Облыстың көшi-қон саясатының 2000 жылға дейiнгi негiзгi бағыттары туралы
Қызылорда облысы әкімінің 1997 жылғы 5 маусымдағы № 503 шешімі. Қызылорда облысының Әділет басқармасында 1997 жылғы 13 маусымдағы № 14 болып тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты тоқтатылды
Қазақстан Республикасы Президентінің 1997 жылғы 19 наурыздағы № 3419 "Көші-қон саясатының 2000 жылға дейінгі негізгі бағыттары туралы" 1997 жылғы 27 наурыздағы № 3432 (1997 жылға арналған көшіп келу квотасы туралы" Жарлықтарын орындау және көшіп келу қоныстанушыларды әлеуметтік қорғау, облыста көші-қон процесстерін тұрақтандыру және реттеу мақсатында ШЕШІМ ЕТЕМІН:
1. Облыстың көші-қон саясатының 2000 жылға дейінгі негізгі бағыттары және көші-қон жөніндегі облыстық жұмысшы топ құрамы бекітілсін /қоса беріліп отыр/.
2. Қызылорда қаласының және аудандардың әкімдері, облыстық еңбек және халықты әлеуметтік қорғау басқармасы /М. Мәселеева/ квота бойынша 1997 жылы көшіп келушілерді қабылдау мен жайғастыруды ұйымдастыруға, сондай-ақ өзінің тарихи отанына көшіп қоныстанушы боқындарды қабылдауға, оларға ұлттық кәсіптің қайта дамуын қамтамасыз ететін жұмыс орындарын құруға, басқа да кәсіпкерлік қызметпен айналысуына көмек беруді көздеген нақты іс-шаралар қабылдасын.
3. Облыстық қаржы басқармасы /К. Шөкенов/ 2000 жылға дейін облыстық көші-қон бағдарламасын қаржыландыруға жыл сайын қаржы қарауды ескерсін.
4. Қазақстан республикасы Президентінің 1997 жылғы 27 наурыздағы № 3432 "1997 жылға арналған көшіп келу квотасы туралы" Жарлығының 2 тармағына сәйкес облыстық еңбек және халықты әлеуметтік қорғау басқармасына, қажет болған жағдайда, көшіп келу іс-шараларына бөлінетін қаржыдан көшіп келушілерді бейімдеу пунктіне бір маман қаражат бөлуге рұқсат берілсін.
Әкім Б. Сапарбаев

Об основных направлениях миграционной программы области до 2000 года
Решение акима Кызылординской области от 5 июня 1997 года № 503. Зарегистрировано Управлением юстиции Кызылординской области 13 июня 1997 года № 14. Прекращено действие в связи с истечением срока
Во исполнение Указов Президента Республики Казахстан № 3419 от 19 марта 1997 года "Об основных направлениях миграционной политики до 2000 года" и № 3432 от 27 марта 1997 года "О квоте иммиграции на 1997 год" и в целях социальной защиты мигрантов, стабилизации и регулирования миграционных процессов РЕШИЛ:
1. Утвердить основные направления миграционной программы области до 2000 года и состав областной рабочей комиссии по вопросам миграции населения (прилагается).
2. Акимам г.Кызылорды и районов, областному управлению труда и социальной защиты населения (Маселеева М.А) принять практические меры по организации приема и расселения переселенцов по квоте иммиграции на 1997 год, а также беженцев-репатриантов, возврашаюшихся на свою историческую родину, созданию рабочих мест, обеспечивающих возрождение национальных ремесел репатриантов, содействие им в предпринимательской деятельности.
3. Облатсному финансовому управлению (Шукенов К.Ш) ежегодно предусматривать средства на финансирование областной миграционной программы до 2000 года.
4. В соответствии с пунктом 2 Указа Президента Республики Казахстан от 27 марта 1997 года № 3432 "О квоте имиграции на 1997 год" разрешить областному управлению труда и социальной защиты населения предусмотреть, при необходимости, выделение средств содержание одной единицы специалиста пункта адаптации переселенцев за счет средств, выделяемых на переселенческие мероприятия.
Аким области Б. Сапарбаев