Тәлімгерлік жөніндегі ұйымдарға жетім балалар, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар туралы берілетін ақпарат көлемін айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің 2025 жылғы 28 сәуірдегі № 86 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 29 сәуірде № 36038 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы баланың құқықтары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 28-2-бабы 9-тармағының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Тәлімгерлік жөніндегі ұйымдарға берілетін жынысы, жасы, ұлты, денсаулық жағдайы, мінез ерекшеліктері, қызығушылықтары мен құмарлықтары, оқуы, ата-анасының қамқорлығының болмау себептері, аға-інілері мен апа-сіңлілерінің, кәмелетке толған туыстарының болуы туралы мәліметтер бар жетім балалар, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар туралы ақпарат көлемі айқындалсын.
2. Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің Балалардың құқықтарын қорғау комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрі
Г. Бейсембаев

Об определении объема информации о детях-сиротах, детях, оставшихся без попечения родителей, предоставляемой организациям по наставничеству
Приказ Министра просвещения Республики Казахстан от 28 апреля 2025 года № 86. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 апреля 2025 года № 36038
В соответствии с подпунктом 1) пункта 9 статьи 28-2 Закона Республики Казахстан "О правах ребенка в Республике Казахстан", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Определить объем информации о детях-сиротах, детях, оставшихся без попечения родителей, предоставляемой организациям по наставничеству, который содержит данные по полу, возрасту, национальности, состоянию здоровья, об особенностях характера, интересах и увлечениях, обучении, причинах отсутствия родительского попечения, наличии братьев и сестер, совершеннолетних родственников.
2. Комитету по охране прав детей Министерства просвещения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства просвещения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства просвещения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта приказа.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра просвещения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр просвещения
Республики Казахстан
Г. Бейсембаев