Екiншi деңгейдегi банктердiң халықаралық стандарттарға көшу туралы белгiленген талаптарға сәйкес белгiлi бiр топқа жатқызылмаған екiншi деңгейдегi банктер жөнiнде
Қаулы Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасы 1997 жылғы 4 қыркүйек N 320 Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 1998 жылғы 21 қаңтар N 432 тіркелді. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкi Басқармасының 1998 жылғы 30 қазандағы N 217 қаулысымен.
Банктiк қадағалау департаментiнiң екiншi деңгейдегi банктердiң кейбiр бөлiгiнiң қаржы жағдайының қойылған талаптарға, оның iшiнде Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң Басқармасы бекiткен (1996 жылғы 12 желтоқсандағы N 292 қаулы) Екiншi деңгейдегi банктердiң халықаралық стандарттарға көшу тәртiбi туралы ережеге сай келмейтiндiгi туралы ұсынысын қарай келе, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң Басқармасы қаулы етедi:
1. Екiншi деңгейдегi банктердiң халықаралық стандарттарға көшуiн қамтамасыз ету бойынша жүргiзiлген жұмыстың нәтижесiн ескере отырып:
а) банктер қайта капиталдандыру және қызметiн жақсарту жоспарын белгiленген тәртiппен бермеген немесе тиiсiнше қосымшаларға сай (N 1, 2 қосымшалар) Екiншi деңгейдегi банктердiң халықаралық стандарттарға көшуi туралы ереженiң талаптарына сәйкес келмейтiн қайта капиталдандыру және қызметiн жақсарту жоспарын ұсынған деп есептелсiн;
б) 1997 жылғы 1 қыркүйектегi жағдай бойынша банктердiң тiзiмi, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкi Басқармасының жекелеген шешiмдерiмен (N 3 қосымша) айқындалған халықаралық стандарттарға көшудiң шарттары мен негiздемесi бекiтiлсiн.
2. Банктiк қадағалау департаментi (Абдуллина Н.Қ.):
а) Заң департаментiмен бiрлесе отырып осы Қаулыны Қазақстан
Республикасының Әдiлет министрлiгiнде тiркесiн;
б) осы Қаулыны Қазақстан Республикасының облыстық (Алматы аумақтық
Бас) басқармаларына (филиалдарына) және N 1, 2 және 3 қосымшаларда
көрсетiлген екiншi деңгейдегi банктерге жiберсiн.
3. Осы Қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ұлттық
Банкi Төрағасының орынбасары А.Ғ. Сәйденовке жүктелсiн.
Ұлттық Банк Төрағасы
1-қосымша
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң
Басқармасы бекiткен (12.12.96 ж. N 292 қаулы)
Екiншi деңгейдегi банктердiң халықаралық
стандарттарға көшу тәртiбi туралы ережеге
сәйкес қайта капиталдандыру және қызметiн
жақсарту жоспарын белгiленген тәртiппен
бермеген екiншi деңгейдегi банктердiң
1.09.1997 ж. жағдай бойынша
ТIЗIМI
______________________________________________________________
Рет|                       Банктiң аты
N |
___|__________________________________________________________
1 | "Интеринвест" ААҚ
2 | "Алтын" АБ
3 | "Алау" АБ
4 | "Жалғас" ЖБ
5 | "Цветмет" АБ
6 | "Ермин" АБ
7 | "Банк жетiсу" ЖАҚ
8 | "Алғабанк" ЖАҚ
9 | "Көкшебизнес" ЖАҚ
___|__________________________________________________________
| Барлығы: 9 банк
___|__________________________________________________________
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң
Басқармасы бекiткен (12.12.96 ж. N 292 қаулы)
Екiншi деңгейдегi банктердiң халықаралық
стандарттарға көшу тәртiбi туралы ереженiң
талаптарына сай келмейтiн қайта капиталдандыру
және қызметiн жақсарту жоспарын берген
екiншi деңгейдегi банктердiң
1.09.1997 ж. жағдай бойынша
ТIЗIМI
______________________________________________________________
Рет|                       Банктiң аты
N |
___|__________________________________________________________
1 | "Казкомстройбанк" АБ
2 | "Химтексбанк" ЖАҚ
3 | "КИФТ" ЖАҚ
4 | "БСБ" АБ
5 | "Ақ-Жол" АБ
6 | "Ақтөбе" АБ
7 | "Қуандық" ЖБ
8 | "Сарыарқа" ААБ
9 | "Түркiстан" ААҚ
10 | "Касуб" ЖБ
11 | "Ижевск" АБ
12 | "Пана" АБ
13 | "Айнұр" АБ
14 | "Кредсоцбанк" ААҚ
15 | "Жанарбанк" ААҚ
16 | "Алиса К"
17 | "Игiлiк банк" ААҚ
18 | "Казпочтабанк" АӨБ
___|__________________________________________________________
| Барлығы: 18 банк
___|__________________________________________________________
3-қосымша
Халықаралық стандарттарға өту шарттары
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкi
Басқармасының жекелеген шешiмдерiмен
айқындалатын екiншi деңгейдегi банктердiң
1.09.1997 ж. жағдай бойынша
ТIЗIМI
______________________________________________________________
Рет|                       Банктiң аты
N |
___|__________________________________________________________
1 | "ТұранӘлем" ЖАҚ
2 | "Актан" ААҚ
3 | "Ажи-Банк" ЖАҚ
4 | "Астана" ААҚ
5 | "Ишим" ААҚ
6 | "ЦБСР" ХМБ
7 | "Эксимбанк" МК
8 | "КИБ" ЖАҚ
9 | "Тұрғынүйқұрылысбанкi" ЖАҚ
10 | "Медетшi банкi" МК
11 | "Бюджет банкi" МК
12 | "АБН Амро" ЖАҚ
13 | "Банк Сосьете Женераль Казахстан" ЖАҚ
14 | "Глобал Казкоммерц Инвестициялық Банкi" ЖАҚ
15 | "Қазақстанның Инвестициялық Халықтық Банкi" ЖАҚ
16 | "Береке" АБ
___|__________________________________________________________
| Барлығы: 16 банк
___|__________________________________________________________

О банках второго уровня, не отнесенных к определенной группе в соответствии с установленными требованиями о переходе банков второго уровня к международным стандартам
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 4 сентября 1997 г. N 320. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 января 1998 года N 432. Утратило силу - постановлением Правления Национального банка РК от 30 октября 1998 года N 217
Рассмотрев представление Департамента банковского надзора о несоответствии финансового состояния некоторой части банков второго уровня предъявляемым требованиям, в том числе Положения о порядке перехода банков второго уровня к международным стандартам, утвержденного Правлением Национального Банка Республики Казахстан (Постановление N 292 от 12 декабря 1996 года V960440_ ), Правление Национального Банка Республики Казахстан постановляет:
1. С учетом результатов проведенной работы по обеспечению перехода банков второго уровня к международным стандартам:
а) считать не представившими в установленном порядке план рекапитализации и улучшения деятельности либо представившими план рекапитализации и улучшения деятельности, не отвечающий требованиям Положения о порядке перехода банков второго уровня к международным стандартам, соответственно, банки согласно приложениям (приложения N 1,2);
б) утвердить список банков по состоянию на 1 сентября 1997 года, условия и основания перехода которых к международным стандартам будут определены отдельными решениями Правления Национального Банка Республики Казахстан (приложение N 3).
2. Департаменту банковского надзора (Абдуллина Н.К.):
а) совместно с юридическим департаментом (Уртембаев А.К.)
зарегистрировать настоящее Постановление в Министерстве юстиции
Республики Казахстан;
б) довести настоящее Постановление до сведения областных
(Главного Алматинского территориального) управлений (филиалов)
Национального Банка Республики Казахстан и банков второго уровня,
перечисленных в приложениях N 1, 2 и 3.
3. Контроль за исполнением настоящего Постановления возложить
на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан
Сайденова А.Г.
Председатель
Национального Банка
Приложение N 1
Список
банков второго уровня по состоянию на 1.09.1997 г.,
не представивших в установленном порядке
план рекапитализации и улучшения деятельности в
соответствии с Положением о порядке перехода
банков второго уровня к международным стандартам,
утвержденным Правлением Национального
Банка Республики Казахстан
(Постановление N 292 от 12.12.96 г.)
--------------------------------------------------------------------
N !                  Наименование банка
п/п!
--------------------------------------------------------------------
1. ОАО "Интеринвест"
2. АБ "Алтын"
3. АБ"Алау"
4. ЧБ "Жалгас"
5. АБ "Цветмет"
6. АБ "Ермин"
7. ЗАО "Банк Жетысу"
8. ЗАО "Алгабанк"
9. ЗАО "Кокшебизнес"
--------------------------------------------------------------------
Итого: 9 банков
--------------------------------------------------------------------
Приложение N 2
Список
банков второго уровня по состоянию на 1.09.1997 г.,
представивших план рекапитализации и улучшения деятельности,
не отвечающий требованиям Положения о порядке перехода
банков второго уровня к международным стандартам,
утвержденного Правлением Национального Банка
Республики Казахстан
(Постановление N 292 от 12.12.96 г.)
--------------------------------------------------------------------
N !                     Наименование банка
п/п!
--------------------------------------------------------------------
1.   АБ "Казкомстрой"
2.   ЗАО "Химтексбанк"
3.   ЗАО "КИФТ"
4.   АБ"БСБ"
5.   АБ "Ак-Жол"
6.   АБ "Актобе"
7.   ЧБ "Куандык"
8.   ОАО "Сарыарка"
9.   ОАО "Туркестан"
10.   ЧБ "Касуб"
11.   АБ "Ижевск"
12.   АБ "Пана"
13.   АБ "Айнур"
14.   ОАО "Кредсоцбанк"
15.   ОАО "Жанарбанк"
16.   ЗАО "Алиса К"
17.   ОАО "Игилик банк"
18.   АПБ "Казпочтабанк"
--------------------------------------------------------------------
Итого: 18 банков
--------------------------------------------------------------------
Приложение N 3
Список
банков второго уровня по состоянию на 1.09.1997 г.,
условия перехода которых к международным стандартам
будут определены отдельными решениями Правления
Национального Банка Республики Казахстан
--------------------------------------------------------------------
N !                      Наименование банка
п/п!
--------------------------------------------------------------------
1.   ЗАО "ТуранАлем"
2.   ОАО "Актан"
3.   ЗАО "Ажи-Банк"
4.   ОАО "Астана"
5.   ОАО "Ишим"
6.   МГБ "ЦБСР"
7.   ГП "Эксимбанк"
8.   ЗАО "КИБ"
9.   ЗАО "Жилстройбанк"
10.   ГП "Реабилитационный банк"
11.   ГП "Бюджетный банк"
12.   ЗАО "АБН Амро"
13.   ЗАО "Банк Сосьетэ Женераль Казахстан"
14.   ЗАО "Инвестиционный Банк Глобал Казкоммерц"
15.   ЗАО "Инвестиционный Народный Банк Казахстана"
16.   АБ "Береке"
--------------------------------------------------------------------
Итого: 16 банков
--------------------------------------------------------------------