Алматы қаласында басқа жақтан келген азаматтарды тiркеу жөнiндегi Ереже туралы
Алматы қаласы Әкiмiнiң шешiмi 1998 жылғы 18 наурыздағы N 208. Алматы қалалық Әділет басқармасында 1998 жылғы 06 сәуірде N 11 тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы Әкімінің 2001 жылғы 09 қыркүйектегі N 2/214 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы қаласы Әкімінің 2001.09.27. N 2/214 қаулысымен.
Халықтың көшi-қон есебiн жүргiзу, Алматы қаласына басқа жақтан келген азаматтарды ретке келтiру, әлеуметтiк-экономикалық және демографиялық процестердi реттеу, заңды және қоғамдық тәртiптi нығайту мақсатында, Алматы каласының Әкiмi шешiм кабылдады:
1. Алматы қаласында басқа жақтан келген азаматтарды тiркеу жөнiндегi Ереже бекiтiлсiн (қоса берiлiп отыр).
2. Алматы қалалық IIББ бастығы Қ.Н.Қасымов iшкi iстер органдарының бақылау-жiберу тiректерiнiң жұмысында Алматы қаласында басқа жақтан келген азаматтарды тiркеу жөнiндегi Ереженi қатаң орындауды қамтамасыз етсiн.
3. Осы шешiмнiң орындалуын бақылау қала Әкiмi аппаратының мемлекеттiк-құқықтық жұмыстар бөлiмiне (Ж.Қ.Сатаев) жүктелсiн.
Алматы қаласының әкiмi         В.Храпунов
Алматы қаласы Әкiмiнiң
1998 жылғы 18 наурыздағы N 208
шешiмiне қосымша
Алматы қаласында басқа жақтан
келген азаматтарды тiркеу туралы
Е Р Е Ж Е
Осы Ереже сырттан келген азаматтарды тiркеу және тiркеу есебiнен алып тастау тәртiбiн белгiлейдi және Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Алматы қаласының мәртебесi және оны одан әрi дамыту жөнiндегi шаралар туралы" Жарлығын, көшi-қон есебiн жүргiзудi, әлеуметтiк-экономикалық және демографиялық процестердi, Алматы қаласының аумағында заңдылықты және қоғамдық тәртiптi нығайтуды жүзеге асыруға жәрдемдесуге жұмылдылырған.
1. Алматы қаласына әуе, темiр жол және автомобиль көлiгiмен келген азаматтар ауежайындағы, "Алматы-1", "Алматы-2" темiр жол станцияларының вокзалында, "Сайран", "Саяхат" автовокзалдарындағы iшкi iстер органдарының бақылау-жiберу тiректерiнде және қалаға кiрерде тiркелуге мiндеттi.
2. Осы Ережеге сәйкес мыналар тiркелуге жатады:
- Алматы қаласының аумағынан тысқары тұратын Қазақстан Республикасының азаматтары;
- Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын шет ел азаматтары мен азаматығы жоқ адамдар.
3. Тiркеуден мыналар босатылады:
- Алматы қаласына Бiрiккен Ұлттар Ұйымының берген паспорты бойынша келген шет ел азаматтары;
- сапармен жүрген шет ел туристерi.
4. Бақылау-жiберу тiректерiндегi азаматтарды тiркеу Алматы қаласының IIБ iшкi iстер органдарының қызметкерлерiмен Қазақстан Республикасы азаматының паспорты немесе куәлiгi немесе iшкi iстер органдарының берген 9-үлгiдегi анықтамасы, сондай-ақ әскери қызметкерлердiң жеке куәлiгi, 16 жасқа толмаған балалардың тууы туралы куәлiгi және белгiленген нұсқадағы тiркеу парақшаларын толтыру арқылы жүргiзедi.

О Правилах по регистрации иногородних граждан в городе Алматы
Решение акима города Алматы от 18 марта 1998 года N 208. Зарегистрировано Управлением юстиции города Алматы 6 апреля 1998 года № 11. Утратило силу - постановлением Акимата города Алматы от 27 сентября 2001 года N 2/214
Сноска. Утратило силу - постановлением Акимата города Алматы от 27.09.2001 N 2/214.
В целях осуществления учета миграции населения, упорядочения пребывания в г.Алматы иногородних граждан, регулирования социально-экономических и демографических процессов, укрепления законности и общественного порядка, аким города Алматы РЕШИЛ:
1. Утвердить Правила о регистрации иногородних граждан в городе Алматы (прилагается).
2. Начальнику ГУВД г.Алматы Касымову К.Н. обеспечить строгое исполнение требований Правил о регистрации иногородних граждан в работе контрольно-пропускных пунктов органов внутренних дел.
3. Контроль за исполнением данного решения возложить на отдел государственно-правовой работы аппарата акима города (Сатаев Д.К.).
Аким города Алматы       В. Храпунов
Приложение
к решению акима г.Алматы
от 18 марта 1998 года N 208
ПРАВИЛА
о регистрации иногородних граждан
в городе Алматы
Настоящие Правила определяют порядок регистрации и снятии с регистрационного учета иногородних граждан и призваны содействовать реализации Указа Президента Республики Казахстан "О статусе города Алматы и мерах по его дальнейшему развитию", осуществлению учета миграции населения, регулированию социально-экономических и демографических процессов, укреплению законности и общественного порядка на территории города Алматы.
1. Граждане, прибывающие в г.Алматы воздушным, железнодорожным и автомобильным транспортами обязаны зарегистрироваться на контрольно-пропускных пунктах органов внутренних дел в аэропорту, железнодорожных вокзалах станции "Алматы-1", "Алматы-2", автовокзалах "Сайран", "Саяхат" и на въездах в город.
2. В соответствии с настоящими Правилами регистрации подлежат:
- граждане Республики Казахстан, постоянно проживающие за пределами территории города Алматы;
- иностранные граждане и лица без гражданства, постоянно проживающие в Республике Казахстан.
3. Освобождаются от регистрации:
- иностранные граждане, прибывающие в г.Алматы по паспортам выданным Организацией Объединенных Наций;
- иностранные туристы, совершающие круизы.
4. Регистрация граждан на контрольно-пропускных пунктах производится сотрудниками органов внутренних дел ГУВД г.Алматы на основании паспортов либо удостоверений личности гражданина Республики Казахстан или справок формы 9, выданный органами внутренних дел, а также удостоверений личности военнослужащих, свидетельств о рождении для лиц, не достигших 16-летнего возраста и заполненных листков регистрации, установленного образца.

5. Азаматтарды тiркеу мынадай тәртiппен жүргiзiледi:
- азаматтарды бақылау-жiберу тiректерiне жолдау;
- тiркеу парағын 2-данада толтыру;
- азаматтың куәлiгiн куәландыратын құжаттарды тексеру;
- азаматтың өзiн куәлiк құжатымен салыстыру;
- тiркеу парағының мәлiметiн тiркелушiнiң құжатымен салыстыру;
- тiркелушiнiң жүгi мен қол жүгiнiң жиынтығын техникалық құралдар көмегiмен Алматы қаласының аумағына оқдәрi, жарылғыш, радиоактивтi, есiрткi, улағыш және басқа кауiптi заттар мен нәрселердiң заңсыз әкелiнiлуiн болдырмау үшiн тексеру;
- станционарлық ауыр заттарды iздестiруден өткiзу;
- тiркеуден өткенi туралы парақшаға белгi қою.
6. Тiркелген азаматтардың жүгi мен қол жүгiн немесе станционарлық ауыр заттарды iздестiруден тексеру кезiнде заңмен алып жүруге, сақтауға, пайдалануға және өзiнде болуға тыйым салынған заттарды немесе нәрселердi алған жағдайда бақылау жiберу тiректерiнiң өкiлеттi қызметкерлерi олардың қауiптiлiгiне байланысты тiркеуге жiберу туралы немесе азаматты тиiстi материалымен iшкi iстер органына оның қолданыстағы заңдарға сәйкес жауапкершiлiк мәселесiн қарау үшiн шешiм қабылдайды.
Алқа хатшысы                 К.Тәжиева

5. Регистрация граждан осуществляется в следующей последовательности:
- направление граждан в зону контрольно-пропускных пунктов;
- заполнение листков регистрации в 2-х экземплярах;
- проверка документов, удостоверяющих личность гражданина;
- сверка документов с личностью гражданина;
- сверка сведений листка регистрации с документами регистрируемого;
- выборочный досмотр содержимого багажа и ручной клади регистрируемого с помощью технических средств для пресечения незаконного ввоза на территорию г.Алматы оружия, боеприпасов, взрывчатых, радиоактивных, наркотических, отравляющих и других опасных веществ и предметов;
- прохождение через стационарный металлоискатель;
- проставление отметок на листах о прохождении регистрации.
6. В случае изъятия при досмотре багажа, ручной клади либо при прохождении через стационарный металлоискатель у регистрируемых лиц предметов или веществ, запрещенных законом для перевозки, хранения, пользования и ношения уполномоченные сотрудники контрольно-пропускных пунктов в зависимости от степени их опасности принимают решения о допуске к регистрации, об отказе в регистрации с возможным наложением административного взыскания или передачи гражданина с соответствующими материалами в органы внутренних дел для рассмотрения вопроса об его ответственности согласно действующего законодательства.
Секретарь коллегии                К. Тажиева