Зейнетақы активтерiн басқару жөнiндегi компаниялардың басшы лауазымдарына үмiткерлердi келiсу тәртiбi туралы ЕРЕЖЕ
Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясы 1997 жылғы 29 тамыз N 133 Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 1997 жылғы 10 қыркүйекте тіркелді. Тіркеу N 364. Күші жойылды - ҚР Бағалы қағаздар жөніндегі Ұлттық комиссиясының 1998.08.13. N 11 ~V980641 қаулысымен.
I. Жалпы ережелер
1. Осы Ереже "Қазақстан Республикасындағы зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Z970136_ Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 20 маусымдағы Заңына, "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Z970077_ Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 5 наурыздағы Заңына, Қазақстан Республикасының басқа да нормативтiк құқықтық актiлерiне сәйкес әзiрлендi және зейнетақы активтерiн басқару жөнiндегi компаниялардың (бұдан әрi - Компания) басшы лауазымдарына үмiткерлердi Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясында келiсу тәртiбiн белгiлейдi.
2. Басшы лауазымдарға үмiткерлердi БҚҰК-да келiсуден өткiзу рәсiмi барлық Компаниялар үшiн мiндеттi. Келiсу үмiткерлердiң кәсiби жарамдылықтарын айқындау мақсатында жүргiзiледi.
3. БҚҰК Компанияның белгiленген тәртiпте келiсуден өткен басшы қызметкерлерiнiң тiзiлiмiн жүргiзедi.
Компанияның басшы қызметкерлерi жөнiндегi мәлiметтердi қалыптастыру және тексеру үшiн БҚҰК салық, құқық қорғау және өзге де мемлекеттiк органдардан, сондай-ақ аудиторлардан және тәуелсiз ұйымдардан Компанияның басшы қызметкерлерiнiң кәсiби қызметтерi және басшы лауазымдарға үмiткерлер мәселелерi жөнiнде тиiстi ақпараттар алуға құқығы бар.
II. Бiлiктiлiк комиссиясын қалыптастыру және оның
мәжiлiстерi
4. Компанияның басшы лауазымдарына үмiткерлердiң кәсiби деңгейiн ауқымды түрде бағалау үшiн БҚҰК бiлiктiлiк комиссиясы құрылады. БҚҰК-ның Инвестициялау басқармасының жұмысына жетекшiлiк ететiн мүшесi бiлiктiлiк комиссиясының төрағасы болып табылады.
5. Бiлiктiлiк комиссиясы жетi мүшеден тұрады және БҚҰК Төрағасының бұйрығымен бекiтiледi. Комиссияның басшы лауазымына осы Ереженiң 15-тармағына сәйкес барлық құжаттарды ұсынған үмiткерлер бiлiктiлiк комиссиясында қарауға жатады.
6. БҚҰК-ның бiлiктiлiк комиссиясының мәжiлiстерi қажеттiлiгiне қарай, оның мүшелерiнiң кемiнде 2/3 қатысса жүргiзiледi. Шешiм отырысқа қатысып отырғандардың көпшiлiк жай дауыстарымен қабылданады. Дауыс саны тең болған кезде Бiлiктiлiк комиссиясы Төрағасының даусы шешушi болып табылады.
7. Бiлiктiлiк комиссиясының мәжiлiсi БҚҰК-на құжаттардың толық пакетi келiп түскен күннен бастап 45 күннен кешiктiрiлмей жүргiзiлу керек.

Положение о порядке согласования кандидатур на руководящие должности компаний по управлению пенсионными активами
Утверждено Постановлением Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 29 августа 1997 г. N 133. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 сентября 1997 года N 364. Утратило силу - постановлением НКЦБ РК от 13 августа 1998г. N 11 (~V980643)
I. Общие положения
1. Настоящее Положение разработано в соответствии с Законом Республики Казахстан Z970136_ "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" от 20.06.97 г., Законом Республики Казахстан Z970077_ "О рынке ценных бумаг" от 05.03.97 г., другими нормативными правовыми актами Республики Казахстан и устанавливает порядок согласования в Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам (далее - НКЦБ) кандидатур на руководящие должности компании по управлению пенсионными активами (далее - Компании).
2. Процедура прохождения согласования в НКЦБ кандидатур на руководящие должности, обязательна для всех Компаний. Согласование проводится с целью определения профессиональной пригодности кандидатур.
3. НКЦБ ведет реестр руководящих работников Компаний, прошедших согласование в установленном порядке.
Для формирования и проверки сведений по руководящим работникам Компаний НКЦБ имеет право получать соответствующую информацию от налоговых, правоохранительных и иных государственных органов, а также от аудиторов и независимых организаций по вопросам профессиональной деятельности руководящих работников и кандидатов на руководящие должности Компаний.
II. Формирование и заседания квалификационной комиссии
4. Для объективной оценки профессионального уровня кандидатур на руководящие должности Компаний в НКЦБ формируется квалификационная комиссия. Председателем квалификационной комиссии является член НКЦБ, курирующий работу Управления инвестирования.
5. Квалификационная комиссия состоит из семи членов и назначается приказом Председателя НКЦБ. Рассмотрению на квалификационной комиссии подлежат кандидатуры на руководящие должности Компаний, по которым представлены все документы в соответствии с п. ... настоящего Положения.
6. Заседания квалификационной комиссии НКЦБ проводятся по мере необходимости при присутствии не менее чем 2/3 ее членов. Решение принимается простым большинством голосов от числа присутствующих на заседании. При равенстве голосов голос Председателя квалификационной комиссии является решающим.
7. Заседание квалификационной комиссии должно быть проведено не позднее 45 дней с даты поступления полного пакета документов в НКЦБ.

8. Бiлiктiлiк комиссиясы мәжiлiсiнiң күнiн Бiлiктiлiк комиссиясы Төрағасының ұсынысы бойынша БҚҰК-ның Төрағасы айқындайды.
БҚҰК-ның бiлiктiлiк комиссиясы мәжiлiсiнiң күнi туралы құжаттардың толық пакетiн ұсынған Компаниялар 5 күнтiзбелiк күн бұрын кешiктiрмей хабарлайды.
9. Бiлiктiлiк комиссиясының мәжiлiсiне Компанияның басшы лауазымына үмiткерлердiң қатысулары мiндеттi.
10. Бiлiктiлiк комиссиясының шешiмi хаттамамен рәсiмделедi. Егер комиссия мүшесiнiң үмiткер жөнiнде ерекше пiкiрi болса, бұл хаттамада көрсетiледi.
11. Компанияның басшы лауазымына үмiткерге бiлiктiлiк комиссиясының мәжiлiсi өткiзiлген күнi тиiстi шешiммен бiрге хаттамадан үзiндi берiледi.
III. Компанияның лауазымды қызметкерлерiне
қойылатын талаптар
12. Компанияның атқарушы органының БҚҰК келiсiмiмен сайланатын (тағайындалатын) бiрiншi басшысы және оның орынбасарлары, бас бухгалтер және оның орынбасарлары, филиалының (өкiлдiгiнiң) басшысы және бас бухгалтерi Компанияның басшы қызметкерлерi болып табылады.
Басшы қызметкерлердiң бағалы қағаздар рыногындағы кәсiби қызметке тiкелей байланысты жұмыс стажы немесе банкте және басқа да банктiк мекемелерде жұмыс стажы болуы керек:
- Компанияның бiрiншi басшысы және бас бухгалтерi - кемiнде үш жыл;
- Компания бiрiншi басшысының орынбасары және бас бухгалтердiң орынбасары - кемiнде екi жыл.
13. Мыналар:
- БҚҰК берген 3-санатты бiлiктiлiк куәлiгi жоқ тұлға;
- сотталғандығы өтелмеген немесе заңды тәртiппен алып тасталмаған тұлға;
- банкрот деп танылған немесе аталатын тұлға басшылық жасаған уақытта консервациялауға, сауықтыруға, ықтиярсыз таратуға ұшыраған заңды тұлғаның бұрын басшы қызметкерi немесе лауазымды тұлғасы болып табылған тұлға атқарып отырған лауазымына сәйкес емес деп танылады немесе Компанияның басшы қызметкерi лауазымына тағайындала алмайды.
14. Шетелдiк маман болып табылатын, Компанияның басшы лауазымына үмiткерлер қосымша мынадай талаптарға сәйкес келу керек:
- шетелдiк бағалы қағаздар рыногындағы активтердi басқару жөнiндегi жұмыс тәжiрибесi болу керек;
- Қазақстан Республикасының қаржылық, банктiк қызметтерiнде немесе бағалы қағаздар рыногы қызметiнде кемiнде 1 жыл жұмыс тәжiрибесi болу керек.
Шетелдегi жұмыс тәжiрибесi тiстi құжаттармен және оған қосымша бағалы қағаздар рыногындағы активтердi басқару саласындағы шетелде белгiлi екi тұлғаның ұсыныстамаларымен расталу керек.
Шетелдiк мамандар тартылған жағдайда, Компания шетелдiк жұмыс күшiн
Қазақстан Республикасына тартуға байланысты қызметке лицензияның
көшiрмесiн ұсыну керек.
IV. Үмiткерлердi келiсуге құжаттар ұсынудың тәртiбi

8. Дата заседания квалификационной комиссии определяется приказом Председателя НКЦБ по представлению Председателя квалификационной комиссии.
О дате заседания квалификационной комиссии НКЦБ оповещает Компании, представившие полный пакет документов, не позднее, чем за 5 календарных дней.
9. Присутствие кандидатов на руководящие должности Компаний на заседании квалификационной комиссии обязательно.
10. Решение квалификационной комиссии оформляется протоколом. Если член комиссии имеет особое мнение по кандидатуре, это отражается в протоколе.
11. Кандидату на руководящую должность Компании в день заседания квалификационной комиссии выдается выписка из протокола с соответствующим решением.
III. Требования к руководящим работникам Компании
12. Руководящими работниками Компании признаются первый руководитель исполнительного органа компании и его заместители, главный бухгалтер и его заместители, руководитель и главный бухгалтер филиала (представительства), которые избираются (назначаются) на должности с согласия НКЦБ.
Руководящие работники должны иметь стаж работы, непосредственно связанной с профессиональной деятельностью на рынке ценных бумаг, или стаж работы в банке и других финансовых учреждениях:
- первый руководитель Компании и главный бухгалтер - не менее трех лет;
- заместитель первого руководителя Компании и заместитель главного бухгалтера - не менее двух лет.
13. Признается несоответствующим занимаемой должности или не может быть назначено на должность руководящего работника Компании:
- лицо, не имеющее квалификационного свидетельства 3-й категории, выдаваемого НКЦБ;
- лицо, имеющее непогашенную или неснятую в установленном законом порядке судимость;
- лицо, в прошлом являвшееся руководящим работником или должностным лицом юридического лица, которое было признано банкротом или подвергнуто консервации, санации, принудительной ликвидации во время руководства данного лица.
14. Кандидатуры на руководящие должности Компании, являющиеся иностранными специалистами, дополнительно должны отвечать следующим требованиям:
- иметь опыт работы по управлению активами на зарубежных рынках ценных бумаг не менее 5-ти лет;
- иметь опыт работы в финансовой, банковской деятельности или деятельности на рынке ценных бумаг Республики Казахстан не менее 1 года.
Опыт работы за рубежом должен быть подтвержден соответствующими документами и дополнительно двумя рекомендациями известных за рубежом лиц в области управления активами на рынке ценных бумаг.
В случае привлечения иностранных специалистов, Компания должна представить копию лицензии на деятельность, связанную с привлечением в Республику Казахстан иностранной рабочей силы.
IV. Порядок представления документов на согласование
кандидатур

15. Компанияның басшы лауазымына ұсынылған үмiткерлердi келiсу үшiн
БҚҰК-ға мынадай құжаттамалар жiберiледi:
- өтiнiш;
- басшы қызметкерлердi сайлау (тағайындау) туралы Компанияның тиiстi
басқару органының шешiмi;
- басшы лауазымға ұсынылған үмiткердiң төлқұжатының (жеке куәлiгiнiң)
ксерокөшiрмесi;
- басшы лауазымға ұсынылған үмiткердiң соңғы үш (екi) жыл iшiндегi еңбек кiтапшасының (жұмысы туралы мәлiметтердi растайтын басқа да құжаттарды) нотариалды куәландырылған көшiрмесi;
- басшы лауазымға ұсынылған үмiткердiң жоғары бiлiмi туралы құжатының ксерокөшiрмесi;
- басшы лауазымға ұсынылған үмiткердiң үшiншi санатты бiлiктiлiк куәлiгiнiң ксерокөшiрмесi;
- басшы лауазымға ұсынылған үмiткердiң анкеталық деректерi (1-қосымша);
- соңғы жұмыс орынның алған, бiрiншi басшы қол қойған (алқалы орган
бекiткен), заңды тұлғаның мөрiмен расталған мiнездеме;
- қаржы, банктiк iстер немесе бағалы қағаздар рыногындағы кәсiби
қызмет саласындағы Қазақстан Республикасына немесе Компанияның (филиалының
немесе өкiлдiгiнiң) қызметi жүзеге асырылатын аймаққа белгiлi кемiнде екi
маманның кепiлдемесi.
16. Компанияның басшы қызметкерлерi БҚҰК келiсiмiнсiз, осы Ереженiң
17-тармағында айқындалған кезеңдi қоспағанда, өзiнiң мiндеттерiн атқаруға
құқығы жоқ.
17. Басшы лауазымға ұсынылған үмiткердi келiсу рәсiмiн жүргiзу
кезеңiнде БҚҰК үмiткерге қол қою құқығымен лауазымды тұлғаның мiндетiн
уақытша, бiрақ екi айдан көп емес, атқаруға мүмкiндiк бередi.
18. Бағалы қағаздар рыногының қатысушылары Компанияның басшы
қызметкерiнiң осы Ереженiң 16, 17-тармақшаларын бұзып қол қойған
құжаттарын орындауға қабылдауға құқығы жоқ.
19. Компанияның басқы қызметкерiне үмiткердi келiсуден бас тарту
туралы БҚҰК-ның шешiмi жөнiнде сот тәртiбiмен шағым жасалуы мүмкiн.
1-қосымша
____________________________________________________________________
______________________________________________ лауазымына үмiткердiң
(компанияның атауы, лицензияның N)
САУАЛНАМАСЫ
1. Үмiткердiң тегi, аты, әкесiнiң аты, туған уақыты және жерi,
азаматтығы және мекенi _____________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
2. Бiлiмi және жұмыс тәжiрибесi:
- бiлiмi ______________________________________________________
____________________________________________________________________
(оқу орындарын, курстардың аты, оқу мерзiмдерi)
- меңгерген шет тiлдерi _______________________________________
- еңбек ету жолы басталғаннан бергi iстеген жұмыстары (жеке
парақпен қоса беру керек).

15. Для согласования кандидатур на руководящие должности Компаний в НКЦБ направляется следующая документация:
- заявление;
- решение соответствующего органа управления Компании об избрании (назначении) руководящего работника;
- ксерокопия паспорта (удостоверения личности) кандидата на руководящую должность;
- нотариально заверенная выписка из трудовой книжки (других документов, подтверждающих сведения о работе) кандидата на руководящую должность за последние три (два) года;
- ксерокопия документа о высшем образовании кандидата на руководящую должность;
- ксерокопия квалификационного свидетельства третьей категории кандидата на руководящую должность;
- анкетные данные кандидата на руководящую должность (Приложение 1);
- характеристика с последнего места работы, подписанная первым руководителем (утвержденная коллегиальным органом), заверенная печатью юридического лица;
- не менее двух рекомендаций специалистов в области финансов, банковского дела или профессиональной деятельности на рынке ценных бумаг, известных в Республике Казахстан или в регионе, где осуществляется деятельность Компании (филиала или представительства).
16. Без согласования с НКЦБ руководящие работники Компаний не вправе исполнять свои обязанности, за исключением периода, определенного в п. 17 настоящего Положения.
17. На период прохождения процедуры согласования кандидатуры на
руководящую должность НКЦБ предоставляет возможность кандидату
временно исполнять обязанности должностного лица с правом подписи,
но не более двух месяцев.
18. Участники рынка ценных бумаг не вправе принимать к
исполнению документы, подписанные руководящим работником Компании в
нарушение пунктов 16, 17 настоящего Положения.
19. Решение НКЦБ об отказе в согласовании кандидатуры
руководящего работника Компании может быть обжаловано в судебном
порядке.
Приложение 1
АНКЕТА
Кандидата на должность _____________________________________________
____________________________________________________________________
(наименование компании, N лицензии)
1. Ф.И.О, дата и место рождения, гражданство н адрес кандидата
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
2. Образование и опыт работы:
- образование ______________________________________________________
____________________________________________________________________
(наименование учебных заведений, курсов, сроки обучения)
- знание иностранных языков ________________________________________
- выполняемая работа с начала трудовой деятельности (приложить на
отдельном листе).

3. Ұсынылатын лауазым _________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
4. Лауазымға келуi ____________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(мекеменiң аты, жұмыстың сипаты, тағайындалған күнi)
5. Кепiлдемелер _______________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(кепiлдiк берушiлердiң лауазымдары, кемiнде үш кепiлдiк
берушiнiң мекенi, телефон нөмiрлерi)
Қосымша: бұрынғы жұмыс орнынан мiнездеме.
6. Қоса берiлген және жалпы бекiтiлген нысандарға сәйкес үмiткер
толтырған және ұсынған мәлiметтер:
- өмiрдерек мәлiметтерi (1-үлгi);
- үмiткер туралы қосымша мәлiметтер (2, 3-үлгiлер);
- табыстар мен шығындар туралы салық инспекциясы растаған
декларация;
- растама (3-үлгi).
7. Үмiткер кәсiпорынды басқарған кезеңде банкроттыққа әкеп
соққан iрi қаржы проблемалары туындады ма
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Олардың туындау себептерi _____________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Осы проблемаларды шешудiң нәтижелерi __________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
8. Үмiткердiң өтемеген несиелерi бар ма _______________________
егер бар болса, онда олардың мөлшерi___________________________
9. Қызметтiк және ғылыми қызметi туралы қосымша мәлiметтер ____
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
10. Үмiткер, әкiмшiлiк және қылмыстық жауапкершiлiкке тартылған
ба, (егер тартылса, қандай себептермен)_____________________________
____________________________________________________________________
11. Үмiткердi ұсынған мекемемен қаржылық өзара қатынасы бар ма,
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Күнi _________                    Үмiткердiң қолы______________

3. Рекомендуемая должность _________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
4. Пребывание в должности __________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(наименование учреждения, характер работы, дата назначения)
5. Рекомендации ____________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(должности рекомендующих, адреса, номера телефонов не менее трех
рекомендующих)
Приложение: характеристика с предыдущего места работы.
6. Данные, заполненные и представленные кандидатом в соответствии с прилагаемыми и общеустановленными формами:
- биографические данные (Ф.1)
- дополнительные сведения о кандидате (Ф.2, Ф.4)
- декларация о доходах н расходах, подтвержденная налоговой
инспекцией
- подтверждение (Ф.3)
7. Возникали ли в период осуществления руководства кандидатом
предприятием крупные финансовые проблемы, приведшие к
банкротству  _______________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Причины их возникновения ___________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Результаты решения этих проблем ____________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
8. Имеет ли кандидат непогашенные ссуды ____________________________
если да, то каковы их размеры_______________________________________
____________________________________________________________________
9. Дополнительные сведения о служебной и научной деятельности ______
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
10. Привлекался ли кандидат к административной и уголовной
ответственности (если да, по какому поводу) ________________________
____________________________________________________________________
11. Имеются ли финансовые взаимоотношения с учреждением,
рекомендующим кандидата ____________________________________________
____________________________________________________________________
Дата _________________     Подпись кандидата _______________________

1-қосымшаға 1-үлгi
ӨМIРДЕРЕК МӘЛIМЕТТЕРI
Жалпы ақпараттар
1. Тегi _________________________ Аты _________________________
Әкесiнiң аты __________________
2. Мекен-жайы (пошталық индексiн көрсетiп толық) ______________
_______________________________________________________________
3. Туған уақыты _______________________________________________
4. Туған жерi _________________________________________________
5. Азаматтығы _________________________________________________
6. Төлқұжатының нөмiрi ________________________________________
7. Телефон нөмiрi (кодын, жұмыс және пәтер телефонын көрсету
керек) ________________________________________________________
8. Қарауындағы жақын туыстары (әкесi, шешесi, балалары,
аға-iнiлерi, апа-сiңлiлерi, жұбайы (зайыбы):
Аты-жөнi ___________________ Жасы _____________________ Туыстық
қатысы ________________________________________________________
9. Қолдану және қолданылу кезеңiндегi өзгерту себептерiн
негiздей отырып, бұрын қолданған және қазiргi қолданып жүрген
барлық тегiн енгiзу керек.
10. Осы өтiнiштi беру кезеңiндегi осы ақпараттағы кез келген
мәндi өзгерiстер Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар
жөнiндегi ұлттық комиссиясының назарына жеткiзiлу керек.
1-қосымшаға 2-үлгi
ҮМIТКЕРГЕ ҚОСЫМША МӘЛIМЕТТЕР
1. Соңғы тұрған жерлерi.
Керi хронологиялық тәртiппен соңғы бес жыл iшiндегi барлық
тұрған жерiн көрсетiңiз, Тұрған уақытын көрсетiңiз.
____________ қаласы ___________ облысы ____________көшесi
Пошталық индексi ___________
________________ дан ________________ дейiн (айы, жылы)
2. Бiлiм және кәсiптiк деңгейi туралы куәлiк:
Оқу орынның аты (бiлiктiлiгiн көтеру курстарын қоса) ___________
_______________________________________________________________
Орналасқан жерi ______________ Түскен уақыты __________________
Дипломның, сертификаттың көшiрмесi ____________________________
3. Еңбек ету уақытында шұғылданған кәсiптерi (еңбек кiтапшасының
көшiрмесi)
4. Басқа ақпарат
4.1. Iрi акционер ретiндегi қатысыңыз болған және бар қаржы
ұйымдарын көрсетiңiз (барлық акцияның 5%-iн иеленушi немесе
тiкелей немесе жанама бақылаушы).
Ұйымның аты және орналасқан жерi ______________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
Қызметтiң түрi (қызметтiң түрлерiн атаңыз) ____________________
_______________________________________________________________
Осы ұйымның жарғылық капиталындағы меншiк үлесiңiз ___________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
Күнi ___________________

Форма 1 для Приложения 1
БИОГРАФИЧЕСКИЕ ДАННЫЕ
Общая информация
1. Фамилия __________________ Имя __________________________________
Отчество____________________
2. Адрес (полный, с указанием почтового индекса): __________________
____________________________________________________________________
3. Дата рождения ___________________________________________________
4. Место рождения __________________________________________________
5. Гражданство _____________________________________________________
6. Номер паспорта __________________________________________________
7. Номер телефона (указать код, рабочий и домашний) ________________
____________________________________________________________________
8. Близкие родственники (отец, мать, дети, братья, сестры, супруг(а)
на иждивении
Ф.И.О. ________________ Возраст ___________ Родственные отношения
____________________________________________________________________
9. Включите все другие фамилии, используемые ранее или в настоящее
время, с обоснованием причин их использования или изменения в период
их использования. Обязательно укажите девичью фамилию в прежнем
замужестве.
10. Любые существенные изменения в этой информации за период подачи
данного заявления должны быть доведены до сведения Национальной
комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам.
Форма 2 для Приложения 1
ДОПОЛНИТЕЛЬНЫЕ СВЕДЕНИЯ НА КАНДИДАТА
1. Последние места проживания.
Укажите в обратном хронологическом порядке все места проживания за
последние пять дет. Укажите даты проживания.
Город____________  Область   ____________   Улица __________________
____________________ Почтовый индекс _____________ от ______________
______________до_____________(месяц, год)
2. Свидетельства об образовании и профессиональном уровне:
Название учебного заведения (включая курсы повышения квалификации)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Местонахождение ________________ Дата поступления __________________
___________ Копия диплома, сертификата _____________________________
3. Род занятий за время трудовой деятельности (копия трудовой
книжки).
4. Другая информация
4.1. Укажите финансовые организации, к которым вы имеете или имели
отношение как крупный акционер (владеющий или контролирующий, прямо
или косвенно, 5% или более всех акций).
Название и местоположение организации ______________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Вид деятельности (перечислите виды деятельности)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Доля собственности в Уставном капитале данной организации
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Дата _______________________________________________________________

4.2. Сiздiң бiлiктiлiгiңiздi айқындауда маңызды деп санайтын
басқа да кез келген ақпаратты берiңiз.
1-қосымшаға 3-үлгi
1-ҚОСЫМШАДА БЕРIЛГЕН МӘЛIМЕТТЕРДI РАСТАУ
Осы құпия өмiрдерек және қаржылық есептердегi ақпараттарды мен толық тексердiм және анық және толық болып табылады және мен ұсынған материалда қателер мен жетiмсiздiктер табылған жағдайда, ұсынылып отырған лауазымға бекiтуден бас тартуға негiз болатындығын және одан кейiн маған қатысты
Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жаза қолдануға
тартылатындығымды мойындаймын.
Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар жөнiнде ұлттық комиссиясына
менiң жеке өмiрдерегiмдегi және қаржылық жай-күйiмдегi барлық мәндi
өзгерiстер туралы ескертуге мiндеттенемiн.
________________________                    ___________________
қолы                                    күнi
__________________________________
тегi (баспа әрiптерiмен)
1-қосымшаға 4-үлгi
Басшы лауазымға үмiткердi ұсынушының назарына:
Аты-жөнi ______________________________________________________
өзiнiң кандидатурасын зейнетақы активтерiн инвестициялық басқару
жөнiндегi компанияның басшы лауазымына, Қазақстан Республикасының Бағалы
қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясының Инвестициялау басқармасында қарау
үшiн ұсынады.
Ұлттық комиссия сiзден кепiлдеме осы үмiткерге сiздiң қатысыңыз, оның
атағы, iскерлiк қабiлетi, кәсiпкерлiгi және бiз үшiн пайдалы болуы мүмкiн
басқа да мәлiметтердi көрсетуiңiздi сұрайды.
Кепiлдеме берушiнiң аты-жөні, қолы ____________________________
_______________________________________________________________
Кәсiбiнiң түрi ________________________________________________
Мекенi, телефоны ______________________________________________
Ескерту:
_______________________________________________________________
Ұсынушы зейнетақы активтерiн басқару жөнiндегi компанияның басшы лауазымына ұсынылушының туысқандық қатынастармен байланысты немесе осы ұсынысқа қандай да болмасын қатысы болмау керек.

4.2. Представьте любую другую информацию, которую вы считаете важной
при определении вашей квалификации.
Форма 3 для Приложения 1
ПОДТВЕРЖДЕНИЕ
СВЕДЕНИЙ, ПРЕДСТАВЛЕННЫХ В ПРИЛОЖЕНИИ 1
Подтверждаю, что информация, содержащаяся в этих конфиденциальных биографических и финансовых отчетах, была тщательно проверена мною и является достоверной и полной, и признаю, что в случае обнаружения искажений и упущений в материале, представленном мною, это может служить основанием для отказа в утверждении на
рекомендуемую должность и повлечь в отношении меня дальнейшее
применение санкций в соответствии с законодательством Республики
Казахстан.
Обязуюсь уведомить Национальную комиссию Республики Казахстан
по ценным бумагам о всех существенных изменениях в моей личной
биографии и финансовом положении.
_______________________                   ____________________
подпись                                   дата
____________________________
фамилия (печатными буквами)
Форма 4 к Приложению 1
Вниманию рекомендующего кандидата на руководящую должность:
Ф.И.О. _____________________________________________________________
представляет свою кандидатуру на руководящую должность комиссии
по инвестиционному управлению пенсионными активами на рассмотрение в
Управление инвестирования Национальной комиссии Республики Казахстан
по ценным бумагам.
Национальная комиссия просит вас отразить в рекомендации ваше
отношение к данному кандидату, его репутацию, деловые качества,
профессионализм и другие сведения, которые могут оказаться для нас
полезными.
Ф.И.О. подпись рекомендующего _________________________________
____________________________________________________________________
Род занятия ________________________________________________________
Адрес, телефон _____________________________________________________
Примечание:
____________________________________________________________________
Рекомендующий на должность руководителя компании по управлению пенсионными активами не должен быть связан с последним родственными отношениями или иметь какое-либо отношение к данному предложению.