Жергілікті маңызы бар балық шаруашылығы су айдындарының тізбесін бекіту туралы
Алматы облысы әкімдігінің 2025 жылғы 28 наурыздағы № 87 қаулысы. Алматы облысы Әділет департаментінде 2025 жылы 1 сәуірде № 6229-05 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 27, 37- баптарына "Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 2-тармағы 3-1) тармақшасына сәйкес, Алматы облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес Алматы облысының жергілікті маңызы бар балық шаруашылығы су айдындарының тізбесі бекітілсін.
2. Алматы облысы әкімдігінің келесі қаулыларының күші жойылды деп танылсын:
1) Алматы облысы әкімдігінің 2016 жылғы 03 наурыздағы "Жергілікті маңызы бар балық шаруашылығы су айдындарының тізбесін бекіту туралы" № 110 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3785 болып тіркелген);
2) Алматы облысы әкімдігінің 2020 жылғы 17 қыркүйектегі "Алматы облысы әкімдігінің 2016 жылғы 3 наурыздағы № 110 "Жергілікті маңызы бар балық шаруашылығы су айдындарының тізбесін бекіту туралы" қаулысына өзгеріс енгізу туралы" № 345 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5670 болып тіркелген).
3. "Алматы облысының табиғи ресурстар және табиғатты пайдалануды реттеу басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулының Алматы облысы Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелуін.
2) осы қаулының оның ресми жарияланғанынан кейін Алматы облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Алматы облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
5. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алматы облысының әкімі М. Султангазиев
Алматы облысы әкімдігінің
2025 жылғы 28 наурыздағы № 87
қаулысына қосымша
Алматы облысы бойынша жергілікті маңызы бар балық шаруашылығы су айдындарының тізбесі
Орналасқан ауданы
Көлдер
Су қоймалары
Балқаш
1. Алпысбай
2. Әліжан
3. Әбдікер
4. Ардақ
5. Арқар
6. Берікбай
7. Байтұрық
8. Ернат
9. Жолдыбай
10. Қаракөл
11. Қашыртқы
12. Құм арал
13. Көделі
14. Қосқұмбез
15. Қошқарбай
16. Қозыбағар
17. Самғат
18. Тұмаш-Ноғас
19. Олжас
20. Майкөл
21. Пресс
22. Ыбыш
Еңбекшіқазақ
1. Алтынкөл
2. Баяндай
3. Ташкенсаз

Об утверждении перечня рыбохозяйственных водоемов местного значения
Постановление акимата Алматинской области от 28 марта 2025 года № 87. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 1 апреля 2025 года № 6229-05
В соответствии со статьями 27, 37 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", с подпунктом 3-1) пункта 2 статьи 10 Закона Республики Казахстан "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира" акимат Алматинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить перечень рыбохозяйственных водоемов местного значения по Алматинской области согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Признать утратившими силу следующие постановления акимата Алматинской области:
1) постановление акимата Алматинской области от 03 марта 2016 года № 110 "Об утверждении перечня рыбохозяйственных водоемов местного значения" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3785);
2) постановление акимата Алматинской области от 17 сентября 2020 года № 345 "О внесении изменения в постановление акимата Алматинской области от 3 марта 2016 года № 110 "Об утверждении перечня рыбохозяйственных водоемов местного значения" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5670).
3. Государственному учреждению "Управление природных ресурсов и регулирования природопользования Алматинской области" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Департаменте юстиции Алматинской области.
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Алматинской области после его официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Алматинской области.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Алматинской области М. Султангазиев
Приложение к постановлению акимата Алматинской области
от 28 марта 2025 года № 87
Перечень рыбохозяйственных водоемов местного значения по Алматинской области
Район расположения
ОзҰра
Водохранилище
Балхашский
1. Алпысбай
2. Алижан
3. Абдикер
4. Ардак
5. Аркар
6. Берикбай
7. Байтурык
8. Ернат
9. Жолдыбай
10. Караколь
11. Кашыртқы
12. Қум арал
13. Кодели
14. Косқумбез
15. Кошкарбай
16. Козыбагар
17. Самгат
18. Тумаш-Ногас
19. Олжас
20. Майколь
21. Пресс
22. Ыбыш
Енбекшиказахский
1. Алтынколь
2. Баяндай
3. Ташкенсаз

4. Михайловское
5. Қонаевское
6. Жетікөл
7. Романовское
8. Литвинова
9. Шалқар
1. Леп-1, 2, 3
Іле
1. Өгізбай
2. Қызыл Ту
3. Көк-өзек 1, 2, 3
4. Жайнақ
5. Амангелді
6. Птичник
7. Машкуз
Жамбыл
1. Ақсенгер
2. Аққайнар-1,2,3,4
3. Бірлік
4. Достық
5. Сасықбай
6. Қасымбек
7. Крестьянское
8. Құтырған
9. Книжевский
10. Талап
11. Тарғап
12. Соленый
13. Үлгілі
14. Үнгіртас-1,2,3
15. Мәтібұлақ
16. Жайсан
17. Горный
Ұйғыр
1. Деревянное
1. Сарыбұлақ
2. Добын-1,2
3. Қосағаш
4. Сүмбе
Райымбек
1. Қайнар көлі
2. Текес көлі
3. Өрнек көлі
4. Қаракөл
Қарасай
1. Первомайское
2. Створ-1, 2, 3
3. Жалпаксай
4. Джанские-1, 2, 3
Кеген
1. Айнакөл
1. Бестөбе
Талғар
1. Төрекөл
2. Китаров тоғаны
3. Төнкеріс тоғаны
1. Саз Талғар-1, 2, 2а, 3, 4, 5, 6, 7
2. Жоғарғы Кутентай
3. Төменгі Кутентай

4. Михайловское
5. Конаевское
6. Жетиколь
7. Романовское
8. Литвинова
9. Шалкар
1. Лепь-1, 2, 3
Илииский
1. Огизбай
2. Кызыл Ту
3. Кок-узек 1,2,3
4. Жайнак
5. Амангельди
6. Птичник
7. Машкуз
Жамбылский
1. Аксенгер
2. Аккайнар-1,2,3,4
3. Бирлик
4. Достық
5. Сасыкбай
6. Касымбек
7. Крестьянское
8. Кутурган
9. Книжевский
10. Талап
11. Таргап
12. Соленый
13.Улгили
14. Унгиртас-1,2,3
15. Матибулақ
16. Жайсан
17. Горный
Уйгурский
1. Деревянное
1. Сарыбулақ
2. Дубунь-1,2
3. Косагаш
4. Сумбе
Райымбекский
1. Кайнар
2. Текес
3. Орнек
4. Караколь
Қарасайский
1. Первомайское
2. Створ-1,2,3
3. Жалпаксай
4. Джанские-1,2,3
Кегенский
1. Айнаколь
1.Бестюбинское
Талгарский
1. Тореколь
2. пруд Китаров
3. пруд Тонкерис
1. Саз Талгар-1, 2, 2а, 3, 4, 5, 6, 7
2. Верхний Кутентай
3. Нижний Кутентай