Cозақ аудандық мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 154 "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Созақ аудандық мәслихатының 2025 жылғы 22 сәуірдегі № 188 шешімі
Созақ аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы"Созақ аудандық мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы №154 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімінің кіріспесі жаңа редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 85-бабының 2-тармағына, 91-бабының 3-тармағына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Созақ аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:";
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Созақ ауданының 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 28 085 989 мың теңге:
салықтық түсімдер – 17 958 624 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 3 538 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0;
трансферттер түсімі – 10 123 827 мың теңге;
2) шығындар – 33 300 268 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 36 184 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 76 674 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 40 490 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -5 250 463 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 5 250 463 мың теңге:

О внесении изменений в решение Созакского районного маслихата от 24 декабря 2024 года № 154 "О районном бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Созакского районного маслихата Туркестанской области от 22 апреля 2025 года № 188
Созакский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Созакского районного маслихата от 24 декабря 2024 года №154 "О районном бюджете на2025-2027 годы" следующие изменения:
преамбулу указанного решения изложить в новой редакции:
"В соответствии с пунктом 2 статьи 85, пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Созакский районный маслихат РЕШИЛ:";
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Созакского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 28 085 989 тысяч тенге:
налоговые поступления – 17 958 624 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 3 538 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 10 123 827 тысяч тенге;
2) затраты – 33 300 268 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 36 184 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 76 674 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 40 490 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -5 250 463 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета– 5 250 463 тысяч тенге:

6 653
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
614 463
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
819 064
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
341 463
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
335 463
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
212 676
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 154
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 773
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап
болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
97 535
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
3 660
067
Ведомстволықбағыныстағымемлекеттікмекемелерменұйымдардыңкүрделішығыстары
15 665
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
6 000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
6 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
12 167 464
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 920 887
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
108 909
002
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, соның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты
жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
13 005
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
95 904
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
1 811 978
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
69 513
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
1 336 865
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
405 600
2
Коммуналдық шаруашылық
8 377 432
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
7 945 517
011
Шағын қалаларды жылумен жабдықтауды үздіксіз қамтамасыз ету

6 653
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
614 463
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
819 064
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
341 463
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
335 463
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
212 676
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 154
021
Капитальные расходы государственного органа
3 773
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную
ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
97 535
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
3 660
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
15 665
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
6 000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
6 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
12 167 464
1
Жилищное хозяйство
1 920 887
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
108 909
002
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных
участков для государственных надобностей и
связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
13 005
003
Организация сохранения государственного жилищного
фонда
95 904
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района ( города областного значения)
1 811 978
003
Проектированиеи (или) строительство, реконструкция
жилья коммунального жилищного фонда
69 513
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство
инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 336 865
098
Приобретение жилья коммунального жилищного
фонда
405 600
2
Коммунальное хозяйство
8 377 432
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
7 945 517
011
Обеспечение бесперебойного теплоснабжения малых городов