Бюджеттік ұйымдарда кассалық операцияларды жүргізудің уақытша тәртібіне толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы
Бұйрық Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қазынашылық Департаменті 1998 жылғы 22 қыркүйек N 433. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 1998 жылғы 28 қараша N 648 тіркелді. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрлігі Қазынашылық комитеті Төрайымының 2005 жылғы 10 маусымдағы N 28 Бұйрығымен.
-------------Бұйрықтан үзінді-----------------
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса берiлген тiзбеге сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық департаментi директорының, Қазынашылық комитетi төрайымының кейбiр бұйрықтарының күшi жойылды деп танылсын...
3. Осы бұйрық қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Төрайым
Қазақстан Республикасы Қаржы
Министрлiгiнiң Қазынашылық
комитетi төрайымының
2005 жылғы 10 маусымдағы
N 28 бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң
Қазынашылық департаментi директорының, Қазынашылық
комитетi төрайымының күшi жойылған кейбiр
бұйрықтарының тiзбесi
2. "Бюджеттiк ұйымдарда кассалық операцияларды жүргiзудiң уақытша тәртiбiне толықтырулар мен өзгерiстер енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық департаментi директорының 1998 жылғы 22 қыркүйектегi N 433 бұйрығы (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 648 болып тiркелген)...
-------------------------------------
Бұйырамын:
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің 1997 жылғы 8 қыркүйектегі N 298  V970385_  бұйрығымен бекітілген Кассалық операцияларды жүргізудің уақытша тәртібіне қоса беріліп отырған N 1 толықтырулар мен өзгерістер бекітілсін.
Департамент директоры
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
Қазынашылық департаментінің
директорының
1998 жылғы 22 қыркүйектегі
N 433 бұйрығымен бекiтiлген
Бюджеттік ұйымдарда кассалық операцияларды жүргізудің
уақытша тәртiбiне N 1 толықтырулар мен өзгерiстер
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Қазынашылық департаментiнiң 1997 жылғы 8 қыркүйектегi N 298  V970385_  бұйрығымен бекiтiлген Бюджеттiк ұйымдарда кассалық операцияларды жүргiзудiң уақытша тәртiбiне мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1. "Жалпы ережелер" I бөлiмге:
1) 1.2.-тармақтың екiншi абзацындағы "айына 50 еселенген есептi көрсеткiштен аспайтын мөлшерде" деген сөздер алынып тасталсын:
"159 "Өзге де ағымдағы шығыстар" деген сөздерден кейiн "бiр ай ішінде
- бюджеттiк қаражаттар үшiн - 50 еселенген есептi көрсеткiштен;
- арнайы қаражаттар үшiн - 100 еселенген есептi көрсеткiштен аспайтын мөлшерде.

О внесении дополнений и изменений во Временный порядок ведения кассовых операций в бюджетных организациях
Приказ Департамента казначейства Министерства финансов Республики Казахстан от 22 сентября 1998 года N 433 Зарегистрирован Министерством юстиции Республики Казахстан 28.11.1998 г. N 648. Утратил силу - Приказом Председателя Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан от 10 июня 2005 года N 28
Извлечение из приказа Председателя Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан от 10 июня 2005 года N 28:
"ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Признать утратившими силу некоторые приказы Директора Департамента Казначейства, Председателя Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан согласно прилагаемому перечню.
2. Управлению организации бюджетного учета Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан в недельный срок сообщить Министерству юстиции Республики Казахстан о принятом решении.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня подписания.
Председатель
Приложение
к приказу Председателя Комитета
казначейства Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 июня 2005 года N 28
Перечень
утративших силу некоторых приказов Директора Департамента
казначейства, Председателя Комитета казначейства
Министерства финансов Республики Казахстан
...
2. Приказ Директора Департамента казначейства Министерства финансов Республики Казахстан от 22 сентября 1998 года N 433 "О внесении дополнений и изменений во Временный порядок ведения кассовых операций в бюджетных организациях" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 648)...".
Приказываю:
Утвердить прилагаемые Дополнения и изменения N 1 к Временному порядку ведения кассовых операций, утвержденному приказом Министерства финансов Республики Казахстан от 8 сентября 1997 года N 298 V970385_  .
Директор
Дополнения и изменения N 1
к Временному порядку ведения кассовых
операций в бюджетных организациях
Внести во Временный порядок ведения кассовых операций в бюджетных организациях, утвержденный Приказом Министерства финансов Республики Казахстан от 8 сентября 1997 года N 298, следующие изменения и дополнения:
1. В раздел I "Общие положения":
1) в абзаце втором пункта 1.2. исключить слова "в размерах, не превышающих 50-кратного расчетного показателя в месяц";
после слов "159 "Прочие текущие расходы" дополнить словами "в течение месяца в размерах, не превышающих:
- 50-кратного расчетного показателя - для бюджетных средств;
- 100-кратного расчетного показателя - для специальных средств.

131 "Тамақ өнiмдерiн сатып алу" ерекшелiгі бойынша Қазақстан Республикасы Бiлiм, мәдениет және денсаулық сақтау министрлiгiнiң оқу орындарында студент-жетiмдердiң тамақтануының өтемақысына жұмсалатын шығыстар бойынша, 134 "Жұмсақ жабдық пен құрал-саймандар сатып алу" ерекшелiгi бойынша заттай мүлiктердiң орнына әскери қызметшiлерге ақшалай өтемақы және 131 "Тамақ өнiмдерiн сатып алу" ерекшелiгi бойынша азық-түлiк сыбаға төлеуге жұмсалатын шығыстар бойынша қолма-қол ақша алуға шектеулер белгiленбейдi.";
соңғы екi сөйлем алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы үшiншi абзацпен толықтырылсын:
"Ерекше жағдайларда, лимиттен тыс арнайы қаражаттар бойынша бюджеттiк және бюджеттен тыс шоттардан қолма-қол ақшаларды пайдалануға:
- республикалық бюджеттiң есебiнен ұсталатын ұйымдардың министрлiктiң (ведомствоның) ұсынымымен берiлген Қазынашылық департаментiнiң жазбаша рұқсаты бойынша және Бюджеттiк департаменттiң келiсiмi бойынша рұқсат етiледi;
- лимиттiң өсуiн тиiсті қаржы органымен келiсу арқылы жергiлiктi бюджеттердiң қаражаты есебiнен ұсталатын ұйымдар жүзеге асырады.";
2) 1.3.-тармақтағы "қаржы жылына арналған шығыстардың сметасын" деген сөздерден кейiн ", сондай-ақ бюджеттен тыс қаражат көздерi бар ұйымдардың арнайы қаражаттары бойынша кiрiстер мен шығыстар сметасын" деген сөздермен ауыстырылсын;
"шығыстар сметасын бекiтумен бiрге бекiтiледi" деген сөздер "бюджеттен жұмсалатын шығыстардың бекiтiлген сметасы, сондай-ақ арнайы қаражаттар бойынша өрiстер мен шығыстар сметасының негізiнде расталады";
3) 1.4.-тармақта:
"Жергiлiктi бюджеттердiң қаражаты есебiнен ұсталатын" деген сөздерден кейiн және арнайы қаражаттары бар" деген сөздермен толықтырылсын;
"ақша қалдығының" деген сөзден кейiн "лимиті" деген сөзбен толықтырылсын;
бұдан әрi мәтiн бойынша "бекiтедi" деген сөз "растайды" деген сөзбен ауыстырылсын:
"шығыстар сметасын" деген сөздерден кейiн "және арнайы қаражаттар бойынша кiрiстер мен шығыстар сметасын" деген сөздермен толықтырылсын;
4) 1.5.-тармақтың бiрiншi абзацындағы "бюджеттен бөлiнетiн қаржының бекiтiлген жылдық сомасын" деген сөздерден кейiн "және арнайы қаражаттар бойынша шығыстарын жылдық сомасын" деген сөздермен толықтырылсын;
"мынадай шекте айқындайды" деген сөздерден кейiн мәтiн:
"1.5 млн. теңгеден - 10 мың теңге;
2.5 млн. теңгеден 10 млн. теңгеге дейiн - 30 мың теңге;
3.10 млн. теңгеден 20 млн. теңгеге дейiн - 50 мың теңге;
4.20 млн. теңгеден жоғары - 100 мың теңге.";
мынадай мазмұндағы мәтiнмен ауыстырылсын:
"1.5 млн. теңгеден - 20 мың теңге;
2.5 млн. теңгеден 10 млн. теңгеге дейiн - 40 мың теңге;
3.10 млн. теңгеден 20 млн. теңгеге дейiн - 100 мың теңге;
4.20 млн. теңгеден жоғары - 150 мың теңге.";
мынадай мазмұндағы мәтiнмен ауыстырылсын:

На получение наличности по расходам на компенсацию питания студентов-сирот в учебных заведениях Министерства образования, культуры и здравоохранения Республики Казахстан по специфике 131 "Приобретение продуктов питания", по расходам на выплату денежной компенсации военнослужащих взамен предметов вещевого имущества по специфике 134 "Приобретение мягкого инвентаря и обмундирования" и продпайка по специфике 131 "Приобретение продуктов питания" ограничение не устанавливается";
два последних предложения исключить;
дополнить абзацем третьим следующего содержания:
"В исключительных случаях использование наличных денег с бюджетных и внебюджетных счетов по специальным средствам сверх лимита:
- организациями, содержащимися за счет республиканского бюджета, допускается по письменному разрешению Департамента Казначейства, выданному по ходатайству министерства (ведомства) и по согласию Бюджетного департамента;
- организациями, содержащимися за счет средств местных бюджетов, осуществляется путем согласования увеличения лимита с соответствующим финансовым органом.";
2) в пункте 1.3.: после слов "содержащихся за счет средств республиканского бюджета" дополнить словами "а также сметы доходов и расходов по специальным средствам организаций, имеющих источники внебюджетных средств";
слова "утверждается одновременно с утверждением сметы расходов" заменить словами "подтверждается на основании утвержденной сметы расходов из бюджета, а также сметы доходов и расходов по специальным средствам";
3) в пункте 1.4.:
после слов "местных бюджетов," дополнить словами "и имеющие специальные средства";
после слова "расчет" дополнить словом "лимита";
далее по тексту слово "утверждают" заменить словом "подтверждают";
после слов "со сметой расходов" дополнить словами "и сметой доходов и расходов по специальным средствам";
4) в абзаце первом пункта 1.5. после слов "годовой суммы бюджетных ассигнований" дополнить словами "и годовой суммы расходов по специальным средствам";
после слов "в следующих пределах:" текст:
"1.       до  5 млн.тенге -  10 тыс.тенге;
2. от  5 до 10 млн.тенге -  30 тыс.тенге;
3. от 10 до 20 млн.тенге -  50 тыс.тенге;
4. свыше    20 млн.тенге - 100 тыс.тенге."
заменить текстом следующего содержания:
"1.       до  5 млн.тенге -  20 тыс.тенге;
2. от  5 до 10 млн.тенге -  40 тыс.тенге;
3. от 10 до 20 млн.тенге - 100 тыс.тенге;
4. свыше    20 млн.тенге - 150 тыс.тенге.";
дополнить абзацем третьим следующего содержания:

"Егер алдағы жылдың басына қарай арнайы қаражаттар бойынша кiрiстер мен шығыстар сметасы бекiтiлмеген болса, онда бюджеттiк ұйымға сметаны бекiткенше, бiрақ 1 сәуiрден кешiктiрмей кассадағы қолма-қол ақшалардың лимитiн есептеу үшiн 1 тоқсанға арналған сметада көзделген шығыстар сомасын пайдалануға рұқсат етiледі. Қаржы жылының iшiнде 136 және 137 ерекшелiктер бойынша бекiтiлген арнайы қаражаттардың кiрiстер мен шығыстар сметасы өзгерген жағдайда, тиiсiнше кассадағы қолма-қол ақша қалдығының лимитi нақтыланады және ведомстволық бағыныстағы ұйымдарға жеткiзiледi.";
5) мынадай мазмұндағы 1.6. және 1.7.-тармақтармен толықтырылсын:
1.6. "Бюджеттiк ұйымдар өздерiнiң кассаларында екiншi деңгейдегi банктердiң чегi бойынша алынған қолма-қол ақшаларды ақшаның қызмет көрсететiн банктен алған күнiн есептемегенде, 3 жұмыс күнiнен артық емес күн сақтауға құқығы бар."
1.7. "Бюджеттiк ұйымның кассасына тiкелей түсетiн бюджеттен тыс қызмет жөнiндегi қолма-қол ақшалар тиiсті бюджеттен тыс шотқа алдағы уақытта есепке алу үшiн қабылдаған күннен бастап 3 күннен кешiктiрiлмей қызмет көрсететiн банкке тапсырылуы керек.
Мұндай қаражаттарды бюджеттен тыс шоттарға оларды алдын ала тапсырмай пайдалануға рұқсат етiлмейдi."
2. II бөлiм "Уәкiлеттi банктерде қолма-қол ақша алу тәртiбi":
1) 2.1.-тармақта:
"чек кiтапшасының мұқабасында жазылған чек кiтапшасын толтыру ережелерiне сәйкес" деген сөздер "Қазынашылықта қызмет көрсететiн бюджеттiк ұйымның шотынан Қазынашылықтың транзиттік шотына ақшаларды аудару төлем тапсырысында көрсетiлген сомада" деген сөздермен ауыстырылсын;
", оған өзiнiң қолын қояды, басшыға қол қоюға бередi және мөр басады. Реквизиттердiң бәрi толтырылмайынша чекке қол қойып, мөр басуға тыйым салынады." деген сөздер "және оны төлем тапсырысымен бiрге Қазынашылықтың тиiстi органының жауапты атқарушысына бередi." деген сөздермен ауыстырылсын.
2) 2.2.-тармақта:
"республикалық бюджет қаражаты есебiнен ұсталатын бюджеттiк ұйымдар тиiстi қазынашылық органдарға, ал жергiлiктi бюджеттердiң қаражаты есебiнен ұсталатын бюджеттiк ұйымдар - Бюджеттiк банктің қызмет көрсетушi бөлiмшесiне" деген сөздер "мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен ұсталатын бюджеттiк ұйымдар тиiстi қазынашылық органдарға" деген сөздермен ауыстырылсын, бұдан әрi мәтiн бойынша "қолма-қол ақша" деген сөздердiң алдынан "бюджеттiк және бюджеттен тыс шоттардан" деген сөздермен толықтырылсын;
"өтiнiм" деген сөзден кейiн "жекелеген бюджеттiк және бюджеттен тыс қаражаттар бойынша" деген сөздермен толықтырылсын:
"(немесе Бюджеттiк банктiң)", "(Бюджеттiк банктiң)" деген сөздер алынып тасталсын;
"Қазынашылықтың" деген сөзден кейiн "қолма-қол ақшамен қамтамасыз ету жөнiндегi" деген сөздермен толықтырылсын;
"өтiнiм" деген сөзден кейiн ", төлем тапсырысы" деген сөздермен толықтырылсын;
"сонан соң чектi төлеу үшiн банктiң жауапты атқарушысына бередi" деген сөздер мынадай мазмұндағы мәтiнмен ауыстырылсын: "Олардың ресімделуінің дұрыстығын, сондай-ақ әрбiр құжаттың сомалар мен ерекшелiктер бойынша сәйкестiгiн тексерiп, жауапты атқарушы чек берiлген соманы чек түбiртегiнiң бет жағында көрсетiлген сомамен салыстырады және чектiң бет және артқы жағына қол қояды. Тексерiлген және қол қойылған төлем тапсырысы чектер тiзiлiмiн қалыптастыру үшiн операциялық бөлiмнiң жауапты атқарушысына берiледi.
Чектердiң тiзiлiмi басшының, жауапты атқарушының қолымен және Қазынашылық мөрiмен расталған чектермен бiрге төлеу үшiн қызмет көрсететiн банкке жiберiледi.";

"Если к началу предстоящего года смета доходов и расходов по специальным средствам не утверждена, то бюджетной организации разрешается до утверждения сметы, но не позднее 1 апреля, использовать для расчета лимита остатка наличных денег в кассе суммы расходов, предусмотренные в смете на 1 квартал. В случае изменения в течение финансового года утвержденной сметы доходов и расходов специальных средств по спецификам 136 и 137 соответственно уточняется лимит остатка наличных денег в кассе и доводится до подведомственных организаций.";
5) дополнить пунктами 1.6. и 1.7. следующего содержания:
"1.6. Бюджетные организации имеют право хранить в своих кассах наличные деньги, полученные по чеку из банка второго уровня, не более 3-х рабочих дней, не включая день получения денег в обслуживающем банке.
1.7. Наличные деньги по внебюджетной деятельности, поступающие непосредственно в кассу бюджетной организации, должны сдаваться в обслуживающий банк не позднее 3 дней со дня приема для последующего зачисления на соответствующий внебюджетный счет.
Использование этих средств без предварительной сдачи их на внебюджетные счета не допускается".
2. В раздел II "Порядок получения наличных денег в уполномоченных банках":
1) в пункте 2.1.:
слова "в соответствии с правилами заполнения чековой книжки, расположенными на обложке чековой книжки" заменить словами "на сумму, указанную в платежном поручении на перечисление денег со счета бюджетной организации в обслуживающем Казначействе на транзитный счет Казначейства.";
слова ", подписывает его сам, дает на подпись руководителю и ставит печать. Подписание чека и проставление печати до заполнения всех реквизитов запрещается." заменить словами "и передает его вместе с платежным поручением ответисполнителя соответствующего органа Казначейства.";
2) в пункте 2.2.:
слова "республиканского бюджета представляют в соответствующие органы Казначейства, а бюджетные организации, содержащиеся за счет средств местных бюджетов - в обслуживающее отделение Бюджетного банка" заменить словами "госбюджета, представляют в соответствующие органы Казначейства", далее по тексту предложения после слова "наличности" дополнить словами "с бюджетного и внебюджетных счетов";
после слова "представляется" дополнить словами "отдельно по бюджетным и внебюджетным средствам";
слова "(или Бюджетного банка)", "(Бюджетного банка)" - исключить;
после слов "Ответственный работник" дополнить словами "отдела по обеспечению наличности";
после слова "заявку" дополнить словами ", платежное поручение";
слова ", затем передает чек ответисполнителю банка для его оплаты" заменить текстом следующего содержания: "Проверив правильность их оформления, а также соответствие каждого документа по сумме и спецификам, ответисполнитель сверяет сумму, на которую выписан чек, с суммой, указанной на лицевой стороне корешка чека, и ставит подпись на лицевой и оборотной стороне чека. Проверенное и завизированное платежное поручение передается ответственному исполнителю операционного отдела для формирования реестра чеков. Реестр чеков вместе с чеками, заверенными подписями руководителя, ответработника и печатью Казначейства, передается в обслуживающий банк для оплаты";
ввести абзацы следующего содержания:

мынадай мазмұндағы абзац енгiзiлсiн: "Бюджет қаражаты есебiнен ұсталатын және арнайы қаражаттары бар ұйымның есеп айырысу-ақша құжаттарын жүзеге асырған кезде. Қазынашылықтың жауапты атқарушысы бюджеттік және арнайы қаражаттардың есебiнен алатын қолма-қол ақшаның лимиттi сақтауын тексередi (жалпы сомасы 131, 132, 133, 139, 151, 159 ерекшелiктерi бойынша)." Бақылау функцияларын жүзеге асырған кезде Қазынашылық әрбiр бюджеттiк ұйымға айына алатын қолма-қол ақшаларды тiркеу жөнiнде талдама карточка ашады.
Қолма-қол ақшаларды бюджеттік ұйымның кассасына уақытылы кiрiске алуға бақылау жасау мақсатында қолма-қол ақшаларға қызмет көрсету жөнiндегi бөлiмнiң жауапты атқарушысы қолма-қол ақшаларды кiрiске алу туралы төленген чектердiң тiзiлiмiмен чек кiтапшасының артқы жағында жазбаларды салыстыруды жүргiзедi. Чек кiтапшасының артқы жағындағы жазбаларға бөлiмнің жауапты атқарушысы қол қояды.";
3) 2.3.-тармақтың екiншi абзацы алынып тасталсын:
4) 2.5.-тармақтағы "(N КО-1 нысаны)" деген сөздер "(N ҚО-3а)" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай абзацпен толықтырылсын: "Бұдан басқа, чек кiтапшасының артқы жағында 2.2.-тармаққа сәйкес Қазынашылықтың жауапты атқарушысының қолымен расталатын бас бухгалтердiң қолы қойылған кiрiс ордерiнiң нөмiрi мен күнi көрсетiлiп, қолма-қол ақшаларды кассаға кiрiске алу туралы жазба жүргiзiледi."
3. III бөлiмде "Қолма-қол ақшаларды қабылдау мен берудiң және кассалық құжаттарды ресiмдеудiң тәртiбi":
1) 3.2.-тармақта "ордерлерi" "(N ҚО-2 нысаны)" деген сөздермен толықтырылсын:
2) 3.3.-тармақта ескертуде "Қазақстан Республикасының Ұлттық қауiпсiздiк комитетiнiң" деген сөздерден кейiн "Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк тергеу комитетiнiң" деген сөздер алынып тасталсын.
4. IV бөлiмде "Кассалық кiтапты, ақшаны пайдалану кiтабын жүргізу тәртiбi және ақшаны сақтау ережелерi":
1) 4.5.-тармақта "кiтабын" деген сөз "кiтаптарын" деген сөзбен ауыстырылсын; бұдан әрi мәтiн бойынша "нысаналы мақсатқа" деген сөздiң алдынан "бюджеттiк қаражаттар үшiн жекелеген" деген сөздермен толықтырылсын; "бақылау үшiн" деген сөздерден кейiн "және бюджеттен тыс қаражаттар үшiн (N 3-қосымша)" деген сөздермен толықтырылсын:
"Барлық ерекшемелер бойынша қолма-қол ақша қалдығының сомасы" деген сөздер "Екi кiтап бойынша қолма-қол ақша қалдығы жиынының сомасы" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) 4.6.-тармақта "Кассалық кiтап пен" деген сөздердiң "орнына Кассалық кiтаптардың дұрыс және уақытылы енгiзiлуiне және" деген сөздермен ауыстырылсын;
"бақылау" деген жалғаудан кейiнгi "кiтабын" деген сөз "кiтаптарын" деген сөзбен толықтырылсын;

"При осуществлении контроля расчетно-денежных документов организаций, содержащихся за счет средств бюджета и имеющих специальные средства, ответисполнитель Казначейства проверяет соблюдение лимита получаемых наличных денег за счет бюджетных и специальных средств (в общей сумме по спецификам 131, 132, 133, 139, 151, 159). Для осуществления контрольных функций Казначейство на каждую бюджетную организацию открывает аналитическую карточку по регистрации получаемых наличных денег за месяц.
С целью контроля за своевременным оприходованием наличных денег в кассу бюджетной организации ответисполнителем отдела по обеспечению наличности производится сверка записи об оприходовании наличных денег на оборотной стороне корешка чековой книжки с реестром оплаченных чеков. Записи на оборотной стороне корешка чековой книжки заверяются подписью ответработника отдела.";
3) абзац второй пункта 2.3. исключить;
4) в пункте 2.5. слова "(форма N КО-2)" заменить словами "(форма N КО-3а)";
дополнить абзацем:
"Кроме того, на оборотной стороне корешка чековой книжки делается запись об оприходовании наличных денег в кассу с указанием номера и даты приходного ордера за подписью главного бухгалтера, которая подтверждается подписью ответработника Казначейства в соответствии с п.2.2";
3. В раздел III "Порядок приема и выдачи наличных денег и оформления кассовых документов":
1) в пункте 3.2. после слова "ордерам" дополнить словами "(форма N КО-2)";
2) в пункте 3.3. в примечании после слов "личность получателя" слова "ГСК Республики Казахстан и" исключить;
4. В раздел IV "Порядок ведения кассовой книги, книги использования денег и правила хранения денег":
1) в пункте 4.5. слово "книгу" заменить словом "книги"; далее по тексту предложения после слова "назначению" дополнить словами "отдельно для бюджетных средств", после слов "(Приложение N 2)" дополнить словами "и для внебюджетных средств (Приложение N 3).";
слова "Сумма остатка наличных денег по всем спецификам" заменить словами "Сумма итогов остатков наличных денег по двум книгам";
2) в пункте 4.6. после слова "правильным" дополнить словами "и своевременным";
после союза "и" слово "книги" заменить словом "книг";

"бақылау кiтабын" деген сөздерден кейiн "(N 2 және N 3-қосымша)" деген сөздермен толықтырылсын.
5. V бөлiмде "Кассаны тексеру және кассалық тәртiптiң сақталуын бақылау":
1) 5.3.-тармақтың бiрiншi абзацындағы "қаржы бақылау органдары" деген сөздер "Қазынашылық органдары" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) екiншi абзацтағы "республикалық" деген сөзден кейiн "бюджеттен" деген сөз алынып тасталсын және "және жергiлiктi бюджеттерден бөлiнген қолма-қол ақшаның, сондай-ақ бюджеттен тыс көздерден түскен ақшалардың", деген сөздермен толықтырылсын.
6. Бюджеттiк ұйымдарда кассалық операцияларды жүргiзудiң уақытша тәртiбiнiң қосымшасына өзгерiстер мен толықтырулар
N 1-қосымшаға мынадай өзгерiстер енгiзiлсiн:
1) 3-бағанның орнына "Жылдық сома" жалпы атауымен 3, 4 және 5-бағандар енгiзiлсiн;
3-бағанның атауы "бюджеттен қаржыландыру", 4-бағанның атауы "арнайы қаражаттардан", 5-бағанның атауы "Жиыны" енгiзiлсiн.
2) бюджеттен қаржыландырудың және арнайы қаражаттардың жылдық жиын сомасына байланысты "Ел iшiндегi iссапарлар мен қызмет бабындағы жүрiп-тұрулар" 136 және "Елден тысқары iссапарлар мен қызмет бабындағы жүрiп-тұрулар" 137 ерекшелiгi бойынша лимит мөлшерлерi өзгертiлсiн.
3) Есеп айырысудың соңындағы "бекітемін" деген сөз жауапты атқарушының аты-жөні мен оның қол көрсетіле отырып, "өзім тексерген сметалардың негізінде растаймын" деген сөздермен ауыстырылсын.
4) "Бюджеттен тыс көздерден түсетін қолма-қол ақшаларды нысаналы мақсат бойынша пайдалануды бақылау кітабы" N 3-қосымшасы енгізілсін.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
Қазынашылық департаментінің
1998 жылғы 22 қыркүйектегі
N 433 бұйрығымен бекітілген
Бюджеттік ұйымдарда
кассалық операцияларды
жүргізудің уақытша тәртібіне
толықтырулар мен өзгерістерге
N 1-қосымша
Кассадағы қолма-қол ақшалардың қалдық лимитін
Есептеу
____________________________
(бюджеттік ұйымның атауы)
__________________________________________________________________________
|N|      Ерекшелігі                       |            Жылдық сома
| |                                       |________________________________
| |                                       | бюджеттен  |   арнайы    |Жиыны
| |                                       |қаржыландыру|қаражаттардан|
|_|_______________________________________|____________|_____________|_____
|1|                    2                  |     3      |      4      |   5
|_|_______________________________________|____________|_____________|_____
| |"Ел ішіндегі іссапарлар мен қызмет     |            |             |
| |бабындағы жүріп-тұрулар" 136           |            |             |
|_|_______________________________________|____________|_____________|_____
| |"Елден тысқары іссапарлар мен қызмет   |            |             |
| |бабындағы жүріп-тұрулар"               |            |             |
|_|_______________________________________|____________|_____________|_____
| |Жиыны                                  |            |             |
|_|_______________________________________|____________|_____________|_____
Кассадағы қолма-қол ақшаның қалдық лимиті шығыстар сметасында көзделген
жылдық сомаға байланысты мынадай мөлшерде белгіленеді:

после слов "по целевому назначению" дополнить словами "(Приложения N 2 и N 3)".
5. В раздел V "Ревизия кассы и контроль за соблюдением кассовой дисциплины":
1) в абзаце первом пункта 5.3. слова "органы финансового контроля" заменить словами "органы Казначейства";
2) в абзаце втором после слов "выделенных из республиканского" исключить слово "бюджета" и дополнить словами "и местных бюджетов, а также денег, поступивших из внебюджетных источников".
6. Изменения и дополнения в приложения к Временному порядку ведения кассовых операций в бюджетных организациях:
В приложение N 1 внести следующие изменения:
1) вместо графы 3 ввести графы: 3, 4 и 5 под общим наименованием "Годовая сумма";
ввести наименование графы 3 - "ассигнований из бюджета", наименование графы 4 - "специальных средств", наименование графы - 5 "Итого";
2) изменить размеры лимита в зависимости от итоговой годовой суммы ассигнований из бюджета и специальных средств по специфике 136 "Командировки и служебные разъезды внутри страны" и 137 "Командировки и служебные разъезды за пределы страны";
3) слово "утверждаю" в конце расчета заменить словами "подтверждаю на основании проверенных мною смет" с указанием Ф.И.О. ответственного исполнителя и его подписи;
4) ввести приложение N 3 "Книга контроля использования по целевому назначению наличных денег, поступивших из внебюджетных источников".
Приложение N 1
к Дополнениям и изменениям
во Временный порядок
ведения кассовых операций
в бюджетных организациях,
утвержденным приказом
Департамента Казначейства
Министерства финансов
от 22.09 1998 г. N 433
Расчет
лимита остатка наличных денег в кассе
-----------------------------------
(наименование бюджетной организации)
(тыс.тенге)
_________________________________________________________________________
!                            !
!                            !               Годовая  сумма
!                            !----------------------------------------
N  !      Специфика             ! ассигнований !  специальных  !Итого
!                            ! из бюджета   !    средств    !
---------------------------------------------------------------------------
1  !         2                  !     3        !        4      !5
---------------------------------------------------------------------------
!   136 "Командировки и      !              !               !
!  служебные разъезды внутри !              !               !
!  страны"                   !              !               !
---------------------------------------------------------------------------
!   137 "Командировки и      !              !               !
!  служебные разъезды за     !              !               !
!  пределы страны"           !              !               !
---------------------------------------------------------------------------
!                            !              !               !
!     Итого                  !              !               !
!                            !              !               !
---------------------------------------------------------------------------
Лимит остатка наличных денег в кассе устанавливается в зависимости от
годовой суммы, предусмотренной в смете расходов, в следующих размерах:

1. 5 млн теңгеге дейін          - 20 мың теңге;
2. 5-тен 10 млн. теңгеге дейін  - 40 мың теңге;
3. 10-нан 20 млн. теңгеге дейін - 100 мың теңге;
4. 20 млн. теңгеден жоғары      - 150 мың теңге;
Министрліктің (ведомствоның),
бюджеттік ұйымның басшысы:        _____________    _____________
(қолы)            (аты-жөні)
199__ жылғы _____________ ________________ мөлшердегі кассадағы
(сомасы)
қолма-қол ақшаның қалдық лимиті өзім тексерген сметалардың негізінде
растаймын:
_________________ ________________________________
(қолы)         (жауапты атқарушысының аты-жөні)
Күні 199___ жылғы "___"_____________
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
Қазынашылық департаментінің
1998 жылғы 22 қыркүйектегі
N 433 бұйрығымен бекітілген
Бюджеттік ұйымдарда
кассалық операцияларды
жүргізудің уақытша тәртібіне
толықтырулар мен өзгерістерге
N 3-қосымша
Бюджеттен тыс көздерден түсетін қолма-қол
ақшаларды нысаналы мақсат бойынша
пайдалануды бақылау
Кітабы
Ұйымның атауы __________________________________________
199___ жылғы ________________________ ай
__________________________________________________________________________
|N| Операцияның |Күні|Құжат.|Ерекшеліктер бойынша банктен чек бойынша
| |   мазмұны   |    |тың   |түсетін (шығындалған) қолма-қол ақша
| |             |    |нөмірі|
| |             |    |      |_____________________________________________
| |             |    |      |111|112|113|121|131|132|133|136|137|139|151|15
|_|_____________|____|______|___|___|___|___|___|___|___|___|___|___|___|9_
|1|      2      |  3 |   4  | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10| 11| 12| 13| 14| 15|16
|_|_____________|____|______|___|___|___|___|___|___|___|___|___|___|___|__
| |Ай басындағы |
| |қалдық       |
|_|_____________|
| |Кіріс        |
| |_____________|
| |Кіріс бойынша|
| |жиыны        |
| |_____________|
| |Шығыс        |
| |_____________|
| |Шығыс бойынша|
| |жиыны        |
|_|_____________|
| |Ай аяғындағы |
| |қалдық       |
|_|_____________|__________________________________________________________
таблицаның жалғасы
(теңге) _________________________________________________________________________
|     |Есепке алуға жататын бюджеттен тыс көздерден|Жиынында түскен (банкке
|     |кассаға түскен қолма-қол ақшаны бюджеттен   |тапсырылған) қолма-қол
|     |           тыс шоттардан                    |        ақша
|_____|____________________________________________|
|жөн с|  "арнайы   |"депозиттерден"| "тапсырыстар" |
|т.б. |қаражаттар. |               |    бойынша    |
|     |дан"        |               |    сомалар"   |
|_____|____________|_______________|_______________|_______________________
|  17 |    18      |       19      |       20      |           21
|_____|____________|_______________|_______________|_______________________
|_____|____________|_______________|_______________|_______________________

1.       до  5 млн.тенге  -  20 тыс.тенге;
2.  от 5 до 10 млн.тенге  -  40 тыс.тенге;
3. от 10 до 20 млн.тенге  - 100 тыс.тенге;
4.  свыше   20 млн.тенге  - 150 тыс.тенге;
Руководитель
министерства (ведомства),
бюджетной организации:                -----------      --------------
(подпись)          (Ф.И.О.)
Лимит остатка наличных денег в кассе в размере_________________________
(сумма)
на ______ 199__ года подтверждаю на основании проверенных мною смет:
--------------   ------------------------
(подпись)  (Ф.И.О.ответственного исполнителя)
Дата "  "__________199__г.
Приложение N 3
Книга
Контроля использования по целевому
назначению наличных денег, поступивших
из внебюджетных источников
Наименование организации_______________________
________________________месяц 199__г.
(тенге)
___________________________________________________________________________
N! Содержание!Дата!Номер!Поступило из банка по чеку(израсходовано)наличных
! операции  !    !доку-!денег по спецификам
!           !    !мента!_________________________________________________
!           !    !     !111!112!113!121!131!132!133!136!137!139!151!159!и
!           !    !     !   !   !   !   !   !   !   !   !   !   !   !   т.д
___________________________________________________________________________
1!     2     !  3 !  4  ! 5 ! 6 ! 7 ! 8 ! 9 !10 !11 ! 12! 13!14 ! 15! 16!17
___________________________________________________________________________
!Остаток на !    !     !   !   !   !   !   !   !   !   !   !   !   !   !
!начало ме- !    !     !   !   !   !   !   !   !   !   !   !   !   !   !
!сяца       !    !     !   !   !   !   !   !   !   !   !   !   !   !   !
---------------------------------------------------------------------------
!Приход     !    !     !   !   !   !   !   !   !   !   !   !   !   !   !
!           !    !     !   !   !   !   !   !   !   !   !   !   !   !   !
!           !    !     !   !   !   !   !   !   !   !   !   !   !   !   !
!Итого по   !    !     !   !   !   !   !   !   !   !   !   !   !   !   !
!приходу    !    !     !   !   !   !   !   !   !   !   !   !   !   !   !
---------------------------------------------------------------------------
!Расход     !    !     !   !   !   !   !   !   !   !   !   !   !   !   !
!           !    !     !   !   !   !   !   !   !   !   !   !   !   !   !
!           !    !     !   !   !   !   !   !   !   !   !   !   !   !   !
!Итого по   !    !     !   !   !   !   !   !   !   !   !   !   !   !   !
!расходу    !    !     !   !   !   !   !   !   !   !   !   !   !   !   !
---------------------------------------------------------------------------
!Остаток на !    !     !   !   !   !   !   !   !   !   !   !   !   !   !
!конец меся-!    !     !   !   !   !   !   !   !   !   !   !   !   !   !
!ца         !    !     !   !   !   !   !   !   !   !   !   !   !   !   !
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
Поступило наличными в кассу из внебюджетных!Итого поступило (сдано в банк)
источников,подлежащие зачислению на :      ! наличных денег
-------------------------------------------!-------------------------------
внебюджетные  счета                      !
-------------------------------------------!
"по спец. ! "по депозитам"  !"суммы по     !
средствам"!                 !поручениям"   !
___________________________________________________________________________
18     !     19          !   20         !             21
___________________________________________________________________________