"Денсаулық сақтау саласындағы есептік құжаттама нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 22 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-313/2020 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2025 жылғы 11 ақпандағы № 7 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылы 11 ақпанда № 35722 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Денсаулық сақтау саласындағы есептік құжаттама нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 22 желтоқсандағы №ҚР ДСМ-313/2020 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21879 тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ мынадай мазмұндағы 29) тармақшамен толықтырылсын:
"29) осы бұйрыққа 28-1-қосымшаға сәйкес балаларға жүргізілген скрининг нәтижелері туралы есеп нысаны;";
көрсетілген бұйрыққа 4-қосымшасымен осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрыққа 15-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес 28-1-қосымшамен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Ана мен бала денсаулығын сақтау департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми жариялағаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
А. Альназарова
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігі Ұлттық
статистика бюросы
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
2025 жылғы 11 ақпандағы
№ 7 Бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрінің
2020 жылғы 22 желтоқсандағы
№ ҚР ДСM-313/2020 бұйрығына
4 – қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Санитарлық-эпидемиологиялық бақылау комитеті
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: www.dsm.gov.kz
Әкімшілік нысанның атауы: Профилактикалық екпелермен қамту туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): 4-ПВҚ
Кезеңділік: айлық
Есепті кезең: 20____ жылғы _________ айға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің ақпараттық жүйелеріне меншік нысанына қарамастан медициналық ұйымдар енгізетін ақпаратты Денсаулық сақтау жүйесінің амбулаториялық-емханалық ұйымдары, мемлекеттік емес медициналық (бөлімшелер) ұйымдар, балаларға, жасөспірімдер мен ересектерге медициналық көмек көрсететін мемлекеттік органдардың ұйымдары (бөлімшелері), ауылдық жерлердегі фельдшерлік-акушерлік пункттер, аудандық, қалалық ауруханалар және (немесе) емханалар, облыстық денсаулық сақтау басқармалары, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау минитрлігінің "Қоғамдық денсаулық сақтау ұлттық орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорынның "Санитариялық-эпидемиологиялық сараптама және мониторинг ғылыми-практикалық орталығы" филиалы.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: айына бір рет, есептік кезеңнен кейінгі айдың 13-күні
БСН
Жинау әдісі: электронды түрде
1000 Жасы мен контингенттері бойынша профилактикалық екпеге жататын нысаналы топтардың есебі
Мақсатты топ
Есепті айдың басындағы адамдар саны, адам
Қайтыс болған, адам
Келген, адам
Кеткен, адам
Есептік айдың соңындағы адамдар саны, адам
А
1
2
3
4
5
1 жасқа дейін
1 жас
2 жас
6 жас
11 жас
16 жас
Есеп беру кезеңінде тірі туылғандар
(барлық балалар) саны, адам
Жоспар бойынша профилактикалық
екпеге кіреді:
ересектердегі дифтерияға, сіреспеге
(АДС-М) қарсы
іш сүзегіне қарсы
тұмауға қарсы
кене энцефалитіне қарсы вакцинация
кене энцефалитіне қарсы ревакцинация
құтыруға қарсы вакцинация
құтыруға қарсы ревакцинация
обаға қарсы вакцинация
обаға қарсы ревакцинация
сібір жарасына қарсы вакцинация
сібір жарасына қарсы ревакцинация
туляремияға қарсы вакцинация
туляремияға қарсы ревакцинация
коронавирустық инфекцияға
қарсы вакцинация
Манту сынағы
2000 Жоспарланған профилактикалық екпелер
Иммундау кезеңі
Егу түрі
Мақсатты топ
Есептік айдың соңындағы адамдар саны, адам
Егілді
Қамту, %
ИКҚК саны, бірлік
Барлығы, адам
оның ішінде көрсетілген жаста
А
Б
В
1
2
3
4
5
БЦЖ перзентханада
вакцинация
Тірі туған
Х
БЦЖ учаскеде
вакцинация
1 жылға дейін
ВВГ перзентханада
вакцинация
Тірі туған
Х
ВВГ учаскеде
вакцинация
1 жылға дейін
АбКДС+ХИБ+ВВГ+ИПВ-1
вакцинация-1
1 жылға дейін
АбКДС+ХИБ+ИПВ-1
вакцинация-2
1 жылға дейін
АбКДС+ХИБ+ВВГ+ИПВ-2
вакцинация-3
1 жылға дейін
АбКДС+ХИБ+ИПВ-2
ревакцинация -1
2 жылға дейін
АПҚВ
вакцинация
2 жылға дейін
Пневмо-1
вакцинация
1 жылға дейін
Пневмо-2
вакцинация
1 жылға дейін
Пневмо-3
ревакцинация
1 жылға дейін
АВГ-1
вакцинация
2 жас
АВГ- 2
вакцинация
2 жас
ҚҚП – 1
вакцинация
1 жас
ҚҚП – 2
ревакцинация
6 жас
АбКДС -5
ревакцинация -2
6 жас
АВП-1
вакцинация
11 жас
АВП -2
вакцинация
11 жас
АДС-М
ревакцинация
16 жас
АДС-М ересектер
ревакцинация
жататын топ
Х
Іш сүзегі
вакцинация
жататын топ
Х
Тұмау
вакцинация
жататын топ
Х
Кене энцефалиті
вакцинация-1
жататын топ
Х
Кене энцефалиті
вакцинация-2
жататын топ
Х
Кене энцефалиті
ревакцинация
жататын топ
Х
Құтырма
вакцинация-1
жататын топ
Х
Құтырма
вакцинация-2
жататын топ
Х
Құтырма
вакцинация-3
жататын топ
Х
Құтырма
ревакцинация
жататын топ
Х
Оба
вакцинация
жататын топ
Х
Оба
ревакцинация
жататын топ
Х
Сібір жарасы
вакцинация
жататын топ
Х
Сібір жарасы
ревакцинация
жататын топ
Х
Туляермия
вакцинация
жататын топ
Х
Туляремия
ревакцинация
жататын топ
Х
Коронавирустық инфекция
вакцинация
жататын топ
Х
Коронавирустық инфекция
ревакцинация
жататын топ
Х
Туберкулин
Манту сынамасы
жататын топ
Х
3000 Эпидемиологиялық көрсетілімдер бойынша иммундау
Вакциналар
Егілгендер
Себептер
Барлығы, адам
Оның ішінде
Ошақта қатыста болғандар, адам
Шетелден көшіп келгендер, адам
Қосымша екпелер, адам

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 22 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-313/2020 "Об утверждении форм отчетной документации в области здравоохранения"
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 11 февраля 2025 года № 7. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 февраля 2025 года № 35722
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 22 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-313/2020 "Об утверждении форм отчетной документации в области здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21879) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 дополнить подпунктом 29) следующего содержания:
"29) форму отчета о результатах проведенных скринингов детям согласно приложению 28-1 к настоящему приказу;";
приложение 4 к указанному приказу, изложить в новой редакции, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение 15 к указанному приказу изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
дополнить приложением 28-1 согласно приложению 3 к настоящему приказу.
2. Департаменту охраны здоровья матери и ребенка Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра здравоохранения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
А. Альназарова
"СОГЛАСОВАНО"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
от 11 февраля 2025 года № 7
Приложение 4 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 22 декабря 2020 года
№ ҚР ДСМ-313/2020
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: Комитет санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.dsm.gov.kz
Наименование административной формы: Отчет об охвате профилактическими прививками
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 4 – ОПП
Периодичность: месячная
Отчетный период: за _________ месяц 20 __ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: амбулаторно-поликлинические организации системы здравоохранения, негосударственные медицинские организации (подразделения), организации (подразделения) государственных органов, оказывающих медицинскую помощь детям, подросткам и взрослым, фельдшерско-акушерские пункты сельской местности, районные, городские больницы и (или) поликлиники, областные управления здравоохранения, филиал "Научно-практический центр санитарно-эпидемиологической экспертизы и мониторинга" республиканского государственного предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный центр общественного здравоохранения" Министерства здравоохранения Республики Казахстан, с внесением информацию медицинскими организациями независимо от формы собственности в информационные системы Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: один раз в месяц, 13 числа месяца, следующего за отчетным периодом.
БИН
Метод сбора: в электронном виде
1000 Учет целевых групп, подлежащих профилактическим прививкам по возрастам и контингентам
Целевая группа
Количество лиц на начало отчетного месяца, человек
Умерло,
человек
Прибыло, человек
Выбыло, человек
Количество лиц на конец отчетного месяца, человек
А
1
2
3
4
5
до 1 года
1 год
2 года
6 лет
11 лет
16 лет
Родились живыми за отчетный период
(всего детей), человек:
Подлежало профилактическим
прививкам по плану:
против дифтерии, столбняка
(АДС-М) взрослых
против брюшного тифа
против гриппа
на вакцинацию против клещевого энцефалита
на ревакцинацию против клещевого энцефалита
на вакцинацию против бешенства
на ревакцинацию против бешенства
на вакцинацию против чумы
на ревакцинацию против чумы
на вакцинацию против
сибирской язвы
на ревакцинацию против сибирской язвы
на вакцинацию против туляремии
на ревакцинацию против туляремии
на вакцинацию против коронавирусной инфекции
на реакцию Манту
2000 Плановые профилактические прививки
Этап иммунизации
Вид прививки
Целевая группа
Количество лиц на конец отчетного месяца, человек
Привито
Охват, %
Число НППИ, единица.
Всего, человек
в том числе в указанном возрасте, человек
А
Б
В
1
2
3
4
5
БЦЖ в роддоме
вакцинация
родившиеся живыми
Х
БЦЖ на участке
вакцинация
до 1 года
ВГВ в роддоме
вакцинация
родившиеся живыми
Х
ВГВ на участке
вакцинация
до 1 года
АбКДС+ХИБ+ВГВ+ИПВ-1
вакцинация-1
до 1 года
АбКДС+ХИБ+ИПВ-1
вакцинация-2
до 1 года
АбКДС+ХИБ+ВГВ+ ИПВ-2
вакцинация-3
до 1 года
АбКДС+ХИБ+ИПВ-2
ревакцинация-1
до 2 лет
ОПВ
вакцинация
до 2 лет
Пневмо-1
вакцинация
до 1 года
Пневмо-2
вакцинация
до 1 года
Пневмо-3
ревакцинация
до 2 лет
ВГА-1
вакцинация
2 года
ВГА- 2
вакцинация
2 года
ККП - 1
вакцинация
1 год
ККП - 2
ревакцинация
6 лет
АбКДС -5
ревакцинация-2
6 лет
ВПЧ -1
вакцинация
11 лет
ВПЧ -2
вакцинация
11 лет
АДС-М
ревакцинация
16 лет
АДС-М взрослые
ревакцинация
от подлежащих
Х
Брюшной тиф
вакцинация
от подлежащих
Х
Грипп
вакцинация
от подлежащих
Х
Клещевой энцефалит
вакцинация-1
от подлежащих
Х
Клещевой энцефалит
вакцинация-2
от подлежащих
Х
Клещевой энцефалит
ревакцинация
от подлежащих
Х
Бешенство
вакцинация-1
от подлежащих
Х
Бешенство
вакцинация-2
от подлежащих
Х
Бешенство
вакцинация-3
от подлежащих
Х
Бешенство
ревакцинация
от подлежащих
Х
Чума
вакцинация
от подлежащих
Х
Чума
ревакцинация
от подлежащих
Х
Сибирская язва
вакцинация
от подлежащих
Х
Сибирская язва
ревакцинация
от подлежащих
Х
Туляремия
вакцинация
от подлежащих
Х
Туляремия
ревакцинация
от подлежащих
Х
Коронавирусная инфекция
вакцинация
от подлежащих
Х
Коронавирусная инфекция
ревакцинация
от подлежащих
Х
Туберкулин
проба Манту
от подлежащих
Х
3000 Иммунизация по эпидемиологическим показаниям
Вакцины
Привито
По причинам
всего
в том числе в возрасте
контактные в очагах, человек
мигранты внешние, человек
дополнительные прививки, человек

0-ден 14 жасты қоса алғанда, адам
15 тен 17 жасты дейін қоса алғанда, адам
А
1
2
3
4
5
6
ВВГ-1
ВВГ-2
ВВГ-3
АВГ-1
АВГ-2
АбКДС
АДС-М
ҚҚП
АПҚВ
Құтыру
4000 Екпе алмағандар саны және екпе алмау себептері
Вакциналар
Барлық егілмегендер, адам
Оның ішінде екпе алмау себептері бойынша
Қарсы көрсетілімдер, бірлік
Болмауы, бірлік
Екпеден бас тарту, бірлік
уақытша
тұрақты
вакцина
шприц
А
1
2
3
4
5
6
БЦЖ
ВВГ
АбКДС +ВГВ+ Хиб + ИПВ
АбКДС + Хиб + ИПВ
ОПВ
Пневмо
АВГ
ҚҚП
АбКДС
АПВ
АДС-М
Іш сүзегі
Тұмау
Кене энцефалиті
Құтырма
Оба
Сібір жарасы
Туляремия
Коронавирусты инфекция
Атауы ___________________________
________________________________
Мекенжайы _____________________
________________________________
Телефоны ________________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _____________________________________________
Орындаушы _______________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам ___________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғалардан
қоспағанда) _______________________________________________________________
"Профилактикалық егулермен қамту туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізінде жинауға арналған нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме (индекс: 4-ПВҚ, кезеңділігі: ай сайын)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы әкімшілік деректерді өтеусіз негізінде жинауға арналған нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізінде жинауға арналған "Профилактикалық егулермен қамту туралы есеп" нысанын (юұдан әрі - Нысан) толтыруға қойылатын бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан Денсаулық сақтау жүйесінің амбулаториялық-емханалық ұйымдары, мемлекеттік емес медициналық (бөлімшелер) ұйымдар, балаларға, жасөспірімдер мен ересектерге медициналық көмек көрсететін мемлекеттік органдардың ұйымдары (бөлімшелері), ауылдық жерлердегі фельдшерлік-акушерлік пункттер, аудандық, қалалық ауруханалар және (немесе) емханалар, облыстық денсаулық сақтау басқармалары, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау минитрлігінің "Қоғамдық денсаулық сақтау ұлттық орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорынның "Санитариялық-эпидемиологиялық сараптама және мониторинг ғылыми-практикалық орталығы" филиалымен толтырылады.
3. Толтырылған нысан айына бір рет, есептік кезеңнен кейінгі айдың 13-күні беріледі.

от 0 до 14 лет включительно, человек
от 15 до 17 лет включительно, человек
А
1
2
3
4
5
6
ВГВ-1
ВГВ-2
ВГВ-3
ВГА-1
ВГА-2
АбКДС
АДС-М
ККП
ОПВ
Бешенство
4000 Количество непривитых и причины непривитости
Вакцины
Всего непривитых
в том числе по причинам непривитости
Наличие противопоказаний, единица.
Отсутствие, единица.
Отказ от прививок, единица.
временные
постоянные
вакцины
шприцев
А
1
2
3
4
5
6
БЦЖ
ВГВ
АбКДС +ВГВ+ Хиб + ИПВ
АбКДС + Хиб + ИПВ
ОПВ
Пневмо
ВГА
ККП
АбКДС
ВПЧ
АДС-М
Брюшной тиф
Грипп
Клещевой энцефалит
Бешенство
Чума
Сибирская язва
Туляремия
Коронавирусная инфекция
Наименование ___________________ Адрес __________________________
________________________________ ________________________________
Телефон ________________________________________________________
Адрес электронной почты _________________________________________
Исполнитель ____________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющего его обязанности
________________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
________________________________________________________________
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных
данных на безвозмездной основе "Отчет об охвате профилактическими прививками"
(индекс: 04-ОПП, периодичность формы: месячная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе, определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об охвате профилактическими прививками" (далее - Форма).
2. Форма заполняется амбулаторно-поликлиническими организациями системы здравоохранения, негосударственными медицинскими организациями (подразделениями), организациями (подразделениями) государственных органов, оказывающих медицинскую помощь детям, подросткам и взрослым, фельдшерско-акушерскими пунктами сельской местности, районными, городскими больницами и (или) поликлиниками, областными управлениями здравоохранения и филиалом "Научно-практический центр санитарно-эпидемиологической экспертизы и мониторинга" республиканского государственного предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный центр общественного здравоохранения" Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
3. Заполненная Форма представляется ежемесячно к 13 числу месяца, следующего за отчетным периодом.

4. Нысан басшымен немесе оның міндетін атқарушымен оның тегі және инициалдарымен, сондай-ақ толтырылған күні көрсетіліп қол қойылады.
5. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
6. Әкімшілік нысанында пайдаланылатын терминдер мен анықтамаларқолданылатын терминдермен анықтамалар:
1) вакциналар – иммундық жүйе арқылы профилактикалық әсер ететін, инфекциялық аурулардың ерекше профилактикасына арналған дәрілік препараттар;
2) Манту сынамасы – арнайы диагностикалық тест, екі халықаралық туберкулинді бірлігі бар тері ішіне арналған туберкулинді Манту сынамасы;
3) шұғыл вакцинациялау – эпидемиологиялық айғақтар бойынша профилактикалық егулер жүргізу.
2-тарау. Нысанды толтыру жөніндегі түсіндерме
1000 Жасы мен контингенттері бойынша профилактикалық екпеге жататын нысаналы топтардың есебі
1) А-бағанда мақсатты топ саны көрсетіледі;
2) 1-бағанда есепті айдың басындағы адамдар саны көрсетіледі;
3) 2-бағанда қайтыс болған адамдар саны көрсетіледі;
4) 3-бағанда келген адамдар саны көрсетіледі;
5) 4-бағанда кеткен адамдар саны көрсетіледі;
6) 5-бағанда есептік айдың соңындағы адамдар саны көрсетіледі;
2000 Жоспарланған профилактикалық екпелер
1) А-бағанда иммундау кезеңі көрсетіледі;
2) Б-бағанда егу түрі көрсетіледі;
3) В-бағанда мақсатты топ көрсетіледі;
4) 1-бағанда есептік айдың соңындағы адамдар саны көрсетіледі;
5) 2-бағанда барлық егілгендер саны көрсетіледі;
6) 3-бағанда барлық егілгендердің ішінде көрсетілген жаста егілгендер саны көрсетіледі;
7) 4-бағанда кезеңдегі қамту үлесі (%);
"Тиісті халықты вакцинациямен қамту, %" мынадай формула бойынша есептеледі:
С = (А*100)/(В )
С – вакцинациямен қамту пайызы;
А – көрсетілген жаста вакцинамен басқарылатын инфекцияларға қарсы егілген халық;
В – есепті айдың соңындағы адамдар саны (вакцинациялауға жататын халық).
8) 5- бағанда иммундаудан кейінгі қолайсыз көріністер саны көрсетіледі.
3000 Эпидемиологиялық көрсетілімдер бойынша иммундау
1) А-бағанда вакцинациялау түрі көрсетіледі;
2) 1-бағанда барлық егілгендер саны көрсетіледі;
3) 2-бағанда барлық егілгендер ішіндегі туылғаннан 14 жасты қоса алғандағылар саны көрсетіледі;
4) 3-бағанда барлық егілгендер ішіндегі 15 тен 17 жасты қоса алғандағылар саны көрсетіледі;
5) 4-бағанда ошақта қатыста болғандар себебінен егілгендер саны көрсетіледі;
6) 5-бағанда сыртқы мигранттар – Қазақстан Республикасының азаматтығы жоқ басқа мемлекеттерден келген адамдар көрсетіледі;
7) 6-бағанда қосымша екпелер себебінен егілгендер саны көрсетіледі;
Бұл кесте екпе алғандардың санын қамтиды:

4. Форма подписывается руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов, а также даты заполнения.
5. Форма заполняется на казахском и русском языках.
6. Термины и определения, используемые в форме административных данных:
1) вакцины – лекарственные препараты для специфической профилактики инфекционных заболеваний, оказывающие профилактический эффект через иммунную систему;
2) проба Манту – специфический диагностический тест, внутрикожная туберкулиновая проба Манту с двумя международными туберкулиновыми единицами;
3) экстренная вакцинация – проведение профилактических прививок по эпидемиологическим показаниям.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
1000 Учет целевых групп, подлежащих профилактическим прививкам по возрастам и контингентам
1) в графе А указывается целевая группа;
2) в графе 1 количество лиц на начало отчетного месяца, человек;
3) в графе 2 указывается количество умерших человек;
4) в графе 3 указывается количество прибывших человек;
5) в графе 4 указывается количество выбывших человек;
6) в графе 5 указывается количество лиц на конец отчетного месяца.
2000 Плановые профилактические прививки
1) в графе А указывается этап иммунизации;
2) в графе Б указывается вид прививки;
3) в графе В указывается целевая группа;
4) в графе 1 указывается количество лиц на конец отчетного месяца, человек;
5) в графе 2 указывается всего количество привитых, человек;
6) в графе 3 указывается из всего привитых в том числе в указанном возрасте, человек;
7) в графе 4 указывается охват вакцинацией подлежащего населения, %;
"Охват вакцинацией подлежащего населения, %" рассчитывается по следующей формуле:
С = (А*100)/(В )
С – процент охвата вакцинацией;
А – население, которое привито против вакциноуправляемых инфекций в указанном возрасте;
В –количество лиц на конец отчетного месяца (население, подлежащее вакцинации).
8) в графе 5 указывается число неблагоприятных проявлений после иммунизации, единица.
3000 Иммунизация по эпидемиологическим показаниям
1) в графе А указывается вид вакцинации;
2) в графе 1 указывается количество всего привитых;
3) в графе 2 указывается количество привитых в возрасте от 0 до 14 лет включительно, из общего количество привитых;
4) в графе 3 указывается количество привитых в возрасте от 15 лет до 18 лет из общего количество привитых;
5) в графе 4 указывается в том числе привитых лиц по причине контакта в очагах;
6) в графе 5 указывается в том числе привитых лиц по причине пребывания из других государств без гражданства РК, человек;
7) в графе 6 указывается в том числе привитых лиц по причине дополнительной прививки, человек;
В данную таблицу включаются количество привитых:

1) "В" вирустық гепатитіне қарсы:
- бұрын екпе алмаған медициналық ұйымдардың медицина жұмыскерлері (дәрігерлер, орта және кіші медицина жұмыскерлері);
- меншік нысанына қарамастан орта және жоғары медициналық бейіндегі білім беру ұйымдарында оқитын тұлғалар;
- бұрын екпе алмаған, құю жиілігіне қарамастан қанның, оның компоненттерінің және препараттардың реципиенттері;
- алғаш рет анықталған АИТВ инфекциясын жұқтырған адамдар;
- гемодиализге және тіндерді және (немесе) ағзаларды (ағзалардың бөлігін) трансплантациялауға жататын, жиілігіне қарамастан бұрын екпе алмаған адамдар;
- онкогематологиялық науқастар, сондай-ақ иммуносупрессивті препараттарды қабылдайтын науқастар.
2) "А" вирустық гепатитіне қарсы:
- ремиссия кезеңіндегі созылмалы вирусты В және С гепатиті бар 14 жасқа дейінгі балалар;
- көкжөтелге, дифтерияға және сіреспеге қарсы (АбКДС): тері және шырышты қабаттардың тұтастығы бұзылған жарақаттары, жаралары; үсік шалу және екінші, үшінші және төртінші дәрежелі күйік; гангрена немесе кез келген түрдегі тіндердің некрозы; жануарлардың шағуы; асқазан-ішек жолдарының енетін жарақаттары бар 4 жастан асқан балалар;
3) дифтерия мен сіреспеге қарсы (AДС-M):
- тері мен шырышты қабаттардың тұтастығы бұзылған жарақаттары, жаралары бар 7 жастан асқан адамдар; үсік шалу және екінші, үшінші және төртінші дәрежелі күйік; ауруханадан тыс түсік жасату; медициналық ұйымнан тыс босану; медициналық ұйымнан тыс туу; гангрена немесе кез келген түрдегі тіндердің некрозы; жануарлардың шағуы; асқазан-ішек жолдарының ену жарақаттары.
4) құтырмаға қарсы:
- кез келген жануардың тістеуіне, сілекейленуіне тап болған адамдар.
4000 Екпе алмағандар саны және екпе алмау себептері
1) А-бағанда вакцианлар түрі көрсетіледі;
2) 1-бағанда екпе алмаған адамдар саны көрсетіледі;
3) 2-бағанда оның ішінде уақытша қарсы көрсетілімдер себебінен екпе алмағандар саны көрсетіледі;
4) 3-бағанда оның ішінде тұрақты қарсы көрсетілімдер себебінен екпе алмағандар саны көрсетіледі;
5) 4-бағанда оның ішінде вакциан болмауы себебінен екпе алмағандар саны көрсетіледі;
6) 5-бағанда оның ішінде шприцтің болмауы себебінен екпе алмағандар саны көрсетіледі;
7) 6-бағанда оның ішінде екпеден бас тарту себебінен екпе алмағандар саны көрсетіледі;
Аббревиатуралар мен қысқартулардың толық жазылуы:
AДС-M – дифтерия мен сіреспеге қарсы вакцина;
AбКДС - көкжөтелге, дифтерияға және сіреспеге қарсы вакцина;
АбКДС+ХИБ+ВВГ+ИПВ – көкжөтелге, дифтерияға, сіреспеге, гемофиль инфекциясына, В вирустық гепатитіне, полиомиелитке қарсы вакцина;
АбКДС+ХИБ+ИПВ – көкжөтелге, дифтерияға, сіреспеге, гемофиль инфекциясына, полиомиелитке қарсы вакцина;
БЦЖ – туберкулезге қарсы вакцина;
АВГ – "А" вирусты гепатитіне қарсы вакцина;
ВВГ – "В" вирусты гепатитіне қарсы вакцина;
АВП - адам папилломавирусына қарсы вакцина;
ҚҚП – қызылша, қызамық және паротитке қарсы вакцина;
АПҚВ – ауыз арқылы қабылданатын полиомиелитке қарсы вакцина;
Пневмо - пневмококк инфекциясына қарсы вакцина.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
2025 жылғы 11 ақпандағы
№ 7 Бұйрыққа
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің

1) против вирусного гепатита "В":
- медицинские работники (врачи, средний и младший медицинский персонал) медицинских организаций, не привитые ранее;
- лица, обучающиеся в организациях среднего и высшего образования медицинского профиля независимо от форм собственности;
- реципиенты крови, ее компонентов и препаратов, независимо от кратности переливания, не привитые ранее;
- впервые выявленные лица, зараженные ВИЧ-инфекцией;
- лица, подлежащие гемодиализу и трансплантации тканей и (или) органов (части органов), независимо от кратности, не привитые ранее;
- онкогематологические больные, а также больные, получающие иммуносупрессивные препараты.
2) против вирусного гепатита "А":
-дети до 14 лет, больные хроническими вирусными гепатитами В и С в период ремиссии;
- против коклюша, дифтерии и столбняка (АбКДС): дети с возраста 4 года с травмами, ранениями с нарушением целостности кожных покровов и слизистых; обморожениями и ожогами второй, третьей и четвертой степени; гангренами или некрозом тканей любого типа; укусами животных; проникающими повреждениями желудочно-кишечного тракта;
3) против дифтерии и столбняка (АДС-М):
- лица в возрасте старше 7 лет с травмами, ранениями с нарушением целостности кожных покровов и слизистых; обморожениями и ожогами второй, третьей и четвертой степени; внебольничными абортами; родами вне медицинской организации; рождение вне медицинской организации; гангренами или некрозом тканей любого типа; укусами животных; проникающими повреждениями желудочно-кишечного тракта.
4) против бешенства:
- лица, подвергшиеся укусу, ослюнению любым животным.
4000 Количество непривитых и причины непривитости
1) в графе А указывается вид вакцины;
2) в графе 1 указывается общее количество непривитых;
3) в графе 2 указывается количество непривитых из-за временных противопоказаний, единица;
4) в графе 3 указывается количество непривитых из-за постоянных противопоказаний, единица;
5) в графе 4 указывается количество непривитых из-за отсутствия вакцины, единица;
6) в графе 5 указывается количество непривитых из-за отсутствия шприцов, единица;
7) в графе 6 указывается всего количество непривитых из-за отказа от прививок, единица;
Расшифровка аббревиатур и сокращений:
АДС-М - вакцина против дифтерии и столбняка;
АбКДС - вакцина против коклюша, дифтерии и столбняка;
АбКДС+ХИБ+ВГВ+ИПВ - вакцина против коклюша, дифтерии, столбняка, гемофильной инфекции, вирусного гепатита "В", полиомиелита;
АбКДС+ХИБ+ИПВ- вакцина против коклюша, дифтерии, столбняка, гемофильной инфекции, полиомиелита;
БЦЖ - вакцина против туберкулеза;
ВГА - вакцина против вирусного гепатита "А";
ВГВ - вакцина против вирусного гепатита "В";
ВПЧ - вакцина против вируса папилломы человека;
ККП - вакцина против кори, краснухи и паротита;
ОПВ - оральная полиомиелитная вакцина;
Пневмо-вакцина против пневмококковой инфекции
Приложение 2 к приказу
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
от 11 февраля 2025 года № 7
Приложение 15 к приказу
Министр здравоохранения
Республики Казахстан

2020 жылғы 22 желтоқсандағы
№ ҚР ДСМ-313/2020 бұйрығына
15-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинау нысаны
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): www.dsm.gov.kz
Әкімшілік нысанның атауы: Медициналық ұйымның қызмет көрсететін ауданында тұратын науқастарда және диспансерлік байқауда тұрған тіркелген аурулар саны науқастар контингентінің ауруларының саны туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): 15-Аурулар
Кезеңділік: жылдық
Есепті кезең: 20 ___жылғы
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: аудандардың, облыстардың республикалық маңызы бар қаланың және астананың денсаулық сақтау ұйымдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: жылына бір рет, есептік кезеңнен кейінгі 10 ақпан
БСН
Жинау әдісі: электронды түрде

от 22 декабря 2020 года
№ ҚР ДСМ-313/2020,
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: dsm.gov.kz
Наименование административной формы: Отчет о числе заболеваний, зарегистрированных у больных, проживающих в районе обслуживания медицинской организации и контингентах больных, состоящих под диспансерным наблюдением
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 15- Заболевания
Периодичность: годовая
Отчетный период: за 20____ год
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: организации здравоохранения районов, областей, города республиканского значения и столицы
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: один раз в год, 10 февраля, следующего за отчетным периодом
БИН
Метод сбора: в электронном виде

23.1
U07.1
Коронавирустық инфекция, вирус анықталмаған
23.2
U07.2
Атауы ___________________________
________________________________
Мекенжайы _____________________
________________________________
Телефоны _________________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ______________________________________________
Орындаушы _______________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам ___________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғалардан қоспағанда) _________
20__ жылғы "_"____ күні
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме "Медициналық ұйымның қызмет көрсететін ауданында тұратын науқастардың және диспансерлік бақылауда тұрған тіркелген науқастар контингентінің ауруларының саны туралы есеп" (Индексі: 15-Аурулар, кезеңділігі: жылдық)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы әкімшілік деректерді өтеусіз негізінде жинауға арналған нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізінде жинауға арналған "Медициналық ұйымның қызмет көрсететін ауданында тұратын науқастардың және диспансерлік бақылауда тұрған тіркелген науқастар контингентінің ауруларының саны туралы есеп"нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыруға қойылатын бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан Денсаулық сақтау жүйесінің амбулаториялық-емханалық ұйымдары, мемлекеттік емес медициналық (бөлімшелер) ұйымдар, балаларға, жасөспірімдер мен ересектерге медициналық көмек көрсететін мемлекеттік органдардың ұйымдары (бөлімшелері), ауылдық жерлердегі фельдшерлік-акушерлік пункттер, аудандық, қалалық ауруханалар және (немесе) емханалар, облыстық денсаулық сақтау басқармаларымен толтырылады.
3. Толтырылған нысан жылына бір рет, есептік кезеңнен кейінгі айдың 13-күні беріледі.
4. Нысан басшымен немесе оның міндетін атқарушымен оның тегі және инициалдарымен, сондай-ақ толтырылған күні көрсетіліп қол қойылады.
5. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
6. Әкімшілік нысанында пайдаланылатын терминдер мен анықтамаларқолданылатын терминдермен анықтамалар:
1) бала (балалар) - он сегіз жасқа (кәмелетке) толмаған адам;
2) денсаулық сақтау ұйымы - денсаулық сақтау саласындағы қызметті жүзеге асыратын заңды тұлға;
3) инфекциялық және паразиттік аурулар - пайда болуы мен таралуы мекендеу ортасы биологиялық факторларының адамға әсер етуінен және аурудың ауырған адамнан, жануардан сау адамға берілу мүмкіндігінен болатын адам аурулары.

23.1
U07.1
Короновирусная инфекция, лабораторно не подтвержденная
23.2
U07.2
Наименование ___________________ Адрес __________________________
________________________________ ________________________________
Телефон ________________________________________________________
Адрес электронной почты _________________________________________
Исполнитель ____________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющего его обязанности
________________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
________________________________________________________________
Дата "__" _______ 20 ____ года
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Отчет о числе заболеваний, зарегистрированных у больных, проживающих в районе
обслуживания медицинской организации и контингентах больных,
состоящих под диспансерным наблюдением"
Отчетный период за 20____ год
(Индекс: 15-Заболевания, периодичность: годовая)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение по заполнению формы, административных данных определяет единые требования по заполнению формы, административных данных "Отчет о числе заболеваний, зарегистрированных у больных, проживающих в районе обслуживания медицинской организации и контингентах больных, состоящих под диспансерным наблюдением" (далее - Форма).
2. Форма заполняется амбулаторно-поликлиническими организациями системы здравоохранения, негосударственными медицинскими организациями (подразделениями), организациями (подразделениями) государственных органов, оказывающих медицинскую помощь детям, подросткам и взрослым, фельдшерско-акушерскими пунктами сельской местности, районными, городскими больницами и (или) поликлиниками, областными управлениями здравоохранения.
3. Заполненная Форма представляется ежегодно к 13 числу месяца, следующего за отчетным периодом.
4. Форма подписывается руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов, а также даты заполнения.
5. Форма заполняется на казахском и русском языках.
6. Термины и определения, используемые в форме административных данных:
1) ребенок (дети) – лицо, не достигшее восемнадцатилетнего возраста (совершеннолетия);
2) организация здравоохранения – юридическое лицо, осуществляющее деятельность в области здравоохранения;
3) инфекционные и паразитарные заболевания – заболевания человека, возникновение и распространение которых обусловлены воздействием на него биологических факторов среды обитания и возможностью передачи болезни от заболевшего человека, животного к здоровому человеку.

2-тарау. Нысанды толтыру жөніндегі түсіндерме
1. Есепке жыныстық жас ерекшелік топтары бойынша есептік жылдың соңында аталған медициналық ұйымда диспансерлік бақылауда тұрған тіркелген сырқаттар мен науқастар контингентінің саны туралы мәліметтер енгізіледі:
1) 1000-кесте 14 жасқа дейінгі балаларды қоса алғанда, оның ішінде қыздар;
2) 2000-кесте 15-17 жас аралығындағы балалар, оның ішінде ер балалар;
3) 3000-кесте 18 жастан және одан жоғары жастағы ересектер, оның ішінде әйелдер;
4) 4000-кесте 60 жас және одан үлкен ересектер, оның ішінде әйелдер;
5) 5000-кесте 14 жастан бастап 34 жасты қоса алғандағы жастар, оның ішінде әйелдер;
6) 6000-кесте мектеп жасына дейінгі балалар (1 жастан 5 жаста қоса алғанда);
7) 7000-кесте мектеп жасындағы балалар (6 жастан 17 жасты қоса алғанда).
2. 1000, 2000, 3000, 4000, 5000, 6000, 7000-кестедегі 1, 2, 3, 4 бағандарды толтыруға арналған мәліметтер - "есептік жылы тіркелген барлық аурулар және оның ішінде өмірінде алғашқы рет анықталған диагнозбен" мынадай алғашқы есептік құжаттарды Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушы 2020 жылғы 30 қазандағы "Денсаулық сақтау саласындағы есепке алу құжаттамасының нысандарын бекіту туралы" № ҚР ДСМ-175/2020 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізіміндегі № 21579 тіркелген) (бұдан әрі - № ҚР ДСМ-175/2020 бұйрығы) бекітілген "Амбулаториялық пациенттің медициналық картасы" (№ 052/е нысаны) әзірлеу кезінде алынады.
3. 1000, 2000, 3000, 4000, 5000, 6000, 7000-кестедегі 5, 6 бағандарға арналған мәліметтер – "есепті жылдың соңына дейін диспансерлік бақылауда тұрғандар" № ҚР ДСМ-175/2020 бұйрығымен бекітілген "Диспансерлік контингентті бақылау картасы" ТБ 082/е нысанын әзірлеу кезінде алынады.
4. 1000-кесте 14 жасқа дейінгі қоса алғандағы балалар: А бағанында Х қайта қарау Аурулардың халықаралық жіктемесіне сәйкес кластар мен жекелеген аурулардың атауы көрсетіледі А00-T98.
1) Б бағанында жолдардың реттік нөмірі көрсетіледі.
2) В бағанында Х қайта қаралған Аурулардың халықаралық жіктемесіне сәйкес жекелеген аурулардың классы мен шифрі көрсетіледі.
3) 1-бағанда осы жылы алғаш анықталған, сондай-ақ науқастар ағымдағы жылы жүгінген бұрындары анықталған, созылмалы аурулардың саны көрсетіледі.
4) 2-бағанда 1-бағаннан қыздардың барлық аурулардың саны көрсетіледі.
5) 3-бағанда осы жылы алғаш анықталған сырқаттардың саны көрсетіледі.
6) 4-бағанда 3-бағаннаң осы жылы қыздарда анықталған сырқаттардың саны айқындалады.
7) 5-бағанда есептік жылдың соңында диспансерлік бақылауда тұрған науқастар саны көрсетіледі.

Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
1. В отчет включаются сведения о числе зарегистрированных заболеваний и контингентах больных, состоящих под диспансерным наблюдением на конец отчетного года в данной медицинской организации по половозрастным группам:
1) таблица 1000 – дети до 14 лет включительно, в том числе девочек;
2) таблица 2000 – дети 15-17 лет включительно, в том числе юноши;
3) таблица 3000 – взрослые 18 лет и старше, в том числе женщины;
4) таблица 4000 – взрослые 60 лет и старше, в том числе женщины;
5) таблица 5000 – молодежь от 14 лет до 34 лет, в том числе женщины;
6) таблица 6000 – дети дошкольного возраста (от 1 до 5 лет включительно);
7) таблица 7000 – дети школьного возраста (от 6 до 17 лет включительно).
2. Сведения для заполнения граф 1, 2, 3, 4 – таблиц 1000, 2000, 3000,4000,5000, 6000, 7000 - "зарегистрировано заболеваний в отчетном году всего и из них с диагнозом, установленным впервые в жизни" получаются при разработке формы 052/у "Медицинская карта амбулаторного пациента", утвержденной приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-175/2020 "Об утверждении форм учетной документации в области здравоохранения, а также инструкций по их заполнению" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21579) (далее – Приказ № ҚР ДСМ-175/2020).
3. Сведения для граф 5, 6 таблиц 1000, 2000, 3000, 4000, 5000, 6000, 7000 – "состоит под диспансерным наблюдением на конец отчетного года" получаются при разработке формы ТБ 082/у "Карта наблюдения за диспансерным контингентом", утвержденной приказом № ҚР ДСМ-175/2020.
4. Таблица 1000 - дети до 14 лет включительно: в графе А указывается наименование классов и отдельных болезней в соответствии с Международной классификацией болезней X пересмотра А00-T98.
1) в графе Б указывается порядковый номер строк;
2) в графе В указывается шифр классов и отдельных болезней в соответствии с Международной классификацией болезней X пересмотра;
3) в графе 1 указывается число всех случаев заболеваний, как впервые выявленных в данном году, так и хронических заболеваний, выявленных ранее, по поводу которых больные обратились в текущем году;
4) в графе 2 указывается из графы 1 число всех заболеваний у девочек;
5) в графе 3 указывается число впервые в жизни выявленных заболеваний в данном году;
6) в графе 4 выделяется из графы 3, число впервые выявленных заболеваний в данном году у девочек;
7) в графе 5 указывается число больных, состоящих под диспансерным наблюдением на конец отчетного года;

8) 6-бағанда 5-бағаннаң қыздардың саны көрсетіледі.
5. 2000-кесте 15-17 жас аралығын қоса алғандағы балалар:
1) А бағанында Х қайта қаралған Аурулардың халықаралық жіктемесіне сәйкес кластар мен жекелеген аурулардың атауы көрсетіледі А00-T98.
2) Б бағанында жолдардың реттік номері көрсетіледі.
3) В бағанында Х қайта қаралған Аурулардың халықаралық жіктемесіне сәйкес кластар мен жекелеген аурулардың шифрі көрсетіледі.
4) 1-бағанда осы жылы алғаш анықталған, сондай-ақ бұрындары анықталған, бірақ науқастар ағымдағы жылы жүгінген созылмалы аурулардың саны көрсетіледі.
5) 2-бағанда 1-бағаннан ер балалардағы барлық аурулардың түрі көрсетіледі.
6) 3-бағанда осы жылы алғаш анықталған сырқаттардың саны көрсетіледі.
7) 4-бағанда осы жылы ер балаларда анықталған сырқаттардың саны 3-бағаннан айқындалады.
8) 5-бағанда есептік жыл соңында диспансерлік бақылауда тұрған науқастардың саны көрсетіледі.
9) 6-бағанда 5-бағандағы ер балалардың саны көрсетіледі.
6. 3000-кесте 18 жастан және одан жоғары жастағы ересектер: А бағанында Х қайта қаралған Аурулардың халықаралық жіктемесіне сәйкес кластар мен жекелеген аурулардың атауы көрсетіледі А00-T98.
1) Б бағанында жолдардың реттік нөмері көрсетіледі.
2) В бағанында Х қайта қарау Аурулардың халықаралық жіктемесіне сәйкес жекелеген аурулардың кластар мен шифрі көрсетіледі.
3) 1-бағанда осы жылы алғаш анықталған, сондай-ақ бұрындары анықталған, бірақ науқастар ағымдағы жылы жүгінген созылмалы аурулардың барлық саны көрсетіледі.
4) 2-бағанда 1-бағаннан әйелдердегі барлық аурулардың түрі көрсетіледі.
5) 3-бағанда осы жылы алғаш анықталған сырқаттардың саны көрсетіледі.
6) 4-бағанда 3-бағаннан осы жылы әйелдерде анықталған сырқаттардың саны айқындалады.
7) 5-бағанда есептік жыл соңында диспансерлік бақылауда тұрған науқастар саны көрсетіледі.
8) 6-бағанда 5-бағаннан әйелдердің саны көрсетіледі.
7. 4000-кесте – Ересектер (60 жас және одан жоғары):
1) А бағанында Х қайта қаралған Аурулардың халықаралық жіктемесіне сәйкес кластар мен жекелеген аурулардың атауы көрсетіледі А00-T98.
2) Б бағанында жолдардың реттік номері көрсетіледі.
3) В бағанында Х қайта қаралған Аурулардың халықаралық жіктемесіне сәйкес жекелеген аурулардың кластары мен шифрі көрсетіледі.
4) 1-бағанда осы жылы алғаш анықталған, сондай-ақ бұрындары анықталған, бірақ науқастар ағымдағы жылы жүгінген созылмалы аурулардың саны көрсетіледі.

8) в графе 6 указывается из графы 5 число девочек.
5. Таблица 2000 – дети 15-17 лет включительно:
1) в графе А указывается наименование классов и отдельных болезней в соответствии с Международной классификацией болезней X пересмотра А00-T98;
2) в графе Б указывается порядковый номер строк;
3) в графе В указывается шифр классов и отдельных болезней в соответствии с Международной классификацией болезней X пересмотра;
4) в графе 1 указывается число всех случаев заболеваний, как впервые выявленных в данном году, так и хронических заболеваний, выявленных ранее, по поводу которых больные обратились в текущем году;
5) в графе 2 указывается из графы 1 число всех заболеваний у юношей;
6) в графе 3 показывается число впервые в жизни выявленных заболеваний в данном году;
7) в графе 4 выделяется из графы 3, число впервые выявленных заболеваний в данном году у юношей;
8) В графе 5 указывается число больных, состоящих под диспансерным наблюдением на конец отчетного года;
9) В графе 6 указывается из графы 5 число юношей.
6. Таблица 3000 – взрослые 18 лет и старше: в графе А указывается наименование классов и отдельных болезней в соответствии с Международной классификацией болезней X пересмотра А00-T98:
1) в графе Б указывается порядковый номер строк.
2) в графе В указывается шифр классов и отдельных болезней в соответствии с Международной классификацией болезней X пересмотра.
3) в графе 1 указывается число всех случаев заболеваний, как впервые выявленных в данном году, так и хронических заболеваний, выявленных ранее, по поводу которых больные обратились в текущем году.
4) в графе 2 указывается из графы 1 число всех заболеваний у женщин.
5) в графе 3 показывается число впервые в жизни выявленных заболеваний в данном году.
6) в графе 4 выделяется из графы 3, число впервые выявленных заболеваний в данном году женщин.
7) в графе 5 указывается число больных, состоящих под диспансерным наблюдением на конец отчетного года.
8) в графе 6 указывается из графы 5 число женщин.
7. Таблица 4000 – Взрослые (60 лет и старше):
1) в графе А указывается наименование классов и отдельных болезней в соответствии с Международной классификацией болезней X пересмотра А00-T98;
2) в графе Б указывается порядковый номер строк;
3) в графе В указывается шифр классов и отдельных болезней в соответствии с Международной классификацией болезней X пересмотра;
4) в графе 1 указывается число всех случаев заболеваний, как впервые выявленных в данном году, так и хронических заболеваний, выявленных ранее, по поводу которых больные обратились в текущем году;

5) 2-бағанда 1-бағандағы қыздардағы барлық аурулардың түрі көрсетіледі.
6) 3-бағанда осы жылы алғаш анықталған сырқаттардың саны көрсетіледі.
7) 4-бағанда 3-бағандағы осы жылы қыздарда анықталған сырқаттардың саны айқындалады.
8) 5-бағанда есептік жыл соңында диспансерлік бақылауда тұрған науқастар саны көрсетіледі.
9) 6-бағанында жолдардың реттік номері көрсетіледі
8. 5000-кесте 14 жастан бастап 34 жасқа дейінгі жастар:
1) А бағанында Х қайта қаралған Аурулардың халықаралық жіктемесіне сәйкес кластар мен жекелеген аурулардың атауы көрсетіледі А00-T98.
2) Б бағанында жолдардың реттік нөмері көрсетіледі.
3) В бағанында Х қайта қарау Аурулардың халықаралық жіктемесіне сәйкес жекелеген аурулардың кластар мен шифрі көрсетіледі.
4) 1-бағанда осы жылы алғаш анықталған, сондай-ақ бұрындары анықталған, бірақ науқастар ағымдағы жылы жүгінген созылмалы аурулардың саны көрсетіледі.
5) 2-бағанда 1-бағандағы қыздардағы барлық аурулардың саны көрсетіледі.
6) 3-бағанда осы жылы алғаш анықталған сырқаттардың көрсетіледі.
7) 4-бағанда 3-бағандағы осы жылы қыздарда анықталған сырқаттардың саны айқындалады.
8) 5-бағанда есептік жыл соңында диспансерлік бақылауда тұрған науқастар саны көрсетіледі.
9) 6-бағанда 5-бағандағы әйелдердің саны көрсетіледі.
9. 6000-кесте 1 жастан бастап 5 жасты қоса алғанда: А бағанында Х қайта қаралған Аурулардың халықаралық жіктемесіне сәйкес кластар мен жекелеген аурулардың атауы көрсетіледі А00-T98.
1) Б бағанында жолдардың реттік нөмері көрсетіледі.
2) В бағанында Х қайта қарау Аурулардың халықаралық жіктемесіне сәйкес жекелеген аурулардың кластар мен шифрі көрсетіледі.
3) 1-бағанда осы жылы алғаш анықталған, сондай-ақ бұрындары анықталған, бірақ науқастар ағымдағы жылы жүгінген созылмалы аурулардың саны көрсетіледі.
4) 2-бағанда 1-бағаннан қыздардағы барлық аурулардың саны көрсетіледі.
5) 3-бағанда осы жылы алғаш анықталған сырқаттардың саны көрсетіледі.
6) 4-бағанда 3-бағаннан осы жылы қыздарда анықталған сырқаттардың саны айқындалады.
7) 5-бағанда есептік жыл соңында диспансерлік бақылауда тұрған науқастар саны көрсетіледі.
8) 6-бағанда 5-бағандағы қыздардың саны көрсетіледі.
10. 7000-кесте 6 жастан бастап 17 жасты қоса алғанда: А бағанында Х қайта қаралған Аурулардың халықаралық жіктемесіне сәйкес кластар мен жекелеген аурулардың атауы көрсетіледі А00-T98.

5) в графе 2 указывается из графы 1 число всех заболеваний у женщин;
6) в графе 3 показывается число впервые в жизни выявленных заболеваний в данном году;
7) в графе 4 выделяется из графы 3, число впервые выявленных заболеваний в данном году женщин;
8) в графе 5 указывается число больных, состоящих под диспансерным наблюдением на конец отчетного года;
9) в графе 6 указывается из графы 5 число женщин.
8. Таблица 5000 – молодежь от 14 лет до 34 лет:
1) в графе А указывается наименование классов и отдельных болезней в соответствии с Международной классификацией болезней X пересмотра А00-T98;
2) в графе Б указывается порядковый номер строк;
3) в графе В указывается шифр классов и отдельных болезней в соответствии с Международной классификацией болезней X пересмотра;
4) в графе 1 указывается число всех случаев заболеваний, как впервые выявленных в данном году, так и хронических заболеваний, выявленных ранее, по поводу которых больные обратились в текущем году;
5) в графе 2 указывается из графы 1 число всех заболеваний у женщин;
6) в графе 3 указывается число впервые в жизни выявленных заболеваний в данном году;
7) в графе 4 выделяется из графы 3, число впервые выявленных заболеваний в данном году женщин;
8) в графе 5 указывается число больных, состоящих под диспансерным наблюдением на конец отчетного года;
9) в графе 6 указывается из графы 5 число женщин.
9. Таблица 6000 - дети от 1 до 5 лет включительно: в графе А указывается наименование классов и отдельных болезней в соответствии с Международной классификацией болезней X пересмотра А00-T98.
1) в графе Б указывается порядковый номер строк;
2) в графе В указывается шифр классов и отдельных болезней в соответствии с Международной классификацией болезней X пересмотра;
3) в графе 1 указывается число всех случаев заболеваний, как впервые выявленных в данном году, так и хронических заболеваний, выявленных ранее, по поводу которых больные обратились в текущем году;
4) в графе 2 указывается из графы 1 число всех заболеваний у девочек;
5) в графе 3 указывается число впервые в жизни выявленных заболеваний в данном году;
6) в графе 4 выделяется из графы 3, число впервые выявленных заболеваний в данном году у девочек;
7) в графе 5 указывается число больных, состоящих под диспансерным наблюдением на конец отчетного года;
8) в графе 6 указывается из графы 5 число девочек.
10. Таблица 7000 - дети от 6 до 17 лет включительно: в графе А указывается наименование классов и отдельных болезней в соответствии с Международной классификацией болезней X пересмотра А00-T98.

1) Б бағанында жолдардың реттік нөмері көрсетіледі.
2) В бағанында Х қайта қарау Аурулардың халықаралық жіктемесіне сәйкес жекелеген аурулардың кластар мен шифрі көрсетіледі.
3) 1-бағанда осы жылы алғаш анықталған, сондай-ақ бұрындары анықталған, бірақ науқастар ағымдағы жылы жүгінген созылмалы аурулардың саны көрсетіледі.
4) 2-бағанда 1-бағаннан қыздардағы барлық аурулардың саны көрсетіледі.
5) 3-бағанда осы жылы алғаш анықталған сырқаттардың саны көрсетіледі.
6) 4-бағанда 3-бағаннан осы жылы қыздарда анықталған сырқаттардың саны айқындалады.
7) 5-бағанда есептік жыл соңында диспансерлік бақылауда тұрған науқастар саны көрсетіледі.
8) 6-бағанда 5-бағандағы қыздардың саны көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
2025 жылғы 11 ақпандағы
№ 7 бұйрығына
3-қосымша
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрінің
2020 жылғы 22 желтоқсандағы
№ ҚР ДСM-313/2020 бұрығына
28-1-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: www.dsm.gov.kz
Әкімшілік нысанның атауы: Балаларға жүргізілген скринингтердің нәтижелері туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): 28-1-Балалар скринингі
Кезеңділік: тоқсандық
Есепті кезең: 20 ___жылғы "__" тоқсанда
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: аудандардың, облыстардың республикалық маңызы бар қаланың және астананың денсаулық сақтау ұйымдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: тоқсан сайын, есептік кезеңнің кейінгі 10-шы күнге
БСН
Жинау әдісі: электронды түрде
1000 Жаңа туған нәрестелерге неонаталдық скрининг жүргізу туралы
Жаңа туған нәрестелердің саны, адам
Неонаталдық скринингтен өткен қауіпті топқа жататын жаңа туған нәрестелердің саны, адам
Фенилаланинге бастапқы талдаумен қамтылған жаңа туған нәрестелердің саны, адам
оның ішінде фенилаланинге қайта талдаумен қамтылған жаңа туған нәрестелер саны, адам
оның ішінде ФКУ диагнозы қойылған науқастар саны, адам
ФКУ бастапқы талдау жасалған жаңа туған нәрестелер саны, адам
оның ішінде ФКУ-ға қайта талдаумен қамтылған жаңа туған нәрестелер саны, адам
оның ішінде туа біткен гипотиреоз диагнозы бар науқастар анықталды, адам
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
абс
%
абс
%
абс
%
абс
%
абс
%
абс
%
абс
%
2000 Есту қабілеті бұзылған балалар мен аудиологиялық скрининг жүргізу туралы
Балалардың жас бойынша нысаналы топтарының санаттары, бірлік
Жасына сәйкес келетін жаңа туған нәрестелердің/балалардың жалпы саны, адам
ТОАЭ әдісімен зерттеп- қаралған жаңа туған нәрестелердің/балалардың саны, адам
Жаңа туған нәрестелердің/ТАЭБ зерттеп қаралғанбалалардың үлесі, %
ҚЛЕШП әдісімен зерттеп қаралған жаңа туған нәрестелердің/балалардың саны, адам
жаңа туған нәрестелердің/ЗТМО-мен тексерілген балалардың үлесі, %
ТОАЭ және (немесе) ҚЛЕШП тіркеу әдісімен зерттеп қаралған балалар санынан
тест нәтижесі бойынша екі құлақғынан "Өтті" (есту қабілеті)-деген қорытынды алған балалар саны, адам
тест нәтижесібойыша бір немесе екі құлақғынан "Өткен жоқ" (есту қабілетінің бұзылу қаупі), адам
тест нәтижесібойынша бір немесе екі құлақғынан "Өткен жоқ" , деген қорытынды алған балалардың үлесі, %
Сурдологиялық кабинетке жіберілген жаңа туған нәрестелердің/балалардың саны, адам
Сурдологиялық кабинетке жіберілген жаңа туған нәрестелердің/балалардың үлесі, %

1) в графе Б указывается порядковый номер строк;
2) в графе В указывается шифр классов и отдельных болезней в соответствии с Международной классификацией болезней X пересмотра;
3) в графе 1 указывается число всех случаев заболеваний, как впервые выявленных в данном году, так и хронических заболеваний, выявленных ранее, по поводу которых больные обратились в текущем году;
4) в графе 2 указывается из графы 1 число всех заболеваний у девочек;
5) в графе 3 указывается число впервые в жизни выявленных заболеваний в данном году;
6) в графе 4 выделяется из графы 3, число впервые выявленных заболеваний в данном году у девочек;
7) в графе 5 указывается число больных, состоящих под диспансерным наблюдением на конец отчетного года;
8) в графе 6 указывается из графы 5 число девочек.
Приложение 3 к приказу
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
от 11 февраля 2025 года № 7
Приложение 28-1 к приказу
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
от 22 декабря 2020 года
№ ҚР ДСМ-313/2020
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.dsm.gov.kz
Наименование административной формы: Отчет о результатах проведенных скринингов детям
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 28-1-Скрининги детей
Периодичность: квартально
Отчетный период: за "_" квартал 20____ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: организации здравоохранения районов, областей, города республиканского значения и столицы
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежеквартально, к 10 числу следующего за отчетным периодом
БИН
Метод сбора: в электронном виде
1000 О проведении неонатального скрининга новорожденных
Количество новорожденных, человек
количество новорожденных группы риска, прошедших неонатальный скрининг, человек
Количество новорожденных, охваченных первичным анализом на фенилаланин, человек
из них количество новорожденных, охваченных повторным анализом на фенилаланин, человек
из них выявлено больных с диагнозом ФКУ, человек
Количество новорожденных, охваченных первичным анализом на тиреотропного гормона, человек
из них количество новорожденных, охваченных повторным анализом на тиреотропного гормона, человек
из них выявлено больных с диагнозом врожденный гипотиреоз, человек
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
абс
%
абс
%
абс
%
абс
%
абс
%
абс
%
абс
%
2000 О проведении аудиологического скрининга и детях с выявленными нарушениями слуха
Категории целевой группы детей по возрастам, единица
Общее количество новорожденных/детей соответствующие возрасту, человек
Количество новорожденных/детей, обследованных методом ЗВОАЭ, человек
Доля новорожденных/детей, обследованных ЗВОАЭ, %
Количество новорожденных/детей, обследованных методом КСВП, человек
Доля новорожденных/детей, обследованных КСВП, %
Из количества детей, обследованных методом регистрации ЗВОАЭ и(или) КСВП
количество детей с результатом теста "Прошел" на обоих ушах (норма слуха), человек.
количество детей с результатом теста "Не прошел" на одном или обоих ушах (риск нарушения слуха), человек
доля детей с результатом теста "Не прошел" на одном или обоих ушах, %
Количество новорожденных/детей, направленных в сурдологический кабинет, человек
Доля новорожденных/детей, направленных в сурдологический кабинет , %

1-2 дәрежедегі құлақ мүкістігі анықталған балалар саны, адам
3-4 дәрежедегі құлақ мүкістігі анықталған балалар саны, адам
ПМПК-ға жіберілген балалардың саны, адам
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Босандыру ұйымдарындағы нәрестелер, адам
МСАК-тағы 3 айлық балалар, адам
МСАК-тағы 1 жастағы балалар, адам
МСАК-тағы 2 жастағы балалар, адам
МСАК-тағы 3 жастағы балалар, адам
МСАК-тағы 6 жастағы балалар, адам
Жиыны, адам
3000 Нәрестелердің ретинопатиясының дамуы бойынша шала туған нәрестелерге жүргізілген офтальмологиялық скрининг жүргізу туралы
Нәрестелердің жалпы саны, адам.
Шала туған нәрестелер саны, адам
Ретинопатия даму қаупі бар тәуекел тобындағы шала туған нәрестелер және шала туған нәрестелер, саны, адам* оның ішінде:
тәуекел тобындағы офтальмологиялық скринингті өткен шала туған нәрестелер саны, адам
тәуекел тобындағы офтальмологиялық скринингті өткен шала туған нәрестелер үлесі, %
Шала туған нәрестелерде ретинопатия анықталған шала туған нәрестелер саны, адам
Шала туған нәрестелерде ретинопатия анықталған шала туған нәрестелер үлесі, %
2
3
4
5
6
7
8
Кестенің жалғасы
Шала туған нәрестелердің ретинопатиясы анықталған шала туылған нәрестелер санынан
Оперативтік (жедел) емдеу жүргізілген шала туған нәрестелердің саны, адам
Оперативтік (жедел) емдеу жүргізілген шала туған нәрестелердің үлесі, %
Диагностикадан кейін 48 сағат ішінде оперативтік (жедел) емдеу жүргізілген шала туған нәрестелердің саны, адам
Диагностикадан кейін 48 сағат ішінде (жедел) емдеу жүргізілген шала туған нәрестелердің үлесі, %
Емдеу жүргізілмеген шала туған нәрестелердің саны, адам
Емдеу жүргізілмеген шала туған нәрестелердің үлесі, %
9
10
11
12
13
14
4000 Ерте жастағы балалардың психикалық дамуына скрининг жүргізу туралы
Санаттар, бірлік
Жасы бойынша нысаналы топтағы балалардың саны, адам
оның ішінде қарап- тексерілгендер, адам
Қарап – тексерілген жаңа туған нәрестелердің/ ерте жастағы балалардың үлесі, %
Анықталған жаңа туған нәрестелер/ ерте жастағы балалар саны, адам
Анықталған жаңа туған нәрестелер/ ерте жастағы жастағы балалардың үлесі, %
Психофизикалық даму скринингі кезінде анықталған қауіп тобындағы балалардың ішінен, адам
есту қабілеті төмендеген жаңа туған нәрестелер/балалар саны
есту қабілетітөмендеген жаңа туған нәрестелердің/балалардың үлесі, %
көру қабілеті төмендеген жаңа туған нәрестелер/балалар саны
көру қабілеті төмендеген жаңа туған нәрестелердің/балалардың үлесі, %
сөйлеу кемістігі бар жаңа туған нәрестелер/балалар саны
1
2
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Босандыру ұйымдары деңгейіндегі жаңа туған нәрестелер, адам*
БҰ үшін қолданылмайды
БҰ үшін қолданылмайды
БҰ үшін қолданылмайды
БҰ үшін қолданылмайды
БҰ үшін қолданылмайды
МСАК** ұйымдары деңгейінде 1 жасқа дейінгі балалар, адам

количество детей с выявленной тугоухостью 1-2 степенью, человек
количество детей с выявленной тугоухостью 3-4 степенью, человек
Количество новорожденных/детей, направленных в ПМПК, человек
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Новорожденные в организациях родовспоможения, человек
Дети в возрасте 3 месяца в ПМСП, человек
Дети в возрасте 1 год в ПМСП, человек
Дети в возрасте 2 года в ПМСП, человек
Дети в возрасте 3 года в ПМСП, человек
Дети в возрасте 6 лет в ПМСП, человек
Итого, человек
3000 О проведении офтальмологического скрининга недоношенных новорожденных группы риска по развитию ретинопатии недоношенных
Количество новорожденных, человек
Количество недоношенных новорожденных, человек
Количество недоношенных новорожденных группы риска по развитию ретинопатии недоношенных, человек*, из них:
количество недоношенных новорожденных группы риска, прошедших офтальмол скрининг, человек
доля недоношенных новорожденных группы риска, прошедших офтальмол скрининг, %
Количество недоношенных новорожденных с выявленной ретинопатией недоношенных, человек:
Доля недоношенных новорожденных с выявленной ретинопатией недоношенных, %
От количества недоношенных новорожденных с выявленной ретинопатией недоношенных
количество недоношенных новорожденных, которым проведено оперативное лечение, человек
доля недоношенных новорожденных, которым проведено оперативное лечение , %
количество недоношенных новорожденных, которым оперативное лечение проведено в течение 48 часов после диагностики, человек
доля недоношенных новорожденных, оперативное лечение проведено в течение 48 часов, %
количество недоношенных новорожденных, которым лечение не было проведено, человек
доля недоношенных новорожденных, которым лечение не было проведено, %
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
4000 О проведении скрининга психофизического развития детей раннего возраста
Категории, единица
Количество детей целевой группы по возрасту, человек
из них осмотрено, человек
Доля осмотренных новорожденных/детей раннего возраста, %
Количество выявленных новорожденных/детей раннего возраста, человек.:
Доля выявленных новорожденных/детей раннего возраста, %
Из выявленных при скрининге психофизического развития детей групп риска, человек
количество новорожденных/детей с понижением остроты слуха
доля новорожденных/детей с понижением остроты слуха, %
количество новорожденных/детей с понижением остроты зрения
доля новорожденных/детей с понижением остроты зрения, %
количество новорожденных/детей с дефектами речи
1
2
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Новорожденные на уровне организаций родовспоможения*
не применимо для ОР
не применимо для ОР
не применимо для ОР
не применимо для ОР
не применимо для ОР
Дети до 1 года на уровне организаций ПМСП**

МСАК** ұйымдары деңгейінде 1 жастан 3 жасқа дейінгі балалар, адам
МСАК** 3 жастан 5 жасқа дейінгі балалар, адам
жиыны
Кестенің жалғасы
Психофизикалық даму скринингі кезінде анықталған қауіп тобындағы балалардың ішінен, адам
Психофизикалық дамуы бұзылған анықталған балалар қатарындағы жаңа туған нәрестелерді/ балаларды ПМПК жіберу, барлығы, адам
ПМПК-ға жіберілген психофизикалық дамуы бұзылған балалардың үлесі, %
сөйлеу кемістігі бар жаңа туған нәрестелердің / балалардың үлесі, %
сколиозы бар жаңа туған нәрестелер/балалар саны
сколиозы бар жаңа туған нәрестелердің/балалардың үлесі, %
сымбаты бұзылған жаңа туған нәрестелер/балалар саны
сымбаты бұзылған жаңа туған нәрестелердің / балалардың үлесі, %
туа біткен және тұқым қуалайтын аурулары бар жаңа туған нәрестелер/балалар саны
туа біткен және тұқым қуалайтын аурулары бар жаңа туған нәрестелердің/балалардың үлесі, %
жүйке-психикалық ауытқулары бар жаңа туған нәрестелер/балалар саны
жүйке-психикалық ауытқулары бар жаңа туған нәрестелердің / балалардың үлесі
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
БҰ үшін қолданылмайды
БҰ үшін қолданылмайды Р
БҰ үшін қолданылмайды
БҰ үшін қолданылмайды
БҰ үшін қолданылмайды
БҰ үшін қолданылмайды
БҰ үшін қолданылмайды
Атауы ___________________________
________________________________
Мекенжайы _____________________
________________________________
Телефоны _________________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ______________________________________________
Орындаушы _______________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам ____________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғалардан қоспағанда) __________
Күні 20__"__"__
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме "Балаларға жүргізілген скрининг нәтижелері туралы есеп" (индекс: 28-1-Балалар скринингі, кезеңдегі: тоқсандық)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы әкімшілік деректерді өтеусіз негізінде жинауға арналған нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізінде жинауға арналған "Балаларға жүргізілген скрининг нәтижелері туралы есеп" нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыруға қойылатын бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан Денсаулық сақтау жүйесінің амбулаториялық-емханалық ұйымдары, мемлекеттік емес медициналық (бөлімшелер) ұйымдар, балаларға, жасөспірімдер мен ересектерге медициналық көмек көрсететін мемлекеттік органдардың ұйымдары (бөлімшелері), ауылдық жерлердегі фельдшерлік-акушерлік пункттер, аудандық, қалалық ауруханалар және (немесе) емханалар, облыстық денсаулық сақтау басқармаларымен, "University Medical Center" Корпоративтік қорымен, "Педиатрия және балалар хирургиясы ғылыми орталығы" Акционерлік қоғамымен, "Қазақ көз аурулары - ғылыми зерттеу институты" Жауапкершілігі шектеулі серіктестігімен , "С. Д. Асфендияров атындағы Қазақ ұлттық медицина университеті" Коммерциялық емес акционерлік қоғамы Ақсай балалар орталығымен толтырылады.

Дети с 1 года до 3 лет на уровне организаций ПМСП**
Дети в возрасте 3-5 лет в ПМСП
Итого
Продолжение таблицы
Из выявленных при скрининге психофизического развития детей групп риска, человек
Направлено новорожденных/детей в психолого-медико-педагогическую консультацию из числа выявленных детей с нарушениями психофизического развития, всего человек
Доля направленных в ПМПК детей с нарушениями психофизического развития, %
доля новорожденных/детей с дефектами речи, %
количество новорожденных/детей со сколиозом
доля новорожденных/детей со сколиозом, %
количество новорожденных/детей с нарушением осанки
доля новорожденных/детей с нарушением осанки, %
количество новорожденных/детей с врожденными и наследственными заболеваниями
доля новорожденных/детей с врожденными и наследственными заболеваниями, %
количество новорожденных/детей с нервно-психическими отклонениями
доля новорожденных/детей с нервно-психическими отклонениями, %
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
не применимо для ОР
не применимо для ОР
не применимо для ОР
не применимо для ОР
не применимо для ОР
не применимо для ОР
не применимо для ОР
Наименование ___________________ Адрес __________________________
________________________________ ________________________________
Телефон ________________________________________________________
Адрес электронной почты _________________________________________
Исполнитель ____________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющего его обязанности
________________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
________________________________________________________________
Дата "__" _______ 20 ____ года
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Отчет о результатах проведенных скринингов детям"
(индекс: 28-1-Скрининги детей, периодичность: ежеквартальная)
Отчетный период за ___ квартал 20____ года
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе, определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о результатах проведенных скринингов детям" (далее - Форма).
2. Форма заполняется амбулаторно-поликлиническими организациями системы здравоохранения, организациями родовспоможения, негосударственными медицинскими организациями (подразделениями), организациями (подразделениями) государственных органов, оказывающих медицинскую помощь детям, подросткам и взрослым, фельдшерско-акушерскими пунктами сельской местности, районными, городскими больницами и (или) поликлиниками, областными управлениями здравоохранения, Корпоративным фондом "University Medical Center", Акционерным обществом "Научный центр педиатрии и детской хирургии", Товариществом с ограниченной ответственностью "Казахский научно-исследовательский институт глазных болезней", Некоммерческим акционерным обществом "Казахский национальный университет имени С.Д. Асфендиярова" Детским центром Аксай.

3. Толтырылған нысан тоқсанына бір рет, есептік кезеңнен кейінгі айдың 13-күні беріледі.
4. Нысан басшымен немесе оның міндетін атқарушымен оның тегі және инициалдарымен, сондай-ақ толтырылған күні көрсетіліп қол қойылады.
5. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
6. Әкімшілік нысанында пайдаланылатын терминдер мен анықтамаларқолданылатын терминдермен анықтамалар:
1) скринингтік зерттеулер - клиникалық симптомдары мен шағымдары жоқ халықты ерте кезеңде түрлі аурулардың өршуін, сондай-ақ олардың пайда болу тәуекелі факторларын анықтау және олардың алдын алу мақсатында медициналық зерттеп қарау кешені;
2) ТОАЭ – туындаған отоакустикалық эмиссия) әдісімен аудиологиялық скрининг жүргізу (ұлулардың сыртқы түкті жасушаларының дыбыстық сигналға жауап ретінде қысқаруы нәтижесінде сыртқы есту жолында пайда болатын және тіркелетін әлсіз дыбыс);
3) ҚЛЕШП – қысқа латенттелген естудің шақырылған потенциалдары – есту жүйесінің әртүрлі құрылымдарында, негізінен ми бағанасында, дыбыстық ынталандыруға жауап ретінде пайда болатын және бастың бетінен тіркелетін биоэлектрлік потенциалдар.
2-тарау. Нысанды толтыру жөніндегі түсіндерме
1. 1000-кестеде-неонаталдық скринингтен өткен балалар туралы мәліметтер көрсетіледі.1-бағанда жаңа туған нәрестелердің саны көрсетіледі;
1) 2,3-бағанда неонаталдық скринингтен өткен тәуекел тобындағы жаңа туған нәрестелердің саны көрсетіледі;
2) 4,5-бағанда фенилаланинге алғашқы талдаумен қамтылған жаңа туған нәрестелердің саны көрсетіледі;
3) 6,7-бағанда оның ішінде фенилаланинге қайта талдаумен қамтылған жаңа туған нәрестелер саны көрсетіледі;
4) 8,9-бағанда оның ішінде ФКУ диагнозы қойылған науқастар анықталды;
5) 10,11-бағанда тиреотроптық гормонға алғашқы талдаумен қамтылған жаңа туған нәрестелердің саны көрсетіледі;
6) 12,13-бағанда оның ішінде тиреотроптық гормонға қайта талдаумен қамтылған жаңа туған нәрестелер саны көрсетіледі;
7) 14,15-бағанда оның ішінде туа біткен гипотиреоз диагнозы қойылған науқастар анықталды.
2. 2000-кестеде аудиологиялық скринингтен өткен балалар туралы мәліметтер көрсетіледі.
1) 1 бағанда балалардың жасы бойынша нысаналы тобының санаттары көрсетіледі;
2) 2-бағанда жасына сәйкес келетін жаңа туған нәрестелердің/балалардың саны көрсетіледі;
3) 3-бағанда туындаған отоакустикалық эмиссия ЗВОАЭ әдісімен қарап-зерттелген жаңа туған нәрестелер/балалар саны көрсетіледі;
4) 4-бағанда ЗВОАЭ арқылы зерттелген жаңа туған нәрестелердің / балалардың үлесі көрсетіледі;
5) 5-бағанда қысқа патенттелген есту потенциалдары әдісімен қарап-зерттелген ҚЛЕШП жаңа туған нәрестелер/балалар саны көрсетіледі;

3. Заполненная Форма представляется ежеквартально к 13 числу месяца, следующего за отчетным периодом.
4. Форма подписывается руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов, а также даты заполнения.
5. Форма заполняется на казахском и русском языках.
6. Термины и определения, используемые в форме административных данных:
1) скрининговые исследования – комплекс медицинского обследования населения, не имеющего клинических симптомов и жалоб, с целью выявления и предупреждения развития различных заболеваний на ранней стадии, а также факторов риска их возникновения;
2) ЗВОАЭ - проведение обследования методом вызванной отоакустической эмиссии (слабый звук, возникающий и регистрируемый в наружном слуховом проходе в результате сокращения наружных волосковых клеток улитки в ответ на звуковой сигнал);
3) КСВП - коротколатентные слуховые вызванные потенциалы – биоэлектрические потенциалы, возникающие в разных структурах слуховой системы, преимущественно в стволе мозга, в ответ на звуковой стимул и регистрируемые с поверхности головы.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
1. В таблице 1000 – указываются сведения о детях, прошедших неонатальный скрининг.
1) в графе 1 показывается количество новорожденных;
2) в графе 2,3 показывается количество новорожденных группы риска, прошедших неонатальный скрининг;
3) в графе 4,5 показывается количество новорожденных, охваченных первичным анализом на фенилаланин;
4) в графе 6,7 показывается из них количество новорожденных, охваченных повторным анализом на фенилаланин;
5) в графе 8,9 показывается из них выявлено больных с диагнозом ФКУ;
6) в графе 10,11 показывается количество новорожденных, охваченных первичным анализом на тиреотропного гормона;
7) в графе 12,13 показывается из них количество новорожденных, охваченных повторным анализом на тиреотропного гормона;
8) в графе 14,15 показывается из них выявлено больных с диагнозом врожденный гипотиреоз.
2. В таблице 2000 – указываются сведения о детях, прошедших аудиологический скрининг.
1) в графе 1 показываются категории целевой группы детей по возрастам;
2) в графе 2 показывается количество общее количество новорожденных/детей соответствующие возрасту;
3) в графе 3 показывается количество новорожденных/детей, обследованных методом методом вызванной отоакустической эмиссии (ЗВОАЭ);
4) в графе 4 показывается доля новорожденных/детей, обследованных ЗВОАЭ;
5) в графе 5 показывается количество новорожденных/детей, обследованных методом коротколатентных слуховых вызванных потенциалов (КСВП);

6) 6-бағанда ҚЛЕШП әдісімен қарап-зерттелген жаңа туған нәрестелердің / балалардың үлесі көрсетіледі;
7) 7-14-бағанда ЗВОАЭ және(немесе) ҚЛЕШП тіркеу әдісімен зерттелген балалардың саны көрсетіледі;
8) 7-бағанда екі құлаққа "өтті" деген тестінің нәтижесі бар балалардың саны көрсетіледі (есту қабілеті),
9) 8-бағанда екі құлаққа "өтті" деген тестінің нәтижесі бар балалардың саны көрсетіледі (есту қабілеті),
10) 9-бағанда екі құлаққа "өтті" деген тестінің нәтижесі бар балалардың саны көрсетіледі (есту қабілеті),
11) 10-бағанда екі құлаққа "өтті" деген тестінің нәтижесі бар балалардың саны көрсетіледі (есту қабілеті),
12) 11-бағанда сурдологиялық кабинетке жіберілген жаңа туған нәрестелердің/балалардың үлесі көрсетіледі,
13) 12-бағанда 1-2 дәрежелі құлақ мүкістігі анықталған балалардың саны көрсетіледі,
14) 13-бағанда 3-4 дәрежелі құлақ мүкістігі анықталған балалардың саны көрсетіледі,
15) 14-бағанда ПМПК-ға жіберілген жаңа туған нәрестелер/балалар саны көрсетіледі.
3. 3000-кестеде шала туған нәрестелердің ретинопатиясын дамыту бойынша тәуекел тобындағы шала туылған нәрестелердің офтальмологиялық скринингінен өткен балалар туралы мәліметтер көрсетіледі.
1) 1-бағанда балалардың жасы бойынша нысаналы топтарының санаттары көрсетіледі;
2) 2-бағанда жаңа туған нәрестелердің саны көрсетіледі;
3) 3-бағанда шала туған нәрестелердің ретинопатиясын дамыту бойынша тәуекел тобындағы шала туылған нәрестелердің саны көрсетіледі;
4) 4-бағанда шала туылған нәрестелердің саны көрсетіледі;
5) 5-бағанда офтальмологиялық скринингтен өткен тәуекел тобындағы шала туған нәрестелер көрсетіледі;
6) 6-бағанда офтальмологиялық скринингітен өткен тәуекел тобындағы шала туған нәрестелердің үлесі көрсетіледі;
7) 7-бағанда шала туылған нәрестелердің ретинопатиясы анықталған шала туған нәрестелердің үлесі көрсетіледі,
8) 8-бағанда шала туылған нәрестелердің ретинопатиясы анықталған шала туған нәрестелердің саны көрсетіледі,
9) 9-бағанда жедел емдеу жүргізілген шала туған нәрестелердің саны көрсетіледі,
10) 10-бағанда жедел емдеу жүргізілген шала туған нәрестелердің үлесі көрсетіледі,
11) 11-бағанда диагностикадан кейін 48 сағат ішінде хирургиялық емдеу жүргізілген шала туылған нәрестелер саны,
12) 12-бағанда, жедел емдеу 48 сағат ішінде жүргізілген шала туылған нәрестелердің үлесі көрсетіледі.
13) 13-бағанда жүргізілмеген шала туған нәрестелер саны,
14) 14-бағанда жүргізілмеген шала туған нәрестелердің үлесі көрсетіледі.
4. 4000-кестеде-ерте жастағы балалардың психофизикалық даму скринингінен өткен балалар туралы мәліметтер көрсетіледі.

6) в графе 6 показывается доля новорожденных/детей,обследованных КСВП;
7) в графе 7-14 показывается количество детей, обследованных методом регистрации ЗВОАЭ и(или) КСВП;
8) в графе 7 показывается количество детей с результатом теста "Прошел" на обоих ушах (норма слуха),
9) в графе 8 показывается количество детей с результатом теста "Прошел" на обоих ушах (норма слуха),
10) в графе 9 показывается количество детей с результатом теста "Прошел" на обоих ушах (норма слуха),
11) в графе 10 показывается количество детей с результатом теста "Прошел" на обоих ушах (норма слуха),
12) в графе 11 показывается доля новорожденных/детей, направленных в сурдологический кабинет,
13) в графе 12 показывается количество детей с выявленной тугоухостью 1-2 степенью,
14) в графе 13 показывается количество детей с выявленной тугоухостью 3-4 степенью,
15) в графе 14 показывается количество новорожденных/детей, направленных в ПМПК.
3. В таблице 3000 – указываются сведения о детях, прошедших офтальмологический скрининг недоношенных новорожденных группы риска по развитию ретинопатии недоношенных.
1) в графе 1 показываются категории целевой группы детей по возрастам;
2) в графе 2 показывается количество новорожденных;
3) в графе 3 показывается количество недоношенных новорожденных группы риска по развитию ретинопатии недоношенных;
4) в графе 4 показывается количество недоношенных новорожденных;
5) в графе 5 показывается недоношенных новорожденных группы риска, прошедших офтальмологический скрининг;
6) в графе 6 показывается доля недоношенных новорожденных группы риска, прошедших офтальмол скрининг;
7) в графе 7 показывается доля недоношенных новорожденных с выявленной ретинопатией недоношенных,
8) в графе 8 показывается количество недоношенных новорожденных с выявленной ретинопатией недоношенных,
9) в графе 9 показывается количество недоношенных новорожденных, которым проведено оперативное лечение,
10) в графе 10 показывается доля недоношенных новорожденных, которым проведено оперативное лечение,
11) в графе 11 количество недоношенных новорожденных, которым оперативное лечение проведено в течение 48 часов после диагностики,
12) в графе 12 показывается доля недоношенных новорожденных, оперативное лечение проведено в течение 48 часов,
13) в графе 13 количество недоношенных новорожденных, которым лечение не было проведено,
14) в графе 14 показывается доля недоношенных новорожденных, которым лечение не было проведено.
4. В таблице 4000 – указываются сведения о детях, прошедших скрининг психофизического развития детей раннего возраста.

1) 1-бағанда санаттар көрсетіледі;
2) 2 бағанда нысаналы топтың жасына қарай балалар саны көрсетіледі;
3) 3 бағанда қарап-тексерілгендердің саны көрсетіледі;
4) 4-бағанда қарап-тексерілген жаңа туған нәрестелердің/ерте жастағы балалардың үлесі көрсетіледі;
5) 5-бағанда анықталған жаңа туған нәрестелер/жас балалар саны көрсетіледі;
6) 6-бағанда анықталған жаңа туған нәрестелердің/ерте жастағы балалардың үлесі көрсетіледі;
7) 7-бағанда тәуекел тобындағы балалардың психофизикалық даму скринингі кезінде анықталған балалар көрсетіледі,
8) 8-21-бағанда тәуекел тобындағы балалардың психофизикалық даму скринингі кезінде анықталған балалар көрсетіледі;
9) 22-бағанда жедел емдеу жүргізілген психофизикалық дамуы бұзылған анықталған балалар арасынан психологиялық-медициналық-педагогикалық консультацияға жіберілген жаңа туған нәрестелердің/балалардың саны шала туылған нәрестелердің саны көрсетіледі;
10) 23-бағанда ПМПК-ға жіберілген психофизикалық дамуы бұзылған балалардың үлесі көрсетіледі.

1) в графе 1 показываются категории;
2) в графе 2 показывается количество детей целевой группы по возрасту;
3) в графе 3 показывается количество осмотренных;
4) в графе 4 показывается доля осмотренных новорожденных/детей раннего возраста;
5) в графе 5 показывается количество выявленных новорожденных/детей раннего возраста;
6) в графе 6 показывается доля выявленных новорожденных/детей раннего возраста;
7) в графе 7 показывается выявленных детей при скрининге психофизического развития детей групп риска,
8) в графе 8-21 показываются выявленные детей при скрининге психофизического развития детей групп риска;
9) в графе 22 показывается количество направленных новорожденных/детей в психолого-медико-педагогическую консультацию из числа выявленных детей с нарушениями психофизического развития количество недоношенных новорожденных, которым проведено оперативное лечение;
10) в графе 23 показывается доля направленных в ПМПК детей с нарушениями психофизического развития.