Iшкi кедендiк транзит тәртiбi туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетi жанындағы Кеден комитетi 1995 жылғы 19 қыркүйектегi N 112-П. Күші жойылды - ҚР Мемлекеттік кіріс министрлігі Кеден комитеті төрағасының 2001 жылғы 15 ақпандағы N 51 бұйрығымен. ~V011441
Кеден органдары арасындағы тасылатын тауарларға кедендiк бақылауды күшейту мақсатында бұйрық етемiн:
1. "Iшкi кедендiк транзит туралы Ереже" бекiтiлсiн және ол бастап күшiне ендiрiлсiн (N 1 қосымша).
2. Кеден басқармалары мен кедендердiң бастықтары:
- Ереженiң 4 Қосымшасында көрсетiлген жаңа үлгiдегi мөртаңбалар күшiне енгiзiлгенше қолдағы бар осындай мөртаңбалардың қолданылуын қамтамасыз етсiн;
- жiберiлген кеден органдарына тауарлардың белгiленген мерзiмдерде жеткiзiлуiне бақылау ұйымдастырылсын;
- жөнелтушi кеден органдары iшкi кедендiк транзит процедурасы бойынша тауарларды тасуды аяқтау туралы дер кезiнде хабарлансын;
- әр айдың 5 күнi Кеден бақылауын ұйымдастыру басқармасына iшкi кедендiк транзит процедурасын бұзу жағдайлары және алдындағы айда басқа кеден органдарының белгiленген талаптарды орындамағаны жөнiндегi жағдайлар туралы ақпарат берiлiп отырылсын.
3. Автоматтандыру және кедендiк статистика басқармасы (Грязнов) Кеден бақылауын ұйымдастыру басқармасымен (Качкаев) бiрге дейiн Ресей Федерациясы МКК-iн ГНИВЦ бағдарламалық қамтамасыз ету негiзiнде Қазақстан Республикасы кеден органдарында тауарлар жеткiзуге бақылау бойынша
бағдарламалық құралдарды өндiру жөнiнде iс-шаралар жоспарын жасасын.
4. Автоматтандыру және кедендiк статистика басқармасы iшкi кедендiк
транзит процедурасын қазiргi заманғы байланыс және ақпарат беру
құралдарымен қамтамасыз ету бойынша ұсыныстар дайындасын.
5. Осы бұйрықтың шығуына байланысты мынадай нормативтi құжаттар:
- Бас кеден басқармасының 1994 ж. 10.02. N 7 бұйрығы;
- Бас кеден басқармасының 1994 ж. 4.11. N 47 бұйрығы күшiн жойған
болып танылсын.
Төраға
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетi
жанындағы Кеден
комитетiнiң 1995 ж.
19 қыркүйектегi N 112-П
Бұйрығымен бекiтiлген
Ішкi кедендiк транзит
процедурасы туралы
Ережеге N 1 Қосымша
Iшкi кедендiк транзит туралы
Ереже
1. Жалпы ережелер
1.1. Осы Ережеде:
- iшкi кедендiк транзит процедурасы (IКТ) - жөнелтушi кеден органынан жiберiлген кеден органына дейiн кеден бақылауымен тауарларды тасудың белгiленген тәртiбi;
- жөнелтушi кеден органы - (IКТ) процедурасы бойынша тауарлардың барлық топтамасы немесе оның бөлiгiн тасу басталатын кез келген кеден органы;
- жiберiлген кеден органы - (IКТ) процедурасы бойынша тауарлардың барлық топтамасы немесе оның бөлiгiн тасу аяқталатын кез келген кеден органы;
- аралық кеден органы - (IКТ) процедурасы бойынша тауарлар тасылатын көлiк құралдарына немесе контейнерлерге iшiнара қосымша тиеу немесе түсiру жүргiзiлетiн кеден органы;
- ауырсалмақты ауыр немесе орасан көлемдi тауарлар өзiнiң салмағы, көлемi немесе сипатына қарай жабық көлiк құралында немесе жабық контейнерде тасылмайтын кез келген ауыр немесе орасан зат;
- қазақстандық тауарлар - Қазақстан Республикасының аумағында еркiн айналымға шығарылатын тауарлар;
- тасымалдаушы - тауарларды өткiзушi не көлiк құралын пайдалануға жауапты адам деп түсiндiрiледi.

Об утверждении Положения о внутреннем таможенном транзите
Приказ Таможенного комитета при Кабинете Министров Республики Казахстан от 19 сентября 1995 г. N 112-П. Утратил силу - приказом Таможенного Комитета МГД РК от 15 февраля 2001 г. N 51 ~V011441
В целях усиления таможенного контроля за товарами, перевозимыми между таможенными органами приказываю:
1. Утвердить "Положение о внутреннем таможенном транзите" и ввести его в действие с 1995 года (Приложение N 1).
2. Начальникам таможенных управлений и таможен:
- доведение в действе штампов нового образца, указанных в Приложении N 4 Положения, обеспечить применение аналогичных штампов имеющихся в наличии;
- организовать контроль за доставкой товаров в таможенные органы назначения в установленные сроки;
- своевременно информировать таможенные органы отправления о завершении перевозки товаров по процедуре внутреннего таможенного транзита;
- до 5 числа каждого месяца представлять в Управление организации таможенного контроля информацию о случаях нарушения процедуры внутреннего таможенного транзита и о случаях невыполнения другими таможенными органами установленных требований в предыдущем месяце.
3. Управлению автоматизации и таможенной статистики (Грязнов) совместно с Управлением организации таможенного контроля (Качкаев) разработать план мероприятий по внедрению в таможенных органах Республики Казахстан программных средств по контролю за доставкой товаров на основе программного обеспечения ГНИВЦ ГТК Российской Федерации.
4. Управлению автоматизации и таможенной статистики подготовить предложения по обеспечению процедуры внутреннего таможенного транзита современными средствами связи и передачи информации.
5. В связи с изданием настоящего приказа признать утратившими силу следующие нормативные документы;
- приказ Главного таможенного управления от 10.02.94 г. N 7;
- приказ Главного таможенного управления от 4.11.94 г. N 47.
Председатель
Приложение N 1
к Приказу Таможенного комитета при Кабинете Министров Республики Казахстан от 19 сентября 1995 г. N 112-П
Положение
о внутреннем таможенном транзите
1. Общие положения
1.1. В настоящем Положении понимается под:
- процедурой внутреннего таможенного транзита (процедура ВТТ) - установленный порядок перевозки товаров под таможенным контролем от таможенного органа отправления до таможенного органа назначения;
- таможенный орган отправления - любой таможенный орган, где для всей партии товаров или ее части начинается перевозка по процедуре ВТТ;
- таможенный орган назначения - любой таможенный орган, где для всей партии товаров или ее части заканчивается перевозка по процедуре ВТТ;
- промежуточный таможенный орган - таможенный орган, где производится частичная догрузка или выгрузка транспортных средств или контейнеров, в которых перевозятся товары по процедуре ВТТ;
- тяжеловесными или громоздкими товарами - любой тяжелый или громоздкий предмет, который из-за своего веса, размеров или характера обычно не перевозится в закрытом транспортом средстве или в закрытом контейнере;
- казахстанскими товарами - товары, выпущенные для свободного обращения на территории Республики Казахстан;
- перевозчиком - лицо, фактически перемещающее товары, либо являющееся ответственным за использование транспортного средства.

1.2. Тауарлар IКТ процедурасы бойынша жөнелтушi кеден органынан жiберiлетiн кеден органына дейiн тасымалдаушының жауапкершiлiгiмен тасылады. Тауарлар IКТ процедурасы бойынша бiр немесе бiрнеше аралық кеден органдары арқылы тасылуы мүмкiн.
1.3. Кеден органдары арасында тауарлар мөр басылған жүк қойылатын жайдан, көлiк құралынан немесе контейнерден заттар алынбайтындай немесе ашқанда бiлiнетiн iздер қалмайтындай немесе кедендiк қамсыздандыру бүлiнбейтiндей күйде орналастырылатын орамаға, көлiк құралдары немесе контейнерлерге салынып кедендiк қамсыздандырумен (қорғасын мөртаңбалар, мөрлер, сондай-ақ теңестiру шаралары) тасылады.
Жүк жөнелтушiлер немесе тасымалдаушылардың қорғасын мөртаңбаларымен тауарларды тасуға жол берiледi.
1.4. Кеден органдары жiберiлген кеден органына дейiн тауарларды жеткiзудiң мерзiмiн көлiктiң түрiнiң, аталған маршруттың мүмкiндiктерiн және тасымалдаудың басқа шарттарын ескере отырып, жеткiзудiң әдеттегi мерзiмдерiне сәйкес, бiрақ бiр айға 2000 километр деп есептелiнетiн шектi мерзiмнен аспайтындай етiп белгiлейдi.
Тасымалдаушылар тасылатын тауарларды және осы Ережеде көрсетiлген құжаттарды жiберiлген кеден органына дейiн белгiленген мерзiмдерде жеткiзуге мiндеттi.
2. Қазақстан Республикасына әкелiнетiн тауарларды
жiберiлетiн кеден органына дейiн тасымалдаудың
тәртiбi
2.1. Қазақстан Республикасына әкелiнетiн тауарлар шекарада өткiзу күзетiнде орналасқан кеден органынан (бұдан әрi осы бөлiмде - жөнелтушi кеден органы) қызметi аймағында оларды алушы орналасқан кеден органына (бұдан әрi осы бөлiмде - жiберiлген кеден органы) кедендiк ресiмдеу үшiн мынадай шарттар:
- iшкi транзиттiк құжатты жасау (бұдан әрi - IТҚ);
- 1 Қосымшаға сәйкес ресiмделген шот-фактураны көрсету;
- жiберiлетiн кеден органына тауарды көрсетпеген жағдайда алуы кеден органдарына жүктелген кеден төлемдерiн және салықтарды, қосымша құнға салықты және акциздердi (бұдан әрi мәтiн бойынша кеден төлемдерi мен салықтар) төлегенi жөнiндегi кепiлдiк мiндеттеменi тауар алушының көрсетуi сақталатын жағдайда жiберiледi. Тауарларды мемлекеттiк темiржолмен тасығанда, Қазақстан Республикасы кеден төлемдерi мен салықтары салынбай-ақ тауарларды әкелу режимiн берген мемлекеттерден шыққан тауарларды тасығанда, сондай-ақ кеден төлемдерi және салықтар, қосымша құнға салық және акциздер салынбайтын тауарларды басқа елдерден тасығанда кепiлдiк мiндеттеменi көрсету талап етiлмейдi.

1.2. Товары перевозятся по процедуре ВТТ от таможенного органа отправления до таможенного органа назначения под ответственность перевозчика. Товары могут перевозиться по процедуре ВТТ через один или несколько промежуточных таможенных органов.
1.3. Товары перевозятся между таможенными органами под таможенными обеспечениями (пломбы, печати, а также меры идентификации) в упаковке, транспортных средствах или контейнерах, изготовленных и оборудованных таким образом, чтобы предметы не могли извлекаться из опечатанного грузового помещения, транспортного средства или контейнера или помещается туда без оставления видимых следов вскрытия или повреждения таможенных обеспечений.
Допускается перевозка товаров под пломбами грузоотправителей или перевозчиков.
1.4. Таможенные органы отправления устанавливают срок доставки товаров до таможенного органа назначения в соответствии с обычными сроками доставки, исходя из возможностей вида транспорта, намеченного маршрута и других условий перевозки, но не свыше предельного срока, определяемого из расчета 2000 км. за один месяц.
Перевозчики обязаны доставить перевозимые товары и предусмотренные настоящим Положением документы в установленные сроки в таможенные органы назначения.
2. Порядок перевозки до
таможенного органа назначения
товаров, ввозимых в Республику Казахстан
2.1. Товары, ввозимые в Республику Казахстан, направляются из таможенных органов, расположенных в пункте пропуска на границе (далее в настоящем разделе - таможенный орган отправления) в таможенный орган, в зоне деятельности которой расположен их получатель (далее в настоящем разделе - таможенный орган назначения) для таможенного оформления при соблюдении следующих условий:
- составления внутреннего транзитного документа (далее ВТД);
- предъявления счет-фактуры, оформленной в соответствии с Приложением 1;
- предъявления гарантийного обязательства получателя товара об оплате таможенных платежей и налогов, налога на добавленную стоимость и акцизов, взимание которых возложено на таможенные органы (далее по тексту - таможенные платежи и налоги), налога на добавленную стоимость и акцизов в случае непредставления товара в таможенный орган назначения. Предъявление гарантийного обязательства не требуется при перевозке товаров государственными железнодорожными дорогами, при перевозке товаров, происходящих из государств, которым Республикой Казахстан представлен режим ввоза товаров без обложения таможенными платежами и налогами, а также при перевозке из других стан товаров, не облагаемых таможенными платежами и налогами, налогом на добавленную стоимость и акцизами.

2.2. Егер тасымал, халықаралық жүк тасымалы туралы Кеден конвенциясына сәйкес, ХЖТ кiтапшасын (ХЖТ Конвенциясы, 1975 ж.) қолдана отырып жүзеге асырылса, iшкi транзит құжаты жасалмайды және кепiлдiк мiндеттеме көрсетiлмейдi.
2.3. Осы ереженiң 2.1. тармағында көзделген шарттар сақталынбағанда еркiн айналым үшiн әкелiнетiн тауарларды шекарадағы өткiзу күзеттерiнде орналасқан кеден органдарында ресiмдеуге болады. Бұл ретте ресiмдеу қызмет аймағы осы тауарларды алушылар орналасқан кеден органдарының келiсiмiнсiз жүргiзiледi.
Мұнда кедендiк ресiмдеу үшiн алымдар Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетi көздеген тәртiппен алынады.
2.4. Шекарадағы өткiзу күзеттерiнде орналасқан кеден органдары көлiк құралдарының шекарада осы көлiк құралдарымен әкелiнетiн тауарларды кедендiк ресiмдеуге байланысты тұрып қалғандығы үшiн жауап бермейдi.
Кеден органдары көрсетiлген күзеттерде тауарларды ресiмдеуге кедергi жасамауы тиiс.
2.5. Iшкi транзит құжатын тауарлар топтамасына кедендiк жүк декларациясының бланкiсiнде, қажет болған жағдайда қосымша қағаздарда кеден органы, декларант немесе тасымалдаушы жасайды. Iшкi транзит құжаты үш данада осы Ереженiң 2 Қосымшасында баяндалған ережелерге сәйкес толтырылады.
2.6. Кепiлдiк хат осы Ереженiң 3 Қосымшасында келтiрiлген нысан бойынша жасалады.
Кепiлдiк хатқа тауар алушы кәсiпорынның немесе ұйымның жетекшiсi немесе бас бухгалтер қол қояды.
2.7. Тауарларды iшкi кеден транзитi бойынша тасымалдау барысында iшкi транзит құжатының барлық даналарына және жүк құжатының барлық даналарына (жүк құжаттамасы, коносаменттер және т.б.) осы Ереженiң 4 қосымшасындағы 2 суретте көрсетiлген мөртаңба қойылады. Мөртаңба iшкi кеден транзитi процедурасы бойынша тасымалды ресiмдеудi жасаған кеден органы қызметкерлерiнiң жеке нөмiрлiк мөрiмен куәландырылады.
2.8. Iшкi транзит құжатының екiншi және үшiншi парақтары дара тауармен бiрге жiберiлген кеден органына көрсету үшiн тасымалдаушыға берiледi, ал бiрiншi парағы - жөнелтушi кеден органында бақылауды (бақылау парағы) қалады.
Iшкi транзит құжатының бақылау парақтары реттiк нөмiрлерi бойынша жеке папкiде сақталады. Iшкi транзит құжатының барлық бақылау парақтарын осы Ереженiң 5 Қосымшасында келтiрiлген нысан бойынша кеден органы арнаулы журналға тiркеуi тиiс.

2.2. Внутренний транзитный документ не составляется и гарантийное обязательство не предъявляется в случае, если перевозка осуществляется в соответствии с Таможенной конвенцией о международной перевозке грузов с применением книжки МДП (Конвенция МДП, 1975 г.).
2.3. В случае несоблюдения условий, предусмотренных в пункте
2.1. настоящего положения допускается оформлять в таможенных органах, расположенных в пунктах пропуска на границе товары, ввозимые для свободного обращения. В этом случае оформление производится без согласования с таможенными органами, в зоне деятельности которых расположены получатели этих товаров.
При этом сборы за таможенное оформление взимаются в порядке, предусмотренного Кабинетом Министров Республики Казахстан.
2.4. Таможенные органы, расположенные в пунктах пропуска на границе не несут ответственности за простой транспортных средств на границе в связи с таможенным оформлением товаров, перевозимых этими транспортными средствами.
Таможенные органы не должны препятствовать оформлению товаров в указанных пунктах.
2.5. Внутренний транзитный документ составляется на партию товаров таможенным органом, декларантом или перевозчиком на бланке грузовой таможенной декларации и, в случае необходимости, на добавочных листах. Внутренний транзитный документ заполняется в трех экземплярах в соответствии с правилами, изложенными в Приложении 2 к настоящему Положению.
2.6. Гарантийное письмо составляется по форме, приведенной в Приложении 3 к настоящему Положению.
Гарантийное письмо подписывается руководителем предприятия или организации, получившими товары, и главным бухгалтером.
2.7. При перевозке товаров по процедуре ВТТ на всех экземплярах внутреннего транзитного документа и на всех экземплярах грузовых документов (грузовые накладные, коносаменты и т.д.) проставляется штамп, указанный на рис. 2 Приложения 4 к настоящему Положению. Штамп заверяется личной номерной печатью сотрудника таможенного орган, производившего оформление перевозки по процедуре внутреннего таможенного транзита.
2.8. Второй и третий листы внутреннего транзитного документа вручаются перевозчику для предоставления вместе с товаром в таможенный орган назначения, а первый лист - остается в таможенном органе отправления на контроле (контрольный лист).
Контрольные листы внутреннего транзитного документа хранятся в отдельной папке по порядковым номерам. Все контрольные листы внутреннего транзитного документа должны быть зарегистрированы таможенным органом в специальном журнале по форме, приведенной в Приложении 5 к настоящему Положению.

2.9. Iшкi кеден транзитi бойынша тасымалданатын тауар келiп түскеннен кейiн, тасымалдаушы жiберiлген кеден органына бұл туралы заңмен белгiленген мерзiмiнде хабарлайды және оған мөртаңба қойылған құжаттарды тапсырады (4 Қосымша, 2 Сурет). Жiберiлетiн кеден органы тауардың жеткiзiлуiн журналға тiркейдi (6 Қосымша) және кеден органы қызметкерiнiң жеке нөмiрлiк мөрiмен куәландырылған, осы Ереженiң 4 Қосымшасының 3 суретiнде көрсетiлген мөртаңба iшкi транзит құжатының екi парағында және көлiк құжаттарында қойылады және үшiншi парақты тасымалдаушыға қайтарады әрi дәл сол күнi жедел байланыс каналдары арқылы жөнелтушi кеден органына iшкi транзит құжатының нөмiрiн көрсете отырып, iшкi кеден транзитi процедурасы бойынша тауарларды тасымалдаудың бiткенi туралы жазбаша хабарлайды.
2.10. Iшкi кеден транзитi процедурасы бойынша келiп түскен тауарлар топтамасын жiберiлген кеден органында кедендiк ресiмдеуден кейiн iшкi транзит құжатының екiншi парағы кеден органында жеке папкiде сақталады.
Iшкi кеден транзитi процедурасы бойынша тауарларды шетел автокөлiк құралдарымен тасымалдау жағдайында осы автокөлiк құралын шетелге қайтару кезiнде iшкi транзит құжатының үшiншi парағын шекарадан өткiзу күзетiнде орналасқан кеден органына тасушы ұсынуы тиiс.
2.11. Тауарларды және кеден құжаттарын жiберiлетiн кеден органына тасымалдаушылардың жеткiзуi бойынша мiндетiн орындауына бақылауды жөнелтушi кеден органдары жүзеге асырады.
2.12. 10 тәулiк аралығында iшкi кеден транзитi процедурасы бойынша белгiленген мерзiм бiткеннен кейiн жiберiлген кеден органының растамауы барысында жөнелтушi кеден органы жiберiлетiн кеден органына "Жеткiзу жөнiнде растау түскен жоқ" белгiсiмен iшкi транзит құжатының көшiрмесiн, осы Ереженi 2.7. тармағында көрсетiлген мөртаңба қойылған жүк құжатының көшiрмесiн, шот-фактураны және тауар алушының кепiлдiк мiндеттемесiн жiбередi.
Мұндай жағдайда iшкi кеден транзитi процедурасы бойынша құжаттардың осы тармағында көзделген тасымалдауды тiркеу журналында жiберiлетiн кеден органына тауардың түспегендiгi және жiберiлген кеден органына жiберiлген күнi көрсетiледi.
Жiберiлген кеден органы жөнелтетiн кеден органына оның мекен-жайына осы тармақта көрсетiлген құжаттардың түскендiгi туралы құжаттардың түскен күнiн, атауларын және нөмiрлерiн көрсете отырып жазбаша хабарлауы тиiс.
2.13 Iшкi кеден транзитi процедурасы бойынша тауарларды бiр немесе бiрнеше аралық кеден органдары арқылы тасымалдау барысында iшкi транзит құжатында жiберiлетiн кеден органының сондай-ақ аралық кеден органының атауы көрсетiледi.
Аралық кеден органдары жүк құжаттарында және iшкi транзит құжатында жаңадан салынған кедендiк қамсыздандыру туралы, сондай-ақ көлiк құралдарына немесе контейнерлерiне iшiнара қосымша тиелген немесе олардан түсiрiлген тауарлар туралы белгi жасайды.

2.9. После поступления товара, провозимого по процедуре ВТТ, перевозчик в сроки, установленные законодательством, уведомляет об этом таможенный орган назначения и вручает ему документы, на которых проставлен штамп (Приложение 4, рис. 2). Таможенный орган назначения регистрирует доставку товара в журнале (Приложение 6) и проставляет штамп, указанный на рисунке 3 Приложения 4 к настоящему Положению, на обоих листах внутреннего транзитного документа и транспортных документах, который заверяется личной номерной печатью сотрудника таможенного органа и возвращает третий лист перевозчику и в этот же день письменно по оперативным каналам связи информирует таможенный орган отправления об окончании перевозки товара по процедуре ВТТ с указанием номера внутреннего транзитного документа.
2.10. После таможенного оформления в таможенном органе назначения партии товара, поступившей по процедуре ВТТ, второй лист внутреннего транзитного документа хранится в таможенном органе в отдельной папке.
В случае перевозки товара по процедуре ВТТ иностранным автотранспортным средством третий лист ВТТ должен быть представлен перевозчиком в таможенный орган, расположенный в пункте пропуска на границе, при возврате этого автотранспортного средства за границу.
2.11. Контроль за исполнениями перевозчиками обязательства по доставке товаров и таможенных документов в таможенный орган назначения производится таможенными органами отправления.
2.12. При неподтверждении таможенным органом назначения в течение 10 дней после истечения установленного срока перевозки по процедуре ВТТ, таможенный орган отправления направляет в таможенный орган назначения копию внутреннего транзитного документа с отметкой "Подтверждение о доставке не поступало", копии грузового документа со штампом, указанным в пункте 2.7. настоящего Положения, счет-фактуры и гарантийного обязательства получателя товара.
В этом случае в журнале регистрации перевозок по процедуре ВТТ указывается, что товар в таможенный орган назначения не поступил и дата направления в таможенный орган назначения предусмотренных в настоящем пункте документов.
Таможенный орган назначения должен письменно проинформировать таможенный орган отправления о поступлении в его адрес указанных в настоящем пункте документов, с указанием даты поступления, наименований и номеров документов.
2.13. При перевозке товаров по процедуре ВТТ через один или несколько промежуточных таможенных органов во внутреннем транзитном документе указывается наименование таможенного органа назначения, а также промежуточные таможенные органы.
Промежуточные таможенные органы в грузовых документах и во внутреннем транзитном документе делают отметки о наложенных новых таможенных обеспечениях, а также о товарах, частично догруженных в транспортные средства или контейнеры или выгруженных оттуда.

Жiберiлген кеден органдарына тауарлардың түсуiн бақылау жасау осы Ереженiң 2.9.-2.12. тармақтарында көзделген тәртiппен жүзеге асырылады.
2.14. Жiберiлген кеден органы алынған құжаттарды тексередi және Қазақстан Республикасы заңдарында көзделген жағдайда тауарды алушыдан төлеуге жататын кедендiк төлемдер мен салықтарды өндiрiп алады және кеден заңдарына сәйкес тасымалдаушының кеден ережелерiн бұзғандығы туралы iс ашады.
3. Қазақстан Республикасынан әкетiлетiн
тауарларды жiберiлетiн кеденге дейiн
тасымалдау тәртiбi
3.1. Қазақстан Республикасынан әкелiнетiн қазақстандық тауарларды кедендiк ресiмдеуден кейiн қызмет аймағы тауарды жөнелтушi орналасқан кеден органында (бұдан әрi осы бөлiмде - жөнелтушi кеден органы) жүк құжаттарының барлық даналарында, сондай-ақ тауарға iлеспе құжатының барлық даналарында (7 Қосымша) немесе ерекшелiгi бар құжаттарда осы Ереженiң 4 қосымшасының 1 суретiнде көрсетiлген мөртаңба қойылады. Жүк құжатының оң жақ жоғары бұрышында сол сияқты тауар ресiмделген кеден жүк декларациясының нөмiрi қойылады. Декларацияның мөртаңбасы және нөмiрi тауарды кедендiк ресiмдеудi жүргiзген кеден органы қызметкерлерiнiң жеке нөмiрлiк мөрiмен куәландырылады. Көрсетiлген мөртаңбалар шекарадағы өткiзу күзетiнде орналасқан кеден органының (бұдан әрi осы бөлiмде - жiберiлетiн кеден органы) кеден қаржыларының, өзге де қамсыздандырулардың, көлiк құралдары жүк бөлiмдерiнiң, контейнерлердiң немесе жекелеген орындардың орауының сақталуы жағдайында ғана тауарларды өткiзу үшiн негiз болып табылады.
3.2. Жiберiлген кеден органына тауар келiп түскеннен кейiн жүк құжатында, сондай-ақ тауарға iлеспелi құжатта немесе ерекшелiгi бар құжаттарда осы Ереженiң 4 Қосымшасындағы 3 суретте көрсетiлген, ресiмдеу жүргiзген кеден органы қызметкерiнiң жеке нөмiрлiк мөрiмен куәлендiрiлген мөртаңба қойылады.
Жүк құжатының немесе ерекшелiгi бар құжаттың көшiрмесi жiберiлген кеден органында қалады және Қазақстан Республикасынан тауарды әкету фактiсiн растауға жәрдемдеседi.
3.3. Жiберiлген кеден органдары Қазақстан Республикасынан тауарлардың iс жүзiнде әкетiлгенi туралы осы Ереженiң 8 Қосымшасында келтiрiлген нысан бойынша журнал жүргiзедi. Көрсетiлген кеден органдары 10 күн iшiнде кемiнде бiр рет барлық жөнелтушi кеден органдарына тауарлардың iс жүзiнде әкетiлгенi туралы журналдың нысанына ұқсас нысан бойынша мәлiметтердi жiберiп тұрады.
Көрсетiлген мәлiметтер жөнелтетiн кеден органындағы тiркелген кеден жүк декларацияларымен салыстырып тексеру үшiн пайдаланылады. Егер жүк құжатында нөмiрi көрсетiлген кеден жүк декларациясы жөнелтушi кеден органында тiркелмесе, талдап тексеру жүргiзiледi.

Контроль за поступлением товаров в таможенные органы назначения производится в порядке, предусмотренном пунктами 2.9 - 2.12. настоящего Положения.
2.14. Таможенный орган назначения проверяет полученные документы и, в случаях предусмотренных законодательством Республики Казахстан, взыскивает подлежащие уплате таможенные платежи и налоги с получателя товара и заводит дело о нарушении перевозчиком таможенных правил в соответствии с таможенным законодательством.
3. Порядок перевозки до
таможни назначения товаров,
вывозимых из Республики Казахстан
3.1. После таможенного оформления казахстанских товаров, вывозимых из Республики Казахстан, в таможенном органе, в зоне деятельности которой расположен отправитель товара (далее в настоящем разделе - таможенный орган отправления) на всех экземплярах грузового документа, а также на всех экземплярах товаросопроводительного документа (Приложение 7) или спецификациях проставляется штамп, указанный на рис. 1 Приложения 4 к настоящему Положению. В правом верхнем углу грузового документа указывается также номер грузовой таможенной декларации, по которой был оформлен товар. Штамп и номер декларации заверяются личной номерной печатью сотрудника таможенного органа, производившего таможенное оформление товара. Указанные штампы являются основанием для выпуска товара таможенным органом, расположенным в пункте пропуска на границе (далее в настоящем разделе - таможенный орган назначения), при условии сохранности таможенных средств, иных обеспечений, грузовых отделений транспортных средств, контейнеров или упаковки отдельных мест.
3.2. После поступления товара в таможенный орган назначения на грузовом документе, а также в товаросопроводительном документе или спецификации проставляется штамп, указанный на рисунке 3 Приложения 4 к настоящему Положению, заверяемый личной номерной печатью сотрудника таможенного органа, производившего оформление.
Копия грузового документа или спецификации остается в таможенном органе назначения и служит подтверждением факта вывоза товара из Республики Казахстан.
3.3. Таможенные органы назначения ведут журналы о фактическом вывозе товаров из Республики Казахстан по форме, приведенной в Приложении 8 к настоящему Положению. Не реже одного раза в 10 дней указанные таможенные органы направляют во все таможенные органы отправления сводки о фактически вывезенных товарах по форме, аналогичной форме журнала.
Указанные сводки используются для сверки с зарегистрированными в таможенном органе отправления грузовыми таможенными декларациями. В случае, если грузовая таможенная декларация, номер которой указан в грузовом документе, не зарегистрирована в таможенном органе отправления, производится разбирательство.

3.4. Қазақстан Республикасынан әкетiлетiн кеден қоймасы бажсыз сауда дүкенi, уақытша әкелу, ұқсату режимдерiнде тұрған тауарларды кедендiк ресiмдеуден кейiн көрсетiлген кедендiк режимдерге сәйкес мұндай тауарлар жiберiлген кеден органына осы Ереженiң 2 бөлiмiне сәйкес жiберiледi.
Мұндай жағдайда кепiлдiк мiндетi тауарды жөнелтушiге көрсетiледi.
Iшкi кеден транзитi процедурасы бойынша тасымалдың жiберiлген кеден органына белгiленген мерзiмiнде аяқталғаны расталмаған кезде, жөнелтушi кеден органы төлеушiлердiң шоттарынан Қазақстан Республикасы Президентiнiң Заң күшi бар "Қазақстан Республикасындағы кеден iсi туралы" (бұдан әрi - мәтiн бойынша Жарлық) Жарлығының 140 бабына сәйкес төленбеген кеден төлемдерiн және салықтарды өндiрiп алады. Қосымша құнға салықты және акциздердi Қазақстан Республикасының салық заңдарына сәйкес (Қазақстан Республикасы Президентiнiң Заң күшi бар "Салықтар және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Жарлығы, 154 бап) салық қызметi органдары өндiрiп алады. Жөнелтетiн кеден органы Қазақстан Республикасы кеден заңдарына сәйкес тасымалдаушының кеден ережелерiн бұзғандығы туралы iс ашады.
4. Кейбiр тауарларды ресiмдеудiң ерекшелiктерi
4.1. Ауырсалмақты және көлемдi тауарларды, сондай-ақ бос тасылатын тауарларды (құм, қиыршық тас және т.б.) iшкi кеден транзитi процедурасы бойынша ашық көлiк құралдарымен тасуға болады.
Бұл жағдайда осындай тауарларды айырбастауға мүмкiндiк бермейтiн шаралар қолдану қажет (жүк тауарға iлеспе және өзге де құжаттарда толығымен суреттеу, тауарларға таным белгiлерiн салу және т.б.).
5. Жауапкершiлiк
5.1. Жiберiлген кеден органына тапсырылуға тиiстi және бiр кеден
органынан екiншiсiне тасымалданатын тауарлар және құжаттарды әкелмеу,
сондай-ақ кеден бақылауындағы тауарларды тасымалдау ережесiн өзге де
бұзушылықтар үшiн жауапкершiлiк кеден заңдарына сәйкес туындайды.
5.2. Жiберiлген кеден органына тауарлардың жолда авария немесе
тежеусiз күш әрекетi салдарынан жеткiзiлмеуiне байланысты ұйымдар кеден
төлемдерi мен салықтарынан босатылады.
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетi
жанындағы Кеден комитетiнiң
1995 ж. 19 қыркүйектегi
N 112-П Бұйрығымен
бекiтiлген iшкi кедендiк
транзит процедурасы туралы
Ережеге N 1 Қосымша
Шот-фактураны ресiмдеу
Тәртiбi
1. Шот-фактура кедендiк бақылаудың мақсаты үшiн қажеттi мәлiметтердi
қамтиды.
2. Шот-фактура орыс, қазақ немесе ағылшын тiлдерiнде жасалуы тиiс.
3. Шот-фактура төмендегi мәлiметтерден:
- оның жасалу күнiнен;
- экспорттаушы және импорттаушының атауы және почталық мекен-жайынан;
- шарттың, келiсiмнiң нөмiрi және күнiнен;
- жеткiзiлiм шарттарынан;
- СЭҚ ТН немесе Үйлестiрiлген жүйе бойынша атауы және тауар кодынан;
- жүк орындарының түрi және саны және олардың таңбалануы туралы
деректерден;
- брутто салмағынан;
- Қазақстан Республикасының Ұлттық банкiнде бағаланатын валюта
бойынша тауардың құнынан;
- экспорттаушының мөртаңбасынан тұрады.
Ескерту: шот-фактураны, егер ондағы мәлiмдеуге жататын
мәлiметтер кеден органына ұсынылатын тауарға
iлеспе басқа да құжаттарда бар болса, ұсынбауға
болады.
Қазақстан Республикасы
жанындағы Кеден Комитетiнiң 19.09.1995 ж. N 112-П Бұйрығымен белгiленген iшкi кедендiк транзит туралы Ережеге N 2 Қосымша
Iшкi транзиттiк құжаттарды толтыру
Ережесi

3.4. После таможенного оформления вывозимых из Республики Казахстан товаров, находящихся в режимах таможенного склада, магазина беспошлинной торговли, временного ввоза, переработки, в соответствии с указанными таможенными режимами, такие товары направляются в таможенный орган назначения в соответствии с разделом 2 настоящего Положения.
В таких случаях гарантийное обязательство предъявляется отправителем товара.
При не подтверждении в установленные сроки таможенным органом назначения надлежащего окончания перевозки по процедуре ВТТ, таможенный орган отправления взыскивает неуплаченные таможенные платежи и налоги со счетов плательщиков в соответствии со ст. 140 Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, "О таможенном деле в Республике Казахстан" (далее по тексту - Указа). Налог на добавленную стоимость и акцизы взыскиваются органами налоговой службы в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан (Указ Президента Республики Казахстан, имеющий силу Закона, "О налогах и других обязательных платежах в бюджет", ст. 154). Таможенный орган отправления заводит дело о нарушении перевозчиком таможенных правил в соответствии с таможенным законодательством Республики Казахстан.
4. Особенности
оформления некоторых товаров
4.1. Тяжеловесные и громоздкие товары, а также товары, перевозимые навалом (песок, щебень и т.п.), могут перевозиться по процедуре ВТТ на открытых транспортных средствах.
В этом случае необходимо принимать меры, не позволяющие осуществить подмену таких товаров (подробное описание в грузовых товаросопроводительных и иных документах, нанесения на товары опознавательных знаков и т.п.).
5. Ответственность
5.1. Ответственность за недоставление товаров и документов, подлежащих вручению таможенному органу назначения и перевозимых из одного таможенного органа в другой, а также за иные нарушения правил перевозки товаров под таможенным контролем, наступает в соответствии
с таможенным законодательством.
5.2. При недоставлении товаров в таможенных орган назначения в
связи с их гибелью в пути следования аварии или действия
непреодолимой силы, организации освобождаются от уплаты таможенных
платежей и налогов.
#
Приложение N 1
к Положению о процедуре
внутреннего таможенного
транзита, утвержденному
Приказом ТК при КМ РК
от 19 сентября 1995 г. N 112-П
Порядок
оформления счет-фактуры
1. Счет-фактура содержит сведения, необходимые для целей
таможенного контроля.
2. Счет-фактура должна быть составлена на русском, казахском
или английском языках.
3. Счет-фактура содержит следующие сведения:
- дата ее составления;
- наименование и почтовый адрес экспорта и импорта;
- номер и дата контракта/договора;
- условие поставки;
- наименование и код товара по ТН ВЭД или Гармонизированной
системе;
- вид и количество грузовых мест и данные об их маркировке;
- вес брутто;
- стоимость товара в валюте, котируемой Национальным банком
Республики Казахстан;
- штамп экспортера.
Примечание: счет-фактура может не представляться, если сведения,
подлежащие заявлению в ней, содержатся в других
товаросопроводительных документах, представляемых
таможенному органу.
Приложение N 2
к Положению о внутреннем таможенном транзите, утвержденному Приказом ТК при КМ РК от 19.09.95 г. N 112-П
Правила
заполнения внутреннего
транзитного документа

1. Iшкi транзит құжаты белгiленген нысандағы кедендiк жүк декларациясының парақтарына толтырылады.
2. Iшкi транзит құжатының мынадай: 1; 2; 3; 4; 5; 6; 7; 8; 15; 17; 18; 21; 22; 29; 31; 32; 33; 35; 42 бағандары; 2; 7 тармақтары 44; 50; 53; 54; А; С; Д бағандары толтырылады.
3. Бағандарды кеден органының лауазымды адамы, декларант немесе тасымалдаушы Кеден комитетiнiң 1995 жылғы 26 қыркүйектегi N 127-П бұйрығымен бекiтiлген "Кедендiк жүк декларациясын толтыру тәртiбi туралы нұсқаумен" белгiленген тәртiппен төмендегi ерекшелiктер ескерiлiп толтырады:
- 1 бағанда екiншi бөлiмше толтырылмайды, ал үшiншi бөлiмшеде IКТ көрсетiледi;
- 2 және 8 бағандарда ЖКҰЖ кодтары және теңдестiру нөмiрлерi көрсетiлмейдi;
- 8 бағанда тауарларды темiржол көлiктерiмен тасымалдау жағдайында жiберiлетiн кеден органының қызметi аймағындағы темiржол станциялары көрсетiледi;
- 22 бағанның сол жақ бөлiмшесiнде шот-фактураға және басқа тауарға iлеспе құжаттарға сәйкес, валютаның цифрлық коды және тауарлардың жалпы фактуралық құны көрсетiледi;
- 33 бағанда СЭҚ ТН бойынша тауардың нақты кодын анықтау мүмкiндiгi болмағанда тауар позициясы (тауар коды цифрлық кодтың төртiншi таңбасының деңгейiнде) көрсетiледi;
- 42 бағанда тауарлардың фактуралық құны шот-фактураға немесе басқа тауарға iлеспе құжаттарға сәйкес көрсетiледi;
- 44 бағанның 7 тармағында шот-фактураның нөмiрi және күнi көрсетiледi;
- 50 бағанда тауарды жiберiлетiн кеден органына дейiн жеткiзудiң мерзiмi және IКТ процедурасына сәйкес тауарларды тасуға қабылдап алған тасымалдаушы жөнiнде мәлiметтер (тасымалдаушының атауы, мекен-жайы, мөрi, жiберiлетiн кеден органына тауарды жеткiзу туралы мiндеттеме, тасымалдаушының өкiлiнiң тегi, әкесiнiң және өзiнiң аты мен қолы);
- 53 бағанда жiберiлетiн кеден органының атауы көрсетiледi;
- "А" бағанының 1 тармағында жеткiзетiн жердiң мекен-жайы, ал "А" бағанының 2 тармағына - жеткiзетiн жердiң телефоны жазылады;
- "С" және "Д" бағандарына 2 және 3 қосымшаларда көрсетiлген суреттерге сәйкес мөртаңба қойылады және жеке нөмiрлiк мөрмен расталады.
Iшкi транзиттiк құжатқа кедендiк жүк декларациясының нөмiрiне ұқсас (7 баған) нөмiр берiледi.
4. IКТ процедурасы бойынша тауарларды бiр немесе бiрнеше аралық кеден органы арқылы тасу кезiнде осы кеден органының атауы iшкi транзиттiк құжаттың артқы бетiне көрсетiледi.
5. Егер тасымалдаушы не декларант iшкi транзиттiк құжаттың қандай да бiр бағаналарын толтыра алмайтын болса, кеден органының лауазымды адамы жетiспейтiн мәлiметтердi өз бетiнше көрсетедi.
Қазақстан Республикасы
жанындағы Кеден комитетiнiң 19.09.1995 ж. N 112-П Бұйрығымен белгiленген iшкi кедендiк транзит туралы Ережеге N 3 Қосымша
Кепiлдiк мiндеттеме
(IКТ процедурасы)
_______________________________________________________________
(кәсiпорынның толық атауы, ЖКҰЖ коды, мекен-жайы, телекстiң,
_______________________________________________________________
факстiң нөмiрi, банкiнiң атауымен банкiдегi шот нөмiрi)
(одан әрi "Кәсiпорын") осы мiндеттемемен 199  ж "  "  _________
________________________(кеден органына)_______________________
(кеден органынан) iшкi кедендiк транзит процедурасы бойынша
тасылатын тауарларды көрсетуге мiндеттенедi
_______________________________________________________________
(тасымалдаушының атауы және мекен-жайы)
iшкi транзиттiк құжаттың және жүк құжатының N/N
_______________________________________________________________
(кеден органы көрсетедi).
Кәсiпорын кеден заңдарына сәйкес белгiленген мерзiмде
тауарларды көрсете алмаған жағдайда кеден төлемдерiн және
салықтарды, қосымша құнға салықты және акциздердi төлеуге
мiндеттенедi.
Кәсiпорын жетекшiсi              _________________________
(қолы)
Бас бухгалтер                    _________________________
(қолы)
Кәсiпорын мөрi
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетi
жанындағы Кеден комитетiнiң
1995 ж. 19 қыркүйектегi
N 112-П Бұйрығымен
бекiтiлген iшкi кедендiк
транзит процедурасы туралы
Ережеге N 4 Қосымша
__________________________
| Қазақстан Республикасы  |
| Министрлер Кабинетi     |
| жанындағы Кеден комитетi|
|(Кеден органының атауы)  |
|  Шығаруға рұқсат        |
|  Инспектор ____________ |
|  199__ж. "___"_________ |
__________________________

1. Внутренний транзитный документ заполняется на бланках грузовой таможенной декларации установленной формы.
2. Заполняются следующие графы внутреннего транзитного документа:1; 2; 3; 4; 5; 6; 7; 8; 15; 17; 18; 21; 22; 29; 31; 32; 33; 35; 42; пункты 2; 7 графы 44; 50; 53; 54; А; С; Д.
3. Графы заполняются должностным лицом таможенного органа, декларантом или перевозчиком в порядке, установленном "Инструкцией о порядке заполнения грузовой таможенной декларации", утвержденной приказом Таможенного комитета от 26 сентября 1995 г. N 127-П, с учетом следующих особенностей:
- в графе 1 второй подраздел не заполняется, а в третьем подразделе указывается ВТТ;
- в графах 2 и 8 не указываются коды ОКПО и идентификационные номера;
- в графе 8 в случае перевозки товара железнодорожным транспортом указывается ж/д станции в зоне деятельности таможенного органа назначения;
- в графе 22 в левом подразделе указывается цифровой код валюты и общая фактурная стоимость товаров согласно счету-фактуре и другим товаросопроводительным документом;
- в графе 33 при невозможности определения точного кода товара по ТНН ВЭД указывается товарная позиция (код товара на уровне четвертого знака цифрового кода);
- в графе 42 указывается фактурная стоимость товаров согласно счету-фактуре или другим товаросопроводительным документом;
- в графе 44 в п. 7 указывается номер и дата счета-фактуры;
- в графе 50 указываются срок доставки товара до таможенного органа назначения и сведения о перевозчике, принявшем товары к перевозке в соответствии с процедурой ВТТ (наименование, адрес, штамп перевозчика, обязательство о доставке товара до таможенного органа назначения, ф.и.о. и подпись представителя перевозчика);
- в графе 53 указываются наименование таможенного органа назначения;
- в п. 1 графы "А" заносится адрес места доставки, а в п. 2 графы "А" - телефон места доставки;
- в графах "С" и "Д" проставляются штампы, указанные, соответственно на рис. 2 и 3 приложения и заверяются личной номерной печатью.
Внутреннему транзитному документу присваивается номер (графа 7) аналогично номеру грузовой таможенной декларации.
4. При перевозке товаров по процедуре ВТТ через один или несколько промежуточный таможенный орган наименование этого таможенного органа указывается на оборотной стороне внутреннего транзитного документа.
5. Если перевозчик либо декларант не может заполнить какие-либо графы внутреннего транзитного документа, должностное лицо таможенного органа самостоятельно указывает недостающие сведения.
Приложение N 3
к Положению о процедуре внутреннего таможенного транзита, утвержденному Приказом ТК при КМ РК от 19.09.95 г. N 112-П
Гарантийное обязательство
(процедура ВТТ)
______________________________________________________________________
(полное наименование предприятия, код ОКПО, адрес, номер телекса,
______________________________________________________________________
факса, номер счета в банке с наименованием банка)
(далее "Предприятие"), настоящим обязуется представить до
"     "______________199  г. в________________________таможенный орган)
товары, перевозимые из__________________________(таможенного органа) по
процедуре внутреннего таможенного транзита
______________________________________________________________________
(наименование и адрес перевозчика)
N/N внутреннего транзитного документа и грузового документа
______________________________________________________________________
(указываются таможенным органом).
Предприятие обязуется произвести оплату таможенных платежей и
налогов, налога на добавленную стоимость и акцизов в случае
непредоставления товаров в указанный срок в соответствии с
таможенным законодательством.
Руководитель предприятия               _______________________
(подпись)
Главный бухгалтер                      _______________________
(подпись)
Печать Предприятия
Приложение N 4
к Положению о процедуре внутреннего таможенного транзита, утвержденному Приказом ТК при КМ РК от 19.09.95 г. N 112-П
----------------------------------
!    !  Таможенный комитет при    !
!  1 !    Кабинете Министров      !
!    !   Республики Казахстан     !
!----!(Наименование там. органа)  !
!    !    Выпуск разрешен         !
!    !Инспектор__________________ !
!    !"____"________________199_г.!
----------------------------------

63 х 22
1 сурет
___________________________________
|  | Қазақстан Республикасы        |
|  | Министрлер Кабинетi жанындағы |
|  |     Кеден комитетi            |
---    (Кеден органының атауы)     |
|  | Кеден бақылауымен_______саны  |
|  |_______орны________мөртаңбасы  |
|  |____________көлiгiндегi тауар  |
|  |              ------------     |
|  | -------------жүк орны         |
|  |              (кеден органына) |
|  |  19__ж._______дейiн жеткiзiлуi|
|  |  тиiс.________________IКТ     |
|  | Инспектор _______________     |
|  |  199__ж "__"  ____________    |
|  |_______________________________|
85 х 60
2 сурет
_______________________________________
| | Қазақстан Республикасы Министрлер |
| |  Кабинетi жанындағы Кеден комитетi|
| |  (Кеден органының атауы)          |
| |          Тауар түстi              |
| | Инспектор __________________      |
| | 19___ж.  "___" _______________    |
_______________________________________
63 х 22
3 сурет
Ескерту: сол бағанада кеден органының мөр нөмiрi мен коды
көрсетiледi. Мәселен, N 1 "Шығаруға рұқсат" мөрi Алматы қаласы мен Алматы
облысы бойынша Кеден басқармасына жатады.
Қазақстан Республикасы
Министрлер кабинетi жанындағы Кеден комитетiнiң 1995 ж. 19 қыркүйектегi N 112-П Бұйрығымен бекiтiлген iшкi кедендiк транзит процедурасы туралы Ережеге N 5 Қосымша
Iшкi транзит құжаттарды
(IТҚ) тiркеу
Журналы
__________________________________________________________________
N | Күнi|   Алушы/жөнелтушi |Тасымал. |Тауар |Орын| Брутто | Құн
|     |(атауы, мекен-жайы,|даушы    |(атауы,саны|салмағы |бiрлiгi
|     |жiберiлетiн темiр  |(атауы,  |код)  |    |(тонна. |
|     |жол стансасы       |мекен-.  |      |    | мен)   |
|     |                   | жайы)   |      |    |        |
__________________________________________________________________
1|  2  |         3         |    4    |   5  |  6 |    7   |  8
__________________________________________________________________
_________________________________________________________________
Құны|Жiберiле.| Инспек.  | Жеткiзу   |  Құжаттар |Жiберiлетiн
|летiн    |тордың    |туралы рас.|жiберiлетiн|кеден органының
|кеден    |аты-тегi  |тау (құжат.|кеден орга.|құжаттардың
|органы   |жеке  нө. |тың күнi,  |нына жiбе. |түскенi туралы
|         |мiрлiк мөрi нөмiрi)   |рiлдi (күнi|растауы
|         |          |           | қолы)     |
________________________________________________________________
9  |    10   |     11   |     12    |     13    |     14
________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетi жанындағы Кеден комитетiнiң 1995 ж. 19 қыркүйектегi N 112-П Бұйрығымен бекiтiлген iшкi кедендiк транзит процедурасы туралы Ережеге N 6 Қосымша
Тауарлардың түсуiн есепке алу
Журналы
_________________________________________________________________
N |Күнi |IКҚ нөмiрi|Алушы (атауы, |Тасымалдаушы|Тауар |Брутто
|     |          |мекен-жайы    |(атауы,     |(атауы|салмағы
|     |          |              | мекен-жайы)|коды) |тоннамен)
_________________________________________________________________
1 |  2  |    3     |      4       |      5     |   6  |    7
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
Валюта  |  Тауарлардың түскенi    |  КЖД  | Кеден органы
(фактура |туралы хабар берген      | нөмiрi|лауазымды адамның
құны)   |адамның лауазымы,аты-тегi|       | аты-тегi
________________________________________________________________
8    |            9            |  10   |        11
________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетi жанындағы Кеден комитетiнiң 1995 ж. 19 қыркүйектегi N 112-П Бұйрығымен бекiтiлген iшкi кедендiк транзит процедурасы туралы Ережеге N 7 Қосымша
Қазақстан Республикасынан тауарларды әкетудiң
есепке алудың
Журналы
__________________________________________________________________
КЖД |СЭҚ ТН  |Брутто |Мөртаң. |Шығарыл.|Жөнелтушi  |Жiберiлген
нөмiрi бойынша|салмағы|нөмiрi  |ған күнi|(атауы,жайы|кеден органы
| тауар. |(тонна.|        |        |жiберiлетiн|
|коды,   | мен)  |        |        |темiржол   |
| атауы  |       |        |        |стансасы)  |
_________________________________________________________________
1   |    2   |  3    |   4    |    5   |     6     |     7
_________________________________________________________________
Оқыған:
Багарова Ж.А.

63 Х 22
рис. 1
------------------------------------------
!    !   Таможенный комитет при           !
!    !     Кабинете Министров             !
!    !    Республики Казахстан            !
!----!(Наименование таможенного органа)   !
!    !Товар под таможенным контролем      !
!    !в количестве_________________ мест  !
!    !за пломбами_________________________!
!    !на транспортном средстве подлежат   !
!    !грузовых местах                     !
!    !доставке в____________(там. орган)  !
!    !до__________19__г. ВТД______________!
!    !Инспектор___________________________!
!    !"_____"___________________199__г.   !
-------------------------------------------
85 х 60
рис. 2
----------------------------------
!    !   Таможенный комитет при  !
!    !     Кабинете Министров    !
!----!     Республики Казахстан  !
!    !(Наименование там. органа) !
!    !     товар поступил        !
!    !Инспектор__________________!
!    !"_____"_____________199__г.!
---------------------------------
63 х 22
рис. 3
Примечание: в левой графе указывается номер печати и код
таможенного орган. Например, печать "Выпуск разрешен" N 1
принадлежит Таможенному управлению по г. Алматы и Алматинской
области.
Приложение N 5
к Положению о процедуре внутреннего таможенного транзита, утвержденному приказом ТК при КМ РК от 19.09.95 г. N 112-П
Журнал
Регистрации внутренних
транзитных документов (ВТД)
(таблица)
1 - N
2 - Дата
3 - Получатель/отправитель (наименование, адрес, ж/д станция назначения)
4 - Перевозчик (наименование, адрес)
6 - Товар (наименование, код)
7 - Количество мест
8 - Вес брутто (тонны)
9 - Единица стоимости
10- Стоимость
11- Таможенный орган назначения
12- Ф.И.О. инспектора, личная номерная печать
13- Подтверждение о доставке (дата, N документа)
14- Документы отправлены в таможенный орган назначения (число, подпись)
15- Подтверждение таможенного органа назначения о поступлении
документов
_______________________________________________________________________
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7 ! 8 ! 9 ! 10 ! 11 ! 12 ! 13 ! 14 ! 15
-----------------------------------------------------------------------
Приложение N 6
к Положению о процедуре внутреннего таможенного транзита, утвержденному Приказом ТК при КМ РК от 19.09.95 г. N 112-П
Журнал
учета поступления товаров
(таблица)
1 - N
2 - Дата
3 - Номер ВТД
4 - Получатель (наименование, адрес)
5 - Перевозчик (наименование, адрес)
6 - Товар (наименование, код)
7 - Вес брутто (тонны)
8 - Валюта и фактурная стоимость
9 - Ф.И.О., должность лица, представившего информацию о поступлении
товара
10 - Номер ГТД 11 - Ф.И.О., должность лица таможенного органа
______________________________________________________________________
1 ! 2 ! 3 !  4  !  5  ! 6  !  7  !  8  !  9  !  10  !  11
----------------------------------------------------------------------
Приложение N 7
к Положению о процедуре внутреннего таможенного транзита, утвержденному Приказом ТК при КМ РК от 19.09.95 г. N 112-П
Журнал
учета вывоза товаров
из Республики Казахстан
(таблица)
1 - N ГТД
2 - Наименование товара и код по ТН ВЭД
3 - Вес брутто (тонны)
4 - Номер штампа
5 - Дата выпуска
6 - Отправитель (наименование, адрес, ж/д станция отправления)
7 - Таможенный орган отправления
____________________________________________________________________
1  !   2    !    3    !    4   !    5    !     6     !     7
--------------------------------------------------------------------