Қазақстан Республикасы Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясының 1996 жылғы 29 қарашадағы N 141 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасында акциялар эмиссияларын тіркеудің, жоюдың және акциялар шығарудың және орналастырудың қорытындылары туралы есепті бекітудің тәртібі туралы ережеге өзгерістер және толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бағалы қағаздар жөніндегі Ұлттық комиссиясымен қаулысымен бекітілг 1998 жылғы 24 маусымдағы N 8 Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 1998 жылғы 29 маусымда тіркелді. Тіркеу N 88. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2008 жылғы 2 қазандағы N 143 қаулысымен.
Күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2008.10.02 N 143 қаулысымен.
----------------- Бұйрықтан үзінді -------------------
Ба ғ алы қ а ғ аздар рыногы субъектілеріні ң қ ызметін реттейтін нормативтік құқ ы қ ты қ актілерді Қ аза қ стан Республикасыны ң за ң намасына с ә йкес келтіру ма қ сатында, Қ аза қ стан Республикасы Қ аржы нары ғ ын және қ аржы ұ йымдарын реттеу мен қ ада ғ алау агенттігіні ң Бас қ армасы (б ұ дан әрі - Агенттік) Қ АУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қ аулыны ң қ осымшасына сәйкес Қ аза қ стан Республикасыны ң
кейбір нормативтік құқ ы қ ты қ актілеріні ң к ү ші жойылды деп танылсын.
2. Осы қ аулы қ абылдан ғ ан к ү нінен бастап қ олданыс қ а енгізіледі.
3....
4....
Төрайым Е. Бахмутова
Қ аза қ стан Республикасы
Қ аржы нары ғ ын ж ә не қ аржы
ұйымдарын реттеу мен қадағалау
агенттігі Бас қ армасыны ң
2008 жыл ғ ы 2 қ азандағы
N 143 қ аулысына қ осымша
К ү ші жойылды деп танылатын нормативтік құқ ы қ ты қ
актілерді ң  тізбесі
Мына нормативтік құқ ы қ ты қ актілерді ң к ү ші жойылды деп танылсын:
1)...;
2)...;
3)...;
4)...;
5) Қ аза қ стан Республикасы Ба ғ алы қ а ғ аздар ж ө ніндегі Ұлтты қ комиссиясыны ң " Қ аза қ стан Республикасында акциялар эмиссияларын тіркеуді ң , жоюды ң ж ә не акциялар шы ғ аруды ң ж ә не орналастыруды ң қортындылары туралы есепті бекітудің тәртібі туралы" 1996 жыл ғ ы 20 қарашада ғ ы N 141 ережеге ө згерістер ж ә не толы қ тырулар енгізу туралы" 1998 жыл ғ ы 24 маусымда ғ ы N 8 қ аулысы (Нормативтік құқ ы қ ты қ актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 88 тіркелген, Қ аза қ стан Республикасыны ң ба ғ алы қ а ғ аздар рыногы бойынша нормативтік құқ ы қ ты қ және нормативтік актілерді ң жиынты ғ ында 2001 ж., 3 томында жарияланған ) ;

О внесении изменений и дополнений в Положение "О порядке регистрации, аннулирования эмиссии акций и утверждения отчета об итогах выпуска и размещения акций в Республике Казахстан по ценным бумагам" от 29 ноября 1996 года N 141
Постановление Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 24 июня 1998 года N 8. Зарегистрировано в Министерстве юстиции РК 29.06.1998 г. за N 88. Утратило силу постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 2 октября 2008 года № 143
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 02.10.2008 № 143
Извлечение из постановления
Правления Агентства РК по регулированию и надзору
финансового рынка и финансовых организаций
от 02.10.2008 № 143 "О признании утратившими
силу некоторых нормативных правовых актов"
В целях приведения нормативных правовых актов, регулирующих деятельность субъектов рынка ценных бумаг, в соответствие с законодательством Республики Казахстан, Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Признать утратившими силу некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня принятия.
3. Департаменту лицензирования (Каскаманова Н.К.) в десятидневный срок со дня принятия настоящего постановления уведомить Министерство юстиции Республики Казахстан о признании утратившими силу нормативных правовых актов, указанных в приложении к настоящему постановлению.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Байсынова М.Б.
Председатель                               Е. Бахмутова
Приложение
к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и надзору
финансового рынка
и финансовых организаций
от 02 октября 2008 года № 143
Перечень нормативных правовых актов,
признаваемых утратившими силу
1) - 4) ...;
5) постановление Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам 24 июня 1998 года № 8 «О внесении изменений и дополнений в Положение «О порядке регистрации, аннулирования эмиссии акций и утверждения отчета об итогах выпуска и размещения акций в Республике Казахстан по ценным бумагам» от 29 ноября 1996 года № 141 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 88, опубликованное в Сборнике нормативных правовых и нормативных актов по рынку ценных бумаг Республики Казахстан, 2001 г., т. 3.);

6)...;
7)...;
8)...;
9)....
Негізінде жабық акционерлік қоғамда құрылтайшылардың (акционерлердің) арасында акцияларды орналастыру акциялар шығарылымы (эмиссиясы) болып табылмайтын және тіркеуге жатпайтын "Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексіне (Жалпы бөлім) және "Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексін (Жалпы бөлім) күшіне енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Жоғары Кеңесінің қаулысына өзгерістер және толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 2 наурыздағы заңына сәйкес, сондай-ақ "Мемлекеттік меншік жөніндегі ақпараттармен алмасуды және мәліметтердің ақпараттық базасын жүргізуді қамтамасыз ету жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 21 наурыздағы N 246 P980246_ қаулысын орындау мақсатында Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясы
ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Қазақстан Республикасы Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясының 1996 жылғы 29 қарашадағы N 141 V960243_ қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасында акциялар эмиссияларын тіркеудің, жоюдың және акциялар шығарудың және орналастырудың қорытындылары туралы есепті бекітудің тәртібі туралы ережеге мынадай өзгерістер және толықтырулар енгізілсін:
1) Ереженің атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасындағы акциялар эмиссияларын мемлекеттік тіркеудің, акциялар эмиссияларын жоюдың және акциялар шығарудың және орналастырудың қорытындылары туралы есепті бекітудің тәртібі туралы ереже";
2) Ереже мәтініндегі және оның Қосымшасындағы түрлі септеулердегі "жарғылық қор" сөздері тиісті септеулердегі "жарғылық капитал" сөздерімен ауыстырылсын;
3) 1-тармақтың бірінші сөйлемі мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасындағы акциялар эмиссияларын мемлекеттік тіркеуді, сондай-ақ акциялар эмиссияларының қорытындылары туралы есепті бекітуді Уәкілетті орган жүзеге асырады, атап айтқанда:
1) Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясы:
жарғылық капиталының мөлшері 200.000 айлық есепті көрсеткішке тең немесе асатын ашық акционерлік қоғамдар акцияларының эмиссияларын;
ашық акционерлік қоғамдар - жарғылық капиталдарының мөлшерлеріне қарамастан банктердің және жекелеген банктік операцияларды жүзеге асыратын ұйымдардың, сақтандыру компанияларының, бағалы қағаздар рыногының кәсіпқой қатысушылары бағалы қағаздармен саудаластықтарды ұйымдастырушылардың, инвестициялық қорлардың, зейнетақы жинақтау қорларының, зейнетақы активтерін басқару жөніндегі компаниялардың және Орталық депозитарийдің акциялары эмиссияларын;
жарғылық капиталдарының мөлшерлеріне қарамастан Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996 жылғы 31 желтоқсандағы N 1716 P961716_ қаулысына сәйкес акцияларының мемлекеттік пакетінің бөлігі қор рыногы арқылы сатылуға жататын ашық акционерлік қоғамдардың акциялары эмиссияларын;

6) - 9) ... .
В соответствии с Законом Республики Казахстан Z980211_ "О внесении изменений и дополнений в Гражданский кодекс Республики Казахстан (Общая часть) и в постановление Верховного Совета Республики Казахстан "О введении в действие Гражданского кодекса Республики Казахстан (Общая часть)" от 2 марта 1998 года, согласно которому распределение акций среди учредителей (акционеров) в закрытом акционерном обществе не является выпуском (эмиссией) акций и не подлежит регистрации, а также во исполнение постановления Правительства Республики Казахстан от 21 марта 1998 года N 246 P980246_ "О мерах по обеспечению информационного обмена и ведения информационной базы данных по государственной собственности", Национальная комиссия Республики Казахстан по ценным бумагам постановляет:
1. Внести в Положение "О порядке регистрации, аннулирования эмиссии акций и утверждения отчета об итогах выпуска и размещения акций в Республике Казахстан", утвержденное постановлением Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам 29 ноября 1996 года N 141 V960243_ , следующие изменения и дополнения:
1) наименование Положения изложить в следующей редакции:
"Положение "О порядке государственной регистрации эмиссий акций, аннулирования эмиссий акций и утверждения отчетов об итогах выпуска и размещения акций в Республике Казахстан";
2) по тексту Положения и приложений к нему слова "уставный фонд" в различных падежах заменить словами "уставный капитал" в соответствующих падежах;
3) первое предложение пункта 1 изложить в следующей редакции:
"Государственная регистрация эмиссий акций и аннулирования эмиссий акций, а также утверждение отчетов об итогах эмиссий акций в Республике Казахстан осуществляются Уполномоченным органом, а именно:
1) Национальной комиссией Республики Казахстан по ценным бумагам:
эмиссий акций открытых акционерных обществ, размер уставного капитала которых равен или превышает 200.000-кратный размер месячного расчетного показателя;
эмиссий акций открытых акционерных обществ - банков и организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций, страховых организаций, профессиональных участников рынка ценных бумаг организаторов торгов ценными бумагами, инвестиционных фондов, накопительных пенсионных фондов, компаний по управлению пенсионными активами и Центрального депозитария, вне зависимости от размера их уставных капиталов;
эмиссий акций открытых акционерных обществ, часть государственного пакета акций которых подлежит продаже через фондовый рынок в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 1996 года N 1716 и последующими изменениями и дополнениями к данному постановлению, вне зависимости от размера их уставных капиталов.