СТАНДАРТТАУ ТУРАЛЫ ЕРЕЖЕЛЕР Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк стандарттау жүйесi Мемлекеттiк стандарттау мен техникалық шарттардың жобаларын Қазақстан Республикасының Еңбек министрлiгiнiң еңбектi қорғау органдарымен келiсу тәртiбi ПР РК 60.1.01-95 (Орнына РД 50-III-86)
Қазақстан Республикасының Еңбек министрлiгi 1995 жылғы 31 қазан. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 1995 жылғы 25 желтоқсан N 138. Қолданылуы тоқтатылды - ҚР Үкіметінің 2005 жылғы 9 ақпандағы N 124 қаулысымен.
Келiсiлдi
Қазақстан Республикасының
стандарттау жөнiндегi
Мемлекеттiк комитетi орынбасары
Төрағасының орынбасары
26 қазан 1995 ж.
Бекiтiлдi
Қазақстан Республикасы
Еңбек министрiнiң
31 қазан 1995 ж.
Қазақстан Республикасы
Еңбек министрлiгiнiң
еңбектi қорғау
Департаментi
1. Қолдану саласы
Стандарттау туралы осы ережелер өнiмдердiң оның iшiнде жұмысшылардың жеке қорғаныш құралдарының мемлекеттiк стандарттары мен техникалық шарттары жобаларын Қазақстан Республикасы Еңбек министрлiгiнiң еңбектi қорғау органдарымен келiсу тәртiбiн белгiлейдi.
Ережелер Қазақстан Республикасының министрлiктерi мен ведомстволары, холдинг және акционерлiк концерндерi мен ассоциациялары, кәсiпорындары, ұйымдары және бiрлестiктерi және өздерiнiң ведомстволық бағыныштылығына және меншiк түрiне қарамастан басқа шаруашылық субъектiлерi үшiн, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Еңбек министрлiгiнiң еңбек қорғау Департаментi, оның қалалық, облыстық бөлiмдерi үшiн мiндеттi.
Ережелер Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгi мен қорғаныс өндiрiсi Комитетiнiң тапсырысы бойынша жасалған өнiмдер мен жеке қорғаныш құралдарының мемлекеттiк стандарттары мен техникалық шарттарының жобаларын келiсуге қолданылмайды.
2. Нормативтiк сiлтемелерi
Осы ережелерде мынадай стандарттарға сiлтемелер пайдаланылды:
СТ РК 1.2-95 "ГСС РК. Мемлекеттiк стандартты жасау тәртiбi"
СТ РК 1.3-93 "ГСС РК. Техникалық шарттарды жасау, келiсу, бекiту және мемлекеттiк тiркеу тәртiбi".
ПР РК 60.1.01-95
ГОСТ 15.001-88 "СС ПП. Өндiрiстiк-техникалық мақсатта өнiмдер".
ГОСТ 15.004-88 "СР ПП. Жеке сақтану құралдары".
ГОСТ 15.013-86 "СР ПП. Медициналық бұйымдар".
СТ РК 4.2-93 "СР ПП. Халық тұтынатын өндiрiстiк емес тауарлар".
3. Жалпы ережелер
3.1. Еңбек қауiпсiздiгi талаптарын қамтитын өнiмдердiң мемлекеттiк стандарттары мен техникалық шараларының және жеке қорғаныш құралдарының мемлекеттiк стандарттары мен техникалық шарттарының жобаларының соңғы редакциялары СТ РК 1.2-93, СТ РК 1.3-93, ГОСТ 15.001-88, ГОСТ 15.004-88, ГОСТ 15.013-86, СТ РК 4.2-93 стандарттарында және осы әдiстемелiк нұсқауларда белгiленген тәртiптер бойынша еңбектi қорғау Департаментi, оның қалалық және облыстық бөлiмдерiмен келiсiлу керек.
Еңбектi қорғау Департаментiнiң органдарымен келiсуге жатпайтындар:
- азық-түлiк тауарлар мен тұрмыстық химия тауарларының мемлекеттiк стандарттары мен техникалық шараларының жобалары;
- қауiпсiздiк шарттары қамтылмаған мемлекеттiк стандарттар мен техникалық шарттарға өзгерiстер жасау.
3.2. Өнiмдердiң (3.3. тармағында көрсетiлгендерден басқа) мемлекеттiк стандарттарының жобалары жұмыскерлердiң және қорғаныш құралдарының мемлекеттiк стандарттары мен техникалық шарттарының жобаларын осы жобалардың бiрiншi редакцияларына А және Ә қосымшаларына сәйкес Қазақстан Республикасының мамандандыру жөнiндегi институтының (ұйымының) пiкiрiнiң көшiрмесiн ұсына отырып, еңбектi қорғау Департаментiмен келiседi.
3.3. Зиянды, өрт қауiптiлiгiн тудыратын және радиобелсендi заттардың, материалдың, шикiзаттардың, отындардың, жартылай фабрикаттардың мемлекеттiк стандарттары мен техникалық шарттарының жобалары тиiсiнше мыналармен келiсiледi:
- мемлекеттiк стандарттар жобалары еңбектi қорғау Департаментiмен;
- техникалық шарттардың жобалары осы өнiмдердiң негiзгi тұтынушылары (тапсырыс берушiлерi) - кәсiпорындарды қамтитын облыстық және Алматы қалалық еңбектi қорғау басқармасымен;
3.4. Машина жасау саласының жаңа (жетiлдiрiлген) өнiмдерiнiң және ГОСТ 15.001-88 және ГОСТ 15.004-88, ГОСТ 15.013-86, СТ РК 4.2-93, бойынша қабылдау сынағына жататын басқа өнiмдерiнiң техникалық шарттарының жобаларын келiсу осы өнiмдердiң негiзгi тұтынушылары (тапсырыс берушiлерi) - кәсiпорындарда қамтитын облыстардың, Алматы қаласының мемлекеттiк еңбектi қорғау инспекторының өнiмдердi қабылдау актiсiне қол қою арқылы жүзеге асырылады.
3.5. Егер өнiмдердi өндiрiске енгiзу жөнiндегi шешiм, қабылдау комиссиясынсыз қабылданса, техникалық шарттардың жобалары осы өнiмдердiң негiзгi тұтынушыларының (тапсырыс берушiлерiнiң) және А.Ә. қосымшаларына сәйкес тиiстi мамандандыру институттарының ұйымдарының пiкiрлерiн ұсына отырып, еңбектi қорғау Департаментiмен келiсiледi.
3.6. Оқу орындарына арналған өнiмдердiң (станоктар, машиналар, жабдықтар, тренажорлар, оқу стендiлерi және т.б.) техникалық шарттарын мыналармен келiседi:
- салаарлық қолданылатын өнiмдердiң - еңбектi қорғау Департаментiмен;
- салалық қолданылатын өнiмдердiң - облыстық және Алматы қалалық еңбектi қорғау басқармаларымен.
3.7. Тұрмыстық техника өнiмдерiнiң техникалық шарт жобаларын осы өнiмдердi жасаушылар - кәсiпорындарды қамтитын облыстық, Алматы қалалық еңбектi қорғау басқармаларымен келiседi.
3.8. Бекiту деңгейiне қарай еңбек қауiпсiздiгiн қамтитын өнiмдердiң стандарттары мен техникалық шарттарын өзгерту,
мемлекеттiк стандарттар мен техникалық шарттар келiсiлген еңбектi
қорғау Департаментiмен және облыстық, Алматы қалалық еңбектi қорғау басқармаларымен келiсiледi.
А қосымшасы
(анықтамалық)
Қазақстан Республикасының ғылыми-зерттеу институттарын
(ҒЗИ) және басқа ұйымдарын мамандандыру
___________________________________________________________________
рет | Стандарттардың, техникалық     | Институттардың (ұйымдардың)
саны| шарттарының жобалары           |           аттары
___________________________________________________________________

ПРАВИЛА ПО СТАНДАРТИЗАЦИИ, Государственная система стандартизации Республики Казахстан, Порядок согласования проектов государственных стандартов и технических условий с органами охраны труда Министерства труда Республики Казахстан ПР РК 60.1.01-95 (Взамен РД 50-III-86)
Утверждены приказом Заместителя Министра труда Республики Казахстан от 31 октября 1995 г. Зарегистрированы в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25.12.1995 г. N 138. Согласовано Заместителем Председателя Госстандарта Республики Казахстан 26 октября 1995 г. Отменены - постановлением Правительства РК от 9 февраля 2005 года N 124 (P050124)
1. Область применения
Настоящие Правила по стандартизации устанавливают порядок согласования проектов государственных стандартов и технических условий на продукцию, в т.ч. средства индивидуальной защиты, работающих с органами охраны труда Министерства труда Республики Казахстан.
Правила обязательны для министерств и ведомств, холдинговых и акционерных компаний, концернов и ассоциаций, предприятий, организаций и объединений промышленности и других хозяйствующих субъектов Республики Казахстан, независимо от их ведомственной подчиненности и формы собственности, а также Департамента охраны труда Министерства труда Республики Казахстан, его городских и областных подразделений.
Правила не распространяются на порядок согласования проектов государственных стандартов и технических условий на продукцию и средства индивидуальной защиты, разрабатываемую по заказам Министерства обороны и Комитета оборонной промышленности Республики Казахстан
2. Нормативные ссылки
В настоящих Правилах использованы ссылки на следующие стандарты:
СТ РК 1.2-93 "ГСС РК. Порядок разработки государственных стандартов"
СТ РК 1.3-93 "ГСС РК. Порядок разработки, согласования, утверждения и государственной регистрации технических условий"      ГОСТ 15.001-88 "СРПП. Продукция производственно-технического назначения"
ГОСТ 15.004-88 "СРПП. Средства индивидуальной защиты"
ГОСТ 15.013-86 "СРПП. Медицинские изделия"
СТ РК 4.2-93 "СРПП РК. Непродовольственные товары народного потребления" .
3. Общие положения
3.1 Окончательные редакции проектов государственных стандартов и технических условий на продукцию, содержащие требования безопасности труда, государственных стандартов и технических условий на средства индивидуальной защиты работающих, должны быть согласованы с Департаментом охраны труда, его городскими и областными подразделениями в порядке, установленном в СТ РК 1.2-93, СТ РК 1.3-93, ГОСТ 15.001-88, ГОСТ 15.004-88, ГОСТ 15.013-86, СТ РК 4.2-93 и настоящих методических Указаниях.
Не подлежат согласованию с органами Департамента охраны труда:
- проекты государственных стандартов и технических условий на продовольственные товары и товары бытовой химии;
- изменения к государственным стандартам и техническим условиям, не содержащим требований безопасности труда.
3.2 Проекты государственных стандартов на продукцию (кроме указанной в п.3.3) и проекты государственных стандартов и технических условий на средства индивидуальной защиты работающих согласовывают с Департаментом охраны труда с представлением копии отэыва института (организации) Республики Казахстан по специализации согласно приложений А, Б на первые редакции этих проектов.
3.3 Проекты государственных стандартов и технических условий на вредные, пожаровзрывоопасные и радиоактивные вещества, материалы, сырье, топливо, полуфабрикаты согласовывают соответственно:
проекты государственных стандартов с Департаментом охраны труда;
проекты технических условий с управлением охраны труда областей и г.Алматы, в обслуживании которых находятся предприятия - основные потребители (заказчики) этой продукции.
3.4 Согласование проектов технических условий на новую (модернизированную) продукцию машиностроения и другую продукцию, подвергающуюся приемочным испытаниям по ГОСТ 15.001-88, ГОСТ 15.004-88, ГОСТ 15.013-86, СТ РК 4.2-93 осуществляется подписанием акта приемки продукции (протокола, акта технических испытаний) государственным инспектором охраны труда области, г.Алматы, в обслуживании которого находятся предприятия - основные потребители (заказчики) этой продукции.
3.5 Если решение о постановке продукции на производство принимают без приемочной комиссии, проект технических условий согласовывают с Департаментом охраны труда с представлением отзывов основного заказчика (потребителя) этой продукции и соответствующего института (организации) по специализации согласно приложений А, Б.
3.6 Технические условия на продукцию, предназначенную для учебных заведений (станки, машины, оборудование, тренажеры, учебные стенды, макеты и т.п.), согласовывают:
- с Департаментом охраны труда - на продукцию межотраслевого применения;
- с управлением охраны труда области, г.Алматы - на продукцию отраслевого применения.
3.7 Проекты технических условий на продукцию бытовой техники согласовывают с управлением охраны труда области, г.Алматы, в обслуживании которого находятся предприятия - изготовители этой продукции.
3.8 Изменения к стандартам и техническим условиям на продукцию, содержащие требования безопасности труда в зависимости от уровня утверждения согласовывают с Департаментом охраны труда, управлением охраны труда области, г.Алматы, с которыми были согласованы государственные стандарты и технические условия.
Приложение А
(справочное)
Специализация научно-исследовательских
институтов (НИИ) и других организаций
Республики Казахстан  ___________________________________________________________________
NN !       Проекты стандартов, ТУ !   Наименование института
п/п!                              !       (организации)
___________________________________________________________________

1  |               2                |              3
___________________________________________________________________
1.  Нормалардың, мүмкiн деңгейлердiң
(концентрациялардың), қорғану
тәсiлдерi мен бақылау әдiстерi:
- жұмыс аймағы ауасының газдануы; Қазақстан Республикасының
Ұлттық Ғылымдар Академиясының
(ҰҒА) тау-кен iстерi Институты
- шудың, дiрiлдiң,                Қазақтың еңбектi қорғау және
ультрадыбыстың;                  экология жөнiндегi ғылыми
зерттеу институты (ҚЕҚ және
ЭҒЗИ)
- жарықтандырудың және            Қазақстан Республикасының
улльтракүлгiн радиациясының;      Денсаулық сақтау министр.
лiгiнiң институттары
- температураның, ылғалдың,       ҰҒА еңбек физиологиясы мен
қысымның, ауа қозғалысы           гигиенасы институты
жылдамдылығының;
- жұмыс аймағы ауасының           ҰҒА тау-кен iстерi институты
шаңдануының;                      ҚазЕҚ және ЭҒЗИ
- жүйке-психикалық зорығудың;     Қазақстан Республикасы Ден.
саулық сақтау министрлiгiнiң
институттары
- биологиялық қауiптi және        ҰҒА аймақтық тамақтану мәселе.
зиянды өндiрiс факторларының;     лерiнiң ғылыми орталығы
- ионды және радиобелсендi        Ұлттық ядролық орталықтың
сәуле таратудың;                  атомдық энергия институты
- инфракүлгiн радиацияның;        Қазақстан Республикасы Ден.
саулық сақтау министрлiгiнiң
институттары
- электр тоғының;                 Қазақ энергетика ҒЗИ
- электромагниттiк сәуле
таратудың (өрiстердiң);                    - " -
- электростатикалық зарядтардың;          - " -
- электр өрiстерiнiң;                      - " -
2. Өндiрiс жабдықтарының:
- радиациялық - қорғаныс;        Ұлттық ядролық орталықтың (ҰЯО)
атомдық энергетика институты
- ультрадыбыстың және лазерлiк;            - " -
- қауiптi және зиянды өндiрiс     Қазақстан Республикасы Ден.
факторларын бақылайтын;           саулық сақтау министрлiгiнiң
институттары
- металды салқындай өңдеу үшiн;   Қазақтың Ұлттық технологиялық
университетi
- құю;                            Қазақтың металлургия өндiрi.
сiнiң қауiпсiздiгi жөнiндегi
ҒЗИ (Өскемен қ.)
- гидро және пневможетеклен       Қазақтың Ұлттық технологиялық
университетi
- пластмасты жасау және өңдеу     ҰҒА химия ғылымдары институты
үшін;
- сұйықтар мен газдардың ауысуы   Өндiрiстiк экологияның Мемле.
үшiн (насостар, желдеткiштер,     кеттiк ғылыми өндiрiстiк
калолиферлар, кондиционерлер,     бiрлестiгi (Қазмеханөңдеу)
ауаүрлегiштер және басқалар);
- ауаны шаңнан тазарту үшiн
(циклондар, сүзгiлер және                   - " -
басқалары);
- көтеру-көлiктiк;                ҰҒА тау-кен iсi институты,
Қазақтың тау-кен өндiрiсiндегi
қауiпсiздiк жөнiндегi ҒЗИ
- тау-кен өндiрiстiк;
- электрондық есептеу;            ҰҒА информатика институты
- энергетикалық және электротех.  Қазақтың энергетика ҒЗИ
никалық (генераторлар, двигатель.
дер, трансформаторлар, электрмен
дәнекерлеу аппараттары, электр
құрал-саймандары, жарық-техникалық
бұйымдар, стабилизаторлар, түрлен.
дiргiштер және басқалары);
- тоқыма және жеңiл өнеркәсiп     ҰҒА химия ғылымдары институты
үшiн;                             "Легпром" ғылыми-зерттеу инже.
нерлiк орталығы" Акционерлiк
қоғамы (Легпром ҒЗИО)
-тамақ өнеркәсiбi үшiн;           Жамбыл жеңiл және тамақ өнер.
кәсiптерi технологиялық
институты
- құрылыс материалдары өнеркәсiбi Қазақтың жер сiлкiнiсiне берiк
үшiн;                             құрылыс-жобалау және архитек.
тура ҒЗИ (ҚазЖСБҚ және АҒЗИ)
- жұмыс өндiрiсiнiң қауiпсiздiгiн              - " -
қамтамасыз ету үшiн (сатылар,
баспалдақтар, ағаштар, төсенiштер
және басқалары);
- жер жұмыстары үшiн;                           - " -
- өрттiң алдын алу және сөндiру   ҰҒА химия ғылымдары институты
үшiн;                             Қазақстан Республикасы IIМ
өрттен қорғау Бас басқармасы.
ның арнаулы ғылыми зерттеу
лабораториясы

1 !                2             !             3
___________________________________________________________________
1. На нормы, допустимые уровни
(концентрации), способы защиты
и методы контроля:
- загазованности воздуха        Институт горного дела
рабочей эоны;                 Национальной Академии
наук Республики Казахстан (НАН)
- шума, вибрации, ультразвука;  Казахский НИИ  охраны труда
и экологии (КазНИИОТ и Э)
- освещения и ультрафиолетовой  Институты Минздрава
радиации;                     Республики Казахстан
- температуры, влажности,       Институт физиологии и
давления, скорости            гигиены труда НАН
движения воздуха;
- запыленности воздуха          Институт горного дела НАН,
рабочей зоны;                 (КазНИИОТ и Э)
- нервно-психических            Институты Минздрава
перегрузок;                   Республики Казахстан
- биологических опасных и       Научный центр проблем
вредных производственных      регионального питания НАН
факторов;
- ионизирующих и                Институт атомной энергии
радиоактивных излучений;      Национального ядерного
центра (НЯЦ)
- инфракрасной радиации;       Институты Минздрава
Республики Казахстан
- электрического тока;         Казахский НИИ энергетики
- электромагнитных излучений   Казахский НИИ энергетики
(полей);
- электростатических зарядов;  То же
- электрических полей;         -"-
2.  На производственное оборудование:
- радиационно-защитное;         Институт атомной энергии
Национального ядерного центра
(НЯЦ)
- ультразвуковое и лазерное;    Институт атомной энергии (НЯЦ)
- конролирующие опасные и       Институты Минздрава Республики
вредные производственные      Казахстан
факторы;
- для холодной обработки        Казахский национальный
металлов;                     технологический университет
- литейное;                     Казахский НИИ по безопасности
металлургической промышленности
(г. Усть-Каменогорск)
- с гидро- и пневмоприводом;    Казахский национальный
технологический университет
- для переработки и обработки   Институт химических наук НАН
пластмасс;
- для перемещения жидкостей и   Государственное НПО
газов (насосы, вентиляторы,   промышленной экологии
калориферы, кондиционеры,     (Казмеханобр)
воздуходувки и др.);
- для очистки воздуха от пыли    -"-
(циклоны, фильтры и др.);
- подъемно-транспортное;         Институт горного дела НАН,
- горнодобывающее;               Казахский НИИ по безопасности
- конвейерное;                   горной промышленности
- электронно-вычислительное;     Институт информатики НАН
- энергетическое и               Казахский НИИ энергетики
электротехническое
(генераторы, двигатели,
трансформаторы,
электросварочные аппараты,
электроинструменты,
светотехнические
изделия, стабилизаторы,
преобразователи и др.);
- для текстильной и легкой        Институт химических наук НАН,
промышленности;                 Акционерное общество "Научно-
технический инженерный центр
"Легпром" (НТИЦ "Легпром")
- для пищевой промышленности;     Жамбылский технологический
институт легкой и пищевой
промышленности
- для промышленности              Казахский НИИ проектно-
строительных материалов;        сейсмостойкое
строительство и
архитектуры (КазНИИССА)
- для обеспечения безопасности
производства работ (лестницы,
стремянки, леса, подмостки
и др.);                          То же
- для эемляных работ;              КазНИИССА
- для предупреждения и            Институт химических наук НАН,
ликвидации пожаров;              специальная научно-
исследовательская лаборатория
Главного управления пожарной
охраны МВД РК

3. Өндiрiстiк процестердiң:
- металдардың салқын өңделуiнiң,  Қазақтың Ұлттық технологиялық
ұста-қысымдық өңдеу;              университетi
- металдарды соғу арқылы, штампы.             - " -
лаумен, қысыммен өңдеудің;
- құю арқылы;                    Қазақтың металлургия өндiрiсiн.
дегi қауiпсiздiк жөнiндегi ҒЗИ
(Өскемен қаласы)
- металдарды жылу арқылы өңдеу;   Қазақтың Ұлттық технологиялық
университетi
- бояу және коррозияға қарсы      ҰҒА органикалық катализ және
жабудың;                          электрохимия институты
- жүк тиеу-түсiру және көлiктiң;  ҰҒА тау-кен iсi институты
- электрмен дәнекерлеудiң;        Қазақтың энергетика ҒЗИ
- электр өлшеу жұмыстарының;              - " -
- пластмасты жасау және өңдеудiң; ҰҒА химия ғылымдарының
институты
- ағаш өңдеудiң;                  ҚазЖСБҚ және АҒЗИ
- құрылыс саласындағы;                    - " -
4. Құралдардың:
а) жұмыскерлердiң және қорғануының:
- қолдарды қорғау үшiн;           Қазақ ЕҚ және ЭҒЗИ
- беттi қорғау үшiн;                      - " -
- есту органын қорғау үшiн;       Қазақ ЕҚ және ЭҒЗИ, ҚР Ден.
саулық сақтау министрлiгiнiң
институттары
- көздi қорғау үшiн;                        - " -
- терiден, терi алмастыру және    "Легпром" ҒЗИО
полимер материалдарынан жасалған
арнаулы аяқ киiм;
- демалу органдарын қорғау үшiн;  Қазақ ЕҚ және ЭҒЗИ, ҚР Ден.
саулық сақтау министрлiгiнiң
институттары
- электр тоғынан зақымданудан     Қазақ энергетика ҒЗИ
қорғау үшiн;
- статикалық электрден қорғану           - " -
үшiн;
- электормагниттiк сәуледен              - " -
(өрiстен) қорғану үшiн;
- басты қорғау және биiктен құла. Қазақ ЖСБҚ және АҒЗИ
ғанда қорғану үшiн (сақтандыру
және құтқару бедiктерi,
тiзекалтар);
- арнаулы киiмдердi;              ҰҒА еңбек физиологиясы мен
гигиенасы, ҰҒА химия ғылым.
дары институттары
- арнаулы киiмдер дайындау үшiн   "Легпром" ҒЗИО, Денсаулық
маталар мен материалдар;          сақтау министрлiгiнiң
институттары
б) жеке және ұжымдық қорғаныс
үшiн:
- конвекциялық және сәулелi      ҰҒА атомдық энергетика инсти.
жылудың жоғарғы дәрежелерiнен     туты, Қазақтың металлургия
ұшқыннан және балқытылған         өндiрiсiндегi қауiпсiздiк
металдардың шашырауынан.          жөнiндегi ҒЗИ (Өскемен қаласы)
Ә қосымшасы
Қазақстан Республикасының А қосымшасына енгiзiлген
ғылыми-зерттеу институттары (ҒЗИ) мен ұйымдарының мекендерi
____________________________________________________________________
рет|        Институттың (ұйымның) аты       |      Мекен
саны|                                        |
____________________________________________________________________

3.   На производственные процессы:
- по холодной обработке            Казахский национальный
металлов, кузнечно-прессовое;    технологический университет
- по обработке металлов ковкой,
штамповкой, прессованием;         -"-
- литейное;                       Казахский НИИ по безопасности
металлургической
промышленности
(г. Усть-Каменогорск)
- по термической обработке          Казахский национальный
металлов;                         технологический университет
- по окраске и антикоррозионных     Институт органического катализа
покрытиям;                        и электрохимии НАН
- погрузочно-разгрузочные и         Институт горного дела НАН
транспортные;
- по электрической сварке;          КазНИИ энергетики
- по электроизмерениям;             -"-
- по переработке и обработке
пластмасс;                        Институт химических наук НАН
- по деревообработке;               КазНИИССА
- в области строительства           -"-
4.  На средства:
а) Индивидуальной защиты работающих:
- для защиты рук;                КазНИИОТ и Э
- для защиты лица;               -"-
- для защиты слуха               КазНИИОТ и Э, институты
Минздрава Республики
Казахстан
- для защиты глаз;               -"-
- спецобувь из кожи,             НТИЦ "Легпром"
кожозаменителей и
полимерных материалов;
- для защиты органов дыхания;    КазНИИОТ и Э, институты
Минздрава Республики
Казахстан
- для защиты от поражения
электротоком;                  КазНИИ энергетики
- для защиты от                  -"-
статистического
электричества;
- для защиты от                  -"-
электромагнитных излучений
(полей);
- для защиты головы и от         КазНИИССА
падения с высоты
(предохранительные и
спасательные пояса,
наколенники);
- специальную одежду;            Институт физиологии и
гигиены труда НАН,
институт химических
наук НАН
- ткани и материалы для          НТИЦ "Легпром", институты
изготовления спецодежды;       Минздрава Республики
Казахстан
б)  Индивидуальной и коллективной
защиты:
- от высоких уровней            Институт атомной энергии
конвекционного и              НЯЦ, КазНИИ по
лучистого тепла,              безопасности
искр и брызг расплавленного   металлургической
металла.                      промышленности
(г. Усть-Каменогорск)
Приложение Б
(справочное)
Адреса научно-исследовательских
институтов (НИИ) и других организаций
Республики Казахстан, включенных в приложение А
___________________________________________________________________
NN !Наименование института (организаций) ! Почтовый адрес
п/п!                                     !
___________________________________________________________________

1 |                     2                  |         3
____________________________________________________________________
1. Ұлттық Ғылымдар Академиясының (ҰҒА) тау- 480046, Алматы қ.
кен iстерi институты                     Абай даңғылы, 191
2. ҰҒА еңбектiң физиологиясы мен гигиенасы  470061, Қарағанды қ.
институты                                Ленин көшесi, 71
3. ҰҒА аймақтық тамақтану мәселелерiнiң     480003, Алматы қ.
ғылыми орталығы                          Клочков көшесi, 67
4. ҰҒА химия ғылымдарының институты         480010, Алматы қ.
Ш.Уәлиханов көшесi, 106
5. ҰҒА информатика институты                480021, Алматы қ.
Пушкин көшесi, 125
6. ҰҒА органикалық катализ және электро.    480100, Алматы қ.
химия институты                          Қонаев көшесi, 142
7. Ұлттық ядролық орталықтың (ҰЯО)          480082, Алматы қ.
атомдық энергия институты                Алатау п.
8. Қазақтың Энергетика ҒЗИ                  480012, Алматы қ.
А.Байтұрсынов көшесi, 85
9. Қазақстан Ұлттық технологиялық           480013, Алматы қ.
университетi                             Сәтпаев көшесi, 22
10. Қазақтың металлургия өндiрiсiндегi      492014, Өскемен қ.
қауiпсiздiк жөнiндегi ҒЗИ                Промышленная көшесi, 1
11. Өндiрiстiк экологияның Мемлекеттiк ғылы. 480080, Алматы қ.
ми-өндiрiстiк бiрлестiгi (Қазмеханөңдеу) Жандосов көшесi, 67
12. Қазақтың тау-кен өндiрiсiндегi           470061, Қарағанды қ.
қауiпсiздiк жөнiндегi ҒЗИ                Алалыкин көшесi, 12
13. "Легпром" Ғылыми-техникалық инженерлiк   480004, Алматы қ.
орталығы ("Легпром" ҒЗИО) Акционерлiк    Фурманов көшесi, 50
қоғамы
14. Жамбыл жеңiл және тамақ өнеркәсiптерi    480012, Алматы қ.
технологиялық институтының Алматы        Төле би көшесi, 100
филиалы (ЖЖТӨТИАФ)
15. Қазақтың жер сiлкiнiсiне берiк құрылысты 480033, Алматы қ.
жобалау және архитектура ҒЗИ (ҚазЖСБҚ    Гагарин даңғылы, 135
және АҒЗИ)
16. Қазақстан Республикасы IIМ өрттен қорғау 480060, Алматы қ.
Бас басқармасының арнаулы ғылыми-зерттеу Гагарин даңғылы, 155
лабораториясы
17. Қазақтың еңбектi қорғау және экология   483144, Алматы облысы
ҒЗИ (ҚазЕҚ және ЭҒЗИ)                   Қаскелең ауданы
Мамыр селосы
18. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау Мамандандыруда
министрлiгiнiң институттары             көрсетiлген мәселелер
жөнiнде Денсаулық сақтау
министрлiгiне жолығу
керек.
480003, Алматы қ.
Абылайхан даңғылы, 63

1 !              2                      !         3
___________________________________________________________________
1. Институт горного дела Национальной    480046, г. Алматы,
Академии Наук (НАН)                   пр. Абая, 191
2. Институт физиологии и гигиены         470061, г. Караганда,
труда НАН                             ул. Ленина, 71
3. Научный центр проблем регионального   480003, г. Алматы,
питания НАН                           ул. Клочкова, 67
4. Институт химических наук НАН          480100, г. Алматы,
ул. Чокана Валиханова, 106
5. Институт информатики НАН              480021, г. Алматы,
ул. Пушкина, 125
6. Институт органического катализа       480100, г. Алматы,
и электрохимии НАН                    ул. Кунаева, 142
7. Институт атомной энергии              480082, г. Алматы,
Национального ядерного центра (НЯЦ)   п. Ала-Тау
8. Казахский НИИ энергетики              480012, г. Алматы,
ул. Байтурсынова, 85
9. Казахский национальный                480013, г. Алматы,
технологический университет           ул. Сатпаева, 22
10. Казахский НИИ по безопасности         492014,
металлургической промышленности       г. Усть-Каменогорск,
ул. Промышленная, 1
11. Государственное НПО                   480080, г. Алматы,
промышленной экологии                 ул. Жандосова, 67
(Казмеханобр)
12. Казахский НИИ по безопасности         470061, г. Караганда,
горной промышленности                 ул. Алалыкина, 12
13. Акционерное общество                  480004, г. Алматы,
"Научно-технический                   ул. Фурманова, 50
инженерный центр "Легпром"
(НТИЦ "Легпром")
14. Алматинский филиал Жамбылского        480012, г. Алматы,
технологического института            ул. Толе-Би, 100
легкой и пищевой промышленности
(АФЖТИЛПП)
15. Казахский НИИ проектно-               480033, г. Алматы,
сейсмостойкое строительство           пр. Гагарина, 135-Ж
и архитектуры (КАЗНИИССА)
16. Специальная научно-исследовательская  480060, г. Алматы,
лаборатория Главного управления       пр. Гагарина, 155
пожарной охраны МВД РК
17. Казахский НИИ охраны труда            483144, Алматинская
и экологии (КазНИИОТ и Э)             область, Каскеленский
район, с. Мамыр
18. Институты Минздрава                   По указанным в
Республики Казахстан                  специализации вопросам
обращаться в Минздрав:
480003, г. Алматы,
пр. Аблайхана, 63