"Ресми статистикалық ақпаратты тарату кестесінде көзделмеген статистикалық ақпаратты беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2020 жылғы 6 сәуірдегі № 24 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросы Басшысының 2025 жылғы 10 сәуірдегі № 8 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 16 сәуірде № 35982 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Ресми статистикалық ақпаратты тарату кестесінде көзделмеген статистикалық ақпаратты беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2020 жылғы 6 сәуірдегі № 24 бұйрығына (Нормативтік Құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20335 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Ресми статистикалық ақпаратты тарату кестесінде көзделмеген статистикалық ақпаратты беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету қағидаларында:
9-тармақтың бірінші бөлімі мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Көрсетілетін қызметті беруші өтінішті қабылдаған күннен бастап 6 (алты) жұмыс күні ішінде статистикалық ақпаратты әзірлейді және "Мемлекеттік статистика саласындағы мемлекеттік монополия субъектісі өндіретін және (немесе) өткізетін тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) бағаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросы Басшысының 2024 жылғы 29 тамыздағы № 1 бұйрығына сәйкес адам/ сағат құнына сай мемлекеттік көрсетілетін қызмет құнын есептеу негізінде төлем шотын береді, ол көрсетілетін қызметті алушының электрондық мекенжайына жіберіледі, ол туралы көрсетілетін қызметті алушыны ұялы және (немесе) телефон байланысының абоненттік нөмірі бойынша шақыру арқылы қосымша хабарланады.";
3-қосымшада:
реттік нөмірі 8-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
8
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
1) осы Қағидаларға 1 және 2-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша өтініш;
2) осы Қағидалардың 9-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті беруші қойған төлем шотының негізінде төлемді растайтын құжат (төлем туралы түбіртек немесе банктің төлем жүргізілгені туралы белгісі бар төлем тапсырмасы).
";
реттік нөмірі 10-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
10
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетудің ерекшеліктерін ескерумен қойылатын өзге де талаптар
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету орындарының мекенжайлары, сондай-ақ байланыс деректері көрсетілетін қызметті берушінің www. sta tdat a. kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Мекенжайларды және байланыс деректерді 1446 абоненттік нөмірі бойынша бірыңғай байланыс орталығына хабарласу арқылы да білуге болады.
Осы Қағидалардың 9-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті беруші қойған төлем шотының негізінде мемлекеттік көрсетілетін қызметке ақы төленгенін растайтын құжат (төлем туралы түбіртек немесе банктің төлем жүргізілгені туралы белгісі бар төлем тапсырмасы) көрсетілетін қызметті берушінің info@ sta tdat a. kz электрондық мекенжайына жіберіледі.
Ресми статистикалық ақпаратты тарату кестесіне сәйкес таратылуға жататын ресми статистикалық ақпараттың барлық жарияланымдары статистикалық жұмыстар жоспарында көзделген көлемде www. stat. gov. kz интернет-ресурста "Статистика" бөлімінде қолжетімді.
";
Қағидаларға 4-қосымша осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 6 апреля 2020 года № 24 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Предоставление статистической информации, не предусмотренной графиком распространения официальной статистической информации"
Приказ Руководителя Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан от 10 апреля 2025 года № 8. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 апреля 2025 года № 35982
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 6 апреля 2020 года № 24 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Предоставление статистической информации, не предусмотренной графиком распространения официальной статистической информации" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20335) следующие изменения:
в Правилах оказания государственной услуги, "Предоставление статистической информации, не предусмотренной графиком распространения официальной статистической информации", утвержденных указанным приказом:
часть первую пункта 9 изложить в следующей редакции:
"9. Услугодатель со дня приема заявления в течение 6 (шести) рабочих дней разрабатывает статистическую информацию и выставляет счет на оплату на основании расчета стоимости государственной услуги в соответствии со стоимостью человеко/часа согласно приказу Руководителя Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан от 29 августа 2024 года №1 "Об утверждении цен на товары (работы, услуги), производимые и (или) реализуемые субъектом государственной монополии в области государственной статистики", который направляется на электронный адрес услугополучателя, о чем дополнительно сообщается посредством вызова услугополучателя по абонентскому номеру сотовой и (или) телефонной связи.";
в приложении 3:
строку, порядковый номер 8 изложить в следующей редакции:
"
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
1) Заявление по формам, согласно приложениям 1 и 2 к настоящим Правилам;
2) документ, подтверждающий оплату на основании счета на оплату выставляемого услугодателем согласно пункту 9 настоящих Правил (квитанция об оплате или платежное поручение с отметкой банка о проведении платежа).
";
строку, порядковый номер 10 изложить в следующей редакции:
"
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
Адреса мест оказания государственной услуги, а также контактные данные размещены на интернет-ресурсе услугодателя – www.statdata.kz.
Узнать адреса и контактные данные можно также обратившись в Единый контакт-центр по абонентскому номеру телефонной связи, 1446.
Документ, подтверждающий оплату государственной услуги на основании счета на оплату выставляемого услугодателем согласно пункту 9 настоящих Правил (квитанция об оплате или платежное поручение с отметкой банка о проведении платежа) направляется на электронный адрес услугодателя info@statdata.kz.
Все публикации официальной статистической информации, подлежащие распространению в соответствии с графиком распространения официальной статистической информации в объемах, предусмотренных планом статистических работ доступны в свободном режиме на интернет-ресурсе www.stat.gov.kz в разделе "Статистика".
";
приложение 4 к Правилам изложить в редакции согласно приложению к настоящему приказу.

2. Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросының Деректердің сапасын бақылау және коммуникацияларды дамыту департаменті Заң департаментімен бірлесіп заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросының Деректердің сапасын бақылау және коммуникацияларды дамыту департаменті осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің Ұлттық статистика бюросының құрылымдық және аумақтық бөлімшелеріне жұмыста басшылыққа алу және пайдалану үшін жеткізсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросы басшысының жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің Ұлттық
статистика бюросының басшысы
М. Турлубаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің Ұлттық
статистика бюросының
басшысы
2025 жылғы 10 сәуірдегі
№ 8 бұйрығына
қосымша
"Ресми статистикалық
ақпаратты тарату кестесінде
көзделмеген статистикалық
ақпаратты беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызметті
көрсету қағидаларына
4-қосымша
Нысан
(Көрсетілетін қызметті
алушының тегі, аты, әкесінің
аты (болған жағдайда)
не ұйымының атауы)
__________________________
(көрсетілетін қызметті
алушының мекенжайы)
Өтінішті қабылдау туралы хабарлама 20 ____ жылғы " ___" _________
Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросының Ақпараттық-есептеу орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны Сіздің статистикалық ақпаратты беру туралы 20___ жылғы "___" ______№ _______ өтінішіңізді қарауға қабылдады.
Кеңсе қызметкері/ құжат айналымы жүйесі ____________________.

2. Департаменту контроля качества данных и развития коммуникаций совместно с Юридическим департаментом Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Департаменту контроля качества данных и развития коммуникаций Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан довести настоящий приказ до структурных и территориальных подразделений Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан для руководства и использования в работе.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя руководителя Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Руководитель Бюро
национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
М. Турлубаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Руководитель Бюро
национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
от 10 апреля 2025 года № 8
Приложение 4
к Правилам оказания
государственной услуги
"Предоставление
статистической информации,
не предусмотренной графиком
распространения официальной
статистической информации"
Форма
(Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
либо наименование
организации услугополучателя)
___________________________
(адрес услугополучателя)
Уведомление о принятии заявления от " ___" _________ 20 ____ года
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения
"Информационно-вычислительный центр Бюро национальной статистики Агентства
по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан" приняло Ваше
заявление №___________ от "___" _____ 20__ года к рассмотрению предоставлении
статистической информации.
Сотрудник канцелярии/Система документооборота _________________.