Қазақстан Республикасында салық төлеушілерді тіркеу жүйесі туралы Ереже
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 1998 жылғы 15 шілдедегі N 326 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 1998 жылғы 7 тамызда N 569 тіркелді. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрлігінің 2004 жылғы 11 қарашадағы N 401 бұйрығымен.
------------Бұйрықтан үзінді------------------
1. Нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде 1998 жылғы 7 тамызда N 569 болып тіркелген, "Қазақстан Республикасында салық төлеушілерді тіркеу жүйесі туралы ереже" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 1998 жылғы 15 шілдедегі N 326 бұйрығының күші жойылды деп танылсын.
Министрдің м.а.
____________________________
Қазақстан Республикасы Президентінің "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 1995 жылғы 24 сәуірдегі N 2235  Z952235_  Заң күші бар Жарлығын жүзеге асыру мақсатында, сондай-ақ Қазақстан Республикасындағы салық төлеушілерді сәйкестендіруді қамтамасыз ету үшін бұйырамын:
1. Қазақстан Республикасындағы Салық төлеушілерді тіркеу жүйесі туралы ереже бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті (Б.Ш. Тәжияқов) екі апталық мерзімде Қазақстан Республикасындағы салық төлеушілерді тіркеу жүйесі туралы ережені жүзеге асыру жөнінде шаралар әзірлесін және бекітсін.
3. Мыналардың күші жойылған деп танылсын:
ВХ-01Ю-94, ВХ-01Ф-94, ВХ-02Ю-94, ВХ-02Ф-94, ВЫХ-01Ю-94 және ВЫХ-01Ф-94 нысандары;
1993 жылғы 24 желтоқсандағы N 11 салық тіркеу нысанын (N ВХ-01Ф-94) толтыру жөніндегі жеке тұлғаларға көмекші нұсқау;
1993 жылғы 24 желтоқсандағы N 12 салық тіркеу нысанын (N ВХ-01Ю-94) толтыру жөніндегі заңды тұлғаларға көмекші нұсқау;
1993 жылғы 24 желтоқсандағы N 13 "Салық төлеушіні тіркеу және оған тіркелу нөмірін беру тәртібі туралы (СТТН)" нұсқаулығы;
1993 жылғы 24 желтоқсандағы салық инспекцияларында салық төлеушінің тіркеу нөмірін (СТТН) күшіне енгізу жоспары.
4. Осы бұйрықты орындауға бақылау жасау Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитетінің төрағасына (Б.Ш.Тәжияқовқа) жүктелсін.
Бірінші Вице-Министр
Осы Ереже Қазақстан Республикасы Президентінің "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы"  Z952235_  Заң күші бар Жарлығына сәйкес әзірленді.
1. Негізгі ережелер
1.1. Осы Ереже Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінің бөлімшелерінде салық төлеушінің тіркеу нөмірін (СТТН) берудің біртұтас жүйесін қамтамасыз етуге, салық төлеушілер туралы деректердің ұлттық базасын жасауға, қаржы, сот, құқық қорғау, кеден органдарымен, нотариалдық кеңселермен, банктермен және құқықтық мәмілелер мен қаржылық операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге асыратын басқа да ұйымдармен өзара іс-қимылды қамтамасыз етуге арналған.
Әрбір салық төлеушіні бір тұрақты нөмір арқылы сәйкестендіру салық қызметінің компьютерлік жүйесін жасаудың негізгі шарты болып табылады.

Положение о системе регистрации налогоплательщиков в Республике Казахстан
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 15 июля 1998 года N 326. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 07.08.1998 г. N 569. Утратил силу - приказом Министра финансов РК от 11 ноября 2004 года N 401
Извлечение из приказа Министра финансов РК
от 11 ноября 2004 года N 401
"Признать утратившим силу приказ Министра финансов Республики Казахстан от 15 июля 1998 года № 326 "Положение о системе регистрации налогоплательщиков в Республике Казахстан", зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 7 августа 1998 года за N 569...
3. Настоящий приказ вступает в силу со дня подписания.
И.о.Министра
-------------------------------------------------------------------
В целях реализации Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, от 24 апреля 1995 г. N 2235 Z952235_  "О налогах и других обязательных платежах в бюджет", а также для обеспечения идентификации налогоплательшиков в Республике Казахстан приказываю:
1. Утвердить Положение о системе регистрации налогоплательщиков в Республике Казахстан.
2. Налоговому комитету Министерства финансов Республики Казахстан (Таджияков Б.Ш.) в двухнедельный срок разработать и утвердить мероприятия по реализации Положения о системе регистрации налогоплательщиков в Республике Казахстан.
3. Признать утратившим силу:
формы ВХ-01Ю-94,ВХ-01Ф-94,ВХ-02Ю-94, ВХ-02Ф-94, ВЫХ-01Ю-94 и ВЫХ-01Ф-94;
руководство в помощь физическому лицу по заполнению налоговой регистрационной формы (N ВХ-01Ф-94) от 24 декабря 1993 г. N 11;
руководство в помощь юридическому лицу по заполнению налоговой регистрационной формы (N ВХ-01Ю-94) от 24 декабря 1993 г. N 12;
инструкцию "О порядке регистрации и присвоения регистрационного номера налогоплательщику (РНН)" от 24 декабря 1993 г. N 13.
план ввода в действие в налоговых инспекциях регистрационного номера налогоплательщика (РНН) от 24 декабря 1993 г.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Председателя Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан (Таджиякова Б.Ш.)
Положение
о системе регистрации налогоплательщиков
в Республике Казахстан
Настоящее Положение разработано в соответствии с Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу Закона, "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" Z952235_  .
1. Основные положения
1.1. Настоящее Положение предназначено для обеспечения единой системы присвоения регистрационного номера налогоплательщика (РНН) в подразделениях Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан, создания национальной базы данных о налогоплательщиках и обеспечения взаимодействия с финансовыми, судебными, правоохранительными, таможенными органами, нотариальными конторами, банками и другими организациями, осуществляющими отдельные виды правовых сделок и финансовых операций.
Идентификация каждого налогоплательщика посредством одного постоянного номера является основным условием создания компьютерной системы налоговой службы.

1.2. Салық төлеушінің тіркеу нөмірі:
Салық төлеушілердің есебін жүйелендіруге және тәртіптеуге;
Деректерді компьютерлік өңдеуді қамтамасыз етуге;
Салық төлеушілердің заңдарды сақтау жөніндегі ақпаратын тоғыспалы тексеруді жүргізу;
Салық органдарының арасында жедел ақпараттар алмасуды қамтамасыз етуге;
Салықтарды, алымдарды және мемлекет алдындағы өзге қаржылық міндеттемелерді толық жинауды қамтамасыз етуге;
Салық төлеушілер туралы уақтылы жедел ақпаратты алуға арналған.
1.3. Осы Ережеде мынадай ұғымдар пайдаланылады:
СТТН - салық органының мемлекет алдында салықтық және өзге де қаржылық міндеттемелері бар заңды немесе жеке тұлғаға берілген салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
Төлеуші - заңды немесе жеке тұлға;
Алушы - аумағында салық салудың объектісі орналасқан салық органы;
Тіркеуші - салық төлеушіні есепке алу және тіркеу үшін материалдар даярлаумен айналысатын салық комитеттері.
Тіркеу орталығы - СТТН беруді жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті.
1.4. Салық төлеушінің тіркеу нөмірі (бұдан әрі - СТТН) "Әкімшілік-аумақтық органдарды білдіретін жүйе" (ӘАОБЖ) жалпы сыныптаушының облыстар кодтарын және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің жүйесінде қабылданған облыстар аудандарының кодтарын ескере отырып беріледі.
ӘАОБЖ жалпы сыныптаушы облыстар кодтары және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі жүйесінде қабылданған облыс аудандарының кодтары өзгерген кезде облыстық және аудандық салық комитеттері облыс пен ауданның жаңа кодтарын пайдалана отырып өздеріне жаңадан СТТН береді. Бұл ретте заңды және жеке тұлғаға берілген СТТН өзгеріссіз қалады.
1.5. Салық төлеушіге СТТН оны бастапқы тіркеу кезінде бір рет беріледі, бұл Қазақстан Республикасының аумағында барлық салықтық және қаржылық міндеттемелер бойынша пайдаланылады, және де ол таратылғанға дейін өзгеріссіз қалады.
Салық комитеті төлеушіге жіберілетін оның салықтық және қаржы міндеттемелеріне қатысы бар барлық хабарламаларында (салық декларацияларында, есеп айыру және басқа да құжаттарда) салық төлеушінің СТТН көрсетіледі.
1.6. Төлеуші басқа салық комитетіне қатысты салық міндеттемелері пайда болған кезде Алушының төлем құжаттарының шетіне өздеріне байланысты салық міндеттемелері пайда болған салық органының СТТН көрсетеді.
1.7. Банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге асыратын банктер және басқа да ұйымдар:
- салық төлеушіге банк шоттарын ашқан кезде салық органдарына хабарлаған оның тіркеу нөмірін ескеруге, соңғыларды 10 банктік күн ішінде салық төлеушіге аталған шоттардың ашылғаны туралы хабарлауға және төлем құжаттарында СТТН қойылмаған шоттар бойынша операциялар жүргізбеуге;
- төлем құжаттарын өңдеген кезде осы Ереженің екінші бөліміне сәйкес СТТН бақылауға міндетті.

1.2. Регистрационный номер налогоплательщика предназначен для:
систематизации и упорядочения учета налогоплательщиков;
обеспечения компьютерной обработки данных;
проведения перекрестной проверки информации по соблюдению налогоплательщиками законодательства;
обеспечения оперативного обмена информацией между налоговыми органами;
обеспечения полноты сбора налогов, сборов и иных финансовых обязательств перед государством;
получения своевременной оперативной информации о налогоплательщиках.
1.3. В настоящем Положении используются следующие понятия:
РНН-регистрационный номер налогоплательщика, присвоенный налоговым органом юридическому или физическому лицу, имеющему налоговые и иные финансовые обязательства перед государством.
Плательщик - юридическое или физическое лицо;
Получатель - налоговый орган, на территории которого находится объект налогообложения;
Регистратор - налоговые комитеты, занимающиеся подготовкой материалов для учета и регистрации налогоплательщиков.
Центр Регистрации - Налоговый комитет Министерства финансов Республики Казахстан, осуществляющий присвоение РНН.
1.4. Регистрационный номер налогоплательщика (далее - РНН) присваивается с учетом кодов области общего классификатора "Система обозначения административно-территориальных органов" (СОАТО) и кодов районов области, принятых в системе Министерства финансов Республики Казахстан.
При изменении кодов области общего классификатора СОАТО и кодов районов области, принятых в системе Министерства финансов Республики Казахстан, областные и районные налоговые комитеты заново присваивают себе РНН, используя новые коды области и района. При этом РНН, которые были присвоены юридическим и физическим лицам, остаются без изменения.
1.5. РНН присваивается налогоплательщику один раз при его первичной регистрации, который используется по всем налоговым и финансовым обязательствам на территории Республики Казахстан, и остается неизменным до его ликвидации.
Налоговый комитет указывает РНН налогоплательщика во всех посылаемых плательщику уведомлениях (налоговых декларациях, расчетных и других документах), имеющих отношение к его налоговым и финансовым обязательствам.
1.6. При возникновении налоговых обязательств по отношению к другому налоговому комитету Плательщик в платежных документах в поле Получателя указывает РНН налогового органа, в отношении которого возникли налоговые обязательства.
1.7. Банки и другие организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, обязаны:
- при открытии налогоплательщику банковских счетов учесть его регистрационный номер, сообщенный налоговыми органами, уведомить последних об открытии налогоплательщику указанных счетов в течение 10-ти банковских дней и не проводить операции по счетам без проставления в платежных документах РНН;
- при обработке платежных документов контролировать РНН в соответствии с разделом 2 настоящего Положения.

1.8. Қазақстан Республикасының аумағында табыс алатын шетел азаматтары және азаматтығы жоқ тұлғалар СТТН бойынша басқа мемлекеттердің азаматтары ретінде есепке алынуы және Қазақстан Республикасында тұрғылықты жеріндегі (оның ішінде уақытша) салық органына тіркелуі тиіс және салық міндеттемелері туындаған кезде төлем құжаттарында олардың салықтық және қаржы міндеттемелері пайда болған аумақтағы салық органының СТТН көрсетеді.
Бұл ретте СТТН алу үшін олар Қазақстан Республикасының аумағында табыс алғанын растайтын құжатты тапсыруға міндетті.
1.9. Мұраға жылжымайтын мүлік алған шетел азаматтары және азаматтығы жоқ тұлғалар СТТН бойынша басқа мемлекеттердің азаматтары ретінде есепке алынуы және салық салу объектісі орналасқан жердегі салық органында тіркелуі тиіс.
2. Салық төлеушінің тіркеу нөмірінің құрылымы және
бақылау разрядын есептеудің алгоритмі
2.1. Салық төлеушіні "Тіркеу нөмірі" құрылымы
СТТН 12 разрядты сан болып табылады.
ХХ ХХ Х ХХХХХХ Х
__ __ _ ______ __
|  |  |  |      |5 фасет - бағалау разряды
|  |  |  |      |______________________________________
|  |  |  |
|  |  |  | 4 фасет - салық төлеушінің реттік нөмірі
|  |  |  |_____________________________________________
|  |  |
|  |  |  3 фасет - 0 заңды тұлға; 1-ден 9-ға дейін жеке тұлға
|  |  |________________________________________________
|  |
|  | 2 фасет - ауданның коды
|  |___________________________________________________
|
| 1 фасет - облыстың коды
|______________________________________________________
Бірінші фасет (2 разряд) - облыстың коды. Кодтау үшін "Әкімшілік-аумақтық органдарды білдіретін жүйе" (ӘАОБЖ) сыныптаушы кодтың 3, 4 разрядтары пайдаланылады.
Екінші фасет (2 разряд) - ауданның коды. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің жүйесінде қабылданған облыс аудандарының кодтарына сәйкес келетін салық комитеттерінің тізбесі және нөмірі.
Үшінші фасет (1 разряд) - мынадай мағынасы бар: 0 - заңды тұлғалар үшін, 1-ден 9-ға дейін - жеке тұлғалар үшін.
Төртінші фасет (6 разряд) - салық органы беретін салық төлеушінің рет нөмірі.
Бесінші фасет (1 разряд) - "модуль 11" алгоритмі бойынша есептеп шығарылатын бақылау разряды.
Ескерту:  СТТН барлық разрядтарының мағынасы бірдей болмауы тиіс. Мұндай сандар СТТН ретінде жіберілмейді.
1 мысал:
111111111111, 222222222222, және т.б.
2.2. СТТН бақылау разрядын есептеп шығарудың алгоритмі
Бақылау разряды компьютерлік жүйелерде СТТН тұтастығын автоматтық бақылау үшін қажет.
Соңғы 12 разрядты қоспағанда СТТН әрбір разрядына 1-ден бастап 10-ға дейін салмақ беріледі (яғни салмақтың 10-нан артық мағынасы болмайды). 11-разрядтың 1-ге тең салмағы болады.
1 мысал:
СТТН: 6 0 0 4 0 0 0 0 0 0  9
Салмақ: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 1
Әрбір разряд мағынасының оның салмағына көбейтіндісінің сомасы анықталады.
11
S = E  a * b , мұнда: a -СТТН i-разрядының мағынасы
і=1  і   і          і
b -СТНН i-разрядының салмағы
і
Алынған сома 11-ге бөлінеді және тұтас бөлігі бөлініп көрсетіледі.
С=S/11
- Көбейтінділер сомасымен 11 модул бойынша осы сомаға тұтас сандық кіру арасындағы айырма анықталады.
K=S-C*11

1.8. Иностранные граждане и лица без гражданства, получающие доход на территории Республики Казахстан, должны учитываться по РНН как граждане других государств и регистрироваться в налоговом органе по месту жительства в Республике Казахстан (в т.ч. временного) и при возникновении налоговых обязательств в платежных документах указывают РНН налогового органа, на территории которого возникают их налоговые и финансовые обязательства.
При этом, для получения РНН они обязаны представить документ, подтверждающий получение дохода на территории Республики Казахстан.
1.9. Иностранные граждане и лица без гражданства, получившие в наследство недвижимость, должны учитываться по РНН как граждане других государств и регистрироваться в налоговом органе по месту нахождения объекта налогообложения.
2. Структура регистрационного номера
налогоплательщика и алгоритм вычисления
контрольного разряда
2.1. Структура Регистрационного Номера Налогоплательщика
РНН представляет собой 12-ти разрядное число
ХХ ХХ Х ХХХХХХ Х
-- -- - ------ -
|  |  |   |    | 5 фасет-контрольный разряд
|  |  |   |    | ___________________________________________
|  |  |   | 4 фасет-порядковый номер налогоплательщика
|  |  |   |_________________________________________________
|  |  | 3 фасет-0-юридические лица; с 1 по 9 физические лица
|  |  |______________________________________________________
|  | 2 фасет-код района
|  |_________________________________________________________
| 1 фасет-код области
|____________________________________________________________
Первый фасет (2 разряда) - код области. Для кодирования используются 3, 4 разряды кода классификатора "Система обозначения административнотерриториальных органов" (СОАТО).
Второй фасет (2 разряда)-код района. Перечень и номера налоговых комитетов соответствуют кодам районов области, принятые в системе Министерства финансов Республики Казахстан.
Третий фасет (1 разряд) - имеет значение: 0 - для юридических лиц, с 1 до 9 - для физических лиц.
Четвертый фасет (6 разрядов) - порядковый номер налогоплательщика, присваиваемый налоговым органом.
Пятый фасет (1 разряд) - контрольный разряд, вычисляемый по алгоритму "модуль 11".
Примечание: Значение всех разрядов РНН не должен быть одинаковым.
Такие числа не допускаются как РНН.
Пример 1:
111111111111, 222222222222, и т.д.
2.2. Алгоритм вычисления контрольного разряда РНН
Контрольный разряд необходим для автоматического контроля целостности РНН в компьютерных системах.
Каждому разряду РНН (счет слева направо), исключая последний 12-ый разряд, присваивается вес от 1 до 10 (т.е. вес не может иметь значение больше 10). 11-ый разряд имеет вес равный 1.
Пример 1:
РНН:  60040000009
вес: 123456789101
Определяется сумма произведений значений каждого разряда на его вес.
11
S=  сумма  a(i)* b(i), где: a(i)- значение i-го разряда
РНН
i=1                   b(i)- вес i-го разряда РНН
Полученная сумма делится на 11 и выделяется целая часть.
С=S/11
Определяется разница между суммой произведений и целочисленным вхождением по модулю 11 в эту сумму.
К=S-С*11

- Егер алынған айырма 10-нан кем болса, ол бақылау разрядының мәні болып  табылады. Егер бірінші өтуден кейін бақылау саны 10-нан артық немесе тең алынған болса, есептеу қайталанады, бірақ әрбір разрядқа 2-ден бастап салмақ беріледі. Үшінші өту үшін тиісінше 3-тен бастап және т.б. салмақ беріледі. Егер есептеуді қайталаудың 10 циклынан кейін нәтиже ылғи да 10-нан артық немесе тең мәнге ие болса, онда СТТН үшін осы сан алынып тасталады.
2 мысал:
60050000742Б СТТН үшін бақылау разрядын есептеу
1 өту
СТТН: 6 0 0 5 0 0 0 0 7 4  2
Салмақ: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 1
S1= 6*1+0*2+0*3+5*4+0*5+0*6+0*7+0*8+7*9+4*10+2*1=131
С1= 131/11=11
К1= 131-11*11=10
2 өту
СТТН: 6 0 0 5 0 0 0 0 7  4 2
Салмақ: 2 3 4 5 6 7 8 9 10 1 2
S2= 6*2+5*5+7*10+4*1+2*2=115
С2= 115/11=10
К2= 115-10*11=5
СТТН: 600500007425
3 мысал:
6004000000Б СТТН үшін бақылау разрядын есептеу
СТТН: 6 0 0 4 0 0 0 0 0 0  9
Салмақ: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 1
S= 6*1+0*2+0*3+4*4+0*5+0*6+0*7+0*8+0*9+0*10+9*1=31
С= 31/11=2
К= 31-2*11=9
СТТН: 600400000099
3. Салық төлеушіні есепке қою тәртібі
3.1. Кәсіпкерлік қызметтің субъектілері ретінде тіркелген заңды және жеке тұлғалар Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі органдарында мөр дайындауға рұқсат алғанға дейін мемлекеттік тіркелу (құрылу) күнінен бастап 10 күн ішінде, басқа салық төлеушілер - салықтық және қаржылық міндеттемелер пайда болған жағдайда 10 күн ішінде Тіркемешіге тіркеу нөмірі үшін өтініш беруге міндетті.
3.2. Есепке қою кезінде операцияның түрін: оларды толтыру жөніндегі басшылыққа сәйкес "Бастапқы тіркеу" (N 2 қосымша және N 4 қосымша) көрсете отырып заңды тұлға N ВХ-01Ю-98 (N 1 қосымша), жеке тұлға - N ВХ-01Ф-98 (N 3 қосымша) толтырады.
Тіркеу нысанын қабылдау үшін нысанда көзделген толтырылатын реквизиттерден басқа мынадай құжаттар қажет:
а) заңды тұлғалар мен олардың оқшауланған құрылымдық бөлімшелері (филиалдар, өкілдіктер) үшін:
Қазақстан Республикасының заңдарымен белгіленген тәртіпте куәландырылған құрылтай құжаттың көшірмесі (құрылымдық бөлімше үшін - Ереже);
мемлекеттік тіркеуден (қайта тіркеуден) өту фактісін растайтын уәкілетті орган берген белгілеген нысандағы құжаттың көшірмесі;
статистикалық орган берген құжаттың көшірмесі (N 1 нысанның статистикалық карточкасы).
б) жеке тұлғалар үшін:
жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің көшірмесі (заңды тұлға құрмай кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын азаматтар үшін).
Аталған құжаттарды СТТН бастапқы берген кезде төлеуші табыс етеді.

Если полученная разница меньше 10, то она является значением контрольного разряда. Если после первого прохода контрольное число получается больше или равное 10, расчет повторяется, но каждому разряду вес присваивается, начиная с 2. Для третьего прохода соответственно с 3 и т.д. Если результат при 10 циклах повторения расчета всегда имеет значение большее или равное 10, то данное число для РНН исключается.
Пример 2
Вычислить контрольный разряд для РНН 60050000742К
Проход 1
РНН 6 0 0 5 0 0 0 0 7 4 2
вес 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 1
S1 = 6*1+0*2+0*3+5*4+0*5+0*6+0*7+0*8+7*9+4*10+2*1+=131
С1=131/11=11
К1=131-11*11=10
Проход 2
РНН: 6 0 0 5 0 0 0 0 7 4 2
вес: 2 3 4 5 6 7 8 9 10 1 2
S2=6*2+5*5+7*10+4*1+2*2=115
С2=115/11=10
К2=115-10*11=5
РНН: 600500007425
Пример 3
Вычислить контрольный разряд для РНН 60040000009К
РНН: 6 0 0 4 0 0 0 0 0 0 9
вес: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 1
S=6*1+0*2+0*3+4*4+0*5+0*6+0*7+0*8+0*9+0*10+9*1=31
С=31/11=2
К=31-2*11=9
РНН: 600400000099
3. Порядок постановки на учет налогоплательщика
3.1. Юридические и физические лица, зарегистрированные в качестве субъектов предпринимательской деятельности обязаны обратиться к Регистратору за регистрационным номером в течение 10 дней со дня государственной регистрации (создания) до получения в органах Министерства внутренних дел Республики Казахстан разрешение на изготовление печати, другие налогоплательщики - в течение 10 дней в случае возникновения налоговых и финансовых обязательств.
3.2. При постановке на учет юридическое лицо заполняет регистрационную форму N ВХ-01Ю-98 (приложение N 1), физическое лицо - N ВХ-01Ф-98 (приложение N 3) с указанием вида операции: "Первичная регистрация" в соответствии с руководством по их заполнению (приложение N 2 и приложение N 4).
Для приема регистрационной формы, кроме заполненных реквизитов, предусмотренных в форме, необходимы следующие документы:
а) для юридических лиц и их обособленных структурных подразделений (филиалов, представительств):
копию учредительного документа (для структурных подразделений - Положения), заверенного в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
копию документа установленной формы, выданного уполномоченным органом, подтверждающего факт прохождения государственной регистрации (перерегистрации);
копию документа, выданного статистическим органом (статистическая карточка формы N 1).
б) для физических лиц:
копию документа, удостоверяющего личность;
копию свидетельства о государственной регистрации (для граждан, осуществляющих предпринимательскую деятельность без образования юридического лица).
Указанные документы представляются Плательщиком при первоначальном присвоении РНН.

3.3. Тіркеуші ұсынылған деректерге сай СТТН беру үшін материалдарды (деректерді) даярлайды және Тіркеу Орталығына электрондық байланыс арқылы тіркеу нысанын және СТТН беруге қажетті Төлеуші туралы деректі табыс етеді.
3.4. Тіркеу Орталығы тіркеу нысанын тексереді және Тіркеушіге СТТН берілгені туралы хабарлай отырып СТТН береді. Тіркеуде ауытқулар пайда болған жағдайда Тіркеу Орталығы Тіркеушіге ауытқулардың себебін хабарлайды.
3.5. Тіркеуші СТТН берілгеннен кейін Төлеушіге есепке алудың тіркеу карточкасын ашады және мұнда берілу фактісін белгілейді. Бұл ретте Тіркеуші тіркелген күннен бастап 3 күн ішінде оған салық органы басшысының қолы және мөрімен куәландырылған заңды тұлғалар үшін N ВЫХ-01Ю-98 (N 5 қосымша) нысаны бойынша және жеке тұлғалар үшін ВЫХ-01Ф-98 (N 6 қосымша) нысаны бойынша тіркеу туралы растама жібереді.
3.6. Төлеушінің тіркеу нысандары және тиісті құжаттарының көшірмелері заңды және жеке тұлғалардың тіркелген жеріндегі салық органында сақталады.
Салық органы заңды тұлғаның оқшауланған құрылымдық бөлімшелерін (филиалдар мен өкілдіктерін) есепке қойған кезде тіркеу нысанының тиісті шетінде бас кәсіпорынның СТТН көрсетіледі.
4. Салық төлеушінің тіркеу нөмірлерін
есепке алу тәртібі
4.1. Төлеушінің тіркеу деректері (атауы, меншік нысаны, заңды тұлғаның ұйымдық-құқықтық нысаны, қызмет түрі және т.б.) өзгерген кезде СТТН өзгермейді.
Төлеуші тіркеу нысанының реквизиттері өзгерген кезде 10 күн ішінде Тіркеушіге операцияның түрін: "Тіркеу деректерін өзгертуді көрсете отырып заңды тұлға үшін N ВХ-01Ю-98 (N 1-қосымша), жеке тұлға үшін N ВХ-01Ф-98 (N 3-қосымша) тіркеу нысанын беруге міндетті. Бұл ретте осы өзгерістерді растайтын құжаттардың көшірмесі қажет.
4.2. Төлеуші офистің орналасқан жерін (мекен-жайын) немесе тұрғылықты жерін ауыстырған және салықтық және қаржылық міндеттемелерін басқа салық органына берген жағдайда Төлеуші 10 күндік мерзімде өзі тұрған Тіркеушіден есептен шығуға, және де офис орналасқан немесе тұратын жаңа жерде есепке тұруға міндетті.
Бұл ретте заңды тұлға операция түрі: "Тіркеу деректерінің өзгеруін" көрсете отырып N ВХ-02Ю-98 (N 8-қосымша) нысан бойынша және N ВХ-01Ю-98 (N 1-қосымша) тіркеу нысаны, жеке тұлға - N ВХ-01Ф-98 (N 3-қосымша) тіркеу нысаны бойынша өтініш беруге міндетті.
Тіркеуші берілген өтініш және тіркеу нысаны негізінде Төлеушіге 10 күн ішінде заңды тұлға үшін N ВЫХ-02Ю-98 (N 8 қосымша), жеке тұлға үшін N ВЫХ-02Ф-98 (N 9 қосымша) нысаны бойынша нұсқау береді.

3.3. Согласно представленным сведениям Регистратор подготавливает материалы (сведения) для присвоения РНН и представляет в Центр Регистрации через электронную связь регистрационную форму и сведения о Плательщике, необходимые для присвоения РНН.
3.4. Центр Регистрации проверяет регистрационную форму и присваивает РНН, уведомляя о присвоении РНН Регистратора. В случае возникновения отклонений в регистрации Центр Регистрации сообщает Регистратору причину отклонения.
3.5. После присвоения РНН Регистратор открывает на Плательщика регистрационную карточку учета и отмечает в нем факт присвоения. При этом Регистратор в течение 3 дней со дня регистрации посылает ему подтверждение о регистрации по форме N ВЫХ-01Ю-98 (приложение N 5) для юридических лиц и ВЫХ-01Ф-98 (приложение N 6) для физических лиц, заверенное подписью руководителя налогового органа и печатью.
3.6. Регистрационные формы и копии соответствующих документов Плательщика хранятся в налоговом органе по месту регистрации юридического и физического лица.
При постановке на учет обособленных структурных подразделений (филиалов и представительств) юридического лица налоговым органом в соответствующем поле регистрационной формы указывается РНН головного предприятия.
4. Порядок учета регистрационных
номеров налогоплательщиков
4.1. При изменении регистрационных данных Плательщика (наименования, формы собственности, организационно-правовой формы юридического лица, вида деятельности и др.) РНН не изменяется.
При изменении реквизитов регистрационной формы Плательщик обязан предоставить Регистратору в течение 10 дней регистрационную форму: для юридического лица N ВХ-01Ф-98 (приложение N 3) с указанием вида операции: "Изменение регистрационных данных". При этом необходимы копии документов, подтверждающих данные изменения.
4.2. В случае смены Плательщиком местонахождения (адреса) офиса или места жительства и передаче налоговых и финансовых обязательств в другой налоговый орган Плательщик обязан в 10-дневный срок сняться с учета у Регистратора, где он состоял, и встать на учет у Регистратора по новому месту расположения офиса или жительства.
При этом, юридическое лицо обязано представить заявление по форме N ВХ02Ю-98 (приложение N 8) и регистрационную форму N ВХ-01Ю-98 (приложение N 3) с указанием вида операции: "Изменение регистрационных данных".
Регистратор на основании поданного заявления и регистрационной формы в течение 10 дней выдает Плательщику предписание по форме N ВЫХ-02Ю-98 для юридического лица (приложение N 8), N ВЫХ-02Ф-98 для физического лица (приложение N 9).

4.3. Салық төлеуші көшіп келген жердегі Тіркеуші оны оған бұрын берілген тіркеу нөмірімен есепке қояды және тіркеу туралы растама, нұсқау, есептен шыққан сәттегі салыстыру актісі және дербес шоттардың көшірмесі негізінде төлемдерді есепке алуды одан әрі жалғастырады.
4.4. Заңды тұлға қосылған немесе бөлінген жағдайда әрбір салық төлеуші 10 күндік мерзім ішінде операциялардың тиісті түрін көрсете отырып, N ВХ-02Ю-98 (N 7 қосымша) нысан бойынша бөлек өтініш береді. Жаңадан құрылған заңды тұлғалар жалпы белгіленген тәртіппен есепке тұрады және операцияның түрін: "Бастапқы тіркеу" көрсете отырып N ВХ-01Ю-98 (N 1 қосымша) тіркеу нысанын толтырады.
4.5. Салық төлеуші Қазақстан Республикасының тысқары жерге көшкен, болмаса заңды тұлға таратылған немесе банкротқа ұшыраған, болмаса жеке тұлға жазатайым мерт болған кезде СТТН 5 жыл бойы өзгеріссіз қалады.
4.6. Тіркеуші тіркеу деректерінің және тіркеу нысаны реквизиттерінің барлық өзгерістерін тіркеу орталығына хабарлауға міндетті.
5. Салық төлеушіге тіркеу нөмірі берілген кездегі
жауапкершілік
5.1. Салық төлеуші салық есебіне қою мерзімін және қолданыстағы заңдарға сәйкес СТТН берілген кезде деректерді дұрыс ұсынуды бұзғаны үшін жауап береді.
5.2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті СТТН есебін жүргізуге және дұрыс беруге жауап береді.
N 1 қосымша
ВХ-01Ю-98
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің салық комитеті
Заңды тұлғаларға арналған
салықтық тіркеу нысаны
Операцияның түрі:
01. Бастапқы тіркеу __ 02. Тіркеу деректерінің өзгеруі __ СТТН _____
03. Ұйымның атауы___________________________________________________
________________________________________________________________
Салық төлеушінің орналасқан жері (заңды мекен-жайы);
04. Почта индексі     ________________
05. Облыс/қала    _________________________________________________
06. Қала (аудан)  _________________________________________________
07. Ауыл (село)   _________________________________________________
08. Көшенің аты шан.)______________________________________________
09. Үй нөмірі         ___________ 10. Пәтер нөмірі _________
Салық төлеушінің іс жүзіндегі мекен-жайы:

4.3. Регистратор, куда переехал налогоплательщик, ставит его на учет с ранее присвоенным ему регистрационным номером и продолжает учет платежей на основании подтверждения о регистрации, предписания, акта сверки на момент снятия с учета и копий лицевых счетов.
4.4. В случае реорганизации юридических лиц в 10-дневный срок подается заявление каждым налогоплательщиком отдельно по форме N ВХ-02Ю-98 (приложение N 7) с указанием соответствующего вида операции. Вновь созданные юридические лица становятся на учет в общеустановленном порядке и заполняют регистрационную форму N ВХ-01Ю-98 (приложение N 1) с указанием вида операции: "Первичная регистрация". Регистрационные номера реорганизованных юридических лиц замораживаются на 5 лет.
4.5. При переезде налогоплательщика за пределы Республики Казахстан, либо ликвидации или банкротства юридического лица, либо летального исхода физического лица РНН замораживается в течение 5 лет.
4.6. Все изменения регистрационных данных и реквизитов регистрационной формы Регистратор обязан сообщить в Центр Регистрации.
5. Ответственность при присвоении
регистрационного номера налогоплательщика
5.1. Налогоплательщик несет ответственность за нарушение срока постановки на налоговый учет и правильность представления данных при присвоении РНН в соответствии с действующим законодательством.
5.2. Налоговый комитет Министерства финансов Республики Казахстан несет ответственность за ведение учета и правильность присвоения РНН.
Приложение N 1
Налоговый комитет Министерства финансов Республики Казахстан
ВХ-01Ю-98
Налоговая  регистрационная форма для юридических лиц
Вид операции:__                         __      _______________________
01.Первичная|  | 02.Изменение          |  | РНН| | | | | | | | | | | | |
регистрация |__| регистрационных данных|__|    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
03.Наименование организации
______________________________________________________________
|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
Местонахождение налогоплательщика (юридический адрес);
04. Почтовый индекс |_|_|_|_|_|_|_|
05. Область/город |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
06. Город (район) |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
07. Аул (село)|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
08. Название улицы (мкр.) |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
09. Номер дома |_|_|_|_|_|   10. Номер квартиры |_|_|_|_|
Фактический адрес налогоплательщика:

11. Почта индексі     _______________
12. Облыс/қала_________________________________________________
13. Қала (аудан) ______________________________________________
14. Ауыл (село)  ______________________________________________
15. Көшенің аты(шан.)__________________________________________
16. Үй нөмірі         ___________    17. Пәтер нөмірі _______
Салық төлеуші туралы мәліметтер:
18. Басшы:     Тегі    ________________________________________
Аты__________________________    Жөні _________________________
Қалааралық код        ___________    Телефон нөмірі _________
19. Бас бухгалтер:     Тегі      ______________________________
Аты      ____________________    Жөні _________________________
Қалааралық код        ___________    Телефон нөмірі _________
Мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтер:
20. Тіркеуші органның атауы____________________________________
21. Мемтіркелімге N енгізілген________ 22. Тіркелген күні _____
Салық төлеуші туралы басқа да мәліметтер:
23. Сәйкестендірілген нөмірі (код ОКПО)   _____________________
24. Қызметтің негізгі түрі              ОКЭД коды _____________
25. Заңды тұлғаның ұйымдық-құқықтық нысаны_____________________
___________________________________________________________________
26. Меншіктің түрі
Бас кәсіпорын туралы мәліметтер:
27. Атауы       _______________________   CTTH ________________
Құрылтайшы туралы мәліметтер:
28. Атауы (немесе аты-жөні)____________________________________
CTTH ______________________________
Атауы (немесе аты-жөні)________________________________________
СТТН ______________________________
Банк туралы мәліметтер:
29. Атауы     _________________________________________________
30. Банк коды ____________________ 31. Есеп шоты ______________
Ұйымның басшысы __________________________  ____________________
(Аты-жөні)                      (қолы)
Күні ____________________
MO         Қабылдады ____________________________   Қолы____
(қабылдаған инспектордың аты-жөні) Күні___
N 2 Қосымша
Заңды тұлғалар үшін N ВХ-01Ю-98 тіркеу нысанын
толтыру жөнінде нұсқама
Тіркеу нысаны анық әрі дәл толтырылуы тиіс.
Салық төлеуші толтыруға тиісті нысандардың бөлімдері баспа әріптермен қаламмен толтырылуы тиіс. Толтырылуға көзделген әрбір квадраттың шетіне бір цифр немесе бір әріп қойылатындай болуы қажет, бұл ретте сөздер мен цифр топтарының арасында бос кеңістік сақталуы керек.
Егер қажетті ақпарат жоқ болса немесе анық көрсетілмесе, салық органы дұрыс деректерді енгізуге және (немесе) нысандарды қайта толық толтыруға салық төлеушіге қайтарады.
Тіркеу нысанының шеті нөмірленеді. Бұл нысанды толтыру кезінде шетін ретімен нөмірлеуді ұстаған жөн.

11. Почтовый индекс |_|_|_|_|_|_|_|
12. Область/город |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
13. Город (район) |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
14. Аул (село)|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
15. Название улицы (мкр.) |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
16. Номер дома |_|_|_|_|_|   17. Номер квартиры |_|_|_|_|
Сведения о налогоплательщике:
18. Руководитель:       Фамилия |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
Имя |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|  Отчество |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
Междугородний код |_|_|_|_|      Номер телефона |_|_|_|_|_|_|_|
19. Главный бухгалтер:  Фамилия |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
Имя |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|  Отчество |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
Междугородний код |_|_|_|_|      Номер телефона |_|_|_|_|_|_|_|
Сведения о государственной регистрации:
20. Наименование регистрирующего органа
|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
21.Внесен в Госрегистр под N |_|_|_|_|_| 22. Дата регистрации
|_|_|_|_|_|_|
Другие сведения о налогоплательщике:
23. Идентификационный номер (код ОКПО)|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
24. Основной вид деятельности         Код по ОКЭД |_|_|_|_|_|
25. Организационно-правовая форма юридического    | | | |
лица
|_|_|_|___________________
__________________________________________________________________________
26. Вид собственности
|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
Сведения о головном предприятии:
27. Наименование: |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
РНН|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
Сведения об учредителе:
28. Наименование (или
Ф.И.О.)|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
РНН|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
Наименование (или
Ф.И.О.)|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
РНН|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
Сведения о банке:
29. Наименование
|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
30. Код банка |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|  31. Расчетный
счет|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
Руководитель организации _______________________     _______________________
(Ф.И.О.)                    (подпись)
Дата |_|_|_|_|_|_|_|_|
МП                   Принял:__________________________ Подпись ____________
(ФИО принявшего инспектора)
Дата _______________
Приложение N 2
Руководство
по заполнению регистрационной формы
N ВХ-01-Ю-98 для  юридических лиц
Регистрационная форма должна быть заполнена точно и разборчиво.
Разделы формы, подлежащие заполнению налогоплательщиком, должны быть заполнены ручкой печатными буквами. Необходимо, чтобы в каждом квадрате поля, предусмотренном для заполнения, проставлялась одна цифра или одна буква, при этом необходимо соблюдать свободное пространство между словами и группами цифр.
Если необходимая информация отсутствует или отражена неразборчиво, то налоговый орган возвращает налогоплательщику для внесения правильных данных и (или) для полного переоформления формы.
Поля регистрационной формы пронумерованы. При заполнении этой формы следует придерживаться последовательности нумерации полей.

1. "Операцияның түрі" - 01-02 шетін толтырған кезде тиісті шетіне "Х" қойылуы қажет. Егер салық төлеуші тіркеу нысанын алғаш рет толтырса, операцияның түрі: "Бастапқы тіркеу" көрсетіледі, егер тіркеу деректері өзгерген жағдайда толтырылатын болса, операция: "Тіркеу деректерінің өзгеруі" көрсетіледі. Бұл жағдайда СТТН шетіне заңды тұлғаның СТТН қойылуы қажет.
2. 03 "Ұйымның атауы" шетіне - мемлекеттік тіркеу туралы куәлікке сәйкес заңды тұлғаның толық атауы толтырылады.
3. "Салық төлеушінің орналасқан жері (мекен-жайы)" 04-10 шетін толтыру салық органы мен салық төлеушінің арасында бақылауды жүзеге асыру үшін қажет. Мемлекеттік тіркеу туралы куәлікке сәйкес салық төлеушінің заңды мекен-жайы көрсетіледі.
4. "Салық төлеушінің нағыз мекен-жайы" - 11-ден бастап 17 қоса алғандағы шет заңды мекен-жай бюджетке салықтарды, төлемдерді және мемлекет алдындағы қаржылық міндеттемелерді толық және уақтылы төлеуге жауап беретін тұлғалардың нағыз орналасқан жері болып табылмайтын жағдайда ғана толтырылады.
5. "Салық төлеушілер туралы мәліметтер" - 18-19 шетіне бірінші басшының және бас бухгалтердің тегі, аты-жөні және телефон нөмірлері толтырылады. Қалаларды телефон нөмірі алты мағыналы нөмірлерден тұратындарда бірінші кіші квадратта дефис ("-") қойылады. Мұның өзі телефон жүйелері кеңейетін жағдайларға арналып көзделген. Осыған ұқсас басқа да елді мекендер бойынша телефон нөмірі белгілерінің жалпы саны жеті белгіден тұруы мүмкін деген жерлерде дефистердің осындай саны қойылады.
6. "Мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтер" - 20-22 шеті мемлекеттік тіркеу туралы куәлікке сәйкес толтырылады.
7. "Салық төлеуші туралы басқа да мәліметтер":
23 "Сәйкестендірілген нөмір" шеті N 1 нысанының статистикалық карточкасының бірінші тармағына сәйкес толтырылады.
24 "Қызмет түрі" шеті N 1 нысанның статистикалық карточкасы "ОКЭД бойынша код" шетінің "Қызметтің негізгі түрінің" 15 тармағына сәйкес толтырылады. Осы шетті толтыру кірістер түсімінің негізгі көзін көрсету үшін қажет.
25 "Заңды тұлғаның ұйымдық-құқықтық нысаны" - шеті ұйымдардың (филиалдар және өкілдіктер бұл шетті толтырмайды) нысандар тізбесіне сәйкес толтырылады:
1. Шаруашылық жүргізу құқығына негізделген мемлекеттік кәсіпорын (ШЖМК)
2. Жедел басқару құқығына негізделген мемлекеттік кәсіпорын (қазыналық кәсіпорын) (ҚЗП)
3. Толық серіктестік (ТЛС)
4. Аралас серіктестік (АРС)

1. "Вид операции" - при заполнении полей 01-02 необходимо в соответствующем поле проставить крестик "Х". Если налогоплательщик заполняет регистрационную форму впервые, то указывается вид операции: "Первичная регистрация", если заполняется при изменении регистрационных данных, то указывается операция: "Изменение регистрационных данных". В этом случае в поле РНН необходимо проставить РНН юридического лица.
2. В поле 03 "Наименование организации" - заполняется полное наименование юридического лица в соответствии со свидетельством о государственной регистрации.
3. "Местонахождение (адрес) налогоплательщика" - заполнение полей 04-10 необходимо для осуществления контроля между налоговым органом и налогоплательщиком. Указывается юридический адрес налогоплательщика согласно свидетельства о государственной регистрации.
4. "Действительный адрес налогоплательщика" - поля с 11 по 17 заполняются только тогда, когда юридический адрес не является местом действительного нахождения лиц, отвечающих за полноту и своевременность уплаты в бюджет налогов, платежей и других финансовых обязательств перед государством.
5. "Сведения о налогоплательщике" - в полях 18-19 заполняются фамилия, имя, отчество и номера телефонов первого руководителя и главного бухгалтера. Номер телефона - в городах с шестизначными номерами в первом квадратике проставляется знак дефис ("-"). Это предусмотрено на случай расширения телефонной сети. Аналогично по другим населенным пунктам проставляется такое количество дефисов, которые в сумме с количеством знаков номеров телефона составило бы семь знаков.
6. "Сведения о государственной регистрации" - поля 20-22 заполняются в соответствии со свидетельством о государственной регистрации.
7. "Другие сведения о налогоплательщике":
Поле 23 "Идентификационный номер" заполняется в соответствии с пунктом 1 статистической карточки формы N 1.
Поле 24 "Вид деятельности" заполняется в соответствии с пунктом 15 "Основной вид деятельности" поле "Код по ОКЭД" статистической карточки формы N 1. Заполнение данного поля необходимо для указания основного источника поступления доходов.
Поле 25 "Организационно-правовая форма юридического лица" - заполняется в соответствии с перечнем форм организаций (филиалы и представительства не заполняют данное поле):
1. Государственное предприятие, основанное на праве хозяйственного ведения (ГПХВ)
2. Государственное предприятие, основанное на праве оперативного управления (казенное предприятие) (КЗП)
3. Полное товарищество (ПЛТ)
4. Коммандитное товарищество (КМТ)

5. Жауапкершілігі шектеулі серіктестік (ЖШС)
6. Жауапкершілігі қосымша серіктестік (ЖҚС)
7. Акционерлік қоғам (АКҚ)
8. Еншілес шаруашылық серіктестігі (ЕШС)
9. Тәуелді акционерлік қоғам (ТАҚ)
10. Өндірістік кооператив (ӨНК)
11. Мекеме (МЕК)
12. Қоғамдық бірлестік (ҚОҒБ)
13. Тұтыну кооперативі (ТҰК)
14. Қоғамдық қор (ҚОҚ)
15. Діни бірлестік (ДНБ)
16. Ассоциациялар (одақтар) нысанындағы заңды тұлғалардың бірлестігі (АНЗБ)
26 "Меншік түрі" - шеті меншік нысандарының мынадай тізбесіне сәйкес толтырылады:
1. Мемлекеттік меншік (Мемлекеттік)
2. Жеке меншік (Жеке)
Шетінде жақшада тұрғанның мәні толтырылады.
8 "Бас кәсіпорын туралы мәліметтер" - 27 шеті заңды тұлғаның құрылымдық бөлімшелерін (филиалдар және өкілдіктер) тіркеген кезде ғана толтырылады.
9 "Құрылтайшы туралы мәліметтер" - 28 шет құрылтайшы болған кезде ғана толтырылады.
10 "Банк туралы мәліметтер" - 29-31 шет тіркеу деректері өзгерген кезде толтырылады.
11 Тіркеу нысаны толтырылғаннан кейін ұйымның басшысы қорлы қояды, ұйымның мөрін немесе мөр таңбасын басады және толтырылған күнді көрсетеді.
12 Шеттерді датасын көрсетіп толтыру: кк аа жж жж
Мысал: 2 мамыр 1998 жыл       - 02 05 1998,
30 желтоқсан 2001 жыл  - 30 12 2001.
N 3 Қосымша
ВХ-01Ф-98
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
Салық комитеті
Жеке тұлғаларға арналған салықтық тіркеу нысаны
Операцияның түрі:
01. Бастапқы тіркеу  ___
02. Тіркеу деректерінің өзгеруі     __ СТТН б-ша_______
Жалпы мәліметтер:
03. Тегі_______________________________________________
04. Аты _______________________________________________
05. Жөні_______________________________________________
06. Туған күні      ________________
Төлқұжат деректері:
07. Серия _______________
08. Нөмірі ______________
09. Беріл.күні___________
10. Кім берген_________________________________________
Тұрақты мекен-жайы:
11. Почта индексі     ________________
12. Елі________________________________________________
13. Мекен-жайы_________________________________________
_______________________________________________________
_______________________________________________________
Қазақстан Республикасындағы іс-жүзіндегі мекен-жайы:

5. Товарищество с ограниченной ответственностью (ТОО)
6. Товарищество с дополнительной ответственностью (ТДО)
7. Акционерное общество (АКО).
8. Дочернее хозяйственное товарищество (ДХТ)
9. Зависимое акционерное общество (ЗАО)
10. Производственный кооператив (ПРК)
11. Учреждение (УЧР)
12. Общественное объединение (ОБЩО)
13. Потребительский кооператив (ПТК)
14. Общественный фонд (ОБФ)
15. Религиозное объединение (РЛО)
16. Объединение юридических лиц в форме ассоциации (союза) (ОЮФА)
Поле 26 "Вид собственности" - заполняется в соответствии со следующим перечнем форм собственности:
1. Государственная собственность (Государственная).
2. Частная собственность (Частная).
В поле заполняется значение, стоящее в скобках.
8. "Сведения о головном предприятии" - поле 27 заполняется только при регистрации структурных подразделений (филиала или представительства) юридического лица.
9. "Сведения  об учредителе" - поле 28 заполняется только при изменении регистрационных данных.
10. "Сведения о банке" - поля 29-31 заполняются при изменении регистрационных данных.
11. После заполнения  регистрационной формы руководитель организации подписывает, ставит печать или штамп организации и указывает дату заполнения.
12. Заполнение полей с датой: дд мм гг гг.
Пример:    2 мая 1998 года -  02 05 1998,
30 декабря  2001 года - 30 12 2001.
Приложение N 3
Налоговый комитет Министерства финансов Республики Казахстан
ВХ-01Ф-98
Налоговая регистрационная форма для физических лиц
Вид операции:              _
01. Первичная регистрация |_|         _          _______________________
02. Изменение регистрационных данных |_| по РНН |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
Общие сведения:____________________________________________________________
03. Фамилия
|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
_____________________________________________________________
04. Имя
|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
____________________________________________________________
05. Отчество  |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
___________
06. Дата рождения     |_|_|_|_|_|_|
Паспортные данные:
07.Серия|_|_|_|_|_|_| 08.Номер|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| 09.Дата
выдачи|_|_|_
____________________________________________________________
10. Кем выдан
|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
Адрес постоянного места жительства:
11. Почтовый индекс |_|_|_|_|_|_|
12. Страна
|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
13. Адрес
|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_
|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
Адрес действительного места проживания в Республике Казахстан:

14. Почта индексі _______________
15. Облыс/қала_________________________________________
16. Қала (аудан) ______________________________________
17. Ауыл (село) _______________________________________
18. Көшенің аты (шан.)_________________________________
19. Үй нөмірі    ___________ 20. Пәтер нөмірі _________
Қазақстан Республикасындағы байланыс телефоны:
21. Қалааралық код __________ 22. Телефон нөмірі_______
Негізгі мекендеген елдегі байланыс телефоны:
23. Қалааралық код __________ 24. Телефон нөмірі ______
Кәсіпкерлік қызметтен айналысатын тұлғалар үшін мемлекеттік
тіркеу туралы мәліметтер:
25. Тіркеуші органның атауы ___________________________
26. Мемтіркелімге N енгізілген ____________
27. Тіркелген күні ______
28. Мемлекеттік тіркеу туралы куәлік    Серия ____ N _______
29. Қызметтің негізгі түрі: _____________
30. Ұйымның нысаны _______________     ____________________________________________________________________
Салық төлеушінің қолы ________________
Күні ____________________
Қабылдаған: _________________________________ Қолы____
(қабылдаған инспектордың аты-жөні)
Күні___
N 4 қосымша
Жеке тұлғалар үшін N ВХ-01Ф-98 Тіркеу
нысанын толтыру жөніндегі
Нұсқама
Тіркеу нысаны анық әрі дәл толтырылуы тиіс.
Салық төлеуші толтыруға тиісті нысандардың бөлімдері баспа әріптермен қаламмен толтырылуы тиіс. Толтырылуға көзделген әрбір квадраттың шетіне бір цифр немесе бір әріп қойылатындай болуы қажет, бұл ретте сөздер мен цифр топтарының арасында бос кеңістік сақталуы керек.
Егер қажетті ақпарат жоқ болса немесе анық көрсетілмесе, салық органы дұрыс деректерді енгізуге және (немесе) нысандарды қайта толық толтыруға салық төлеушіге қайтарады.
Тіркеу нысанының шеті нөмірленеді. Бұл нысанды толтыру кезінде шетін ретімен нөмірлеуді ұстаған жөн.
1. "Операцияның түрі" - 01-02 шетін толтырған кезде тиісті шетіне "Х" қойылуы қажет. Егер салық төлеуші тіркеу нысанын алғаш рет толтырса, операцияның түрі: "Бастапқы тіркеу" көрсетіледі, егер тіркеу деректері өзгерген жағдайда толтырылатын болса, операция: "Тіркеу деректерінің өзгеруі" көрсетіледі. Бұл жағдайда СТТН шетіне жеке тұлғаның СТТН қойылуы қажет.

14. Почтовый индекс  |_|_|_|_|_|_|
15. Область/город |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
16. Город (район) |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
17. Аул (село)|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
18. Название улицы (мкр.) |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
19. Номер дома |_|_|_|_|_|   20. Номер квартиры |_|_|_|_|
Контактный телефон в Республике Казахстан:
21. Междугородний код  |_|_|_|_|_|     22. Номер телефона |_|_|_|_|_|_|_|_|
Контактный телефон в стране основного места жительства:
23. Междугородний код  |_|_|_|_|_|     24. Номер телефона |_|_|_|_|_|_|_|_|
Сведения о государственной регистрации для лиц, занимающихся
предпринимательской деятельностью:
25. Наименование регистрирующего органа
|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
26.Внесен в Госреестр под N  |_|_|_|_|_|  27.Дата регистрации |_|_|_|_|_|_|
28. Свидетельство о государственной регистрации Серия |_|_| N
|_|_|_|_|_|_|
29. Основной вид
деятельности:|_|_|_|_|_|__________________________________
30. Форма организации |_|_|_|_|_|__________________________________________
___________________________________________________________________________
Подпись налогоплательщика ________________
_______________
Дата |_|_|_|_|_|_|_|_|
Принял ____________________________  Подпись ____________
(ФИО принявшего инспектора)
Дата ______________
Приложение N 4
Руководство
по заполнению регистрационной формы
N ВХ-01Ф-98 для физических лиц
Регистрационная форма должна быть заполнена точно и разборчиво.
Разделы формы, подлежащие заполнению налогоплательщиком, должны быть заполнены ручкой печатными буквами. Необходимо, чтобы в каждом квадрате поля, предусмотренном для заполнения, проставлялась одна цифра или одна буква, при этом необходимо соблюдать свободное пространство между словами и группами цифр.
Если необходимая информация отсутствует или отражена неразборчиво, то налоговый орган возвращает налогоплательщику для внесения правильных данных и (или) для полного переоформления формы.
Поля регистрационной формы пронумерованы. При заполнении формы следует придерживаться последовательности нумерации полей.
1. "Вид операции" - при заполнении полей 01-02 необходимо в соответствующем поле проставить крестик "Х". Если налогоплательщик заполняет регистрационную форму впервые, то указывается вид операции:
"Первичная регистрация", если заполняется при изменении данных, то указывается операция: "Изменение регистрационных данных". В этом случае в поле РНН необходимо заполнить РНН физического лица.

2. "Жалпы мәліметтер" - 03-06 шеттерінде төлқұжат деректеріне сәйкес жеке тұлғаның тегі, аты-жөні және туған күні толтырылады.
3. "Төлқұжат деректері" - 07-10 шеттерінде төлқұжаттың сериясы, нөмірі, төлқұжат деректеріне сәйкес қашан және кімнің бергені көрсетіледі.
4. "Тұрғылықты тұратын мекен-жайы" - 11-13 шеттерде шетелдік азаматтың елінің мекен-жайы және қайдан келгені толтырылады.
5. "Қазақстан Республикасында нағыз тұратын мекен-жайы" - 14-20 шеттерінде салық төлеушінің Қазақстан Республикасында тұрып жатқан толық мекен-жайы көрсетіледі.
6. "Қазақстан Республикасында байланыс телефоны" - 21-22 шеттерде халықаралық код және байланыс телефонының нөмірі толтырылады. Қалаларда телефон нөмірі алты мағыналы нөмірлерден тұратындарда бірінші кіші квадратта дефис ("-") қойылады. Мұның өзі телефон жүйелері кеңейетін жағдайларға арналып көзделген. Осыған ұқсас басқа да елді мекендер бойынша телефон нөмірі белгілерінің жалпы саны жеті белгіден тұруы мүмкін деген жерлерде дефистердің осындай саны қойылады.
7. "Негізгі тұрғылықты тұратын елдегі байланыс телефоны" - 23-24 шеттерде халықаралық қол және шетелдік азаматтың келген елінің байланыс телефонының нөмірі толтырылады.
8. "Мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтер":
25-29 шеттерін мемлекеттік тіркеу туралы куәлікке сәйкес кәсіпкерлік қызметпен айналысатын жеке тұлғалар толтырады.
30 шетте "Ұйымның нысаны" көрсетіледі және ұйымның нысандары тізбесіне сәйкес толтырылады:
Шаруа (фермер) қожалығы (ШАҚ)
Жай серіктестік (ЖАС)
Жеке кәсіпкер (ЖЕК)
Бірлескен кәсіпкерлік (БРК)
Шетте жақшада тұрған мағынасы, ал сызық бойынша - ұйым нысанының толық атауы толтырылады.
9. Тіркеу нысанын толтырылғаннан кейін салық төлеуші нысанға қол қояды және қол қойған күнін көрсетеді.
10. Шеттерді күнін көрсетіп толтыру: кк аа жж жж
Мысал: 2 мамыр 1998 жыл       - 02 05 1998,
30 желтоқсан 2001 жыл  - 30 12 2001.
N 5 Қосымша
ВЫХ-01Ю-98
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің салық комитеті
Салық төлеушінің тіркелуі туралы растама
заңды тұлға
Салық төлеушінің тіркеу нөмірі        ____________________
Ұйымның атауы:____________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
Салық төлеушінің орналасқан жері (мекен-жайы):
Почта индексі_____________________________________________
Облыс/қала    ____________________________________________
Қала (аудан)  ____________________________________________
Ауыл (село)   ____________________________________________
Көшенің аты (шан)_________________________________________
Үй нөмірі _________________ Пәтер нөмірі _________________
Салық төлеушінің іс жүзіндегі мекен-жайы:
Почта индексі_____________________________________________
Облыс/қала    ____________________________________________
Қала (аудан)  ____________________________________________
Ауыл (село)   ____________________________________________
Көшенің аты(шан)__________________________________________
Үй нөмірі    ________________  Пәтер нөмірі ______________
Салық төлеуші туралы мәліметтер:
Басшының аты-жөні ________________________________________
___________________________________________________________
Қалааралық код ________________ Телефон нөмірі ___________
Бас бухгалтердің аты-жөні ________________________________
Қалааралық код ______________ Телефон нөмірі _____________
Мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтер:
Тіркеуші органның атауы___________________________________
Мемтіркелімге N енгізілген________________________________
Тіркелген күні____________________________________________
Салық төлеуші туралы басқа да мәліметтер:
ОКПО б-ша сәйкестендірілген   ______________________
нөмірі                        _____________________
Қызметтің негізгі түрі: ОКЭД коды _____________
Заңды тұлғаның ұйымдық-құқықтық нысаны____________________
__________________________________________________________
Меншіктің түрі____________________________________________
Бас кәсіпорын туралы мәлімет:
Атауы _______________________
Бас кәсіпорынның  CTTH _______________________
Құрылтайшы туралы мәліметтер:
Атауы (аты-жөні) _________________________________________
Құрылт-ң CTTH ______________________________
Банк туралы мәліметтер:
Атауы ____________________________________________________
Банк коды ____________________  Есеп шоты  _______________
Салық органы туралы мәліметтер:
Салық комитетінің СТТН     ___________________
Аудандық (қалалық) салық комитетінің атауы _______________
__________________________________________________________
Жергілікті салық комитетінің телефон нөмірі ______________
__________________________    ____________________
(аты-жөні)                   (қолы)
MO         Инспектор  __________________________ __________
( аты-жөні)              (қолы)
Күні_____________
N 6 Қосымша
ВЫХ-01Ф-98
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің Салық комитеті
Салық төлеушінің тіркелуін растау
жеке тұлға
Салық төлеушінің тіркеу нөмірі        ____________________
Жалпы мәліметтер:
Тегі______________________________________________________
Аты ______________________________________________________
Жөні______________________________________________________
Туған жылы________________________________________________
Төлқұжат деректері:
Серия _________ Нөмірі___________Қашан берілген __________
Кім берген________________________________________________
Тұрақты мекен-жайы:
Почта индексі_____________________________________________
Елі_______________________________________________________
__________________________________________________________
__________________________________________________________
Қазақстан Республикасындағы іс-жүзіндегі мекен-жайы:
Почта индексі_____________________________________________
Облыс/қала   _____________________________________________
Қала (аудан) _____________________________________________
Ауыл (село)  _____________________________________________
Көшенің аты (шан)_________________________________________
Үй нөмірі _________________ Пәтер нөмірі _________________
Қазақстан Республикасындағы байланыс телефоны:
Қалааралық код ________________ Телефон нөмірі ___________
Елдегі негізгі мекен-жайының байланыс телефоны:
Қалааралық код ________________ Телефон нөмірі ___________
Кәсіпкерлік қызметпен айналысатын тұлғалардың
Мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтер:
Тіркеуші органның атауы___________________________________
Мемтіркелімге N енгізілген________________________________
Тіркелген күні____________________________________________
Мемлекеттік тіркелу туралы куәлік серия_____N_____________
Қызметтің негізгі түрі____________________________________
__________________________________________________________
Ұйымның нысаны____________________________________________
Салық органы туралы мәліметтер:
Салық органының СТТН ____________________________
Аудандық (қалалық) салық комитетінің атауы________________
__________________________________________________________
Жергілікті салық комитетінің телефон нөмірі_______________
Салық комитетінің төрағасы _________________ _____________
(аты-жөні)         (қолы)
MO         Инспектор  ________________________ __________
(аты-жөні)                (қолы)
Күні_____________
N 7 Қосымша
ВХ-02Ю-98
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің Салық комитеті
Заңды тұлғаның есептен шығару туралы өтініші
Салық төлеушінің тіркеу нөмірі ________________________
Ұйымның атауы      ____________________________________________________________________
____________________________________________________________________  ____________________________________________________________________
Есептен шығарудың себептері:
__ - Ұйымды қосу (қайта ұйымдастыру)-N ВХ-01Ю-98 тіркеу нысаны қоса
берілген
__ - Ұйымды бөлу - N ВХ-01Ю-98 тіркеу нысаны қоса берілген
__ - салық төлеушінің таратылуы, банкротқа ұшырауы
__ - басқа себептер
Атап көрсету:     _______________________________________________
____________________________________________________________________
Ұйымның басшысы _______________________  ______________________
(аты-жөні)                (қолы)
Күні _________________________
МО
Қабылдаған ________________________________ Қолы ______
(қабылдаған инспектордың аты-жөні)
Күні ______
N 8 Қосымша
ВЫХ-02Ю-98
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің Салық комитеті
Заңды тұлғаның тіркеме есебі туралы нұсқау
Салық төлеушінің тіркеу нөмірі   __________________________
Ұйымның атауы:
____________________________________________________________________  ____________________________________________________________________  ____________________________________________________________________
Салық комитетінің төрағасы _______________________ ________________
(аты-жөні)                (қолы)
МО               Инспектор _______________________ ____________
(аты-жөні)                 (қолы)
Күні __________
N 9 Қосымша
ВЫХ-02Ф-98
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің Салық комитеті
Жеке тұлғаның тіркеме есебі туралы нұсқау
Салық төлеушінің тіркеу нөмірі   _____________________________
Жалып мәліметтер:
Тегі _________________________________________________________
Аты __________________________________________________________
Жөні _________________________________________________________
Туған жылы ___________________________________________________
Төлқұжат деректері:
Серия _______________ Нөмірі ____________ Қашан берілген______
Кім берген____________________________________________________
Салық комитетінің төрағасы _______________________  __________
(аты-жөні)            (қолы)
МО               Инспектор _____________________ ______________
(аты-жөні)               (қолы)
Күні __________

2. "Общие сведения" - в полях 03-06 заполняется фамилия, имя, отчество и дата рождения физического лица в соответствии с паспортными данными.
3. "Паспортные данные" - в полях 07-10 указывается серия, номер паспорта, когда и кем выдан в соответствии с паспортными данными.
4. "Адрес постоянного места жительства" - в полях 11-13 заполняется адрес страны, откуда прибыл иностранный гражданин.
5. "Адрес действительного места проживания в Республике Казахстан" - в полях 14-20 указывается полный адрес, по которому налогоплательщик проживает в Республике Казахстан.
6. "Контактный телефон в Республике Казахстан" - в полях 21-22 заполняется междугородний код и номер контактного телефона.
Номер телефона - в городах с шестизначными номерами в первом квадратике проставляется знак дефис ("-"). Это предусмотрено на случай расширения телефонной сети. Аналогично по другим населенным пунктам проставляется такое количество дефисов, которые в сумме с количеством знаков номеров телефона составило бы семь знаков.
7. "Контактный телефон в стране основного места проживания" - в полях 23-24 заполняется междугородний код и номер контактного телефона страны, из которого прибыл иностранный гражданин.
8. "Сведения о государственной регистрации":
поля 25-29 заполняются физическими лицами, занимающимися предпринимательской деятельностью в соответствии со свидетельством о государственной регистрации.
В поле 30 указывается "Форма организации" и заполняется в соответствии
с перечнем форм организаций:
Крестьянское (фермерское) хозяйство (КРХ).
Простое товарищество (ПРТ).
Индивидуальное предпринимательство (ИНД).
Совместное предпринимательство (СПП).
В поле заполняется значение, стоящее в скобке, по линии - полное наименование формы организации.
9. После заполнения регистрационной формы налогоплательщик подписывает форму и ставит на ней дату.
10. Заполнение полей с датой:    дд мм гггг
Пример: 2 мая 1998 года - 02 05 1998,
30 декабря 2001 года - 30 12 2001.
Приложение N 5
Налоговый комитет Министерства финансов Республики Казахстан
ВЫХ-01Ю-98
Подтверждении о регистрации налогоплательщика
юридического лица
_______________________
Регистрационный номер налогоплательщика |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
Наименование организации:
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
Местонахождение (адрес) налогоплательщика:
Почтовый индекс ___________________________________________________________
Область/город _____________________________________________________________
Город (район)______________________________________________________________
Аул (село)_________________________________________________________________
Название улицы (мкр)_______________________________________________________
Номер дома _______________________________ Номер квартиры _________________
Действительный адрес налогоплательщика:
Почтовый индекс ___________________________________________________________
Область/город _____________________________________________________________
Город район)_______________________________________________________________
Аул село)__________________________________________________________________
Название улицы (мкр)_______________________________________________________
Номер дома _______________________________ Номер квартиры _________________
Сведения о налогоплательщике:
Фамилия, имя, отчество руководителя _______________________________________
___________________________________________________________________________
Междугородний код________________ Номер телефона___________________________
Фамилия, имя, отчество главного бухгалтера ________________________________
___________________________________________________________________________
Междугородний код________________ Номер телефона___________________________
Сведения о государственной регистрации:
Наименование регистрирующего органа________________________________________
Внесен в Госреестр под N___________________________________________________
Дата регистрации___________________________________________________________
Другие сведения о налогоплательщике:
Идентификационный номер по  _______________________
ОКПО                       |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
Основной вид деятельности:  ___________
Код по ОКЭД                |_|_|_|_|_|_|
Организационно-правовая форма форма юридического лица _____________________
___________________________________________________________________________
Вид собственности__________________________________________________________
Сведения о головном предприятии:
Наименование:______________________________________________________________
РНН головного предприятия  |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
Сведения об учредителе:
Наименование (Ф.И.О.)______________________________________________________
РНН учредителя             |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
Наименование (Ф.И.О.)______________________________________________________
РНН учредителя             |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
Сведения о банке:
Наименование
_______________________________________________________________
Код банка   |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|    Расчетный счет
|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
Сведения о налоговом органе:
РНН налогового комитета      |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
Название районного (городского) налогового комитета _______________________
___________________________________________________________________________
Номер телефона местного налогового комитета________________________________
Председатель налогового комитета _________________________  _______________
(ФИО)                 (подпись)
МП          Инспектор         _________________________  _______________
(ФИО)                 (подпись)
Дата __________________
Приложение N 6
Налоговый комитет Министерства финансов Республики Казахстан
ВЫХ-01Ф-98
Подтверждение о регистрации налогоплательщика
физического лица
_______________________
Регистрационный номер налогоплательщика  |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
Общие сведения:
Фамилия
____________________________________________________________________
Имя
________________________________________________________________________
Отчество
___________________________________________________________________
Год
рождения________________________________________________________________
Паспортные данные:
Серия_________________ Номер_____________ Когда выдан______________________
Кем выдан _________________________________________________________________
Адрес постоянного места жительства:
Почтовый индекс ___________________________________________________________
Страна_____________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
Адрес действительного места проживания в Республике Казахстан:
Почтовый индекс ___________________________________________________________
Область (город) ___________________________________________________________
Город (район)______________________________________________________________
Аул (село)_________________________________________________________________
Название улицы (мкр)_______________________________________________________
Номер дома _______________________________ Номер квартиры _________________
Контактный телефон в Республике Казахстан:
Междугородний код________________ Номер телефона___________________________
Контактный телефон в стране основного места жительства:
Междугородний код________________ Номер телефона___________________________
Сведения о государственной регистрации для лиц, занимающихся
предпринимательской деятельностью:
Наименование регистрирующего органа________________________________________
Внесен в Госреестр под N___________________________________________________
Дата регистрации __________________________________________________________
Свидетельство: о государственной регистрации: серия_________N______________
Основной вид деятельности__________________________________________________
___________________________________________________________________________
Форма организации__________________________________________________________
Сведения о налоговом органе:
_______________________
РНН налогового комитета    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
Название районного (городского) налогового комитета________________________
___________________________________________________________________________
Номер телефона местного налогового комитета________________________________
Председатель налогового комитета _______________________  _________________
(ФИО)               (подпись)
МП                 Инспектор _______________________  _______________
(ФИО)               (подпись)
Дата ______________
Приложение N 7
Налоговый комитет Министерства финансов Республики Казахстан
ВЫХ-02Ю-98
Заявление юридического лица о снятии с учета
_______________________
Регистрационный номер налогоплательщика  |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
Наименование организации
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
Причины снятия с учета:
|_| - слияние организации (реорганизация) - прилагается регистрационная
форма
N ВХ-01Ю-98
|_| - разделение организации (реорганизация) - прилагается регистрационная
форма N ВХ-01Ю-98
|_| - ликвидация, банкротство налогоплательщика
|_| - другие причины
Указать какие:
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
Руководитель организации  __________________________  _____________________
(ФИО)                 (подпись)
Дата_____________________
МП
Принял:___________________________ Подпись______________
(ФИО принявшего инспектора)
Дата______________
Приложение N 8
Налоговый комитет Министерства финансов Республики Казахстан
ВЫХ-02Ю-98
Предписание о регистрационном учете юридического лица
_______________________
Регистрационный номер налогоплательщика  |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
Наименование организации:
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
Председатель налогового комитета  _____________________    ________________
(ФИО)               (подпись)
МП              Инспектор    _____________________    ________________
(ФИО)               (подпись)
Дата _____________________
Приложение N 9
Налоговый комитет Министерства финансов Республики Казахстан
ВЫХ-02Ф-98
Предписание о регистрационном учете физического лица
_______________________
Регистрационный номер налогоплательщика  |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
Общие сведения:
Фамилия____________________________________________________________________
Имя________________________________________________________________________
Отчество___________________________________________________________________
Год рождения_______________________________________________________________
Паспортные данные:
Серия________________ Номер_________________ Когда выдан__________________
Кем выдан_________________________________________________________________
Председатель налогового комитета  _____________________    ________________
(ФИО)               (подпись)
МП               Инспектор    _____________________    ________________
(ФИО)               (подпись)
Дата _____________________