Қазақстан Республикасында мүгедектiгi бойынша, асыраушысынан айрылғандығына және жасына байланысты берiлетiн мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақыларды тағайындау, қаржыландыру және төлеу тәртiбi туралы Ереженi бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Бірінші Қаржы министрiнiң бұйрығымен бекітілген 1998 жылғы 18 ақпан N 62 Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау бұйрығымен бекітілген 1998 жылғы 19 желтоқсан N 228-п Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 1998 жылғы 2 наурызда тіркелді. Тіркеу N 479. Күші жойылды -Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі 1999 жылғы 12 сәуір N 60-п бұйрығымен. ~V990801
"Қазақстан Республикасында мүгедектiгi бойынша, асыраушысынан айырылғандығына және жасына байланысты берiлетiн мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақылар туралы" 1997 жылғы 16 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңын Z970126_ жүзеге асыру мақсатында бұйырамын:
1. Қазақстан Республикасында мүгедектiгi бойынша, асыраушысынан айырылғандығына және жасына байланысты берiлетiн мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақыларды тағайындау, қаржыландыру және төлеу тәртiбi туралы Ереже бекiтiлсiн.
2. Облыстардың, Ақмола және Алматы қаласының қаржы басқармаларының бастықтары осы ережеге сәйкес мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақыларды қаржыландыруды уақытылы және толық төлеудi қамтамасыз етсiн.
3. Осы ереже Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелген күннен бастап күшiне енедi.
Бiрiншi Вице-министр
Осы Ереже Қазақстан Республикасының 1997 жылғы он алтыншы маусымдағы "Қазақстан Республикасында мүгедектiгiне, асыраушысынан айырылғандығына және жасына байланысты мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақыларды тағайындау, қаржыландыру және төлеу туралы" Заңына сәйкес мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақыларды (бұдан әрi-жәрдемақылар) тағайындаудың, қаржыландырудың және төлеудiң тәртiбiн айқындайды.
1. Жәрдемақыларды тағайындау тәртiбi
1. 1998 жылдың бiрiншi қаңтарынан бастап жәрдемақы алуға құқығы бар азаматтарға мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақыларды тағайындауды Қазақстан Республикасының 1997 жылғы он алтыншы маусымдағы "Қазақстан Республикасында мүгедектiгiне, асыраушысынан айырылғандығына және жасына байланысты мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақыларды тағайындау, қаржыландыру және төлеу туралы" Z970126_ Заңымен белгiленген көлемде еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау органдары жүргiзедi.
2. Аталған Заңның 1-бабының 4-тармағына сәйкес мемлекеттiк арнаулы мекемелерде мемлекеттiң толық қарауындағы адамдарға жәрдемақы төленбейдi.
3. Жәрдемақы алуға құқығы бар адамдар тұрғылықты жерлерi бойынша еңбек және халықты әлеуметтiк қорғаудың аудандық (қалалық) бөлiмдерiне жәрдемақы тағайындау туралы мынадай құжаттарды қоса отырып, өтiнiш бередi:
мүгедектiгi бойынша жәрдемақы тағайындау:
- алушының жеке басын растайтын құжат (төлқұжаты немесе жеке куәлiгi);
- өтiнiшi;
- мүгедектiк тобын тағайындау туралы дәрiгерлiк-әлеуметтiк сараптау комиссиясының анықтамасы (белгiленген үлгiдегi);
- тұрақты тұрғылықты жерi туралы тұрғын үй-пайдалану ұйымдарының (ПМК), село және әкiмдерiнiң және т.б. анықтамасы;
- әскери билет (әскери қызметшiлер үшiн), iшкi iстер органдарында қызмет еткенiн растайтын iшкi iстер органдары берген анықтама;
- зейнетақы төлеу және жинақтаушы зейнетақы қорлары жөнiндегi Мемлекеттiк орталық берген зейнетақы төлемдерiнiң көлемi туралы анықтама, әскери қызметiнiң, iшкi iстер органдарындағы қызметiнiң стажы 01.01.98 жылғы жағдай бойынша 10 жылдан астам стажы бар әскери қызметшiлер мен iшкi iстер органдарының қызметшiлерi;
асыраушысынан айырылғандығына байланысты жәрдемақы тағайындау кезiнде:
- алушының жеке басын растайтын құжат (төлқұжатты немесе жеке куәлiгi);
- оның асырауында болған, өлген асыраушының еңбекке жарамсыз отбасы мүшелерiнiң саны көрсетiлген өтiнiш;
- асыраушының өлгендiгi туралы куәлiк;
- өлген адаммен туыстық қатысын растайтын құжат (егер асырауында әкесi, анасы, аға-iнiсi, апа-қарындасы, немересi, өгей баласы немесе өгей қызы болса);
- неке туралы куәлiгi;
- өлген асыраушының балаларының тууы туралы куәлiгi;
- алимент туралы сот органдарының атқарушы парағы (қамқорлыққа алғандығы туралы құжат);
- еңбекке жарамсыз отбасы мүшелерiнiң өлген асыраушының асырауында болғандығы және тұрақты тұрғылықты жерi туралы тұрғын үй-пайдалану ұйымдарының (ПМК), село және ауыл әкiмдерiнiң және т.б. анықтамасы;
- әскери билет (өлген әскери қызметшi үшiн), iшкi iстер органдарында қызмет еткенiн растайтын iшкi iстер органдары берген анықтама;
- еңбекпен қамту қызметi берген анықтама;
- еңбекке қабiлеттi жастағы асырауындағылардың еңбек кiтапшасы;
- зейнетақы төлеу және жинақтаушы зейнетақы қорлары жөнiндегi Мемлекеттiк орталық берген зейнетақы төлемдерiнiң көлемi туралы анықтама, әскери қызметiнiң, iшкi iстер органдарындағы қызметiнiң стажы 1998 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша 10 жылдан астам стажы бар әскери қызметшiлер мен iшкi iстер органдарының қызметшiлерi;
- өлген адамның 8 жасқа толмаған балаларын, аға-iнiсiн, апа-қарындасын, немересiн күтумен айналысатын, жұмыс iстемейтiн және жұмыссыз ретiнде еңбекпен қамту қызметiнде тiркелмеген адамдар үшiн тұрғылықты жерлерi бойынша салық комитетi берген табыс туралы анықтама.
жасына байланысты жәрдемақы тағайындау кезiнде:
- алушының жасын растайтын құжат (төлқұжаты немесе жеке куәлiгi);
- өтiнiшi;
- тұрақты тұрғылықты жерi туралы тұрғын үй-пайдалану ұйымдарының (ПМК), село және ауыл әкiмдерiнiң және т.б. анықтамасы;
- зейнетақы төлеу және жинақтаушы зейнетақы қорлары жөнiндегi Мемлекеттiк орталық берген зейнетақы төлемдерiнiң көлемi туралы анықтама.

Об утверждении Положения "О порядке назначения, финансирования и выплаты государственных социальных пособий по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту в Республике Казахстан"
Приказ Министерства финансов Республики Казахстан от 18 февраля 1998 г. N 62 Утверждено Приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан 1998 г. N 228-П. Утратил силу - Приказом Министерства труда и социальной защиты населения РК от 12 апреля 1999 г. N 60-п ~V990801
В целях реализации Закона Республики Казахстан от 16 июня 1997 года Z970126_ "О государственных социальных пособиях по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту в Республике Казахстан" приказываю:
1. Утвердить Положение "О порядке назначения, финансирования и выплаты государственных социальных пособий по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту в Республике Казахстан".
2. Начальникам областных, Акмолинского и Алматинского городских
финансовых управлений обеспечить своевременность и полноту
финансирования выплаты государственных социальных пособий в
соответствии с данным Положением.
3. Настоящее Положение вступает в силу со дня государственной
регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Первый Вице-Министр
ПОЛОЖЕНИЕ
"О порядке назначения, финансирования и выплаты
государственных социальных пособий по
инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту
в Республике Казахстан"
Настоящее Положение определяет порядок назначения, финансирования и выплаты государственных пособий (далее - пособий) в соответствии с Законом Республики Казахстан от 16 июня 1997 г. "О государственных социальных пособиях по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту в Республике Казахстан".
1. Условия назначения пособий
1. С 1 января 1998 года назначение государственных социальных пособий гражданам, имеющим право на пособие, производится органами труда и социальной защиты населения в размере, установленном Законом Республики Казахстан "О государственных социальных пособиях по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту в Республике Казахстан".
2. В соответствии с пунктом 4 статьи 1 указанного Закона лицам, находящимся на полном государственном содержании в государственных специализированных учреждениях, пособия не выплачиваются.
3. Лица, имеющие право на пособие, подают заявление о назначении пособий в районный (городской) отдел труда и социальной защиты населения по месту жительства с приложением следующих документов:
при назначении пособий по инвалидности:
- документ, удостоверяющий личность получателя (паспорт или удостоверение личности);
- заявление;
- справка медико-социальной экспертной комиссии (установленного образца) об установлении группы инвалидности;
- справка жилищно-эксплуатационных организаций (КСК), сельских и аульных акимов и т.п. о постоянном месте жительства;
- военный билет (для военнослужащих), справка из органов внутренних дел, подтверждающая прохождение службы в органах внутренних дел;
- справка о размере пенсионных выплат из Государственного центра по выплате пенсий и накопительных пенсионных фондов, кроме военнослужащих и сотрудников органов внутренних дел, имеющих по состоянию на 1.01.1998 года стаж военной службы, службы в органах внутренних дел более 10 лет;
при назначении пособий по случаю потери кормильца:
- документ, удостоверяющий личность получателя (паспорт или удостоверение личности);
- заявление с указанием количества нетрудоспособных членов семьи умершего кормильца, состоявшие на его иждивении;
- свидетельство о смерти кормильца;
- документ, подтверждающий родственные отношения с умершим (если иждивенец является отцом, матерью, братом, сестрой, внуком, пасынком или падчерицей);
- свидетельство о браке;
- свидетельства о рождении детей умершего кормильца;
- исполнительный лист судебных органов об алиментах (документ об опекунстве);
- справка жилищно-эксплуатационных организаций (КСК), сельских и аульных акимов и т.п. о нахождении на иждивении умершего кормильца нетрудоспособных членов семьи и постоянном месте жительства;
- военный билет (умершего военнослужащего), справка из органа внутренних дел, подтверждающая прохождение службы в органах внутренних дел;
- справка со службы занятости;
- трудовая книжка на иждивенцев в трудоспособном возрасте;
- справка о размере пенсионных выплат из Государственного центра по выплате пенсий и накопительных пенсионных фондов, кроме военнослужащих и сотрудников органов внутренних дел, имеющих по состоянию на 1.01.1998 года стаж военной службы;
- справка о доходах с налогового комитета по месту жительства для лиц, которые заняты уходом за детьми, братьями, сестрами или внуками умершего, не достигшими 8 лет, не работают и не зарегистрированы в службе занятости в качестве безработных.
при назначении пособия по возрасту:
- документ, удостоверяющий возраст получателя (паспорт или удостоверение личности);
- заявление;
- справка жилищно-эксплуатационных организаций (КСК), сельских и аульных акимов и т.п. о постоянном месте жительства;
- справка о размере пенсионных выплат из Государственного центра по выплате пенсий и накопительных пенсионных фондов.

4. Жәрдемақы тағайындау үшiн қажеттi құжаттардың түпнұсқасымен қатар заңдармен белгiленген тәртiпте немесе еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау органдары бекiткен көшiрмесi ұсынылады. Тiркелгеннен кейiн құжаттардың түпнұсқасы өтiнiш бiлдiрушiге қайтарылады.
5. Жәрдемақыны аудандық (қалалық) еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау бөлiмi құжаттар ұсынылған күннен бастап он күндiк мерзiм iшiнде тағайындайды және бөлiм меңгерушi бекiтедi.
Жәрдемақыны тағайындаудан бас тартқан жағдайда әлеуметтiк қорғау органы бас тарту себебiн жазбаша түсiндiруге және құжаттарды өтiнiш бiлдiрушiге қайтаруға мiндеттi.
6. Жәрдемақылардың көлемiн қайта қарау республикалық бюджет туралы Заңмен жыл сайын бекiтiлетiн есептiк көрсеткiштiң өзгеруiне, сондай-ақ мүгедектiк тобының, асыраушысынан айырылғандығына байланысты жәрдемақымен қамтамасыз ететiн отбасы мүшелерiнiң саны өзгеруiне байланысты жүргiзiледi.
II. Әлеуметтiк жәрдемақыларды қаржыландыру және төлеу
7. Облыстық қаржы басқармалары 6 функционалдық топ, 213 мекеме, 44, 45, 46 бағдарламалар, 00 iшкi топ, 332 "Үй шаруашылығының ағымдағы трансферттер" ерекшелiктерi бойынша шығыстардың сметаларына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң 1996 жылғы 2 ақпандағы N 264 бұйрығымен бекiтiлген, қаражаттарды жұмсауға арналған лимиттердi белгiлеу жолымен жергiлiктi бюджетте тұратын бюджеттiк мекемелердi қаржыландыру жөнiндегi Нұсқаулыққа сәйкес аудандық (қалалық) еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау бөлiмдерiнiң аудандық шоттарына одан әрi аудару үшiн (ұсынылған тапсырысқа сәйкес) облыстық еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау бөлiмдерiне төлеуге арнап ай сайын қаражат бөледi.
Облыстық қаржы басқармалары жоғарыда аталған Нұсқаулыққа сәйкес аудандық (қалалық) бюджеттерден жәрдемақы төлеуге арнап қаражат бөлген жағдайда қаржыландырудың өзге жағдайын тағайындауы мүмкiн.
8. Аудандық (қалалық) еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау бөлiмдерi:
8.1. осы Ереженiң 2-тармағы негiзiнде әр алушыға арнап iс қағазын және салымдар бойынша бет шоттарының нөмiрлерiн, төлқұжат деректерiн, үйдiң мекен-жайын, тағайындалған жәрдемақының сомасын көрсетiп есеп карточкасын ашады;
8.2. 8.1 тармақ негiзiнде ай сайын ағымдағы айдың жиырма бесi күнiне дейiн осы Ереженiң 1-қосымшасына сәйкес үлгi бойынша екi дана етiп бағдарламалар мен ерекшелiктердi көрсетiп мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақылардың әр түрi бойынша жиынтық тiзiмiн қалыптастырады, бiр данасын Қазақстанның Ұлттық Банкiнiң келiсiмiмен Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiнiң және Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiнiң өткiзетiн тендерiн жеңiп алған Қазақстан Республикасының екiншi деңгейдегi банкiнiң аудандық бөлiмшелерiне (бұдан әрi мәтiн бойынша-банк-агент) жолдайды.
Мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақыларды төлеуге арналған арнаулы Агенттiк келiсiм Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi және тендер банк-жеңiмпазы арасында жасалады.

4. Документы, необходимые для назначения пособия, должны быть представлены как в подлинниках, так и в копиях, заверенные в установленном законодательством порядке или органами труда и социальной защиты населения. После регистрации подлинники документов возвращаются заявителю.
5. Пособия назначаются в 10-ти дневный срок со дня представления документов районными (городскими) отделами труда и социальной защиты населения и утверждаются заведующим отделом.
В случае отказа в назначении пособия орган социальной защиты населения обязан письменно мотивировать причины отказа и вернуть заявителю документы.
6. Пересмотр размера пособий производится в связи с изменением расчетного показателя, утверждаемого ежегодно Законом о республиканском бюджете, а также с изменением группы инвалидности, числа членов семьи, обеспечиваемых пособиями по случаю потери кормильца.
II. Финансирование и выплата социальных пособий
7. Областные финансовые управления в соответствии со сметами расходов по функциональной группе 6, учреждению 213, программам 44,45,46, подпрограмме 00, по специфике 332 "Текущие трансферты домашним хозяйствам" экономической классификации расходов ежемесячно выделяют средства на выплату пособий областным органам труда и социальной защиты населения для последующего перечисления (согласно представленным заявкам) на бюджетные счета районных (городских) отделов труда и социальной защиты населения в соответствии с Инструкцией по финансированию бюджетных организаций, состоящих на местных бюджетах, путем установления лимитов на расходование средств, утвержденной приказом Министерства финансов Республики Казахстан от 02.12.1996 г. N 264.
Областные финансовые управления могут установить иной порядок финансирования в случае выделения средств на выплату пособий из районных (городских) бюджетов в соответствии с вышеназванной Инструкцией.
8. Районные (городские) отделы труда и социальной защиты населения:
8.1 на основании пункта 2 данного Положения на каждого получателя заводят дело и учетную карточку с указанием номера лицевого счета по вкладу, данных паспорта, домашнего адреса, суммы назначенных пособий;
8.2 на основании пункта 8.1 ежемесячно до 25 числа текущего месяца формируют сводные списки по каждому виду государственных социальных пособий с указанием программ и специфик в 2-х экземплярах по форме согласно приложению 1 к настоящему Положению, один из экземпляров направляется не позднее 30 числа текущего месяца районным подразделениям банка второго уровня Республики Казахстан (в дальнейшем по тексту - банк-агент), выигравшего тендер, проводимый Министерством финансов и Министерством труда и социальной защиты населения Республики Казахстан по согласованию с Национальным Банком Казахстана.
Специальное Агентское соглашение на выплату государственных социальных пособий заключается между Министерством труда и социальной защиты населения и банками - победителями тендера.

9. Аудандық (қалалық) еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау бөлiмдерi тағайындалған жәрдемақылардың сомаларын ескере отырып тағайындалған жәрдемақыларды төлеуге арналған қаражаттардың қажеттi сомаларын, сондай-ақ
8.2. тармаққа сай жасалған Агенттiк келiсiмге сәйкес тағайындалған комиссиялық сыйақылардың сомаларын банк-агенттердiң аудандық бөлiмшелерiндегi қосалқы корреспонденттiк шоттарына аударады.
10. Мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақыларды төлеудi еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау бөлiмдерiнiң ұсынған тiзiмдерiне сәйкес өткен ай үшiн банк-агенттер жүргiзедi.
11. Мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақыларды төлеудi алушының жеке өзiн растайтын құжатты (төлқұжатты, зейнеткерлiк құжатты) ұсынған кезде алушылардың тiзiмi негiзiнде банк-агенттердiң бөлiмшелерi жүргiзедi. 8.1. тармақта айқындалған көлемде азаматтардың салымдары бойынша шотқа олардың сомаларын есептеу жолымен азаматтың банктер арқылы жәрдемақыны алғандығы туралы жазбаша өтiнiшi жәрдемақыны алушының жеке iс қағазында бар болуы мiндеттi шарт болып табылады.
12. 1998 жылдың бiрiншi қаңтарына дейiнгi қолданылып жүрген заңдар бойынша iшкi iстер органдарының басшы және қатардағы құрамдағы әскери қызметтегi (мерзiмнен тыс қызметтегi әскери қызметшiлерден басқалары) адамдарға мүгедектiгiне және асыраушысынан айырылғандығына байланысты (қазiргi уақытта мүгедектiгiне және асыраушысынан айырылғандығына байланысты мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақылар) белгiленген тәртiпте республикалық бюджет қаражаттары есебiнен жүргiзiледi.
13. Екi ата-анасынан да айырылған балаларға (тұл жетiмдерге) олардың заңды өкiлiне (асырап алушыға, қамқоршысына) төленедi.
Балаларды ұстау бойынша қабылдаған мiндеттемелердi қамқоршы (асырап алушы) орындамаған жағдайда оған басқа адамды тағайындағанға дейiн қамқоршы және қорғаушы жөнiндегi Комиссия жәрдемақы төлеудi тоқтатады.
14. Мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақыларды төлеудi бiр жылдан артық емес мерзiмге, нотариалдық тәртiпте бекiтiлген сенiмхат бойынша жүргiзiлуi мүмкiн.
15. Егер сенiмхат жәрдемақыны алушының тұрғылықты жер бойынша тұрғын үй-пайдалану ұйымдары немесе олар тұрақты емдеуден өтiп жатқан емдеу мекемесi бекiткен жағдайда-мерзiмi 4 айдан аспайды.
16. Банк-агенттердiң аудандық бөлiмшелерi төлем жасалатын айдан кейiнгi айдың бесi күнiне дейiн ай сайын облыстық қаржы басқармаларына облыстар бойынша жиынтық есептi тапсыру үшiн облыстық еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау бөлiмдерiне жолдайтын аудандық (қалалық) еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау бөлiмдерiне төленген мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақылардың сомалары туралы мәлiметтi осы Ереженiң 2-қосымшасына сәйкес үлгi бойынша ұсынады.

9. Районные (городские) отделы труда и социальной защиты населения с учетом сумм назначенных пособий перечисляют на субкорреспондентские счета районных подразделений банков-агентов необходимые суммы средств на выплату назначенных пособий, а также суммы комиссионных вознаграждений, установленных в соответствии с заключенным Агентским соглашением согласно пункту 8.2.
10. Выплата государственных социальных пособий производится банками-агентами за истекший месяц согласно представленных списков отделами труда и социальной защиты населения.
11. Выплата государственных социальных пособий производится подразделениями банков-агентов на основании списков получателей при представлении документа, удостоверяющего личность получателя (паспорт, пенсионное удостоверение). Обязательным условием является наличие в личном деле получателя пособия письменного заявления гражданина о получении пособия через банк путем зачисления их сумм на счета по вкладам граждан в размерах, определенных в соответствии с пунктом 8.1.
12. Военнослужащим (кроме военнослужащих срочной службы), лицам начальствующего и рядового состава органов внутренних дел, которым по действующему до 1 января 1998 г. законодательству были назначены пенсии по инвалидности и по случаю потери кормильца (в настоящее время государственных социальных пособий по инвалидности и по случаю потери кормильца), выплата производится за счет средств республиканского бюджета в установленном порядке.
13. Пособия, назначенные детям, потерявшим обоих родителей (круглым сиротам), выплачиваются их законному представителю (усыновителю, опекуну).
В случае невыполнения опекуном (усыновителем) обязательств, принятых по содержанию детей, и при нецелевом расходовании получаемого пособия, выплата пособия приостанавливается Комиссией по опеке и попечительству до назначения ею другого лица.
14. Выплата государственных социальных пособий может производиться по доверенности, заверенной в нотариальном порядке, на срок не свыше года.
15. В случае, если доверенность заверена жилищно-эксплуатационными организациями по месту жительства получателей пособий или лечебным учреждением, в котором они находятся на стационарном лечении, на срок не свыше 4-х месяцев.
16. Районными подразделениями банков-агентов ежемесячно до 5 числа месяца, следующего за выплатным, предоставляются по форме согласно приложению 2 к настоящему Положению сведения о суммах выплаченных государственных социальных пособий в районные (городские) отделы труда и социальной защиты населения, которые направляют в областные отделы труда и социальной защиты населения для представления сводных отчетов по области в областное финансовое управление.

17. Аудандық еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау бөлiмдерi тоқсан сайын 1-әлеуметтiк қамсыздандыру нысаны бойынша облыстық, Ақмола және Алматы қалалық еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау басқармаларына тағайындалған және төленген жәрдемақы қаражаттарының сомалары туралы ақпарат ұсынады.
18. Облыстық, Ақмола және Алматы қалалық еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау басқармалары тоқсан сайын есептi тоқсаннан кейiнгi айдың отызы күнiнен кешiктiрмей көрсетiлген мақсатқа арналып жергiлiктi бюджеттердi нақтылау үшiн облыстық қаржы басқармасына мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақылардың бағдарламалары мен ерекшелiктерiн көрсете отырып 1-әлеуметтiк қамсыздандыру нысаны бойынша жиынтық есебiн жолдайды.
Аудандық еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау бөлiмдерi жәрдемақыларды төлеуге арналған аудандық (қалалық) бюджеттердiң қаражаттарынан қаржыландырылған жағдайда тоқсан сайын көрсетiлген мақсатқа арнап жергiлiктi бюджеттердiң шығыстары үшiн аудандық (қалалық) қаржы бөлiмдерiне тағайындалған және төленген жәрдемақы қаражаттарының сомалары
туралы 1-әлеуметтiк қамсыздандыру нысаны бойынша есепте тоқсан сайын
ақпарат ұсынады.
19. Халықты әлеуметтiк қорғау органдарының мемлекеттiк әлеуметтiк
жәрдемақыларды тағайындаудың дұрыстығына бақылау жасауды олардан жоғары
тұрған және өкiлеттi орган жүзеге асырады.
20. Тиiстi органдар тексеру кезiнде анықталған, нәтижесiнде олар
дұрыс тағайындалмаған жәрдемақылар бойынша артық төленген сомалар
қолданылып жүрген заңдармен белгiленген тәртiпте қалпына келтiруге жатады.
1-қосымша
__________________ қаласының, ауылының
N ____ банктегi салымдары бойынша шоттарына олардың
сомасын аудару жолымен
199 __ жылдың _______________ арналған
________       _____ бағдарлама, _________ ерекшелiк бойынша
__________ облысының ________________ ауданындағы мемлекеттiк
әлеуметтiк жәрдемақы алуға құқығы бар азаматтардың
ТIЗIМI
----------------------------------------------------------------
|  N, | Салымдар | Алушының | Белгiленген | Төлқұжаттың | Үйiнiң |
| р/р | бойынша  |тегi, аты | жәрдемақының|   мәлiметi  | мекен -|
|     | беттiк   |   және   |    сомасы   |             |  жайы  |
|     | шоттың   | әкесiнiң |             |             |        |
|     | нөмiрi   |   аты    |             |             |        |
----------------------------------------------------------------
Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау бөлiмi
бастығы орынбасарының қолы                   _________________
Бас бухгалтердiң қолы                        _________________
2-қосымша
_______________________________ бойынша
ұйымның атауы
19 __ жылдың _____________ арналған
төленген мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақылардың
сомалары туралы
есебi
--------------------------------------------------------------------
|                          | Өлшем |Сомасы-|Мүгедек.|Асыраушы.| Жасы |
|                          |бiрлiгi|барлығы|тiгi    |сынан    |бойын.|
|                          |       |       |бойынша |айырылу  |  ша  |
|                          |       |       |әлеумет.|жағдайы  |әлеу. |
|                          |       |       |тiк     |бойынша  |жәрдем|
|                          |       |       |жәрдем. |әлеумет. |146-  |
|                          |       |       |(44-    |жәрдем.  |бағ.  |
|                          |       |       |бағдар. |(45-     |дар.  |
|                          |       |       | лама)  |бағдар.  |лама  |
|                          |       |       |        |лама)    |      |
|--------------------------|-------|-------|--------|---------|------|
|Мемлекеттiк әлеуметтiк    | мың   |       |        |         |      |
|жәрдемақыларды төлеуге    | теңге |       |        |         |      |
|арналған алынған бюджеттiк|       |       |        |         |      |
|қаражаттардың сомасы      |       |       |        |         |      |
|есептi ай үшiн            | мың   |       |        |         |      |
|                          | теңге |       |        |         |      |
|жыл басынан берi          | мың   |       |        |         |      |
|                          | теңге |       |        |         |      |
|Банк қайтарған            | мың   |       |        |         |      |
|қаражаттардың қалдығы     | теңге |       |        |         |      |
|есептi ай үшiн            | мың   |       |        |         |      |
|                          | теңге |       |        |         |      |
|жыл басынан берi          | мың   |       |        |         |      |
|                          | теңге |       |        |         |      |
|Мемлекеттiк әлеуметтiк    | мың   |       |        |         |      |
|жәрдемақы төлемдерiнiң    | теңге |       |        |         |      |
|төленген сомасы           |       |       |        |         |      |
|есептi ай үшiн            | мың   |       |        |         |      |
|                          | теңге |       |        |         |      |
|жыл басынан берi          | мың   |       |        |         |      |
|                          | теңге |       |        |         |      |
|Есептi айдың аяғы үшiн    | мың   |       |        |         |      |
|төленбеген қаражаттардың  | теңге |       |        |         |      |
|қалдығы                   |       |       |        |         |      |
|Ақшалай төлемдер төленген | адам  |       |        |         |      |
|азаматтардың саны         |       |       |        |         |      |
|есептi ай үшiн            | адам  |       |        |         |      |
|жыл басынан берi          | адам  |       |        |         |      |
|Ақшалай төлемдер          | адам  |       |        |         |      |
|төленбеген азаматтардың   |       |       |        |         |      |
|саны                      |       |       |        |         |      |
|есептi ай үшiн            | адам  |       |        |         |      |
|жыл басынан берi          | адам  |       |        |         |      |
--------------------------------------------------------------------
Басшы            ____________      _____________________________
(қолы)          (тегi және аты,әкесiнiң аты)
Бас бухгалтер    ____________      _____________________________
(қолы)          (тегi және аты,әкесiнiң аты)
М.О.
19 __ жылғы "__"___________

17. Районными отделами труда и социальной защиты населения ежеквартально в отчете по форме 1-собес представляется информация о суммах средств, назначенных и выплаченных пособий, в областные, Акмолинское и Алматинское городские управления труда и социальной защиты населения.
18. Областные, Акмолинское и Алматинское городские управления труда и социальной защиты населения ежеквартально, не позднее 30 числа месяца, следующего за отчетным кварталом, направляют сводные отчеты по форме 1-собес с указанием программы и специфики государственных социальных пособий в областные финансовые управления для уточнения расходов местного бюджета на указанные цели.
В случае финансирования из районных (городских) бюджетов средств на выплату пособий районными отделами труда и социальной защиты населения ежеквартально в отчете по форме 1-собес предоставляется информация о суммах средств, назначенных и выплаченных пособий в районные (городские) финансовые отделы для расходов местного бюджета на указанные цели.
19. Контроль за правильностью назначения государственных
социальных пособий органами социальной защиты населения
осуществляются их вышестоящими и уполномоченными органами.
20. Суммы переплат по пособиям, вследствие их неправильного
назначения, выявленные при проверках соответствующими органами,
подлежат восстановлению в порядке, установленном действующим
законодательством.
Приложение 1
СПИСОК
Граждан _______________ района ______________ области, имеющих
право на получение государственного социального пособия
по______________ , программа _____________, специфика____________,
за_______________________ 199 _____ г.
путем зачисления их сумм на счета по вкладам в банке N _______
города, села __________
--------------------------------------------------------------------
N,!Номер   !Фамилия и имя, отчество !Суммы      !Данные  !Домашний
пп!лицевого!получателя              !назначенных!паспорта!адрес
!счета по!                        !пособий в  !        !
!вкладам !                        !тенге и    !        !
!        !                        !тиынах     !        !
--------------------------------------------------------------------
Подпись заведующего отделом труда и
социальной защиты населения           _________________________
Подпись главного бухгалтера           _________________________
Приложение 2
ОТЧЕТ
о суммах выплаченных государственных
социальных пособий
на _______________ 19 _____ г.
по __________________________________
наименование организации
--------------------------------------------------------------------
!Ед.    !Сумма  !Соц.   !Соц.   !Соц.
!измере-!- всего!пособия!пособия!пособия
!ния    !       !по инва!по слу-!по
!       !       !лидно- !чаю    !воз-
!       !       !и (про-!потери !расту
!       !       !грамма !кормиль!про-
!       !       !44)    !ца     !грамма
!       !       !       !(програ!46)
!       !       !       !мма 45)!
---------------------------------------------------------------------
Сумма полученных бюджетных  !тыс.   !
средств на выплату          !тенге  !
государственных социальных  !       !
пособий                     !       !
за отчетный месяц           !тыс.   !
!тенге  !
с начала года               !тыс.   !
!тенге  !
Остаток возвращенных банком !тыс.   !
средств                     !тенге  !
за отчетный месяц           !       !
!       !
с начала года               !тыс.   !
!тенге  !
Сумма произведенных выплат  !       !
государственных социальных  !       !
пособий                     !       !
за отчетный месяц           !тыс.   !
!тенге  !
с начала года               !тыс.   !
!тенге  !
Остаток не выплаченных      !тыс.   !
средств на конец отчетного  !тенге  !
месяца                      !       !
Численность граждан,        ! чел.  !
которым произведены         !       !
денежные выплаты            !       !
за отчетный месяц           ! чел.  !
с начала года               ! чел.  !
Численность граждан,        !       !
которым не произведены      !       !
денежные выплаты            !       !
за отчетный месяц           ! чел.  !
с начала года               ! чел.  !
--------------------------------------------------------------------
Начальник _________________    ____________________
(подпись)        (фамилия и инициалы)
Главный бухгалтер ________________  _____________________
(подпись)      (фамилия и инициалы)
МП
"____"___________19____г.