Павлодар облысы бойынша 2025 жылға арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) тізбесі мен субсидиялар нормаларын бекіту туралы
Павлодар облысы әкімдігінің 2025 жылғы 3 сәуірдегі № 96/1 қаулысы. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2025 жылғы 7 сәуірде № 7649-14 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 27-бабына, "Өсiмдiк шаруашылығы өнiмiнiң шығымдылығы мен сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 30 наурыздағы № 107 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20209 болып тіркелген) бекітілген, Өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларының 80-тармағына сәйкес Павлодар облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес 2025 жылға арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) тізбесі мен субсидиялар нормалары бекітілсін.
2. "Павлодар облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі заңнамамен белгіленген тәртіпте:
осы қаулының Павлодар облысының әділет департаментінде мемлекеттік тіркелуін;
осы қаулыны Павлодар облыс әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Павлодар облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Павлодар облысының әкімі А. Байханов
Павлодар облысы
әкімдігінің 2025 жылғы
3 сәуірдегі № 96/1 қаулысымен
бекітілген
2025 жылға субсидияланатын пестицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың)
тізбесі және 1 литрге (килограмм, грамм, дана) пестицидтерге, биоагенттерге
(энтомофагтарға) арналған субсидиялар нормалары
№ п/п
Пестицидтердің топтары бойынша әсерлі зат
Өлшем бірлігі (литр, килограмм,
грамм,
дана)
Пестицидтердің 1 литріне (килограмына, граммына, данасына) арналған субсидиялар нормасы, теңге
Пестицидтер

Об утверждении перечня и норм субсидий на пестициды, биоагенты (энтомофаги) по Павлодарской области на 2025 год
Постановление акимата Павлодарской области от 3 апреля 2025 года № 96/1. Зарегистрировано в Департаменте юстиции Павлодарской области 7 апреля 2025 года № 7649-14
В соответствии со статьей 27 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 80 Правил субсидирования повышения урожайности и качества продукции растениеводства, утвержденных приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 марта 2020 года № 107 "Об утверждении Правил субсидирования повышения урожайности и качества продукции растениеводства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 20209), акимат Павлодарской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить перечень и нормы субсидий на пестициды, биоагенты (энтомофаги) на 2025 год согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Управление сельского хозяйства Павлодарской области" в установленном законодательством порядке обеспечить:
государственную регистрацию настоящего постановления в Департаменте юстиции Павлодарской области;
размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Павлодарской области.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Павлодарской области.
4. Настоящее постановление вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Аким Павлодарской области А. Байханов
Утвержден
постановлением акимата
Павлодарской области
от 3 апреля 2025 года № 96/1
Перечень субсидируемых пестицидов, биоагентов (энтомофагов) и нормы субсидий
на 1 литр (килограмм, грамм, штук) пестицидов, биоагентов (энтомофагов) на 2025 год
№ п/п
Действующее вещество
по группам пестицидов
Единица измерения (литр, килограмм, грамм, штук)
Норма субсидий на
1 литр (килограмм, грамм, штук) пестицидов, биоагентов (энтомофагов) тенге
Пестициды

5 600,00
Фитобактериомицин-стрептотрицин антибиотиктерінің кешені, БА-120000 ЕА/миллилитр, 32 грамм литріне
927
Фитолавин, суда еритін концентрат
литр
3 285,61
Ескертпе: * екі мақсаттағы мемлекеттік тіркеуі бар және гербицид пен десикант ретінде пайдаланылатын препараттар;
** қосарланған мақсаттағы мемлекеттік тіркеуі бар және инсектицид ретінде және ауыл шаруашылығы өнімін өндірушілердің қойма үй-жайларында қорлардың зиянкестеріне қарсы қолдануға рұқсат етілген препараттар ретінде пайдаланылатын препараттар;
*** екі мақсаттағы мемлекеттік тіркеуі бар және инсектицид ретінде және астық өнімдері жүйесіндегі кәсіпорындарда қорларды зиянкестерге қарсы қолдануға рұқсат етілген препараттар ретінде пайдаланылатын;
**** үш мақсатта мемлекеттік тіркелген және инсектицид ретінде және ауыл шаруашылығы өнімдерін өндірушілердің қойма үй-жайларында қор зиянкестеріне қарсы және нан өнімдері жүйесіндегі кәсіпорындарда қор зиянкестеріне қарсы қолдануға рұқсат етілген препараттар ретінде пайдаланылатын препараттар;
***** екі мақсаттағы мемлекеттік тіркеуі бар және инсектицид және фунгицид ретінде пайдаланылатын препараттар;
****** екі мақсаттағы мемлекеттік тіркеуі бар және инсектицид және егін себу алдындағы өңдеуге арналған препарат ретінде пайдаланылатын препараттар.

5 600,00
Фитобактериомицин-комплекс стрептотрициновых антибиотиков, БА-120000 ЕА/миллилитров, 32 грамм на литр
927
Фитолавин, водорастворимый концентрат
литр
3 285,61
Примечание: * препараты, имеющие государственную регистрацию двойного назначения и используемые, как гербицид и десикант;
** препараты, имеющие государственную регистрацию двойного назначения и используемые, как инсектицид и как препараты, разрешенные для применения против вредителей запасов в складских помещениях товаропроизводителей сельскохозяйственной продукции;
*** имеющие государственную регистрацию двойного назначения и используемые, как инсектицид и как препараты, разрешенные для применения против вредителей запасов на предприятиях в системе хлебопродуктов;
**** препараты, имеющие государственную регистрацию тройного назначения и используемые, как инсектицид и как препараты, разрешенные для применения против вредителей запасов в складских помещениях товаропроизводителей сельскохозяйственной продукции и против вредителей запасов на предприятиях в системе хлебопродуктов;
***** препараты, имеющие государственную регистрацию двойного назначения и используемые, как инсектицид и фунгицид;
****** препараты, имеющие государственную регистрацию двойного назначения и используемые, как инсектицид и препарат для предпосевной обработки.