Бағалы қағаздар рыногында кәсiби қызметтi қоса атқару туралы
Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясының қаулысы 1996 жылғы 12 қарашадағы N 153 Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 1997 жылғы 19 наурызда тіркелді. Тіркеу N 273. Күші жойылды - ҚР бағалы қағаздар жөніндегі Ұлттық комиссиясының 2000 жылғы 26 ақпандағы N 66 қаулысымен.~V001077.
Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясы қаулы етедi:
1. Бағалы қағаздар рыногында кәсiби қызметтi қоса атқарудың мынадай тәртiбi бекiтiлсiн:
1.1. Кастодиандық қызмет қызметтiң айрықша болып табылатын түрлерiнен басқа бағалы қағаздар рыногындағы кәсiби қызметтiң кез-келген түрiмен қоса атқарылады.
1.2. Бағалы қағаздар портфелiн басқару жөнiндегi кәсiби қызмет брокерлiк, дилерлiк және кастодиандық қызметтермен қоса атқарылады.
1.3. Бағалы қағаздар рыногындағы кәсiби қызметтiң айрықша түрлерi болып мыналар табылады:
- бағалы қағаздар ұстаушылардың тiзiлiмiн жүргiзу жөнiндегi;
- депозитарлық;
- биржадан тыс рыноктағы баға кесу жүйесiнiң;
- қор биржаларының;
- инвестициялық қордың бағалы қағаздар портфелiн басқару.
2. Бағалы қағаздар рыногындағы кәсiби қызмет Қазақстан
Республикасының заңдарында көзделген жағдайлардан басқа өзге кәсiпкерлiк
қызметпен қоса атқарылмайды.
3. Бағалы қағаздар рыногындағы кәсiби қызметтi жүзеге асыруға
БҚҰК-ның лицензиясы бар бағалы қағаздар рыногының кәсiпқой қатысушылары
құрылтай құжаттарын осы Қаулының талаптарына, оны жариялаған сәттен бастап
үш ай iшiнде сәйкестендiрсiн.
4. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау Бағалы қағаздар рыногының
кәсiпқой қатысушыларының қызметiн реттеу басқармасына және БҚҰК-ның осы
басқармаға жетекшiлiк жасайтын мүшесiне жүктелсiн.
Ұлттық комиссияның

Төрағасы
У.с. с 19 марта 1997 г. постановлением Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 26 февраля 2000 г. N 66 ~V001077 О совмещении профессиональной деятельности на рынке ценных бумаг
Постановление Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 12 ноября 1996 г. N 153 Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 марта 1997 г. N 273
Национальная комиссия Республики Казахстан по ценным бумагам
постановляет:
1. Утвердить следующий порядок совмещения профессиональной
деятельности на рынке ценных бумаг:
1.1. Кастодиальная деятельность совмещается с любым видом
профессиональной деятельности на рынке ценных бумаг, кроме тех видов
деятельности, которые являются исключительными.
1.2. Профессиональная деятельность по управлению портфелем
ценных бумаг совмещается с брокерской, дилерской и кастодиальной
деятельностью.
1.3. Исключительными видами профессиональной деятельности на
рынке ценных бумаг являются:
- по ведению реестров держателей ценных бумаг;
- депозитарная;
- котировочных систем внебиржевого рынка;
- фондовых бирж;
- управление портфелем ценных бумаг инвестиционного фонда.
2. Профессиональная деятельность на рынке ценных бумаг не совмещается с иной предпринимательской деятельностью, кроме случаев, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
3. Профессиональным участникам рынка ценных бумаг, имеющим лицензию НКЦБ на осуществление профессиональной деятельности на рынке ценных бумаг, привести учредительные документы в соответствие с требованиями настоящего Постановления в течение трех месяцев с момента его опубликования.
4. Контроль за исполнением данного Постановления возложить на Управление регулирования деятельности профессиональных участников рынка ценных бумаг и на Члена НКЦБ, курирующего данное управление.
Председатель
Национальной комиссии