Инватакси қызметін алушылар санатын кеңейту туралы
Қарағанды облысы Саран қаласының әкімдігінің 2025 жылғы 21 қаңтардағы № 05/01 қаулысы. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2025 жылғы 27 қаңтарда № 6705-09 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңына, "Автомобиль көлігімен мүгедектігі бар адамдарды тасымалдау жөнінде қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің міндетін атқарушының 2013 жылғы 1 қарашадағы № 859 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8950 болып тіркелген) сәйкес, Саран қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Инватакси қызметін алушылардың санаттарын келесі тұлғалар санаттарымен кеңейтілсін:
1) тірек-қимыл аппараты бұзылған бірінші, екінші топтағы мүгедектігі бар адамдар;
2) психоневрологиялық аурулары бар бірінші, екінші топтағы мүгедектігі бар адамдар;
3) тірек-қимыл аппараты бұзылған 18 жасқа дейінгі мүгедектігі бар балалар;
4) психоневрологиялық патологиясы бар 18 жасқа дейінгі мүгедектігі бар балалар.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Саран қаласының әкімі Д. Бұлқайыр

О расширении категории получателей услуг инватакси
Постановление акимата города Сарани Карагандинской области от 21 января 2025 года № 05/01. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 27 января 2025 года № 6705-09
В соответствии с Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", с приказом исполняющего обязанности Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 1 ноября 2013 года № 859 "Об утверждении Правил оказания услуг по перевозке лиц с инвалидностью автомобильным транспортом" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8950), акимат города Сарани ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Расширить категории получателей услуг инватакси следующими категориями лиц:
1) лица с инвалидностью первой, второй группы, с нарушениями опорно-двигательного аппарата;
2) лица с инвалидностью первой, второй группы, с психоневрологическими заболеваниями;
3) дети с инвалидностью до 18 лет с нарушениями опорно-двигательного аппарата;
4) дети с инвалидностью до 18 лет с психоневрологическими патологиями.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Сарани Д. Бұлқайыр