Абай, Жарма, Зайсан, Катон-Қарағай, Көкпекті, Үлан, Үржар аудандарының ауылдық округтері мен елді-мекенді жерлердін аттарын өзгерту туралы
Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының XVIII сессиясының шешімі N 18/8 17 қыркуйек 1998 ж. Шығыс Қазақстан облысының Әділет басқармасында 09.10.1998 ж. N 98 тіркелді.
Қазақстан Республикасының "Әкiмшiлiк-аумақтық құрылыс туралы"
Z934200_
Заңының 5 және 11 баптарына сәйкес, жергiлiктi өкiлдiк және
атқарушы органдардың өтiнiштерi мен облыстық ономастикалық комиссияның
қорытындысын негiзге ала отырып облыстық Мәслихат шештi :
1. Облыс Әкiмiнiң "Абай, Жарма, Зайсан, Катон-Карағай, Көкпектi, Үлан
және Үржар аудандарының ауылдық округтерi мен елдi мекендердiң атын
өзгерту туралы" 1998 жылғы 2 мауысмдағы N 543 шешiм бекiтiлсiн (жеке
ұсынылып отыр).
Сессиянын төрағасы
Облмәслихаттың хатшысы
Шығыс Қазақстан облысы Әкімінің
шешімі N 543
1998 ж.  02 шiлде
Облыстық ономастикалық комиссияның қорытыңдысын және Абай, Жарма, Зайсан, Катон-Қарағай, Көкпекті, Үлан, Үржар аудандары әкiмдерiнiң ұсыныстарын негiзге ала отырып
шешім қабылдаймын:
Өзгертiлсiн:
Абай ауданы бойынша:
1. Сарғалдақ селолық округi Тоқтамыс ауылдық округi болып;
2. Мұқыр селолық округi Көкбай ауылдық округi болып;
3. Шаған селосы Тоқтамыс ауылы болып;
4. Қызылтас селосы Қөкбай ауылы болып.
Жарма ауданы бойынша:
1. Первомай селолық округi Үш-биiк ауылдық округi болып;
2. Криушин селолық округi Аршалы ауылдық округi болып;
Зайсан ауданы бойынша:
1. Жарсу селолық округi Кеңсай ауылдық округi болып;
2. Благодарнен селолық округi Қаратал ауылдық округi болып;
3. Теректi селолық округi Айнабұлақ ауылдық округi болып;
4. Ақарал селолық округi Бiржан ауылдық округi болып;
5. Қара-Ертiс селолық округi Дайыр ауылдық округi балып;
6. Ворошилово селосы Шалқар ауылы болып;
7. Рожково селосы Бiржан ауылы болып;
8. Мичурин селосы Кеңсай ауылы болып;
9. Мұжықсу селосы Көкжыра ауылы болып.
Катон-Қарағай ауданы бойынша:
1. Маркс селолық округi Коробиха ауылдық округi болып.
2. Парковое селосы Ақмарал ауылдық округi болып;
Қөкпектi ауданы бойынша:
1. Петропавл селосық округi Биғаш ауылдық округi болып;
2. Красно-Партизан селолық округi Ново-Тимофеевка ауылдық округi болып;
3. Чкаловск селолық округi Беленск ауылдық округi болып;
4. Больше-Букон селолық округi Үлкен-Бүкен ауылдық округi болып.
Үлан ауданы бойынша:
1. Крупский селолық округi Бозанбай ауылдық округi болып;
2. Қанай селолық округi Айыртау ауылдық округi болып.
Үржар ауданы бойынша:
1. Кировск селолық округi Қаратұма ауылдық округi болып;
2. Ириновка селолық округi Көкөзек ауылы болып;
3. Ириновка селосы Көкөзек ауылы болып;
4. Алексеевка селосы Қазымбет ауылы болып.
Шығыс Қазақстан облысының
Әкiмi
( Маман    А.Ислямова )

О переименовании сельских округов и населенных пунктов Абайского, Жарминского, Зайсанского, Катон-Карагайского, Кокпектинского, Уланского, Урджарского районов
Решение XVIII сессии Восточно-Казахстанского областного маслихата от 17 сентября 1998 года N 18/8 зарегистрировано управлением юстиции Восточно-Казахстанской обл. 09.10.1998 г. за № 98
В соответствии со статьями 5 и 11 Закона Республики Казахстан "Об
административно-территориальном устройстве Республики Казахстан"
Z934200_
,
ходатайств местных представительных и исполнительных органов и на
основании заключения областной ономастической комиссии областной Маслихат
решил:
1. Утвердить решение Акима области от 2 июля 1998 года N 543
"О переименовании сельских округов и населенных пунктов Абайского,
Жарминского, Зайсанского, Катон-Карагайского, Кокпектинского, Уланского и
Урджарского районов" (прилагается).
Председатель сессии
Секретарь облмаслихата
Решение
Акима Восточно-Казахстанской области
N 543 от 2 июля 1998 года
О переименовании сельских округов и населенных пунктов
Абайского, Жарминского, Зайсанского, Катон-Карагайского,
Кокпектинского, Уланского, Урджарского районов
На основании заключения областной ономастической комиссии и
ходатайств акимов Абайского, Жарминского, Зайсанского, Катон-Карагайского,
Кокпектинского, Уланского, Урджарского районов
решаю:
Переименовать:
По Абайскому району:
1) Саргалдакский сельский округ в Токтамысский сельский округ
2) Мукырский сельский округ в Кокбайский сельский округ
3) село Шаган в село Токтамыс
4) село Кызылтас в село Кокбай
По Жарминскому району:
1) Первомайский сельский округ в Уш-Биикский сельский округ
2) Криушинский сельский округ в Аршалинский сельский округ
По Зайсанскому району:
1) Жарсуский сельский округ в Кенсайский сельский округ
2) Благодарненский сельский округ в Каратальский сельский округ
3) Теректинский сельский округ в Айнабулакский сельский округ
4) Акаральский сельский округ в Биржанский сельский округ
5) Караертисский сельский округ в Даирский сельский округ
6) село Ворошилово в село Шалкар
7) село Рожково в село Биржан
8) село Мичурино в село Кенсай
9) село Мужыксу в село Кокжыра
По Катон-Карагайскому району:
1) Марксовский сельский округ в Коробихинский сельский округ
2) село Парковое в село Акмарал
По Кокпектинскому району:
1) Петропавловский сельский округ в Бигашский сельский округ
2) Красно-Партизанский сельский округ в Ново-Тимофеевский сельский
округ
3) Чкаловский сельский округ в Беленский сельский округ
4) Больше-Буконский сельский округ в Улкен-Букенский сельский округ
По Уланскому району:
1) Крупский сельский округ в Бозанбайский сельский округ
2) Канайский сельский округ в Айыртауский сельский округ
По Урджарскому району:
1) Кировский сельский округ в Каратуминский сельский округ
2) Ириновский сельский округ в Кокозекский сельский округ
3) село Ириновка в село Кокозек
4) село Алексеевка в село Казымбет
Аким
Восточно-Казахстанской области                   В.Метте
(Специалист А.Ислямова)