Шардара ауданы бойынша тұрғын үй сертификаттарының мөлшерін және алушылар санаттарының тізбесін айқындау туралы
Түркістан облысы Шардара аудандық мәслихатының 2025 жылғы 24 сәуірдегі № 36-196-VIII шешiмi. Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2025 жылғы 25 сәуірде № 6689-13 болып тiркелдi
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 2-9-тармағына, "Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 14-1-бабының 2-тармағына сәйкес, Шардара аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шардара ауданы бойынша тұрғын үй сертификаттарының мөлшері және алушылар санаттарының тізбесі осы шешімнің 1, 2-қосымшаларына сәйкес айқындалсын.
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат төрағасы Б. Муталиев
2025 жылғы 24 сәуірдегі №
№36-196-VIII шешіміне
1-қосымша
Шардара ауданы бойынша тұрғын үй сертификаттарының мөлшері
1. Тұрғын үй құнынан 10 %, бірақ әлеуметтік көмек түрі ретінде 1 000 000 (бір миллион) теңгеден артық емес.
2025 жылғы 24 сәуірдегі №
№36-196-VIII шешіміне
2-қосымша
Шардара ауданы бойынша тұрғын үй сертификаттарын алушылар санаттарының тізбесі
1. Жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілген ардагерлер.
2. Басқа мемлекеттердiң аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлері.
3. Мемлекеттiк немесе қоғамдық мiндеттерiн, әскери қызметiн орындау кезiнде, ғарыш кеңістігіне ұшуды дайындау немесе жүзеге асыру кезінде, адам өмiрiн құтқару кезiнде, құқық тәртiбін қорғау кезiнде қаза тапқан (қайтыс болған) адамдардың отбасылары.
4. Бірінші және екінші топтардағы мүгедектігі бар адамдар.
5. Мүгедектігі бар балалары бар немесе оларды тәрбиелеп отырған отбасылар.
6. "Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен наградталған немесе бұрын "Батыр ана" атағын алған, сондай-ақ I және II дәрежелі "Ана даңқы" ордендерімен наградталған көпбалалы аналар, көпбалалы отбасылар.
7. "Кейбір созылмалы аурулардың ауыр нысандарының тізімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2022 жылғы 16 ақпандағы № ҚР ДСМ-14 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26830 болып тіркелген) бекітілген аурулар тiзiмiнде аталған кейбiр созылмалы аурулардың ауыр түрлерiмен ауыратын адамдар.
8. Кәмелетке толғанға дейiн ата-аналарынан айырылған жиырма тоғыз жасқа толмаған жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар жатады. Мұндай адамдардың жасы әскери қызметке шақырылған кезде мерзiмдi әскери қызметтен өту мерзiмiне ұзартылады.

Об определении размера и перечня категорий получателей жилищных сертификатов по Шардаринскому району
Решение Шардаринского районного маслихата Туркестанской области от 24 апреля 2025 года № 36-196-VIII. Зарегистрировано в Департаменте юстиции Туркестанской области 25 апреля 2025 года № 6689-13
В соответствии с пунктом 2-9 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 2 статьи 14-1 Закона Республики Казахстан "О жилищных отношениях", Шардаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Определить размер и перечень категорий получателей жилищных сертификатов по Шардаринскому району, согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель районного маслихата Б. Муталиев
Приложение 1 к решению от
24 апреля 2025 года
№ №36-196-VIII
Размер жилищных сертификатов по Шардаринскому району
1. 10 % от стоимости жилья, но не более 1 000 000 (одного миллиона) тенге в виде социальной помощи.
Приложение 2 к решению от
24 апреля 2025 года
№ №36-196-VIII
Перечень категорий получателей жилищных сертификатов по Шардаринскому району
1. Ветераны, приравненные по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны.
2. Ветераны боевых действий на территории других государств.
3. Семьи лиц, погибших (умерших) при исполнении государственных или общественных обязанностей, воинской службы, при подготовке или осуществлении полета в космическое пространство, при спасании человеческой жизни, при охране правопорядка.
4. Лица с инвалидностью первой и второй групп.
5. Семьи, имеющие или воспитывающие детей с инвалидностью.
6. Многодетные матери, награжденные подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получившие ранее звание "Мать-героиня", а также награжденные орденами "Материнская слава" I и II степени, многодетные семьи.
7. Лица, страдающие тяжелыми формами некоторых хронических заболеваний, перечисленных в списке заболеваний, утвержденном приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 16 февраля 2022 года № ҚР ДСМ-14 "Об утверждении списка тяжелых форм некоторых хронических заболеваний" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26830).
8. Дети-сироты и дети, оставшиеся без попечения родителей, не достигшие двадцати девяти лет, потерявшие родителей до совершеннолетия. При призыве таких лиц на воинскую службу возраст продлевается на срок прохождения срочной воинской службы.

9. Толық емес отбасылар.
10. Мемлекеттік қызметшілер.
11. Бюджеттік ұйымдардың жұмыскерлері.
12. Жалғыз тұрғын үйі авариялық деп танылған азаматтар.

9. Неполные семьи.
10. Государственные служащие.
11. Работники бюджетных организаций.
12. Граждане, единственное жилье которых признано аварийным.