Халықаралық спорт жарыстарында жоғары көрсеткiштерге жеткенi үшiн төленетiн бiрыңғай сыйақының мөлшерi мен берiлу тәртiбi туралы НҰСҚАУ
Қазақстан Республикасының Жастар iсi, туризм және спорт министрлiгiмен бекітілген 1997 жылғы 23 сәуiр. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 1997 жылғы 6 наурыз N 269 тіркелді. Қолданылуы тоқтатылды - ҚР Үкіметінің 2005 жылғы 9 ақпандағы N 124 қаулысымен.
КЕЛIСIЛДI:                         БЕКIТЕМIН:
Қазақстан Республикасының          Қазақстан Республикасының
Қаржы министрiнiң орынбасары       Жастар iсi, туризм және
_____________                      спорт министрi
1. Қазақстан Республикасы жастар iсi, туризм және спорт
министрлiгi спорттық iс-шараларды өткiзуге бөлiнген қаржы есебiнен
басты халықаралық жарыстарда қол жеткен жоғары спорт нәтижелерi үшiн
спортшыларды, жаттықтырушылар мен мамандарды марапаттайды.
2. Олимпиадалық спорт түрлерi бойынша халықаралық жарыстарда
жоғары көрсеткiштерге жеткен спортшыларға сыйақы төлеу мына
төмендегiдей мөлшерде берiледi:
___________________________________________________________________
|                        |Алған орны және есептiк көрсеткiшке
|                        | коэффициент бойынша сыйақы төлеу
Реттiк|                        |           мөлшерi
саны |        Iс шаралары     |___________________________________
|                        |   1-орын   |  2-орын   |  3-орын
______|________________________|____________|___________|__________
1. Әлем чемпионаты,
әлем рекорды /дейiн/        К-200       К-150       К-100
2. Әлем кубогы /финал,
үлкендер/, әлем
чемпионаты /жасөс.
пiрiмдер/ /дейiн/           К-100       К-75        К-50
3. Азия чемпионаты
Азия рекорды /дейiн/        К-50        К-30        К-20
4. Азия бiрiншiлiгi
/жасөспiрiмдер/, Азия
кубогы финал /үлкендер/
/дейiн/                     К-20        К-10        К-5
Қосымша: Сыйақы көлемi коэффициенттi жарыс өтiп жатқан кездегi
есептi көрсеткіш мөлшерiне /   / көбейту арқылы айқындалады.
3. Олимпиадалық спорт түрлерiне кiрмейтiн спорт жеңiмпаздарына сыйақы төлеу Олимпиадалық бағдарламаға енетiн спорт түрлерiне белгiленген сыйақы көлемiнiң 50 процент көлемiнде төленедi.
4. Егер спортшы бiр жарыста бiрнеше жүлделi орын алған болса, сыйақы әрбiр жүлделi орын мен көрсетiлген рекордқа төленедi.
5. Жеке және командалық бiрiншiлiкте /бiр стартта/ 1-3 орын алған спортшыларға алған орнына қарай жеке алған орны үшiн толық, ал командалық есепте 0,5 коэффициент төленедi.
6. Спортшылар мен командаларды дайындаған негiзгi жаттықтырушылар мен мамандарға жинақталған сыйлық қор мына төмендегiдей мөлшерде бөлiнедi:

Инструкция о порядке и размерах выплаты единовременных вознаграждений за высокие спортивные результаты на международных спортивных соревнованиях
Утверждена приказом Министра по делам молодежи, туризма и спорта Республики Казахстан 23 апреля 1996 года. Зарегистрирована в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 марта 1997 г. N 269. Отменена - постановлением Правительства РК от 9 февраля 2005 года N 124 (P050124)
1. Министерство по делам молодежи, туризма и спорта Республики Казахстан осуществляет премирование спортсменов, тренеров и специалистов за достижение высоких спортивных результатов на главных международных соревнованиях за счет и в пределах средств, выделенных на проведение спортивных мероприятий.
2. Выплаты премий спортсменам, достигшим высоких спортивных результатов на международных соревнованиях по Олимпийским видам спорта производится в следующих размерах:
_____________________________________________________________________
N !     Наименование               !Занятое место и размер премии
п/п !     мероприятий                !в коэффициенте к расчетному
!                                !показателю
!                                !------------------------------
!                                !1 место   !2 место   !3 место
---------------------------------------------------------------------
1.   Чемпионат Мира, рекорд мира (до)   К-200     К-150      К-100
2.   Кубок Мира (финал, взрослые),
Чемпионат Мира (юниоры)     (до)   К-100     К-75       К-50
3.   Чемпионат Азии, рекорд
Азии                        (до)   К-50      К-30       К-20
4.   Первенство Азии (юниоры),
финал Кубка Азии
(взрослые)                  (до)   К-20      К-10       К-5
Примечание. Сумма премий определяется путем умножения коэффициента на размер расчетного показателя, действующего на период проведения соревнований.
3. Выплата премий спортсменам по неолимпийским видам спорта производится в размере 50 процентов от размера выплат, установленных для видов спорта, входящих в Олимпийскую программу.
4. В случаях, если спортсмен в одном соревновании занял несколько призовых мест, установил несколько рекордов, премии выплачиваются за каждое призовое место и каждый установленный рекорд.
5. Спортсменам, завоевавшим 1-3 места в личном и командном первенстве одновременно (в одном старте), вознаграждение выплачивается соответственно занятому месту за личное первенство в полном размере, а командное - с коэффициентом 0,5.
6. Суммарный премиальный фонд для тренеров и специалистов, непосредственно принимавших участие в подготовке спортсменов или команд исчисляется в размере:

- жеке өнер көрсететiн жарыс бағдарламаларында спортшы сыйақысының 1,5 коэффициентi мөлшерiнде;
- командалық спорт түрлерi бағдарламалары және командалық ойын түрлерi бойынша команда спортшылары сыйақысының 1,0 коэффициентi мөлшерiнде;
Жеке жаттықтырушының, маманның сыйақы мөлшерi өзi дайындаған спортшылардың сыйақысынан аспауы керек.
7. Сыйақы Қазақстан Республикасы Жастар iсi, туризм және спорт министрлiгi халықтық спорт түрлерi, олимпиадалық емес спорт түрлерi бөлiмдерi, Олимпиадалық спорт түрлерi Басқармасының жарыс протоколдары және соған сәйкес анықтамалар (рекордтар) негiзiнде төленедi.

- в индивидуальных видах программы соревнований с коэффициентом до 1,5 соответствующего размера премии каждого спортсмена;
- в командных видах программы соревнований и игровых командных видах спорта с коэффициентом 1,0 от суммарного размера премии спортсменов в команде.
Размер премии отдельному тренеру, специалисту не может превышать размера премии, установленной для спортсмена, которого они подготовили.
7. Выплата премий производится на основании протоколов соревнований и соответствующих подтверждений (рапортов) от Управления Олимпийских видов спорта или отдела неолимпийских и народных видов спорта Министерства по делам молодежи, туризма и спорта Республики Казахстан.