Об утверждении перечня рыбохозяйственных водоемов и (или) участков местного значения города Шымкент
Постановление акимата города Шымкент от 24 февраля 2025 года № 699. Зарегистрировано в Департаменте юстиции города Шымкент 26 февраля 2025 года № 231-17
В соответствии с подпунктом 3-1) пункта 2 статьи 10 Закона Республики Казахстан "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира" акимат города Шымкент ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить перечень рыбохозяйственных водоемов и (или) участков местного значения города Шымкент согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Признать утратившим силу постановление акимата города Шымкент от 18 мая 2020 года № 293 "Об утверждении перечня рыбохозяйственных водоемов местного значения города Шымкент" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 105).
3. Государственному учреждению "Управление развития комфортной городской среды города Шымкент" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Департаменте юстиции города Шымкент;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата города Шымкент после его официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима города Шымкент.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Шымкент Г. Сыздыкбеков
Приложение к
постановлению акимата
города Шымкент
от 24 февраля 2025 года
№ 699
Перечень рыбохозяйственных водоемов и (или) участков местного значения города Шымкент
Наименование водоемов
площадь, га
координаты
вид рыболовства
расположение
1.
Водохранилище Тогыс
469,2537 га
69° 40' 5.76" E
42°13' 15.97" N
Коммерческое рыбоводство
город Шымкент, район Еңбекші, жилой массив Айнатас
2.
Водохранилище Бадам
32,0703 га
69° 49' 21.957" E
42°13' 10, 82" N
Коммерческое рыбоводство
город Шымкент, район Еңбекші, жилой массив Маятас
3.
Водохранилище Текесу
18,85 га
69° 38' 47. 271" E
42° 09' 34. 739" N
Коммерческое рыбоводство
город Шымкент, район Еңбекші, жилой массив Текесу
4.
Водохранилище Акжар
27,0 га
69° 30' 29. 608" E
42° 13' 03. 324" N
Коммерческое рыбоводство
Город Шымкент, район Тұран, жилой массив Актас

Шымкент қаласының жергiлiктi маңызы бар балық шаруашылығы су айдындарының және (немесе) учаскелерінің тiзбесiн бекіту туралы
Шымкент қаласы әкімдігінің 2025 жылғы 24 ақпандағы № 699 қаулысы. Шымкент қаласының Әділет департаментінде 2025 жылғы 26 ақпанда № 231-17 болып тіркелді
"Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 2-тармағы 3-1) тармақшасына сәйкес Шымкент қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Шымкент қаласының жергiлiктi маңызы бар балық шаруашылығы су айдындарының және (немесе) учаскелерінің тiзбесiн осы қаулыға қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. "Шымкент қаласының жергілікті маңызы бар балық шаруашылығы су айдындарының тізбесін бекіту туралы" Шымкент қаласы әкімдігінің 2020 жылғы 18 мамырдағы № 293 қаулысының (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 105 болып тіркелген) күші жойылды деп танылсын.
3. "Шымкент қаласының қалалық жайлы ортаны дамыту басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулыны Шымкент қаласының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін Шымкент қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Шымкент қаласы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Шымкент қаласының әкімі Г. Сыздыкбеков
Шымкент қаласы
әкімдігінің
2025 жылғы 24
ақпандағы
№ 699
қаулысына қосымша
Шымкент қаласының жергiлiктi маңызы бар балық шаруашылығы су айдындарының және (немесе) учаскелерінің тiзбесi
Су айдындарының атауы
алаңы, га
кординаттары
балық шаруашылығының түрі
орналасқан жері
1.
Тоғыс су қоймасы
469,2537 га
69° 40' 5.76" E
42°13' 15.97" N
Тауарлық балық өсіру шаруашылығы
Шымкент қаласы, Еңбекші ауданы, Айнатас тұрғын алабы
2.
Бадам су қоймасы
32,0703 га
69° 49' 21.957" E
42°13' 10, 82" N
Тауарлық балық өсіру шаруашылығы
Шымкент қаласы, Еңбекші ауданы, Маятас тұрғын алабы
3.
Текесу су қоймасы
18,85 га
69° 38' 47. 271" E
42° 09' 34. 739" N
Тауарлық балық өсіру шаруашылығы
Шымкент қаласы, Еңбекші ауданы, Текесу тұрғын алабы
4.
Ақжар су қоймасы
27,0 га
69° 30' 29. 608" E
42° 13' 03. 324" N
Тауарлық балық өсіру шаруашылығы
Шымкент қаласы, Тұран ауданы, Ақтас тұрғын алабы