Мүлiкке салынатын салықты есептеу және төлеу тәртiбi туралы" N 38 ~V950071 Нұсқаулығына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Салық комитетi 1997 жылғы 29 желтоқсандағы N 1. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 1998 жылғы 13 қаңтарда тіркелді. Тіркеу N 59 бұйрығы. Күші жойылды - ҚР Мемлекеттік кіріс министрінің 2002 жылғы 9 сәуірдегі N 416 бұйрығымен.
-------------------Бұйрықтан үзінді----------------
Мемлекеттік кіріс министрінің
2002 жылғы 9 сәуірдегі N 416 бұйрығы
"Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы"
Қазақстан Республикасының
K010209_
Кодексiн (Салық Кодексiн) қолданысқа
енгiзу туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 шiлдедегi Заңына
сәйкес
БҰЙЫРАМЫН:
Күшiн жоғалтқан жекелеген бұйрықтарының тiзбесi:
29. "Мүлiк салығын есептеу және төлеу тәртiбi туралы" N 38
Нұсқаулыққа өзгерiстер мен толықтыруларды бекiту туралы" Қазақстан
Республикасының Қаржы министрлiгі Салық комитетiнiң 1997 жылғы 29
желтоқсандағы N 1
V970059_
бұйрығы.
-----------------------------------------------------
Мүлiкке салынатын салықты есептеу және төлеу
тәртiбi туралы" N 38 Нұсқаулығына өзгерiстер
мен толықтырулар
I бөлiмнiң 2-тармағында:
1)-тармақшаның бiрiншi азат жолы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) кәсiпкерлiк қызметпен айналысатын заңды және жеке тұлғалардың, көлiк құралдарының салық салынатын көлiк құралдарын қоспағандағы, негiзгi қаражатының қалдық құны.
Кәсiпкерлiк қызметпен айналысатын заңды және жеке тұлғалардың негiзгi қаражаттары материалдық өндiрiс саласындағы сияқты, өндiрiстiк емес салада бiр жылдан астам қызмет мерзiмiмен құны 40 айлық есептiк көрсеткiштен артық материалдық активтер болып табылады.";
2)-тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"2) жеке тұлғалардың кәсiпкерлiк қызметте пайдаланылмайтын азаматтардың жеке пайдалануындағы, Қазақстан Республикасы аумағында орналасқан тұрғын үй-жайларының, саяжай құрылыстарының, гараждарының, өзге де құрылыстарының, ғимараттарының, үй-жайларының құны."
II бөлiмде:
4-тармақтағы "өндiрiстiк және өндiрiстiк емес қорлар" деген
сөздер "қаражаттар" деген сөзбен, "қорларды" деген сөз
"қаражаттарды" деген сөзбен ауыстырылсын;
"4) салық сомасы жылжымайтын мүлiк құнынан 3 000 000 теңгеден
4 000 000 теңгеге дейiн
одан асатын 3 000 000 теңге + сомадан 0,3 процент";
5) 11-тармақшалары мынадай мазмұндағы сөздермен толықтырылсын:
"5) салық сомасы жылжымайтын мүлiк құнынан 4 000 000 теңгеден
5 000 000 теңгеге дейiн
4 000 000 теңге + одан асатын сомадан 0,4 процент
6) салық сомасы жылжымайтын мүлiк құнынан 5 000 000 теңгеден
6 000 000 теңгеге дейiн
5 000 000 теңге + одан асатын сомадан 0,5 процент

О внесении изменений и дополнений в Инструкцию N 38 "О порядке исчисления и уплаты налога на имущество" ~V950071
Утверждено Приказом Председателя Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан от 29 декабря 1997 г. N 1. Зарегистрирован Министерством юстиции Республики Казахстан 13.01.1998 г. N 59. Утратил силу - приказом Министра государственных доходов РК от 9.04.2002 № 416 (извлечение из приказа см. ниже).
Извлечение из приказа Министра государственных доходов
Республики Казахстан от 9 апреля 2002 года № 416
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 12 июня 2001 года
Z010210_
"О введении в действие Кодекса Республики Казахстан "О налогах и
других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)" приказываю:
1. Признать утратившими силу некоторые приказы согласно приложению:
...Приказ Налогового комитета Министерства финансов Республики
Казахстан от 29 декабря 1997 года N 1 "Об утверждении изменений и
дополнений в Инструкции N 38 "О порядке исчисления и уплаты налога на
имущество"...
Министр
---------------------------------------------------------------------------
В пункте 2 раздела I:
Абзац первый подпункта 1) изложить в следующей редакции:
"1) остаточная стоимость основных средств юридических и физических лиц, занимающихся предпринимательской деятельностью, кроме транспортных средств, облагаемых налогом на транспортные средства.
Основными средствами юридических и физических лиц, занимающихся предпринимательской деятельностью, являются материальные активы стоимостью свыше 40 месячных расчетных показателей сроком службы более одного года, как в сфере материального производства, так и в непроизводственной сфере.";
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"2) стоимость жилых помещений, дачных строений, гаражей, иных
строений, сооружений, помещений физических лиц, не используемых в
предпринимательской деятельности, находящихся в личном пользовании
граждан, расположенных на территории Республики Казахстан.".
В разделе II:
в пункте 4 слова "производственные и непроизводственные фонды"
заменить словом "средства", слово "фондов" заменить на слово
"средств";
подпункт 4) пункта 5 изложить в следующей редакции:
"4) от 3 000 000 тенге до 4 000 000 тенге сумма налога от
стоимости недвижимого
имущества 3000000
тенге
+ 0,3% с суммы,
превышающей ее,";
дополнить подпунктами 5) - 11) следующего содержания:
"5) от 4 000 000 тенге до 5 000 000 тенге сумма налога от
стоимости недвижимого
имущества 4000000
тенге
+ 0,4% с суммы,
превышающей ее,;
6) от 5 000 000 тенге до 6 000 000 тенге  сумма налога от
стоимости недвижимого
имущества 5000000
тенге
+ 0,5% с суммы,
превышающей ее,;

7) салық сомасы жылжымайтын мүлiк құнынан 6 000 000 теңгеден
7 000 000 теңгеге дейiн
6 000 000 теңге + одан асатын сомадан 0,6 процент
8) салық сомасы жылжымайтын мүлiк құнынан 7 000 000 теңгеден
8 000 000 теңгеге дейiн
7 000 000 теңге + одан асатын сомадан 0,7 процент
9) салық сомасы жылжымайтын мүлiк құнынан 8 000 000 теңгеден
9 000 000 теңгеге дейiн
8 000 000 теңге + одан асатын сомадан 0,8 процент
10) салық сомасы жылжымайтын мүлiк құнынан 9 000 000 теңгеден
10 000 000 теңгеге дейiн
9 000 000 теңге+ одан асатын сомадан 0,9 процент
11) салық сомасы жылжымайтын мүлiк құнынан 10 000 000 теңгеден
және жоғары 10 000 000 теңге + одан асатын сомадан 1 процент".
IV бөлiмде:
18-тармақтың 3)-тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) Қазақстанның Ұлттық Банкi негiзгi қызметiне пайдаланылатын
мүлкi бойынша;";
20-тармақ мынадай мазмұнда толықтырылсын:
"20. 18-тармақтың 1)-5) тармақшасында көрсетiлген заңды тұлғалар
мүлiктi пайдалануға немесе жалға бергенде мүлiк салығын төлеуден
босатылмайды.".
V бөлiмде:
20-тармақтың бiрiншi азат жолындағы "өндiрiстiк және өндiрiстiк емес қорлар" деген сөздер "қаражаттар" деген сөзбен ауыстырылсын;
20-тармақ мынадай мазмұндағы екiншi, үшiншi азат жолдармен толықтырылсын:
"Негiзгi қаражаттардың 31 желтоқсанды қоса алғандағы жағдай бойынша мүлiкке салынатын салықты есептеген кезде қолданылатын құнын, салық жылындағы негiзгi қаражаттың орташа құны деп есептесiн.";
21-тармақтың бiрiншi азат жолындағы "31 наурызына" деген сөз "31 наурыздан кешiктiрмей" деген сөзбен ауыстырылсын";
21-тармақ мынадай мазмұндағы азат жолмен толықтырылсын:
"Салық салу объектiлерi басқа облыстардың аумағында жатқан (немесе аудандардың) филиалдардың немесе өкiлдiктердiң (заңды тұлға құрмай) тармақталған жүйесi бар заңды тұлға тиiстi салық сомасының төлемдерiн объектiлердiң тұрған жерi бойынша жүргiзедi.
Бұл ретте филиалдар немесе өкiлдiктер (заңды тұлға құрмай) салық
органдарына хабарлай отырып, осы салық бойынша бас заңды тұлғаға
есептеменi ұсынуға мiндеттi.
Заңды тұлға жыл аяқталғаннан кейiн есептелген және төленген салық
сомасы бойынша филиалдарға бөлiп жалпы есеп жасайды, мүлiкке салынатын
салық бойынша декларацияны салық органдарына ұсынады".
20-27-тармақтар тиесiнше 21-28-тармақтар деп есептелiнсiн.
2-қосымшада "Мүлiкке салынатын салық бойынша декларация":
"салық инспекциясына" деген сөз "салық комитетiне" деген сөзбен
ауыстырылсын;

7) от 6 000 000 тенге до 7 000 000 тенге  сумма налога от
стоимости недвижимого
имущества 6000000
тенге
+ 0,6% с суммы,
превышающей ее,;
8) от 7 000 000 тенге до 8 000 000 тенге  сумма налога от
стоимости недвижимого
имущества 7000000
тенге
+ 0,7% с суммы,
превышающей ее,;
9) от 8 000 000 тенге до 9 000 000 тенге  сумма налога от
стоимости недвижимого
имущества 8000000
тенге
+ 0,8% с суммы,
превышающей ее,;
10) от 9 000 000 тенге до 10000000 тенге  сумма налога от
стоимости недвижимого
имущества 9000000
тенге
+ 0,9% с суммы,
превышающей ее,;
11) от 10 000 000 тенге и свыше           сумма налога от
стоимости недвижимого
имущества 10 000 000
тенге + 1% с суммы,
превышающей ее".
В разделе IV:
подпункт 3) пункта 18 изложить в следующей редакции:
"3) Национальный Банк Казахстана по имуществу, используемому в
основной деятельности;";
дополнить пунктом 20 следующего содержания:
"20. Юридические лица, указанные в подпунктах 1) - 5) пункта 18, не освобождаются от уплаты налога на имущество при передаче его в пользование или аренду.".
В разделе V:
в абзаце первом пункта 20 слова "производственные и непроизводственные фонды" заменить словом "средств";
пункт 20 дополнить абзацами вторым, третьим следующего содержания:
"Стоимость основных средств, принимаемой при исчислении налога на имущество по состоянию на 31 декабря включительно, следует исчислять как среднюю стоимость основных средств за налоговый год.
При реорганизации и образовании юридического лица, занимающегося предпринимательской деятельностью, началом налогового года считается момент регистрации вновь созданного юридического лица.";
в абзаце первом пункта 21 слова "к 31 марта" заменить словами "не позднее 31 марта";
пункт 21 дополнить абзацем следующего содержания:
"Юридические лица, имеющие разветвленную сеть филиалов или представительства (без образования юридического лица), объекты налогообложения которых находятся на территории других областей (или районов) производят уплату причитающихся сумм налогов по месту нахождения объектов.
При этом филиалы или представительства (без образования
юридического лица) обязаны предоставить расчет по данному налогу
головному юридическому лицу с уведомлением налоговых органов.
Юридическое лицо по окончании года составляет сводный в разрезе
филиалов расчет по начисленным и уплаченным суммам налога,
представляет декларацию по налогу на имущество в налоговый орган".
Пункты 20-27 считать соответственно пунктами 21-28.
В приложении 2 "Декларация по налогу на имущество":
слова "налоговой инспекции" заменить словами "налоговому
комитету";