоставлении помещения в качестве места нахождения юридического лица; в случае субаренды помещения:
электронная копии аренды и субаренды; при включении в состав участников нерезидента Республики Казахстан электронная копия легализованной выписки из торгового реестра или другой легализованный документ, удостоверяющий, что учредитель - иностранное юридическое лицо является юридическим лицом по законодательству иностранного государства, с нотариально засвидетельствованным переводом на казахском и русском языках; при включении в состав участников иностранного лица электронную копию паспорта или другого документа, удостоверяющий личность учредителя - иностранца, с нотариально засвидетельствованным переводом на казахском и русском языках, если руководитель, введенный новый участник/учредитель является иностранным лицом;
В случае если в состав участников входит иностранец или иностранное юридическое лицо, то дополнительно представляются документы, предусмотренные частью восьмой статьи 6-1 Закона;
при изменении состава участников акционерным обществом или хозяйствующим товариществом, у которого ведение реестра участников осуществляется центральным депозитарием, электронную копию реестра участников, заверенную печатью регистратора. Электронное заявление подписывается ЭЦП услугополучателя. В случае если уполномоченное лицо услугополучателя не является его руководителем, то заявление согласовывается с руководителем. Для юридического лица, за исключением хозяйственных товариществ, акционерных обществ и производственных кооперативов электронное, заявление должно быть согласовано на портале "электронного правительства" с его участниками. Для филиала (представительства) – руководителем его юридического лица. Для государственной перерегистрации хозяйственных товариществ по основанию изменения состава участников, за исключением хозяйственных товариществ, в которых ведение реестра участников хозяйственного товарищества производится профессиональным участником рынка ценных бумаг, осуществляющим деятельность по ведению системы реестров держателей ценных бумаг, представляется электронная копия договора отчуждения (уступки) права выбывающего участника хозяйственного товарищества на долю в имуществе (уставном капитале) товарищества или ее часть в соответствии с законами Республики Казахстан и учредительными документами.
Электронная копия договора отчуждения (уступки) права выбывающего участника хозяйственного товарищества на долю в имуществе (уставном капитале) товарищества или ее часть, стороной которого является физическое лицо, подлежит нотариальному удостоверению.
Для юридического лица, в доле которого участвует государство, представляется электронная копия заявления с отметкой реестродержателя; электронная копия решения либо выписка из решения уполномоченного органа юридического лица о государственной (учетной) перерегистрации, предусматривающие внесение изменений и дополнений в учредительные документы юридического лица, положение о филиале (представительстве), электронная копия нотариально удостоверенного устава (положение) с внесенными изменениями и дополнениями либо текст внесенных изменений и дополнений в устав акционерного общества, положение о филиале (представительстве); оплата регистрационного сбора через платежный шлюз "электронного правительства" или электронный документ, подтверждающий уплату в Государственную корпорацию за государственную перерегистрацию юридического лица, являющегося коммерческой организацией, или учетную перерегистрацию его филиала (представительства).
Сведения о документах, удостоверяющих личность услугополучателя, документа, подтверждающего оплату услугополучателем регистрационного сбора (в случае оплаты через ПШЭП), произведенных на территории Республики Казахстан услугодатель и работник Государственной корпорации получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан

1) Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген заңды тұлғаны құру, қайта тіркеу және қайта ұйымдастыру тәртібінің бұзылуы, құрылтай құжаттарының Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес келмеуі;
2) тапсыру актісі немесе бөлу балансы ұсынылмаған не оларда қайта ұйымдастырылған заңды тұлғаның құқықтық мирасқорлығы туралы ережелер болмаған жағдайларда жүзеге асырылады;
3) егер заңды тұлға немесе заңды тұлғаның жалғыз құрылтайшысы (қатысушысы) әрекетсіз заңды тұлға болып табылса;
4) егер заңды тұлғаның құрылтайшысы (қатысушысы, мүшесі) және (немесе) басшысы болып табылатын жеке тұлға әрекетсіз заңды тұлғалардың жалғыз құрылтайшысы (қатысушысы, мүшесі) және (немесе) басшысы болып табылса;
5) егер заңды тұлғаның құрылтайшысы (қатысушысы, мүшесі) және (немесе) басшысы болып табылатын жеке тұлға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес терроризмді және экстремизмді қаржыландырумен байланысты ұйымдар мен тұлғалардың тізбесіне енгізілсе;
6) егер заңды тұлғаның құрылтайшысы (қатысушысы, мүшесі) және (немесе) басшысы болып табылатын жеке тұлға әрекетке қабілетсіз немесе әрекет қабілеті шектеулі деп танылса;
7) егер заңды тұлғаның құрылтайшысы (қатысушысы, мүшесі) және (немесе) басшысы болып табылатын жеке тұлға хабар-ошарсыз кетті деп танылса, қайтыс болды деп жарияланса, қайтыс болды деп тіркелсе не оның мәртебесі айқындалмаса;
8) егер заңды тұлғаның құрылтайшысы (қатысушысы, мүшесі) және (немесе) басшысы болып табылатын жеке тұлғаның Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің 190, 216, 218, 218-1, 235-1, 237, 238, 249, 365-баптары бойынша қылмыстары үшін жойылмаған немесе алынбаған сотталғандығы болса;
9) егер мемлекеттік тіркеу кезінде заңды тұлғаның құрылтайшысы (жеке тұлғасы және (немесе) заңды тұлғасы), оның құрылтайшылары, заңды тұлғаның басшысы, заңды тұлғаның құрылтайшысы және (немесе) құрылтайшысы (қатысушысы, мүшесі) болып табылатын заңды тұлғаның басшысы атқарушылық құжат бойынша борышкерлер болып табылса, атқарушылық іс жүргізу бойынша борышкер болып табылатын тұлғаны қоспағанда, атқарушылық құжат бойынша үш айдан астам мерзімді өндіріп алу туралы атқарушылық іс жүргізу бойынша берешегі жоқ мерзімді төлемдерді өндіріп алу туралы;
10) егер мемлекеттік қайта тіркеу кезінде жаңа құрылтайшылар (қатысушылар, мүшелер) және (немесе) үлесті иеліктен шығаратын адамдар мерзімді төлемдерді өндіріп алу туралы атқарушылық іс жүргізу бойынша борышкер болып табылатын және мерзімді өндіріп алу туралы атқарушылық іс жүргізу бойынша үш айдан астам берешегі жоқ адамды қоспағанда, атқарушылық құжат бойынша борышкерлер болып табылса ;

1) нарушения порядка перерегистрации и реорганизации юридического лица, установленного законодательными актами Республики Казахстан, несоответствия учредительных документов закону Республики Казахстан;
2) непредставления передаточного акта или разделительного баланса либо отсутствия в них положений о правопреемстве реорганизованного юридического лица;
3) если юридическое лицо или единственный учредитель (участник) юридического лица является бездействующим юридическим лицом;
4) если физическое лицо, являющееся учредителем (участником, членом) и (или) руководителем юридического лица, является единственным учредителем (участником, членом) и (или) руководителем бездействующих юридических лиц;
5) если физическое лицо, являющееся учредителем (участником) и (или) руководителем юридического лица, включено в перечень организаций и лиц, связанных с финансированием распространения оружия массового уничтожения, и (или) в перечень организаций и лиц, связанных с финансированием терроризма и экстремизма, в соответствии с законодательством Республики Казахстан, за исключением акций (долей участия в уставном капитале), конфискованных и (или) взысканных по решению суда;
6) если физическое лицо, являющееся учредителем (участником, членом) и (или) руководителем юридического лица, признано недееспособным или ограниченно дееспособным;
7) если физическое лицо, являющееся учредителем (участником, членом) и (или) руководителем юридического лица, признано безвестно отсутствующим, объявлено умершим, зарегистрировано в качестве умершего либо его статус не определен;
8) если физическое лицо, являющееся учредителем (участником, членом) и (или) руководителем юридического лица, имеет непогашенную или неснятую судимость за преступления по статьям 190, 216, 218, 218-1, 235-1, 237, 238, 249, 365 Уголовного кодекса Республики Казахстан;
9) если при государственной регистрации учредитель (физическое лицо и (или) юридическое лицо), его учредители, руководитель юридического лица, учредитель и (или) руководитель юридического лица, являющегося учредителем (участником, членом) юридического лица, являются должниками по исполнительному документу, за исключением лица, являющегося должником по исполнительному производству о взыскании периодических платежей и не имеющего задолженность по исполнительному производству о периодических взысканиях более трех месяцев;
10) если при государственной перерегистрации новые учредители (участники, члены) и (или) лица, отчуждающие долю, являются должниками по исполнительному документу, за исключением лица, являющегося должником по исполнительному производству о взыскании периодических платежей и не имеющего задолженность по исполнительному производству о периодических взысканиях более трех месяцев;

11) жеке басты куәландыратын жоғалған және (немесе) жарамсыз құжаттар ұсынылған;
12) сот актілерінің және сот орындаушылары мен құқық қорғау органдары қаулыларының (тыйым салуларының, тыйым салуларының) болуы;
13) паспорттың немесе қазақ және орыс тілдеріне нотариалды түрде куәландырған аудармасымен бірге құрылтайшы-шетелдіктің жеке басын куәландыратын басқа құжатты, сондай-ақ "Халықтың көші-қоны туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес Қазақстан Республикасында коммерциялық ұйымды тіркеу құқығын растайтын құжаттың көшірмелерін; сауда тізілімінен жария етілген үзінді көшірменің немесе қазақ және орыс тілдеріне нотариалды түрде куәландырған аудармасымен шет мемлекеттің заңнамасы бойынша заңды тұлға болып табылатын құрылтайшы-шетелдік заңды тұлғаны куәландыратын басқа жария құжат;
14) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімі болмауы.
15) егер Қазақстан Республикасының заңдарында немесе сот актісінде өзгеше белгіленбесе, тіркеу әрекеттері мерзімнің үзілуіне негіз болған, бірақ бір айдан аспайтын мән-жайлар жойылғанға дейін үзіледі.
Егер мерзімді үзуге негіз болған мән-жайлар бір ай ішінде жойылмаса, сарапшының (маманның) қорытындысын алуды қоспағанда, тіркеу іс-әрекеттерінен бас тартылады.
10
Мемлекеттік, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін қызметті көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Заңнамада белгіленген тәртіппен өзіне-өзі қызмет көрсетуді, өздігінен қозғалуды, бағдар жасауды жүзеге асыру қабілетін немесе мүмкіндігін толық немесе жартылай жоғалтқан көрсетілетін қызметті алушыларға мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдауды "1414", "8 800 080 7777" Бірыңғай байланыс орталығы арқылы Мемлекеттік корпорация қызметкері тұрақты жеріне бара отырып жүргізеді.
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда Мемлекеттік көрсетілетін қызметті "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы электрондық нысанда алу мүмкіндігі бар.
Цифрлық құжаттар сервисі мобильді қосымшада авторландырылған пайдаланушылар үшін қолжетімді.
Цифрлық құжатты пайдалану үшін электрондық-цифрлық қолтаңбаны немесе бір реттік парольді пайдалана отырып, мобильді қосымшада авторландырудан өту қажет, одан әрі "цифрлық құжаттар" бөліміне өтіп, қажетті құжатты таңдау қажет.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдың "жеке кабинет", көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері, сондай-ақ "1414", 8-800-080-7777 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Бұйрыққа
3-қосымша
"Жеке кәсіпкерлік субъектісіне
жатпайтын заңды тұлғаның,
сондай-ақ акционерлік
қоғамның құрылтай
құжаттарына, олардың
филиалдары (өкілдіктері)
туралы ережелерге енгізілген
өзгерістер мен толықтыруларды
мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
қағидаларына
3-қосымша
"Жеке кәсіпкерлік субъектісіне жатпайтын заңды тұлғаның, сондай-ақ акционерлік қоғамның құрылтай құжаттарына, олардың филиалдары (өкілдіктері) туралы ережелерге енгізілген өзгерістер мен толықтыруларды мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің атауы:
1. Орналасқан жерін өзгерткен жағдайда.
2. Жарғы (ереже) жаңа редакцияда қабылданған жағдайда.
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және заңгерлік қызметтер көрсетуді ұйымдастыру комитеті (бұдан әрі - Комитет), аумақтық әділет органдары, Мемлекеттік корпорация
2
Мемлекеттік қызметті көрсету тәсілдері
1. Орналасқан жерін өзгерткен жағдайда - Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы;
2. Жарғы (ереже) жаңа редакцияда қабылданғанда - Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы.
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
Орналасқан жерін өзгерткен жағдайда;
Жарғы (ереже) жаңа редакцияда қабылданған жағдайда;
1) Мемлекеттік корпорация:
Жеке кәсіпкерлік субъектілеріне жатпайтын заңды тұлғалардың, сондай-ақ үлгілік болып табылмайтын жарғының негізінде қызметін жүзеге асыратын акционерлік қоғамдардың құрылтай құжаттарына енгізілген өзгерістер мен толықтыруларды мемлекеттік тіркеу қажетті құжаттарды қоса бере отырып, өтініш берілген күнінен кейін бес жұмыс күннен кешіктірмей жүргізіледі.
Республикалық және өңірлік мәртебесі бар қоғамдық және діни бірлестіктердің, оның ішінде шетелдік және халықаралық коммерциялық емес үкіметтік емес бірлестіктердің филиалдары мен өкілдіктерінің құрылтай құжаттарына енгізілген өзгерістер мен толықтыруларды есептік тіркеу қажетті құжаттарды қоса бере отырып, өтініш берілген күннен кейін 5 жұмыс күнінен кешіктірмей жүргізіледі.
қажетті құжаттарды қоса бере отырып, өтініш берілген күннен кейін көрсетілетін қызмет берушінің орналасқан жерінен тыс он жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
2) Порталда:
Орналасқан жерін өзгерткен жағдайда;
заңды тұлғалар мемлекеттік тіркеу туралы өтінішті берген сәттен бастап 5 жұмыс күні ішінде көрсетіледі.
Көрсетілген қызметті алушының көрсетілген қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсыруы үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 минут;
Көрсетілген қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты - 20 минут.
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Жеке кәсіпкерлік субъектісіне жатпайтын заңды тұлғаның, сондай-ақ акционерлік қоғамның құрылтай құжаттарына, олардың филиалдары (өкілдіктері) туралы ережелерге енгізілген өзгерістер мен толықтыруларды мемлекеттік тіркеу:
1. Орналасқан жерін өзгерткен жағдайда - электронды (толық автоматтандырылған)/ қағаз түрінде;
2. Жарғыны (ережені) жаңа редакцияда қабылдау - электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде.
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі

11) представления утерянных и (или) недействительных документов, удостоверяющих личность;
12) наличия судебных актов и постановлений (запретов, арестов) судебных исполнителей и правоохранительных органов;
13) непредставления: копий паспорта или другого документа, удостоверяющего личность учредителя-иностранца, с нотариально засвидетельствованным переводом на казахский и русский языки, а также документа, подтверждающего право регистрации коммерческой организации в Республике Казахстан в соответствии с Законом Республики Казахстан "О миграции населения";
копии легализованной выписки из торгового реестра или другого легализованного документа, удостоверяющего, что учредитель - иностранное юридическое лицо является юридическим лицом по законодательству иностранного государства, с нотариально засвидетельствованным переводом на казахский и русский языки.";
14) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги;
15) если иное не установлено законами Республики Казахстан или судебным актом, регистрационные действия прерываются до устранения обстоятельств, явившихся основанием для перерыва срока, но не более чем на один месяц.
Если в течение одного месяца не будут устранены обстоятельства, явившиеся основанием для перерыва срока, в регистрационных действиях отказывается, за исключением получения заключения эксперта (специалиста).
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучателям, имеющим в установленном законодательством порядке полную или частичную утрату способности или возможности осуществлять самообслуживание, самостоятельно передвигаться, ориентироваться, прием документов для оказания государственной услуги производится работником Государственной корпорации с выездом по месту жительства посредством обращения через Единый контакт-центр "1414", 8 800 080 7777.
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через веб-портал "электронного правительства" при условии наличия ЭЦП.
Сервис цифровых документов доступен для пользователей, авторизованных в мобильном приложении.
Для использования цифрового документа необходимо пройти авторизацию в мобильном приложении с использованием электронно-цифровой подписи или одноразового пароля, далее перейти в раздел "Цифровые документы" и выбрать необходимый документ.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, справочных служб услугодателя, а также Единого контакт-центра "1414", 8-800-080-7777.
Приложение 3 к приказу
Приложение 3
к Правилам оказания
государственной услуги
"Государственная регистрация
внесенных изменений
и дополнений в учредительные
документы юридического лица,
не относящегося к субъекту
частного предпринимательства,
а также акционерного общества,
положения об их филиалах
(представительствах)"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Государственная регистрация внесенных изменений и дополнений в учредительные документы юридического лица, не относящегося к субъекту частного предпринимательства, а также акционерного общества, положения об их филиалах (представительствах)".
Наименование подвида государственной услуги:
1. В случае изменение место нахождения.
2. Принятия устава (положения) в новой редакции.
1
Наименование услугодателя
Комитет регистрационной службы и организации юридических услуг Министерства юстиции Республики Казахстан (далее - Комитет), территориальные органы юстиции, Государственная корпорация.
2
Способы оказания государственной услуги
1. В случае изменения места нахождения - Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства";
2. Принятия устава (положения) в новой редакции - Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства";
3
Срок оказания государственной услуги
В случае изменение местонахождения;
Принятия устава (положения) в новой редакции;
1. в Государственной корпорации:
Государственная регистрация внесенных изменений и дополнений в учредительные документы юридических лиц, не относящихся к субъектам частного предпринимательства, а также акционерных обществ, осуществляющих деятельность на основании устава, не являющегося типовым, производится не позднее 5 рабочих дней следующих за днем подачи заявления с приложением необходимых документов.
Государственная регистрация внесенных изменений и дополнений в учредительные документы общественных и религиозных объединений с республиканским и региональным статусами, в том числе учетная регистрация внесенных изменений и дополнений в учредительные документы филиалов и представительств иностранных и международных некоммерческих неправительственных объединений, производится не позднее 5 рабочих дней следующих за днем подачи заявления с приложением необходимых документов.
по месту нахождения услугодателя, не позднее 10 рабочих дней вне места нахождения услугодателя следующих за днем подачи заявления с приложением необходимых документов.
2. На портале:
В случае изменение местонахождения;
юридических лиц отражается в течение 5 рабочих дней с момента подачи заявления о государственной регистрации.
Максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю – 20 минут;
Максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 20 минут.
4
Форма оказания государственной услуги
Государственная регистрация внесенных изменений и дополнений в учредительные документы юридического лица, не относящегося к субъекту частного предпринимательства, а также акционерного общества, положения об их филиалах (представительствах):
1. В случае изменения места нахождения - электронная (полностью автоматизированная)/ бумажная;
2. Принятия устава (положения) в новой редакции - электронная (частично автоматизированная)/ бумажная.
5
Результат оказания государственной услуги

осы Тізбеге 1-2 қосымшаларға сәйкес заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама не осы Тізбесінің 9-тармағында көрсетілген жағдай мен негіздерде мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту.
Порталға жүгінген кезде, көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" электрондық цифрлық қолтаңбамен (бұдан әрі - ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы ірі және орта кәсіпкерлік субъектісіне жататын заңды тұлғалар үшін мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі не бас тарту туралы жауап жолданады.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін
7
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс графигі
1. Комитет және аумақтық әділет органдары – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
2. Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің дайын нәтижелерін беру Мемлекеттік корпорация арқылы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мерекелік күндерден басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда үзіліссіз сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, Мемлекеттік корпорацияның халыққа қызмет көрсететін кезекші бөлімдері дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін және сенбі күні сағат 9.00-ден 13.00-ге дейін жүзеге асырылады.
Қабылдау көрсетілетін қызмет алушының таңдауы бойынша "электрондық" кезек тәртібімен көрсетіледі, электрондық кезек портал арқылы брондалуы мүмкін.
3. портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін қажетті құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Мемлекеттік корпорацияда:
осы Қағидаларға 1 және 2-қосымшаларына сәйкес нысан бойынша өтініш;
Көрсетілетін қызметті берушілер цифрлық құжаттарды "электрондық үкімет" веб-порталында тіркелген пайдаланушының ұялы байланысының абоненттік нөмірі арқылы ұсынылған құжат иесінің келісімі болған жағдайда, іске асырылған интеграция арқылы цифрлық құжаттар сервисінен бір реттік паролді беру арқылы немесе "электрондық үкімет" веб-порталының хабарламасына жауап ретінде қысқа мәтіндік хабарлама жіберу арқылы алады.
заңды тұлғаның мөрімен (ол болған кезде) бекітілген, заңды тұлғаның құрылтай құжаттарына, филиал (өкілдік) туралы ережеге өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы заңды тұлғаның уәкiлеттi органының шешімі не шешімінен үзінді көшірме.
өзгерістер және толықтырулармен енгізілген электрондық нұсқадағы құрылтайшы құжат не жеке кәсіпкерлік субъектісіне жатпайтын заңды тұлғаның, филиалдың (өкілдіктің) заңды тұлғаның мерімен бекітілген құрылтай құжаттарына енгізілген өзгерістер мен толықтырулардың мәтіні;
Саяси партиялар мен діни бірлестіктер енгізілген өзгерістері және толықтырулары мен құрылтай құжаттарының екі данасын не саяси партиялар мен діни бірлестіктердің құрылтай құжаттарына енгізілген өзгерістер мен толықтырулардың мәтінін ұсынады;
енгізілген өзгерістерімен және толықтыруларымен нотариалды түрде куәландырған жарғы (ереже) не акционерлік қоғамның жарғысына, филиал (өкілдік) туралы ережеге енгізілген өзгерістер мен толықтырулардың мәтінінің бір данасы.
нақты орналасқан жерін (орналасқан жері өзгерген жағдайда) растайтын құжаттар.
Егер де ғимараттың иесі өзі заңды тұлға болған жағдайда, орналасқан жерін растайтын құжаттар талап етілмейді.
Егер де ғимараттың иесі жеке тұлға болған жағдайда, жеке тұлғаның ғимаратты заңды тұлғаға орналасу жері ретінде бергені туралы нотариалды куәландырған келісімі қажет.
Заңды тұлғаның, филиалдың (өкілдіктің) тіркеу және өзге де мәліметтерге өзгерістер мен толықтырулар хабарлама тәртібі бойынша:
Акционерлік қоғамды, филиалды (өкілдікті) қоспағанда, жеке кәсіпкерлік субъектісіне жататын заңды тұлға орналасқан жерін өзгерту кезінде жылжымайтын мүлік иесінің келісімімен ЭЦҚ арқылы жүзеге асырылады.
филиалдың (өкілдіктің) (қатысушыларының, мүшелерінің) құрамын өзгерту кезінде олардың тегі,аты, әкесінің аты (егер ол құжатта көрсетілген болса), күні, айы, туған жылы, жеке сәйкестендіру нөмірі, тұрғылықты жері, байланыс телефоны, жеке қолы көрсетілген коммерциялық емес ұйым құрылтайшыларының (қатысушыларының, мүшелерінің) тізімі қосымша ұсынылады
"электрондық үкімет" порталында орналасқан жерін өзгерту кезінде:

справка о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица согласно приложениям 1 и 2 к настоящему Перечню основных требований к оказанию государственной услуги, либо отказ в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, указанным в пункте 9 настоящего перечня.
При обращении на портал услугополучателю в "личный кабинет" направляется результат оказания государственной услуги либо ответ об отказе для юридических лиц, относящихся к субъекту крупного и среднего предпринимательства, в форме электронного документа, удостоверенного электронно-цифровой подписью (далее – ЭЦП).
6
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее получения в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно
7
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации
1. Комитет и его территориальные органы юстиции - с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан.
2. Прием заявлений и выдача готовых результатов государственных услуг осуществляется через Государственную корпорацию с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов без перерыва, дежурные отделы обслуживания населения Государственной корпорации с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 20.00 часов и в субботу с 9.00 до 13.00 часов кроме праздничных и выходных дней согласно Трудового кодекса Республики Казахстан.
Прием осуществляется в порядке "электронной" очереди по выбору услугополучателя, возможно бронирование электронной очереди посредством портала.
3. Портал - круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются со следующего рабочего дня в соответствии с Трудовым кодексом Республики Казахстан).
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
В Государственную корпорацию:
заявление по форме согласно приложениям 1 и 2 к настоящим Правилам;
Услугодатели получают цифровые документы через абонентский номер сотовой связи пользователя, зарегистрированного на веб-портале "электронного правительства", при наличии согласия владельца представленного документа, посредством реализованной интеграции посредством предоставления одноразового пароля от сервиса цифровых документов или посредством отправки короткого текстового сообщения в ответ на уведомление веб-портала "электронного правительства".
решение либо выписка из решения уполномоченного органа юридического лица о внесении изменений и дополнений в учредительные документы юридического лица, положение о филиале (представительстве), скрепленные печатью юридического лица (при ее наличии);
учредительный документ в электронном варианте с внесенными изменениями и дополнениями либо текст внесенных изменений и дополнений в учредительные документы юридического лица, не относящегося к субъекту частного предпринимательства, филиала (представительства), скрепленный печатью юридического лица.
Политические партии и религиозные объединения представляют два экземпляра учредительных документов с внесенными изменениями и дополнениями либо текст внесенных изменений и дополнений в учредительные документы политических партий и религиозных объединений;
нотариально удостоверенный устав (положение) с внесенными изменениями и дополнениями либо текст внесенных изменений и дополнений в устав акционерного общества, положение о филиале (представительстве);
документ, подтверждающий фактическое место нахождения (в случае изменения места нахождения).
В случае если собственником здания является само юридическое лицо, документы, подтверждающие его местонахождение, не требуются.
В случае если собственником здания является физическое лицо, необходимо нотариально заверенное согласие физического лица на передачу здания в качестве места нахождения юридическому лицу.
При уведомительном порядке изменения и дополнения регистрационных и иных сведений юридического лица, филиала (представительства):
При изменении места нахождения юридического лица, относящегося к субъекту частного предпринимательства, филиала (представительства), за исключением акционерного общества, филиала (представительства), осуществляется с согласия собственника недвижимого имущества посредством электронной цифровой подписи.
При изменении состава учредителей (участников, членов) некоммерческих организаций дополнительно представляется список учредителей (участников, членов) некоммерческой организации с указанием фамилии, имени, отчества (если оно указано в документе, удостоверяющем личность), числа, месяца, года рождения, индивидуального идентификационного номера, места жительства, номера контактного телефона, личной подписи.
В случае изменение местонахождения на портале "электронного правительства":

1. осы Қағидаларға 1 және 2-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2. нақты орналасқан жері (орналасқан жері өзгерген жағдайда) расталған құжаттың электрондық көшірмесі.
Орналасқан жері өзгеретін жағдайда, өкілетті орган шешім қабылдаған күннен бастап бір айдың ішінде құрылтай құжаттарына енгізілген өзгерістер мен қосымшаларды мемлекеттік тіркеу туралы өтініш беріледі.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1. заңды тұлғаның құрылтай құжаттарына, филиал (өкілдік) туралы ережеге өзгерістер мен толықтырулар енгізу тәртібінің бұзылуы, Қазақстан Республикасының заңнамалық актiлерiнде, сондай-ақ "Коммерциялық емес ұйымдар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 24-бабында белгіленген құрылтай құжаттарының (ереженің) келмеуі;
2. жеке басшы куәландыратын жоғалған және (немесе) жарамсыз құжаттарды, сондай-ақ мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған анық емес құжаттарды және (немесе) оларда қамтылған деректерді (мәліметтерді) ұсыну;
3. сот орындаушылардың және құқық қорғау органдарының сот актілері мен қаулыларының (тыйым салуларының, қамауға алуларының), оның ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін қызметке немесе қызметтің жекелеген түрлеріне тыйым салу туралы сот шешімдерінің (үкімдерінің), сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты көрсетілетін қызметті алушының арнайы құқықтан айырылуына негіз болған сот шешімдерінің болуы негіз болып табылады;
4. көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімі болмауы бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тартады.
10
Мемлекеттік, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін қызметті көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Заңнамада белгіленген тәртіппен өзіне-өзі қызмет көрсету, өздігінен қозғалуды, бағдар жасауды жүзеге асыру қабілетін немесе мүмкіндігін толық немесе жартылай жоғалтқан мүмкіндігі бар көрсетілетін қызметті алушыларға мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдауды Мемлекеттік корпорация қызметкері "1414", 8 800 080 777 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы өтініш жасау арқылы тұрғылықты жеріне барып жүргізеді.
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда Мемлекеттік көрсетілетін қызметті "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
Цифрлық құжаттар сервисі мобилді қосымшада авторландырылған пайдаланушылар үшін қолжетімді.
Цифрлық құжатты пайдалану үшін электрондық-цифрлық қолтаңбаны немесе бір реттік паролді пайдалана отырып, мобилді қосымшада авторландырудан өту, одан әрі "цифрлық құжаттар" бөліміне өтіп, қажетті құжатты таңдау қажет.

1. заявление по форме согласно приложениям 1 и 2 к настоящим Правилам;
2. электронная копия документа, подтверждающего фактическое место нахождения (в случае изменения места нахождения).
В случае изменения места нахождения в течение одного месяца со дня принятия решения уполномоченным органом подается заявление о государственной регистрации внесенных изменений и дополнений в учредительные документы.
Сведения о документах, удостоверяющих личность услугополучателя, услугодатель и работник Государственной корпорации получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1. нарушение порядка внесения изменений и дополнений в учредительные документы юридического лица, положение о филиале (представительстве), неявка учредительных документов (положения), установленных законодательными актами Республики Казахстан, а также статьей 24 Закона Республики Казахстан "О некоммерческих организациях";
2. представление утраченных и (или) недействительных документов, удостоверяющих личность, а также недостоверных документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
3. судебных актов и постановлений (запретов, арестов) судебных исполнителей и правоохранительных органов, в том числе судебных решений (приговоров) о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения государственной услуги, а также судебных решений, на основании которых услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги наличие является основой;
4. отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через государственную корпорацию
Услугополучателям, имеющим в установленном законодательством порядке возможность полного или частичного утраты способности к самообслуживанию, самостоятельному передвижению, ориентации, прием документов для оказания государственной услуги производится работником государственной корпорации с выездом по месту жительства посредством обращения через Единый контакт-центр "1414", 8 800 080 777.
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через веб-портал "электронного правительства" при наличии ЭЦП.
Сервис цифровых документов доступен для авторизованных пользователей в мобильном приложении.
Для использования цифрового документа необходимо пройти авторизацию в мобильном приложении с использованием электронно-цифровой подписи или одноразового пароля, далее перейти в раздел "цифровые документы" и выбрать нужный документ.

Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті", көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері, сондай-ақ "1414", 8-800-080-7777 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Министрдің бұйрығына
4-қосымша
"Заңды тұлға қызметінің
тоқтатылуын мемлекеттік
тіркеу, филиал мен өкілдік
есептік тіркеуден шығару"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет ережесіне
2-қосымша
"Заңды тұлға қызметінің тоқтатылуын мемлекеттік тіркеу, филиал мен өкілдікті есептік тіркеуден шығару" мемлекеттік қызметінің тізбесі Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің атауы:
1. Заңды тұлғаның қызметі тарату негізі бойынша тоқтатылған;
2. Мүліктік кешен ретінде жекешелендірілген мемлекеттік кәсіпорын қызметінің тоқтатылуын тіркеу арқылы жүзеге асырылады;
3. Қызметті мәжбүрлеу тәртібімен тоқтату органның өтініші бойынша сот тәртібімен жүргізіледі;
4. Заңды тұлғаның таратылғанн растайтын құжаттың көшірмесін беру;
5. Заңды тұлғаны алдағы уақытта тарату туралы өтініштерді қабылда
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және заңгерлік қызметтер көрсетуді ұйымдастыру комитеті (бұдан әрі - Комитет), аумақтық әділет органдары, Мемлекеттік корпорация
2
Мемлекеттік қызметті көрсету тәсілдері
1. Заңды тұлғаның қызметі тарату негізі бойынша тоқтатылған - Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы;
2. Мүліктік кешен ретінде жекешелендірілген мемлекеттік кәсіпорын қызметінің тоқтатылуын тіркеу арқылы жүзеге асырылады - Мемлекеттік корпорация;
3. Қызметті мәжбүрлеу тәртібімен тоқтату органның өтініші бойынша сот тәртібімен жүргізіледі - Мемлекеттік корпорация.
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
Заңды тұлға қызметінің тоқтатылуын мемлекеттік тіркеу, филиал мен өкілдікті есептік тіркеуден шығару қажетті құжаттарды қоса бере отырып, заңды тұлғаны таратуды мемлекеттік тіркеу туралы өтініш берілген күннен кейінгі бес жұмыс күні ішінде жүргізіледі.
Заңды тұлғаның, республикалық және өңірлік мәртебесі бар қоғамдық және діни бірлестіктердің, оның ішінде қызметін тоқтатуды мемлекеттік тіркеуді, шетелдік және халықаралық коммерциялық емес үкіметтік емес бірлестіктердің филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеуден шығаруды қажетті құжаттарды қоса бере отырып, өтініш берілген күннен кейін көрсетілетін қызмет берушінің орналасқан жері бойынша бес жұмыс күннен кешіктірмей жүргізіледі.
қажетті құжаттарды қоса бере отырып, өтініш берілген күннен кейін көрсетілетін қызмет берушінің орналасқан жерінен тыс он жұмыс күннен кешіктірілмей жүргізіледі.
Құжаттардың толық емес пакеті ұсынылған, оларда кемшіліктер болған, құрылтай құжаттары бойынша сарапшының (маманның) қорытындысын алу қажет болған жағдайларда, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде көзделген өзге де негіздер бойынша заңды тұлғалардың қызметін тоқтатуды мемлекеттік тіркеу, филиалдарды (өкілдіктерді) есептік тіркеуден шығару мерзімі анықталған кемшіліктер жойылғанға немесе тиісті қорытынды (сараптама) алынғанға дейін үзіледі. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімін үзуге негіздер анықталған кезде көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету мерзімін бір айдан аспайтын мерзімге тоқтатады. Бұл ретте көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыны үзілістің себептері мен мерзімін көрсете отырып хабардар етеді. Мемлекеттік тіркеуге үзіліс жасау туралы шешімді көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік тіркеуге құжаттарды қабылдаған сәттен бастап құжатты берген сәтке дейін, бірақ қызмет көрсету мерзімінің өтуінен кешіктірмей қабылдайды. Егер бір ай ішінде тіркеуге үзіліс жасауға негіз болған мән-жайлар жойылмаса, онда мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарлама үзіліс мерзімі аяқталғанға дейін үш жұмыс күнінен кешіктірілмей шығарылады.
Көрсетілген қызметті алушының көрсетілген қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсыруы үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 минут;
Көрсетілген қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты - 20 минут.
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Заңды тұлға қызметінің тоқтатылуын мемлекеттік тiркеу, филиал мен өкілдікті есептік тіркеуден шығару:
1. Заңды тұлғаның қызметі тарату негізі бойынша тоқтатылған - электронды (толық автоматтандырылған)/ қағаз түрінде;
2. Мүліктік кешен ретінде жекешелендірілген мемлекеттік кәсіпорын қызметінің тоқтатылуын тіркеу арқылы жүзеге асырылады - қағаз түрінде;
3. Қызметті мәжбүрлеу тәртібімен тоқтату органның өтініші бойынша сот тәртібімен жүргізіледі - қағаз түрінде.
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Заңды тұлға қызметінің тоқтатылуын мемлекеттік тіркеу туралы немесе филиал мен өкілдікті есептік тіркеуден шығару туралы бұйрық немесе осы қосымшаның 9-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша Мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту.
Порталда құжаттарды тапсырған кезде – "жеке кабинетке" шағын және орта кәсіпкерлік субъектілері үшін заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу туралы хабарлама не көрсетілетін қызметті берушінің ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап жіберіледі.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Коммерциялық емес ұйымдарға мемлекеттік қызмет көрсеткені үшін тіркеу алымы белгіленген. Тіркеу алымының сомасы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" Қазақстан Республикасының Кодексінде белгіленген осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет тізбесіне 4-қосымшаға сәйкес ставкалар бойынша есептеледі және салық салу объектісінің тіркелген жері бойынша тиісті құжаттар берілгенге дейін төленеді. "Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу туралы" Заңның 10-бабына сәйкес коммерциялық ұйымдар мен олардың филиалдары мен өкілдіктерінің мемлекеттік қызметін көрсеткені үшін "Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу туралы" Заңның 10-бабына сәйкес заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу саласындағы тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) бағаларына сәйкес төлем алынады. Мемлекеттік қызмет шағын және орта кәсіпкерлік субъектілеріне жататын заңды тұлғаларды қоспағанда, заңды тұлғаларға ақылы көрсетіледі.
Мемлекеттік қызметті алуға электрондық сұрау салу портал арқылы берілген жағдайда, төлем "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылады.
Балалар мен жастардың қоғамдық бірлестіктерін, сондай-ақ мүгедектігі бар адамдардың қоғамдық бірлестіктерін қызметінің тоқтатылуын мемлекеттік тіркегені (оның ішінде Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда қайта ұйымдастыру кезінде), олардың филиалдары мен өкілдіктерін, республикалық және өңірлік ұлттық-мәдени қоғамдық бірлестіктердің филиалдарын есептік тіркеуден шығарғаны үшін заңнамаға сәйкес төлеуден босатылады.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс графигін

Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "Личного кабинета" портала, справочных служб услугодателя, а также Единого Контакт-центра "1414", 8-800-080-7777
Приложение 4 к приказу Министра
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Государственная регистрация
прекращения деятельности
юридического лица, снятие
с учетной регистрации филиала
и представительства"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Государственная регистрация прекращения деятельности юридического лица, снятие с учетной регистрации филиала и представительства"
Наименование подвида государственной услуги:
1. Прекращения деятельности юридического лица по основанию ликвидации;
2. Регистрации прекращения деятельности государственного предприятия, приватизированного как имущественный комплекс;
3. Прекращение деятельности в принудительном порядке производится в судебном порядке по заявлению органа;
4. Выдача копии документа, подтверждающего ликвидацию юридического лица;
5. Прием заявлений о предстоящей ликвидации юридического лица.
1
Наименование услугодателя
Комитет регистрационной службы и организации юридических услуг Министерства юстиции Республики Казахстан (далее – Комитет), территориальные органы юстиции, Государственная корпорация.
2
Способы оказания государственной услуги
1. Прекращения деятельности юридического лица по основанию ликвидации - Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства";
2. Регистрации прекращения деятельности государственного предприятия, приватизированного как имущественный комплекс - Государственная корпорация;
3. Прекращение деятельности в принудительном порядке производится в судебном порядке по заявлению органа - Государственная корпорация.
3
Срок оказания государственной услуги
Государственная регистрация прекращения деятельности юридического лица, снятие с учетной регистрации филиала и представительства производятся в течение 5 рабочих дней, следующих за днем подачи заявления с приложением необходимых документов.
Государственной регистрации прекращения деятельности юридического лица, общественных и религиозных объединений, имеющих республиканский и региональный статус, снятия с учетной регистрации филиалов и представительств иностранных и международных некоммерческих неправительственных объединений, производятся не позднее 5 рабочих дней следующих за днем подачи заявления с приложением необходимых документов.
по месту нахождения услугодателя, не позднее 10 рабочих дней вне места нахождения услугодателя следующих за днем подачи заявления с приложением необходимых документов.
Максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю – 20 минут;
Максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 20 минут.
4
Форма оказания государственной услуги
Государственная регистрация прекращения деятельности юридического лица, снятие с учетной регистрации филиала и представительства:
1. Прекращения деятельности юридического лица по основанию ликвидации - электронная (полностью автоматизированная)/бумажная;
2. Регистрации прекращения деятельности государственного предприятия, приватизированного как имущественный комплекс – бумажная;
3. Прекращение деятельности в принудительном порядке производится в судебном порядке по заявлению органа - бумажная.
5
Результат оказания государственной услуги
Приказ о государственной регистрации прекращения деятельности юридического лица или о снятии филиала и представительства с учетной регистрации либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 9 настоящего Перечня.
При подаче документов на портал-в "личный кабинет" направляется уведомление о государственной регистрации прекращения деятельности юридических лиц для субъектов малого и среднего предпринимательства либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного электронно-цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугодателя.
6
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее получения в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Установлен регистрационный сбор за оказание государственных услуг некоммерческим организациям.
Сумма регистрационного сбора исчисляется по ставкам согласно приложению 4 к настоящему Правилам основных требований к оказанию государственной услуги, установленным Кодексом Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" и уплачивается до представления соответствующих документов по месту регистрации объекта налогообложения.
В соответствии со статьей 10 Закона "О государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств" за оказание государственных услуг коммерческими организациями и их филиалами и представительствами в соответствии со статьей 10 Закона в соответствии с ценами на товары (работы, услуги) в сфере государственной регистрации юридических лиц соответствующий платеж взимается.
Государственная услуга оказывается платно юридическим лицам, за исключением юридических лиц, относящихся к субъектам малого и среднего предпринимательства.
В случае подачи электронного запроса на получение государственной услуги через портал, оплата осуществляется через платежный шлюз "электронного правительства".
7
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации

1. Комитет және оның аумақтық әділет органдары – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Еңбек Кодексі) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
2. Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің дайын нәтижелерін беру Мемлекеттік корпорация арқылы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мерекелік күндерден басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда үзіліссіз сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, Мемлекеттік корпорацияның халыққа қызмет көрсететін кезекші бөлімдері дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін және сенбі күні сағат 9.00-ден 13.00-ге дейін жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің/ Мемлекеттік корпорацияның қызмет көрсету шарттары: мемлекеттік қызмет жеделдетіп қызмет көрсетусіз, "электрондық" кезек тәртібімен көрсетіледі, электрондық кезек портал арқылы брондалады.
3. портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесін
Мемлекеттік корпорацияға:
Заңды тұлғаның қызметі тарату негізі бойынша тоқтату:
1. осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша заңды тұлғаның, филиалдың (өкілдіктің) қызметінің тоқтатылуын тіркеу туралы өтініш;
Көрсетілетін қызметті берушілер цифрлық құжаттарды "электрондық үкімет" веб-порталында тіркелген пайдаланушының ұялы байланысының абоненттік нөмірі арқылы ұсынылған құжат иесінің келісімі болған жағдайда, іске асырылған интеграция арқылы цифрлық құжаттар сервисінен бір реттік парольді беру арқылы немесе "электрондық үкімет" веб-порталының хабарламасына жауап ретінде қысқа мәтіндік хабарлама жіберу арқылы алады.
Үлесіне мемлекет қатысатын заңды тұлға тізілім ұстаушының белгісі бар өтінішті ұсынады. заңды тұлға мүлкінің меншік иесінің немесе меншік иесі уәкілеттік берген органның не заңды тұлғаның мөрімен бекітілген құрылтай құжаттарымен уәкілеттік берілген заңды тұлға органының шешімі. Егер заңды тұлға Жеке кәсіпкерлік субъектісі болып табылса, құжаттарды мөрмен бекіту талап етілмейді.
2. заңды тұлға мүлкінің меншік иесінің немесе меншік иесі уәкілеттік берген органның не заңды тұлғаның мөрімен бекітілген құрылтай құжаттарымен уәкілеттік берілген заңды тұлға органының шешімі. Егер заңды тұлға Жеке кәсіпкерлік субъектісі болып табылса, құжаттарды мөрмен бекіту талап етілмейді;

1. Комитет и территориальные органы юстиции - с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан.
2. Прием заявлений и выдача готовых результатов государственных услуг осуществляется через Государственную корпорацию с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов без перерыва, дежурные отделы обслуживания населения Государственной корпорации с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 20.00 часов и в субботу с 9.00 до 13.00 часов кроме праздничных и выходных дней согласно Трудового кодекса.
Прием осуществляется в порядке "электронной" очереди по выбору услугополучателя, возможно бронирование электронной очереди посредством портала.
3. Портал - круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются со следующего рабочего дня в соответствии с Трудовым кодексом).
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Прекращения деятельности юридического лица по основанию ликвидации:
Государственную корпорацию:
1. заявление о регистрации прекращения деятельности юридического лица, филиала (представительства) по форме согласно Приложению 1 к настоящим Правилам;
Услугодатели получают цифровые документы через абонентский номер сотовой связи пользователя, зарегистрированного на веб-портале "электронного правительства", при наличии согласия владельца представленного документа, посредством реализованной интеграции с сервиса цифровых документов путем присвоения одноразового пароля или посредством отправки короткого текстового сообщения в ответ на уведомление на веб-портале "электронного правительства".
Юридическое лицо с государственным участием представляет заявление с отметкой реестродержателя. Решение собственника имущества юридического лица или уполномоченного собственником органа либо органа юридического лица, уполномоченного учредительными документами, скрепленное печатью юридического лица. Если юридическим лицом является субъект частного предпринимательства, скрепление документов печатью не требуется.
2. решение собственника имущества юридического лица или уполномоченного собственником органа либо органа юридического лица, уполномоченного учредительными документами, скрепленное печатью юридического лица. Если юридическим лицом является субъект частного предпринимательства, скрепление документов печатью не требуется;

3. Қазақстан Республикасының бүкіл аумағында таратылатын мерзімді баспасөз басылымдарында заңды тұлғаны тарату, кредиторлардың талаптарын мәлімдеу тәртібі мен мерзімдері туралы ақпараттың жарияланғанын растайтын құжат;
4. төленгенін растайтын құжат; тіркеу алымының бюджетке қызметінің тоқтатылуын мемлекеттік тіркегені үшін заңды тұлға болып табылатын коммерциялық емес ұйым;
5. шағын және орта кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғаларды қоспағанда, коммерциялық ұйым болып табылатын заңды тұлға қызметінің тоқтатылуын мемлекеттік тіркегені үшін "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясына төленгенін растайтын құжат.
Заңды тұлғаның таратылуын мемлекеттік тіркеу туралы өтініш заңды тұлғаның таратылуы туралы ақпарат жарияланған күннен бастап екі ай өткеннен кейін тіркеуші органға ұсынылады.
Мүліктік кешен ретінде жекешелендірілген мемлекеттік кәсіпорын қызметінің тоқтатылуын мемлекеттік тіркеу үшін сатып алушы:
1. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі белгілеген нысан бойынша мемлекеттік тіркеу туралы өтінішті;
2. Қазақстан Республикасы Үкіметінің (жергілікті атқарушы органның) мемлекеттік кәсіпорынды мүліктік кешен ретінде жекешелендіру туралы шешімін;
3. мемлекеттік кәсіпорынның мүліктік кешенін сатып алу-сату шартының көшірмесін;
4. мемлекеттік кәсіпорынның тапсыру актiсiнің көшірмесін;
5. заңды тұлғаны мемлекеттік тіркегені немесе филиалды (өкілдікті) есептік тіркегені үшін ақы төленгенін растайтын құжатты ұсынады.
Қызметті мәжбүрлеу тәртібімен тоқтату органның өтініші бойынша сот тәртібімен жүргізіледі:
Өзіне қатысты сот заңды тұлғаны мәжбүрлеп тарату туралы шешім шығарған заңды тұлға қызметінің тоқтатылуын мемлекеттік тіркеу заңды күшіне енген осындай шешім негізінде жүзеге асырылады.
Мүліктік кешен ретінде жекешелендірілген мемлекеттік кәсіпорынның қызметін тоқтатуды мемлекеттік тіркеу үшін сатып алушы мынадай құжаттарды ұсынады:
1. осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік тіркеу туралы өтініш;
2. мемлекеттік кәсіпорынды мүліктік кешен ретінде жекешелендіру туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің (Жергілікті атқарушы органның) шешімі;
3. мемлекеттік кәсіпорынның мүліктік кешенін сатып алу-сату шартының көшірмесі;
4. мемлекеттік кәсіпорынның тапсыру актісінің көшірмесі;
5. заңды тұлғаны мемлекеттік тіркегені немесе филиалды (өкілдікті) есептік тіркегені үшін төленгенін растайтын құжат.
Тіркеуші орган заңды тұлғаны тарату туралы шешімді алғаннан кейін Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген тарату тәртібінің сақталуын тексереді, заңды тұлғаны тарату туралы мәліметтерді бизнес-сәйкестендіру нөмірлерінің ұлттық тізіліміне енгізеді.
Мемлекеттік кіріс органдары бизнес-сәйкестендіру нөмірлері Ұлттық тізілімінің мәліметтері негізінде қызметін тоқтататын заңды тұлға бойынша Мемлекеттік кіріс органдарында есепке алу жүргізілетін берешектің жоқ (бар) екендігі туралы мәліметтерді табыс етеді не мұндай заңды тұлға Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен міндеттемелерді орындамаған жағдайда берешек туралы аталған мәліметтерді беруден бас тартады, "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінде (Салық Кодексі) және "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінде айқындалған тәртіппен жүзеге асырылады. Егер тексеру процесінде тарату тәртібінің бұзылуы анықталмаса, тіркеуші орган қажетті құжаттарды қоса бере отырып, заңды тұлғаны таратуды мемлекеттік тіркеу туралы өтініш берілген күннен кейінгі бес жұмыс күні ішінде заңды тұлға қызметінің тоқтатылуын тіркейді. Табиғи монополия субъектісі қызметінің тоқтатылуын мемлекеттік тіркеуді тіркеуші орган Табиғи монополиялар салаларындағы басшылықты жүзеге асыратын уәкілетті органның алдын ала келісімімен жүзеге асырады.
Заңды тұлғаны тарату тәртібінің бұзылуы анықталған кезде, сондай-ақ таратылатын заңды тұлғаның есептік тіркеуден алынбаған филиалдары (өкілдіктері), есепке алу Мемлекеттік кіріс органдарында жүргізілетін берешегі болған не мемлекеттік кіріс органдары берешек туралы көрсетілген мәліметтерді беруден бас тартқан, осындай заңды тұлға Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен міндеттемелерді орындамаған жағдайларда, сондай-ақ таратылатын заңды тұлғаның есептік тіркеуден алынбаған филиалдары (өкілдіктері) мемлекеттік кіріс органдарында есепке алынады, "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінде (Салық Кодексі) және "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінде айқындалған жағдайларда тіркеуші орган заңды тұлға қызметінің тоқтатылуын мемлекеттік тіркеуден бас тарту туралы шешім шығарады.
Филиал (өкілдік) келесілердің негізінде есептік тіркеуден шығарылуы тиіс:

3. документ, подтверждающий публикацию информации о ликвидации юридического лица, порядке и сроках заявления требований кредиторами в периодических печатных изданиях, распространяемых на всей территории Республики Казахстан;
4. документ, подтверждающий уплату; некоммерческая организация, являющаяся юридическим лицом, за государственную регистрацию прекращения деятельности регистрационного сбора в бюджет;
5. документ, подтверждающий оплату государственной корпорации "Правительство для граждан" за государственную регистрацию прекращения деятельности юридического лица, являющегося коммерческой организацией, за исключением юридических лиц, являющихся субъектами малого и среднего предпринимательства.
Заявление о государственной регистрации ликвидации юридического лица представляется в регистрирующий орган по истечении двух месяцев со дня опубликования информации о ликвидации юридического лица.
Регистрации прекращения деятельности государственного предприятия, приватизированного как имущественный комплекс:
1. заявление о государственной регистрации по форме, установленной Министерством;
2. решение Правительства Республики Казахстан (местного исполнительного органа) о приватизации государственного предприятия как имущественного комплекса;
3. копию договора купли-продажи имущественного комплекса государственного предприятия;
4. копию передаточного акта государственного предприятия;
5. оплату за государственную регистрацию юридического лица или учетную регистрацию филиала (представительства).
Прекращение деятельности в принудительном порядке производится в судебном порядке по заявлению органа:
Государственная регистрация прекращения деятельности юридического лица, в отношении которого судом вынесено решение о принудительной ликвидации юридического лица, осуществляется на основании такого решения, вступившего в законную силу.
Для государственной регистрации прекращения деятельности государственного предприятия, приватизированного как имущественный комплекс, покупатель представляет следующие документы:
1. заявление о государственной регистрации по форме согласно Приложению 1 к настоящим Правилам;
2. решение Правительства Республики Казахстан (местного исполнительного органа) о приватизации государственного предприятия как имущественного комплекса;
3. копия договора купли-продажи имущественного комплекса государственного предприятия;
4. копия передаточного акта государственного предприятия;
5. документ, подтверждающий оплату за государственную регистрацию юридического лица или учетную регистрацию филиала (представительства).
Регистрирующий орган после получения решения о ликвидации юридического лица проверяет соблюдение порядка ликвидации, установленного законодательными актами Республики Казахстан, вносит сведения о ликвидации юридического лица в Нацреестр.
Органы государственных доходов на основании сведений Нацреестра представляют сведения об отсутствии (наличии) задолженности по юридическому лицу, прекращающему деятельность, учет по которому ведется в органах государственных доходов, либо отказывают в предоставлении указанных сведений о задолженности в случае неисполнения таким юридическим лицом обязательств в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, Осуществляется в порядке, определенном Кодексом Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) (далее – Налоговый кодекс) и Кодексом Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" (Таможенный кодекс). Если в процессе проверки не выявлено нарушений порядка ликвидации, регистрирующий орган регистрирует прекращение деятельности юридического лица в течение пяти рабочих дней, следующих за днем подачи заявления о государственной регистрации ликвидации юридического лица, с приложением необходимых документов. Государственная регистрация прекращения деятельности субъекта естественной монополии осуществляется регистрирующим органом с предварительного согласия уполномоченного органа, осуществляющего руководство в сферах естественных монополий.
При выявлении нарушений порядка ликвидации юридического лица, а также в случаях наличия у ликвидируемого юридического лица задолженности, учет которой ведется в органах государственных доходов, не снятых с учетной регистрации филиалов (представительств), либо отказа органов государственных доходов в предоставлении указанных сведений о задолженности, неисполнения таким юридическим лицом обязательств в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, а также в случаях филиалы (представительства), не снятые с учетной регистрации, учитываются в органах государственных доходов, В случаях, определенных Налоговым и Таможенным кодексом, регистрирующий орган выносит решение об отказе в государственной регистрации прекращения деятельности юридического лица.
Филиал (представительство) подлежит снятию с учетной регистрации на основании:

1. осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2. акционерлік қоғамдарды қоспағанда, филиал (өкілдік) туралы ереже;
3. коммерциялық емес ұйым болып табылатын заңды тұлғаның филиалын (өкілдігін) есептік тіркеуден шығару үшін бюджетке тіркеу алымының төленгенін растайтын құжат;
4. коммерциялық ұйым болып табылатын заңды тұлғаның филиалын (өкілдігін) есептік тіркеуден шығарғаны үшін “Азаматтарға арналған үкімет” мемлекеттік корпорациясына төлегенін растайтын құжат.
Мемлекеттік кіріс органдары бизнес-сәйкестендіру нөмірлері Ұлттық тізілімінің мәліметтері негізінде қызметін тоқтататын шетелдік заңды тұлғаның филиалы (өкілдігі) бойынша Мемлекеттік кіріс органдарында есепке алу жүргізілетін берешектің жоқ (бар) екендігі туралы мәліметтерді ұсынады не шетелдік заңды тұлғаның мұндай филиалы (өкілдігі) қызметін тоқтататын шетелдік заңды тұлғаның филиалы (өкілдігі) қызметін тоқтататын филиалы (өкілдігі) бойынша міндеттемелерді орындамаған жағдайда берешегі туралы көрсетілген мәліметтерді беруден бас тартады, "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінде (Салық Кодексі) және “Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы” Қазақстан Республикасының Кодексінде айқындалған тәртіппен жүзеге асырылады.
Сот борышкерді банкрот деп тану және банкроттық рәсімін қозғай отырып, оны тарату туралы шешім шығарған заңды тұлғаның филиалын (өкілдігін) есептік тіркеуден шығару банкроттық рәсімін аяқтау туралы заңды күшіне енген сот ұйғарымының негізінде жүзеге асырылады.
Сот заңды тұлғаны мәжбүрлеп тарату туралы шешім шығарған заңды тұлғаның филиалын (өкілдігін) есептік тіркеуден шығару заңды күшіне енген осындай шешім негізінде жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген заңды тұлға филиалының (өкілдігінің) қызметін тоқтату тәртібінің бұзылуы анықталған кезде, сондай-ақ мемлекеттік кіріс органдарында есепке алу жүргізілетін берешегі болған не шетелдік заңды тұлғаның мұндай филиалы (өкілдігі) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен міндеттемелерді орындамаған жағдайда Мемлекеттік кіріс органдары берешек туралы көрсетілген мәліметтерді беруден бас тартқан жағдайда, Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен заңды тұлға филиалының (өкілдігінің) қызметін тоқтату тәртібін бұзушылықтар анықталған, "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінде (Салық Кодексі) және "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінде айқындалған тәртіппен тіркеуші орган филиалды (өкілдікті) есептік тіркеуден шығарудан бас тарту туралы шешім шығарады.
"электрондық үкіметтің" веб-порталы:
Заңды тұлғаның қызметі тарату негізі бойынша тоқтатуды мемлекеттік тіркеу үшін осы Тізбесінің 9-тармағында көзделген құжаттардың электрондық көшірмелерін қоса бере отырып, электрондық құжат нысанында толтыру және “электрондық үкіметтің” төлем шлюзі арқылы тіркеу алымын төлеу арқылы заңды тұлғаның, филиалдың немесе өкілдіктің қызметін тоқтату туралы өтініш беріледі.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттары туралы, көрсетілетін қызметті алушымен тіркеу аламын төлегенін растайтын құжаты жөніндегі (егер ЭҮШП арқылы төленген жағдайда), Қазақстан Республикасының аумағында жүргізілген мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші және Мемлекеттік корпорация қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
9
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздерді қамтитын, мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі бар қосымшаны

1. заявление по форме согласно Приложению 1 к настоящим Правилам;
2. положение о филиале (представительстве), за исключением акционерных обществ;
3. документ, подтверждающий уплату в бюджет регистрационного сбора за снятие с учетной регистрации филиала (представительства) юридического лица, являющегося некоммерческой организацией;
4. документ, подтверждающий оплату государственной корпорации "Правительство для граждан" за снятие с учетной регистрации филиала (представительства) юридического лица, являющегося коммерческой организацией.
Органы государственных доходов на основании сведений Нацреестра представляют сведения об отсутствии (наличии) задолженности по филиалу (представительству) иностранного юридического лица, прекращающего деятельность, по которому ведется учет в органах государственных доходов, либо филиал (представительство) иностранного юридического лица, прекращающего деятельность такого филиала (представительства) иностранного юридического лица, прекращающего деятельность отказывает в предоставлении указанных сведений о задолженности в случае неисполнения обязательств по, Осуществляется в порядке, определенном Налоговым и Таможенным кодексом.
Снятие с учетной регистрации филиала (представительства) юридического лица, вынесшего решение о признании должника банкротом и его ликвидации с возбуждением процедуры банкротства, осуществляется на основании вступившего в законную силу определения суда о завершении процедуры банкротства.
Снятие с учетной регистрации филиала (представительства) юридического лица, в отношении которого судом вынесено решение о принудительной ликвидации юридического лица, осуществляется на основании такого решения, вступившего в законную силу.
При выявлении нарушений установленного законами Республики Казахстан порядка прекращения деятельности филиала (представительства) юридического лица, а также при наличии задолженности, по которой ведется учет в органах государственных доходов, либо в случае неисполнения таким филиалом (представительством) иностранного юридического лица обязательств в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, в случае отказа органов государственных доходов в предоставлении указанных сведений о задолженности, Об отказе в снятии филиала (представительства) с учетной регистрации регистрирующим органом в порядке, определенном Налоговым и Таможенным кодексом, при выявлении в установленном законодательством Республики Казахстан порядке нарушений порядка прекращения деятельности филиала (представительства) юридического лица выносит решение.
Прекращения деятельности юридического лица по основанию ликвидации:
На портале:
Для государственной регистрации прекращения деятельности юридического лица по основанию ликвидации подается заявление о прекращении деятельности юридического лица, филиала или представительства путем заполнения в форме электронного документа и оплаты регистрационного сбора через платежный шлюз "электронного правительства" с приложением электронных копий документов, предусмотренных пунктом 9 настоящего Перечня основных требований к оказанию государственной услуги.
Сведения о документах, удостоверяющих личность услугополучателя, документа, подтверждающего оплату услугополучателем регистрационного сбора (в случае оплаты через ПШЭП), произведенных на территории Республики Казахстан услугодатель и работник Государственной корпорации получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан

1. заңды тұлғаны (филиалды немесе өкілдікті, сондай-ақ таратылатын заңды тұлғаның есептік тіркеуден алынбаған филиалдары (өкілдіктері) болған жағдайларда тарату тәртібін бұзу;
2. салық берешегінің, міндетті зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдар бойынша берешегінің болуы не мемлекеттік кіріс органдары мұндай заңды тұлға (шетелдік заңды тұлғаның филиалы немесе өкілдігі) Қазақстан Республикасының Салық кодексінде белгіленген тәртіппен салық міндеттемесін орындамаған жағдайда берешек туралы аталған мәліметтерді беруден бас тартуы.
3. мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігін анықтау;
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін келісу туралы сұрау салуға уәкілетті мемлекеттік органның теріс жауабы, сондай-ақ сараптаманың, зерттеудің не тексерудің теріс қорытындысы;
5. егер көрсетілетін қызметті алушыға қатысты мемлекеттік қызметті алуды талап ететін қызметке немесе жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) болса;
6. көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімі болмауы бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тартады;
7. егер көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның негізінде көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға байланысты арнайы құқықтан айырылған заңды күшіне енген сот шешімі болса.
10
Мемлекеттік, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін қызметті көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Заңнамада белгіленген тәртіппен өзіне-өзі қызмет көрсету, өз бетінше жүріп-тұру, бағдарлану, қабілетін толық немесе ішінара жоғалту мүмкіндігі бар көрсетілетін қызметті алушыларға мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдауды Мемлекеттік корпорация қызметкері "1414", 8 800 080 777 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы өтініш жасау арқылы тұрғылықты жеріне барып жүргізеді.
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда Мемлекеттік көрсетілетін қызметті "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
Цифрлық құжаттар сервисі мобилді қосымшада авторландырылған пайдаланушылар үшін қолжетімді
Цифрлық құжатты пайдалану үшін электрондық-цифрлық қолтаңбаны немесе бір реттік паролді пайдалана отырып, мобилді қосымшада авторландырудан өту, одан әрі "цифрлық құжаттар" бөліміне өтіп, қажетті құжатты таңдау қажет. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті", көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері, сондай-ақ "1414", 8-800-080-7777 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Министрдің бұйрығына
5-қосымша
"Жеке кәсіпкерлік субъектісіне
жатпайтын заңды тұлғаның,
сондай-ақ акционерлік
қоғамның, олардың филиалдары
мен өкілдіктерінің жарғысының
(ережесінің) телнұсқасын беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет ережесін
2-қосымша
"Жеке кәсіпкерлік субъектісіне жатпайтын заңды тұлғаның, сондай-ақ акционерлік қоғамның, олардың филиалдары мен өкілдіктерінің жарғысының (ережесінің) телнұсқасын беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
Мемлекеттік қызметтің атауы "Жеке кәсіпкерлік субъектісіне жатпайтын заңды тұлғаның, сондай-ақ акционерлік қоғамның, олардың филиалдары мен өкілдіктерінің жарғысының (ережесінің) телнұсқасын беру"
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және заңгерлік қызметтер көрсетуді ұйымдастыру комитеті (бұдан әрі - Комитет), аумақтық әділет органдары, Мемлекеттік корпорация
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы www. egov. kz.
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
Қажетті құжаттарды қоса бере отырып, өтініш берілген күннен кейінгі 1 жұмыс күні ішінде жүргізіледі.
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электронды (толық автоматтандырылған)
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы жеке кәсіпкерлік субъектісіне жатпайтын заңды тұлға, сондай-ақ акционерлік қоғам, олардың филиалдары мен өкілдіктері жарғысының (ережесінің) телнұсқасы немесе бас тарту туралы хабарлама жолданады.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін
7
Жұмыс кестесі
портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күнінен жүзеге асырылады).
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі

1. нарушение порядка ликвидации юридического лица (филиала или представительства, а также филиалов (представительств) ликвидируемого юридического лица, не снятых с учетной регистрации;
2. наличие налоговой задолженности, задолженности по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям либо отказ органов государственных доходов в предоставлении указанных сведений о задолженности в случае неисполнения таким юридическим лицом (филиалом или представительством иностранного юридического лица) налогового обязательства в порядке, установленном Налоговым кодексом.
3. установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
4. отрицательный ответ уполномоченного государственного органа на запрос о согласовании, требуемый для оказания государственной услуги, а также отрицательное заключение экспертизы, исследования либо проверки;
5. если в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения государственной услуги;
6. если в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права в связи с получением государственной услуги;
7. отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через государственную корпорацию
Услугополучателям, имеющим в установленном законодательством порядке возможность полного или частичного утраты способности к самообслуживанию, самостоятельному передвижению, ориентации, прием документов для оказания государственной услуги производится работником государственной корпорации с выездом по месту жительства посредством обращения через Единый контакт-центр "1414", 8 800 080 777.
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через веб-портал "электронного правительства" при наличии ЭЦП.
Сервис цифровых документов доступен для авторизованных пользователей в мобильном приложении
Для использования цифрового документа необходимо пройти авторизацию в мобильном приложении с использованием электронно-цифровой подписи или одноразового пароля, далее перейти в раздел "цифровые документы" и выбрать нужный документ. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "Личного кабинета" портала, справочных служб услугодателя, а также Единого Контакт-центра "1414", 8-800-080-7777.
Приложение 5 к приказу Министра
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача дубликата устава
(положения) юридического
лица, не относящегося
к субъекту частного
предпринимательства, а также
акционерного общества, их
филиалов и представительств"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача дубликата устава (положения) юридического лица, не относящегося к субъекту частного предпринимательства, а также акционерного общества, их филиалов и представительств"
Наименование государственной услуги "Выдача дубликата устава (положения) юридического лица, не относящегося к субъекту частного предпринимательства, а также акционерного общества, их филиалов и представительств"
1
Наименование услугодателя
Комитет регистрационной службы и организации юридических услуг Министерства юстиции Республики Казахстан (далее - Комитет), территориальные органы юстиции, Государственная корпорация.
2
Способы предоставления государственной услуги
Веб-портал "электронного правительства": www.egov. kz.
3
Срок оказания государственной услуги
в течение 1 одного рабочего дня, следующего за днем подачи заявления с приложением необходимых документов.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная).
5
Результат оказания государственной услуги
выдача дубликата устава (положения) юридического лица, не относящегося к субъекту частного предпринимательства, а также акционерного общества, их филиалов и представительств либо уведомление об отказе в оказании государственной услуги удостоверенное электронно-цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугодателя
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
бесплатно
7
График работы услугодателя
портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги

1. қоса берілген қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2. заңды тұлғаның мөрімен (ол болған кезде) бекітілген жарғының (ереженің) телнұсқасын алу туралы заңды тұлғаның уәкілетті органының шешімі не шешімінен үзіндінің электрондық көшірмесі;
3. жарғының (ереженің) түпнұсқасының жоғалғаны туралы ақпарат көрсетілген мерзімді баспасөз басылымында жарияланғанын растайтын құжаттың электрондық көшірмесі.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) шынайы еместігін анықтау;
2. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімі болмауы бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тартады.
10
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті", көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері, сондай-ақ "1414", 8-800-080-7777 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Бұйрыққа
6- қосымша
"Заңды тұлғаларды тіркеу
(қайта тіркеу) туралы, олардың
филиалдары мен өкілдіктерін
есептік тіркеу (қайта тіркеу)
туралы анықтама беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет қағидаларына
4-қосымша
"Заңды тұлғаларды тіркеу (қайта тіркеу) туралы, олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің атауы:

1. заявление по форме, согласно приложению 1 к приложенным правилам;
2. электронная копия решения либо выписки из решения уполномоченного органа юридического лица о получении дубликата устава (положения), скрепленные печатью юридического лица (при ее наличии);
3. электронная копия документа, подтверждающего публикацию в периодическом печатном издании, в котором указана информация об утере подлинника устава (положения)
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1. Установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них.
2. Отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через веб-портал "электронного правительства" при условии наличия ЭЦП.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, справочных служб услугодателя, а также Единого контакт-центра "1414", 8-800-080-7777.
Приложение 6 к приказу
Приложение 4
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача справки о регистрации
(перерегистрации) юридических
лиц, учетной регистрации
(перерегистрации) их филиалов
и представительств"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача справки о регистрации (перерегистрации) юридических лиц, учетной регистрации (перерегистрации) их филиалов и представительств"
Наименование подвида государственной услуги:

1. Тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама беру;
2. Заңды тұлғалар тізілімінен үзінді (Бизнес-сәйкестендіру нөмірлерінің ұлттық тізілімінен);
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және заңгерлік қызметтер көрсетуді ұйымдастыру комитеті (бұдан әрі - Комитет), аумақтық әділет органдары, Мемлекеттік корпорация
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы: www.egov.kz.
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
Порталда рұқсат етілетін ең ұзақ уақыт - 20 минут.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электронды (толық автоматтандырылған)
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі

1. Выдача справки о регистрации (перерегистрации);
2. Выписка из реестра юридических лиц (из Национального реестра бизнес-идентификационных номеров);
1.
Наименование услугодателя
Комитет регистрационной службы и организации юридических услуг Министерства юстиции Республики Казахстан (далее - Комитет), территориальные органы юстиции, Государственная корпорация.
2.
Способы предоставления государственной услуги
Веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz.
3.
Срок оказания государственной услуги
максимально допустимое время на портале - 20 минут.
4.
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная)
5.
Результат оказания государственной услуги

2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама, сондай-ақ осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес заңды тұлғаның филиалын (өкілдігін) есептік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін
7
Жұмыс кестесі

справка о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, по форме, согласно приложению 2, также справка об учетной регистрации (перерегистрации) филиала (представительства) юридического лица, согласно приложению 3 к настоящим правилам.
6.
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно
7.
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации

1. Комитет және оның аумақтық әділет органдары – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
2. Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің дайын нәтижелерін беру Мемлекеттік корпорация арқылы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мерекелік күндерді, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда үзіліссіз сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, Мемлекеттік корпорацияның халыққа қызмет көрсететін кезекші бөлімдері дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін және сенбі күні сағат 9.00-ден 13.00-ге дейін жүзеге асырылады.
3. портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін қажетті құжаттар мен мәліметтер тізбесі
осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес заңды тұлғаларды тіркеу (қайта тіркеу) туралы, олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманы Электрондық құжат нысанында алуға сұрау салу.
Көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ болған жағдайда немесе бір реттік паролді пайдаланған жағдайда, ұялы байланыс операторы ұсынған көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірін тіркеген және порталдың есептік жазбасына қосқан жағдайда портал арқылы электрондық нысанда мемлекеттік көрсетілетін қызметті алады.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
Жоқ
10
Мемлекеттік қызметті көрсету, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті", көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері, сондай-ақ "1414", 8-800-080-7777 бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Үшінші тұлғалардың қызметті алу шарттары:
Көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ болған жағдайда немесе бір реттік паролді пайдаланған жағдайда, ұялы байланыс операторы ұсынған көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірін тіркеген және порталдың есептік жазбасына қосқан жағдайда портал арқылы электрондық нысанда мемлекеттік көрсетілетін қызметті алады.

1. Комитет и его территориальные органы юстиции – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан.
2. Прием заявлений и выдача готовых результатов государственных услуг осуществляется через Государственную корпорацию с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов без перерыва, дежурные отделы обслуживания населения Государственной корпорации с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 20.00 часов и в субботу с 9.00 до 13.00 часов кроме праздничных и выходных дней согласно Трудового кодекса Республики Казахстан.
3. Портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Запрос на получение справки о регистрации (перерегистрации) юридических лиц, об учетной регистрации (перерегистрации) их филиалов и представительств в форме электронного документ, согласно приложению 1 к настоящим правилам.
Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через портал при условии наличия электронно-цифровой подписи (далее – ЭЦП) или использования одноразового пароля, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала.
9.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
Не имеется
10.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через веб-портал "электронного правительства" при условии наличия ЭЦП.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, справочных служб услугодателя, а также Единого контакт-центра "1414", 8-800-080-7777.
Условия получения услуги третьими лицами: услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП или использования одноразового пароля, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала.