"Үлгілік конкурстық құжаттамаларға, аукциондық құжаттамаларға сәйкес мемлекеттік сатып алу жүзеге асырылатын тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер түрлерінің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2024 жылғы 29 тамыздағы № 593 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 12 наурыздағы № 118 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 12 наурызда № 35805 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Үлгілік конкурстық құжаттамаларға, аукциондық құжаттамаларға сәйкес мемлекеттік сатып алу жүзеге асырылатын тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер түрлерінің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2024 жылғы 29 тамыздағы № 593 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 35018 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Үлгілік конкурстық құжаттамаларға, аукциондық құжаттамаларға сәйкес мемлекеттік сатып алу жүзеге асырылатын тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер түрлерінің тізбесі осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік сатып алу және квазимемлекеттік секторының сатып алу заңнамасы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
М. Такиев
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 12 наурыздағы
№ 118 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрінің
2024 жылғы 29 тамыздағы
№ 593 бұйрығына
1-қосымша
Үлгілік конкурстық құжаттамаларға, аукциондық құжаттамаларға сәйкес мемлекеттік сатып алу жүзеге асырылатын тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер түрлерінің тізбесі
Тауарлар, жұмыстар, қызметтер атауы
Сипаттама
Ескертпе
І.
Тауарлар:
1.
Жеңіл өнеркәсіп тауарлары:
1.1.
Төсек-жайма (көрпе тысы, ақ жайма, жастық тысы, матрастардың тыстары)
1.2.
Көрпе, жастық, матрац, матрацқа арналған тыс, жамылғы
1.3.
Дастархан, төсек жапқыш, орамал, тоқыма майлықтар, пердешелер, перделер, шымылдықтар
1.4.
Дайын ерлер, әйелдер мен балалардың киім-кешек заттары (блузкалар, шалбарлар, жемпірлер, курткалар, костюмдар, жүзу киімдері, жакеттер, костюмдер, суға түсуге арналған іш киім, курткалар, курткалар-пиджактар, қысқа тондар, іш киімдер, жейделер, теннискалар, қалың күртелер, жеңіл жейде -пололар, шалбарлар және белдемшелер, кимоно)
1.5.
Жұмыс киімі, жұмыс халаты, алжапқыш, кеудеше, көкірекше-жамылғы, дабыл кеудеше, санитариялық костюм, қышқылға қарсы костюм, төмен температурадан қорғауға арналған костюм, өндірістік ластанудан қорғауға арналған костюм, матадан жасалған жеңқап, дәнекерлеуші костюм, судан қорғауға арналған плащ, жұмыс комбинезоны, қысқа және ұзын жеңді қалыпты көйлек, камуфляжды костюм, ластанулар мен механикалық әсерлерден қорғауға арналған жалпы өндірістік киімдер
1.6.
Медициналық мақсаттағы киім-кешек (медициналық халат, медициналық костюм, хирургиялық костюм, хирургиялық бахилалар, келушілерге арналған жамылғы-халат, жаялықтар, (рентгеннен қорғағыш) пелерина)
1.7.
Ерлер және әйелдер іш киімдері (пижама, ішкиім, ішкөйлек, ішкөйлек пен шолақ шалбар, дамбалдар, шұлықтар, шұлғаулар, жеңіл жейде, жатарда киетін іш көйлек, халат және жейде)
1.8.
Бас киімдер (берет, күнқағары бар қалпақ (бейсболка), кепеш, кепке, қалпақ, үшкіл орамал, бас киім, дулыға, қалпақтар, фуражка, пилотка)
1.9.
Аяқ киім (бәтеңкелер, етіктер (ерлер, арнайы костюмдерге арналған, резеңке, ерлер, диэлектрлік, резеңке), бутстер, резеңке кебістер, пима, кроссовкалар, қысқа қонышты бәтеңке, қысқа қонышты етік, сандалдар, тәпішке, тәпішке (резеңке шәркей), туфли, етік, кеды)

О внесении изменения в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 29 августа 2024 года № 593 "Об утверждении перечня видов товаров, работ, услуг, государственные закупки которых осуществляются в соответствии с типовыми конкурсными документациями, аукционными документациями"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 12 марта 2025 года № 118. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 марта 2025 года № 35805
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 29 августа 2024 года № 593 "Об утверждении перечня видов товаров, работ, услуг, государственные закупки которых осуществляются в соответствии с типовыми конкурсными документациями, аукционными документациями" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 35018) следующее изменение:
Перечень видов товаров, работ, услуг, государственные закупки которых осуществляются в соответствии с типовыми конкурсными документациями, аукционными документациями, утвержденный указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту законодательства государственных закупок и закупок квазигосударственного сектора Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
М. Такиев
Приложение к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 12 марта 2025 года № 118
Приложение 1 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 29 августа 2024 года № 593
Перечень видов товаров, работ, услуг, государственные закупки которых осуществляются в соответствии с типовыми конкурсными документациями, аукционными документациями
Наименование товаров, работ, услуг
Описание
Примечание
I.
Товары:
1.
Товары легкой промышленности:
1.1.
Белье постельное (пододеяльники, простыни, наволочки, наматрасники)
1.2.
Одеяло, подушка, матрац, чехол для матраса, плед
1.3.
Скатерть, покрывало, полотенце, салфетки текстильные, шторки, шторы, занавески
1.4.
Предметы одежды готовые мужские, женские и детские (блузки, брюки, джемпера, жакеты, костюмы, купальники, куртки, куртки-пиджаки, пальто, пиджаки, полушубки, плавки, сорочки, тенниски, толстовки, футболки-поло, шорты и юбки, кимоно)
1.5.
Костюм рабочий, халат рабочий, фартук, жилет, жилет-накидка, жилет сигнальный, костюм санитарный, костюм противокислотный, костюм для защиты от пониженных температур, костюм для защиты от производственных загрязнений, нарукавники из ткани, костюм сварщика, плащ для защиты от воды, комбинезон рабочий, рубашка формовая с коротким и длинным рукавом, костюм камуфляжный, костюм для защиты от общих производственных загрязнений и механических воздействий
1.6.
Одежда медицинского назначения (халат медицинский, костюм медицинский, костюм хирургический, бахилы хирургические, халат-накидка для посетителей, пеленки, пелерина (рентгенозащитная)
1.7.
Белье нательное мужское и женское (пижама, кальсоны, майка, майка с шортами, трусы, носки, портянки, футболка, сорочка ночная, халат и рубашка)
1.8.
Головные уборы (берет, бейсболка, кепи, кепка, колпак, косынка, шапка, шлем, шляпа, фуражка, пилотка)
1.9.
Обувь (ботинки, боты (мужские, специальные для специального костюма, резиновые, мужские, диэлектрические, резиновые), бутсы, галоши резиновые, валенки, кроссовки, полуботинки, полусапожки, сандалии, тапочки, тапочки (сланцы), туфли, сапоги, кеды)

1.10.
Қол орамалдар, галстуктер, мойын бөкебайлар, шұлықтар, шұлғаулар, қысқа шұлық, шұлық, тоқыма материалдардан жасалған киімнің бөліктері (дулыға астары, жапсырмалар, белбеу, жұмыс сөмке, сөмке, портфель, портмоне, белбеу, кілем, биялай, термос-сөмке бауымен, қолғаптар, биялайлар, жаға астары)
1.11.
Кендір, үлдірлер мен полиэтилен пакеттерді қоспағанда қаптар мен пакеттер
1.12.
Брезенттер, қаптар, жапқыштар, тенттер (шатырлар)
1.13.
Электротехникалық жабдықтарға арналған шүберектерді қоспағанда өзге де тоқыма бұйымдары (еден, ыдыс жууға арналған шүберек, шаң тазалалау және өзге де тазалауға арналған керек-жарақтар, геологиялық сынамаларға арналған қаптар, техникалық салфеткалар)
1.14.
Өзге де жеңіл өнеркәсіп өнімдері (мата, тері, киіз, жіп, жіптер, панно, кілем, кілемше, киіз, толтырма, жол жиынтығы, мата, жіп, тұтқыш, қысымды жең, өрт сөндіруші белдігі, синтепон, ұлтарақ, ту, жалауша, фуршет белдемесі, бау, эмблема, бант (орындықтарға арналған, мақтадан)
2.
Жиһаз өнеркәсібінің тауарлары:
2.1.
Тұрмыстық және қоғамдық үй-жайларға арналған жиһаз, кеңселерге, студияларға, қонақ үйлерге, мейрамханаларға және қоғамдық орындарға арналған жиһаз (орындықтар, орындықтар, табуреттер, дивандар, креслолар, орындықтар, тіреулер, демонстрациялық шкафтар, сөрелер, бокстар, сату үстелі, верстактар (үстелдер), приставкалар, бар станциялары, мінбе, стеллаждар, шкафтар, ілгіштер, киім ілгіштер, тумбалар, қалқалар, жиһаз жинақтары, ресепшн тіреулері, сөрелері, пирамидалар, стендтер, үлкен биік айна, перде, сүлгілер, комодтар, төсектер, жұмсақ жиһаздар)
2.2.
Балалар және мектеп жиһазы (оқушылар парталары, оқушылар орындықтар, балалар төсегі, балалар шкафтары, жиһаз гарнитурлары, манеждер, жәшіктер)
2.3.
Зертханалық жиһаз (зертханалық орындықтар, табуреттер, басқа да зертханалық орындықтар, шкафтар, үстелдің үстіңгі тақтайшалар, стеллаждар, сөрелер, тумбалар және үстелдер)
2.4.
Ас үй жиһазы (асхана гарнитурасы, үстелдің үстіңгі тақтайы, бар тіреулері, үстелдер-жуғыштар)
2.5.
Матрастар мен жатын қаптары
3.
Ұйымдастыру техникасы (жұмыс станциялары, дербес компьютерлер, моноблоктар, мониторлар, экрандар, процессорлар, ноутбуктер, көп функционалды құрылғылар, принтерлер, сканерлер)
4.
Автомобильдік көлік құралы (жеңіл автомобиль)
5.
Жанармай (АИ-92, АИ-95, АИ-98)
6.
Дизельдік жанармай (жазғы, қысқы, арктикалық)
ІІ.
Қызметтер:
1.
Мерзімді баспасөз басылымдарының қызметтері
2.
Байланыс қызметтері:
2.1.
Cым желілері арқылы тар жолақты интернетке қол жеткізуді ұсынуға бағытталған қызметтер
2.2.
Сымсыз желілер арқылы кең жолақты интернетке қол жеткізу бойынша қызметтер
2.3.
Сымсыз желілер арқылы тар жолақты интернетке қол жеткізу бойынша қызметтер
2.4.
Сым желілері арқылы кең жолақты интернетке қол жеткізуді ұсынуға бағытталған қызметтер
2.5.
Жергілікті телефон байланысы қызметтері
2.6.
Мобильді интернет қызметтері
2.7.
Тіркелген жергілікті, қалааралық, халықаралық телефон байланысы қызметтері
2.8.
Ұялы байланыс қызметтері
2.9.
Виртуалды карта мен корпоративтік шот ұсыну арқылы IP-телефония қызметтері

1.10.
Платки носовые, галстуки, шарфы шейные, носки, гетры, гольфы, чулки, части одежды или аксессуары к одежде, из материалов текстильных (подшлемник, нашивка, пояс, рабочая сумка, рюкзак, портфель, портмоне, ремень, дорожка, рукавица, сумка-термос, ремешок, перчатки, варежки, подворотнички)
1.11.
Мешки и пакеты, за исключением джутовых, пленок и пакетов полиэтиленовых
1.12.
Брезенты, чехлы, полога, тенты (палатки)
1.13.
Изделия текстильные прочие (тряпки для мытья полов, посуды, удаления пыли и принадлежности прочие для чистки, мешочки для геологических проб, салфетки технические, ветоши, за исключением ветоши для электротехнического оборудования)
1.14.
Прочая продукция легкой промышленности (ткань, кожа, войлок, нитки, нити, панно, ковер, коврик, кошма, набивка, набор дорожный, полотно, пряжа, прихватка, рукав напорный, пояс пожарный, синтепон, стелька, флаг, флажок, фуршетная юбка, шнур, эмблема, бант (для стульев, из хлопка)
2.
Товары мебельной промышленности:
2.1.
Мебель бытовая и для общественных помещений, мебель для офисов, студий, гостиниц, ресторанов и общественных мест (стулья, сидения, табуреты, диваны, кресла, скамьи, стойки, демонстрационные шкафы, полки, боксы, прилавки, верстаки, приставки, станции барные, трибуны, стеллажи, шкафы, плечики, вешалки, тумбы, перегородки, комплекты мебели, стойки ресепшн, полки, пирамиды, стенды, трюмо, ширмы, полотенечницы, комоды, кровати, пуфы)
2.2.
Детская и школьная мебель (парты ученические, стулья ученические, кровати детские, шкафы детские, мебельные гарнитуры, манежи, ящики)
2.3.
Лабораторная мебель (лабораторные скамьи, табуреты, прочие лабораторные сидения, шкафы, столешницы, стеллажи, полки, тумбы и столы)
2.4.
Кухонная мебель (кухонная гарнитура, столешницы, барные стойки, столы-мойки)
2.5.
Матрацы и мешки спальные
3.
Организационная техника (рабочие станции, персональные компьютеры, моноблоки, мониторы, экраны, процессоры, ноутбуки, многофункциональные устройства, принтеры, сканеры)
4.
Автомобильное транспортное средство (легковой автомобиль)
5.
Бензин (АИ-92, АИ-95, АИ-98)
6.
Дизельное топливо (летнее, зимнее, арктическое)
II.
Услуги:
1.
Услуги периодических печатных изданий
2.
Услуги связи:
2.1.
Услуги, направленные на предоставление доступа к интернету узкополосному по сетям проводным
2.2.
Услуги по доступу к интернету широкополосному по сетям беспроводным
2.3.
Услуги по доступу к интернету узкополосному по сетям беспроводным
2.4.
Услуги, направленные на предоставление доступа к интернету широкополосному по сетям проводным
2.5.
Услуги местной телефонной связи
2.6.
Услуги мобильного интернета
2.7.
Услуги фиксированной местной, междугородней, международной телефонной связи
2.8.
Услуги сотовой связи
2.9.
Услуги IP-телефонии с предоставлением виртуальной карты и корпоративного счета