Бағалы қағаздардың ұйымдасқан рыногын жандандыру жөніндегі кейбір шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясы 1998 жылғы 14 тамыздағы N 12 Қаулы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 1998 жылғы 14 тамызда тіркелді. Тіркеу N 628. Күші жойылды - ҚР Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу және қадағалау агенттiгі Басқармасының 2004 жылғы 25 қазандағы N 305 қаулысымен.
---------------Қаулыдан үзінді-------------------
Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiн Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес келтiру мақсатында, Қазақстан Республикасы Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу және қадағалау агенттiгінiң (бұдан әрi - Агенттiк) Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiнiң күшi жойылды деп танылсын...
Төраға
Күшi жойылды деп танылған
нормативтiк құқықтык актiлердiң тiзбесi
7. Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясының "Бағалы қағаздардың ұйымдасқан рыногын жандандыру жөнiндегi кейбiр шаралар туралы" 1998 жылғы 14 тамыздағы N 12 қаулысы (Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiн мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 628 тiркелген, Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар рыногы жөнiндегi нормативтiк актiлер жинағында жарияланған, 1998 жыл, 2 том)...
___________________________________
Мемлекеттік емес эмиссиялық бағалы қағаздардың ұйымдасқан рыногын жандандыру мақсатында және Қазақстан қор биржасы мүшелерінің 1998 жылғы 13 шілдеде өткен жалпы жиналысында "Мемлекеттік емес эмиссиялық бағалы қағаздармен мәмілелер жасасу нысаны жөніндегі қағидалардың" қабылдануына байланысты Қазақстан Республикасы Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясы (бұдан әрі "Ұлттық комиссия" деп аталады) қаулы етеді:
1. Бағалы қағаздар рыногында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыруға лицензияны иеленген ұйымдар (бұдан әрі "Брокерлік ұйымдар" деп аталады) өз араларында мемлекеттік емес эмиссиялық бағалы қағаздармен мәмілелерді тек қана бағалы қағаздармен саудаластықтарды ұйымдастырушылардың сауда алаңдарында (сауда жүйелерінде) жасасуға міндеттелсін.
2. Осы Қаулының 1-тармағының күші Брокерлік ұйымдардың өз атынан және өз есебінен жасалған мәмілелерге де және олардың үшінші тұлғалардың (клиенттердің) тапсырмасы бойынша және есебінен жасаған мәмілелерге де қолданылатындығы белгіленсін.
3. Осы Қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде тіркелгеннен кейін күшіне енеді.
4. Ұлттық комиссия орталық аппаратының Лицензиялау және қадағалау басқармасы:

О некоторых мерах по активизации организованных рынков ценных бумаг
Постановление Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 14 августа 1998 года N 12. Зарегистрировано Министерством юстиции Республики Казахстан 24.10.1998 г. N 628. Утратило силу - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 октября 2004 года N 305
Извлечение из постановления Правления
Агентства РК по регулированию и надзору
финансового рынка и финансовых организаций
от 25 октября 2004 года N 305
"В целях приведения нормативных правовых актов Республики Казахстан в соответствие с законодательством Республики Казахстан, Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) постановляет:
1. Признать утратившими силу нормативные правовые акты Республики Казахстан согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня принятия...
Председатель
Перечень нормативных правовых актов,
признаваемых утратившими силу
...
7. Постановление Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 14 августа 1998 года N 12 "О некоторых мерах по активизации организованных рынков ценных бумаг" ...".
------------------------------------------------------------------
В целях активизации организованных рынков негосударственных эмиссионных ценных бумаг и в связи с принятием Общим собранием членов Казахстанской фондовой биржи 13 июля 1998 года "Правил по форме заключения сделок с негосударственными эмиссионными ценными бумагами" Национальная комиссия Республики Казахстан по ценным бумагам (далее именуемая "Национальная комиссия") постановляет:
1. Обязать организации, обладающие лицензиями на осуществление брокерской и дилерской деятельности на рынке ценных бумаг (далее именуемые "Брокерские организации"), заключать между собой сделки купли-продажи негосударственных эмиссионных ценных бумаг только на торговых площадках (в торговых системах) организаторов торгов ценными бумагами.
2. Установить, что действие пункта 1 настоящего Постановления распространяется как на сделки, заключаемые Брокерскими организациями от своего имени и за свой счет, так и на сделки, заключаемые ими по поручению и за счет третьих лиц (клиентов).
3. Настоящее Постановление вступает в силу с момента его регистрации Министерством юстиции Республики Казахстан.
4. Управлению лицензирования и надзора центрального аппарата  Национальной комиссии:

1) "Қазақстан қор биржасы" ЖАҚ-ын, бағалы қағаздар рыногы кәсіпқой қатысушыларының қауымдастығын және осындай қауымдастықтың мүшелері болып табылмайтын Брокерлік ұйымдарды осы Қаулы туралы жазбаша ескертсін;
2) осы Қаулының орындалысына бақылау жасасын.
Комиссияның Төрағасы
Комиссияның мүшелері

1) уведомить о настоящем Постановлении ЗАО "Казахстанская фондовая биржа", ассоциации профессиональных участников рынка ценных бумаг и Брокерские организации, не являющиеся членами таких ассоциаций;
2) установить контроль за исполнением настоящего Постановления.
Председатель
Члены Национальной комиссии