"Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) және оның аумақтық органдарына үміткерлерді іріктеуді ұйымдастырудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) төрағасының 2019 жылғы 6 тамыздағы № 184 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Төрағасының 2025 жылғы 3 сәуірдегі № 62 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министірлігінде 2025 жылғы 4 сәуірде № 35942 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) және оның аумақтық органдарына үміткерлерді іріктеуді ұйымдастырудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) төрағасының 2019 жылғы 6 тамыздағы № 184 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді тіркеу тізілімінде № 19210 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақтың 6) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"6) Сыбайлас жемқорлыққа қарсы кызметке кандидаттың кәсіптік құзыреттерін, негізгі көрсеткіштерін айқындау және бәсекеге қабілеттілік көрсеткішін (цифрлық рейтингін) есептеу қағидалары мен әдістері осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес;";
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы кызметте кәсіби құзыреттерін, негізгі көрсеткіштерін айқындау және бәсекеге қабілеттілік көрсеткішін есептеу қағидалары мен әдістері осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес, жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің жоғары тұрған басшы лауазымдарына конкурс өткізу қағидаларында:
6-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Ішкі конкурс өткізу туралы хабарландыру Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) (бұдан әрі – Агенттік) интернет-ресурсында жарияланады және мынадай мәліметтерді қамтиды:";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Конкурсқа қатысуға ниет білдірген Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің қызметкерлері Агенттіктің кадр қызметіне конкурс өткізу туралы хабарландыру жарияланғаннан кейін бес жұмыс күнінен кешіктірмей қолма-қол немесе хабарландыруда көрсетілген электрондық пошта мекенжайына, сондай-ақ ақпараттық автоматтандырылған дерекқор (ақпараттық жүйе) арқылы мынадай құжаттарды ұсынады:
1) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ішкі конкурсқа қатысу үшін өтініш;

О внесении изменений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 6 августа 2019 года № 184 "О некоторых вопросах организации отбора кандидатов в Агентство Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционную службу) и его территориальные органы"
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 3 апреля 2025 года № 62. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 апреля 2025 года № 35942
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Председателя Агентства от 6 августа 2019 года № 184 "О некоторых вопросах организации отбора кандидатов в Агентство Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционную службу) и его территориальные органы" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 19210) следующие изменения:
подпункт 6) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"6) Правила и методы определения профессиональных компетенций, ключевых показателей и расчета показателя конкурентоспособности (цифрового рейтинга) кандидата в антикоррупционную службу, согласно приложению 6 к настоящему приказу;";
Правила и методы определения профессиональных компетенций, ключевых показателей и расчета показателя конкурентоспособности в антикоррупционной службе изложить в новой редакции, согласно приложению к настоящему приказу;
в Правилах проведения конкурса на вышестоящие руководящие должности антикоррупционной службы, утвержденных указанным приказом:
абзац первый пункта 6 изложить в следующей редакции:
"6. Объявление о проведении внутреннего конкурса публикуется на интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) (далее – Агентство) и включает в себя следующие сведения:";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Сотрудники антикоррупционной службы, изъявившие желание участвовать в конкурсе, представляют в кадровую службу Агентства, не позднее пяти рабочих дней после публикации объявления о проведении конкурса, нарочно или на адрес электронной почты, указанный в объявлении, а также посредством информационной автоматизированной базы данных (информационной системы) следующие документы:
1) заявление для участия во внутреннем конкурсе, по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;

2) құрылымдық бөлімшенің басшысы қол қойған жұмыстағы негізгі көрсеткіштер мен нақты жетістіктерді көрсететін қызметтік іс-қимылдың нәтижелері туралы сипаттама.
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің конкурсқа қатысуға ниет білдірген қызметкерлері сондай-ақ Агенттіктің кадр қызметінде психологиялық-әлеуметтік зерттеуден өтеді.".
2. Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Кадр жұмысы департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) ресми интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) аппарат басшысына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас
жемқорлыққа қарсы қызмет) Төрағасы
А. Жұмағали
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері агенттігі
Қазақстан Республикасының
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас
жемқорлыққа қарсы қызмет)
Төрағасы
2025 жылғы 3 сәуірдегі
№ 62 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас
жемқорлыққа қарсы қызмет)
төрағасының
2019 жылғы 6 тамыздағы
№ 184 бұйрығына
6-қосымша
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы кызметке кандидаттың кәсіптік құзыреттерін, негізгі көрсеткіштерін айқындау және бәсекеге қабілеттілік көрсеткішін (цифрлық рейтингін) есептеу қағидалары мен әдістері
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы кызметке кандидаттың кәсіптік құзыреттерін, негізгі көрсеткіштерін айқындау және бәсекеге қабілеттілік көрсеткішін (цифрлық рейтингін) есептеу қағидалары мен әдістері (бұдан әрі – Қағидалар) "Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабы 2-тармағына сәйкес әзірленді және сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметке кандидаттың кәсіптік құзыреттерін, негізгі көрсеткіштерін және бәсекеге қабілеттілік көрсеткішін (цифрлық рейтинг) есептеу тәртібі мен әдістерін белгілейді.
2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) бәсекеге қабілеттілік көрсеткіші (цифрлық рейтинг) – құқық қорғау органының ақпараттық кадр жүйесі арқылы қалыптастырылған, қызметке кандидаттың және қызметкердің кәсіби құзыреттеріне, сондай-ақ лауазым үшін негізгі көрсеткіштеріне және кәсіби жетістіктері туралы объективті деректеріне негізделген кәсіби әлеуетінің қалыптасқан сандық мәні (өлшемшарттар);

2) характеристика о результатах служебной деятельности, отражающая основные показатели в работе и реальные достижения, подписанная руководителем структурного подразделения.
Сотрудники антикоррупционной службы, изъявившие желание участвовать в конкурсе, проходят также психолого-социологическое исследование в кадровой службе Агентства.".
2. Департаменту кадровой работы Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на руководителя аппарата Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы).
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по противодействию коррупции
(Антикоррупционной службы)
А. Жұмағали
"СОГЛАСОВАН"
Агентство Республики Казахстан
по делам государственной службы
Приложение к приказу
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по противодействию коррупции
(Антикоррупционной службы)
от 3 апреля 2025 года № 62
Приложение к приказу
Председателя Агентства
Республики Казахстан
по противодействию коррупции
(Антикоррупционной службы)
от " " 2025 года №
Приложение 6 к приказу
Председателя Агентства
Республики Казахстан
по противодействию коррупции
(Антикоррупционной службы)
от 6 августа 2019 года № 184
Правила и методы определения профессиональных компетенций, ключевых показателей и расчета показателя конкурентоспособности (цифрового рейтинга) кандидата в антикоррупционную службу
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила и методы определения профессиональных компетенций, ключевых показателей и расчета показателя конкурентоспособности (цифрового рейтинга) кандидата в антикоррупционную службу (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 2 статьи 7 Закона Республики Казахстан "О правоохранительной службе" и устанавливают порядок и методы определения профессиональных компетенций, ключевых показателей и расчета показателя конкурентоспособности (цифрового рейтинга) кандидата в антикоррупционную службу.
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) показатель конкурентоспособности (цифровой рейтинг) – сформированное посредством информационной кадровой системы правоохранительного органа формализованное числовое выражение профессионального потенциала кандидата на службу и сотрудника, основанное на профессиональных компетенциях, а также ключевых для должности показателях и объективных данных о профессиональных достижениях (критерии);

2) сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің лауазымдарына арналған түйінді көрсеткіштер – осы лауазымдар үшін функционалдық міндеттерін орындауда белгіленген кәсіби біліктілік талаптарына сәйкес белгілі бір білім, білік және дағдыларды меңгеру дәрежесінің индикаторлары.
3. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметке кандидаттың кәсіби әлеуетінің деңгейін айқындаудың мақсаттары кандидаттың болжамды лауазымдағы кәсіби қызметін тиімді жүзеге асыру үшін қажетті білімінің, дағдыларының, қабілеттерінің сәйкестігін айқындау болып табылады.
4. Бәсекеге қабілеттілік көрсеткіші (цифрлық рейтинг) сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметке кандидатты алдын ала зерделеу және іріктеу кезінде ескеріледі.
5. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметке кандидаттың бәсекеге қабілеттілік көрсеткішін (цифрлық рейтингін) есептеу объективтілік және әділдік қағидаттарына негізделген және осы Қағидалардың 4-тармағында көрсетілген жағдайларда жүргізіледі.
2-тарау. Кәсіптік құзыреттерді, негізгі көрсеткіштерді және бәсекеге қабілеттілік көрсеткішін (цифрлық рейтингін) есептеу тәртібі мен әдістері
6. Бәсекеге қабілеттілік көрсеткішін (цифрлық рейтинг) Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) (бұдан әрі – Агенттік) және оның аумақтық органдарының кадр қызметі айқындайды.
7. Бәсекеге қабілеттілік көрсеткішін (цифрлық рейтингін) есептеу мынадай кезеңдерді қамтиды:
1) сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің лауазымдары үшін түйінді көрсеткіштерді айқындау;
2) кандидаттың кәсіби жетістіктерін бағалауды қамтиды.
8. Кандидаттың бәсекеге қабілеттілік көрсеткішін (цифрлық рейтингін) есептеу нәтижелері туралы қорытындыны кадр қызметі осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ресімдейді және конкурстық комиссияның қарауына оның отырысы өтетін күнге дейін үш жұмыс күнінен кешіктірмей енгізеді.
9. Бәсекеге қабілеттілік көрсеткіштері (цифрлық рейтинг) мынадай формула бойынша есептеледі:
БК = К +Ж
БК – бәсекелестік көрсеткіші (цифрлық рейтинг) (1-ден 100 баллға дейін);
К – сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет лауазымдарына арналған негізгі көрсеткіштерді бағалау нәтижесі (1-ден 65 баллға дейін);
Ж – сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметке кандидаттың кәсіби жетістіктерін бағалау нәтижесі (1-ден 35 баллға дейін).
10. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің негізгі көрсеткіштері "білім", "жұмыс тәжірибесі" болып табылады.
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет лауазымдары үшін негізгі көрсеткіштерді бағалау осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жүргізіледі.
11. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметке кандидаттың кәсіби жетістіктерін бағалау осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жүргізіледі.

2) ключевые показатели для должностей антикоррупционной службы – индикаторы степени владения определенными знаниями, умениями и навыками для выполнения функциональных обязанностей для данной должности в соответствии с квалификационными требованиями.
3. Целями определения уровня профессионального потенциала кандидата в антикоррупционную службу являются определение соответствия знаний, навыков, способностей кандидата, необходимых для эффективного осуществления профессиональной деятельности на предполагаемой должности.
4. Показатель конкурентоспособности (цифровой рейтинг) учитывается при предварительном изучении и отборе кандидата в антикоррупционную службу.
5. Расчет показателя конкурентоспособности (цифровой рейтинг) кандидата в антикоррупционную службу основан на принципах объективности и справедливости, и производится в случаях, указанных в пункте 4 настоящих Правил.
Глава 2. Порядок и методы определения профессиональных компетенций, ключевых показателей и расчета показателя конкурентоспособности (цифрового рейтинга)
6. Показатель конкурентоспособности (цифровой рейтинг) определяется кадровой службой Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) (далее – Агентство) и его территориальных органов.
7. Расчет показателя конкурентоспособности (цифрового рейтинга) включает в себя следующие этапы:
1) определение ключевых показателей для должностей антикоррупционной службы;
2) оценку профессиональных достижений кандидата.
8. Заключение о результатах расчета показателя конкурентоспособности (цифрового рейтинга) на кандидата оформляется кадровой службой по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам и вносится на рассмотрение конкурсной комиссии не позднее трех рабочих дней до дня ее заседания.
9. Показатель конкурентоспособности (цифровой рейтинг) рассчитывается по следующей формуле:
ПК = П + Д
ПК – показатель конкурентоспособности (цифровой рейтинг) (от 1 до 100 баллов);
П – результат оценки ключевых показателей для должностей антикоррупционной службы (от 1 до 65 баллов);
Д – результат оценки профессиональных достижений кандидата в антикоррупционную службу (от 1 до 35 баллов).
10. Ключевыми показателями для должностей антикоррупционной службы являются "образование", "опыт работы".
Оценка ключевых показателей для должностей антикоррупционной службы проводится по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
11. Оценка профессиональных достижений кандидата в антикоррупционную службу проводится по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам.

12. Бәсекеге қабілеттілік көрсеткіші (цифрлык рейтинг) 4 (төрт) деңгей бойынша балдық жүйе негізінде айқындалады. Әрбір деңгей сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметке кандидаттың кәсіби әлеуетінің дәрежесін білдіреді:
4-деңгей (басшылық лауазымдар үшін - 70-тен 100 баллға дейін) – кандидат өз функцияларын лауазымға қойылатын біліктілік талаптарынан асатын деңгейде орындауға қабілетті. Өз саласында сарапшы болып табылады. Жұмысты жақсарту жолдарын ұсынуға, сондай-ақ жаңа тәсілдер мен шешімдерді әзірлеуге қабілетті;
3-деңгей (50-ден 69 баллға дейін қоса алғанда) – кандидат жеткілікті білім деңгейіне ие және атқаратын лауазымына сәйкес барлық қажетті дағдыларды көрсетеді. Өз құзыреті шегінде жұмысты өз бетінше және қатесіз орындауға қабілетті;
2-деңгей (30-дан 49 баллға дейін қоса алғанда) – жұмыс негізінен орта немесе жеткілікті деңгейде орындалады. Кандидаттың кейбір салаларда білім деңгейі жеткіліксіз, бұл кейбір міндеттерді орындау кезінде бақылау қажеттілігіне алып келеді. "В-РКО-6" санатынан жоғары емес лауазымға тағайындалады;
1-деңгей (1-ден 29 баллға дейін қоса алғанда) – кандидат лауазымдық міндеттерді орындау үшін жеткілікті білім деңгейіне ие емес, жұмысты өз бетінше орындауға қабілетсіз, басшы тарапынан тұрақты бақылауды талап етеді. "В-РКО-8" санатынан жоғары емес лауазымға тағайындалады.
13. Агенттіктің және оның аумақтық органдарының кадр қызметі сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметке кандидаттардың ведомстволық деректер банкін олардың бәсекеге қабілеттілік көрсеткіштерін (цифрлық рейтингін) көрсете отырып жүргізеді.
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
кызметке кандидаттың кәсіптік
құзыреттерін, негізгі
көрсеткіштерін айқындау және
бәсекеге қабілеттілік
көрсеткішін (цифрлық
рейтингін) есептеу қағидалары
мен әдістеріне
1-қосымша
Нысан
"КЕЛІСІЛДІ"
____________________________
(Агенттік Төрағасының
орынбасары)
____________________________
(қолы)
20___жылғы "__"___________
Бәсекеге қабілеттілік көрсеткіштерін (цифрлык рейтинг) есептеу туралы қорытынды
______________________________________________________________
(кандидаттың тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
_______________________________________________________________
(көзделген лауазым)
№ п/п
Бағалау критерийлері
Ықтимал ең жоғары балл
Кандидаттың жинаған баллдары
құқық қорғау қызметіне алғаш орналасатын кандидаттар үшін
құқық қорғау қызметінде бұдан бұрын қызмет өткерген кандидаттар үшін
1
Негізгі көрсеткіштер:
білімі
10
10
жұмыс тәжірибесі
30
35
2
Кәсіби жетістіктері
35
55
Барлығы:
75

12. Показатель конкурентоспособности (цифровой рейтинг) определяется на основе балльной системы по 4 (четырем) уровням. Каждый уровень представляет собой степень профессионального потенциала кандидата в антикоррупционную службу:
уровень 4 (от 70 до 100 баллов – для руководящих должностей) – кандидат способен выполнять свои функции на уровне, превышающем квалификационные требования к должности. Является экспертом в своей области, к нему часто обращаются за советом и консультацией. Способен предлагать пути для улучшения работы, а также разрабатывать новые подходы и решения;
уровень 3 (от 50 до 69 баллов включительно) – кандидат обладает достаточным уровнем знаний и демонстрирует все необходимые навыки в соответствии с занимаемой должностью. Способен выполнять работу в пределах своих полномочий самостоятельно и без ошибок;
уровень 2 (от 30 до 49 баллов включительно) – работа в основном выполняется на среднем или достаточном уровне. Кандидат обладает недостаточным уровнем знаний в некоторых областях, что приводит к необходимости контроля при выполнении некоторых задач. Назначается на должности не выше категории "В-РКО-6";
уровень 1 (от 1 до 29 баллов включительно) – кандидат не обладает достаточным уровнем знаний для выполнения должностных задач, не способен выполнять работу самостоятельно, требует постоянного контроля со стороны руководителя. Назначается на должности не выше категории "В-РКО-8".
13. Кадровая служба Агентства и его территориальных органов ведет ведомственный банк данных кандидатов в антикоррупционную службу с отражением их показателя конкурентоспособности (цифрового рейтинга).
Приложение 1
к Правилам и методам
определения профессиональных
компетенций, ключевых
показателей и расчета показателя
конкурентоспособности
(цифрового рейтинга) кандидата
в антикоррупционную службу
Форма
"СОГЛАСОВАНО"
________________________
(Заместитель
Председателя Агентства)
________________________
(подпись)
"___" ____________ 20___ года
Заключение о результатах расчета показателя конкурентоспособности
(цифрового рейтинга)
_______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) кандидата)
_______________________________________________________________
(должность, на которую претендует)
№ п/п
Критерии оценки
Максимально возможный балл
Баллы, набранные кандидатом
для кандидатов, впервые поступающих на правоохранительную службу
для кандидатов, ранее проходивших правоохранительную службу, сотрудников
1
Ключевые показатели:
образование
10
10
опыт работы
30
35
2
Профессиональные достижения
35
55
Итого:
75

100
Тұжырымдар мен ұсынымдар: жиналған баллдардың нәтижелері бойынша
_________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
бәсекеге қабілеттіліктің ____________________ деңгейіне сәйкес келеді,
_________________________________________________________________
((лауазымының және бөлімшенің атауы) лауазымға тағайындауға енгізуге)
ұсынылады
Бөлімшенің тікелей басшысы (лауазымы)
___________________ (тегі, аты, әкесінің аты) (қолы)
Жеке қауіпсіздік бөлімшесінің басшысы
___________________ (тегі, аты, әкесінің аты) (қолы)
Кадр қызметінің басшысы
______________________________ (тегі, аты, әкесінің аты) (қолы)
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
кызметке кандидаттың кәсіптік
құзыреттерін, негізгі
көрсеткіштерін айқындау және
бәсекеге қабілеттілік
көрсеткішін (цифрлық
рейтингін) есептеу қағидалары
мен әдістеріне
2-қосымша
Нысан
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет лауазымдарына арналған негізгі көрсеткіштерді бағалау
1. "Білім" көрсеткіші
(жалпы баға: 4-тен 10 баллға дейін)
"Білім" көрсеткіші бойынша баллдар білімі (немесе) ғылыми деңгейі туралы құжатпен беріледі
Көрсеткіш
Жалпы
Кәсіби
Бакалавр
4 балл
7 балл
Магистр
5 балл
8 балл
Ғылым кандидаты
6 балл
9 балл
Философия докторы (PhD), бейіні бойынша доктор, ғылым докторы
7 балл
10 балл
Ескертпе:
қызметке алғаш орналасатын, үздік дипломы бар кандидаттар үшін қосымша 3 балл беріледі.

100
Выводы и рекомендации: по результатам набранных баллов
____________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
соответствует ______ уровню конкурентоспособности, рекомендуется
____________________________________________________________
(к назначению на должность (наименование должности и подразделения))
Непосредственный руководитель подразделения (должность)
____________________________________________________________
(фамилия, инициалы) (подпись)
Руководитель подразделения собственной безопасности
____________________________________________________________
(фамилия, инициалы) (подпись)
Руководитель кадровой службы
____________________________________________________________
(фамилия, инициалы) (подпись)
Приложение 2
к Правилам и методам
определения профессиональных
компетенций, ключевых
показателей и расчета показателя
конкурентоспособности
(цифрового рейтинга) кандидата
в антикоррупционную службу
Форма
Оценка ключевых показателей для должностей антикоррупционной службы
1. Показатель "образование"
(общая оценка от 4 до 10 баллов)
Баллы по показателю "образование" присваиваются по документам об образовании (или) ученой степени
Показатель
Общее
Профильное
Бакалавр
4 балла
7 баллов
Магистр
5 баллов
8 баллов
Кандидат наук
6 баллов
9 баллов
Доктор философии (PhD), доктор по профилю, доктор наук
7 баллов
10 баллов
Примечание:
кандидатам, впервые поступающим на службу, и имеющие диплом с отличием, дополнительно присваивается 3 балла.

2. Жұмыс тәжірибесі
(жалпы баға: құқық қорғау қызметіне алғаш орналасатын кандидаттар үшін1-ден 30 баллға дейін;
құқық қорғау қызметінде бұдан бұрын қызмет өткерген кандидаттар үшін 1-ден 35 баллға дейін)
Құқық қорғау және арнайы мемлекеттік органдардағы немесе басқа қызметте атқарып отырған лауазымына байланысты, әр жыл сайынғы жұмысы үшін балл беріледі
Жұмыс тәжірибесі
басқасы
Өтіл
Құқық қорғау және арнайы органдардағы қызмет бейіні бойынша жұмыс тәжірибесі
Құқық қорғау және арнайы органдардағы басқа да қызмет бойынша жұмыс тәжірибесі
Атқарушылық
Басшылық
Атқарушылық
Басшылық
20 жыл және одан көп
14
20
12
14
10

2. Опыт работы
(общая оценка: для кандидатов, впервые поступающих на правоохранительную службу – от 1 до 30 баллов;
для кандидатов, ранее проходивших правоохранительную службу – от 1 до 35 баллов)
Баллы присваиваются за каждый год работы в правоохранительных и (или) специальных государственных органах или иной службе в зависимости от занимаемой должности
Опыт работы
Иное
Стаж
Опыт работы в правоохранительных и специальных органах по профилю деятельности
Опыт работы в правоохранительных и специальных органах по иной деятельности
Исполнительский
Руководящий
Исполнительский
Руководящий
от 20 и более лет
14
20
12
14
10