2025 жылы Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 80-жылдығы мерекеленуіне орай қосымша материалдық көмек көрсету туралы
Түркістан облысы Түркiстан қалалық мәслихатының 2025 жылғы 18 наурыздағы № 28/126-VIII шешiмi. Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2025 жылғы 19 наурызда № 6671-13 болып тiркелдi
"Ардагерлер туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 17-бабына сәйкес, Түркістан қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025 жылы Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 80-жылдығы мерекеленуіне орай қосымша бір рет материалдық көмек көрсетілсін:
1) Түркістан қаласында тіркелген және тұрақты тұратын, Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектігі бар адамдарға - 3 500 000 (үш миллион бес жүз мың) теңге мөлшерінде;
2) Түркістан қаласында тіркелген және тұрақты тұратын, 1941 жылғы 22 маусым – 1945 жылғы 9 мамыр аралығында кемінде алты ай жұмыс iстеген (қызмет өткерген) және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегi мен мiнсiз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерiмен және медальдарымен наградталмаған адамдарға - 20 000 (жиырма мың) теңге мөлшерінде;
3) Түркістан қаласында тіркелген және тұрақты тұратын, Ұлы Отан соғысында қаза тапқан (қайтыс болған, хабар-ошарсыз кеткен) жауынгерлердің ата-аналары және екінші рет некеге тұрмаған жесірлеріне; екінші рет некеге тұрмаған зайыбына (жұбайына) – 20 000 (жиырма мың) теңге мөлшерінде.
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихат төрағасы Г. Сарсенбаев

Об оказании дополнительной материальной помощи к празднованию 80-летия Победы в Великой Отечественной войне в 2025 году
Решение Туркестанского городского маслихата Туркестанской области от 18 марта 2024 года № 28/126-VIII. Зарегистрировано в Департаменте юстиции Туркестанской области 19 марта 2025 года № 6671-13
В соответствии со статьей 17 Закона Республики Казахстан "О ветеранах", Туркестанский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Оказать в 2025 году дополнительную единовременную материальную помощь к празднованию 80-летия Победы в Великой Отечественной войне:
1) участникам и лицам с инвалидностью Великой Отечественной войны, зарегистрированным и постоянно проживающим в городе Туркестан - в размере 3 500 000 (трех миллионов пятиста тысяч) тенге;
2) лицам, проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденные орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, зарегистрированным и постоянно проживающим в городе Туркестан - в размере 20 000 (двадцати тысяч) тенге;
3) родителям и не вступившим в повторный брак вдовам воинов, погибших (умерших, пропавших без вести) в Великой Отечественной войне; супруге (супругу), не вступившей (вступившему) в повторный брак, зарегистрированным и постоянно проживающим в городе Туркестан – в размере 20 (двадцати тысяч) тенге.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель городского маслихата Г. Сарсенбаев