Қазақстан Республикасының геология саласындағы кейбір нормативтік құқықтық актілерге өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2025 жылғы 14 ақпандағы № 51 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 17 ақпанда № 35731 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4 т. қараңыз
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтардың тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің Геология комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және құрылыс министрі
К. Шарлапаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және құрылыс
министрінің
2025 жылғы 14 ақпандағы
№ 51 Бұйрыққа
қосымша
Өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтардың тізбесі
1. "Геология және су ресурстарын пайдалану саласындағы мемлекеттiк көрсетілетін қызметтерді көрсету қағидаларын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 22 мамырдағы № 117 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20723 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Су объектілерінің сарқылуына жол бермеуге бағытталған су қорғау іс-шараларын келісу" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларында:
4 және 5-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушылар көрсетілетін қызметті берушіге осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жер қойнауын пайдаланушылардың бірыңғай платформасының (бұдан әрі – ЖҚПБП) ақпараттық жүйесінің автоматтандыру объектілері арқылы электрондық түрде су объектілерінің сарқылуына жол бермеуге бағытталған су қорғау іс-шараларын келісу туралы өтініш (бұдан әрі – өтініш) береді.
Мемлекеттік қызмет көрсету нысанын және нәтижесін қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінде (бұдан әрі – Талаптардың тізбесі) жазылған.
Жеке басты куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті ақпараттық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушы өтініш берген кезде, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім береді.
Көрсетілетін қызметті алушы ЖҚПБП ақпараттық жүйесінің автоматтандыру объектілері арқылы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде - көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" өтінішті тіркеудің бірыңғай есептік нөмірін, күнін және уақытын көрсете отырып және мемлекеттік көрсетілетін қызметтіалу күнін көрсете отырып, мәртебе көрсетіледі.

О внесении изменений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан в области геологии
Приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 14 февраля 2025 года № 51. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 февраля 2025 года № 35731
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п. 4.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов, в которые вносятся изменения.
2. Комитету геологии Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра промышленности и строительства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр промышленности
и строительства
Республики Казахстан
К. Шарлапаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство энергетики
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министра промышленности
и строительства
Республики Казахстан
от 14 февраля 2025 года № 51
Перечень некоторых приказов, в которые вносятся изменения
1. Внести в приказ и.о. Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 22 мая 2020 года № 117 "Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере геологии и пользования водными ресурсами" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 20723) следующие изменения:
1) в Правилах оказания государственной услуги "Согласование водоохранных мероприятий, направленных на предотвращение водных объектов от истощения", утвержденных указанным приказом:
пункты 4 и 5 изложить в следующей редакции:
"4. Для получения государственной услуги услугополучатели направляют услугодателю заявление о согласовании водоохранных мероприятий, направленных на предотвращение водных объектов от истощения (далее – заявление) посредством объекта информатизации информационная система единой платформы недропользования (далее – ЕПН) в электронном виде по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий форму и результат оказания государственной услуги, изложены в перечне основных требований к оказанию государственной услуги (далее – Перечень требований) согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица услугодатель получает из соответствующих информационных систем через шлюз "электронного правительства".
При подаче заявления услугополучатель дает согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов посредством объекта информатизации информационная система ЕПН - в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус с указанием уникального учетного номера, даты и времени регистрации заявления и указанием даты получения результата государственной услуги.

5. Жауапты бөлімшенің қызметкері өтініш келіп түскен күннен бастап 7 (жеті) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттарды осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігі тұрғысынан қарайды, осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қорытындыны немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тартуды қалыптастырады.
ЖҚПБП-да мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі және сақталады.";
8, 9-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректер "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңының (бұдан әрі – Заң) 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес ЖҚПБП-дан мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне автоматты түрде беріледі.
9. Көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидалар бекітілген немесе өзгертілген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс орталығына жібереді.";
осы Қағидаларға 1, 2 және 3-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2) көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Су объектілерінің жай-күйіне әсер ететін объектілерді салуға, реконструкциялауға (кеңейтуге, жаңғыртуға, техникалық қайта жарақтандыруға, қайта бейіндеуге), пайдалануға, консервациялауға, жоюға (кейіннен кәдеге жаратуға) қорытынды беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларында:
4 және 5-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушылар көрсетілетін қызметті берушіге осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ЖҚПБП ақпараттық жүйесінің автоматтандыру объектілері арқылы электрондық түрде су объектілерінің жай-күйіне әсер ететін объектілерді салуға, реконструкциялауға (кеңейтуге, жаңғыртуға, техникалық қайта жарақтандыруға, қайта бейіндеуге), пайдалануға, консервациялауға, жоюға (кейіннен кәдеге жаратуға) қорытынды беру туралы өтініш (бұдан әрі – өтініш) береді.
Мемлекеттік қызмет көрсету нысанын және нәтижесін қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінде (бұдан әрі – Талаптардың тізбесі) жазылған.
Жеке басты куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті ақпараттық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушы өтініш берген кезде, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім береді.
Көрсетілетін қызметті алушы ЖҚПБП ақпараттық жүйесінің автоматтандыру объектілері арқылы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде – автоматты тіркеу жүргізіледі және көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" өтінішті тіркеудің бірыңғай есептік нөмірін, күнін және уақытын көрсете отырып және мемлекеттік көрсетілетін қызметтіалу күнін көрсете отырып, мәртебе көрсетіледі.

5. Работник ответственного подразделения в течение 7 (семи) рабочих дней с момента поступления заявления рассматривает представленные документы на предмет соответствия требованиям настоящих Правил и формирует заключение по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
В ЕПН результат оказания государственной услуги направляется и хранится в "личном кабинете" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.";
Пункты 8, 9 изложить в следующей редакции:
"8. Данные о стадии оказания государственной услуги автоматически передаются из ЕПН в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг, согласно подпункту 11) пункта 2 статьи 5 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее – Закон).
9. Услугодатель в течение трех рабочих дней с даты утверждения или изменения настоящих Правил направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях в Единый контакт-центр.";
приложения 1, 2 и 3 к настоящим Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 1, 2 и 3 к настоящему приказу.
2) в Правилаx оказания государственной услуги "Выдача заключения на строительство, реконструкцию (расширение, модернизацию, техническое перевооружение, перепрофилирование), эксплуатацию, консервацию, ликвидацию (постутилизацию) объектов, влияющих на состояние водных объектов", утвержденных указанным приказом:
пункты 4 и 5 изложить в следующей редакции:
"4. Для получения государственной услуги услугополучатели направляют услугодателю заявление о выдаче заключения на строительство, реконструкцию (расширение, модернизацию, техническое перевооружение, перепрофилирование), эксплуатацию, консервацию, ликвидацию (постутилизацию) объектов, влияющих на состояние водных объектов (далее – заявление) посредством объекта информатизации информационная система ЕПН в электронном виде по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий форму и результат оказания государственной услуги изложены в перечне основных требований к оказанию государственной услуги (далее – Перечень требований) согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица услугодатель получает из соответствующих информационных систем через шлюз "электронного правительства".
При подаче заявления услугополучатель дает согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов посредством объекта информатизации информационная система ЕПН – производится автоматическая регистрация и в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус с указанием уникального учетного номера, даты и времени регистрации заявления и указанием даты получения результата государственной услуги.

5. Жауапты бөлімшенің қызметкері өтініш келіп түскен күннен бастап 7 (жеті) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттарды осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігі тұрғысынан қарайды, осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қорытындыны немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тартуды қалыптастырады.
ЖҚПБП-да мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне жіберіледі және сақталады.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидалар бекітілген немесе өзгертілген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс орталығына жібереді.";
осы Қағидаларға 1, 2 және 3-қосымшалар осы бұйрыққа 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3) көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Отын-энергетикалық және минералды шикізат аудандары мен кен орындары бойынша жер қойнауы туралы ақпараттың экспортына лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларында:
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушылар көрсетілетін қызметті берушіге осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ЖҚПБП ақпараттық жүйесінің автоматтандыру объектілері арқылы электрондық түрде отын-энергетикалық және минералды шикізат аудандары мен кен орындары бойынша жер қойнауы туралы ақпараттың экспортына лицензия беру туралы өтініш (бұдан әрі – өтініш) береді.
Көрсетілетін қызметті алушы өтініш берген кезде, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім береді.
Жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, жеке қызмет түрімен айналасу құқығы үшін лицензиялық алымды бюджетке төлеуді растайтын құжат туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті ақпараттық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушы ЖҚПБП ақпараттық жүйесінің автоматтандыру объектілері арқылы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде – өтінішті автоматты тіркеу жүргізіледі және көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" өтінішті тіркеудің бірыңғай есептік нөмірін, күнін және уақытын көрсете отырып және мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу күнін көрсете отырып, мәртебе көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсету нысанын және нәтижесін қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінде (бұдан әрі – Талаптардың тізбесі) жазылған.";

5. Работник ответственного подразделения в течение 7 (семи) рабочих дней с момента поступления заявления рассматривает представленные документы на предмет соответствия требованиям настоящих Правил и формирует заключение по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
В ЕПН результат оказания государственной услуги направляется и хранится в "личном кабинете" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.";
Пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Услугодатель в течение трех рабочих дней с даты утверждения или изменения настоящих Правил направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях в Единый контакт-центр.";
приложения 1, 2 и 3 к настоящим Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 4, 5 и 6 к настоящему приказу.
3) в Правилаx оказания государственной услуги "Выдача лицензии на экспорт информации о недрах по районам и месторождениям топливно-энергетического и минерального сырья"
Пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Для получения государственной услуги услугополучатели подают услугодателю заявление на выдачу лицензии на экспорт информации о недрах по районам и месторождениям топливно-энергетического и минерального сырья (далее – заявление) посредством объекта информатизации информационная система ЕПН в электронном виде по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
При подаче заявления услугополучатель дает согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
Сведения о документах, удостоверяющих личность физических лиц, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о документе, подтверждающего оплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
При подаче услугополучателем всех необходимых документов посредством объекта информатизации информационная система ЕПН – производится автоматическая регистрация заявления и в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус с указанием уникального учетного номера, даты и времени регистрации заявления и указанием даты получения результата государственной услуги.
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий форму и результат оказания государственной услуги изложены в перечне основных требований к оказанию государственной услуги (далее – Перечень) согласно приложению 2 к настоящим Правилам.";

6 және 7-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Тіркеу нөмірі барлық жолдар толтырылып, құжаттарды жүктегеннен және өтінім жіберілген күні көрсетілетін қызметті алушы өтінімді жібергеннен кейін ЖҚПБП-да автоматты түрде беріледі.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда құжаттардың тіркеу нөмірі келесі жұмыс күні беріледі.
Жауапты орындаушы көрсетілетін қызметті алушыдан өтінішті тіркеген және құжаттарды алған сәттен бастап 8 (сегіз) жұмыс күні ішінде құжаттардың осы Қағидаларға қойылатын талаптарға сәйкестігіне тексереді.
Ұсынылған құжаттардың толық еместігі және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттар бары анықталған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері өтінішті одан әрі қарастырудан бас тарту туралы дәлелді жауап дайындайды.
Көрсетілетін қызметті беруші басшысының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған өтінішті одан әрі қарастырудан дәлелді бас тарту өтініш берушіге электрондық құжат нысанында жіберіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін Заңының 8-бабына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізу келісімі болмаған жағдайда бас тарту туралы дәлелді жауап беріледі.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың және (немесе) мәліметтердің толық топтамасын ұсынған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері оларды осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігін тексереді және отын-энергетикалық және минералды шикізат аудандары мен кен орындары бойынша жер қойнауы туралы ақпараттың экспортына лицензия не Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің 9-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша 3 күн ішінде мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап береді.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында "жеке кабинетке" жіберіледі.
7. Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың және (немесе) мәліметтердің толық топтамасын ұсынғаннан кейін 8 (сегіз) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері оларды осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігін тексереді және отын-энергетикалық және минералды шикізат аудандары мен кен орындары бойынша жер қойнауы туралы ақпараттың экспортына лицензия не Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің 9-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша 3 күн ішінде мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап береді.";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

Пункты 6 и 7 изложить в следующей редакции:
"6. Регистрационный номер присваивается автоматически в ЕПН после заполнения всех полей, загрузки документов и отправления заявки услугополучателем в день отправления заявки.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан, регистрационный номер документов присваивается следующим рабочим днем.
Ответственный исполнитель в течение 8 (восьми) рабочих дней с момента регистрации заявления и получения документов от услугополучателя, услугодатель проверяет их на соответствие требованиям настоящих правил.
В случае установления неполноты представленных документов и (или) документов с истекшим сроком действия, работник услугодателя подготавливает мотивированный ответ об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления.
Мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления, подписанный электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП) руководителя услугодателя, направляется заявителю в форме электронного документа.
В случае отсутствия согласия услуг получателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
В случае предоставления услугополучателем полного пакета документов и (или) сведений работник услугодателя проверяет их на соответствие требованиям настоящих Правил, и выдает лицензию на экспорт информации о недрах по районам и месторождениям топливно-энергетического и минерального сырья и (или) приложение к ней, либо мотивированный ответ в течении 3 дней об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 9 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги
Результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
7. После предоставления услугополучателем пакета документов и (или) сведений работник услугодателя в течение 8 (восьми) рабочих дней проверяет их на соответствие требованиям настоящих Правил, и выдает лицензию на экспорт информации о недрах по районам и месторождениям топливно-энергетического и минерального сырья и (или) приложение к ней, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 9 Перечня требований.";
Пункт 10 изложить в следующей редакции:

"10. Көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидалар бекітілген немесе өзгертілген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс орталығына жібереді.";
осы Қағидаларға 1 және 2-қосымшалар осы бұйрыққа 7 және 8-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
4) көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Жер қойнауы кеңістігін пайдалануға арналған лицензияны беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларында:
4, 5, 6 және 7-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушылар көрсетілетін қызметті берушіге осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ЖҚПБП ақпараттық жүйесінің автоматтандыру объектілері арқылы электрондық түрде жер қойнауы кеңістігін пайдалануға арналған лицензияны беру туралы өтініш береді.
"Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 251-бабының 5-тармағына сәйкес өтініш және оған қоса берілетін құжаттар қазақ және орыс тілдерінде жасалуы тиіс.
Мемлекеттік қызмет көрсету нысанын және нәтижесін қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар осы Қағидаларға 2-қосымшға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінде (бұдан әрі – Талаптардың тізбесі) жазылған.
Жеке басын куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
5. ЖҚПБП-ға өтініш берген кезде автоматты түрде жер қойнауының кеңістігін пайдалануға сұрау салынатын учаске(лер) аумақтарын беру мүмкіндігіне бостығына тексеріс жүзеге асырылады. Егер тексеру нәтижелері теріс болса, көрсетілетін қызметті алушы өтініш бере алмайды.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім береді.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды ЖҚПБП ақпараттық жүйесінің ақпараттандыру объектілері арқылы ұсынған кезде -көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" бірегей есептік нөмірі, өтінішті тіркеу күні мен уақыты және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні көрсетілген мәртебе көрсетіледі.
6. Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың және (немесе) мәліметтердің толық топтамасын ұсынғаннан кейін 5 (бес) жұмыс күні ішінде жауапты орындаушы осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жер қойнауы кеңістігін пайдалануға лицензия түрінде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін дайындайды, көрсетілетін қызметті берушінің басшысымен қол қояды және ЖҚПБП ақпараттық жүйесінің ақпараттандыру объектісі арқылы жібереді.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында "жеке кабинетке" сақталады.

"10. Услугодатель в течение трех рабочих дней с даты утверждения или изменения настоящих Правил направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях в Единый контакт-центр.";
приложения 1 и 2 к настоящим Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 7 и 8 к настоящему приказу.
4) в Правилаx оказания государственной услуги "Выдача лицензии на использование пространства недр"
Пункты 4, 5, 6 и 7 изложить в следующих редакциях:
"4. Для получения государственной услуги услугополучатели подают услугодателю заявление о выдаче лицензии на использование пространства недр (далее – заявление) посредством объекта информатизации информационная система ЕПН в электронном виде по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
В соответствии с пунктом 5 статьи 251 Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании" (далее – Кодекс) заявление и прилагаемые к нему документы должны быть составлены на казахском и русском языках.
Основные требования к оказанию государственной услуги, включающий форму и результат оказания государственной услуги изложены в перечне основных требований к оказанию государственной услуги (далее – Перечень требований) согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица услугодатель получает из соответствующих информационных систем через шлюз "электронного правительства".
5. При подаче заявления в ЕПН в автоматическом порядке осуществляется проверка на возможность предоставления запрашиваемой территории участка(ов) на использование пространства недр. В случае, если результаты проверки отрицательные, услугополучатель не может подать заявление.
Услугополучатель при подаче заявления дает согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов посредством объекта информатизации информационная система ЕПН - в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус с указанием уникального учетного номера, даты и времени регистрации заявления и указанием даты получения результата государственной услуги.
6. После предоставления услугополучателем пакета документов и (или) сведений ответственный исполнитель в течение 5 (пяти) рабочих дней подготавливает, подписывает руководителем услугодателя и направляет посредством объекта информатизации информационная система ЕПН результат оказания государственной услуги в виде лицензии на использование пространства недр по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
Результат оказания государственной услуги хранится в "личном кабинете" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.

Мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректер ЖҚПБП-дан Заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне автоматты түрде беріледі.
7. Лицензия мынадай жағдайларда қайта ресімделуге жатады:
жер қойнауын пайдаланушы туралы мәліметтерді өзгерту:
жеке тұлғалар үшін – тегін, атын, әкесінің атын (бар болса) және (немесе) азаматтығын өзгерту;
заңды тұлғалар үшін – атауын немесе орналасқан жерін өзгерту;
жер қойнауын пайдалану құқығының және (немесе) жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлестің ауысуы;
лицензия мерзімін ұзарту;
жер қойнауы учаскесі аумағының шекарасын өзгерту.
Лицензияны қайта ресімдеу осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес белгіленген нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушы беретін көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған жер қойнауы кеңістігін пайдалануға арналған лицензияны қайта ресімдеуге арналған өтініш бойынша жүргізіледі.";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидалар бекітілген немесе өзгертілген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс орталығына жібереді.".
осы Қағидаларға 1, 2, 3 және 4-қосымшалар осы бұйрыққа 9, 10, 11 және 12-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
5) көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Жер қойнауын геологиялық зерттеуге арналған лицензияны беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларында:
4, 5, 6, 7, 8, 9 және 10-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушылар көрсетілетін қызметті берушіге осы Қағидаларға 13-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ЖҚПБП ақпараттық жүйесінің автоматтандыру объектілері арқылы электрондық түрде жер қойнауын геологиялық зерттеуге лицензия беру туралы өтініш береді.
Өтініш және оған қоса берілетін құжаттар қазақ және орыс тілдерінде беріледі.
ЖҚПБП-ға өтініш берген кезде жер қойнауын геологиялық зерделеуге арналған лицензияға сұрау салынатын учаске(лер) аумақтарын беру мүмкіндігіне тексеру жүзеге асырылады. Егер тексеру нәтижелері теріс болса, көрсетілетін қызметті алушы өтініш бере алмайды.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім береді.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің нысаны мен нәтижесін ЖҚПБП ақпараттық жүйесінің ақпараттандыру объектілері арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 14-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінде (бұдан әрі – Талаптардың тізбесі) баяндалған.

Данные о стадии оказания государственной услуги автоматически передаются из ЕПН в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг, согласно подпункту 11) пункта 2 статьи 5 Закона.
7. Лицензия подлежит переоформлению в случаях:
изменения сведений о недропользователе:
для физических лиц – изменения фамилии, имени, отчества (при его наличии) и (или) гражданства;
для юридических лиц – изменения наименования или места нахождения;
перехода права недропользования и (или) доли в праве недропользования;
продления срока лицензии;
изменения границ территории участка недр.
Переоформление лицензии производится по заявлению на переоформление лицензии на использование пространства недр, удостоверенному ЭЦП услугополучателя подаваемому услугополучателем по установленной форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам.";
Пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Услугодатель в течение трех рабочих дней с даты утверждения или изменения настоящих Правил направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях в Единый контакт-центр.";
приложения 1, 2, 3 и 4 к настоящим Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 9, 10, 11 и 12 к настоящему приказу.
5) в Правилаx оказания государственной услуги "Выдача лицензии на геологическое изучение недр"
Пункты 4, 5, 6, 7, 8, 9 и 10 изложить в следующих редакциях:
"4. Для получения государственной услуги услугополучатели подают услугодателю заявление о выдаче лицензии на геологическое изучение недр (далее – заявление) посредством объекта информатизации информационная система ЕПН по форме согласно приложению 13 к настоящим Правилам.
Заявление и прилагаемые к нему документы подаются на казахском и русском языках.
При подаче заявления в ЕПН в автоматическом порядке осуществляется проверка на возможность предоставления запрашиваемой территории участка(ов) на лицензию на геологическое изучение недр. В случае, если результаты проверки отрицательные, услугополучатель не может подать заявление.
При подаче заявления услугополучатель дает согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги посредством объекта информатизации информационная система ЕПН, включающий форму и результат оказания государственной услуги, изложены в перечне основных требований к оказанию государственной услуги далее – Перечень требований согласно приложению 14 к настоящим Правилам.

5. Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды ЖҚПБП ақпараттық жүйесінің ақпараттандыру объектілері арқылы ұсынған кезде - автоматты тіркеу жүреді және көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" бірегей есептік нөмірі, өтінішті тіркеу күні мен уақыты және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні көрсетілген мәртебе көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
6. Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы өтініші тіркелген сәттен бастап 7 (жеті) жұмыс күні ішінде олардың заңнамалық нормаларға сәйкестігін тексереді.";
7. Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы өтініш тіркелген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 15-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуге өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды жолдайды.
8. Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы өтініш тіркелген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде "Ұлттық геологиялық қызет" акционерлік қоғамына (бұдан әрі-Қоғам) сұрау салынған аумақты бос болуына тексеру туралы сұра салу жолдайды.
9. Қоғам сұрау салу алынған сәттен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде аумақты бос болуына тексереді.
10. Осы Қағидалардың Мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің 9-тармағында көрсетілген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздемелер анықталған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі ішінде осы Қағидаларға 15-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекетітк қызметті көрсетуге өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды ЖҚПБП ақпараттық жүйесінің ақпараттандыру объектілері арқылы жолдайды.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың және (немесе) мәліметтердің толық топтамасын ұсынған және осы Қағидалардың Мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің 9-тармағына сәйкеч бас тарту үшін негіздер болмаған жағдайда, жауапты орындаушы 3 (үш) жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 16-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жер қойнауын геологиялық зерделеуге лицензия түрінде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ілеспе хатты қоса бере отырып дайындайды, көрсетілетін қызметті берушінің басшысымен қол қояды және ЖҚПБП ақпараттық жүйесінің ақпараттандыру объектісі арқылы жібереді.
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

5. При подаче услугополучателем всех необходимых документов посредством объекта информатизации информационная система ЕПН – производится автоматическая регистрация заявления и в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус с указанием уникального учетного номера, даты и времени регистрации заявления и указанием даты получения результата государственной услуги.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
6. Ответственный исполнитель услугодателя проверяет полноту представленных документов в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации заявления.
7. В случае представления услугополучателем неполного пакета документов, ответственный исполнитель услугодателя в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации заявления, направляет посредством объекта информатизации информационная система ЕПН мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления/ в оказании государственной услуги по форме, согласно приложению 15 к настоящим Правилам.
8. В случае предоставления услугополучателем полного пакета документов и (или) сведений, ответственный исполнитель услугодателя в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации заявления направляет в Акционерное Общество "Национальная геологическая служба" (далее – Общество) запрос о проверке на свободность запрашиваемой территории.
9. Общество проверяет на свободность территории в течение 5 (пяти) рабочих дней с момента получения запроса.
10. В случае выявления оснований для отказа в оказании государственной услуги, указанных в пункте 9 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги настоящих Правил, ответственный исполнитель услугодателя в течение срока оказания государственной услуги, направляет посредством объекта информатизации информационная система ЕПН мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления/ в оказании государственной услуги по форме, согласно приложению 15 к настоящим Правилам.
В случае предоставления услугополучателем полного пакета документов и (или) сведений, и отсутствия оснований для отказа согласно пункта 9 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги настоящих Правил ответственный исполнитель в течение 3 (трех) рабочих дней подготавливает, подписывает руководителем услугодателя и направляет посредством объекта информатизации информационная система ЕПН результат оказания государственной услуги в виде лицензии на геологическое изучение недр по форме согласно приложению 16 к настоящим Правилам с приложением сопроводительного письма.
Пункт 12 изложить в следующей редакции:

"12. Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінде (бұдан әрі – Кодекс) көрсетілген бұзушылықтар анықталған кезде көрсетілетін қызметті беруші бұл туралы көрсетілетін қызметті алушыны осы Қағидаларға 17-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ЖҚПБП ақпараттық жүйесінің ақпараттандыру объектілері арқылы хабардар етеді.
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіні Кодекстің 92-бабында көзделген мерзімде осындай жоюды растайтын құжаттарды қоса бере отырып, бұзушылықты жою туралы осы Қағидаларға 18-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ЖҚПБП ақпараттық жүйесінің ақпараттандыру объектілері арқылы хабардар етеді.
Кодексте көрсетілген мерзімде бұзушылық жойылмаған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші лицензияны қайтарып алады.
Лицензияны қайтарып алуды көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға осы Қағидаларға 19-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жер қойнауын геологиялық зерделеуге арналған лицензияны кері қайтарып алу туралы хабарламаны ЖҚПБП ақпараттық жүйесінің ақпараттандыру объектілері арқылы жіберу жолымен жүргізеді.";
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидалар бекітілген немесе өзгертілген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде Бірыңғай байланыс орталығына жібереді.";
осы Қағидаларға 1, 2, 3, 4, 5, 6 және 7-қосымшалар осы бұйрыққа 13, 14, 15, 16, 17, 18 және 19-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Пайдалы қазбалар жатқан аумақтарда құрылыс салуға рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 23 мамырдағы № 367 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17049 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Пайдалы қазбалар жатқан аумақтарда құрылыс салуға рұқсат беру" қағидаларында:
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Пайдалы қазбалар жатқан аумақта құрылыс салуға рұқсат алу үшін жеке немесе заңды тұлға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетілетін қызметті берушіге осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен "Жер қойнауын пайдалану бірыңғай платформасы" (бұдан әрі – ЖҚПБП) ақпараттық жүйесінің ақпараттандыру объектілері арқылы "Алдағы уақытта құрылыс учаскесі астындағы жер қойнауында пайдалы қазбалардың жоқ немесе оның аз мөлшерде екендігі туралы қорытынды беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге өтінімді жолдайды.
Мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де мәліметтер осы Қағидаларға 5-қосымшада сәйкес баяндалған.
Жеке тұлғалардың жеке басын куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды ЖҚПБП ақпараттық жүйесінің ақпараттандыру объектілері арқылы ұсынған кезде -автоматты тіркеу жүргізіледі және көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" бірегей есептік нөмірі, өтінішті тіркеу күні мен уақыты және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні көрсетілген мәртебе көрсетіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы ақпарат мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесінде автоматты режимде жаңартылады.";

"12. При выявлении нарушений, указанных в Кодексе Республики Казахстан "О недрах и недропользовании" (далее – Кодекс) услугодатель посредством объекта информатизации информационная система ЕПН уведомляет об этом услугополучателя по форме, согласно приложению 17 к настоящим Правилам.
Услугополучатель уведомляет услугодателя посредством объекта информатизации информационная система ЕПН по форме, согласно приложению 18 к настоящим Правилам об устранении нарушения с приложением документов, подтверждающих такое устранение в срок предусмотренный статье 92 Кодексом.
В случае неустранения нарушения в срок указанного в Кодексе, услугодатель отзывает лицензию.
Отзыв лицензии производится услугодателем путем направления услугополучателю посредством объекта информатизации информационная система ЕПН уведомления об отзыве лицензии на геологическое изучение недр по форме, согласно приложению 19 к настоящим Правилам.";
Пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. Услугодатель в течение трех рабочих дней с даты утверждения или изменения настоящих Правил направляет в Единый контакт-центр.";
приложения 1, 2, 3, 4, 5, 6 и 7 к настоящим Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 13, 14, 15, 16, 17, 18 и 19 к настоящему приказу.
2. Внести в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 23 мая 2018 года № 367 "Об утверждении Правил выдачи разрешения на застройку территорий залегания полезных ископаемых" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 17049) следующие изменения:
1) в Правилах "Выдачи разрешения на застройку территорий залегания полезных ископаемых", утвержденных указанным приказом:
Пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Для получения разрешения на застройку территорий залегания полезных ископаемых физическое или юридическое лицо (далее – услугополучатель) направляет услугодателю заявку на оказание государственной услуги "Выдача заключения об отсутствии или малозначительности полезных ископаемых в недрах под участком предстоящей застройки" по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам посредством объекта информатизации информационная система единая платформа недропользования (далее – ЕПН) удостоверенную электронной цифровой подписью услугополучателя.
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги (далее - Перечень) изложен в приложении 5 к настоящим Правилам.
Сведения о документах, удостоверяющих личность физических лиц, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
При подаче услугополучателем всех необходимых документов посредством объекта информатизации информационная система ЕПН – производится автоматическая регистрация и в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус с указанием уникального учетного номера, даты и времени регистрации заявления и указанием даты получения результата государственной услуги.
Информация о стадии оказания государственной услуги обновляется в автоматическом режиме в информационной системе мониторинга оказания государственных услуг.";

7, 8 және 9-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Аумақтық бөлімше көрсетілетін қызметті беруші өтінішті тіркеген сәттен бастап 5 (бес) жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде өтінішті қарайды және ЭЦҚ қолдана отырып келіседі."
8. Алдағы уақытта құрылыс учаскесі астындағы жер қойнауында пайдалы қазбалардың жоқ немесе оның аз мөлшерде болған жағдайында, көрсетілетін қызметті беруші 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде көрсетілетін қызметті алушының ЖҚПБП-дағы "жеке кабинетіне" ЭЦҚ қойылған осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша алдағы уақытта құрылыс учаскесі астындағы жер қойнауында пайдалы қазбалардың жоқ немесе оның аз мөлшерде екендігі туралы қорытындыны жібереді.
Мұндай жағдайда пайдалы қазбалар жатқан аумақта құрылыс салуға рұқсат алу талап етілмейді.
9. Өтінім берілген алдағы құрылыс салу аумағының астында пайдалы қазбалар бар болған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші 2 (екі) жұмыс күнiнен кешіктірмейтін мерзімде көрсетілетін қызметті алушының ЖҚПБП-дағы "жеке кабинетіне" алдағы құрылыс салу аумағының астында пайдалы қазбалардың болуы туралы хабарламаны береді.";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Қорытындыны алғаннан кейін көрсетілетін қызметті алушы "Пайдалы қазбалар жатқан аумақтарды салуға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін алу үшін көрсетілетін қызметті берушіге осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ЖҚПБП ақпараттық жүйесінің ақпараттандыру объектілері арқылы өтінім береді.
ЖҚПБП ақпараттық жүйесінің ақпараттандыру объектілері арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған өтінімге мынадай құжаттар қоса беріледі:
1) көзделіп отырған құрылыс аумағының және оған іргелес алаңның топографиялық жоспарының электрондық көшірмесі (топографиялық жоспардың көшірмесінде тау-кен-геологиялық жағдайы, қолданыстағы және жобаланатын құрылыс контурлары, тау-кен бөлу шекаралары, құрылыс объектілеріне тау-кен әзірлемелерінің зиянды әсер ету аймақтарының шекаралары көрсетіледі);
2) электрондық түсіндірме жазба.
Жеке тұлғалардың жеке басын куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды ЖҚПБП ақпараттық жүйесінің ақпараттандыру объектілері арқылы ұсынған кезде автоматты тіркеу жүреді және көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" бірегей есептік нөмірі, өтінішті тіркеу күні мен уақыты және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні көрсетілген мәртебе көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы ақпарат мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесінде автоматты режимде жаңартылады.
Мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі құжаттар мен негізгі талаптардың тізбесі, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де мәліметтер( бұдан әрі – Тізбе) осы Қағидаларға 6-қосымшада баяндалған.";
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

Пункты 7, 8 и 9 изложить в следующих редакциях:
"7. Территориальное подразделение в срок не позднее 5 (пяти) рабочих дней с момента регистрации заявки услугодателем, рассматривает и согласовывает заявку с применением ЭЦП.
8. В случае отсутствии (малозначительности) полезных ископаемых под заявленной территорией предстоящей застройки, услугодатель в срок не позднее 2 (двух) рабочих дней направляет в "личный кабинет" услугополучателя на ЕПН заключение об отсутствии (малозначительности) полезных ископаемых в недрах под участком предстоящей застройки по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам, подписанное ЭЦП.
В таком случае не требуется получение разрешения на застройку территорий залегания полезных ископаемых.
9. В случае наличии полезных ископаемых под заявленной территорией предстоящей застройки, услугодатель в срок не позднее 2 (двух) рабочих дней направляет в "личный кабинет" услугополучателя на ЕПН уведомление о наличии полезных ископаемых под территорией предстоящей застройки.";
Пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. После получения заключения услугополучатель для получения государственной услуги "Выдача разрешения на застройку территорий залегания полезных ископаемых" подает услугодателю заявку по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам посредством объекта информатизации информационная система ЕПН.
При обращении посредством объекта информатизации информационная система ЕПН к заявке, удостоверенной электронной цифровой подписью услугополучателя, прилагаются следующие документы:
1) электронная копия топографического плана территории намечаемой застройки и прилегающей к ней площади (на копии топографического плана отображается горно-геологическая ситуация, контуры существующей и проектируемой застройки, границы горного отвода, границы зон вредного влияния горных разработок на объекты застройки);
2) электронная пояснительная записка.
Сведения о документах, удостоверяющих личность физических лиц, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
При направлении услугополучателем заявки посредством объекта информатизации информационная система ЕПН – производится автоматическая регистрация и в "личном кабинете" автоматически отображается статус о принятии запроса на оказание государственной услуги с указанием даты и времени получения результата.
Информация о стадии оказания государственной услуги обновляется в автоматическом режиме в информационной системе мониторинга оказания государственных услуг.
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги (далее - Перечень) изложен в приложении 6 к настоящим Правилам.";
Пункт 13 изложить в следующей редакции:

"13. Көрсетілетін қызметті берушінің пайдалы қазбалар жатқан аумақта құрылыс салуға рұқсат беру туралы өтінімі (бұдан әрі – рұқсат беру туралы өтінім) қабылданғаннан және оны автоматты түрде тіркегеннен кейін рұқсат беру туралы өтінім көрсетілетін қызметті берушінің және тиісті аумақтық бөлімшенің жеке кабинеттерінде автоматты түрде көрсетіледі.";
осы Қағидаларға 1, 2, 3, 4, 5 және 6-қосымшалар осы бұйрыққа 20, 21, 22, 23, 24 және 25-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. "Геологиялық және (немесе) тау-кендік бөлуді беру және қайта ресімдеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің міндетін атқарушының 2021 жылғы 3 тамыздағы № 285 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20723 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 278-бабының 16-тармағына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Геологиялық және (немесе) тау-кендік бөлуді беру және қайта ресімдеу қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Геологиялық және тау-кендік бөлуді беру және қайта ресімдеу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 278-бабының 16-тармағына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі – Заң) 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және геологиялық және тау-кендік бөлуді беру және қайта рәсімдеу тәртібін айқындайды.
Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар мен терминдер, қысқартулар пайдаланылады:
1) геологиялық бөлу – барлауға және өндіруге немесе барлауға арналған келісімшарттың ажырамас бөлігі болып табылатын, жер қойнауын пайдаланушы барлау жүргізетін жер қойнауы учаскесін схемалық және сипаттамалық жағынан айқындайтын қосымша;
2) тау-кендік бөлу – барлауға және өндіруге немесе барлауға арналған келісімшарттың ажырамас бөлігі болып табылатын, жер қойнауы учаскесін графикалық және сипаттамалық жағынан айқындайтын, оның шегінде жер қойнауын пайдаланушы барлаумен және (немесе) өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарын өндіруді, салуды және (немесе) пайдалануды жүргізетін құжат;
3) келісімшарт – Кодексте белгіленген құзыретіне сәйкес құзыретті орган мен жеке және (немесе) заңды тұлға арасындағы пайдалы қазбаларды барлауды және өндіруді немесе барлауды жүргізуге не барлаумен және (немесе) өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға арналған шарт;

"13. После принятия заявки о выдаче разрешения на застройку территорий залегания полезных ископаемых (далее – заявка о выдаче разрешения) услугодателем и ее автоматической регистрации, заявка о выдаче разрешения автоматически отображается в личных кабинетах услугодателя и соответствующего территориального подразделения.";
приложения 1, 2, 3, 4, 5 и 6 к настоящим Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 20, 21, 22, 23, 24 и 25 к настоящему приказу.
3. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 3 августа 2021 года № 285 "Об утверждении правил выдачи и переоформления геологического и (или) горного отводов" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 23907) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с пунктом 16 статьи 278 Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании" и с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
в Правилаx выдачи и переоформления геологического и горного отводов, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила выдачи и переоформления геологического и горного отводов (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 16 статьи 278 Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании" (далее – Кодекс) и с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок предоставления и переоформления геологических и горных отводов.
В настоящих Правилах используются следующие основные понятия и термины, сокращения:
1) геологический отвод – приложение к контракту на разведку и добычу или разведку, являющееся неотъемлемой его частью, определяющее схематически и описательно участок недр, на котором недропользователь проводит разведку;
2) горный отвод – документ, являющийся неотъемлемой частью контракта на разведку и добычу или добычу, графически и описательно определяющий участок недр, в пределах которого недропользователь проводит добычу, строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой и (или) добычей;
3) контракт – договор между компетентным органом в соответствии с компетенцией, установленной Кодексом, и физическим и (или) юридическим лицом на проведение разведки и добычи или добычи полезных ископаемых либо строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой и (или) добычей;

4) жер қойнауын пайдаланудың бірыңғай платформасы (бұдан әрі – ЖҚПБП) – жер қойнауын пайдалану саласында мемлекеттік қызметтер көрсетудің бизнес-процестерін автоматтандыруға арналған мемлекеттік мүлік тізілімінің веб-порталындағы ақпараттық сервис.";
5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 және 12-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауын, көрсетілетін қызметті берушінің атауын, мемлекеттік қызметті көрсету тәсілдерін, мемлекеттік қызметті көрсету мерзімін, мемлекеттік қызметті көрсету нысанын, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін, мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшерін және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдерін қамтитын мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі, көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі, мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтер тізбесі, Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер осы Қағидаларға 1-қосымшада баяндалған.";
6. Мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушылар көрсетілетін қызметті берушіге ЖҚПБП ақпараттық жүйесінің ақпараттандыру объектілері арқылы осы Қағидалардың Тізбесіне 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы өтініш (бұдан әрі – өтініш) береді.
7. Өтініш беру сәті көрсетілетін қызметті берушіге өтініштің келіп түскен күні мен уақыты және оның ЖҚПБП-ге автоматты түрде тіркелуі болып есептеледі.
8. Өтініш берген кезде өтінішті тіркеу осы Қағидаларға Тізбенің 7-тармағына сәйкес көрсетілген жұмыс кестесіне сәйкес ЖҚПБП ақпараттық жүйесінің ақпараттандыру объектілері арқылы автоматты түрде жүзеге асырылады, көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетінде өтініштің қабылданғаны туралы мәртебе, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетілген хабарлама көрсетіледі.
9. Көрсетілетін қызметті беруші өтініш тіркелген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде құжаттарды осы Қағидаларға Тізбенің 8-тармағының 1) тармақшасына сәйкес толықтығы мен сәйкестігі тұрғысынан тексереді.
Қоса берілген құжаттар бар өтініш сәйкес келген жағдайда, автоматты түрде геологиялық ақпаратты жинау, сақтау, өңдеу және ұсыну жөніндегі ұлттық оператордың (бұдан әрі – Ұлттық оператор) жеке кабинетіне жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын толық ұсынбаған кезде, сондай-ақ осы Қағидаларға Тізбенің 8-тармағының 1) және (немесе) 2) тармақшаларында көзделген геологиялық және тау-кен бөлуді ұсынуға ұсынылған құжаттар сәйкес келмеген жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартады және геологиялық және тау-кен бөлуді ұсынудан дәлелді бас тартады.

4) единая платформа недропользователей (далее – ЕПН) – информационный сервис на веб-портале реестра государственного имущества для автоматизации бизнес-процессов оказания государственных услуг в сфере недропользования.";
пункт 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 и 12 изложить в следующей редакции:
"5. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий наименование государственной услуги, наименование услугодателя, способы предоставления государственной услуги, срок оказания государственной услуги, форму оказания государственной услуги, результат оказания государственной услуги, размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, график работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации, перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги, основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан изложены в приложении 1 к настоящим Правилам";
6. Для получения государственной услуги услугополучатель подает посредством объекта информатизации информационная система ЕПН заявление, удостоверенное электронной цифровой подписью услугополучателя, по форме согласно приложению 1 к Перечню настоящих Правил (далее – заявление).
7. Моментом подачи заявления признается дата и время поступления заявления услугодателю и ее автоматической регистрации в ЕПН.
8. При подаче заявления регистрация заявления осуществляется автоматический посредством объекта информатизации информационная система ЕПН в соответствии с графиком работы согласно пункту 7 Перечня к настоящим Правилам в личном кабинете услугополучателя отображается статус о принятии заявления, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.
9. Услугодатель в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня регистрации заявления проверяет документы на предмет полноты и соответствия в соответствии с подпунктом 1) пункта 8 Перечня к настоящим Правилам.
В случае соответствия заявление с приложенными документами автоматически направляется в личный кабинет национального оператора по сбору, хранению, обработке и предоставлению геологической информации (далее – Национальный оператор).
При представлении услугополучателем неполного пакета документов, а также в случае несоответствия представленных документов на предоставление геологического и горного отвода, предусмотренных подпунктами 1) и (или) 2) пункта 8 Перечня к настоящим Правилам, услугодатель отказывает в оказании государственной услуги и выдает мотивированный отказ в предоставлении геологического и горного отвода.

10. Ұлттық оператор өтінішті қоса берілген құжаттармен бірге қарастырады және құжаттарды алған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде қарастыру нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің жеке кабинетіне ЭЦҚ қойылған қорытындыны жібереді.
Көрсетілетін қызметті беруші қорытындыны учаске(лер) аумағының Кодекстің 19-бабының 1-тармағының, 26-бабының ережелеріне сәйкестігі тұрғысынан қарастырады және қорытындыны алған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде геологиялық және (немесе) тау-кендік бөлуді беру және қайта ресімдеуді көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне жібереді.
Егер қорытындыны қарастыру кезінде көрсетілетін қызметті беруші учаскенің (учаскелердің) аумағын Кодекстің 19-бабының 1-тармағына, 26-бабына сәйкес немесе жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізуге жол берілмейтін аумақпен толық қоса атқару салдарынан беруге болмайтынын анықтаса, көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне анықталған сәйкессіздіктерге байланысты ЭЦҚ қойылған дәлелді бас тартуды жолдайды.
11. Тізбенің 9-тармағында көрсетілген негіздемелер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер болған кезде көрсетілетін қызметті беруші өтініш берушіге мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім туралы, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала шешім бойынша ұстанымын білдіру мүмкіндігі үшін тыңдау өткізудің уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабардар етеді.
Тыңдау туралы хабарлама мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі аяқталғанға дейін кемінде 3 (үш) жұмыс күні бұрын жіберіледі. Тыңдау ол хабарлама алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
12. Осы Қағидалардың Тізбесіне 2 және (немесе) 3-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша геологиялық және тау-кендік бөлуді беру көрсетілетін қызметті алушының өтініші келіп түскен күннен бастап 20 (жиырма) жұмыс күнінен кешіктірілмей, құзыретті органның (келісімшарттың тарапы болып табылатын мемлекеттік органның) ЖҚПБП ақпараттық жүйесінің ақпараттандыру объектілері арқылы міндетті түрде хабардар етіле отырып жүзеге асырылады.";
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының ЖҚПБП-дағы "жеке кабинетіне" жіберіледі.";
"Геологиялық және (немесе) тау-кендік бөлуді беру және қайта ресімдеу" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларына қосымша осы бұйрыққа 26-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
"Геологиялық және тау-кендік бөлуді беру және қайта рәсімдеу" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесіне 1, 2 және 3-қосымшалар осы бұйрыққа 27, 28 және 29-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
бұйрығына
1-қосымша
"Су объектілерінің
сарқылуына жол бермеуге
бағытталған су қорғау
іс-шараларын келісу"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және құрылыс
министрлігі
Геология комитетінің
____________________________
(облыс/қала) бойынша аумақтық
бөлімшесі
Өтініш
Жерасты су объектілерінің сарқылуына жол бермеуге бағытталған қорғау іс-шараларын келісуіңізді сұраймын.
Объектінің географиялық координаттарда орналасуы:
Бұрыштық нүктелердің
Бұрыштық нүктелердің координаттары
Солтүстік ендік
Шығыс бойлық
градус
минут
секунд
градус
минут
секунд
1
2
...
Өзім (-із) туралы мәліметтерді ұсынамын:
заңды тұлғалар үшін:
атауы ________________________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмірі __________________
телефон нөмірі (факс): ________________________________
ұялы телефон нөмірі: _________________________________
e-mail: ___________________________________________________
банктік деректемелері: ________________________________
жеке сәйкестендіру коды _____________________
банктік сәйкестендіру коды __________________________
банктің атауы ________________________________
бенефициар коды _____________________________________
Өтінішке қоса беріледі:

10. Национальный оператор рассматривает заявление с прилагаемыми документами и в течение 10 (десяти) рабочих дней с даты получения документов по результатам рассмотрения направляет в личный кабинет услугодателя подписанное ЭЦП заключение.
Услугодатель рассматривает заключение на предмет соответствия территории участка (ов) положениям пункта 1 статьи 19, статьи 26 Кодекса и в течение 5 (пяти) рабочих дней с даты получения заключения направляет геологический и (или) горный отвод в личный кабинет услугополучателя.
Если при рассмотрении заключения услугодатель обнаружит, что территории участка (ов) не могут быть предоставлены в соответствии с пунктом 1 статьи 19, статьи 26 Кодекса или вследствие полного совмещения с территориями, на которых не допускается проведение операций по недропользованию, услугодатель направляет в личный кабинет услугополучателя подписанный ЭЦП мотивированный отказ в связи с выявленными несоответствиями.
11. При наличии основания для отказа в оказании государственной услуги по основаниям, указанным в пункте 9 Перечня услугодатель уведомляет заявителя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте (способе) и о дате проведения заслушивания для возможности выразить заявителю позицию по предварительному решению.
Уведомление о заслушивании направляется не менее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня его получения уведомления.
12. Предоставление геологического/горного отвода по форме согласно приложениям 2 и (или) 3 к Перечню настоящих Правил осуществляется не позднее 20 (двадцати) рабочих дней со дня поступления Заявления услугополучателя, с обязательным уведомлением посредством объекта информатизации информационная система ЕПН компетентного органа (государственный орган, являющийся стороной контракта).";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. Результат оказания государственной услуги направляется в личный кабинет услугополучателя в ЕПН.";
Приложение к Правилам оказания государственной услуги "Выдача и переоформление геологического и горного отводов" изложить в редакции, согласно приложению 26 к настоящему приказу;
Приложения 1, 2 и 3 к Перечню основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача и переоформление геологического и (или) горного отводов" изложить в новой редакции согласно приложениям 27, 28 и 29 к настоящему приказу.
Приложение 1 к приказу
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Согласование водоохранных
мероприятий, направленных
на предотвращение водных
объектов от истощения"
Территориальное подразделение
Комитета геологии
Министерства промышленности
и строительства
Республики Казахстан
по ________________________
(область/город)
Заявление
Прошу согласовать водоохранные мероприятия, направленные на предотвращение истощения подземных водных объектов.
Месторасположение объекта в географических координатах:
№ угловых точек
Координаты угловых точек
Северная широта
Восточная долгота
градусы
минуты
секунды
градусы
минуты
секунды
1
2
..
Представляю(-ем) сведения о себе:
для юридического лица:
наименование ___________________________________________
бизнес-идентификационный номер _________________________
номер телефона (факса): __________________________________
номер мобильного телефона: ______________________________
e-mail: _________________________________________________
банковские реквизиты: ___________________________________
индивидуальный идентификационный код __________________
банковский идентификационный код _______________________
наименование банка _____________________________________
код бенефициара ________________________________________
К заявлению прилагаются:

1) __________________________________
2) __________________________________
жеке тұлғалар үшін:
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) ________ ____________
жеке сәйкестендіру нөмірі __________________
төлқұжат деректері ____________________________
азаматтығы __________________________________
телефон нөмірі (факс): ________________________________
ұялы телефон нөмірі: _________________________________
e-mail: ___________________________________________________
банктік деректемелері: ________________________________
жеке сәйкестендіру коды _____________________
банктік сәйкестендіру коды __________________________
банктің атауы ________________________________
бенефициар коды _____________________________________
Өтінішке қоса беріледі:
1) __________________________________
2) __________________________________
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын деректерді жинауға, өңдеуге, сақтауға, жүктеуге және пайдалануға келісемін.
Өтініш берушінің ЭЦҚ деректері;
өтініш берушінің ЭЦҚ-мен қол қою күні мен уақыты.
20 _ жылғы "__" _____ _____ сағат ____ минут.
бұйрығына
2-қосымша
"Су объектілерінің
сарқылуына жол бермеуге
бағытталған су қорғау
іс-шараларын келісу"
мемлекеттік қызмет
көрсету қағидаларына
2-қосымша
"Су объектілерінің сарқылуына жол бермеуге бағытталған су қорғау іс-шараларын келісу" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі Геология комитетiнiң аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері (қол жеткізу арналары)
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру "Жер қойнауын пайдалану бірыңғай платформасы" (бұдан әрі – ЖҚПБП) ақпараттық жүйесінің ақпараттандыру объектілері арқылы жүзеге асырылады
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
Көрсету мерзімі – 7 жұмыс күні
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған)
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Су объектілерінің сарқылуын болдырмауға бағытталған су қорғау іс-шараларын келісу не дәлелді бас тарту туралы хабарлама
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға тегін негізде көрсетіледі.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпараттандыру объектілерінің жұмыс кестесі

1) _____________________________________________________
2) _____________________________________________________;
для физического лица:
фамилия, имя и отчество (при его наличии)________ __________
индивидуальный идентификационный номер ________________
паспортные данные ______________________________________
гражданство ____________________________________________
номер телефона (факса): __________________________________
номер мобильного телефона: ______________________________
e-mail: _________________________________________________
банковские реквизиты:
индивидуальный идентификационный код __________________
банковский идентификационный код _______________________
наименование банка _____________________________________
код бенефициара ________________________________________
К заявлению прилагаются:
1) _____________________________________________________
2) _____________________________________________________
Согласен на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование данных,
составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных
системах.
Данные из ЭЦП заявителя;
дата и время подписания с ЭЦП заявителем.
"__" _____ 20 _ года _____ часов ____ минут.
Приложение 2 к приказу
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Согласование водоохранных
мероприятий, направленных
на предотвращение водных
объектов от истощения"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Согласование водоохранных мероприятий, направленных на предотвращение водных объектов от истощения"
11.
Наименование услугодателя
Территориальные подразделения Комитета геологии Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан (далее – услугодатель).
22.
Способы предоставления государственной услуги (каналы доступа)
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются посредством объекта информатизации информационная система "Единая платформа недропользования" (далее – ЕПН)
33.
Срок оказания государственной услуги
Срок оказания – 7 рабочих дней.
44.
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная).
55.
Результат оказания государственной услуги
Уведомление о согласовании водоохранных мероприятий, направленных на предотвращение водных объектов от истощения либо мотивированный отказ.
66.
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается на бесплатной основе физическим и юридическим лицам.
77.
График работы услугодателя и объектов информатизации

1) көрсетілетін қызметті берушілер – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес дүйсенбі-жұма аралығында сағат 13.00-14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
2) ЖҚПБП – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабына сәйкес өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
1) көрсетілетін қызметті берушіге осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
2) су объектілерінің сарқылуын болғызбауға бағытталған су қорғау іс-шаралары бағдарламасының электрондық көшірмесі.
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеудің (қайта тіркеудің) жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
9
Мемлекеттік қызмет
көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің Қазақстан Республикасы Су кодексінің 112 және 115-баптарына сәйкес талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты белгілі бір мемлекеттік қызметті алуды талап ететін қызметке немесе жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) болған жағдайда;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты заңды күшіне енген сот шешімі бар, соның негізінде көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға байланысты арнайы құқықтан айырылған жағдайда.
10
Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ болған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті ЖҚПБП ақпараттық жүйесінің ақпараттандыру объектілері арқылы электрондық нысанда алады.

1) услугодателя – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
2) ЕПН – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан и статьей 5 Закона Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан", прием заявки и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
88.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
1) заявление в форме электронного документа, удостоверенная электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам к услугодателю;
2) электронная копия программы водоохранных мероприятий, направленная на предотвращение водных объектов от истощения.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица услугодатель получает из соответствующих информационных систем через шлюз "электронного правительства".
99.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям согласно статьям 112 и 115 Водного кодекса Республики Казахстан;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
110.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме посредством объекта информатизации информационная система ЕПН при условии наличия ЭЦП.

Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс орталығы "1414", 8-800-080-7777 арқылы алу мүмкіндігі бар.
бұйрығына
3-қосымша
"Су объектілерінің сарқылуына
жол бермеуге бағытталған су
қорғау іс-шараларын келісу"
мемлекеттік қызмет
көрсету қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Су объектілерінің сарқылуына жол бермеуге бағытталған су қорғау іс-шараларын келісу хабарлама
Өтініш берушіге ________________________________________________
(өтініш берушінің толық атауы)
___________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) (бұдан әрі – Т.А.Ә.)
Өңіраралық департаменттің қарауына ұсынылды:
1) "Су объектілерінің сарқылуына жол бермеуге бағытталған су қорғау іс-шараларын келісу" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) Су объектілерінің сарқылуына жол бермеуге бағытталған су қорғау іс-шараларының бағдарламасы (бұдан әрі – Бағдарлама) - 1 дана.
Бағдарлама әзірленіп, қарастыруға және _________________ келісуге ұсынылды.
Бағдарлама ___________________сәйкес құрастырылған.
Бағдарлама _______________________үшін әзірленген.
Бағдарламада көзделген: __________________
Қорытынды: Бағдарлама келісілді/
Департамент мынадай негіздер бойынша келісуден бас тартады (себебін көрсету)_________________________________________
Келіспеген жағдайда "Су объектілерінің сарқылуына жол бермеуге бағытталған су қорғау іс-шараларын келісу" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларының 3-тарауына сәйкес Сіз мемлекеттік қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) жоғары тұрған органға немесе сотқа шағымдануға құқылысыз.
Департамент басшысы
Орындаушы (Т.А.Ә., телефоны)
Көрсетілетін қызметті берушінің ЭЦҚ деректері;
ЭЦҚ-мен қол қою күні мен уақыты.
20 _ жылғы "__" _____ _____ сағат ____ минут.
бұйрығына
4-қосымша
"Су объектілерінің жай-
күйіне әсер ететін объектілерді
салуға, реконструкциялауға
(кеңейтуге, жаңғыртуға,
техникалық қайта
жарақтандыруға, қайта
бейіндеуге), пайдалануға,
консервациялауға, жоюға
(кейіннен кәдеге жаратуға)
қорытынды беру" мемлекеттік
қызмет көрсету қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Өтініш
Сізден су объектілерінің жай-күйіне әсер ететін объектілерді салуға, реконструкциялауға (кеңейтуге, жаңғыртуға, техникалық қайта жарақтандыруға, қайта бейіндеуге), пайдалануға, консервациялауға, жоюға (кейіннен кәдеге жаратуға) қорытынды беруді сұраймын.
Объектінің географиялық координаттарда орналасуы:
Бұрыштық нүктелердің
Бұрыштық нүктелердің координаттары
Солтүстік ендік
Шығыс бойлық
градус
минут
секунд
градус
минут
секунд
1
2
...
Өзім туралы мәліметтерді ұсынамын (-ыз):
заңды тұлғалар үшін:
атауы: ________________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмірі __________________
телефон нөмірі (факс): ________________________________
ұялы телефон нөмірі: _________________________________
e-mail: ___________________________________________________
банктік деректемелері: ________________________________
жеке сәйкестендіру коды _____________________
банктік сәйкестендіру коды __________________________
банктің атауы ________________________________
бенефициар коды _____________________________________
Өтінішке қоса беріледі:

Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством Единого контакт-центра "1414", 8-800-080-7777.
Приложение 3 к приказу
Приложение 3
к Правилам оказания
государственной услуги
"Согласование водоохранных
мероприятий, направленных
на предотвращение водных
объектов от истощения"
Форма
Уведомление о согласовании водоохранных мероприятий, направленных на предотвращение водных объектов от истощения
Заявителю ___________________________________________________________
(полное наименование заявителя)
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) (далее – Ф.И.О.)
На рассмотрение Межрегионального департамента представлены:
1) заявление по форме согласно приложению 1 к Правилам оказания государственной
услуги "Согласование водоохранных мероприятий, направленных на предотвращение
водных объектов от истощения";
2) программа водоохранных мероприятий, направленная на предотвращение водных
объектов от истощения (далее - Программа) - 1 экземпляр.
Программа разработана и представлена на рассмотрение и согласование _______.
Программа составлена в соответствии с ___________________________________.
Программа разработана для _____________________________________________.
Программой предусмотрено: ____________________________________________.
Вывод: Программа согласована/Департамент отказывает в согласовании
по следующим основаниям (указать причину)
_____________________________________________________________________
В соответствии с главой 3 к Правилам оказания государственной услуги
"Согласование водоохранных мероприятий, направленных на предотвращение
водных объектов от истощения" в случае несогласия Вы вправе обжаловать решения,
действие (бездействие) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам
оказания государственной услуги в вышестоящие органы либо суд.
Руководитель Департамента
Исполнитель (Ф.И.О., телефон)
Данные из ЭЦП услугодателя;
дата и время подписания с ЭЦП.
"__" _____ 20 _ года _____ часов ____ минут.
Приложение 4 к приказу
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача заключения
на строительство,
Реконструкцию (расширение,
модернизацию, техническое
перевооружение, перепрофилирование),
эксплуатацию, консервацию,
ликвидацию (постутилизацию)
объектов, влияющих
на состояние водных объектов"
Форма
Заявление
Прошу Вас выдать заключение на строительство, реконструкцию (расширение,
модернизацию, техническое перевооружение, перепрофилирование), эксплуатацию,
консервацию, ликвидацию (постутилизацию) объектов, влияющих на состояние
водных объектов.
Месторасположение объекта в географических координатах:
№ угловых точек
Координаты угловых точек
Северная широта
Восточная долгота
градусы
минуты
секунды
градусы
минуты
секунды
1
2
...
Представляю(-ем) сведения о себе:
для юридического лица:
наименование ______________________________________________
бизнес-идентификационный номер ____________________________
номер телефона (факса): _____________________________________
номер мобильного телефона: _________________________________
e-mail: ____________________________________________________
банковские реквизиты: ______________________________________
индивидуальный идентификационный код _____________________
банковский идентификационный код __________________________
наименование банка ________________________________________
код бенефициара ___________________________________________
К заявке прилагаются:

1) __________________________________
2) __________________________________
жеке тұлғалар үшін:
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) ________ ____________
жеке сәйкестендіру нөмірі __________________
төлқұжат деректері ____________________________
азаматтығы __________________________________
телефон нөмірі (факс): ________________________________
ұялы телефон нөмірі: _________________________________
e-mail: ___________________________________________________
банктік деректемелері: ________________________________
жеке сәйкестендіру коды _____________________
банктік сәйкестендіру коды __________________________
банктің атауы ________________________________
бенефициар коды _____________________________________
Өтінішке қоса беріледі:
1) __________________________________
2) __________________________________
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын деректерді жинауға, өңдеуге, сақтауға, жүктеуге және пайдалануға келісемін.
Өтініш берушінің ЭЦҚ деректері;
ЭЦҚ-мен қол қою күні мен уақыты.
20 _ жылғы "__" _____ _____ сағат ____ минут.
бұйрығына
5-қосымша
"Су объектілерінің жай-күйіне
әсер ететін объектілерді салуға,
реконструкциялауға (кеңейтуге,
жаңғыртуға, техникалық қайта
жарақтандыруға, қайта
бейіндеуге), пайдалануға,
консервациялауға, жоюға
(кейіннен кәдеге жаратуға)
қорытынды беру" мемлекеттік
қызмет көрсету қағидаларына
2-қосымша
"Су объектілерінің жай-күйіне әсер ететін объектілерді салуға, реконструкциялауға (кеңейтуге, жаңғыртуға, техникалық қайта жарақтандыруға, қайта бейіндеуге), пайдалануға, консервациялауға, жоюға (кейіннен кәдеге жаратуға) қорытынды беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі Геология комитетiнiң аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші)
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері (қол жеткізу арналары)
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру "Жер қойнауын пайдалану бірыңғай платформасы" (бұдан әрі – ЖҚПБП) ақпараттық жүйесінің ақпараттандыру объектілері арқылы жүзеге асырылады.
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
Қызмет көрсету мерзімі – 7 жұмыс күні
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған)
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Су объектілерінің жай-күйіне әсер ететін объектілерді салуға, реконструкциялауға (кеңейтуге, жаңғыртуға, техникалық қайта жарақтандыруға, қайта бейіндеуге), пайдалануға, консервациялауға, жоюға (кейіннен кәдеге жаратуға) қорытынды немесе дәлелді бас тарту.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға тегін негізде көрсетіледі.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпараттандыру объектілерінің жұмыс кестесі

1) ________________________________________________________
2) ________________________________________________________;
для физического лица:
фамилия, имя и отчество (при его наличии)________ ____________
индивидуальный идентификационный номер __________________
паспортные данные ________________________________________
гражданство ______________________________________________
номер телефона (факса): ____________________________________
номер мобильного телефона: ________________________________
e-mail: ___________________________________________________
банковские реквизиты:
индивидуальный идентификационный код ____________________
банковский идентификационный код _________________________
наименование банка _______________________________________
код бенефициара __________________________________________
К заявке прилагаются:
1) _______________________________________________________
2) _______________________________________________________
Согласен на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование данных,
составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных
системах.
Данные из ЭЦП услугополучателя;
дата и время подписания с ЭЦП.
"__"_____ 20 _ года _____ часов ____ минут.
Приложение 5 к приказу
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача заключения
на строительство,
реконструкцию (расширение,
модернизацию, техническое
перевооружение, перепрофилирование),
эксплуатацию, консервацию,
ликвидацию (постутилизацию)
объектов, влияющих
на состояние водных объектов"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача заключения на строительство, реконструкцию (расширение, модернизацию, техническое перевооружение, перепрофилирование), эксплуатацию, консервацию, ликвидацию (постутилизацию) объектов, влияющих на состояние водных объектом"
1.
Наименование услугодателя
Территориальные подразделения Комитета геологии Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан (далее – услугодатель)
2.
Способы предоставления государственной услуги (каналы доступа)
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются посредством объекта информатизации информационная система "Единая платформа недропользования" (далее – ЕПН)
3.
Срок оказания государственной услуги
Срок оказания – 7 рабочих дней.
4.
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная).
5.
Результат оказания государственной услуги
Заключение на строительство, реконструкцию (расширение, модернизацию, техническое перевооружение, перепрофилирование), эксплуатацию, консервацию, ликвидацию (постутилизацию) объектов, влияющих на состояние водных объектов либо мотивированный отказ.
6.
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается на бесплатной основе физическим и юридическим лицам
7.
График работы услугодателя и объектов информатизации

Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс орталығы "1414", 8-800-080-7777 арқылы алу мүмкіндігі бар.
бұйрығына
6-қосымша
"Су объектілерінің жай-күйіне
әсер ететін объектілерді салуға,
реконструкциялауға (кеңейтуге,
жаңғыртуға, техникалық қайта
жарақтандыруға, қайта
бейіндеуге), пайдалануға,
консервациялауға, жоюға
(кейіннен кәдеге жаратуға)
қорытынды беру" мемлекеттік
қызмет көрсету қағидаларына
3-қосымша
Нысан
____________________________
(көрсетілетін қызметті
алушының толық атауы)
Қорытынды
Өңіраралық департаменттің қарауына ұсынылды:
1) "Су объектілерінің жай-күйіне әсер ететін объектілерді салуға, реконструкциялауға (кеңейтуге, жаңғыртуға, техникалық қайта жарақтандыруға, қайта бейіндеуге), пайдалануға, консервациялауға, жоюға (кейіннен кәдеге жаратуға) қорытынды беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) Жобалық құжаттама – 1 дана.
Жоба әзірленіп, қарастыруға және _________________ келісуге ұсынылды.
Жоба ___________________сәйкес құрастырылған.
Жоба_______________________үшін әзірленген.
Жобада көзделген: __________________
Қорытынды:Жоба келісілді/Департамент келесі негіздер бойынша келісуден бас тартады (себебін көрсету)_________________________________________
"Су объектілерінің жай-күйіне әсер ететін объектілерді салуға, реконструкциялауға (кеңейтуге, жаңғыртуға, техникалық қайта жарақтандыруға, қайта бейіндеуге), пайдалануға, консервациялауға, жоюға (кейіннен кәдеге жаратуға) қорытынды беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларының 3-тарауына сәйкес келіспеген жағдайда, Сіз мемлекеттік қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) жоғары тұрған органға немесе сотқа шағымдануға құқылысыз.
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ деректері;
ЭЦҚ-мен қол қою күні мен уақыты.
20 _ жылғы "__" _____ _____ сағат ____ минут.
бұйрығына
7-қосымша
"Отын-энергетикалық және
минералды шикізат аудандары
мен кен орындары бойынша
жер қойнауы туралы ақпараттың
экспортына лицензия беру"
мемлекеттiк қызмет
көрсету қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Отын-энергетикалық және минералды шикізат аудандары мен кен орындары бойынша жер қойнауы туралы ақпараттың экспортына лицензия беруге арналған өтініш
_____________________________
(Мемлекеттік органның атауы)
Отын-энергетика және минералдық шикізат аудандары мен кен орындары бойынша жер қойнауы туралы ақпаратты экспорттауға лицензия беруді сұраймын.

Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством Единого контакт-центра "1414", 8-800-080-7777.
Приложение 6 к приказу
Приложение 3
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача заключения
на строительство,
Реконструкцию (расширение,
модернизацию, техническое
перевооружение, перепрофилирование),
эксплуатацию, консервацию,
ликвидацию (постутилизацию)
объектов, влияющих
на состояние водных объектов"
Форма
____________________________
(полное наименование
услугополучателя)
Заключение
На рассмотрение Межрегионального департамента представлены:
1) заявление по форме согласно приложению 1 к Правилам оказания государственной
услуги "Выдача заключения на строительство, реконструкцию (расширение,
модернизацию, техническое перевооружение, перепрофилирование), эксплуатацию,
консервацию, ликвидацию (постутилизацию) объектов, влияющих на состояние
водных объектов";
2) проектная документация - 1 экземпляр.
Проект разработан и представлен на рассмотрение и согласование
_______________________________________________________________________;
Проект составлен в соответствии с _________________________________________;
Проект разработан для ___________________________________________________;
Проектом предусмотрено: ________________________________________________;
Вывод: Проект согласован/Департамент отказывает в согласовании по следующим
основаниям (указать причину) ____________________________________________.
В соответствии с главой 3 Правил оказания государственной услуги "Выдача
заключения на строительство, реконструкцию (расширение, модернизацию,
техническое перевооружение, перепрофилирование), эксплуатацию, консервацию,
ликвидацию (постутилизацию) объектов, влияющих на состояние водных объектов
"в случае несогласия Вы вправе обжаловать решения, действия (бездействия)
услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственной
услуги в вышестоящие органы либо суд.
Данные из ЭЦП услугополучателя;
дата и время подписания с ЭЦП.
"__" _____ 20 _ года _____ часов ____ минут.
Приложение 7 к приказу
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии на экспорт
информации о недрах
по районам и месторождениям
топливно-энергетического
и минерального сырья"
форма
Заявление на выдачу лицензии на экспорт информации о недрах по районам и месторождениям топливно-энергетического и минерального сырья
_________________________________________________________________
(Наименование госоргана)
Прошу выдать лицензию на экспорт информации о недрах по районам
и месторождениям топливно-энергетического и минерального сырья

1. Қолданылу кезеңі___бастап ___дейін
2. Лицензияның типі: _____.
3. Келісімшарт ____ жылғы № ___
4. Сатып алушы: _____.
5. Сатып алушының елі: ________.
6. Келісімшарт валютасы: _______.
7. Құны: _______.
8. Статистикалық құны: _______.
9. Шығарылған елі:_______.
10. Саны: _______.
11. Өлшем бірлігі: _______.
12. Сыртқы экономикалық қызметтің бірыңғай тауар номенклатурасына бойынша тауардың коды және оның сипаттамасы: __________.
13. Лицензия беру үшін негіздеме: __________.
Өзім (-із) туралы мәліметтерді ұсынамын (-ыз):
заңды тұлғалар үшін:
атауы: ________________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмірі __________________
телефон нөмірі (факс): ________________________________
ұялы телефон нөмірі: _________________________________
e-mail: ___________________________________________________
банктік деректемелері: ________________________________
жеке сәйкестендіру коды _____________________
банктік сәйкестендіру коды __________________________
банктің атауы ________________________________
бенефициар коды _____________________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі
жеке тұлғалар үшін:
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) ________ ____________
жеке сәйкестендіру нөмірі __________________
төлқұжат деректері ____________________________
азаматтығы __________________________________
телефон нөмірі (факс): ________________________________
ұялы телефон нөмірі: _________________________________
e-mail: ___________________________________________________
банктік деректемелері: ________________________________
жеке сәйкестендіру коды _____________________
банктік сәйкестендіру коды __________________________
банктің атауы ________________________________
бенефициар коды _____________________________________
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын деректерді жинауға, өңдеуге, сақтауға, жүктеуге және пайдалануға келісемін.
Өтініш берушінің ЭЦҚ деректері;
өтініш берушінің ЭЦҚ-мен қол қою күні мен уақыты.
20 _ жылғы "__" _____ _____ сағат ____ минут.
Лицензияны беруге арналған өтінішке қосымша
"___" _____________ № _______________ өтінішке қосымша
Р/с №
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
Р/с №
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
Барлығы парақ.__ __
бұйрығына
8-қосымша
"Отын-энергетикалық және
минералды шикізат аудандары
мен кен орындары бойынша жер
қойнауы туралы ақпараттың
экспортына лицензия беру"
мемлекеттiк қызмет
көрсету қағидаларына
2-қосымша
"Отын-энергетикалық және минералды шикізат аудандары мен кен орындары бойынша жер қойнауы туралы ақпараттың экспортына лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің Геология комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші)
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері (қол жеткізу арналары)
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру "Жер қойнауын пайдалану бірыңғай платформасы" (бұдан әрі – ЖҚПБП) ақпараттық жүйесінің ақпараттандыру объектілері арқылы жүзеге асырылады.
3
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет мерзімі
Көрсету мерзімі – 8 (сегіз) жұмыс күні
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған)
5
Мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесi
Отын-энергетикалық және минералды шикізат аудандары мен кен орындары бойынша жер қойнауы туралы ақпараттың экспортына лицензия беру және (немесе) оған қосымша, не осы Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінің 9-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттiк қызмет көрсету заңды және жеке тұлғаларға (бұдан әрi – көрсетілетін қызметті алушы) ақылы түрде көрсетiледi. Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушының орналасқан жері бойынша бюджетке қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым төленеді:

1. Период действия лицензии: с _______________ по ______________.
2. Тип лицензии: _____________________________________________.
3. Контракт: от ______________________________, № _____________.
4. Покупатель: _______________________________________________.
5. Страна покупателя: _________________________________________.
6. Валюта контракта: __________________________________________.
7. Стоимость: ________________________________________________.
8. Статистическая стоимость: ___________________________________.
9. Страна происхождения: ______________________________________.
10. Количество: _______________________________________________.
11. Единица измерения: ________________________________________.
12. Код товара по Единой товарной номенклатурой внешнеэкономической
деятельности и его описание: ___________________________________.
13. Основание для выдачи лицензии: _____________________________.
Представляю(-ем) сведения о себе:
для юридического лица:
наименование ________________________________________________
бизнес-идентификационный номер ______________________________
номер телефона (факса): _______________________________________
номер мобильного телефона: ___________________________________
e-mail: ______________________________________________________
банковские реквизиты: ________________________________________
индивидуальный идентификационный код _______________________
банковский идентификационный код ____________________________
наименование банка __________________________________________
код бенефициара _____________________________________________
индивидуальный идентификационный номер/
бизнес-идентификационный номер
для физического лица:
фамилия, имя и отчество (при его наличии)________ ______________
индивидуальный идентификационный номер ____________________
паспортные данные __________________________________________
гражданство ________________________________________________
номер телефона (факса): ______________________________________
номер мобильного телефона: __________________________________
e-mail: _____________________________________________________
банковские реквизиты:
индивидуальный идентификационный код ______________________
банковский идентификационный код ___________________________
наименование банка _________________________________________
код бенефициара ____________________________________________
Согласен на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование данных,
составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся
в информационных системах.
Данные из ЭЦП заявителя;
дата и время подписания с ЭЦП заявителем.
"__" _____ 20 _ года _____ часов ____ минут.
Приложение
к заявлению на выдачу лицензии
Приложение к заявлению от _____________ № _________
№ п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
№ п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
Всего листов: ___ № ___.
Приложение 8 к приказу
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии
на экспорт информации о недрах
по районам и месторождениям
топливно-энергетического
и минерального сырья"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Выдача лицензии на экспорт информации о недрах по районам
и месторождениям топливно-энергетического и минерального сырья"
11.
Наименование услугодателя
Комитет геологии Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан (далее – услугодатель).
22.
Способы предоставления государственной услуги (каналы доступа)
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются посредством объекта информатизации информационная система "Единая платформа недропользования" (далее – ЕПН)
33.
Срок оказания государственной услуги
Срок оказания – 8 (восемь) рабочих дней.
44.
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная).
55.
Результат оказания государственной услуги
Лицензия на экспорт информации о недрах по районам и месторождениям топливно-энергетического и минерального сырья и (или) приложение к ней, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 9 настоящего Перечня основных требований к оказанию государственной услуги.
66.
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается на платной основе физическим и юридическим лицам. При оказании государственной услуги в бюджет по месту нахождения услугополучателя уплачивается лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности:

1)лицензия беру кезінде лицензиялық алым 10 (он) айлық есептік көрсеткішті құрайды.
2)Лицензияның телнұсқасын беру үшін лицензиялық алым төлеу күніне белгіленген 1 (бір) айлық есептік көрсеткішті құрайды.
Лицензиялық алымды көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік мүлік тізілімінің бірыңғай операторының бкінші деңгейдегі банктегі есеп айырысу шотына енгізген ақшасын көрсету үшін пайдаланылатын көрсетілетін қызметті алушының ЖҚПБП-да (электрондық әмиян) дербес шоты арқылы төлейді.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпараттандыру объектілерінің жұмыс кестесі
1) көрсетілетін қызметті беруші – 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес дүйсенбі-жұма аралығында сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
2) ЖҚПБП – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
1) көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша отын-энергетикалық және минералды шикізат аудандары мен кен орындары бойынша жер қойнауы туралы ақпараттың экспортына лицензия беруге өтініш;
2) сыртқы сауда шартының (келісімшартының), оған қосымша және (немесе) толықтырудың (бір жолғы лицензия үшін) электрондық көшірмесі, ал сыртқы сауда шарты (келісімшарты) болмаған жағдайда – тараптардың ниетін растайтын басқа құжаттың көшірмесі;
3) "Тауарлар экспорты мен импортын лицензиялау жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесін, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға арналған өтініштердің нысандарын, лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаның нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 67 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11074 болып тіркелген) тауарлар экспорты мен импортын лицензиялау жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне сәйкес біліктілік талаптарына сәйкестігі туралы құжаттардың электрондық көшірмесі.
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеудің (қайта тіркеудің) жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
9
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген негіздер

1) лицензионный сбор при выдаче лицензии составляет 10 (десять) месячных расчетных показателей;
2) лицензионный сбор за выдачу дубликата лицензии составляет 1 (один) месячный расчетный показатель, установленный на день уплаты.
Лицензионный сбор оплачивается услугополучателем посредством лицевого счета услугополучателя в ЕПН (электронный кошелек), который используется для отражения денег, внесенных им на расчетный счет единого оператора реестра государственного имущества в банке второго уровня.
77.
График работы услугодателя и объектов информатизации
1) услугодателя – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года (далее – Трудовой кодекс) с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов;
2) ЕПН – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
88.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
1) заявление на выдачу лицензии на экспорт информации о недрах по районам и месторождениям топливно-энергетического и минерального сырья по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя;
2) электронная копия внешнеторгового договора (контракта), приложения и (или) дополнения к нему (для разовой лицензии), а в случае отсутствия внешнеторгового договора (контракта) – копия иного документа, подтверждающего намерения сторон;
3) электронные копии документов о соответствии квалификационным требованиям, предъявляемым к деятельности по лицензированию экспорта и импорта товаров и перечень документов, подтверждающих соответствие им, утвержденным приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 67 "Об утверждении квалификационных требований, предъявляемых к деятельности по лицензированию экспорта и импорта товаров, перечня документов, подтверждающих соответствие им, форм заявлений для получения лицензии и (или) приложения к лицензии, форм лицензий и (или) приложения к лицензии" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11074).
Сведения о документах, удостоверяющих личность физических лиц, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
99.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан

1) көрсетілетін қызметті алушы лицензия алу үшін ұсынған құжаттарында толық емес және дұрыс емес мәліметтердің болуы;
2) осы мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінің 8-тармағы 3) тармақшасының көзделген талаптардың сақталмауы;
3) лицензияны беруге негіз болатын бір немесе бірнеше құжаттардың қолданысын тоқтату немесе тоқтата тұру;
4) іске асыру үшін лицензиясы сұратылатын шартты (келісімшартты) орындау салдары болуы мүмкін мүше мемлекеттердің халықаралық міндеттемелерінің бұзылуы;
5) квотаның, сондай-ақ тарифтік квотаның таусылуы не олардың болмауы (квоталық тауарларға лицензия ресімдеген жағдайда);
10
Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ болған жағдайда, мемлекеттік көрсетілетін қызметті ЖҚПБП ақпараттық жүйесінің ақпараттандыру объектілері арқылы электрондық нысанда алады.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс орталығы "1414", 8-800-080-7777 арқылы алу мүмкіндігі бар.
бұйрығына
9-қосымша
"Жер қойнауы кеңістігін
пайдалануға арналған
лицензияны беру" мемлекеттік
қызмет көрсету қағидаларына
1-қосымша
__________________________
__________________________
(мемлекеттік органның атауы)
Жер қойнауы кеңістігін пайдалануға лицензия беру туралы өтініш
Жер қойнауы кеңістігін пайдалануға лицензия беруді сұраймын.
Өтініш беруші пайдалануға беруді сұрайтын жер қойнауының тиісті учаскесін айқындайтын аумақтың ауданы:_________.
Сұратылған жер қойнауы учаскесін пайдалану мерзімі: _________.
Жер қойнауы кеңістігін пайдалану мақсаты: _______________.
Объектінің географиялық координаттарда орналасуы:
Бұрыштық нүктелердің
Бұрыштық нүктелердің координаттары
Солтүстік ендік
Шығыс бойлық
градус
минут
секунд
градус
минут
секунд
1
2
...
Өзім (-із) туралы мәліметтерді ұсынамын (-ыз):
заңды тұлғалар үшін:
атауы: ________________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмірі __________________
телефон нөмірі (факс): ________________________________
ұялы телефон нөмірі: _________________________________
e-mail: ___________________________________________________
банк деректемелері: _________________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі/ бизнес-сәйкестендіру нөмірі ____________________________________
жеке сәйкестендіру коды _________________________________
банктік сәйкестендіру коды _________________________________
банктің атауы _________________________________
Өтінішке қоса беріледі:

1) наличие неполных или недостоверных сведений в документах, представленных услугополучателем для получения лицензии;
2) несоблюдение требований, предусмотренных подпунктом 3) пункта 8 настоящего перечня основных требований к оказанию государственной услуги;
3) прекращение или приостановление действия одного или нескольких документов, служащих основанием для выдачи лицензии;
4) нарушение международных обязательств государств-членов, которое может наступить вследствие исполнения договора (контракта), для реализации которого запрашивается лицензия;
5) исчерпание квоты, а также тарифной квоты, либо их отсутствие (в случае оформления лицензии на квотируемые товары).
110.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме посредством объекта информатизации информационная система ЕПН при условии наличия электронной цифровой подписи.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством Единого контакт-центра 1414, 8-800-080-7777.
Приложение 9 к приказу
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии
на использование
пространства недр"
__________________________
__________________________
(наименование
государственного органа)
Заявление о выдаче лицензии на использование пространства недр
Прошу выдать лицензию на использование пространства недр.
Площадь территории, определяющую соответствующий участок недр,
который заявитель просит предоставить в пользование:_____________.
Срок пользования запрашиваемым участком недр: _________________.
Цель использования пространства недр: __________________________.
Месторасположение территории в географических координатах:
№ угловых точек
Координаты угловых точек
Северная широта
Восточная долгота
градусы
минуты
секунды
градусы
минуты
секунды
1
2
...
Представляю(-ем) сведения о себе:
для юридического лица:
наименование __________________________________________________
бизнес-идентификационный номер ________________________________
номер телефона (факса): _________________________________________
номер мобильного телефона: _____________________________________
e-mail: ________________________________________________________
банковские реквизиты: __________________________________________
индивидуальный идентификационный код _________________________
банковский идентификационный код ______________________________
наименование банка ____________________________________________
код бенефициара _______________________________________________
К заявке прилагаются:

1) __________________________________
2) __________________________________
жеке тұлғалар үшін:
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) ________ ____________
жеке сәйкестендіру нөмірі __________________
төлқұжат деректері ____________________________
азаматтығы __________________________________
телефон нөмірі (факс): ________________________________
ұялы телефон нөмірі: _________________________________
e-mail: ___________________________________________________
банк деректемелері: _________________________________
жеке сәйкестендіру коды _________________________________
банктік сәйкестендіру коды _________________________________
банктің атауы _________________________________
бенефициар коды _________________________________
Өтінішке қоса беріледі:
1) __________________________________
2) __________________________________
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын деректерді жинауға, өңдеуге, сақтауға, жүктеуге және пайдалануға келісемін.
Өтініш берушінің ЭЦҚ деректері;
өтініш берушінің ЭЦҚ-мен қол қою күні мен уақыты.
20 _ жылғы "__" _____ _____ сағат ____ минут.
бұйрығына
10-қосымша
"Жер қойнауы кеңістігін
пайдалануға арналған
лицензияны беру" мемлекеттік
қызмет көрсету қағидаларына
2-қосымша
"Жер қойнауы кеңістігін пайдалануға арналған лицензияны беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің Геология комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші)
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру "Жер қойнауын пайдалану бірыңғай платформасы" (бұдан әрі – ЖҚПБП) ақпараттық жүйесінің ақпараттандыру объектілері арқылы жүзеге асырылады.
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
1) лицензия беру кезінде – 5 (бес) жұмыс күні;
2) қайта ресімдеу кезінде –7 (жеті) жұмыс күні
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған)
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Жер қойнауы кеңістігін пайдалануға арналған лицензияны беру немесе дәлелді бас тарту
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Көрсетілетін қызметті алушы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" Қазақстан Республикасы Кодексінің 726-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына сәйкес - 400 (төрт жүз) айлық есептік көрсеткіш қол қойылатын бонус төлейді.
Қол қою бонусын көрсетілетін қызметті алушы екінші деңгейдегі банктегі мемлекеттік мүлік тізілімінің бірыңғай операторының есеп айырысу шотына енгізген ақшасын көрсету үшін пайдаланылатын көрсетілетін қызметті алушының ЖҚПБП-дағы жеке шоты (электрондық әмиян) арқылы төлейді.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпараттандыру объектілерінің жұмыс кестесі

1) _____________________________________________________________
2) _____________________________________________________________;
для физического лица:
фамилия, имя и отчество (при его наличии) _____________ ____________
индивидуальный идентификационный номер ________________________
паспортные данные ______________________________________________
гражданство ____________________________________________________
номер телефона (факса): __________________________________________
номер мобильного телефона: ______________________________________
e-mail: _________________________________________________________
банковские реквизиты:
индивидуальный идентификационный код __________________________
банковский идентификационный код _______________________________
наименование банка _____________________________________________
код бенефициара ________________________________________________
К заявке прилагаются:
1) _____________________________________________________________
2) _____________________________________________________________
Согласен на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование данных,
составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных
системах.
Данные из ЭЦП заявителя;
дата и время подписания с ЭЦП заявителем.
"__" _____ 20 _ года _____ часов ____ минут.
Приложение 10 к приказу
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии
на использование
пространства недр"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Выдача лицензии на использование пространства недр"
1
Наименование услугодателя
Комитет геологии Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан (далее – услугодатель)
2
Способы предоставления государственной услуги
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются посредством объекта информатизации информационная система "Единая платформа недропользования" (далее – ЕПН)
3
Срок оказания государственной услуги
1) при выдаче лицензии – 5 (пять) рабочих дней;
2) при переоформлении – 7 (семь) рабочих дней
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная)
5
Результат оказания государственной услуги
Лицензия на использование пространства недр или мотивированный отказ.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Услугополучатель уплачивает подписной бонус – 400 (четыреста) месячных расчетных показателей, в соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 726 Кодекс Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)".
Подписной бонус оплачивается услугополучателем посредством лицевого счета услугополучателя в ЕПН (электронный кошелек), который используется для отражения денег, внесенных им на расчетный счет единого оператора реестра государственного имущества в банке второго уровня.
7
График работы услугодателя и объектов информатизации

көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес дүйсенбі-жұма аралығында Астана уақыты бойынша сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен Астана уақыты бойынша сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
ЖҚПБП-ның жұмыс кестесі – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабына сәйкес өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес жер қойнауы кеңістігін пайдалануға лицензия беру туралы өтініштің 1 және 2-тармақтарында көрсетілген мәліметтерді растайтын құжаттардың электрондық көшірмелері;
"Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 252-бабы 1-тармағының 3-бөлігіне (бұдан әрі – Кодекс) сәйкес мемлекеттік сараптаманың оң қорытындысын алған, жерасты құрылысжай объектісінің сипаттамасын, оны оқшаулау сипаттамасын, тау-кен жыныстарының типін, коллектор қаттарының жерасты тереңдігін және тиімді қуатын, оның алаңын, кеуектілік коэффициентін, төселетін және жабылатын су тірегінің сипаттамасын, жерасты суларының табиғи ағысының жылдамдығын, көмудің, қоймаға жинап қою мен ағызудың сапалық және сандық көрсеткіштерін, тау-кен техникалық, арнаулы инженерлік-геологиялық, гидрогеологиялық және экологиялық шарттарын қамтитын, "Геологиялық есептің нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2018 жылғы 31 мамырдағы № 418 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17069 болып тіркелген) нысан бойынша геологиялық есептің электрондық көшірмесі;
өнімнің атауы, техникалық өндіріс немесе ол түзілетін процесс, оның физикалық сипаттамасы, толық химиялық құрамы, уытты компоненттердің құрамы, өрт қаупі, жарылыс қаупі, ерігіштігі, сақтау кезінде басқа заттармен үйлесімділігі, негізгі ластаушы радионуклидтер, олардың белсенділігі көрсетілген зиянды, улы заттардың, қатты және сұйық қалдықтардың, сарқынды және өнеркәсіптік сулардың сипаттамасының, сондай-ақ тасымалдау жүйесінің сипаттамасының электрондық көшірмесі;

С понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов по времени города Астана, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов по времени города Астана.
ЕПН – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан и статьей 5 Закона Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан", прием заявки и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
заявление в форме электронного документа, удостоверенной ЭЦП услугополучателя, по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
электронные копии документов, подтверждающих сведения, указанные в пунктах 1 и 2 заявления о выдаче лицензии на использование пространства недр согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
электронная копия геологического отчета по форме, утвержденной приказом исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 31 мая 2018 года № 418 "Об утверждении формы геологического отчета" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 17069), содержащий характеристику объекта подземного сооружения, характеристику его изоляции, тип горных пород, глубину залегания и эффективную мощность пласта коллектора, его площадь, коэффициент пористости, характеристику подстилающего и перекрывающего водоупора, скорость естественного потока подземных вод, качественные и количественные показатели, горнотехнические, специальные инженерно-геологические, гидрогеологические и экологические условия захоронения, складирования и сброса, получивший положительное заключение государственной экспертизы в соответствии с частью 3 пункта 1 статьи 252 Кодекса;

Кодекстің 257-бабының 2-тармағында және 260-бабының 4-тармағында көзделген сараптамалар мен келісулерді қоса бере отырып, жер қойнауы кеңістігін пайдалану жобасының және жою жоспарының электрондық көшірмесі.
2) лицензияны қайта ресімдеу осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидаларына 4-қосымшаға сәйкес белгіленген нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушы беретін жер қойнауы кеңістігін пайдалануға лицензияны қайта ресімдеуге өтініш (портал арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған) бойынша жүргізіледі.
Өтініш және оған қоса берілетін құжаттар қазақ және орыс тілдерінде жасалуы тиіс.
Жеке басты куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту кезінде көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға бас тарту себептерін көрсете отырып жауап жолдайды.
Көрсетілетін қызметті беруші мынадай негіздердің бірі болған кезде жер қойнауы кеңістігін пайдалануға лицензия беруден бас тартады:
1) өтініш немесе оған қоса берілетін құжаттар Кодекстің 251-бабында және 252-бабының 1-тармағында көзделген талаптарға сәйкес келмесе;
2) өтінішке Кодекстің 251-бабында және 252-бабының 1-тармағында талап етілетін құжаттар қоса берілмесе;
3) сұратылған жер қойнауы учаскесі Кодекстің 19-бабы 3-тармағының және 250-бабы 1-тармағының талаптарына сәйкес келмесе;
4) лицензия беру ұлттық қауіпсіздікке қатер төндірсе;
5) өтінішке қоса берілетін геологиялық есеп сараптамасының қорытындысына сәйкес өзінің геологиялық және (немесе) геотехникалық сипаттамалары бойынша сұратылған жер қойнауы учаскесі өтініште көрсетілген мақсаттарда жер қойнауы кеңістігін пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу үшін жарамсыз екендігі анықталса;
6) өтініш беруші жер қойнауын зерттеу жөніндегі уәкілетті органға жер қойнауы кеңістігін пайдалану жобасын және тарату жоспарын сараптаудың және келісудің талап етілетін оң қорытындыларын табыс ету мерзімін сақтамаған кезде.
10
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда және мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ болған жағдайда, мемлекеттік көрсетілетін қызметті ЖҚПБП ақпараттық жүйесінің ақпараттандыру объектілері арқылы электрондық нысанда алады.

электронная копия характеристики вредных, ядовитых веществ, твердых и жидких отходов, сточных и промышленных вод с указанием наименования продукта, технического производства или процесса, в котором он образуется, его физической характеристики, полного химического состава, содержания токсичных компонентов, пожароопасности, взрывоопасности, растворимости, совместимости с другими веществами при хранении, основных загрязняющих радионуклидов, их активности, а также характеристики системы транспортировки; электронная копия проекта эксплуатации пространства недр и план ликвидации, с приложением к ним экспертиз и согласования, предусмотренных пунктом 2 статьи 257 и пунктом 4 статьи 260 Кодекса.
2) переоформление лицензии производится по заявлению на переоформление лицензии на использование пространства недр (удостоверенному ЭЦП услугополучателя при обращении ЕПН), подаваемому услугополучателем по установленной форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам государственной услуги. Заявление и прилагаемые к нему документы должны быть составлены на казахском и русском языках.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица услугодатель получает из соответствующих информационных систем через шлюз "электронного правительства".
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
При отказе в оказании государственной услуги услугодатель направляет услугополучателю ответ с указанием причин отказа.
Услугодатель отказывает в выдаче лицензии на использование пространства недр при наличии одного из следующих оснований:
1) заявление или прилагаемые к нему документы не соответствуют требованиям и условиям, предусмотренными статьей 251 и пунктом 1 статьи 252 Кодекса;
2) к заявлению не приложены документы, требуемые статьей 251 и пунктом 1 статьи 252 Кодекса;
3) запрашиваемый участок недр не соответствует требованиям пункта 3 статьи 19 и пункта 1 статьи 250 Кодекса;
4) выдача лицензии повлечет угрозу национальной безопасности;
5) в соответствии с заключением экспертизы геологического отчета, прилагаемого к заявлению, установлено, что по своим геологическим и (или) геотехническим характеристикам запрашиваемый участок недр не пригоден для проведения операций по использованию пространства недр в целях, указанных в заявлении;
6) при несоблюдении заявителем срока представления уполномоченному органу по изучению недр требуемых положительных заключений экспертиз и согласования проекта эксплуатации пространства недр и плана ликвидации.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме посредством объекта информатизации информационная система ЕПН при условии наличия ЭЦП.

Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс орталығы "1414", 8-800-080-7777 арқылы алу мүмкіндігі бар.
бұйрығына
11-қосымша
"Жер қойнауы кеңістігін
пайдалануға арналған
лицензияны беру" мемлекеттік
қызмет көрсету қағидаларына
3-қосымша
нысан
Жер қойнауы кеңістігін пайдалануға арналған лицензия
1. ______________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе) және жеке тұлғаның азаматтығы/заңды тұлғаның атауы, орналасқан жері) (жер қойнауын пайдалану құқығын жалпы иеленген жағдайда мәліметтерді толық көрсете отырып, барлық иелері көрсетіледі) (бұдан әрі – Жер қойнауын пайдаланушы) берілген және "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) сәйкес жер қойнауы кеңістігін пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу мақсатында жер қойнауы учаскесін пайдалану құқығын береді.
Жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлес мөлшері:
жер қойнауын пайдалану құқығы иесінің атауы: _____________
Жер қойнауын пайдалану құқығы иесінің ЖСН/БСН: ____________
құқық үлесі, % _________________
2. Лицензия шарттары:
1) лицензияның мерзімі (жер қойнауы кеңістігін пайдалануға арналған лицензияның мерзімін ұзарту кезінде мерзім ұзарту мерзімін ескере отырып көрсетіледі): ____________ оны берген күннен бастап;
2) жер қойнауы учаскесі аумағының шекарасы ауданы __________ шаршы шақырым, келесі географиялық координаттармен:
Бұрыштық нүктелердің
Бұрыштық нүктелердің координаттары
Солтүстік ендік
Шығыс бойлық
градус
минут
секунд
градус
минут
секунд
1
2
...
3) жер қойнауын пайдаланудың өзге де шарттары:
Жер қойнауы учаскесі аумағының схемалық орналасуы осы лицензияға қоса беріледі.
3. Жер қойнауын пайдаланушының міндеттемелері:
1) 20__ жылғы "___" _________ дейін ___________ көлемінде қол қойылатын бонусты төлеу;
2) лицензия мерзімі ішінде Қазақстан Республикасының салық заңнамасында белгіленген мөлшерде және тәртіппен жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемдерді (жалдау төлемдерін) төлеу.
4. Жер қойнауы кеңістігін пайдаланудың нысаналы мақсаты:
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
(Кодекстің 249-бабына сәйкес операциялардың кіші түрлерінің бірі)
5. Лицензияны қайтарып алу негіздері:
1) осы лицензияның 3 және 4-тармақтарында көзделген лицензиялардың шарттарын бұзу;
2) Қазақстан Республикасының экологиялық заңнамасында көзделген қызметке тыйым салынған жағдайда.

Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством Единого контакт-центра: 1414, 8-800-080-7777.
Приложение 11 к приказу
Приложение 3
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии
на использование
пространства недр"
форма
Лицензия на использование пространства недр
1. Выдана ________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
и гражданство физического лица/наименование, место нахождения юридического
лица) (в случае общего владения правом недропользования перечисляются
все владельцы с полным указанием сведении)
(далее – Недропользователь) и предоставляет право на пользование участком недр
в целях проведения операций по использованию пространства недр в соответствии
с Кодексом Республики Казахстан "О недрах и недропользовании" (далее – Кодекс).
Размер доли в праве недропользования по каждому владельцу:
наименование владельца права недропользования: ______________________________
ИИН/БИН владельца права недропользования: _________________________________
доля права, % _________________
2. Условия лицензии:
1) срок лицензии (при продлении срока лицензии на использование пространства недр
срок указывается с учетом срока продления): __________________ со дня ее выдачи;
2) границы территории участка недр площадью ___________ квадратных километров,
со следующими географическими координатами:
№ угловых точек
Координаты угловых точек
Северная широта
Восточная долгота
градусы
минуты
секунды
градусы
минуты
секунды
1
2
...
3) иные условия недропользования:
Схематическое расположение территории участка недр прилагается к настоящей лицензии.
3. Обязательства Недропользователя:
1) уплата подписного бонуса в размере ________ тенге до "___" _______ 20__ года;
2) уплата в течение срока лицензии платежей за пользование земельными участками
(арендных платежей) в размере и порядке, установленным налоговым
законодательством Республики Казахстан.
4. Целевое назначение использования пространства недр
_______________________________________________________________________
(один из подвидов операций в соответствии со статьей 249 Кодекса)
5. Основания отзыва лицензии:
1) нарушение условий лицензий, предусмотренных пунктами 3 и 4 настоящей лицензии;
2) в случае запрета деятельности, предусмотренного экологическим законодательством
Республики Казахстан.

6. Лицензияны берген мемлекеттік орган
_______________________________________________________________
_______________________________________________________
(лицензияны берген мемлекеттік органның атауы)
Көрсетілетін қызметті берушінің ЭЦҚ деректері;
көрсетілетін қызметті берушінің ЭЦҚ-ға қол қою күні мен уақыты.
20 _ жылғы "__" _____ _____ сағат ____ минут.
бұйрығына
12-қосымша
"Жер қойнауы кеңістігін
пайдалануға арналған
лицензияны беру" мемлекеттік
қызмет көрсету қағидаларына
4-қосымша
нысан
__________________________
__________________________
(мемлекеттік органның атауы)
Жер қойнауы кеңістігін пайдалануға арналған лицензияны қайта ресімдеуге өтініш
Жер қойнауы кеңістігін пайдалануға арналған лицензияны: (жер қойнауын пайдаланушы туралы мәліметтерді өзгерту, жер қойнауын пайдалану құқығының және (немесе) жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлестің ауысуы, лицензия мерзімін ұзарту, жер қойнауы учаскесі аумағының шекараларын өзгерту) бөлігінде қайта ресімдеуді сұраймын:
(қажеттіні таңдау)
1. Қолданыстағы лицензия туралы қажетті мәліметтер:
Лицензия нөмірі:_________
Лицензияның берілген күні: _________
Лицензия кіммен берілді: _______________
Лицензия мерзімі: _________________
Қызмет түрінің толық атауы: ______________________
2. Лицензияны қайта ресімдеу негіздемесі немесе себептері: _____________
3. Ұсынылған өзгерістер бойынша мәліметтер: ______________________
(қолданыстағы лицензиядан алынған мәліметтер / жаңа ұсынылған өзгерістер)
(өзгерістер түріне байланысты толтырылады)
4. Өзім (-із) туралы мәліметтерді ұсынамын (-мыз):
заңды тұлғалар үшін:
атауы: ________________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмірі __________________
телефон нөмірі (факс): ________________________________
ұялы телефон нөмірі: _________________________________
e-mail: ___________________________________________________
банктік деректемелері: ________________________________
жеке сәйкестендіру коды _____________________
банктік сәйкестендіру коды __________________________
банктің атауы ________________________________
бенефициар коды _____________________________________
Өтінішке қоса беріледі:
1) __________________________________
2) __________________________________
жеке тұлғалар үшін:
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) ________ ____________
жеке сәйкестендіру нөмірі __________________
төлқұжат деректері ____________________________
азаматтығы __________________________________
телефон нөмірі (факс): ________________________________
ұялы телефон нөмірі: _________________________________
e-mail: ___________________________________________________
банктік деректемелері: ________________________________
жеке сәйкестендіру коды _____________________
банктік сәйкестендіру коды __________________________
банктің атауы ________________________________
бенефициар коды _____________________________________
Өтінішке қоса беріледі:

6. Государственный орган, выдавший лицензию
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
(наименование государственного органа, выдавшего лицензию).
Данные из ЭЦП услугодателя;
дата и время подписания ЭЦП услугодателем.
"__"_____ 20 _ года _____ часов ____ минут.
Приложение 12 к приказу
Приложение 4
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии
на использование
пространства недр"
форма
__________________________
__________________________
(наименование
государственного органа)
Заявление на переоформление лицензии на использование пространства недр
Прошу произвести переоформление лицензии на использование пространства недр
в части: (изменения сведений о недропользователе, перехода права недропользования
и (или) доли в праве недропользования, продления срока лицензии, изменения границ
территории участка недр):
(выбрать необходимое)
1. Сведения из действующей лицензии:
Номер лицензии: __________________________________________________
Дата выдачи лицензии: _____________________________________________
Кем была выдана лицензия: _________________________________________
Срок лицензии: ____________________________________________________
Полное наименование вида деятельности: _____________________________
2. Причина или основание переоформления лицензии: __________________
3. Сведения по предлагаемым изменениям:____________________________
(сведения из действующей лицензии / новые предлагаемые изменения)
(заполняются в зависимости от типа изменений)
4. Представляю(-ем) сведения о себе:
для юридического лица:
наименование _____________________________________________________
бизнес-идентификационный номер ___________________________________
номер телефона (факса): ____________________________________________
номер мобильного телефона: ________________________________________
e-mail: ___________________________________________________________
банковские реквизиты: _____________________________________________
индивидуальный идентификационный код ____________________________
банковский идентификационный код _________________________________
наименование банка _______________________________________________
код бенефициара __________________________________________________
К заявке прилагаются:
1) _______________________________________________________________
2) _______________________________________________________________;
для физического лица:
фамилия, имя и отчество (при его наличии) ____________ _______________
индивидуальный идентификационный номер __________________________
паспортные данные ________________________________________________
гражданство ______________________________________________________
номер телефона (факса): ____________________________________________
номер мобильного телефона: ________________________________________
e-mail: ___________________________________________________________
банковские реквизиты:
индивидуальный идентификационный код ____________________________
банковский идентификационный код _________________________________
наименование банка _______________________________________________
код бенефициара __________________________________________________
К заявке прилагаются:

1) __________________________________
2) __________________________________
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын деректерді жинауға, өңдеуге, сақтауға, жүктеуге және пайдалануға келісемін.
Өтініш берушінің ЭЦҚ деректері;
өтініш берушінің ЭЦҚ-мен қол қою күні мен уақыты.
20 _ жылғы "__" _____ _____ сағат ____ минут.
бұйрығына
13-қосымша
"Жер қойнауын геологиялық
зерттеуге арналған лицензияны
беру" мемлекеттік қызмет
көрсету қағидаларына
1-қосымша
Нысан
___________________________
___________________________
(мемлекеттік органның атауы)
Жер қойнауын геологиялық зерттеуге арналған лицензияны беру туралы өтініш
Жер қойнауын геологиялық зерттеуге арналған лицензияны беруіңізді сұраймын.
Геологиялық зерттеу аумағын құрайтын (құрайтын) блок (блоктар):
_______________________________
Өзім (-із) туралы мәліметтерді ұсынамын (-ыз):
заңды тұлғалар үшін:
атауы ________________________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмірі __________________
телефон нөмірі (факс): ________________________________
ұялы телефон нөмірі: _________________________________
e-mail: ___________________________________________________
банктік деректемелері: ________________________________
жеке сәйкестендіру коды _____________________
банктік сәйкестендіру коды __________________________
банктің атауы ________________________________
бенефициар коды _____________________________________
жер қойнауын пайдалану құқығының ортақ иелері болып табылатын тұлғалар үлесінің мөлшері туралы мәліметтер _________________________________
ұйымның құрылтайшылары__________________________
учаскенің шекарасы (облыс, аудан)____________________
учаскенің координаттары________________
учаскелерді құрайтын блоктар___________________
учаскенің ауданы________________
инвестиция сомасы____________________
Өтінішке қоса беріледі:
1) ______________________________________________
2) ______________________________________________;
жеке тұлғалар үшін:
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) ________ ____________
жеке сәйкестендіру нөмірі __________________
төлқұжат деректері ____________________________
азаматтығы __________________________________
телефон нөмірі (факс): ________________________________
ұялы телефон нөмірі:_________________________________
e-mail: ___________________________________________________
банктік деректемелері ________________________________
жеке сәйкестендіру коды _____________________
банктік сәйкестендіру коды __________________________
банктің атауы ________________________________
бенефициар коды_____________________________________
учаскенің шекарасы (облыс, аудан)____________________
учаскенің координаттары________________
учаскелерді құрайтын блоктар___________________
учаскенің ауданы________________
инвестиция сомасы____________________
Өтінішке қоса беріледі:

1) _______________________________________________________________
2) _______________________________________________________________
Согласен на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование данных,
составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных
системах.
Данные из ЭЦП заявителя;
дата и время подписания с ЭЦП заявителем.
"__" _____ 20 _ года _____ часов ____ минут.
Приложение 13 к приказу
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии
на геологическое изучение недр"
Форма
___________________________
___________________________
(наименование
государственного органа)
Заявка о выдаче лицензии на геологическое изучение недр
Прошу выдать лицензию на геологическое изучение недр.
Блок (блоки), составляющий (составляющие) территорию геологического изучения:
________________________________________________________________
Представляю(-ем) сведения о себе:
для юридического лица:
наименование ____________________________________________________
бизнес-идентификационный номер __________________________________
номер телефона (факса): ___________________________________________
номер мобильного телефона: _______________________________________
e-mail: __________________________________________________________
банковские реквизиты: ____________________________________________
индивидуальный идентификационный код ___________________________
банковский идентификационный код ________________________________
наименование банка ______________________________________________
код бенефициара _________________________________________________
сведения о размере долей лиц, являющихся общими владельцами права
недропользования ________________________________________________
учредители организации ___________________________________________
границы участка (область, район) ___________________________________
координаты участка _______________________________________________
блоки, составляющие участок ______________________________________
площадь участка _________________________________________________
сумма инвестиций ________________________________________________
К заявке прилагаются:
1) ______________________________________________________________
2) ______________________________________________________________;
для физического лица:
фамилия, имя и отчество (при его наличии) ______________ ____________
индивидуальный идентификационный номер _________________________
паспортные данные _______________________________________________
гражданство _____________________________________________________
номер телефона (факса): ___________________________________________
номер мобильного телефона: _______________________________________
e-mail: __________________________________________________________
банковские реквизиты:
индивидуальный идентификационный код ___________________________
банковский идентификационный код ________________________________
наименование банка ______________________________________________
код бенефициара _________________________________________________
границы участка (область, район) ___________________________________
координаты участка ______________________________________________
блоки, составляющие участок ______________________________________
площадь участка _________________________________________________
сумма инвестиций ________________________________________________
К заявке прилагаются:

1) __________________________________
2) __________________________________
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын деректерді жинауға, өңдеуге, сақтауға, жүктеуге және пайдалануға келісемін.
Өтініш берушінің ЭЦҚ деректері;
өтініш берушінің ЭЦҚ-мен қол қою күні мен уақыты.
20 _ жылғы "__" _____ _____ сағат ____ минут.
бұйрығына
14-қосымша
"Жер қойнауын геологиялық
зерттеуге арналған лицензияны
беру" мемлекеттік қызмет
көрсету қағидаларына
2-қосымша
Нысан
"Жер қойнауын геологиялық зерттеуге арналған лицензияны беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің Геология комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші)
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері (кіру арналары)
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру "Жер қойнауын пайдалану бірыңғай платформасы" (бұдан әрі – ЖҚПБП) ақпараттық жүйесі арқылы ақпараттандыру объектісімен жүзеге асырылады.
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
Көрсету мерзімі – 10 (он) жұмыс күні
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
электрондық (ішінара автоматтандырылған)
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Жер қойнауын геологиялық зерттеуге арналған лицензияны беру немесе осы Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінің 9-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Геологиялық зерделеуге арналған лицензия бойынша 50 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде қол қою бонусы төленеді.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" ҚР Кодексінің 729-бабының 2-тармағына сәйкес, геологиялық зерделеуге арналған лицензия бойынша қол қою бонусы салық төлеушінің орналасқан жері бойынша бюджетке осындай лицензия берілген күннен бастап 10 (он) жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде төленеді.
Көрсетілетін қызметті алушы қол қойылған бонус сомасының төленгенін растайтын құжатты ұсынады.
Қол қою бонусын көрсетілетін қызметті алушы Екінші деңгейдегі банктегі Мемлекеттік мүлік тізілімінің бірыңғай операторының есеп айырысу шотына енгізген ақшасын көрсету үшін пайдаланылатын көрсетілетін қызметті алушының ЖҚПБП-дағы жеке шоты (электрондық әмиян) арқылы төлейді.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпараттандыру объектілерінің жұмыс кестесі

1) ______________________________________________________________
2) ______________________________________________________________
Согласен на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование данных,
составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных
системах.
Данные из ЭЦП заявителя;
дата и время подписания с ЭЦП заявителем.
"__" _____ 20 _ года _____ часов ____ минут.
Приложение 14 к приказу
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии
на геологическое изучение недр"
Форма
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Выдача лицензии на геологическое изучение недр"
1
Наименование услугодателя
Комитет геологии Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан (далее – услугодатель).
2
Способы предоставления государственной услуги (каналы доступа)
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются посредством объекта информатизации информационная система "Единая платформа недропользования" (далее – ЕПН)
3
Срок оказания государственной услуги
Срок оказания – 10 (десять) рабочих дней.
4
Форма оказания государственной услуги
электронном (частично автоматизировано)
5
Результат оказания государственной услуги
Выдача лицензии на геологическое изучение недр, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 9 настоящего Перечня основных требований к оказанию государственной услуги.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
По лицензии на геологическое изучение уплачивается подписной бонус в размере 50 месячных расчетных показателей.
В соответствии с пунктом 2 статьи 729 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" подписной бонус по лицензии на геологическое изучение уплачивается в бюджет по месту нахождения налогоплательщика в срок не позднее 10 (десяти) рабочих дней со дня выдачи такой лицензии.
Подписной бонус оплачивается услугополучателем посредством лицевого счета услугополучателя в ЕПН (электронный кошелек), который используется для отражения денег, внесенных им на расчетный счет единого оператора реестра государственного имущества в банке второго уровня.
7
График работы услугодателя и объектов информатизации

1) көрсетілетін қызметті берушіде – 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Еңбек кодексі) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден жұмаға дейін белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
2) ЖҚПБП-да – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
1) Өтініш
2) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2018 жылғы 28 мамырдағы № 396 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17076 болып тіркелген) Жер қойнауын геологиялық зерделеу жөніндегі жобалау құжаттарын жасау жөніндегі нұсқаулыққа сәйкес өтініш беруші әзірлеген және бекіткен жер қойнауын геологиялық зерделеу жоспарының және (немесе) жерасты суларына іздестіру-бағалау жұмыстарының жобасының электрондық көшірмесі.
Өтініш және өтінішке қоса берілетін құжаттар қазақ және орыс тілдерінде беріледі.
Жеке тұлғалардың жеке басын куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) лицензия беруге арналған өтініш немесе оған қоса берілетін құжаттар Кодекстің 86-бабында көзделген талаптарға сәйкес келмесе;
2) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2018 жылғы 28 мамырдағы № 396 бұйрығымен бекітілген Жер қойнауын геологиялық зерттеу жөніндегі жобалау құжаттарын жасау жөніндегі нұсқаулыққа (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17076 болып тіркелген) сәйкес келмесе;
3) жер қойнауын геологиялық зерттеуге арналған жоспарда Кодекстің 89-бабына сәйкес жүргізуге тыйым салынған жұмыстар көрсетілсе;
4) сұрау салынатын учаске Кодекстің 25-бабына сәйкес жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу үшін шектелген аумақтарда орналасса;
5) сұрау салынатын учаске Кодекстің 26-бабына сәйкес және "Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жер қойнауын геологиялық зерттеу жөніндегі операцияларды жүргізу үшін шектелген аумақтарда орналасса.
10
Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктеріне сәйкес өзге де талаптар

1) услугодателя – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года (далее – Трудовой кодекс) с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов;
2) ЕПН – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
1) Заявление
2) электронная копия плана геологического изучения недр и (или) проект поисково-оценочных работ на подземные воды, разработанные и утвержденные заявителем в соответствии с Инструкцией по составлению проектных документов по геологическому изучению недр, утвержденной приказом исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 мая 2018 года № 396 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 17076).
Заявление и прилагаемые к заявлению документы подаются на казахском и русском языках.
Сведения о документах, удостоверяющих личность физических лиц, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) заявление на выдачу лицензии или прилагаемые к нему документы не соответствуют требованиям, предусмотренным статьей 86 Кодекса;
2) план на геологическое изучение недр или проект поисково-оценочных работ на подземные воды не соответствует Инструкции по составлению проектных документов по геологическому изучению недр, утвержденной приказом исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 мая 2018 года № 396 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 17076);
3) в плане на геологическое изучение недр указаны работы, запрещенные к проведению согласно статьи 89 Кодекса;
4) запрашиваемый участок располагается на территориях, ограниченных для проведения операций по недропользованию согласно статьи 25 Кодекса;
5) запрашиваемый участок располагается на территориях, ограниченных для проведения операций по геологическому изучению недр согласно статье 26 Кодекса и Закона Республики Казахстан "Об особо охраняемых природных территориях"
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме посредством объекта информатизации информационная система ЕПН при условии наличия электронной цифровой подписи.

Көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ болған жағдайда, мемлекеттік көрсетілетін қызметті ЖҚПБП ақпараттық жүйесінің ақпараттандыру объектілері арқылы электрондық нысанда алады. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс орталығы "1414", 8-800-080-7777 арқылы алу мүмкіндігі бар.
бұйрығына
15-қосымша
"Жер қойнауын геологиялық
зерттеуге арналған лицензияны
беру" мемлекеттік қызмет
көрсету қағидаларына
4-қосымша
Нысан
[Уәкілетті органның
мемлекеттік тілдегі атауы]
[Уәкілетті органның орыс
тілдегі атауы]
уәкілетті органның
мемлекеттік тілдегі деректемелері
уәкілетті органның
орыс тілдегі деректемелері
Өтінішті одан әрі қараудан/мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту
Нөмірі: [Нөмірі]
Берілген күні: [берілген күні]
[Өтініш берушінің атауы]
[Уәкілетті органның атауы], Сіздің өтінішіңізді [өтінім күні] жылғы № [Өтінім нөмірі] қарағаннан кейін, келесіні хабарлайды ______________________________________. [Бас тарту себебі].
[Қол қоюшы лауазымы]
[Қол қоюшының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда]
Көрсетілетін қызметті берушінің ЭЦҚ деректері;
ЭЦҚ-ға қол қою күні мен уақыты.
20 _ жылғы "__" _____ _____ сағат ____ минут.
бұйрығына
16-қосымша
"Жер қойнауын геологиялық
зерттеуге арналған лицензияны
беру" мемлекеттік қызмет
көрсету қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Уәкілетті органның мемлекеттік
тілдегі атауы]
Уәкілетті органның орыс
тілдегі атауы]
уәкілетті органның
мемлекеттік тілдегі деректемелері
уәкілетті органның
орыс тілдегі деректемелері
Жер қойнауын геологиялық зерттеуге арналған лицензия
№_________- ЖҚГЗ 20___жылғы "___"__________
1.________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе) және азаматтығы/заңды тұлғаның атауы, орналасқан жері) (жер қойнауын пайдалану құқығымен жалпы иелену кезінде барлық иелер толық мәліметтерді көрсетумен аталынады) (бұдан әрі – Жер қойнауын пайдаланушы) берілді және "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне сәйкес жер қойнауын геологиялық зерттеу жөніндегі операцияларды жүргізу мақсатында жер қойнауы учаскесін пайдалану құқығын береді
Жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлес мөлшері:
____________________________________________________________________
(әрбір иесі бойынша пайыздық мәнде көрсету)
2. Лицензия шарты:
1) лицензия мерзімі: берілген күннен бастап үш жыл

Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством Единого контакт-центра 1414, 8-800-080-7777.
Приложение 15 к приказу
Приложение 4
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии
на геологическое изучение недр"
Форма
[Наименование
уполномоченного органа
на государственном языке]
[Наименование
уполномоченного органа
на русском языке]
Реквизиты
уполномоченного органа
на государственном языке
Реквизиты
уполномоченного органа
на русском языке
Мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления/ в оказании государственной услуги
Номер: [Номер]
Дата выдачи: [Дата выдачи]
[Наименование заявителя]
[Наименование уполномоченного органа], рассмотрев Ваше заявление от [Дата заявки] года
№ [Номер заявки], сообщает _________________________________________.
[Причина отказа].
[Должность подписывающего]
[Фамилия, Имя, Отчество (при наличии) подписывающего]
Данные из ЭЦП услугодателя;
дата и время подписания с ЭЦП.
"_" _____ 20 _ года _____ часов ____ минут.
Приложение 16 к приказу
Приложение 3
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии
на геологическое изучение недр"
Форма
Наименование
уполномоченного органа
на государственном языке]
Наименование
уполномоченного органа
на русском языке]
Реквизиты
уполномоченного органа
на государственном языке
Реквизиты
уполномоченного органа
на русском языке
Лицензия на геологическое изучение недр
№______ – ГИН
"___"__________20___года
1. Выдана: ______________________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
и гражданство физического лица/наименование, место нахождения юридического
лица) (при общем владении правом недропользования перечисляются все владельцы
с полным указанием сведений) (далее – Недропользователь) и предоставляет право
на пользование участком недр в целях проведения операций по геологическому
изучению недр в соответствии с Кодексом Республики Казахстан
"О недрах и недропользовании"
Размер доли в праве недропользования:
________________________________________________________________________
(размер в процентном выражении по каждому владельцу)
2. Условия лицензии:
1) срок лицензии: три года со дня ее выдачи

2) жер қойнауы учаскесінің аумағы
Блоктар
Геологиялық іздестіру аумағын құрайтын блокқа (блоктарға) нұсқау:
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
(геологиялық зерттеу аумақтарын құрайтын блок (блоктар) кодтарын және сандарын көрсету)
3. Ұсынылатын учаскенің жалпы ауданы: _____ км2 құрайды
4. Лицензия берген мемлекеттік орган
_________________________________________________________________
(лицензия берген мемлекеттік органның атауы)
Берілген жері: Қазақстан Республикасы, Астана қаласы
[Қол қоюшының лауазымы]
[Қол қоюшының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда]
Көрсетілетін қызметті берушінің ЭЦҚ деректері;
ЭЦҚ-ға қол қою күні мен уақыты.
20 _ жылғы "__" _____ _____ сағат ____ минут.
бұйрығына
17-қосымша
"Жер қойнауын геологиялық
зерттеуге арналған лицензияны
беру" мемлекеттік қызмет
көрсету қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Уәкілетті органның
мемлекеттік тілдегі атауы
Уәкілетті органның орыс
тілдегі атауы
уәкілетті органның
мемлекеттік тілдегі деректемелері
уәкілетті органның
орыс тілдегі деректемелері
[Лицензия ұстаушының атауы]
[Заңды тұлға____ ]
[Тел.:_____ ]
[E-mail:_____ ]
лицензияға қатысты
Нөмірі: [Нөмір]
берілген күні: [20__ ж. "__"_______]
Анықталған бұзушылықтар туралы хабарлама
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" Қазақстан Республикасы Кодексінің 729-бабының 2-тармағына сәйкес геологиялық зерделеуге арналған лицензия бойынша қол қою бонусы салық төлеушінің орналасқан жері бойынша бюджетке осындай лицензия берілген күннен бастап он жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде төленеді.
[Уәкілетті органның атауы] "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі - Кодекс) 92-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, Қазақстан Республикасы салық заңнамасында белгіленген мерзімде жер қойнауын геологиялық зерттеуге лицензия бергені үшін қол қойылған бонустың төленбегені туралы хабарлайды.
Кодекстің 92-бабының 3-тармағына сәйкес Жер қойнауын пайдаланушы анықталған бұзушылықты осы хабарламаны алған күннен бастап жиырма жұмыс күні ішінде жоюға міндетті.
Жер қойнауын пайдаланушы осы тармақта (Кодекстің 92-бабы 3-тармағы) көзделген мерзімде осындай жоюды растайтын құжаттарды қоса бере отырып, бұзушылықты жою туралы [Уәкілетті органның атауы] жазбаша хабардар етуге міндетті.

2) границы территории участка недр
Блоки
Указание на блок (блоки), составляющий (составляющие) территорию геологического изучения:
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
(указать количество и код блока (блоков), составляющий (составляющие)
территорию геологического изучения)
3. Общая площадь предоставляемого участка составляет: _____ км2
4. Государственный орган, выдавший лицензию
_______________________________________________________________
(наименование государственного органа выдавшего лицензию)
Место выдачи: город Астана, Республика Казахстан
[Должность подписывающего]
[Фамилия, Имя, Отчество (при наличии) подписывающего]
Данные из ЭЦП услугодателя;
дата и время подписания с ЭЦП.
"_" _____ 20 _ года _____ часов ____ минут.
Приложение 17 к приказу
Приложение 5
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии
на геологическое изучение недр"
Форма
Наименование
уполномоченного органа
на государственном языке
[Наименование
уполномоченного органа
на русском языке]
Реквизиты
уполномоченного органа
на государственном языке
Реквизиты
уполномоченного органа
на русском языке
[Наименование держателя лицензии]
[Юридический адрес____ ]
[Тел.:_____ ]
[E-mail:_____ ]
Касательно лицензии
Номер: [Номер]
Дата выдачи: ["__"_______ 20__ г.]
Уведомление о выявленных нарушениях
В соответствии с пунктом 2 статьи 729 Кодекса Республики Казахстан "О налогах
и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" подписной бонус
по лицензии на геологическое изучение уплачивается в бюджет по месту нахождения
налогоплательщика в срок не позднее десяти рабочих дней со дня выдачи такой лицензии.
[Наименование уполномоченного органа], руководствуясь пунктом 2 статьи 92
Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании" (далее – Кодекс),
уведомляет Вас о неуплате подписного бонуса за выдачу лицензии на геологическое
изучение недр в сроки, установленные налоговым законодательством Республики Казахстан.
Согласно пункта 3 статьи 92 Кодекса Недропользователь обязан устранить
выявленное нарушение в течение двадцати рабочих дней со дня получения
настоящего уведомления.
Недропользователь обязан в предусмотренный настоящим пунктом (пункта 3
статьи 92 Кодекса) срок письменно уведомить [Наименование уполномоченного
органа] об устранении нарушения с приложением документов, подтверждающих
такое устранение.
В случае не устранения нарушения в установленный срок
[Наименование уполномоченного органа] отзывает лицензию в соответствии

Бұзушылық белгіленген мерзімде жойылмаған жағдайда [Уәкілетті органның атауы] Кодекстің 92-бабының 4-тармағына сәйкес лицензияны қайтарып алады.
* басқа себептерді көрсету [Кодекстің 89-бабы 4-тармағының ережелерін бұзу
[Қол қоюшы лауазымы]
[Қол қоюшының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда]
Көрсетілетін қызметті берушінің ЭЦҚ деректері;
ЭЦҚ-ға қол қою күні мен уақыты.
20 _ жылғы "__" _____ _____ сағат ____ минут.
бұйрығына
18-қосымша
"Жер қойнауын геологиялық
зерттеуге арналған
лицензияны беру" мемлекеттік
қызмет көрсету қағидаларына
6-қосымша
Нысан
[Басшының лауазымы] [Уәкілетті органның атауы]
[Уәкілетті органның басшысының Т. А. Ә.]
Лицензияға қатысты
Нөмірі: [Нөмірі]
Берілген күні: [20__ ж. _______ "___"]
Қол қою бонусын төлегені туралы хабарлама
Лицензия иесінің атауы] Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 279-бабы 2-тармағын орындау үшін сізге 50 айлық есептік көрсеткіш (ағымдағы жылға арналған айлық есептік көрсеткіш сомасы) мөлшерінде қол қойылған бонус сомасын төлегені туралы растау ретінде төлем тапсырмасының көшірмесін жолдайды.
Қосымша:
- Төлем тапсырмасы__парақта.
[Қол қоюшы лауазымы]
[Қол қоюшының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)]
Өтініш берушінің ЭЦҚ деректері;
ЭЦҚ-мен қол қою күні мен уақыты.
20 _ жылғы "__" _____ ____ сағат ____ минут.
бұйрығына
19-қосымша
"Жер қойнауын геологиялық
зерттеуге арналған лицензияны
беру" мемлекеттік қызмет
көрсету қағидаларына
7-қосымша
Нысан
[Уәкілетті органның мемлекеттік
тілдегі атауы]
[Уәкілетті органның орыс
тілдегі атауы]
уәкілетті органның
мемлекеттік тілдегі деректемелері
уәкілетті органның
орыс тілдегі деректемелері
Жер қойнауын геологиялық зерттеуге арналған лицензияны қайтарып алу туралы хабарлама
[Лицензия иесінің атауы]
[Лицензия иесінің атауы ____ ]
[Тел.:_____ ]
[E-mail:_____ ]
Көшірмесі: [Өңіраралық
департаменттің атауы]
Лицензияға қатысты
Нөмірі: [Нөмірі]
Берілген күні: [20__ ж. _______ "___"]
[Уәкілетті органның атауы] "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 92-бабы 1-тармағының 1-тармақшасының негізінде 20__жылғы___________ №___ жер қойнауын геологиялық зерделеуге арналған лицензияны қайтарып алу туралы шешім қабылдағаны туралы [лицензия ұстаушының атауы] хабарлайды
[Қол қоюшы лауазымы]
[Қол қоюшының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда]
Көрсетілетін қызметті берушінің ЭЦҚ деректері;
ЭЦҚ-ға қол қою күні мен уақыты.
20 _ жылғы "__" _____ _____ сағат ____ минут.
бұйрығына
20-қосымша
Пайдалы қазбалар жатқан
аумақтарда құрылыс салуға
рұқсат беру қағидаларына
1-қосымша
Нысан
____________________________
(облыстардың, республикалық
маңызы бар қаланың, астананың
жергілікті атқарушы органдары)
Алдағы уақытта құрылыс салынатын учаске астындағы жер қойнауында пайдалы қазбалардың жоқ екендігі немесе олардың елеусіз екендігі туралы қорытынды беру туралы өтінім
Алдағы уақытта құрылыс учаскесінің астындағы жер қойнауында пайдалы қазбалардың жоқтығы немесе маңыздылығы туралы қорытынды беруіңізді сұраймын
Құрылыс салу объектісі:_________________________________________
Географиялық координаттағы объектінің орналасқан жері:
Бұрыштық нүктелердің
Бұрыштық нүктелердің координаттары
Солтүстік ендік
Шығыс бойлық
градус
минут
секунд
градус
минут
секунд
1
2
...
Өзім (-із) туралы мәліметтерді ұсынамын (-мыз):
заңды тұлғалар үшін:
атауы: ________________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмірі __________________
телефон нөмірі (факс): ________________________________
ұялы телефон нөмірі: _________________________________
e-mail: ___________________________________________________
банктік деректемелері: ________________________________
жеке сәйкестендіру коды _____________________
банктік сәйкестендіру коды __________________________
банктің атауы ________________________________
бенефициар коды _____________________________________
Өтінішке қоса беріледі:

с пункта 4 статьи 92 Кодекса.
*указать другие причины [нарушения положений пункта 4 статьи 89 Кодекса]
[Должность подписывающего]
[Фамилия, Имя, Отчество (при наличии) подписывающего]
Данные из ЭЦП услугодателя;
дата и время подписания с ЭЦП.
"_" _____ 20 _ года _____ часов ____ минут.
Приложение 18 к приказу
Приложение 6
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии
на геологическое изучение недр"
Форма
[Должность руководителя] [Наименование уполномоченного органа]
[Ф.И.О. руководителя уполномоченного органа]
Касательно лицензии
Номер: [Номер]
Дата выдачи: ["__"_______ 20__ г.]
Уведомление об уплате подписного бонуса
Наименование держателя лицензии] во исполнение пункта 2 статьи 279 Налогового кодекса Республики Казахстан направляет Вам копию платежного поручения, как подтверждение об уплате суммы подписного бонуса в размере 50 месячных расчетных показателей (сумма месячных расчетных показателей на текущий год).
Приложение:
- Платежное поручение на __ листе.
Должность подписывающего
Фамилия, Имя, Отчество (при наличии) подписывающего]
Данные из ЭЦП заявителя;
дата и время подписания с ЭЦП заявителем.
"__" _____ 20 _ года _____ часов ____ минут.
Приложение 19 к приказу
Приложение 7
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии
на геологическое изучение недр"
Форма
[Наименование
уполномоченного органа
на государственном языке]
[Наименование
уполномоченного органа
на русском языке]
реквизиты
уполномоченного органа
на государственном языке
реквизиты
уполномоченного органа
на русском языке
Уведомление об отзыве лицензии на геологическое изучение недр
[Наименование держателя лицензии]
[Юридический адрес____ ]
[Тел.:_____ ]
[E-mail:_____ ]
Копия: [наименование
Межрегионального департамента]
Касательно лицензии
Номер: [Номер]
Дата выдачи: ["__"_______ 20__ г.]
[Наименование уполномоченного органа] уведомляет [Наименование держателя лицензии] о том, что на основании подпункта 1 пункта 1 статьи 92 Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании" принял решение об отзыве лицензии на геологическое изучение недр № _____ от __.___.20__ года.
[Должность подписывающего]
[Фамилия, Имя, Отчество (при наличии) подписывающего]
Данные из ЭЦП услугодателя;
дата и время подписания с ЭЦП.
"_" _____ 20 _ года _____ часов ____ минут.
Приложение 20 к приказу
Приложение 1
к Правилам выдачи
разрешения на застройку
территорий залегания
полезных ископаемых
форма
____________________________
(местные исполнительные
органы областей, города
республиканского значения,
столицы)
Заявка о выдаче заключения об отсутствии или малозначительности полезных ископаемых в недрах под участком предстоящей застройки
Прошу выдать заключение об отсутствии или малозначительности полезных
ископаемых в недрах под участком предстоящей застройки
Объект застройки: ___________________________________________
Месторасположение объекта в географических координатах:
№ угловых точек
Координаты угловых точек
Северная широта
Восточная долгота
градусы
минуты
секунды
градусы
минуты
секунды
1
2
...
Представляю(-ем) сведения о себе:
для юридического лица:
наименование ____________________________________________________
бизнес-идентификационный номер __________________________________
номер телефона (факса): ___________________________________________
номер мобильного телефона: _______________________________________
e-mail: __________________________________________________________
банковские реквизиты: ____________________________________________
индивидуальный идентификационный код ___________________________
банковский идентификационный код ________________________________
наименование банка ______________________________________________
код бенефициара _________________________________________________
К заявке прилагаются:

1) __________________________________
2) __________________________________
жеке тұлғалар үшін:
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) ________ ____________
жеке сәйкестендіру нөмірі __________________
төлқұжат деректері ____________________________
азаматтығы __________________________________
телефон нөмірі (факс): ________________________________
ұялы телефон нөмірі: _________________________________
e-mail: ___________________________________________________
банктік деректемелері: ________________________________
жеке сәйкестендіру коды _____________________
банктік сәйкестендіру коды __________________________
банктің атауы ________________________________
бенефициар коды _____________________________________
Өтінішке қоса беріледі:
1) __________________________________
2) __________________________________
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын деректерді жинауға, өңдеуге, сақтауға, жүктеуге және пайдалануға келісемін.
Өтініш берушінің ЭЦҚ деректері;
ЭЦҚ-мен қол қою күні мен уақыты.
20 _ жылғы "__" _____ _____ сағат ____ минут.
бұйрығына
21-қосымша
Пайдалы қазбалар
жатқан аумақтарда құрылыс
салуға рұқсат беру
қағидаларына
2-қосымша
нысан
Алдағы уақытта құрылыс салынатын учаске астындағы жер қойнауында пайдалы қазбалардың жоқ екендігі (олардың елеусіз екендігі) туралы қорытынды
__________________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) не заңды тұлғаның атауы,
көрсетілетін қызметті алушының мекенжайы)
__________________________________________________________________________
(объектінің мекенжайы)
берілді.
Құрылыс объектісінің географиялық координаттары бойынша орналасқан жері:
Бұрыштық нүктелердің
Бұрыштық нүктелердің координаттары
Солтүстік ендік
Шығыс бойлық
градус
минут
секунд
градус
минут
секунд
1
2
...
Қосымша _____________________________________________________
Қорытынды:___________________________________________________
____________________________________________________________________
(пайдалы қазбалардың болуы (болмауы) туралы қарау нәтижесі)
Көрсетілетін қызметті берушінің ЭЦҚ деректері;
ЭЦҚ-ға қол қою күні мен уақыты.
20 _ жылғы "__" _____ _____ сағат ____ минут.
бұйрығына
22-қосымша
Пайдалы қазбалар жатқан
аумақта құрылыс салуға рұқсат
беру қағидаларына
3-қосымша
нысан
_________________________
(облыстардың, республикалық
маңызы бар қаланың, астананың
жергілікті атқарушы органдары)
Пайдалы қазбалар жатқан аумақтарда құрылыс салуға рұқсат беру туралы өтінім
__________________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) не заңды тұлғаның атауы)
пайдалы қазбалар жатқан аумақтарда құрылыс салуға рұқсат беруді сұрайды.
Құрылыс салу объектісі: ____________________________________________________
Географиялық координаттағы объектінің орналасқан жері:
Бұрыштық нүктелердің
Бұрыштық нүктелердің координаттары
Солтүстік ендік
Шығыс бойлық
градус
минут
секунд
градус
минут
секунд
1
2
...
Алдағы құрылыс учаскесінің астында пайдалы қазбалардың жоқ екендігі немесе олардың елеусіз екендігі туралы қорытындының нөмірі және уақыты:
___________________________________________________________________
Қосымша:

1) ______________________________________________________________
2) ______________________________________________________________;
для физического лица:
фамилия, имя и отчество (при его наличии) _____________ _____________
индивидуальный идентификационный номер _________________________
паспортные данные _______________________________________________
гражданство _____________________________________________________
номер телефона (факса): ___________________________________________
номер мобильного телефона: _______________________________________
e-mail: __________________________________________________________
банковские реквизиты:
индивидуальный идентификационный код ___________________________
банковский идентификационный код ________________________________
наименование банка ______________________________________________
код бенефициара _________________________________________________
К заявке прилагаются:
1) ______________________________________________________________
2) ______________________________________________________________
Согласен на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование данных,
составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных
системах.
Данные из ЭЦП услугополучателя;
дата и время подписания с ЭЦП.
"__" _____ 20 _ года _____ часов ____ минут.
Приложение 21 к приказу
Приложение 2
к Правилам выдачи
разрешения на застройку
территорий залегания
полезных ископаемых
форма
Заключение об отсутствии (малозначительности) полезных ископаемых в недрах под участком предстоящей застройки
Выдано ____________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) физического лица, либо наименование
юридического лица, адрес услугополучателя)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(адрес объекта)
Местоположение объекта застройки в географических координатах:
№ угловых точек
Координаты угловых точек
Северная широта
Восточная долгота
градусы
минуты
секунды
градусы
минуты
секунды
1
2
...
Приложение ________________________________________________
Вывод: _____________________________________________________
____________________________________________________________
(результат рассмотрения отсутствия (наличия) полезных ископаемых)
Данные из ЭЦП услугодателя;
дата и время подписания с ЭЦП.
"__" _____ 20 _ года _____ часов ____ минут.
Приложение 22 к приказу
Приложение 3
к Правилам выдачи
разрешения на застройку
территорий залегания
полезных ископаемых
форма
_______________________
(местные исполнительные
органы областей, города
республиканского значения,
столицы)
Заявка о выдаче разрешения на застройку территорий залегания полезных ископаемых
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) физического лица, либо наименование
юридического лица) прошу выдать разрешение на застройку территорий залегания
полезных ископаемых.
Объект застройки: ___________________________________________________
Месторасположение объекта в географических координатах:
№ угловых точек
Координаты угловых точек
Северная широта
Восточная долгота
градусы
минуты
секунды
градусы
минуты
секунды
1
2
...
Номер и дата заключения об отсутствии или малозначительности полезных
ископаемых в недрах под участком предстоящей застройки:
_________________________________________________________________
Приложения:

Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі – осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша алдағы уақытта құрылыс учаскелері астындағы жер қойнауында пайдалы қазбалардың жоқ немесе маңызының аздығы туралы қорытынды немесе алдағы уақытта құрылыс салу алаңы астындағы пайдалы қазбалардың бар екендігі туралы еркін нысандағы хабарлама-хат не осы мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінің 10-тармағында көзделген мәселелер негіз болған жағдайда мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-сы қойылған электрондық құжат нысанында жолданады және көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" сақталады.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға тегін негізде көрсетіледі.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпараттандыру объектілерінің жұмыс кестесі
1) көрсетілетін қызметті берушіде – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі-жұма аралығында сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
2) ЖҚПБП-да – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
Осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес электрондық құжат нысаны бойынша алдағы уақытта құрылыс салынатын учаске астындағы жер қойнауында пайдалы қазбалардың жоқ екендігі немесе олардың елеусіз екендігі туралы қорытынды беру туралы өтінім (бұдан әрі – өтінім).
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) пайдалы қазбалар жатқан аумақта құрылыс салуға рұқсат алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігін анықтау;
2) мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін келісу туралы сұрау салуға аумақтық бөлімшенің теріс жауабы, сондай-ақ сараптаманың, зерттеудің не тексерудің теріс қорытындысы;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты белгілі бір мемлекеттік қызметті алуды талап ететін қызметке немесе жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) болған жағдайда.
10
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті ЭЦҚ-сы бар болған жағдайда электронды түрде ЖҚПБП ақпараттық жүйесі арқылы ақпараттандыру объектісімен алады.

Результат государственной услуги – заключение об отсутствии или малозначительности полезных ископаемых в недрах под участком предстоящей застройки по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам или письмо-уведомление о наличии полезных ископаемых под площадью предстоящей застройки либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренных пунктом 10 настоящего перечня основных требований к оказанию государственной услуги
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
Результат оказания государственной услуги в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица местного исполнительного органа направляется и хранится в "личном кабинете" услугополучателя.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается на бесплатной основе физическим и юридическим лицам.
7
График работы услугодателя и объектов информатизации
График работы услугодателя и объектов информатизации:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
2) ЕПН – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Заявка об отсутствии (малозначительности) полезных ископаемых в недрах под участком предстоящей застройки по форме электронного документа согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее - заявка).
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности заявки, представленной услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) отрицательный ответ территориального подразделения на запрос о согласовании, который требуется для оказания государственной услуги, а также отрицательное заключение экспертизы, исследования либо проверки;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме посредством объекта информатизации информационная система ЕПН при условии наличия ЭЦП.

1) осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес электрондық құжат нысаны бойынша пайдалы қазбалар жатқан аумақта құрылыс салуға рұқсат беру туралы өтінім;
2) көзделіп отырған құрылыс аумағының және оған іргелес алаңның топографиялық жоспарының электрондық көшірмесі (топографиялық жоспардың көшірмесінде тау-кен-геологиялық жағдайы, қолданыстағы және жобаланатын құрылыс контурлары, тау-кен бөлу шекаралары, құрылыс объектілеріне тау-кен әзірлемелерінің зиянды әсер ету аймақтарының шекаралары көрсетіледі);
3) электрондық түсіндірме жазба.
Жеке тұлғалардың жеке басын куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) құрылыс салу барысында жер қойнауынан пайдалы қазбаларды алу мүмкін емес немесе құрылыстың экономикалық дәйексіздігі анықталса;
2) мемлекеттік қызметті алу үшін, көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігі анықталса;
3) пайдалы қазбалар жатқан аумақтарда құрылыс салуға рұқсат беру үшін ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмесе;
4) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушыға қатысты белгілі бір мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін қызметке немесе жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) болса.
10
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті ЭЦҚ-сы бар болған жағдайда электронды түрде ЖҚПБП ақпараттық жүйесі арқылы ақпараттандыру объектісімен алады.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша Бірыңғай байланыс орталығы 1414, 8-800-080-7777 арқылы алу мүмкіндігі бар.
бұйрығына
26-қосымша
"Геологиялық және тау-кендік
бөлуді беру және қайта
ресімдеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
қағидаларына
қосымша
"Геологиялық және тау-кендік бөлуді беру және қайта рәсімдеу" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің Геология комитеті және оның аумақтық органдары
2.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету тәсілдері
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру "Жер қойнауын пайдалану бірыңғай платформасы" (бұдан әрі – ЖҚПБП) ақпараттық жүйесі арқылы ақпараттандыру объектісімен жүзеге асырылады.
3.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету мерзімі
Геологиялық және тау-кен бөлімдерін беру және қайта ресімдеу - 20 (жиырма) жұмыс күні
4.
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған)
5.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Геологиялық және тау-кендік бөлуді беру немесе дәлелді бас тарту;
Қайта ресімделген геологиялық және тау-кен бөлуді беру немесе дәлелді бас тарту.
6.
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны өндіріп алу тәсілдері
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет тегін көрсетіледі.
7.
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпараттандыру объектілерінің жұмыс кестесі

1) заявка о выдаче разрешения на застройку территорий залегания полезных ископаемых по форме электронного документа согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
2) электронная копия топографического плана территории намечаемой застройки и прилегающей к ней площади (на копии топографического плана отображается горно-геологическая ситуация, контуры существующей и проектируемой застройки, границы горного отвода, границы зон вредного влияния горных разработок на объекты застройки);
3) электронная пояснительная записка.
Сведения о документах, удостоверяющих личность физических лиц, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
99.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) в ходе застройки невозможно извлечение полезных ископаемых из недр или не доказана экономическая целесообразность застройки;
2) установлена недостоверность документов, представленных услугополучателем для получения разрешения на застройку территорий залегания полезных ископаемых, и (или) данных (сведений), содержащихся в них.
3) несоответствие представленных материалов, объектов, данных и сведений, для выдачи разрешения на застройку территорий залегания полезных ископаемых, требованиям, установленным настоящим Правилами;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги.
110.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме посредством объекта информатизации информационная система ЕПН при условии наличия ЭЦП.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством Единого контакт-центра: "1414", 8 800 080 7777.
Приложение 26 к приказу
Приложение
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача и переоформление
геологического
и горного отводов"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Выдача и переоформление геологического и (или) горного отводов"
1.
Наименование услугодателя
Комитет геологии Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан и его территориальные органы
2.
Способы предоставления государственной услуги
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются посредством объекта информатизации посредством объекта информатизации информационная система "Единая платформа недропользования" (далее – ЕПН)
3.
Срок оказания государственной услуги
Выдача и переоформление геологического и горного отводов – 20 (двадцать) рабочих дней
4.
Форма оказания государственной услуги
Электронная частично (автоматизированная)
5.
Результат оказания государственной услуги
Выдача геологического и горного отвода либо мотивированный отказ;
Выдача переоформленного геологического и горного отвода либо мотивированный отказ.
6.
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается услугополучателю бесплатно.
7.
График работы услугодателя и объектов информатизации
График работы услугодателя и объектов информатизации:

1) ЖҚПБП – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, кодекске сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады);
2) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден жұмаға дейін сағат 13-00-ден 14-30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9-00-ден 18-30-ға дейін.
8.
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Геологиялық бөлуді алу үшін:
ЖҚПБП ақпараттық жүйесі арқылы ақпараттандыру объектісі арқылы
Геологиялық және тау-кендік бөлуді беру және қайта ресімдеу қағидалар (бұдан әрі – Қағидалар) Тізбесіне 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша электрондық-цифрлық қолтаңбамен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы геологиялық бөлуді беруге және қайта рәсімдеуге өтініш;
мынадай құжаттардың көшірмелері:
жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа өзгерістер мен толықтырулар енгізу жөніндегі құзыретті органның шешімі,
бөлу алаңының жалпы ауданы көрсетілген бұрыштық нүктелердің географиялық координаттары;
жою/тексеру актісі (аумақты кері қайтарған жағдайда);
2) Тау-кендік бөлуді ЖҚПБП ақпараттық жүйесі арқылы ақпараттандыру объектісімен алу үшін:
Қағидалар Тізбесіне 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша электрондық-цифрлық қолтаңбамен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысандағы геологиялық бөлуді беруге және қайта рәсімдеуге өтініш;
мынадай құжаттардың көшірмелері:
жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа өзгерістер мен толықтырулар енгізу жөніндегі құзыретті органның шешімі;
бөлу алаңының жалпы ауданы көрсетілген бұрыштық нүктелердің географиялық координаттары және сұратылған тау-кендік бөлудің пайдалы қазбалар қорларын ауданы және тереңдiгі бойынша есептеу шектерi көрсетілген графикалық материалдар. Пайдалы қазбаларды өндірумен байланысты емес тау-кен бөлудің шекаралары кеңейген жағдайда, өтінішке жер қойнауын пайдаланушы әзірлеген техникалық негіздемелер, түсіндірмелер және осындай кеңейту қажеттілігіне графикалық материалдар қоса беріледі;
жою/тексеру актісі (жер қойнауы учаскесінің бөлігінен бас тартқан жағдайда);
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеудің (қайта тіркеудің) жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
9.
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген негіздер
1) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігін анықтау;

1) ЕПН – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем);
2) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9-00 до 18-30 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-30, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
8.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
1) Для получения геологического отвода:
посредством объекта информатизации информационная система ЕПН:
заявление на предоставление и переоформление геологического отвода в форме электронного документа, удостоверенного электронно-цифровой подписью (далее – ЭЦП) согласно приложению 1 к Перечню Правил выдачи и переоформления геологического и горного отводов (далее – Правила);
копии следующих документов:
решение компетентного органа по внесению изменений и дополнений в контракт на недропользование;
географические координаты угловых точек с указанием общей площади отвода;
акт ликвидации/обследования (в случае возврата территории);
2) Для получения горного отвода посредством объекта информатизации информационная система ЕПН:
заявление на предоставление и переоформление горного отвода в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП; согласно приложению 1 к Перечню Правил;
копии следующих документов:
решение компетентного органа по внесению изменений и дополнений в контракт на недропользование;
географические координаты угловых точек с указанием общей площади отвода и графические материалы с указанием контура подсчета запасов полезных ископаемых испрашиваемого горного отвода по площади и на глубину. В случаях расширения границ горного отвода, не связанных с добычей полезных ископаемых, к заявлению прилагаются разработанные недропользователем технические обоснования, пояснения и графические материалы в необходимости такого расширения;
акт ликвидации/обследования (в случае отказа от части участка недр);
Сведения о документах удостоверяющих личность государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, содержащиеся в государственных информационных системах, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
9.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;

2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) учаске (лер) аумағының "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 19-бабының 1-тармағы, 26-бабының ережелеріне сәйкес келмеуі немесе жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізуге жол берілмейтін аумақтармен толық жанасуы.
10.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де талаптар
Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтамалық қызметтің байланыс телефондары:
8 (7172) 27-79-59, мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
бұйрығына
27-қосымша
"Геологиялық және
тау-кендік бөлуді беру және
қайта ресімдеу" мемлекеттік
қызметті көрсетуге қойылатын
негізгі талаптардың тізбесіне
1-қосымша
нысан
____________________________________________________________ (мемлекеттік органның атауы)
Геологиялық/тау-кендік бөлуді беруге арналған өтініш
Сізден геологиялық/тау-кендік бөлуді беруді/қайта ресімдеуді сұраймын.
Объектінің орналасқан жері: ____________________________(облыс)
Учаскенің географиялық координаттарда орналасуы:
Бұрыштық нүктелердің
Бұрыштық нүктелердің координаттары
Солтүстік ендік
Шығыс бойлық
градус
минут
секунд
градус
минут
секунд
1
2
...
Өзім (-із) туралы мәліметтерді ұсынамын (-мыз):
заңды тұлғалар үшін:
атауы: ________________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмірі __________________
телефон нөмірі (факс): ________________________________
ұялы телефон нөмірі: _________________________________
e-mail: ___________________________________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі/ бизнес-сәйкестендіру нөмірі _________________________
Өтінішке қоса беріледі:
1) __________________________________
2) __________________________________
жеке тұлғалар үшін:
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) ________ ____________
жеке сәйкестендіру нөмірі __________________
төлқұжат деректері ____________________________
азаматтығы __________________________________
телефон нөмірі (факс): ________________________________
ұялы телефон нөмірі: _________________________________
e-mail: ___________________________________________________
Өтінішке қоса беріледі:

2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан;
3) несоответствие территории участка (ов) положениям пункта 1 статьи 19, статьи 26 Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании" от 27 декабря 2017 года, или полного совмещения с территориями, на которых не допускается проведение операций по недропользованию.
10.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги:
8 (7172) 27-79-59, единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 27 к приказу
Приложение 1
к Перечню основных
требований к оказанию
государственной услуги
"Выдача и переоформление
геологического
и горного отводов"
форма
___________________________________________________________
(наименование государственного органа)
Заявление на предоставление геологического/горного отвода
Прошу Вас выдать/переоформить геологический/горный отвод.
Местонахождение объекта (область):___________________.
Месторасположение участка в географических координатах:
№ угловых точек
Координаты угловых точек
Северная широта
Восточная долгота
градусы
минуты
секунды
градусы
минуты
секунды
1
2
...
Представляю(-ем) сведения о себе:
для юридического лица:
наименование _________________________________________________________
номер телефона (факса): ________________________________________________
номер мобильного телефона: ____________________________________________
e-mail: _______________________________________________________________
индивидуальный идентификационный номер/ бизнес-идентификационный номер
К заявке прилагаются:
1) ___________________________________________________________________
2) ___________________________________________________________________;
для физического лица:
фамилия, имя и отчество (при его наличии) ________________ _______________
индивидуальный идентификационный номер ______________________________
паспортные данные ____________________________________________________
гражданство __________________________________________________________
номер телефона (факса): ________________________________________________
номер мобильного телефона: ____________________________________________
e-mail: _______________________________________________________________
_____________________________________________________________________
К заявке прилагаются:

1) __________________________________
2) __________________________________
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын деректерді жинауға, өңдеуге, сақтауға, жүктеуге және пайдалануға келісемін.
Өтініш берушінің ЭЦҚ деректері; өтініш берушінің ЭЦҚ-мен қол қою күні мен уақыты.
20 _ жылғы "__" _____ _____ сағат ____ минут.
бұйрығына
28-қосымша
"Геологиялық және
тау-кендік бөлуді беру және
қайта ресімдеу" мемлекеттік
қызметті көрсетуге қойылатын
негізгі талаптардың тізбесіне
2-қосымша
нысан
________________
(пайдалы қазба түрі)
__________________
(жер қойнауын пайдалану түрі)
жер қойнауын пайдалануға
арналған
20___ жылғы ______________
тіркеу №______ келісімшартқа
№__қосымша
_________________________________________________________________________ (осы құжатты берген мемлекеттік органның атауы)
ГЕОЛОГИЯЛЫҚ БӨЛУ
_________________________________________________________________ негізінде
(жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа өзгерістер мен толықтырулар
енгізу жөніндегі құзыретті органның шешімі)
______________________________________________ жер қойнауын пайдалану
бойынша (жер қойнауы учаскесінің (блоктардың) атауы)
операцияларды жүзеге асыру үшін _________________________________берілді.
(өтініш беруші)
Геологиялық бөлу______________________________орналасқан. (облыс)
Геологиялық бөлудің шегі картограммада көрсетілген және № 1-ден
№_________________________________ дейінгі бұрыштық нүктелерімен белгіленген.
(нүктелердің кейінгі нөмірлері)
Бұрыштық нүктелердің№
Бұрыштық нүктелердің координаттары
Солтүстік ендік
Шығыс бойлық
градус
минут
секунд
градус
минут
секунд
1
2
...
Геологиялық бөлудің ауданы - __________________________ шаршы километр (метр)
(жазбаша цифр)
Барлау тереңдігі (егер Құзыретті органмен айқындалса) ___________________ метр
Көрсетілетін қызметті берушінің ЭЦҚ деректері;
ЭЦҚ-мен қол қойылған күні мен уақыты.
20_ жылғы "__" _______ ___ сағат ____ минут.
бұйрығына
29-қосымша
"Геологиялық және
тау-кендік бөлуді беру және
қайта ресімдеу" мемлекеттік
қызметті көрсетуге қойылатын
негізгі талаптардың тізбесіне
3-қосымша
Нысан
________________
(пайдалы қазба түрі)
__________________
(жер қойнауын пайдалану түрі)
Жер қойнауын пайдалануға
арналған
20__ жылғы________________
тіркеу №_______ келісімшартқа
№__қосымша
____________________________________________________________ (осы құжатты берген мемлекеттік органның атауы)
ТАУ-КЕНДІК БӨЛУ
_________________________________________________________________ негізінде
(жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа өзгерістер мен толықтырулар
енгізу жөніндегі құзыретті органның шешімі)
___________________________________________ жер қойнауын пайдалану бойынша
(жер қойнауы учаскесінің (блоктардың) атауы)
операцияларды жүзеге асыру үшін __________________________________берілді.
(өтініш беруші)
Тау-кендік бөлу _______________________орналасқан. (облыс)
Тау-кендік бөлудің шегі картограммада көрсетілген және № 1-ден
№________________________________ дейінгі бұрыштық нүктелерімен белгіленген.
(нүктелердің кейінгі нөмірлері)
Бұрыштық нүктелердің№
Бұрыштық нүктелердің координаттары
Солтүстік ендік
Шығыс бойлық
градус
минут
секунд
градус
минут
секунд
1
2
...
Тау-кендік бөлудің ауданы - ___________________________ шаршы километр (метр)
(жазбаша цифр)
Игеру тереңдігі ________________________________ метр
Қазу деңгейінің көкжиегі, тереңдігі, геология-стратиграфиялық шегі
Көрсетілетін қызметті берушінің ЭЦҚ деректері;
ЭЦҚ-мен қол қойылған күні мен уақыты.
20_ жылғы "__" _______ ___ сағат ____ минут.

1) ___________________________________________________________________
2) ___________________________________________________________________
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
Данные из ЭЦП заявителя; дата и время подписания с ЭЦП заявителем.
"__" _____ 20 _ года _____ часов ____ минут.
Приложение 28 к приказу
Приложение 2
к Перечню основных
требований к оказанию
государственной услуги
"Выдачи и переоформление
геологического
и горного отводов"
Форма
Приложение №__
к Контракту № _________
на право недропользования
___________________________
(вид полезного ископаемого)
___________________________
(вид недропользования)
от ________ 20 ___ год рег. № __
_____________________________________________________________
(наименование государственного органа, выдавшего данный документ)
ГЕОЛОГИЧЕСКИЙ ОТВОД
Предоставлен ___________________________________________________
(наименование услугополучателя)
для осуществления операций по недропользованию на
_______________________________________________________________
(наименование участка недр (блоков)
на основании ___________________________________________________
(решение компетентного органа по внесению изменений и дополнений
в контракт на недропользование)
Геологический отвод расположен в ________________________________.
(область)
Границы геологического отвода показаны на картограмме и обозначены
угловыми точками с № 1 по №
_______________________________________________________________.
(последующие номера точек)
№ угловых точек
Координаты угловых точек
Северная широта
Восточная долгота
градусы
минуты
секунды
градусы
Минуты
секунды
1
2
...
Площадь геологического отвода -
___________________________________________________
(квадрат километр (метр)
Глубина разведки (если определена Компетентным органом):
_______________________________________________ метр
Данные из ЭЦП услугодателя;
Дата и время подписания с ЭЦП.
"__" _____ 20 _ года
_____ часов ____ минут.
Приложение 29 к приказу
Приложение 3
к Перечню основных
требований к оказанию
государственной услуги
"Выдачи и переоформление
геологического
и горного отводов"
Форма
Приложение №__
к Контракту № _________
на право недропользования
___________________________
(вид полезного ископаемого)
___________________________
(вид недропользования)
от ________ 20 ___ год рег. № __
________________________________________________________________
(наименование государственного органа, выдавшего данный документ)
ГОРНЫЙ ОТВОД
Предоставлен __________________________________________________
(наименование услугополучателя)
для осуществления операций по недропользованию на
______________________________________________________________
(наименование участка недр (блоков)
на основании __________________________________________________
(решение компетентного органа по внесению изменений и дополнений
в контракт на недропользование)
Горный отвод расположен в _____________________________________.
(область)
Границы геологического отвода показаны на картограмме и обозначены
угловыми точками с № 1 по №
№ угловых точек
Координаты угловых точек
Северная широта
Восточная долгота
градусы
минуты
секунды
градусы
минуты
секунды
1
2
...
Площадь горного отвода - ___________________________________
квадрат километр (метр) (цифра (прописью
Глубина разработки ________________________________________
метр
Горизонт отработки, глубина, геолого-cтратиграфическая граница
Данные из ЭЦП услугодателя;
Дата и время подписания с ЭЦП.
"__" _____ 20 _ года
_____ часов ____ минут.