2-тарау. Біліктілік комиссиясы
5. Басшы қызметкерлер лауазымына кандидатураларды келісу үшін Ұлттық комиссия Төрағасының бұйрығымен тағайындалатын, құрамы жеті адамнан тұратын Біліктілік комиссиясын құрады. Ұлттық комиссияның Ұлттық комиссия орталық аппаратының Лицензиялау және қадағалау басқармасына жетекшілік ететін атқарушы директоры (лауазым бойынша) Біліктілік комиссиясының төрағасы болып табылады.
6. Біліктілік комиссиясының отырыстары қажеттілігіне орай жүргізіледі. Егер Біліктілік комиссиясының кемінде бес мүшесі (Біліктілік комиссиясының төрағасын қоса отырып) қатысса, онда оның отырысы өкілетті болып табылады. Біліктілік комиссиясының шешімдері оның отырысқа қатысқан мүшелерінің көпшілік жай дауыстарымен қабылданады. Дауыстар тең болғанда Біліктілік комиссиясы төрағасының даусы шешуші болып табылады.
7. Осы Қағидалардың 17-тармағында айқындалған барлық құжаттары ұсынылған басшы қызметкерлер лауазымына кандидатуралар ғана Біліктілік комиссиясының отырысында қаралуға жатады.
Біліктілік комиссиясының отырысы осы Қағидалардың 18-тармағында белгіленген мерзім ішінде жүргізіледі.
8. Біліктілік комиссиясы отырысының күнін оның төрағасы Ұлттық комиссия орталық аппаратының Лицензиялау және қадағалау басқармасының ұсынысы бойынша айқындайды.
Біліктілік комиссиясының отырысы туралы Біліктілік комиссиясының осы отырысында басшы қызметкерлер лауазымына кандидатуралары қаралатын Компанияларға үш жұмыс күнінен кешіктірілмей хабарланады.
9. Егер кандидат біліктілік комиссиясының мүшелеріне банктердегі, бағалы қағаздар рыногының кәсіпқой қатысушылары-ұйымдардағы, зейнетақы жинақтау қорларындағы, басқа Компаниялардағы немесе қаржы құралдары рыногында тұрақты қызметті жүзеге асыратын өзге ұйымдардағы өзінің бұрынғы жұмыстарымен белгілі тұлға болып табылса, Біліктілік комиссиясының төрағасы кандидатты Біліктілік комиссиясының отырысына шақырусыз Компанияның басшы қызметкері лауазымына кандидатураны қарау туралы шешімді қабылдауға құқылы.
10. Біліктілік комиссиясының отырысына шақырылған Компанияның басшы қызметкері лауазымына кандидаттар оған қатысуға міндетті.
11. Біліктілік комиссиясының шешімі Біліктілік комиссиясының отырысы өткен күні жасалған хаттамамен ресімделеді. Егер Біліктілік комиссиясы мүшесінің Компанияның басшы қызметкері лауазымына кандидатура туралы ерекше пікірі болса, хаттамада тиісті жазба жасалуы керек.
Мазмұнында Компанияның басшы қызметкері лауазымына кандидатқа қатысты шешімі бар Біліктілік комиссиясы отырысының үзінді-көшірмені осы Компанияға Біліктілік комиссиясының отырысынан кейінгі жұмыс күнінен кешіктірмей беріледі.

Глава 2. Квалификационная комиссия
5. Для согласования кандидатур на должности руководящих работников в Национальной комиссии создается Квалификационная комиссия в количестве семи человек, назначаемая приказом Председателя Национальной комиссии. Председателем Квалификационной комиссии является исполнительный директор Национальной комиссии, курирующий Управление лицензирования и надзора центрального аппарата Национальной комиссии (по должности).
6. Заседания Квалификационной комиссии проводятся по мере
необходимости. Заседание Квалификационной комиссии признается правомочным, если в нем участвует не менее пяти ее членов (включая председателя Квалификационной комиссии). Решения Квалификационной комиссии принимаются простым большинством голосов от числа участвующих в заседании ее членов. При равенстве голосов голос председателя Квалификационной комиссии является решающим.
7. Рассмотрению на заседании Квалификационной комиссии подлежат только те кандидатуры на должности руководящих работников, по которым были представлены все документы, определенные пунктом 17 настоящих Правил.
Заседание Квалификационной комиссии проводится в течение срока, установленного пунктом 18 настоящих Правил.
8. Дата заседания Квалификационной комиссии определяется ее председателем по представлению Управления лицензирования и надзора центрального аппарата Национальной комиссии. О дате заседания Квалификационной комиссии не позднее чем за три рабочих дня извещаются Компании, кандидатуры, на должности руководящих работников которых будут рассматриваться на данном заседания Квалификационной комиссии.
9. Председатель Квалификационной комиссии вправе принять решение о рассмотрении кандидатуры на должность руководящего работника Компании без приглашения кандидата на заседание Квалификационной комиссии, если кандидатом является лицо, известное членам Квалификационной комиссии по своей предыдущей работе в банках, в организациях - профессиональных участниках рынка ценных бумаг, в накопительных пенсионных фондах, в других Компаниях или иных организациях, осуществляющих постоянную деятельность на рынке финансовых инструментов.
10. Присутствие кандидатов на должности руководящих работников Компаний, приглашенных на заседание Квалификационной комиссии, обязательно.
11. Решение Квалификационной комиссии оформляется протоколом, который должен быть составлен в день заседания Квалификационной комиссии. Если член Квалификационной комиссии имеет особое мнение по кандидатуре на должность руководящего работника Компании, в протоколе должна быть сделана соответствующая запись.
Выписка из протокола заседания Квалификационной комиссии, содержащая ее решение относительно кандидата на должность руководящего работника Компании, предоставляется данной Компании не позднее чем на следующий рабочий день после заседания Квалификационной комиссии.

3-тарау. Компанияның басшы қызметкерлеріне қойылатын
талаптар
12. Компанияның басшы қызметкері лауазымына кандидаттың жоғары білімі және бағалы қағаздар рыногындағы кәсіби қызметке тікелей байланысты жұмыс стажы немесе банктегі немесе қаржы құралдары рыногындағы тұрақты қызметті жүзеге асыратын өзге ұйымдағы жұмыс стажы болу керек:
1) Компанияның бірінші басшысы немесе оның бас бухгалтері лауазымына - кемінде үш жыл;
2) Компанияның бірінші басшысының орынбасары, Компанияның бас бухгалтерінің орынбасары, Компания филиалының басшысы немесе бас бухгалтері лауазымына - кемінде екі жыл.
13. Компанияның басшы қызметкері лауазымына кандидаттар Ұлттық комиссия берген біліктілік куәліктерін иелену керек:
1) Компанияның бас бухгалтері, оның орынбасары және Компания филиалының бас бухгалтері лауазымына - бірінші санатты (бағалы қағаздармен мәмілелер жасау жөніндегі жұмыстарды орындауға рұқсат ету құқығымен); <*>
2) Компанияның бас бухгалтері, оның орынбасары және Компания филиалының бас бухгалтері лауазымдарынан басқа өзге лауазымдарға - екінші санатты (бағалы қағаздар портфелін басқару жөніндегі орындауға рұқсат ету құқығымен). <*>
ЕСКЕРТУ. 13-тармақ өзгертілді - ҚР Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық
комиссиясының 1999.04.20. N 30 V990782_ қаулысымен.
14. Компанияның басшы қызметкері лауазымына Қазақстан Республикасында тұрақты тұрмайтын шетелдік азаматтар және азаматтығы жоқ тұлғалар болып табылатын кандидаттардың:
1) тиісті құжаттармен расталған, шетелдік қаржы рыноктарындағы активтерді басқару жөніндегі кемінде бес жылдық жұмыс тәжірибесі;
2) тиісті құжаттармен расталған, Қазақстан Республикасының ұйымдары- бағалы қағаздар рыногының кәсіпқой қатысушыларындағы немесе банктердегі немесе қаржы құралдары рыногындағы тұрақты қызметті жүзеге асыратын өзге ұйымдағы кемінде бір жылдық жұмыс тәжірибесі болу керек.
15. Компанияның басшы қызметкері лауазымына кандидаттардың:
1) Қазақстан Республикасы азаматтарының (Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын шетелдік азаматтардың және азаматтығы жоқ тұлғалардың) - банктерде немесе қаржы құралдары рыногында тұрақты қызметті жүзеге асыратын ұйымдарда басшы лауазымды атқаратын кемінде екі тұлғаның оң ұсыныстамасы;
2) Қазақстан Республикасында тұрақты тұрмайтын шетелдік азаматтардың және азаматтығы жоқ тұлғалардың - қаржы рыноктарындағы активтерді басқару саласындағы қызметті жүзеге асыратын ұйымдарда басшы лауазымды атқаратын кемінде екі тұлғаның оң ұсыныстамасы болуы керек.
Компанияның басшы қызметкері лауазымына кандидаттарды ұсынушылар компанияның басшылары немесе өзге қызметкерлері және лауазымды тұлғалы болмаулары керек және кандидаттармен туысқандық қатынастармен байланысты болмауы керек.
Ұсыныстамада ұсынушылардың лауазымдары, жұмыс орындары және аты-жөндері, ұсынушылардың жұмыс берушілері - ұйымдардың мекен-жайлары және ұсынушылардың телефондарының нөмірлері туралы мәліметтер міндетті түрде болу керек.

Глава 3. Требования к руководящим работникам компаний
12. Кандидаты на должности руководящих работников Компаний должны иметь высшее образование и стаж работы, непосредственно связанной с профессиональной деятельностью на рынке ценных бумаг, или стаж работы в банке или иной организации, осуществляющей постоянную деятельность на рынке финансовых инструментов:
1) на должность первого руководителя Компании или ее главного бухгалтера - не менее трех лет;
2) на должность заместителя первого руководителя Компании, заместителя главного бухгалтера Компании, руководителя или главного бухгалтера филиала Компании - не менее двух лет.
13. Кандидаты на должности руководящих работников Компаний должны обладать квалификационными свидетельствами, выданными Национальной комиссией:
1) на должности главного бухгалтера Компании, его заместителей и главного бухгалтера филиала Компании - первой категории (с правом допуска к выполнению работ по заключению сделок с ценными бумагами);
2) на иные, кроме должностей главного бухгалтера Компании, его заместителей и главного бухгалтера филиала Компании, должности - третьей категории (с правом допуска к выполнению работ по управлению портфелем ценных бумаг). <*>
Сноска. Пункт 13 - с изменениями и дополнениями, внесенными постановлением НКЦБ РК от 20.04.99г. N 30 V990782_ .
14. Кандидаты на должности руководящих работников Компаний, которые являются иностранными гражданами и лицами без гражданства, не проживающими постоянно в Республике Казахстан, должны иметь:
1) подтвержденный соответствующими документами опыт не менее чем пятилетней работы по управлению активами на зарубежных рынках финансовых инструментов;
2) подтвержденный соответствующими документами опыт не менее чем годовой работы в организациях Республики Казахстан - профессиональных участниках рынка ценных бумаг или банках или иных организациях, осуществляющих постоянную деятельность на рынке финансовых инструментов.
15. Кандидаты на должности руководящих работников Компаний должны иметь:
1) граждане Республики Казахстан (иностранные граждане и лица без гражданства, постоянно проживающие в Республике Казахстан) - положительные рекомендации не менее двух лиц, занимающих руководящие должности в банках или иных организациях, осуществляющих постоянную деятельность на рынке финансовых инструментов;
2) иностранные граждане и лица без гражданства, не проживающие постоянно в Республике Казахстан, - положительные рекомендации не менее чем двух лиц, занимающих руководящие должности в организациях, осуществляющих деятельность в области управления активами на рынках финансовых инструментов.
Рекомендующие кандидата на должность руководящего работника Компании не должны являться руководящими или иными работниками и должностными лицами Компании и не должны быть связаны с кандидатом родственными отношениями.
Рекомендации в обязательном порядке должны содержать сведения о должностях, местах работы и именах рекомендующих, адресах организаций-работодателей рекомендующих и номерах телефонов рекомендующих.

16. Компанияның басшы қызметкері лауазымына:
1) осы Қағидалардың 12-15-тармақтарының талаптарына сәйкес келмейтін;
2) қолданылып жүрген заңдармен белгіленген тәртіпте өтелмеген немесе алып тасталмаған сотталғандығы бар;
3) бұрынырақ төменде аталған лауазымдармен шұғылданған уақытта банкрот болып танылған немесе конверсиялауға, санацияға немесе ықтиярсыз таратылуға ұшыраған ұйымдардың басшы қызметкері (ол осы Қағидалардың 1-тармағында айқындалғандай) немесе бақылау кеңесінің (директорлар кеңесінің) мүшесі болып табылған;
4) Біліктілік комиссиясының отырысында Компанияның басшы қызметкері лауазымына кандидатурасы келісілмеген тұлға сәйкес емес болып танылады.
4-тарау. Кандидатураларды келісу
17. Компания өзінің басшы қызметкері лауазымына кандидатураларды келісу үшін Ұлттық комиссияға мынадай құжаттарды ұсыну керек:
1) еркін үлгіде жазылған өтініш;
2) тұлға Компанияның басшы қызметкері лауазымына оның кандидатурасын Ұлттық комиссиямен келіскенге дейін сайланған (тағайындалған) жағдайда - Компанияның тиісті органының басшы қызметкер лауазымына сайлау (тағайындау) туралы шешімі;
3) Компанияның басшы қызметкері лауазымына кандидаттың жеке куәлігінің (төлқұжатының) көшірмесі;
4) басшы қызметкер лауазымына кандидаттың еңбек кітапшасының (бұрынғы жұмыстары туралы мәліметтерді растайтын өзге құжаттардың) соңғы екі жылғы (Компанияның бірінші басшы және оның бас бухгалтері лауазымына - үш жылғы) жұмыстарының нотариалды куәландырылған үзінді-көшірмесі;
5) басшы қызметкер лауазымына кандидаттың жоғары білімі туралы дипломының көшірмесі (жоғары білімін растайтын өзге құжаттар);
6) Ұлттық комиссия берген, осы Қағидалардың 13-тармағында айқындалған біліктілік куәлігінің көшірмесі;
7) басшы қызметкер лауазымына кандидаттың осы Ережелердің 1- қосымшасындағы үлгі бойынша сауалнамасы. Ұлттық комиссия және оның қызметкерлері басшы қызметкер лауазымына кандидаттың сауалнамасының 5-8, 15 және 1-тармақтарында келтірілген мәліметтерді, осы мәліметтерді өздеріне берілген өкілеттіктерге сәйкес мемлекеттік органдарға не сауалнамаға енгізілген мәліметтердің нақтылығын тексеру мақсатында өзге ұйымдарға берген жағдайларды қоспағанда жариялауға, үшінші тұлғаларға беруге немесе өзге тәсілдермен таратуға құқылы емес;
8) басшы қызметкер лауазымына кандидаттың соңғы жұмыс орнынан алған, жұмыс беруші-ұйымның бірінші басшы (ол осы Қағидалардың 1-тармағында айқындалғандай) немесе оны ауыстыратын тұлға қол қойған немесе оның алқалы атқарушы органының шешімі түрінде ресімделген (егер мінездемені осы орган бекітсе) және жұмыс беруші-ұйымның мөрімен куәландырылған мінездеме;

16. Признается несоответствующим должности руководящего работника Компании лицо:
1) не соответствующее требованиям пунктов 12-15 настоящих Правил;
2) имеющее непогашенную или неснятую в установленном действующим законодательством порядке судимость;
3) в прошлом являвшееся руководящим работником (как он определен пунктом 1 настоящих Правил) или членом наблюдательного совета (совета директоров) организации, которая была признана банкротом или подвергнута консервации, санации или принудительной ликвидации во время занятия в ней данным лицом указанных должностей;
4) чья кандидатура на должность руководящего работника Компании не была согласована в ходе заседания Квалификационной комиссии.
Глава 4. Согласование кандидатур
17. Для согласования кандидатуры на должность своего руководящего работника Компания должна представить Национальной комиссии следующие документы:
1) заявление произвольной формы;
2) в случае назначения (избрания) лица на должность руководящего работника до согласования его кандидатуры с Национальной комиссией - решение соответствующего органа Компании о назначении (избрании) на должность руководящего работника;
3) копию удостоверения личности (паспорта) кандидата на должность руководящего работника;
4) нотариально удостоверенную выписку из трудовой книжки (иных документов, подтверждающих сведения о предыдущей работе) кандидата на должность руководящего работника за последние два (на должность первого руководителя Компании и ее главного бухгалтера - три) года;
5) копию диплома о высшем образовании (иных документов, подтверждающих высшее образование) кандидата на должность руководящего работника;
6) копию выданного Национальной комиссией квалификационного свидетельства, определенного пунктом 13 настоящих Правил;
7) анкету кандидата на должность руководящего работника по форме Приложения 1 к настоящим Правилам. Национальная комиссия и ее работники не вправе разглашать, передавать третьим лицам или иным образом распространять сведения, приведенные в пунктах 5-8, 15 и 19 анкеты кандидата на должность руководящего работника, за исключением случаев предоставления данных сведений государственным органам в соответствии с представленными им полномочиями либо иным организациям в целях проверки достоверности включенных в анкету данных;
8) характеристику с последнего места работы кандидата на должность руководящего работника, подписанную первым руководителем (как он определен пунктом 1 настоящих Правил) или лицом, его замещающим, организации- работодателя или оформленную в виде решения ее коллегиального исполнительного органа (если характеристика была утверждена данным органом) и заверенную печатью организации-работодателя;

9) осы Қағидалардың 15-тармағында айқындалған ұсыныстамалар;
10) Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы жанындағы Құқықтық статистика және ақпарат орталығының басшы қызметкер лауазымына кандидаттың сотталмағандығы немесе одан сотталғандығы алып тасталғандық туралы анықтама (хат);
11) шетелдік азаматтарды және азаматтығы жоқ тұлғаларды жалдаған жағдайда - шетелдік мамандарды және білікті жұмысшыларды жұмысқа тартуға (жұмысқа қабылдау) лицензияның көшірмесі.
18. Зейнетақы активтерін инвестициялық басқару жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензиясы жоқ Компанияның басшы қызметкері лауазымына кандидаттары туралы құжаттар Ұлттық комиссияға осы лицензияны алу үшін ұсынылған құжаттармен бірге ұсынылады және Біліктілік комиссиясы зейнетақы активтерін инвестициялық басқару жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия алу үшін ұсынылған құжаттарды қарау үшін қолданылып жүрген заңдармен белгіленген мерзім ішінде қарайды.
Зейнетақы активтерін инвестициялық басқару жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар Компанияның басшы қызметкері лауазымына сайланған (тағайындалған) тұлға туралы құжаттар осы тұлға басшы лауазымға сайланған (тағайындалған) күннен бастап 10 жұмыс күні ішінде Ұлттық комиссияға ұсынылады. Бұл ретте Компания сайланған (тағайындалған) күннен бастап екі жұмыс күні ішінде тиісті бұйрықтың (шешімнің) күнін және нөмірін көрсете отырып осы тұлғаның басшы лауазымға сайланғандығы (тағайындалғандығы) туралы Ұлттық комиссияны жазбаша ескертуге міндетті. Осындай тұлға немесе Компанияның басшы лауазымына сайлауға (тағайындауға) жорамалдаған тұлғасы туралы құжаттарды Біліктілік комиссиясы соңғы ұсынылған құжаттар алынғаннан кейінгі күннен бастап 20 күн ішінде қарайды.
19. Компанияның басшы қызметкері лауазымына кандидатураларды келісу үшін Ұлттық комиссияға қайтадан құжаттар ұсынылған жағдайда лауазымдық міндеттерді уақытша атқарудың осы Қағидалардың 3-тармағында белгіленген мерзімі ұзартылмайды.
20. Ұлттық комиссияның Компанияның басшы қызметкері лауазымына кандидатураларды келісуден бас тарту туралы шешімі жөнінде Компания немесе кандидатурасын келісуден бас тартылған тұлға сот тәртібімен шағым жасай алады.
Ұлттық комиссиясының Төрағасы
Қазақстан Республикасы
Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясының 1998 жылғы 13 тамыздағы N 11 қаулысымен бекітілген
Зейнетақы активтерін басқару
жөніндегі компаниялардың басшы қызметкерлері лауазымына кандидатураларды келісу қағидаларына 1-Қосымша
Зейнетақы активтерін басқару жөніндегі компаниялардың
басшы қызметкерлері лауазымына кандидаттың
САУАЛНАМАСЫ

9) рекомендации, определенные пунктом 15 настоящих Правил;
10) справку (письмо) Центра правовой статистики и информации при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан об отсутствии судимости у кандидата на должность руководящего работника или снятии судимости с него;
11) в случае найма иностранных граждан и лиц без гражданства - копию лицензии на привлечение (прием на работу) иностранных специалистов и квалифицированных рабочих.
18. Документы о кандидатах на должности руководящих работников Компании, не имеющей лицензии на осуществление деятельности по инвестиционному управлению пенсионными активами, представляются Национальной комиссии вместе с документами, представляемыми для получения данной лицензии, и рассматриваются Квалификационной комиссией в течение срока, установленного действующим законодательством для рассмотрения документов, представленных для получения лицензии на осуществление деятельности по инвестиционному управлению пенсионными активами.
Документы о лице, избранном (назначенном) на должность руководящего работника Компании, которая имеет лицензию на осуществление деятельности по инвестиционному управлению пенсионными активами, представляются Национальной комиссии в течение 10 рабочих дней со дня избрания (назначения) данного лица на руководящую должность. При этом Компания обязана письменно уведомить Национальную комиссию об избрании (назначении) данного лица на руководящую должность в течение двух рабочих дней со дня избрания (назначения) с указанием даты и номера соответствующего приказа (решения). Документы о таком лице либо лице, предполагаемом Компанией к избранию (назначению) на должность ее руководящего работника, рассматриваются Квалификационной комиссией в течение 20 дней от даты получения последнего из представленных документов.
19. В случае повторного представления документов в Национальную комиссию для согласования кандидатуры на должность руководящего работника Компании, срок временного исполнения должностных обязанностей, установленный пунктом 3 настоящих Правил, не продлевается.
20. Решение Национальной комиссии об отказе в согласовании кандидатуры на должность руководящего работника Компании может быть обжаловано Компанией или лицом, в согласовании кандидатуры которого было отказано в судебном порядке.
Приложение 1
к Правилам согласования кандидатур на должности руководящих работников компаний по управлению пенсионными активами, утвержденным постановлением Национальной комиссии Республики Казахстан от 13 августа 1998 года N 11
Анкета
кандидата на должность руководящего работника
компании по управлению пенсионными активами

1. Зейнетақы активтерін басқару жөніндегі компанияның атауы (оны Мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлікке толық сәйкес түрде).
2. Кандидаттың аты-жөні (төлқұжатына (жеке куәлігіне) толық сәйкес түрде).
3. Кандидаттың туған күні және жері.
4. Кандидаттың азаматтығы; төлқұжаттың (жеке куәліктің) нөмірі және берілген күні, төлқұжатты (жеке куәлікті) берген органның атауы, төлқұжаттың (жеке куәліктің) қолданылу мерзімі.
5. Кандидаттың толық (байланыс бөлімшесінің индексін көрсете отырып) мекен-жайы (тұратын жері) (шетелдік азаматтар мен азаматтығы жоқ тұлғалар үшін - Қазақстан Республикасынан тысқары тұрақты мекен-жайы (тұратын жері) және Қазақстан Республикасындағы мекен-жайы (тұратын жері)); кандидаттың үйдегі және жұмыс телефондарының нөмірлері (халықаралық және қалааралық байланыс кодтарын көрсете отырып).
6. Кандидаттың соңғы бес жыл ішіндегі бұрынғы мекен-жайлары (тұрған жерлері)(байланыс бөлімшесінің индекстерін көрсете отырып кері хронологиялық тәртіппен).
7. Аты-жөнін, жасын және жұмыс (оқу) орындарын көрсете отырып кандидаттың жақын туыстары (әкесі, шешесі, аға-інілері, апа-қарындастары, зайыбы (жұбайы, балалары) туралы мәліметтер.
8. Өзгертудің және қолданудың уақыты мен себептерін көрсете отырып кандидаттың бұрынғы және басқа аты-жөні туралы мәліметтер.
9. Кандидаттың білімі (оқу орындарының және курстардың атауы, оқу мерзімдері, алған мамандығы) туралы мәліметтер.
10. Еңбек жолы басталғаннан бері бұрынғы жұмысы туралы мәліметтер (жұмыс беруші ұйымдардың атауы мен орналасқан жерлерін, атқарған лауазымдарын, жұмыс мерзімдерін, негізгі лауазымдық міндеттерін және кандидаттың немесе зейнетақы активтерін басқару жөніндегі компанияның пікірі бойынша өзге де маңызды мәліметтерді көрсете отырып кері хронологиялық тәртіппен жеке парақта).
11. Зейнетақы активтерін басқару жөніндегі компанияның кандидат ұсынылып отырған басшы қызметкер лауазымы.
12. Кандидаттың зейнетақы активтерін басқару жөніндегі компаниядағы қазіргі лауазымы.
13. Ұсынушылар туралы мәліметтер (ұсынушылардың лауазымдары, жұмыс орындары және аты-жөні, олардың жұмыс беруші-ұйымдарының мекен-жайлары, телефон нөмірлері).
14. Кандидат бұрын банкрот болып танылған немесе конверсиялауға, санацияға немесе ықтиярсыз таратылуға ұшыраған ұйымдардың басшы қызметкері немесе бақылау кеңесінің (директорлар кеңесінің) мүшесі болып табылған ұйымдардағы ірі қаржы проблемалары (осы проблемалардың шығу себептерін көрсете отырып) туралы мәліметтер.
15. Кредиторлардың атауын (аты-жөнін) және орналасқан жерін (тұратын жерлерін) көрсете отырып кандидат өтемеген (ағымдағы және өтіп кеткен өтеу мерзімдерімен) ссудалар (несиелер), өтелмеген ссудалардың (несиелердің) мөлшерлері және өтеу мерзімдері (бастапқы белгіленген және нақты) туралы мәліметтер.

1. Наименование компании по управлению пенсионными активами (в полном соответствии со Свидетельством о ее государственной (пере)регистрации).
2. Имя кандидата (в полном соответствии с паспортом (удостоверением личности).
3. Дата и место рождения кандидата.
4. Гражданство кандидата; номер и дата выдачи паспорта (удостоверения личности) кандидата, наименование органа, выдавшего паспорт (удостоверение личности), срок действия паспорта (удостоверения личности).
5. Подробный (с указанием индекса отделения связи) адрес (место проживания) кандидата (для иностранных граждан и лиц без гражданства - постоянный адрес (место проживания) за пределами Республики Казахстан и адрес (место проживания) в Республике Казахстан); номера домашнего и рабочих телефонов кандидата (с указанием кодов международной и междугородней связи).
6. Подробные сведения о предыдущих адресах (местах проживания) кандидата за последние пять лет (в нисходящем хронологическом порядке с указанием индексов отделений связи).
7. Сведения о близких родственниках кандидата (отце, матери, братьях, сестрах, супруге, детях) с указанием их имен, возраста и мест работы (учебы).
8. Сведения о прежних и других именах кандидата с указанием времени и причин их изменения и использования.
9. Сведения об образовании кандидата (наименования учебных заведений и курсов, сроки обучения, полученная специальность).
10. Сведения о предыдущей работе с начала трудовой деятельности (на отдельном листе, в нисходящем хронологическом порядке, с указанием наименований и мест нахождения организаций-работодателей, занимаемых должностей, сроков работы, описаний основных должностных обязанностей и иных существенных, по мнению кандидата или компании по управлению пенсионными активами, сведений).
11. Должность руководящего работника компании по управлению пенсионными активами, на которую представляется кандидат.
12. Текущая должность кандидата в компании по управлению пенсионными активами.
13. Сведения о рекомендующих (должности, места работы и имена рекомендующих, адреса их организаций-работодателей, номера телефонов).
14. Сведения о крупных финансовых проблемах в организациях, в которых ранее кандидат являлся руководящим работником или членом наблюдательного совета (совета директоров), приведшие к банкротству, консервации, санации или принудительной ликвидации данных организаций во время занятия в них кандидатом указанных должностей (с указанием причин возникновения этих проблем).
15. Сведения о непогашенных (с текущими и истекшими сроками погашения) кандидатом ссудах (кредитах) с указанием наименований (имен) и мест нахождения (мест проживания) кредиторов, размерах непогашенных ссуд (кредитов) и сроках погашения (первоначально установленных и фактических).

16. Кандидаттың қызметі, ғылыми және өзге қызмет түрлері туралы қосымша мәліметтер (кандидат немесе зейнетақы активтерін басқару жөніндегі компания айқындаған көлемде).
17. Кандидаттың әкімшілік және қылмыстық жауапқа тартылғандығы туралы мәліметтер (тартылу негіздерін көрсете отырып).
18. Кандидаттың және зейнетақы активтерін басқару жөніндегі компанияның аффилиирленгендігі туралы нақты мәліметтер.
19. Кандидаттың жеке өзі немесе аффилиирленген тұлғаларымен бірге акциялардың (үлестердің, пайлардың) бес және одан да көп процентін иеленген акционер (қатысушы) ретінде басқа ұйымдарға, осындай ұйымдардың атауын және орналасқан жерін, осындай ұйымдардың негізгі қызметін және осындай ұйымдардағы акциялардың (үлестердің, пайлардың) жалпы санындағы кандидаттың үлесін көрсете отырып, қатысуы туралы мәліметтер.
20. Кандидаттың және зейнетақы активтерін басқару жөніндегі компанияның пікірі бойынша кандидаттың кәсіби жарамдылығын айқындау үшін маңызды болып саналатын өзге мәліметтер.
21. "Осы сауалнамада келтірілген мәліметтерді мен мұқият тексердім және нақты және толық болып табылатындығын растаймын. Осы сауалнаманың мәліметтеріндегі бұрмалаушылықтар мен қателер анықталған жағдайда бұл мені қызметке тағайындаудан бас тарту үшін негіз болатындығын және маған қатысты Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес шаралар қолдануға әкеп соғатындығын мойындаймын. Мен жоғарыда аталған зейнетақы активтерін
басқару жөніндегі компанияда жұмыс істеген мерзім ішінде осы сауалнаманың
мәліметтерінің барлық өзгерістері туралы Қазақстан Республикасының Бағалы
қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясын ескертуге міндеттенемін және осы
міндеттеменің орындалмауы маған қатысты Қазақстан Республикасының
заңдарына сәйкес шаралар қолдануға әкеп соғатындығын мойындаймын" деген
жазба.
22. Кандидаттың қолы және сауалнама толтырылған күн.
Оқығандар:
Багарова Ж.А.
Икебаева А.Ж.

16. Дополнительные сведения о служебной, научной и иных видах деятельности кандидата (в объеме, определяемом кандидатом или компанией по управлению пенсионными активами).
17. Сведения о привлечении кандидата к административной и уголовной ответственности (с указанием оснований привлечения).
18. Подробные сведения об аффилиированности кандидата и компании по управлению пенсионными активами.
19. Сведения об участии кандидата в других организациях в качестве акционера (участника), владеющего самостоятельно или совместно с аффилиированными лицами пятью и более процентами акций (долей, паев), с указанием наименований и мест нахождения таких организаций, основных видов деятельности таких организаций и доли кандидата в общем количестве акций (долей, паев) таких организаций.
20. Иные сведения, существенные, по мнению кандидата или компании по управлению пенсионными активами, для определения профессиональной пригодности кандидата.
21. Запись "Подтверждаю, что сведения, приведенные в настоящей анкете, были тщательно проверены мной и являются достоверными и полными. Признаю, что в случае обнаружения искажений и упущений в данных настоящей анкеты, это может служить основанием для отказа в моем утверждении на должность и повлечь в отношении меня применение санкций в соответствии с законодательством Республики Казахстан. В течение моего срока работы в вышеназванной компании по управлению пенсионными активами обязуюсь уведомлять Национальную комиссию Республики Казахстан по ценным бумагам о всех изменениях данных настоящей анкеты и признаю, что неисполнение данного обязательства может повлечь в отношении меня применение санкций в соответствии с законодательством Республики Казахстан.".
22. Подпись кандидата и дата заполнения анкеты.