Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң 1995 жылғы 27 тамыздағы "Акциздердi төлеу және есептеу тәртiбi туралы" Бас салық инспекциясының N 36 нұсқаулығына өзгертулер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк салық комитетi 1997 жылғы 14 қаңтардағы N 8. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 1997 жылғы 14 ақпанда тіркелді. Тіркеу N 30. Күші жойылды - ҚР Мемлекеттік кіріс министрінің 2002 жылғы 9 сәуірдегі N 416 бұйрығымен.
-------------------Бұйрықтан үзінді----------------
Мемлекеттік кіріс министрінің
2002 жылғы 9 сәуірдегі N 416 бұйрығы
"Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының K010209_ Кодексiн (Салық Кодексiн) қолданысқа енгiзу туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 шiлдедегi Заңына сәйкес
БҰЙЫРАМЫН:
Күшiн жоғалтқан жекелеген бұйрықтарының тiзбесi:
16. "Акциздердi есептеу және төлеу тәртiбi туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Бас салық инспекциясының N 36 Нұсқаулығына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк салық комитетiнiң 1997 жылғы 14 қаңтардағы N 8 V970030_ бұйрығы. -----------------------------------------------------
I бөлiм
1 баптың 2-тармағы мынадай мазмұнда толықтырылсын:
"Алыс-берiс шикiзаттан өңделген және осы шикiзаттың иесi немесе
делдалдық ұйымдар ұйымдар арқылы сыртқа шығарылатын акцизделiнетiн
тауарлар акциз төлеуден босатылмайды".
11 баптың 3 тармағындағы "немесе импортқа шығарылатын акцизделiнетiн
тауарлар" деген сөздерден кейiн "немесе сатылатын акцизделiнетiн тауарлар,
егер осы тауарлардың акциясы Қазақстан Республикасының аумағында
төленбесе" сөздермен толықтырылып әрi қарай мәтiн бойынша оқылады.
11 баптың, 4 тармағының, 20 тармақшасы "(мүгедектерге арнап әдейi
жасалынған қолмен басқарылатын автомобильдерден басқа) деген сөздермен
толықтырылсын.
22 тармақ мынадай мазмұнда толықтырылсын:
"22)  өңделмеген мұнай"
II бөлiм
13 тармақ алынып тасталсын;

Об утверждении Изменений и дополнений в Инструкцию N 36 Главной налоговой инспекции Министерства финансов Республики Казахстан "О порядке исчисления и уплаты акцизов"
Приказ Государственного налогового комитета Республики Казахстан от 14 января 1997 года N 8. Зарегистрирован Министерством юстиции Республики Казахстан 14.02.1997 г. N 30. Утратил силу - приказом Министра государственных доходов РК от 9.04.2002 № 416 (извлечение из приказа см. ниже).
Извлечение из приказа Министра государственных доходов
Республики Казахстан от 9 апреля 2002 года № 416
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 12 июня 2001 года Z010210_ "О введении в действие Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)" приказываю:
1. Признать утратившими силу некоторые приказы согласно приложению:
...Приказ Государственного налогового комитета Республики Казахстан от 14 января 1997 года N 8 "Об утверждении изменений и дополнений в Инструкцию N 36 Главной налоговой инспекции Министерства финансов Республики Казахстан "О порядке исчисления и уплаты акцизов"...
Министр
---------------------------------------------------------------------------
В соответствии с Законом Республики Казахстан "О внесении
изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан,
имеющий силу Закона,
Z952235_
"О налогах и других обязательных
платежах в бюджет" от 31.12.96 г. N 60-1 утвердить прилагаемые к
настоящему Приказу дополнения и изменения в Инструкцию
V950074_
"О
порядке исчисления и уплаты акцизов" и ввести их в действие с 1
января 1997 года.
Председатель
О внесении изменений и дополнений
в Инструкцию N 36 Главной налоговой инспекции
Министерства финансов Республики Казахстан
"О порядке исчисления и уплаты акцизов"
от 27 июня 1995 года
Раздел I
Дополнить пункт 2 статьи I словами следующего содержания:
"Подакцизные товары, выработанные из давальческого сырья, и экспортируемые владельцем данного сырья или другой посреднической организацией за пределы Республики Казахстан, не освобождаются от уплаты акцизов."
Пункт 3 статьи II после слов "или импортирующие подакцизные товары" дополнить словами "или реализующие подакцизные товары, если акциз по этим товарам на территории Республики Казахстан не был уплачен" и далее по тексту.
Подпункт 20 пункта 4 статьи III дополнить словами "(кроме автомобилей с ручным управлением, специально предназначенных для инвалидов)".
Дополнить пунктом 22 следующего содержания:
"22) сырая нефть".
Раздел II.
Пункт 13 исключить
;
Сноска. вводится с 1 июля 1997 года.

14 және 22 тармақтар сәйкес 13-21 тармақтар болып есептелiнсiн;
14 тармақтағы "шикiзаттан жасалынатын акцизделiнетiн тауарлар" деген
сөздер "өңделмеген мұнайдан басқа" деген сөздермен толықтырылсын.
22 тармақ мынандай мазмұнда толықтырылсын:
Республикасының аумағында шығарылған өңделмеген мұнайды өндiрiстiк
өңдеуге тапсырған жағдайда, акциз сол тапсырылған уақытта төленедi. Мұндай
жағдайда өңделмеген мұнай бойынша төленген акциз акцизделiнетiн мұнай
өнiмдерi төлемдерiн кемiтуге жатқызылмайды.
*1997 1 шiлдесiнен бастап күшiне енедi
Төраға,
Салық қызметiнiң I дәрежедегi
Мемлекеттiк кеңесшiсi

Пункты с 14 по 22 считать соответственно пунктами с 13 по 21.
В пункте 14 после слов "подакцизные товары из сырья,"
дополнить словами "(за исключением сырой нефти").
Дополнить пунктом 22 следующего содержания:
"22. При передаче сырой нефти, добытой на территории Республики
Казахстан, на промышленную переработку, акциз уплачивается на
момент ее передачи. При этом акциз, уплаченный по сырой нефти, в
уменьшение платежей по выработанным подакцизным нефтепродуктам не
зачитывается."
Председатель