Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің Баға және монополияға қарсы саясат жөніндегі комитетінің әкімшілік комиссиясы құрылуы туралы
Қазақстан Республикасы стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Баға және монополияға қарсы саясаты жөніндегі комитеті БҰЙРЫҚ 1998 жыл 3 ақпан N 14 Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 1998 жылғы 8 сәуірде тіркелді. Тіркеу N 497. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Табиғи монополияны реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігі 1999 жылғы 2 сәуір N 08-ОД бұйрығымен. ~V990758
Қазақстан Республикасының "Бәсекелестікті дамыту және монополистік қызметті шектеу туралы" Заңына және Қазақстан Республикасы Өкіметінің 1997 жылдың 18 желтоқсанындағы "Қазақстан Республикасы стратегиялық жоспарлау және реформалар Агенттігінің Баға және монополияға қарсы саясат жөніндегі комитетінің сауалдары" N 1779 P971779_ қаулысына сәйкес,
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар
агенттігінің Баға және монополияға қарсы саясат жөніндегі комитеті мен
оның аумақтық органдарындағы әкімшілік комиссияларының Ережесі
бекітілсін (қоса беріліп отыр).
2. Монополияға қарсы заңдарды, тұтынушылардың құқықтарын қорғау
заңдарын және баға тәртібін бұзу туралы істерді қарау жөнінде Қазақстан
Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің Баға
және монополияға қарсы саясат жөніндегі комитетінің Әкімшілік комиссиясы
құрылсын.
3. Әкімшілік комиссия келесі құрамында бекітілсін:
Құрманғалиев С.Ш.        - Комиссия төрағасы,
Комитет Төрағасының орынбасары;
Нұрабаева А.К.           - Комиссия төрағасының орынбасары,
Қадағалау басқармасының бастығы;
Цой О.В.                 - Комиссия хатшысы, Қадағалау
басқармасының бас маманы;
КОМИССИЯ МҮШЕЛЕРІ:
Есімова Г.С.             - Бәсекелестікті дамыту басқармасы
бастығының орынбасары;
Жанаев А.К.              - Тұтынушылардың құқығын қорғау
және тұрғын-үй реформалары басқармасы
бастығының орынбасары;
Григорьева С.П.          - Табиғи монополияларды реттеу
басқармасы бастығының орынбасары.
Комитет Төрағасы
Баға және   монополияға қарсы
саясат жөнiндегi комитетiнiң 1998 жылдың 3 ақпанында N 14 бұйрығымен БЕКIТIЛГЕН
Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау
және реформалар агенттiгiнiң Баға және
монополияға қарсы саясат жөнiндегi
комитетi мен оның аумақтық органдарындағы
Әкiмшiлiк комиссиялары туралы
ЕРЕЖЕ
1. Бұл Ереже қолданылымдағы заңдарға сәйкес Баға және монополияға қарсы саясат жөнiндегi комитетi мен оның аумақтық органдарының (бұдан әрi "Комитет") бағынысындағы Әкiмшiлiк комиссияларының (бұдан әрi - "Комиссиялар") жұмысы мен баға жөнiндегi және монополияға қарсы заңдардың, тұтынушылардың заңды құқықтарының (бұдан әрi "монополияға қарсы заңдардың) бұзылуы туралы iстердi қараудың тәртiбiн белгiлейдi және айқындалған заң бұзушылықтар. Жүргiзiлген тексерулердiң нәтижелерi бойынша iс қарап, тиiстi шешiмдер қабылдаудың тәртiбi мен мерзiмiн реттейдi.
Комиссиялардың басты мiндетi-жоғарыда көрсетiлген санаттағы iстердiң дер кезiнде толық және әрi объективтi қаралуын қамтамасыз ету.
2. Комиссиялар өз қызметiнде Қазақстан Республикасының "Бәсекелестiктi дамыту және монополистiк қызметтi шектеу туралы" Заңын, "Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттiгiнiң Баға және монополияға қарсы саясат жөнiндегi комитетi туралы" Ереженi, Қазақ КСР-ның Әкiмшiлiк құқық бұзу туралы Кодексiн, басқа да заңдық және нормативтiк актiлердi, сондай-ақ осы Ереженi басшылыққа алады.
3. Комиссиялар Комиссия төрағасы, Комиссия төрағасының орынбасары, Комиссия мүшелерi және Комиссияның жауапты хатшысы құрамында құрылып, iс-қимыл жасайды.
3.1. Комиссия төрағасы:
Комиссия жұмысын басқарады, Комиссияға жүктелген мiндеттердiң орындалуы үшiн жауап бередi;
Комиссиялардың мәжiлiстерiнде төрағалық етедi;
қаралатын iстер бойынша Комиссия хаттамалары мен қаулыларына қол қояды.
3.2. Комиссия мүшелерi:
Комиссияның жұмысына қатысады және Комиссияға жүктелген мiндеттердiң орындалуы үшiн жауап бередi;
қаралатын iстер бойынша Комиссия қаулыларына қол қояды.
3.3. Комиссияның жауапты хатшысы:
Комиссияның жұмысына қатысады және Комиссияға жүктелген мiндеттердiң орындалуы үшiн жауап бередi;
Комиссияның мәжiлiстерiнде қарау үшiн материалдар әзiрлейдi;
Комиссияның мәжiлiсiн өткiзудiң ұйымдық мәселелерiн шешедi;
Комиссия мәжiлiсiнiң хаттамасын жүргiзедi;
Комиссияның хаттамаларына, анықтамаларына және қаулыларына қол қояды;
iстi қарауға қатысушы адамдарға мәжiлiс өткiзiлетiн орын және оның уақытын хабарлайды;
Комиссияның iс қағаздарын жүргiзедi.
4. Комиссия 5 адамнан кем болмайтындай болып құрылады.
4.1. Лауазым бойынша Комиссия төрағасы ретiнде құқықтық сұрақтарды басқаратын Комитет төрағасының орынбасары, ал ол болмаған жағдайда - Комиссия төрағасының орынбасары болады.
4.2. Өз жұмысының түрi бойынша Комитет қызметiнiң басты бағыттарының бiрiмен айналысушы Комитет қызметкерлерi Комиссияның мүшелерi бола алады.
4.3. Комиссияның жауапты хатшысы Комитеттiң заң бiлiмi бар қызметкерi болуы керек.
4.4. Комиссияның жеке құрамын Комитет төрағасы бекiтедi.
5. Аумақтық комитеттердiң комиссиялары осы Ережеде белгiленген тәртiппен 5 адамнан құрылады.

Положение об административных комиссиях Комитета по ценовой и антимонопольной политике Агентства по статегическому планированию и реформам Республики Казахстан и его территориальных органов
Утверждено приказом Комитета по ценовой и антимонопольной политике Агентства по статегическому планированию и реформам Республики Казахстан от 3 февраля 1998 г. N 14 Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 апреля 1998 года N 497. Утратило силу - приказом Агентства РК по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 2 апреля 1999г. N 08-ОД ~V990758
1. Настоящее положение устанавливает порядок работы административных комиссий (далее - "Комиссии") и рассмотрения дел о нарушениях ценового и антимонопольного законодательства, законных прав потребителей (далее - "антимонопольного законодательства"), подведомственных в соответствии с действующим законодательством Комитету по ценовой и антимонопольной политике и его территориальным органам (далее - "Комитет") и регламентирует порядок и сроки рассмотрения дел по выявленным нарушениям, результатам проведенных расследований и принятие соответствующих решений.
Главной задачей Комиссий является своевременное, полное и объективное рассмотрение дел вышеуказанной категории.
2. Комиссии в своей деятельности руководствуются Законом Республики Казахстан "О развитии конкуренции и ограничении монополистической деятельности", Положением "О Комитете по ценовой и антимонопольной политике Агентства по стратегическому планированию и реформам", Кодексом Казахской ССР об административных правонарушениях, другими законодательными и иными нормативными актами, а также настоящим Положением.
3. Комиссии образуются и действуют в составе: Председателя Комиссии,
заместителя Председателя Комиссии, членов Комиссии и ответственного
секретаря Комиссии.
3.1. Председатель Комиссии:
руководит работой Комиссии, несет ответственность за выполнение
возложенных на Комиссию задач:
председательствует на заседаниях Комиссии;
подписывает протоколы, постановления Комиссии по рассматриваемым
делам;
3.2. Члены Комиссии:
участвуют в работе Комиссии и несут ответственность за выполнение
возложенных на Комиссию задач;
подписывают постановления Комиссии по рассматриваемым делам.
3.3. Ответственный секретарь Комиссии:
участвует в работе Комиссии и несет ответственность за выполнение
возложенных на Комиссию задач;
осуществляет подготовку материалов к рассмотрению на заседаниях
Комиссии;
решает организационные вопросы проведения заседания Комиссии;
ведет протоколы заседания Комиссии;
подписывает протоколы и постановления Комиссии;
извещает лиц, участвующих в рассмотрении дела о месте и времени
проведения заседания;
ведет делопроизводство Комиссии.
4. Комиссия формируется в составе не менее 5 человек.
4.1. Председателем Комиссии по должности является заместитель Председателя комитета курирующий правовые вопросы, а в случае его отсутствия - заместитель Председателя Комиссии.
4.2. Членами Комиссии могут быть сотрудники Комитета, занимающиеся по роду своей работы одним из основных направлений деятельности Комитета.
4.3. Ответственным секретарем Комиссии должен быть работник Комитета, имеющий высшее юридическое образование.
4.4. Персональный состав Комиссии утверждается Председателем Комитета.
5. Комиссии территориальных Комитетов формируются в составе не менее 5 человек в порядке, определенном настоящим Положением.

6. Комитеттiң уәкiлдi қызметкерiнiң Қазақ КСР-ның Әкiмшiлiк құқық бұзу туралы Кодексiнiң талаптарына сәйкес жасаған әкiмшiлiк құқық бұзу туралы хаттамасы монополияға қарсы заңдардың бұзылуы жөнiндегi iстердi қарау үшiн негiз болып табылады.
7. Монополияға қарсы заңдардың әкiмшiлiк тұрғыдан бұзылуы туралы iстi қарауға әзiрлеу кезiнде Комиссияның жауапты хатшысы:
Белгiлi бiр iстi қарау Комиссияның құзырына жата ма;
iстiң хаттамасы мен өзге материалдары дұрыс әзiрленген бе;
алдын ала реттеу үшiн шаралар қолданған ба;
қажеттi қосымша материалдар сұратылған ба;
жауапқа тартылушы, зәбiрленушi адамның немесе олардың заңды өкiлдерiнiң өтiнiштерi қанағаттандырылуға немесе қабылдамай тастауға жата ма;
iстi қарауға қатысушы адамдардың тiзiмiн, қаралу уақыты мен оның орнын белгiлеу мәселелерiн айқындайды.
8. Монополияға қарсы заңдардың әкiмшiлiк тұрғыдан бұзылуы iстер туралы жауапқа тартылушы адамның қатысуымен қаралады.
Жауапқа тартылушы адамның қатысуынсыз iстi мына жағдайларда: iстiң қаралу уақыты мен орны туралы оған уақытында хабарланғаны жайында дерек болса және оның Комиссияның мәжiлiсiне келмеу себептерi туралы мағлұмат болмаса не Комиссия келмеу себептерiн дәлелсiз деп таныса, қарауға болады.
9. Комиссия iстердi қажетiне қарай өткiзiлетiн мәжiлiстерде қарайды, бiрақ бұл әкiмшiлiк құқық бұзу туралы хаттама және iстiң басқа материалдары қолға тиген соң 15 күн мерзiмiнен кешiктiрiлмеуi тиiс.
10. Белгiлi бiр жағдайлар анықтағанша iстiң шын мәнiсiнде қаралуы мүмкiн болмаған жағдайда Комиссия iстiң қаралуын тоқтата тұруы мүмкiн.
Iстiң қаралуын тоқтата тұру туралы қаулы (үлгiсi қоса берiлiп отыр) шығарылып, оған Комиссияның мәжiлiсiне қатысушы барлық мүшелерi қол қояды.
11. Iстi қарау оны қарайтын Комиссияның құрамын жариялаудан басталады, сонан соң мәжiлiсте төрағалық етушi қандай iс қаралуға жататынын,әкiмшiлiк жауапкершiлiкке кiм тартылатынын хабарландырады, iске қатысушы адамдарға олардың құқықтары мен мiндеттерiн түсiндiредi.
Бұдан кейiн iстi қарау төмендегi тәртiппен басталады:
әкiмшiлiк құқық бұзу туралы хаттама жарияланады;
iске қатысушы адамдардың өтiнiштерi мәлiмденедi және жарияланады;
жауапкершiлiкке тартылушы адамның түсiнiктемелерi тыңдалады;
куәлердiң жауаптары тыңдалады;
дәлелдер зерделiнедi;
iске прокурор қатысса, оның тұжырымы тыңдалады;
iс бойынша қаулы шығарылады.
12. Комиссия баға жөнiндегi және монополияға қарсы заңдардың, тұтынушылардың заңды құқықтарының әкiмшiлiк тұрғыдан бұзылуы туралы iс қаралған кезде:
баға жөнiндегi және монополияға қарсы заңдардың, тұтынушылардың құқықтарының әкiмшiлiк тұрғыдан бұзылуы орын алды ма;
жауапкершiлiкке тартылушы адам осындай құқық бұзылу iсiнде кiнәлi ме және ол әкiмшiлiк тұрғыдан жауапкершiлiкке жата ма;
белгiлi бiр әкiмшiлiк құқық бұзу үшiн жауапкершiлiктi жеңiлдететiн немесе ауырлататын жағдайлар бар ма;
белгiлi бiр әкiмшiлiк құқық бұзу мүлiктiк зиян келтiрдi ме деген мәселелердi айқындауға мiндеттi.
Сол сияқты, Комиссия iстiң дұрыс шешiлуi үшiн маңызы бар басқа да жағдайларды айқындауға мiндеттi.

6. Основанием для рассмотрения дел о нарушениях антимонопольного законодательства является протокол об административном правонарушении, составленный уполномоченным работником Комитета в соответствии с требованиями Кодекса Казахской ССР об административных правонарушениях.
7. При подготовке к рассмотрению дела об административном нарушении антимонопольного законодательства ответственный секретарь Комиссии выясняет следующие вопросы:
относится ли к компетенции Комиссии рассмотрение данного дела;
правильно ли составлен протокол и другие материалы дела;
принимались ли меры предварительного урегулирования;
истребованы ли необходимые дополнительные материалы;
подлежат ли удовлетворению или отклонению ходатайства лица, привлекаемого к ответственности, потерпевшего или их законных представителей;
список лиц, участвующих в рассмотрении дела, время и место его рассмотрения.
8. Дела об административных нарушениях антимонопольного законодательства рассматриваются в присутствии лица, привлекаемого к ответственности.
В отсутствии лица, привлекаемого к ответственности, дело может быть рассмотрено в случае, когда имеются данные о его своевременном извещении о месте и времени рассмотрении дела и отсутствуют сведения о причине его неявки на заседание Комиссии либо если Комиссия признает причины неявки неуважительными.
9. Комиссия рассматривает дела на заседаниях, проводимых по мере надобности, но не позднее 15-ти дневного срока со дня получения протокола об административном правонарушении и других материалов дела.
10. В случае, когда до наступления определенных обстоятельств, рассмотрение дела по существу невозможно, производство по делу может быть Комиссией приостановлено.
О приостановлении производства по делу выносится постановление (образец прилагается), которое подписывается всеми членами Комиссии, участвующими в заседании.
11. Рассмотрение дела начинается с объявления состава Комиссии, рассматривающей дело, после чего председательствующий на заседании сообщает, какое дело подлежит рассмотрению, кто привлекается к административной ответственности, разъясняет лицам, участвующим в деле, их права и обязанности.
После этого рассмотрение дела начинается в следующем порядке:
оглашается протокол об административном правонарушении;
заявляются и оглашаются ходатайства лиц, участвующих в деле;
заслушиваются объяснения лица, привлекаемого к ответственности;
заслушиваются показания свидетелей;
заслушиваются другие лица, участвующие в рассмотрении дела;
исследуются доказательства;
в случае участия в деле прокурора заслушивается его заключение;
выносится постановление по делу.
12.Комиссия при рассмотрении дела об административном нарушении ценового и антимонопольного законодательства, законных прав потребителей обязана выяснить:
было ли совершено административное правонарушение ценового и антимонопольного законодательства,законных прав потребителей;
виновно ли привлекаемое к ответственности лицо в совершении данного правонарушения и подлежит ли оно административной ответственности;
имеются ли обстоятельства, смягчающие или отягчающие ответственность за данное административное правонарушение;
причинен ли данным административным правонарушением имущественный ущерб.
Комиссия обязана выяснить также другие обстоятельства, имеющие значение для правильного разрешения дела.

13. Кез келген нақты деректер, солардың негiзiнде Комитет талаптарын немесе қарсылықтарын дәлелдейтiн жағдаяттардың бар-жоғын анықтайды, сондай-ақ iстiң дұрыс қаралуы үшiн маңызы бар басқа да фактiлер баға жөнiндегi және монополияға қарсы заңдардың, тұтынушылардың заңды құқықтарының әкiмшiлiк тұрғыдан бұзылуы туралы iс қарау бойынша айғақтама болып табылады.
Айғақтамалар жазбаша түрде де, сол сияқты, көру-тыңдау және өзге материалдарды, бұқаралық ақпарат құралдарының хабарларын, тараптар өкiлдерiнiң түсiнiктемелерiн, сондай-ақ, сарапшылар мен құзырлы органдардың тұжырымдарын қоса алғанда, заттай түрде де болуы мүмкiн.
Актiлер, хаттар, түсiнiктемелер, мағлұматтар және iстiң дұрыс қаралуы үшiн маңызды жағдаяттары бар басқа да материалдар жазбаша айғақтамалар болып табылады.
Iс үшiн маңызы бар айғақтамалар ғана қарауға қабылданады.
14. Арнайы бiлiмдi талап ететiн iстi қарау кезiнде туындайтын мәселелерге түсiнiк беру үшiн Комиссия сараптама тағайындайды.
Сарапшының тұжырымы Комиссияға жазбаша түрде тапсырылады, тараптарға көшiрмелер берiлуi мүмкiн.
15. Комиссия монополияға қарсы заңдардың әкiмшiлiк тұрғыдан бұзылуы туралы iс қараған кезде хаттама (үлгiсi қоса берiлiп отыр) жүргiзiлiп, онда:
мәжiлiстiң уақыты мен орны;
iс қараушы органның атауы мен құрамы;
қаралатын iстiң мазмұны;
iстi қарауға қатысушы адамдар туралы мағлұматтар, олардың өтiнiштерi;
iстi қарау кезiнде зерттелген құжаттар мен заттай айғақтамалар;
қабылданған қаулыны жариялау туралы мағлұматтар және оған шағым берудiң тәртiбi мен мерзiмiнiң түсiнiктемелерi көрсетiледi.
Хаттамаға мәжiлiсте төрағалық етушi мен Комиссияның хатшысы қол қояды.
16. Монополияға қарсы заңдардың әкiмшiлiк тұрғыдан бұзылуы туралы iстi қарап, Комиссия iс бойынша қаулы (үлгiсi қоса берiлiп отыр) шығарады.
Қаулыда:
қаулы шығарған Комиссияның атауы;
iстiң қаралған күнi, айы, жылы;
iс қаралушы адам туралы мағлұматтар;
iс қарау барысында анықталған жағдаяттардың мазмұндамасы;
белгiлi бiр әкiмшiлiк құқық бұзу үшiн жауапкершiлiктi көздейтiн нормативтiк актiнiң нұсқамасы;
iс бойынша қабылданған шешiм;
қаулыға шағым берудiң тәртiбi мен мерзiмi көрсетiлуi тиiс.
Қаулы iстi қарауға қатысушы Комиссия мүшелерiнiң жай көпшiлiк дауысымен қабылданылады.
Iстi қарауға қатысқан Комиссия мүшелерiнiң барлығы қол қояды.
17. Баға жөнiндегi және монополияға қарсы заңдардың, тұтынушылардың заңды құқықтарының әкiмшiлiк тұрғыдан бұзылуы туралы iстi қарап, Комиссия төмендегi әкiмшiлiк жазаны қолдана алады:
қолданымдағы заңдарға сәйкес айыппұл салу құқығы Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттiгінiң Баға және монополияға қарсы саясат жөнiндегi комитетiне берiлген жағдайда айыппұл салынады;

13. Доказательствами по рассматриваемому делу об административном нарушении ценового и антимонопольного законодательства, законных прав потребителей являются любые фактические данные, на основе которых Комитет устанавливает наличие или отсутствие обстоятельств, обосновывающих требования или возражения сторон, а также иные факты,имеющие значение для правильного рассмотрения дела.
Доказательства могут быть как письменными, так и вещественными, включая видео-, аудио-, и иные материалы, сообщения в средствах массовой информации, объяснения представителей сторон, а также заключения экспертов и компетентных органов.
Письменными доказательствами являются акты, письма, объяснения, сведения и иные письменные материалы, содержащие данные об обстоятельствах, имеющих значение для правильного рассмотрения дела.
К рассмотрению принимаются только те доказательства, которые имеют
значение для дела.
14. Для разъяснения возникающих при рассмотрении дела вопросов,
требующих специальных знаний, Комиссия назначает экспертизу.
Заключение эксперта представляется Комиссии в письменном виде,
сторонам могут быть выданы копии.
15. При рассмотрении Комиссией дела об административном нарушении
антимонопольного законодательства, ведется протокол (образец прилагается)
в котором указывается:
дата и место заседания;
наименование и состав органа, рассматривающего дело;
содержание рассматриваемого дела;
сведения лиц, участвующих в рассмотрении дела, их ходатайства;
документы и вещественные доказательства, исследованные при
рассмотрении дела;
сведения об объявлении принятого Постановления и разъяснение порядка
и сроков его обжалования.
Протокол подписывается председательствующим в заседании и
секретарем комиссии.
16. Рассмотрев дело об административном нарушении антимонопольного
законодательства, Комиссия выносит Постановление (образец прилагается) по
делу.
Постановление должно содержать:
наименование Комиссии, вынесшей Постановление;
дату рассмотрения дела;
сведения о лице, в отношении которого рассматривается дело;
изложение обстоятельств, установленных при рассмотрении дела;
указание на нормативный акт, предусматривающий ответственность за
данное административное нарушение;
принятое по делу решение;
порядок и срок обжалования Постановления.
Постановление принимается простым большинством голосов членов
Комиссии, участвующих в рассмотрении дела.
Постановление подписывается всеми членами Комиссии, участвовавшими в
рассмотрении дела.
17. Рассмотрев дело об административном нарушении ценового и антимонопольного законодательства, законных прав потребителей, Комиссия может применять следующее административное взыскание:
налагать штрафы в случаях, когда в соответствии с действующим законодательством право наложения штрафов предоставлено Комитету по ценовой и антимонопольной политике Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан.

269-279 баптарының негiзiнде ашық мәжiлiсте монополияға қарсы заңдардың
әкiмшiлiк тұрғыдан бұзылуы туралы N ___ iстi қарап, былай деп белгiледi:
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
(жауапқа тартылушы адамның тегi, аты-жөнi)
Тұрғылықты орны _____________________________________________
Жұмыс орны мен лауазымы _____________________________________
199___жылғы "___" __________   ______________________________
(iстi қарау барысында анықталған
_____________________________________________________________
жағдаяттардың мазмұндамасы)
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
сөйтiп ол Қазақ КСР-ның Әкiмшiлiк құқық бұзу Кодексiнiң
193-3 бабын бұзды
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
Жоғарыда баяндалғанның негiзiнде, Қазақ КСР-ның Әкiмшiлiк құқық бұзу
туралы Кодексiнiң 21,24,32,193-3 баптарын басшылыққа алып, Комиссия
Қаулы  етедi:
_____________________________________________________________
(құқық бұзушының тегi, аты-жөнi)
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
түрiнде әкiмшiлiк жаза белгiленсiн.
Бұл қаулыға ол шығарылған күннен бастап 10 күн iшiнде
_____________________________________________________________
(органның атауы)
шағым беруге болады.
Комиссия Төрағасы                _______________________
Комиссия төрағасының орынбасары  _______________________
Комиссия хатшысы                 _______________________
Комиссия мүшелерi                _______________________
_______________________
_______________________
_______________________
Үлгі
Монополияға қарсы заңдардың
әкiмшiлiк тұрғыдан бұзылуы
туралы N ____ iс
Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттiгiнiң Баға және монополияға қарсы
саясаты комитетiнiң Әкiмшiлiк комиссиясы мәжiлiсiнiң
ХАТТАМАСЫ
199___жылғы_"____"______________             Алматы қаласы
Комиссия:_______________________________________________
бар Комиссия мүшелерiнiң құрамында:
_____________________________________________________________
(қаралатын iстiң мазмұны)
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
фактiсi бойынша iс қарады.
Iстi қарауға қатысушылар:
жауапқа тартылушы адам__________________________________
(тегi, аты-жөнi)
Сарапшылар______________________________________________
(тегi, аты-жөнi)
_____________________________________________________________
басқа адамдар (зәбiр шегушi, заңды өкiл, қорғаушы)
аудармашы, прокурор___________________________________________
_____________________________________________________________
Iстi қарауға қатысушы адамдардың өтiнiшi:
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
Өтiнiштердi қараудың нәтижелерi:________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
Iстi қарауға қатысушы адамдардың түсiнiктемелерi, жауаптары,
тұжырымдары мен сөйлеген сөздерi:
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
Iстi қарау  барысында  зерттелген  құжаттар  мен   заттай
айғақтамалар_________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
Iстi қарау   барысында   зерттелген  құжаттар  мен заттай
айғақтамалар ________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
Iстi қарау аяқталысымен Комиссия қаулы қабылдап, ол жарияланады.
Сол сияқты қаулыға шағым берудiң тәртiбi мен мерзiмi түсiндiрiлдi.
Мәжiлiс Төрағасы:
Мәжiлiс хатшысы:
ҮЛГI
Монополияға қарсы заңдардың бұзылуы
туралы ауызша арыз беру
ХАТТАМАСЫ
Күнi__________
Уақыты________                        Орны____________
Мен, __________________________________________________
(қызметкердiң тегi, аты-жөнi, лауазымы)
____________________________________________________________
_____________________________Заңының___________бабына сәйкес
азамат _____________________________________________________
(тегi, аты-жөнi)
___________________       __________________________________
(туған жылы)                      (туған жерi)
____________________________________________________________
(тұратын мекенi)
____________________________________________________________
(төл-құжат мәлiметтерi)
____________________________________________________________
(жұмыс, оқу орны)
Арыз мазмұны___________________________________________
____________________________________________________________
____________________________________________________________
Осымен қатар азамат ________________________ескертiлдi.
ҮЛГI
______________________
______________________
______________________
Қазақ ҚСР-ның Әкiмшiлiк құқық бұзу туралы Кодексiнiң 302 бабына
сәйкес _______________________________________________
(тегi, аты-жөнi)
айыппұл салу туралы Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау
және реформалар жөнiндегi агенттiгiнiң Баға және монополияға қарсы саясат
жөнiндегi комитетiнiң "___" _________ 199 __ ж. N________ Қаулысын лажсыз
орындату үшiн бағытталып отыр.
Айыппұл толық өтелген соң Қаулының орындалғаны туралы белгi соғып
Комиссияға қайтару қажет.
Комиссия Төрағасы
оқығандар:
Багарова Ж.А.
Икебаева А.Ж.

Казахстан на основании ст.ст.269-279 Кодекса Казахской ССР об
административных правонарушениях на открытом заседании рассмотрела дело об
административном нарушении антимонопольного законодательства N_______ и
установила, что
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(Ф.И.О. лица, привлекаемого к ответственности)
место жительства____________________________________________________
место работы, должность_____________________________________________
____________________________________________________________________
"___"__________199__г.______________________________________________
(изложение обстоятельств, установленных
____________________________________________________________________
при рассмотрении дела)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
чем нарушил ст.193-3 Кодекса Казахской ССР об административных
правонарушениях
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
На основании вышеизложенного, руководствуясь ст.ст.21,24,32, 193-3
Кодекса Казахской ССР об административных правонарушениях, Комиссия
ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Наложить на ____________________________________________________
(Ф.И.О. нарушителя)
административное взыскание в виде ___________________________________
____________________________________________________________________
Настоящее постановление может быть обжаловано в течение 10 дней со
дня его вынесения в ______________________________________________
(наименование органа)
____________________________________________________________________
решение которого является окончательным.
Председатель комиссии:          __________________________
Заместитель председателя:        __________________________
Секретарь комиссии:              __________________________
Члены комиссии:                  __________________________
__________________________
__________________________
ОБРАЗЕЦ
Первому руководителю ____________________ ____________________ ____________________
ПОВЕСТКА N ___
"____"___________199_г. в ______ часов приглашаетесь на заседание
административной комиссии по рассмотрению дел о нарушении антимонопольного
законодательства Комитета по ценовой и антимонопольной политике Агентства
по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан.
Явка строго обязательна.
Адрес _________________________________________________________
тел.___________
Секретарь комиссии
---------------------------------------------------------------
КОРЕШОК К ПОВЕСТКЕ N ____
Вручено "_____"_________199___ г.     в __________________часов
Получил:________________________________________________________
Ф.И.О.,должность, подпись
В связи с отказом в получении повестки_________________________
________________________________________, повестка направлена по
Ф.И.О., должность отказавшегося лица
почте "___"___________199__г. заказным письмом,  с  уведомлением
(ненужное зачеркнуть).
Почтовая квитанция  от "____"_____________ 199__г. N ______
ОБРАЗЕЦ
_______________________
_______________________
_______________________
В соответствии со ст.302 Кодекса Казахской ССР об административных
правонарушениях направляется для принудительного исполнения Постановление
административной комиссии Комитета по ценовой и антимонопольной политике
Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан
от "____"___________199_г. N _______________ о наложении штрафа на
____________________________________________________________________
(Ф.И.О.)
После полного взыскания штрафа прошу вернуть Постановление в
Комиссию с отметкой об исполнении.
Председатель Комиссии
ОБРАЗЕЦ
ПРОТОКОЛ N ____
о нарушении антимонопольного законодательства
"___"________199_г.                                     г.Алматы
Я,______________________________________________________________
/Ф.И.О. сотрудника Комитета по ценовой и антимонопольной
политике  Агентства  по стратегическому планированию и реформам
Республики Казахстан, составившего протокол/
в соответствии со статьями 248,  248-1,  261 Кодекса Казахской  ССР
Об административных правонарушениях составил(а) настоящий протокол о
том, что ____________________________________________________________
/Ф.И.О. нарушителя
_____________________________________________________________________
содержание совершенного нарушения, место, время его
____________________________________________________________________
совершения /
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
В действиях __________________________________________________
Ф.И.О. нарушителя
признаки правонарушения, предусмотренные ст.________________________
ссылка на
____________________________________________________________________
законы, постановления
____________________________________________________________________
Нарушения антимонопольного законодательства, совершенное
____________________________________________________________________
данные нарушителя
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
подтверждаются прилагаемыми материалами:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Протокол                         Ф.И.О._________________________
составил:___________             сотрудника Комитета по ценовой и
подпись                антимонопольной  политике
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Правонарушитель:                 Ф.И.О. нарушителя
_____________
подпись
Свидетели:                        Ф.И.О. свидетелей
_____________
_____________
_____________
Потерпевшие:                     Ф.И.О. потерпевших
_____________
_____________
_____________
Протокол  составлен  в двух экземплярах, один экземпляр вручен
нарушителю.
ОБРАЗЕЦ
Расписка в получении копии
Постановления Административной комиссии
Комитета по ценовой и антимонопольной политике
Копию Постановления  от  "_____"___________199__г. по делу
N_______ получил(а) ____________________________________________
(Ф.И.О., должность,подпись)
"____"__________199_г.
Копия Постановления выслана___________________________________
________________________________________________________________
(адресат)
по почте "____" _______199_г., квитанция N______________________
ОБРАЗЕЦ
ПРОТОКОЛ
устного заявления о нарушении
антимонопольного законодательства
Дата ____________
Время ___________                  место ______________________
Я,_____________________________________________________________
Ф.И.О., должность сотрудника
в соответствии со ст.______________ Закона_____________________
____________________________________________________________________
принял(а) устное заявление о совершенном нарушении от гр.___________
____________________________________________________________________
Ф.И.О.
____________________              __________________________________
год рождения                         место рождения
____________________________________________________________________
проживающий по адресу
____________________________________________________________________
паспортные данные
____________________________________________________________________
место учебы, работы
Содержание заявления __________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
При этом  гр.__________________________________________________
предупрежден
ОБРАЗЕЦ
Дело об административном нарушении антимонопольного законодательства N ____
ПРОТОКОЛ
заседания административной комиссии
Комитета по ценовой и антимонопольной политике
Агентства по стратегическому планированию и реформам
Республики Казахстан
от "____" __________199__г.                                 г.Алматы
Комиссия в составе:_____________________________________________
________________________________________________________________
Членов Комиссии: _______________________________________________
________________________________________________________________
рассмотрела дело по факту ________________________________________
(содержание рассматриваемого дела)
_____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
В рассмотрении дела участвуют :
привлекаемое к ответственности лицо ____________________________
(Ф.И.О.,должность)
____________________________________________________________________
Эксперты________________________________________________________
(Ф.И.О., должность)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
другие лица (потерпевший, законный представитель, адвокат,
переводчик, прокурор)_______________________________________________
____________________________________________________________________
Ходатайство лиц, участвующих в рассмотрении дела:_______________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Результаты рассмотрения ходатайств:_____________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Объяснения, показания, выводы и выступления лиц, участвующих в
рассмотрении дела  ________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Документы и вещественные доказательства, исследованные при
рассмотрении дела:  ________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
По окончании рассмотрения дела Комиссия приняла постановление,
которое объявлено. Разъяснены также порядок и сроки обжалования
постановления.
Председатель заседания:
Секретарь заседания: