Қазақстан Республикасының қалалары мен аудан орталықтарында объектілерді сумен жабдықтау және су бөлу жүйелеріне қосу үшін техникалық шарттарды беру және келісу тәртібі туралы
Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлігінің тұрғын үй және құрылыс саясаты жөніндегі Комитетінің төрағасымен БЕКІТІЛГЕН 1997 жылғы 30 желтоқсан Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 1998 жылғы 25 ақпан N 475 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі Төрағасының 2012 жылғы 9 қазандағы N 520 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі Төрағасының 09.10.2012 N 520 бұйрығымен.
КЕЛІСІЛГЕН:                                  БЕКІТІЛГЕН:
Қазақстан Республикасының               Қазақстан Республикасының
стратегиялық жоспарлау және             Энергетика, индустрия және
реформалау жөніндегі                  сауда министрлігінің тұрғын
Агенттігі баға және монополияға          үй және құрылыс саясаты
қарсы саясат жөніндегі                   жөніндегі Комитетінің
Комитетінің төрағасы                         төрағасы
24 желтоқсан 1997 ж.                         30 желтоқсан 1997 ж.
Қазақстан Республикасының қалалары мен аудан орталықтарында
объектілерді сумен жабдықтау және су бөлу жүйелеріне қосу
үшін техникалық шарттарды беру және
келісу тәртібі туралы
I. ЖАЛПЫ БӨЛІМ
1.1. Осы нұсқау Қазақстан Республикасының қалаларында, аудан орталықтарында орналасқан жаңа, кеңітіліп жатқан және жаңаланған жұмыс істейтін объектілерді сумен жабдықтау және су бөлу жүйесімен ғимараттарына, коммуналдық сумен жабдықтау мен су бөлудің орталықтандырылған жүйелеріне қосу үшін техникалық шарттарды беру және келісу тәртібін, сондай-ақ қосу үшін рұқсат беру тәртібін, мазмұнын, құрамын белгілейді.
1.2. Нұсқау Қазақстан Республикасының қалалары мен аудан орталықтарының су құбыры-канализация шаруашылығы ұйымдары, сондай-ақ заңды және жеке тұлғалар үшін міндетті болып табылады.
1.3. Бұл нұсқау тұрғын үй-коммуналдық және өнеркәсіп құрылысына арналған жобаларды әзірлеу жөніндегі қолданыстағы және бекітілген нұсқауды, тәртіпті және ережені күшінде қалдырады.
1.4. Техникалық шарттарды беру кезінде ҚНжЕ 2.04.02-84* сумен жабдықтау 1.1. т. ҚНжЕ 2.04.03-85* "Канализация. Сыртқы желілер мен ғимарат", сондай-ақ объекті /кешен/ бойынша Су балансының схемасын Тапсырысшыдан алуды ескеру қажет.
II. Су құбыры мен канализацияның сыртқы желілері мен
ғимараттарын қосу үшін техникалық шарттар беру
2.1. Жергілікті атқарушы органдардың сумен жабдықтау және су бөлу орталықтандырылған жүйелеріне қосу су құбыры-канализация шаруашылығы ұйымдары беретін техникалық шарттар негізінде орындалған және осы нұсқауда белгіленген тәртіппен келісілген жобалық құжаттамаға сәйкес жүргізіледі.

Инструкция "О порядке выдачи и согласования технических условий на подключение объектов к системам водоснабжения и водоотведения в городах и районных центрах Республики Казахстан
Утверждена Председателем Комитета по жилищной и строительной политике Министерства энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан 30 декабря 1997 г. Зарегистрированa в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25.02.1998 г. за № 475. Утратила силу приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства от 9 октября 2012 года № 520
Сноска. Утратила силу приказом Председателя Агентства РК по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства от 09.10.2012 № 520.
ОБЩАЯ ЧАСТЬ
1.1. Настоящая Инструкция устанавливает содержание, состав, порядок выдачи и согласования технических условий на подключение сетей и сооружений водоснабжения и водоотведения новых, расширяемых и реконструируемых действующих объектов, расположенных в городах, районных центрах Республики Казахстан, к централизованным системам коммунального водоснабжения и водоотведения, а также порядок выдачи разрешений на подключение.
1.2. Инструкция является обязательной для организаций водопроводно-канализационного хозяйства городов и районных центров Республики Казахстан, а также для юридических и физических лиц.
1.3. Настоящая Инструкция не отменяет утвержденные и действующие инструкции, указания и положения по разработке проектов и смет для жилищно-коммунального и промышленного строительства.
1.4. При выдаче технических условий необходимо учитывать требования п.1.1. СНиП 2.04.02-84* "Водоснабжение. Наружные сети и сооружения", СНиП 2.04.03-85* "Канализация. Наружные сети и сооружения", а также представление от Заказчика водобалансовой схемы по объекту (комплексу).
II. ВЫДАЧА ТЕХНИЧЕСКИХ УСЛОВИЙ НА ПОДКЛЮЧЕНИЕ ВНЕШНИХ
СЕТЕЙ И СООРУЖЕНИЙ ВОДОПРОВОДА И КАНАЛИЗАЦИИ
2.1. Подключение к централизованным системам водоснабжения и водоотведения местных исполнительных органов производится в соответствии с проектной документацией, выполненной на основании технических условий, выдаваемых организацией водопроводно-канализационного хозяйства и согласованных в установленном настоящей Инструкцией порядке.

2.2. Сумен жабдықтау және су бөлу жүйелеріне объектілерді қосуға арналған техникалық шарт - бұл су құбыры-канализация шаруашылығы иесінің ерекше талабын мазмұндайтын құжат және тех су құбыры мен канализацияның сыртқы желілері мен ғимараттарында көрсетіледі.
Объектілерді сумен жабдықтау және су бөлу жүйелеріне қосудың техникалық шарттары абоненттің су құбыры мен канализацияға қосылуы үшін рұқсат болып табылмайды.
2.3. Су құбыры - канализация шаруашылығы иесі мен Тапсырыс шарасында берілетін судың сапалық құрамы бойынша шарттар мен осы елді мекенде қолданылатын нормативтерге сәйкес абоненттің қалалық канализацияға шығаратын ағынды суға талаптары айтылады.
2.4. Сумен жабдықтау және су бөлу техникалық шарттарын беретін ие ұйымға өтініш Тапсырысшыдан осы Нұсқауға N 1 Қосымшаға сәйкес өтініште көрсетілген барлық материалдар міндетті түрде тігіліп, бір дана болып түсуге тиіс.
2.5. Сыртқы желілер мен ғимараттарға сумен жабдықтау және су бөлу үшін техникалық шарт Тапсырысшы мекен-жайына осы Нұсқауға N 2 Қосымшаға сәйкес нысан бойынша беріледі.
Тәулігіне 1500 м3 жоғары шығындайтын /ағынды суды шығаратын/ объектілер үшін техникалық шарт жергілікті атқарушы органдармен міндетті келісу бойынша беріледі.
Бұдан басқа, техникалық шарттарда гидравликалық режим, сумен жабдықтау және су бөлу жүйелерін дамытуға, сумен жабдықтау және су бөлу объектілерінің қолданыстағы ғимараттарын жаңғыртуға немесе салынып /жаңартылып/ кәсіпорын күшімен және соның есебімен объектілер салуға ықтимал үлестік қатысуы көрсетілуге тиіс.
2.6. Су құбыры және су бөлудің жалпы қалааралық желілерін және ғимараттарын дамыту мәселесі әрбір жеке жағдайда облыстар, Ақмола және Алматы қалалары әкімдерінің қатысуымен шешіледі.
Шағын кәсіпкерлік субъектілері өндіріспен шұғылданса /"Шағын кәсіпкерлікті мемлекеттік қолдау туралы" Қазақстан Республикасы Заңына сәйкес құрылған/ сумен жабдықтау және канализация бойынша қосылатын қуаттылығы үшін төлемнен босатылады.
2.7. Техникалық шарттарды беру /себептері көрсетілген техникалық шарттарды беруден бас тарту/ - мерзімі - 10 күн.
2.8. Объектілерді су құбыры мен канализацияның жалпы қалалық желілері мен ғимараттарына қосудың техникалық шарттары жобалық-сметалық әзірлемелердің және құрылысының нормативтік кезеңінің бойында жарамды және объектілерді жобалау мен салудың нормативтік мерзімі аяқталғаннан кейін ғана өзгертілуі мүмкін.
2.9. Су құбыры мен канализацияның қалалық желілеріне қосу үшін рұқсат Қазақстан Республикасы Экономика және сауда министрлігінің N 80 30.05.1997 ж. бұйрығымен бекітілген "Қазақстан Республикасының қалалары мен аудан орталықтарында коммуналдық су құбыры мен канализацияны пайдалану тәртібіне" сәйкес жүргізіледі.

2.2. Технические условия на подключение объектов к системам водоснабжения и водоотведения - это документ, оговаривающий особые требования владельца водопроводно-канализационного хозяйства и предъявляются только на внешние сети и сооружения водопровода и канализации.
Технические условия на подключение объектов к системам водоснабжения и водоотведения не являются разрешением на подсоединение абонента к водопроводу и канализации.
2.3. Между владельцем водопроводно-канализационного хозяйства и Заказчиком оговариваются условия по качественному составу подаваемой воды и требования к сточным водам, сбрасываемым абонентом в городскую канализацию в соответствии с действующими в данном населенном пункте нормативами.
2.4. Заявка в организацию владельца, выдающую технические условия на водоснабжение и водоотведение объектов, должна поступать от Заказчика в 1-ом экземпляре с обязательным представлением всех материалов, указанных в заявке, согласно приложению N 1 к настоящей Инструкции.
2.5. Технические условия на подключение внешних сетей и сооружений водоснабжения и водоотведения выдаются в адрес Заказчика по форме, согласно приложению N 2 к настоящей Инструкции.
Для объектов с расходом (сбросом стоков) свыше 1500 м3 в сутки технические условия выдаются с обязательным согласованием местных исполнительных органов.
Кроме того, в технических условиях должны быть отражены вопросы гидравлического режима, возможного долевого участия в развитии систем водоснабжения и водоотведения, реконструкции действующих сооружений или строительства объектов водоснабжения и водоотведения силами и за счет строящегося (реконструируемого) предприятия.
2.6. Вопросы развития общегородских сетей и сооружений водопровода и водоотведения решаются в каждом отдельном случае акимами областей, городов Акмолы и Алматы.
Субъекты малого предпринимательства, созданные в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственной поддержке малого предпринимательства", занимающиеся производством, освобождаются от платы за присоединяемую мощность по водоснабжению и канализации.
2.7. Сроки выдачи технических условий (или отказа выдачи технических условий с указанием причин) - 10 дней.
2.8. Технические условия на подключение объектов к общегородским сетям и сооружениям водопровода и канализации действительны на нормативный период разработки проектно-сметной документации и строительства, они могут быть изменены лишь после истечения нормативных сроков проектирования и строительства объектов.
2.9. Разрешение на подсоединение к городским сетям водопровода и канализации производится в соответствии с "Правилами пользования коммунальными водопроводом и канализацией в городах и районных центрах Республики Казахстан", утвержденные Министерством экономики и торговли Республики Казахстан приказом N 80 от 30.05.1997 г.

2.10. Жобалау аяқталғаннан кейін Тапсырысшы су құбыры-канализация шаруашылық ұйымына берілген техникалық шарттарда мазмұндалған талаптарды жобалық құжаттамаға енгізгендігін дәлелдейтін құжат тапсырады.
2.11. Су тұтынуды арттырған немесе бұрын техникалық шарттарда көрсетілген есептеме көрсеткіштеріне қайшы ағын су көлемін арттырған немесе құрамын нашарлатқан жағдайда су құбыры-канализация шаруашылығының иесі су көлемінің артуына жол бермеуге және тиісті жаңа техникалық шарттар
мен талаптар орындалғанға дейін ағынды суды қабылдамауға қақылы.
2.12. Даулы мәселелер немесе сумен жабдықтау және су бөлудің
техникалық шарттарын берудегі қиындықтар су құбыры және канализация
мәселелерімен шұғылданатын жобалау ұйымдарының қатысуымен төрелік
тәртіппен шешілуі мүмкін.
N 1 ҚОСЫМША
______________________________________________________ СКШ ұйымы
Су құбыры мен канализацияның қалалық
желілеріне қосу үшін техникалық шарттарды
беруге арналған
ӨТІНІШ
1. Тапсырысшы, ведомоство және мекен-жайы ____________________________
__________________________________ телефон ________________________________
2. Объектінің /кешеннің/ атауы және мекен-жайы _______________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
3. Жобалау сатысы ____________________________________________________
4. Құрылыстың басталуы 199 _ ж., құрылыстың аяқталуы 199 _ ж.
5. Жобаланған объектінің межелік құны ________________________________
6. Жұмыс істеушілердің межеленген саны __________________________ адам
7. Ауысым саны _______________________________________________________
8. Көп ауысымда жұмыс істеушілер саны ___________________________ адам
9. Ғимараттың қабаттылығы ____________________________________________
I. СУ ҚҰБЫРЫ
1.1. Судың ішу сапасына жалпы қажеттілік _____________________________
шаршы метр/тәулік,
___________________________________ шаршы метр/ең көп сағат/ ең көп
су қоршауы сағаты/
Оның ішінде:
а/ шаруашылық ішу мұқтажы үшін _____________________ шаршы метр/тәулік
_____________________ шаршы метр/ең көп сағ.
б/ өндірістік мұқтаж үшін _________________________ шаршы метр/тәулік
____________________ шаршы метр/ең көп сағ.
1.2. Өрт сөндіру үшін қажетті шығын: _________________________________
ішкі                        л/сек
сыртқы                      л/сек
1.3. Тәулік бойында талап етілетін қысым _________________________ МПа
II. КАНАЛИЗАЦИЯ
2.1. Ағынды судың жалпы көлемі _________ шаршы метр/тәулік ___________
___________ шаршы метр/ең көп сағ. /ең көп су бөлу сағаты/
соның ішінде:
а/ әжетхана суы __________________________ шаршы метр/тәулік;
б/ өндірістік ласталған _____________________ шаршы метр/тәулік;
___________________ шаршы метр/ең көп сағ.
в/ шартты-таза ______________________ шаршы метр/тәулік
________________ шаршы метр/ең көп сағ.
Қалалық канализацияға шығарылған су.

2.10. После завершения проектирования Заказчик представляет в организацию водопроводно-канализационного хозяйства документы, подтверждающие внесение в проектную документацию требований, изложенных в выданных технических условиях.
2.11. При увеличении потребления воды или увеличения количества и ухудшения состава стоков против расчетных показателей, указанных ранее в технических условиях, владелец водопроводно-канализационного хозяйства вправе не отпускать увеличенное количество воды и не принимать стоки до
выполнения соответствующих новых технических условий и требований.
2.12. Спорные вопросы или затруднения по выдаче технических условий
на водоснабжение и водоотведение могут решаться в арбитражном порядке с
привлечением проектных организаций, занимающихся вопросами водопровода и
канализации.
Приложение N 1
___________________________________________________________Организация ВКХ
ЗАЯВКА
на получение технических условий для присоединения
к городским сетям водопровода и канализации
1. Заказчик, ведомство и адрес________________________________________
_____________________________________телефон_______________________________
2. Наименование объекта (комплекса) и адрес___________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
3. Стадия проектирования______________________________________________
4. Начало строительства 19__г., окончание строительства 19__г.
5. Ориентировочная стоимость проектируемого объекта __________________
6. Предполагаемое количество работающих___________________________чел.
7. Количество смен____________________________________________________
8. Численность работающих в максимальную смену ___________________чел.
9. Этажность зданий___________________________________________________
I. ВОДОПРОВОД
1.1. Общая потребность в воде питьевого качества ________________куб.
м/сутки,________________куб.м/час макс.(час максимального водоразбора)
В том числе:
а) на хоз. питьевые нужды__________куб.м/сут, ______куб. м/час макс.
б) на производственные нужды _______куб.м/сут,______куб. м/час. макс.
1.2. Потребные расходы на пожаротушение:____________
внутреннее            л/сек
наружное              л/сек
1.3. Требуемое давление в сети ____________МПа
II. КАНАЛИЗАЦИЯ
2.1. Общее количество сточных вод _____куб. м/сутки _____куб. м/час.
макс. (в час максимального водоотведения)
в том числе:
а) фекальных  ____________куб. м/сутки,
____________куб. м/час. макс.
б) производственно загрязненных ___________куб. м/сутки,
___________куб. м/час. макс.
в) условно-чистых ____________куб. м/сутки,
____________куб. м/час. макс.
сбрасываемых в городскую канализацию.

2.2. Өндірістік ағынды судың сапалық құрамы мен сипаттамасы, осы
өндірістегі ағынды су ерекшеліктері /оның ішінде, сол елді мекенде қалалық
канализацияға өндірістік ағынды суды қабылдау тәртібін реттейтін,
нормативтік құжаттар белгіленген ингредиенттер тізбесі бойынша/.
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
Өтінішке қосымша:
1. Объектілер көрсетілген схема /қала бас жоспарынан түсірілген бүкіл
кварталдың көшірмесі/ М 1:500.
Өтініш беруші ________________________________________________________
/ұйымның атауы/
_______________________     ________________________     __________________
лауазымы                        қолы                       ӘКТ
_____________________
айы, күні
N 2 ҚОСЫМША
КЕЛІСІЛГЕН:                                       БЕКІТЕМІН
_____________________                                  ____________________
_____________________                                  ____________________
/Жобалаушы ұйым/                                          /СКШ иесі/
___________________________________________________________________________
/техникалық шартты берген ұйымның атауы/
___________________________________________________________________________
/кімге беріледі/
ТЕХНИКАЛЫҚ ШАРТ N ______________ "___" 199 _ ж.
Объектінің атауы:
Мекен-жайы:
1. СУ ТҰТЫНУ
есептемелік су шығыны                              шаршы метр/тәулік
нақты су шығыны                                    шаршы метр/тәулік
1.1. Қалалық желілер мен ғимараттарға қосылу үшін тапсырысшы міндетті:
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
1.2. Су құбырындағы қосылу нүктесіндегі қысым _______ МПа .
1.3. Су құбыры желісі /шеңберлік немесе тұйықтық/ ____________________
1.4. Негізгі құдықтар мен гидранттарда үйлестіруші белгілерді
қарастыру.
1.5. Жұмыс істейтін желілердің ішкі және сыртқы өрт сөндіру үшін
талап етілетін шығын мен қамтамасыз етілуі _______ л/сек.
1.6. Жобаланған объектінің құрама сметасында қала су құбыры желісі
мен ғимаратын кеңейтуге үлестік қатысу үшін ____________________________
теңге қарастырылсын. Үлестік қатысу көлемі________________________________
____________________________ есеп шотына аударылсын.
1.7. Жобалау кезінде сумен жабдықтаудың жұмыс істеуші жүйесінің санын
ескеру. Тоңазытқыш қондырғылары мен технологиялық мұқтаж үшін айналмалы
сумен жабдықтауды қарастыру.

2.2. Качественный состав и характеристика промышленных стоков,
особенности сточных вод данного производства (в том числе по перечню
ингредиентов, установленному в нормативных документах, регулирующих
правила приема промстоков в городскую канализацию в данном населенном
пункте).
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
ПРИЛОЖЕНИЯ К ЗАЯВКЕ:
1. Схема с указанием объектов (выкопировка из генплана города всего
квартала) М 1:500
Заявку подал ________________________________________________________
(наименование организации)
__________________    ______________   ______________________
должность            подпись               ФИО
________________________
дата
Приложение № 2
СОГЛАСОВАНО:                                УТВЕРЖДАЮ:
________________________                   _______________________
________________________                   _______________________
(проектная организация)                    (Владелец ВКХ)
___________________________________________________________________________
(Наименование организации, выдавшей технические условия)
___________________________________________________________________________
(кому выдается)
ТЕХНИЧЕСКИЕ УСЛОВИЯ N __________ от"___"________19___г.
Наименование объекта:
Адрес:
I. ВОДОПОТРЕБЛЕНИЕ
с расчетным расходом воды            куб. м/сутки
с существующим расходом воды         куб. м/сутки
1.1. Для подключения к городским сетям и сооружениям
Заказчик обязан: _____________________________________________________
___________________________________________________________________________
1.2. Давление в сети водопровода в точке подключения______________МПа.
1.3. Водопроводная сеть (кольцевая или тупиковая)_________
1.4. На основных колодцах и гидрантах предусмотреть унифицированные
знаки.
1.5. Обеспеченность существующей сети требуемыми расходами на
внутреннее и наружное пожаротушение______________ (л/сек).
1.6. В сводной смете проектируемого объекта предусмотреть долевое
участие для расширения водопроводных сетей и сооружений
города_______тенге.
Размер долевого участия перечислить на
р/счет______________________________
1.7. При проектировании учесть наличие существующих систем
водоснабжения. Для холодильных установок и технологических нужд
предусмотреть оборотное водоснабжение.

1.8. Басқа талаптар:
болат құбырлары үшін электрохимқорғанысын қарастыру;
қосу кезінде қысымды өлшеу үшін Д-15 мм. винтель қарастыру;
кәсіпорын аумағында қосқан кезде суды есептеудің бірыңғай приборын
қарастыру:
ішкі және сыртқы өрт сөндіру қолданыстағы ҚНжЕ сәйкес қарастыру;
тұрғын үйлерде ауыз суын есептеудің пәтерлік приборларын орнатуды
қарастыру.
II. КАНАЛИЗАЦИЯ
есептемелік ағын су шығыны                        шаршы м/тәулік
ағын судың нақты шығыны                           шаршы м /тәулік
2.1. Канализацияның қалалық желілер мен ғимараттарына қосылу үшін
Тапсырысшы міндетті: ______________________________________________________
2.2. Жобаланған объектінің құрама сметасында қала канализациялық
желісі мен ғимаратын кеңіту үшін үлестік қатысуға _________ теңге
қарастырылсын.
Үлестік қатысу көлемі __________ есеп шотына аударылсын.
2.3. Жобалау кезінде канализацияның жұмыс істеуші жүйесінің саны ескерілсін. Ағынды суды тазалау қолданыстағы ҚНжЕ сәйкес қарастырылсын.
2.4. Жаңа және жаңғыртылушы кәсіпорындар /объектілер/ үшін ҚР ауыл
шаруашылығы министрлігі су ресурстары жөніндегі Комитетінен арнайы су
пайдалану үшін рұқсат алу қажет.
2.5. Жергілікті сумен жабдықтау және канализация тазалау ғимараттары,
сумен жабдықтаудың айналмалы жүйесінің ғимараты ҚР Экология және
биоресурстарминінің аумақтық органдарымен және Менсанқадағалаумен келісуге
тиіс.
2.6. Ағынды канализация үшін техникалық шарттарды берумен келісу
жөніндегі талаптар.
2.7. Сумен жабдықтаумен канализацияны қалалық жүйесіне қосу жобасы
пайдаланушы су құбыры-канализация шаруашылығы ұйымымен келісілсін.
2.8. Техникалық шарттар __________ 199 _ жылға дейін жарамды.
Лауазымы:
/өндірістік-техникалық
бөлімнің бастығы/
Қолы:                                         Ә.А.Т.

1.8. Другие требования:
для стальных труб предусмотреть электрохимзащиту;
для замера давления на вводе предусмотреть вентиль Д-15 мм.;
предусмотреть единый прибор учета воды на вводе на территорию
предприятия;
внутреннее и наружное пожаротушение предусмотреть согласно
действующего СНиПа;
в жилых домах предусмотреть установку квартирных приборов учета
питьевой воды.
II. КАНАЛИЗАЦИЯ
с расчетным расходом сточных вод            куб. м/сутки
с существующим расходом сточных вод         куб. м/сутки
2.1. Для присоединения к городским сетям и сооружениям канализации
Заказчик обязан: _________________________________________________________
2.2. В сводной смете проектируемого объекта предусмотреть долевое
участие для расширения канализационных сетей и сооружений города ____тенге.
Размер долевого участия перечислить на р/счет _______________________
2.3. При проектировании учесть наличие существующих систем канализации. Очистку сточных вод предусмотреть согласно действующего СНиПа.
2.4. Для новых и реконструируемых предприятий (объектов) необходимо получить разрешение на спецводопользование в Комитете по водным ресурсам Министерства сельского хозяйства РК.
2.5. Локальные очистные сооружения водоснабжения и канализации, сооружения оборотной системы водоснабжения согласовать с территориальными органами Министерства экологии и биоресурсов РК и Госсаннадзора.
2.6. Требование по выдаче и согласованию технических условий на
ливневую канализацию.
2.7. Проект подключения к городской системе водоснабжения и
канализации согласовать с организацией, эксплуатирующей
водопроводно-канализационное хозяйство.
2.8. Технические условия действительны до_______________19___г.
Должность:
(начальник производственно-
технического отдела)
Подпись:                                Ф.И.О.