Құнды қағаздар рыногында жұмыс iстеу үшiн мамандар даярлау жөнiндегi курс тыңдаушыларын аттестациялау туралы ЕРЕЖЕ
Қаулы Қазақстан Республикасының Құнды қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясы 1996 жылғы 2 ақпан N 15 Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 1996 жылғы 29 наурыз N 165 тіркелді. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2002 жылғы 8 мамырдағы N 153 ~V021885 қаулысымен.
Негiзгi ұғымдар
Бiлiктiлiк куәлiгi - жеке адамның құнды қағаздар рыногында кәсiби қызмет жүргiзу құқығына бiлiгi жететiндiгiн куәландыратын құжат.
Инвестициялық институт - құнды қағаздар рыногында қызмет жүргiзу құқығына лицензиясы бар және осындай қызметтiң бiр немесе бiрнеше түрiн атқаратын заңды тұлға.
Инвестициялық институттардың мамандары - шарттар, келiсiмдер, келiсiм-шарттар негiзiнде немесе басқа нысандарда инвестициялық институттар атынан құнды қағаздармен операциялар жасайтын, мәмiле жасасуға және осы мәмiлеге қатысуға, сондай-ақ құнды қағаздармен мәмiле жасасу шарттарын қалыптастыруға бiлiктiлiк куәлiгiмен расталған құқығы бар азаматтар.
Оқу орталығы - құнды қағаздар рыногына жұмыс iстейтiн мамандарды оқыту және емтихандар өткiзу жөнiндегi ұйымдастыру жұмысын атқаратын, Қазақстан Республикасының Құнды қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясының (бұдан әрi - Ұлттық комиссия) рұқсаты бар заңды тұлға.
I. Жалпы ережелер
1.1. Бұл Ереже құнды қағаздар рыногында кәсiби қызметтi жүзеге асыруға лицензия алу үшiн бiлiктiлiк куәлiгiн (бұдан әрi - куәлiк) алуға үмiткер азаматтарды аттестациялау тәртiбiн белгiлейдi.
1.2. Аттестация үмiткерлердiң құнды қағаздар рыногына қатысушылар алдында өз мiндеттерiн адал атқаруға кәсiби әзiр екендiгiн растайды.
1.3. Мамандарды аттестациялау үшiн оқу орталығының шотына
аударылатын жетi есептiк көрсеткiш мөлшерiнде ақы алынады.
Оқу орталығы оны емтихан өткiзiлетiн күнге дейiн үш күннен
кешiктiрмей Ұлттық комиссияның шотына аударуға мiндеттi.
Аттестация қорытындысы қанағаттанғысыз болған жағдайда
аттестация үшiн төленген ақы қайтарылмайды.
1.4. Аттестацияға мынадай адамдар жiберiледi:
- жоғары бiлiмi барлар;
- экономика немесе заң мамандығы бойынша кемiнде үш жыл еңбек
стажы болған жағдайда арнаулы орта (заң немесе экономикалық) бiлiмi
барлар.
II. Құжаттардың тапсырылу тәртiбi
2.1. Куәлiк алудан үмiткер оқу орталығына мынадай құжаттар
тапсырады:
- куәлiк алуға тiлек бiлдiрген жеке өтiнiшi (N 1 үлгi);
- бiлiмi туралы дипломның ксерокөшiрмесi немесе оның
нотариалды куәландырылған көшiрмесi;
- заңды тұлғаның мөрiмен куәландырылған еңбек кiтапшасының (келiсiм-шарттың, еңбек шартының) ксерокөшiрмесi немесе жоғарыда аталған құжаттың нотариалды куәландырылған көшiрмесi.
Бiлiмi туралы диплом мен еңбек кiтапшасының ксерокөшiрмелерi олардың түпнұсқаларын көрсетуiмен бiрге ұсынылады.

Положение об аттестации слушателей курсов по подготовке специалистов для работы на рынке ценных бумаг
Утверждено постановлением Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 2 февраля 1996 г. N 15. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29.03.1996 г. за N 165. Утратило силу - постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 8 мая 2002 года N 153 ~V021885 .
Основные понятия
Квалификационное свидетельство - документ, удостоверяющий достаточную квалификацию физического лица на право ведения профессиональной деятельности на рынке ценных бумаг.
Инвестиционный институт - юридическое лицо, обладающее лицензией на право ведения профессиональной деятельности на рынке ценных бумаг и осуществляющее один или несколько ее видов.
Специалисты инвестиционных институтов - граждане, осуществляющие операции с ценными бумагами от имени инвестиционных институтов на основе договоров, соглашений, контрактов либо в иных формах, имеющие право, подтвержденное квалификационным свидетельством на заключение и участие в заключении сделок, а также формирование условий совершения сделок с ценными бумагами.
Учебный центр - юридическое лицо, обладающее разрешением Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам (далее - Национальная комиссия), выполняющее организационную работу по обучению специалистов для работы на рынке ценных бумаг и проведению экзаменов.
I. Общие положения
1.1. Настоящее Положение определяет порядок аттестации граждан -претендентов на получение квалификационного свидетельства (далее - свидетельство) для получения лицензии на осуществление профессиональной деятельности на рынке ценных бумаг.
1.2. Аттестация подтверждает профессиональную готовность претендентов к добросовестному выполнению своих обязанностей перед участниками рынка ценных бумаг.
1.3. За аттестацию специалиста взимается плата в размере семи
расчетных показателей, которая перечисляется на счет учебного
центра. [
21_09_00
]
Учебный центр обязан не позднее чем за три дня до проведения
экзамена перечислить ее на счет Национальной комиссии.
При неудовлетворительных итогах аттестации внесенная плата за
аттестацию не возвращается.
1.4. К аттестации допускаются лица, имеющие:
- высшее образование;
- среднее специальное (юридическое или экономическое)
образование, при наличии стажа работы по экономической или
юридической специальности не менее трех лет.
II. Порядок представления документов
2.1. Претендент на получение свидетельства, представляет в
учебный центр следующие документы:
- личное заявление на получение свидетельства (форма N 1);
- ксерокопию диплома об образовании или его копию, заверенную
нотариально;
- ксерокопию трудовой книжки (контракта, трудового соглашения), заверенную печатью юридического лица, или копию вышеназванного документа, заверенную нотариально.
Ксерокопию диплома об образовании и трудовой книжки представляются с предъявлением их подлинников.

2.2. Оқу орталығы:
- курс тыңдаушылары тапсырған құжаттарды тексередi және оларды Ұлттық комиссияның талаптарына сәйкестендiру туралы кеңес бередi;
- оқу процесi басталғаннан бастап үш күннен кешiктiрмей Ұлттық комиссияға барлық қажеттi құжаттарымен бiрге тыңдаушыларды емтиханға жiберу туралы өтiнген ұсыныс (N 2 үлгi) тапсырады.
III. Аттестациялық комиссия
3.1. Құнды қағаздар рыногының мамандарын даярлау және олардың бiлiктiлiгiн анықтау жөнiндегi оқу процесiн ұйымдастыру мақсатында Ұлттық комиссияда төрағадан, төрағаның орынбасарынан, бес мүшеден және хатшыдан тұратын аттестациялық комиссия құрылады.
3.2. Аттестациялық комиссияның құрамын Ұлттық комиссияның төрағасы тағайындайды.
3.3. Ұсынылған құжаттар бойынша ескертпелер болмаған жағдайда аттестациялық комиссия үмiткерлердi куәлiк алу үшiн емтихан тапсыруға жiберу туралы оқу орталығына жазбаша мәлiмдеме жолдайды. Аттестациялық комиссия құжаттары тиiстi түрде ресiмделмеген
үмiткердi емтиханға жiберуден бас тартуға құқылы.
3.4. Аттестациялық комиссияның мiндеттерiне мыналар кiредi:
- құнды қағаздар рыногында жұмыс iстеу үшiн мамандар даярлау
жөнiндегi оқытудың үлгi бағдарламаларын жасау және бекiту;
- оқу орталықтарының қызметiн бақылау;
- емтихандар өткiзу кестесiн белгiлеу;
- емтиханның ойдағыдай тапсырылғандығын анықтайтын дұрыс
жауаптар санын (процентiн) бекiту;
- емтихан өткiзу және оның нәтижелерiн ресiмдеу;
- бiлiктiлiк куәлiктерiн беру.
3.5. Аттестациялық комиссияның мәжiлiстерi қажетiне қарай,
бiрақ кем дегенде айына бiр рет өткiзiледi.
IV. Аттестация жүргiзу және бiлiктiлiк куәлiктерiн
беру шарттары мен тәртiбi
4.1. Аттестациялық комиссия емтихан басталғанға дейiн кемiнде жетi күн бұрын емтихан өткiзу кестесi туралы хабарлайды. Оқу орталығы оқу процесi аяқталғанға дейiнгi үш күннен кешiктiрмей аттестациялық комиссияға қажеттi құжаттарымен бiрге тыңдаушыларды емтиханға жiберу туралы ұсынысын (N 3 үлгi), сондай-ақ аттестациядан өту үшiн ақы төлегендiгiн растайтын төлем қағазының көшiрмесiн тапсыруға тиiстi.
4.2. Емтиханға жiберiлген адамдардың тiзiмi емтихан басталғанға дейiн кемiнде екi күнтiзбелiк күн бұрын анықталады және оны аттестациялық комиссияның төрағасы бекiтедi.
4.3. Аттестациялық комиссия белгiлеген уақытта үмiткер емтихан өткiзiлетiн жерге келедi.
4.4. Куәлiк алу емтиханы компьютерлiк тест нысанында жүргiзiледi. Емтихандық тестiлер мен жауаптардың нұсқаларын үлгiлiк бағдарлама негiзiнде аттестациялық комиссия жасайды және оларды Ұлттық комиссияның Төрағасы бекiтедi.
Емтихан әдетте Ұлттық комиссия жанындағы компьютерлiк емтихан орталығында өткiзiледi.
Емтиханға орынды себептермен келе алмаған үмiткер аттестация үшiн қайтадан ақы төлемей-ақ келесi емтиханның тiзiмiне енгiзiледi.

2.2. Учебный центр:
- проверяет документы, представленные слушателями курсов и дает рекомендации по приведению их в соответствие с требованиями Национальной комиссии;
- представляет в Национальную комиссию не позднее трех дней с начала учебного процесса ходатайство о допуске слушателей к экзамену с приложением всех необходимых документов (формы N 2).
III. Аттестационная комиссия
3.1. В целях организации учебного процесса по подготовке специалистов рынка ценных бумаг и определения их квалификации в Национальной комиссии создается аттестационная комиссия, которая состоит из председателя, заместителя председателя, пяти членов и секретаря.
3.2. Состав аттестационной комиссии назначается председателем Национальной комиссии.
3.3. При отсутствии замечаний по представленным документам аттестационная комиссия направляет учебному центру письменное уведомление о допуске претендентов к сдаче экзамена на получение свидетельства, аттестационная комиссия вправе отказать претенденту в
допуске к экзамену при ненадлежащем оформлении документов.
3.4. В обязанности аттестационной комиссии входит:
- разработка и утверждение типовых учебных программ по
подготовке специалистов для работы на рынке ценных бумаг;
- контроль за деятельностью учебных центров;
- определение графика проведения экзаменов;
- утверждение количества (процента) правильных ответов,
определяющих успешную сдачу экзаменов;
- проведение экзамена и оформление его результатов;
- выдача квалификационных свидетельств.
3.5. Заседания аттестационной комиссии проводятся по мере
необходимости, но не реже одного раза в месяц.
IV. Условия и порядок
проведения аттестации и выдача
квалификационных свидетельств
4.1. Аттестационная комиссия извещает о графике проведения экзамена не менее чем за семь дней до начала экзамена. Учебный центр не позднее трех дней до окончания процесса обучения должен представить в аттестационную комиссию ходатайство о допуске слушателей к экзамену (форма N 3) с необходимыми документами, а также копию платежного поручения, подтверждающего внесение платы за прохождение аттестации.
4.2. Список лиц, допущенных к экзамену, определяется не менее чем за два календарных дня до начала экзамена и утверждается председателем аттестационной комиссии.
4.3. В назначенное аттестационной комиссией время претендент прибывает к месту проведения экзамена.
4.4. Экзамен на получение свидетельства проводится в форме компьютерного тестирования. Экзаменационные тесты и варианты ответов разрабатываются аттестационной комиссией на основе типовой программы и утверждаются Председателем Национальной комиссии.
Экзамен проводится, как правило, в компьютерном экзаменационном центре при Национальной комиссии.
При неявке на экзамен по уважительной причине претендент включается в список на следующий экзамен без внесения повторной платы за аттестацию.

4.5. Емтихан үстiнде үмiткерлердiң анықтамалық, арнаулы және басқа да әдебиеттердi, сондай-ақ жазбаларды қолдануына тыйым салынады. Емтихан тапсырудың аталған талаптары мен басқа да ережелерi бұзылған жағдайда үмiткер аудиториядан шығарылуы мүмкiн.
4.6. Аттестациядан өте алмаған жағдайда үмiткер аттестация үшiн қайтадан ақы төлей отырып, алдыңғы аттестация өткiзiлген күннен бастап бiр ай өткен соң тестiден өтуге құқылы.
Екiншi қайтара аттестациядан өтпеген жағдайда үмiткер кезектi аттестацияға тек толық оқыту курсынан өткеннен кейiн ғана жiберiледi.
4.7. Аттестациядан ойдағыдай өткен үмiткер куәлiк (N 4 үлгi) алады. Куәлiктi ресiмдеу және оны үмiткерге беру үш күндiк мерзiмде жүзеге асырылады.
4.8. Куәлiктiң қолданылу мерзiмi - тiркелген сәттен бастап үш жыл.
4.9. Емтиханға қатысушылар жазбаша түрде наразылықтар ұсына отырып, апелляция беруге құқылы. Апелляция туралы материалдарды нәтижелерiн хаттамамен ресiмдейтiн аттестациялық комиссия қарайды және олар орындау үшiн аттестациялық комиссияға тапсырылады. Екiншi қайтара апелляция жүргiзiлмейдi. Апелляциялық комиссияның құрамын Ұлттық комиссияның төрағасы тағайындайды.
4.10. Берiлген бiлiктiлiк куәлiктерiнiң тiзбесiне тиiстi жазу енгiзiлген сәттен бастап үш айдан астам уақыт бiлiктiлiк куәлiгi талап етiлмеген жағдайда бiлiктiлiк куәлiгi тек Ұлттық комиссия төрағасының рұқсатымен ғана берiледi.
Осы тармақтың күшi сондай-ақ осы Ереже қабылданғанға дейiн берiлген бiлiктiлiк куәлiктерiне де жүредi.
4.11. Куәлiгiнiң қолданылу мерзiмi бiткен үмiткер оны қайыра аттестациядан өту арқылы ұзартуға құқылы. Бұл үшiн ол Ұлттық комиссияға өтiнiшiн, төлем қағазының көшiрмесiн тапсырады.
V. Бiлiктiлiк куәлiктерiн есепке алу және
олардың пайдаланылуын бақылау
5.1. Ұлттық комиссияда бiлiктiлiк куәлiктерiнiң тiзiлiмi жүргiзiледi.
5.2. Бiлiктiлiк куәлiктерiн есепке алуды және олардың пайдаланылуын бақылауды Ұлттық комиссияның атқару аппаратының Құнды қағаздар рыногын реттеу бас басқармасы жүзеге асырады.
5.3. Ұлттық комиссия аттестациялық комиссияның ұсынуымен мынадай жағдайларда куәлiгi бар мамандарды мерзiмiнен бұрын қайыра аттестациялауға мiндеттеуге құқылы:
- инвестициялық институттар, клиенттер тарапынан маманға орынды кiнә қойылса;
- құнды қағаздар рыногын реттейтiн заңдар айтарлықтай өзгертiлсе.
VI. Бiлiктiлiк куәлiгiнiң қолданылуын кiдiрте
тұру және оны қайтарып алу
6.1. Ұлттық комиссия аттестациялық комиссияның ұсынуымен мынадай жағдайларда бiлiктiлiк куәлiгiнiң қолданылуын кiдiрте тұруға құқылы, егер маман:
а) Қазақстан Республикасының құнды қағаздар рыногы туралы заңдарын бұзған болса;
б) мерзiмiнен бұрын қайыра аттестациядан өтуден бас тартса.
Ұлттық комиссияның шешiмiмен бiлiктiлiк куәлiгiнiң қолданылуы оның кiдiртiлуiне әкелiп соқтырған себептерi жойылған жағдайда қайта жалғастырылады.

4.5. При проведении экзамена претендентам запрещается использовать справочную, специальную и иную литературу, а также записи. В случае нарушения указанных требований и других правил сдачи экзамена претендент может быть удален из аудитории.
4.6. В случае отрицательного результата аттестации, претендент при условии внесения новой платы за аттестацию имеет право на прохождение тестирования по истечении месяца со дня проведения предыдущей аттестации.
При неудовлетворительных результатах повторной аттестации, претендент допускается к очередной аттестации только после прохождения полного курса обучения.
4.7. Претендент, аттестованный положительно, получает свидетельство (форма N 4). Оформление и выдача свидетельства осуществляется в трехдневный срок.
4.8. Срок действия свидетельства - три года с момента регистрации.
4.9. Участники экзамена имеют право на апелляцию, представив возражения в письменном виде. Материалы по апелляции рассматриваются апелляционной комиссией, результаты которой оформляются протоколом и передаются для исполнения аттестационной комиссии. Повторная апелляция не допускается. Состав апелляционной комиссии назначается председателем Национальной комиссии.
4.10. В случае невостребования квалификационного свидетельства более трех месяцев с момента внесения соответствующей записи в реестр выданных квалификационных свидетельств, квалификационное свидетельство выдается только по разрешению председателя Национальной комиссии.
Действие данного пункта также распространяется на
квалификационные свидетельства, выданные до принятия данного
Положения.
4.11. При истечении срока действия свидетельства, претендент
имеет право продлить его путем прохождения переаттестации. Для этого
он представляет в Национальную комиссию заявление, копию платежного
поручения.
V. Учет
квалификационных свидетельств
и контроль за их использованием
5.1. В Национальной комиссии ведется реестр квалификационных
свидетельств.
5.2. Учет квалификационных свидетельств и контроль за их использованием осуществляется главным управлением регулирования рынка ценных бумаг исполнительного аппарата Национальной комиссии.
5.3. Национальная комиссия по представлению аттестационной комиссии вправе обязать специалистов, имеющих свидетельства, к досрочной переаттестации в случаях:
наличия обоснованных претензий к специалисту со стороны инвестиционных институтов, клиентов;
существенного изменения законодательства, регулирующего рынок ценных бумаг.
VI. Приостановление действия и
отзыв квалификационных свидетельств
6.1. Национальная комиссия по представлению аттестационной комиссии вправе приостановить действие квалификационного свидетельства в случаях, если специалист:
а) нарушил законодательство Республики Казахстан о рынке ценных бумаг;
б) отказался от прохождения досрочной переаттестации.
По решению Национальной комиссии действие квалификационного свидетельства возобновляется при устранении оснований, повлекших его приостановление.

6.2. Ұлттық комиссия аттестациялық комиссияның ұсынуы бойынша мынадай жағдайларда бiлiктiлiк куәлiгiн қайтарып алуға құқылы, егер маман:
а) Қазақстан Республикасының құнды қағаздар рыногы туралы заңдарын үнемi бұзатын болса;
б) бiлiктiлiк куәлiгi берiлген сәттен бастап бiр жыл iшiнде құнды қағаздар рыногында практикалық қызметтi жүзеге асырмаған болса;
в) экономикалық қылмыстары үшiн сотталған болса.
6.3. Куәлiгi алынып қойылған маман қолданыстағы заңдарда көзделген тәртiппен Ұлттық комиссияның шешiмiне шағымдануға құқылы.
Құнды қағаздар рыногында жұмыс
iстеу үшiн мамандар даярлау
жөнiндегi курс тыңдаушыларын
аттестациялау туралы ережеге
N 1 үлгi
Қазақстан Республикасының
Құнды қағаздар жөнiндегi
ұлттық комиссиясы
Аттестациялық комиссияның
Төрағасы
_________________________
ӨТIНIШ
Мен_____________________________________________________________
(фамилиясы, аты, әкесiнiң аты)
_______санаттағы бiлiктiлiк куәлiгiн алу үшiн маған емтихан
тапсыруға рұқсат беруiңiздi өтiнемiн.
Туған жылы_________________________________
Жынысы_____________________________________
Мамандығы__________________________________
оқу орнының аты
Жұмыс стажы, сонымен бiрге мамандығы бойынша (экономикалық
немесе заң)____________________________________________________
Паспорт сериясы:__________________________________________
(куәлiк)
Үй мекен-жайы___________________________________________________
(почта индексi, елдi мекеннiң, көшенiң аты,
________________________________________________________________
үйдiң, пәтердiң нөмiрi)
Телефон нөмiрi: үй______________________
жұмыс______________________
Өтiнiшке қоса берiлетiн құжаттардың тiзбесi:
- бiлiмi туралы дипломның көшiрмесi;
- еңбек кiтапшасының көшiрмесi.
Қолы
күнi
Құнды қағаздар рыногында жұмыс
iстеу үшiн мамандар даярлау
жөнiндегi курс тыңдаушыларын
аттестациялау туралы ережеге
N 2 үлгi
Қазақстан Республикасының
Құнды қағаздар жөнiндегi
ұлттық комиссиясы
Аттестациялық комиссияның
Төрағасы
_________________________
ӨТIНIШ
_____________________________________________________________
(оқу орталығының толық аты)
Сiзге құнды қағаздар рыногында жұмыс iстеу үшiн мамандар
даярлау жөнiндегi курстардың 199____ж.______бастап_____дейiн
өткiзiлетiнi туралы хабарлайды.
Сiздiң 199_ж. "___" ______________аттестациядан өткiзу күнiн
бекiтуiңiздi сұрайды.
Тыңдаушылардың саны_____адам.
Оқу орталығының басшысы                   ___________________
199_ж. "__"________
Құнды қағаздар рыногында жұмыс
iстеу үшiн мамандар даярлау
жөнiндегi курс тыңдаушыларын
аттестациялау туралы ережеге
N 3 үлгi
Қазақстан Республикасының
Құнды қағаздар жөнiндегi
ұлттық комиссиясы
Аттестациялық комиссияның
Төрағасы
_________________________
ӨТIНIШ
_____________________________________________________________
(оқу орталығының толық аты)
______санаттағы бiлiктiлiк куәлiктерiн алу үшiн  199__ж.
_____________________бастап_________________________дейiн
оқытудан өткен тыңдаушылардың аттестациясын 199__ж. "__"_______
өткiзудi сұрайды.
ТЫҢДАУШЫЛАРДЫҢ ТIЗIМI:
______________________________________________________________
N          Аты-жөнi        жұмыс орны         қызметi
р/н
______________________________________________________________
Тыңдаушылардың құжаттары қоса берiледi.
Оқу орталығының басшысы                     ______________
199__ "__"______
Құнды қағаздар рыногында жұмыс iстеу
үшiн мамандар даярлау жөнiндегi курс
тыңдаушыларын аттестациялау
туралы ережеге
N 4 үлгi
Бiлiктiлiк куәлiгi
____________________санаттағы
N______
Осы куәлiк ___________________________________________________
________________________________________, Қазақстан Республикасының
Құнды қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясы бекiткен оқу
бағдарламасына сәйкес құнды қағаздар рыногында жұмыс iстеу үшiн
мамандарды даярлау курстарында оқығаны туралы берiледi.
199__жылғы "  "__________________аттестациялық комиссияның
шешiмiмен__________________________________________________________
рыноктағы маман бiлiктiлiгi берiледi және құнды қағаздар рыногында
__________________________________________________________қызметтi
(қызметтiң түрi)
жүзеге асыру үшiн лицензия алу құқығы берiледi.
Ұлттық комиссияның
Төрағасы                           _______________
Аттестациялық комиссияның
Төрағасы                           _______________
Хатшысы                            _______________
М.О.                        Алматы қаласы

6.2. Национальная комиссия по представлению аттестационной комиссии вправе отозвать квалификационное свидетельство в случаях, если специалист:
а) систематически нарушал законодательство Республики Казахстан о рынке ценных бумаг;
б) не осуществлял практическую деятельность на рынке ценных бумаг в течение одного года с момента выдачи квалификационного свидетельства;
в) был осужден за совершение экономических преступлений.
6.3. Специалист, лишенный свидетельства, имеет право обжаловать решение Национальной комиссии в порядке, предусмотренном действующим законодательством.
Форма N 1
к Положению об аттестации
слушателей курсов по подготовке
специалистов для работы на рынке
ценных бумаг
Национальная комиссия
Республики Казахстан
по ценным бумагам
Председателю
Аттестационной комиссии
_______________________
Заявление
Я, ____________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество)
прошу допустить меня к сдаче экзамена для получения
квалификационного свидетельства _______________ категории.
Год рождения ______________________
Пол ______________________
Специальность _________________________________________________
наименование учебного заведения
Стаж работы, в том числе по специальности (экономической или
юридической)________________________________________________________
Паспорт серия:_________________________________________________
(удостоверение)
Домашний адрес:________________________________________________
(почтовый индекс, наименование населенного
_______________________________________________________________
пункта, улицы, номер дома, квартиры)
Номер телефона: домашнего _________________
рабочего __________________
Перечень прилагаемых к заявлению документов:
- копия диплома об образовании;
- копия трудовой книжки.
Подпись
дата
Форма N 2
к Положению об аттестации
слушателей курсов по подготовке
специалистов для работы на
рынке ценных бумаг
Национальная комиссия
Республики Казахстан
по ценным бумагам
Председателю
Аттестационной комиссии
_______________________
Заявление
_______________________________________________________________
(полное наименование учебного центра)
сообщает Вам о проведении курсов по подготовке специалистов для
работы на рынке ценных бумаг с ___________ по __________199__г.
Просит Вас утвердить дату проведения аттестации "__"_____199_г.
Количество слушателей __________ человек.
Руководитель учебного центра          ______________________
"___"__________199__г.
Форма N 3
к Положению об аттестации
слушателей курсов по подготовке
специалистов для работы на
рынке ценных бумаг
Национальная комиссия
Республики Казахстан
по ценным бумагам
Председателю
Аттестационной комиссии
_______________________
Ходатайство
______________________________________________________________,
(полное наименование учебного центра)
просит провести "___"____________199__г. аттестацию слушателей,
прошедших обучение с ____________ по _____________199__г., для
получения квалификационных свидетельств ____________ категории.
Список слушателей
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
N         Ф.И.О.         Место работы          занимаемая
п/п                                             должность
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
Документы слушателей прилагаются.
Руководитель учебного центра              ____________________
"___"_________199__г.
Форма N 4
к Положению об аттестации
слушателей курсов по подготовке
специалистов для работы на
рынке ценных бумаг
Квалификационное свидетельство
N __________
___________ категории
Настоящее свидетельство выдано _____________________________________
_______________________________ в том, что он (она) обучал _________
на курсах подготовке специалистов для работы на рынке ценных бумаг,
согласно учебной программе, утвержденной Национальной комиссией
Республики Казахстан по ценным бумагам.
Решением аттестационной комиссии от _______________________199__года
_______________________________________________________присваивается
квалификация специалиста на рынке ценных бумаг и предоставляется
право на получение лицензии на осуществление _______________________
(вид деятельности)
деятельности на рынке ценных бумаг.
Председатель
Национальной комиссии                    ______________
Председатель
аттестационной комиссии                  ______________
Секретарь                          ______________
М.П.                                 г. Алматы