"Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің кадр резервіне қосу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2016 жылғы 16 ақпандағы № 11-1-2/53 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің м.а. 2025 жылғы 17 наурыздағы № 11-1-4/145 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 18 наурызда № 35830 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің кадр резервіне қосу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2016 жылғы 16 ақпандағы № 11-1-2/53 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13475 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
""Қазақстан Республикасының дипломатиялық қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 9-1-бабының 1-тармағына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы № 1118 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі туралы ереженің 15-тармағының 155) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің кадр резервіне қосу қағидаларында:
13 және 14-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Комиссияның кадр резервіне қосу туралы ұсынымы болған жағдайда Персоналды басқару қызметі Комиссияның отырысы өткізілген күнінен бастап 1 (бір) жұмыс күнінен кешіктірмей кадр резервіне қосу туралы Министр бұйрығының жобасын, сондай-ақ Комиссия хаттамасын және осы Қағидалардың 6 және 7-тармақтарында көрсетілген құжаттарды ресімдейді және Министрдің қарауына шешім қабылдау үшін енгізеді.
Комиссияның кадр резервіне қосудан бас тарту туралы ұсынымы болған жағдайда Персоналды басқару қызметі өтініш берушіге кадр резервіне қосудан бас тарту туралы алдын ала шешімге өз ұстанымын білдіруге мүмкіндік беру үшін тыңдау өткізудің уақыты, күні мен орны, сондай-ақ тәсілі туралы хабардар етеді.
Тыңдау туралы хабарлама кадр резерві туралы Министрдің шешімі қабылданғанға дейін өтініш берушіге 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірілмей жіберіледі.
Персоналды басқару қызметі тыңдау нәтижесі негізінде 5 (бес) жұмыс күнінен кешіктірмей кадр резервіне қосу немесе қосудан бас тарту туралы Министрдің бұйрық жобасын ресімдейді, сондай-ақ тыңдау хаттамасы мен осы Қағидалардың 6 және 7-тармақтарында көрсетілген құжаттарды Министрдің қарауына шешім қабылдау үшін енгізеді.
14. Министр Персоналды басқару қызметі құжаттарды ұсынған күнінен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде келесідей шешімдердің бірімен бұйрық қабылдайды:

О внесении изменений в приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 16 февраля 2016 года № 11-1-2/53 "Об утверждении Правил включения в кадровый резерв Министерства иностранных дел Республики Казахстан"
Приказ и.о. Министра иностранных дел Республики Казахстан от 17 марта 2025 года № 11-1-4/145. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 марта 2025 года № 35830
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 16 февраля 2016 года № 11-1-2/53 "Об утверждении Правил включения в кадровый резерв Министерства иностранных дел Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13475) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с пунктом 1 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан "О дипломатической службе Республики Казахстан" и подпунктом 155) пункта 15 Положения о Министерстве иностранных дел Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года № 1118, ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах включения в кадровый резерв Министерства иностранных дел Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
пункты 13 и 14 изложить в следующей редакции:
"13. В случае рекомендации Комиссии о включении в кадровый резерв Служба управления персоналом не позднее 1 (одного) рабочего дня со дня проведения заседания Комиссии оформляет проект приказа Министра о включении в кадровый резерв, а также протокол Комиссии и документы, указанные в пунктах 6 и 7 настоящих Правил, и направляет их на рассмотрение Министра для принятия решения.
В случае рекомендации Комиссии об отказе во включении в кадровый резерв Служба управления персоналом уведомляет заявителя о предварительном решении об отказе во включении в кадровый резерв, а также времени, дате и месте, способе проведения заслушивания для предоставления возможности заявителю выразить позицию по предварительному решению.
Уведомление о заслушивании направляется заявителю не менее чем за 3 (три) рабочих дня до принятия решения Министра о кадровом резерве.
Служба управления персоналом по результатам заслушивания не позднее 5 (пяти) рабочих дней оформляет проект приказа Министра о включении либо отказе во включении в кадровый резерв, а также протокол заслушивания и документы, указанные в пунктах 6 и 7 настоящих Правил, и направляет их на рассмотрение Министра для принятия решения.
14. Министр принимает приказ с одним из следующих решений в течение 3 (трех) рабочих дней со дня получения документов, представленных Службой управления персоналом:

1) кадр резервіне қосу;
2) кадр резервіне қосудан бас тарту.".
2. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің Адам ресурстары департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің ресми интернет-ресурсына орналастыруын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің Аппарат басшысына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Сыртқы істер министрінің
міндетін атқарушы
А. Рахметуллин

1) включить в кадровый резерв;
2) отказать во включении в кадровый резерв.".
2. Департаменту человеческих ресурсов Министерства иностранных дел Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства иностранных дел Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течении десяти рабочих дней после государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства иностранных дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Руководителя аппарата Министерства иностранных дел Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
исполняющий обязанности
Министра иностранных дел
Республики Казахстан
А. Рахметуллин